Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 14 lutego 2023, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2685
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Słyszeliście może ploty o zamknięciu ciepłowni w byłej IP?
Chodzą słuchy że za dekadę mają ją zamknąć i poinformowali już miasto.
Ja to traktuję jako sci-fi, ale popytać warto :)

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 14 lutego 2023, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 697
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W październiku 2021 pisaliśmy:
"Jest jeszcze opcja 'fabryka się zwija' i nie dostarcza ciepła/oczyszcza ścieków bo nie ma kto - ciekawe czy miasto ma jakiś plan na taką okazję?"
MM maszy nie wywiezie bo niby dokąd, najwyżej instalacje zostaną i zostaną ludzie potrafiący to obsłużyć. Zimą będzie zapas węgla, a będzie to ciepłownia i oczyszczalnia miejska. Zapewniam,że ja tego nie dożyję, a potem niech się dzieje.

A czemu chcą zwijać ciepłownię? I czy tylko ciepłownię? I czy to aby nie ploty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 14 lutego 2023, o 11:36 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Może dlatego, że od lat słychać plotki o kiepskiej kondycji kotła sodowego, który jest chyba największym źródłem energii w MM. Być może firma szacuje, że tyle jeszcze wytrzyma i trzeba będzie go odstawić, a budowa takiego kolosa na pewno kosztuje majątek. Pozostałe źródła energii być może wystarczą aby napędzać zakład, ale nie koniecznie aby sprzedawać ciepło dalej. Kolejna kwestia jaka przychodzi mi do głowy to pewnie gigantyczne i chyba stale rosnące opłaty za emisję zanieczyszczeń. Z drugiej strony sprzedaż ciepła dla miasta i przyjęcie ścieków jest też jakimś źródłem dochodu dla firmy, ale sądzę, że siedzą tam jakieś mądre głowy i liczą bilans zysków i strat. To już nie te czasy, że taka kooperacja przemysłu z miastem był czymś naturalnym, dzisiaj każdy liczy swoje grosiki i wybiera to co się bardziej opłaca. Miasto na pewno nie przyzna się do takiej sytuacji, ale zaraz powinny się zacząć jakieś ruchy w temacie budowy oczyszczalni i ciepłowni dla miasta jeśli to prawda, bo 10 lat to niby długo, ale dla takich dużych inwestycji to całkiem krótko.
Powyższe to tylko zasłyszane tu i ówdzie plotki i moje dywagacje, a tak poza tym to nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 15 lutego 2023, o 08:48 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzien dobry,
kolejno o płotkach
MM (IP/ ZCP) w Kwidzynie nie dostało odpowiedniej ilości drewna do produkcji tak zwanego wolumenu
MM postanowiło nie inwestować w budowę nowego kotła sodowego, choć było gotowe
MM się starzeje jak wszystko
jest możliwy koniec tego zakładu = dramat Kwidzyna
już teraz jest wywożona celuloza do innych zakładów MM
Nie politykując ( nie badając dlaczego nie dostali drewna w odpowedniej ilości, choć lasy są rżnięte do gołej ziemi) uważam, że MM padnie.

Plotką nie jest fakt, że:
MM jest wytwórcą wyrobów papierniczych (zmieniono produkcję papierów białych na opakowaniówkę) oraz pary wodnej.
MM ma pary za dużo jak na swoje potrzeby i sprzedaje ten nadmiar miastu Kwidzyn. Przy wytwarzaniu pary największy udział mają kocioł sodowy oraz kocioł korowy. Węgiel jest stosowany (jak wiem) przy kotłach EC [ich rozruchu].
Miasto Kwidzyn, w znacznym stopniu jest uzależnione od MM w zakresie dostaw pary - ciepła woda i ogrzewanie w sezonie.

Współczuję mieszkańcom młodym i w średnim wieku.

z powazaniem
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 15 lutego 2023, o 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam.
W większości plotki i ciut prawdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 25 lutego 2023, o 21:41 
Offline

Dołączył(a): 27 października 2009, o 22:37
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To zabawne jak wiele plotek z dupy pojawia się w momencie, gdy plany MM są o 180 stopni inne :)
Stay tuned.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 27 lutego 2023, o 10:15 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
proszę o szczegóły.
Nie jest jasne jakież to plany ma MM, o których wiesz, ale nie napisałeś. Wygląda na to, że grzegorzkk - wie ale nie powie/napisze.

Jeśli plany są o 180 stopni inne, to:
MM (IP/ ZCP) w Kwidzynie dostało odpowiednie ilości drewna do produkcji czyli tak zwany wolumen drewna
MM postanowiło inwestować w budowę nowego kotła sodowego, i jest gotowe
MM się nie starzeje jak wszystko

Konkretnie proszę, to obali plotki na ziemię kwidzyńską.

pozdrawiam
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 28 lutego 2023, o 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Unf ma rację ,wszystko odwrotnie. Mogę tylko powiedzieć, że drzewo rąbią aż wióry lecą.
Na resztę info brak upoważnienia. Mogę tylko dopowiedzieć, że do emerytury ciepło w naszych domach będzie z zakładu. A lat tych jest jeszcze naście.
Pierwszą taką widoczną dla wszystkich jaskółką będzie budowana w najbliższych miesiącach farma foto w okolicach Lacroix.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ciepłownia w byłym IP
PostNapisane: 1 marca 2023, o 13:25 
Offline

Dołączył(a): 15 stycznia 2012, o 11:43
Posty: 343
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry,
zamiast napisać prosto jak ma być, piszesz, że "na resztę info brak upoważnienia". Niby jakiego upowaznienia i po co? Co jest tajemnicą MM prócz spraw finansowych/handlowych?
Napisanie: MM będzie się rozwijać, kocioł sodowy nowy będzie budowany by wystarczyło. Tajemnicą może być kto i za ile będzie budował, ewentualnie jakiej firmy kocioł. Zapewne to też będzie powszechnia wiadomo.
Jaskólką czego ma być budowa farmy fotowoltaicznej?
Jabil ma farmę fotowoltaiczną od lat.

z poważaniem
domek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.