Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pies trafia do przytuliska na Miłosną
PostNapisane: 24 maja 2009, o 11:32 

Byłem ostatnio świadkiem bardzo przykrej dla starszej suczki sytuacji.
Po 12 latach mieszkania z dziećmi w Domu Dziecka została skazana przez Wychowawców na wygnanie.
Po prostu wyrzucona z Nowego Domu Dziecka z ul. Malborskiej do Przytuliska na Miłosną.

Komu przeszkadzał ten pies jakim prawem pedagog wychowawca i jaki pseudo-wychowawca nakazał wyrzucic to biedne zwierzę w doskonałem kondycji i patrzące z wyrzutem sumienia na dziewczyny które je przyprowadziły do klatki....
Dlaczego?

Może mi ktoś odpowie.....
Jaki to dokonały przykład pedagogicznego podejsci a do tematu dla tych dzieci doświadczonych przez los.

Jeszcze jedna akcja ze strony władz miejskich i pewnie inne psy też tam trafią!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie Starosto to Panu podlega ta komórka organizacyjna, czy swojego ON-ka też by Pan oddał wprowadzajac sie do nowego domu.

Moze ktoś z placówki na ul. Malborskiej wyjaśni to Panu?

Ja okręslę to jednym słowem sk...ństwo

Ostatnio edytowano 24 maja 2009, o 13:40 przez EdiKris, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 12:25 

To bardzo smutne - płaczę czytając i słysząc takie historie.
Nie potrafię sobie wyobrazić, co czują dzieci, dla których pies był bardzo ważny - taka bezsilność i wielki żal. A co czuje pies?

EdiKris napisał(a):
Ja określę to jednym słowem sk...ństwo

Też to tak określę, mimo, że zazwyczaj nie używam takich słów.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 20:13 
EdiKris napisał(a):
Może mi ktoś odpowie.....

Może jest inna strona tej sytuaji.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 20:53 

Jaka strona.
Wg postu psa zabrano i oddano do azylu - na to nie ma innej strony. Jedyne usprawiedliwienie byłoby wtedy, gdyby pies okazał się zagrożeniem dla dzieci, ale myślę, że żyjąc tyle lat wśród nich, po 12 latach nie mógł okazać się niebezpieczny.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 21:14 
dixi napisał(a):
Wg postu psa zabrano i oddano do azylu

Ale nie ma w poście dlaczego psa zabrano

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2009, o 23:38 
Przyjaciel forum

Draństwo. Żadna "inna strona" tej sytuacji nie usprawiedliwia takiego postępowania.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 07:42 

A może to wymogi... nie przychodzi wam do głowy że latający pies po terenie DPS i Hospicjum, gdzie są ludzie często obłożnie chorzy byłby małą przeszkadzajką ??

Nie bronięnikogo ale sam się zastanawiam jaka byłą prawdziwa wersja zdarzeń. Czy psa pozwolono trzymać ale wyrzucono, czy w ogóle nie pozwolono.

Przypomnijmy że posiadanie psa wiąże się z opłatami, które KTOŚ ponosi musi.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 08:05 

W niektórych prywatnych DPS staruszkowie mogą trzymać swoje pieski, z którymi przeżyli kilkanaście lat życia - to jest po prostu człowieczeństwo.
Fakt, dom dziecka mieści się niedaleko hospicjum, ale przecież to osobne budynki.
Z tego, co wyczytałam pies mieszkał z dziećmi kilkanaście lat, ktoś cały czas pokrywał koszty - teraz nagle by pieniędzy zabrakło?
Dalej mnie nie przekonano - popełniono draństwo i wciąż nie znalazłam na to usprawiedliwienia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 10:15 
Dlaczego cały czas skupiacie się na dzieciach, wymogach, miejscu. Nie ma nic o samym psie, sprawowaniu nad nim właściwej opieki i traktowaniu go - to jest druga strona sprawy.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 12:55 

EdiKris, opisz szczegóły jeżeli możesz.
MACIEKZB, czy sądzisz, że w schronisku pies będzie szczęśliwszy? Na pewno w końcu sobie odpocznie od niegrzecznych dzieci, które nic, tylko go męczyły - może to taka forma zasłużonej psiej emerytury... :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 13:13 
dixi napisał(a):
EdiKris, opisz szczegóły jeżeli możesz.

Pewnie nie zna szczegółów a ja nie mogę ich podać chociaż znam.
Głównie chodzi mi o to, że wydajesz wyrok bez znajomości tematu z każdej strony. Nie martw się. Dzieci mają tam bardzo dobrze ale jak w każdym domu, nie tylko w Domu dziecka, różne są dzieci.
W przytulisku na Miłosnej pieski też mają dobrze.
Jednak, jedne i drugie zostały porzucone... :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 14:46 

Domyślam się, że chodziło o stosunek dzieci do tego psa. "Dzieci są różne." Jeżeli tak było w istocie, to uważam, że popełniono poważny błąd. Pozbywanie się problemu w ten sposób jest absolutnie niewychowawcze, wręcz antyspołeczne. Przydałaby się konsultacja z psychologiem.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2009, o 17:12 

Rachel napisał(a):
Pozbywanie się problemu w ten sposób jest absolutnie niewychowawcze, wręcz antyspołeczne

Zgadzam się z tym.
Czego uczymy dzieci pozbywając się tak łatwo problemu?

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 08:29 

Jakie szczegóły nikt ich nie zna.

Uważam tylko, że dzieci dostały dokonałą kolejną lekcję jak rozwiązać problem odpowiedzialności.
Raz pozbyto się ich, teraz psa.

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2009, o 10:03 
EdiKris napisał(a):
Jakie szczegóły nikt ich nie zna.

Jeżeli ich nie znasz to kim jesteś żeby ferować wyroki? Rzuciłeś kilka krytycznych słów, opisałeś tylko drobną część całości sytuacji. Nie będę jednak rozpisywał się co i jak tylko po to żeby zadowolić zwykłą ludzką ciekawość.
EdiKris napisał(a):
Uważam tylko, że dzieci dostały dokonałą kolejną lekcję jak rozwiązać problem odpowiedzialności.

To Ty powinieneś wziąć lekcje dystansu do tego co słyszysz i czy powinno nagłaśniać się historię znając tylko jej jedną, maleńką stronę. Jesteś poważnym dorosłym człowiekiem a zachowałeś się jak przysłowiowa plotkarka na targowisku.
Rachel napisał(a):
Pozbywanie się problemu w ten sposób jest absolutnie niewychowawcze, wręcz antyspołeczne. Przydałaby się konsultacja z psychologiem.

Zapewniam, że tą sytuacją zajmował się cały sztab ludzi: psychologowie, pedagodzy i psychiatrzy. Ja nie znam się na tych dyscyplinach nauki więc nie podważam drogi, którą wybrali dla rozwiązania tego problemu.
Czasem po prostu nie ma dobrych rozwiązań.... Trzeba naprawdę mieć odwagę żeby wybrać i wziąć odpowiedzialność za mniejsze lub gorsze zło.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1