Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zawody Enduro - pokaz barbarzyństwa i głupoty
PostNapisane: 24 maja 2006, o 20:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Powyższy wycinek tekstu, któregoż to autorem jest Nertiks, pochodzi z artykułu z gazety "Puls Kwidzyna"

Nagłówek

Cytuj:
Degeneratom z całej Europy udało się miejsce o na tyle niskiej kulturze prawnej i mobilizacji opinii publicznej, by przeprowadzić swoją barbarzyńską zabawę. Jak prawie codziennie w maju byłem tego dnia w lesie i widziałem na własne oczy jak wyglądają zniszczenia lasu na trasie rajdu.



Cytuj:
Pełna galeria zdjęć jest dostępna pod adresem: http://prusa.strefa.pl/nertiks/papaausai/enduro.html

dalsza część jest w gazecie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 06:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Większość trasy przebiegającej na terenie lasów wytyczona została w ciągu dróg nieutwardzonych (czyli zwykłych leśnych dróg).
Tam gdzie trasa wytyczona została bezdrożami poszycie leśne zostało uszkodzone w stopniu dużo, dużo (DUUUUUŻO!!!) mniejszym niż przy zrywce drewna (wleczeniu drzewa za pomocą ciągnika lub konia) do miejsca, w którym jest ciętie i układane w pryzmy.
Przyroda radzi sobie z tego typu zniszczeniami bardzo sprawnie.
Nie dziwi mnie ton tajemniczego Nertiksa charakterystyczny dla 'przyspieszonego "Pulsu"'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 07:34 
Offline

Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, o 18:17
Posty: 81
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No napewno sami sobie tej drogi nie wytyczyli, musieli to skonsultowac z nadlesnictwem. Podobnie bylo z rajdem Off-Road w okolicach Szadowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 07:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
autorem jest Nertiks, pochodzi z artykułu z gazety "Puls Kwidzyna"


Zawsze znajdzie się jakiś malkontent, który nie zauważył, iż przez takie imprezy rosnie prestiz miasta, nie mówiąc już o napędzaniu infrastruktury.
Co do "znieszczeń" dokonanych przez motoraków, z którymi przyroda sobie świetnie poradzi, to więcej bałaganu robią sami Kwidzyniacy (butelki plastikowe, gdzie niegdzie porobione tymczasowe wysypiska śmieci).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 07:56 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Przyroda radzi sobie z tego typu zniszczeniami bardzo sprawnie.


To prawda. Rośliność poradzi sobie bez problemu. Nadleśnictwo zyskało poprostu darmowe pasy zaoranej ziemi, które i tak muszą wykonywać w celu ochrony ppoż.

Gorzej ma się sprawa ze zwierzakami. Przy takim natężeniu hałasu wszystko co miało nogi zapewne zwiało gdzieś daleko i nieprędko wróci. Szkoda mi futrzaków bo sam nie chciałbym żeby mi ktoś crossem po domu zasuwał. :neutral:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 08:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Zgodnie z "Regulaminem Sportowym" FIM, instytucja Komisarza Ochrony Środowiska ( Elżbieta Marcinkiewicz) przygotowuje raport o wpływie zawodów na środowisko.

Poniżej wspomniana zrywka drewna (nie mylić ze zrywaniem czegoś z drzew :) )


Załączniki:
Komentarz: Zrywka, to wleczenie dłużycy z lasu do miejsca, w którym jest cięte i układane w pryzmy.
Zrywka2.jpg
Zrywka2.jpg [ 63.82 KiB | Przeglądane 8881 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 18:05 
Offline

Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, o 18:17
Posty: 81
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Następna Kręcioła dopiero 3 czerwca…

Cytuj:
Nowinki - Następna Kręcioła dopiero 3 czerwca…
2006-05-25 14:47:00
Kochani jak zapewne wiecie w najbliższą sobotę nie będzie Kręcioły!!!

Wizyta Papieża Benedykta XVI i relacje z niej objęły większość czasu antenowego. Ale my pracujemy nad Kręciołą, którą obejrzeć będziecie mogli 3 czerwca.

Jak zwykle będzie w niej dużo informacji o tym co teraz w Fundacji się dzieje. Znajdziecie tam relacje z rajdu ENDURO, naszej wizycie we Frankfurcie nad Odrą, listów które otrzymaliśmy ze Stanów Zjednoczonych. Będzie także relacja z otwarcia Oddziału imienia WOŚP w warszawskim szpitalu na ulicy Żelaznej. Opowiemy Wam także, co robiliśmy w Gdańsku.

Nie zabraknie także plebiscytu Złotego Bączka, w którym już tylko 3 zespoły będą walczyć o możliwość powtórnego zagrania na dużej scenie XII Przystanku Woodstock.

Czekajcie więc cierpliwie i do zobaczenia na szklanym ekranie w sobotę 3 czerwca w programie II TVP. Jak zwykle bądźcie czujni by godzina emisji Was nie zaskoczyła…


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 20:02 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2006, o 19:29
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
moim zdaniem mistrzostwa które odbywałay sie na terenie kwidzyna byly bardzo fajne... i widowiskowe... jak ktos mysli ze to dewastacja lasu to niech sie wypcha.. w koncu to taki sport.. a krzaczki odrosna nie ma czego żałowac i mam nadzieje ze za rok odbędą sie na terenie kwidzyna mistrzostwa swiata to tyle


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 20:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
skarbek02 napisał(a):
i mam nadzieje ze za rok odbędą sie na terenie kwidzyna mistrzostwa swiata to tyle

szczerze mówiąc to też bym chciał, żeby takowe sie odbyły własnie u nas, wiecie, że odwiedziły nas ekipy z 18 krajów :)


zapraszam na www.kwidzyn.cba.pl jest tam skromna galeria z fotkami z własnie tej imprezy :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2006, o 00:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
mam nadzieje ze za rok odbędą sie na terenie kwidzyna mistrzostwa swiata to tyle


zapewne się odbędą... jednakże trzeba się do tego troszeczkę przygotować logistycznie, gdyż podczas tegorocznego Enduro byłem świadkiem kilku rozmów w "kuluarach". Okazuje się, iż Kwidzyn nie posiada bazy kwaterunkowej (zbyt mała ilość miejsc w hotelach - w standardzie jaki życzą sobie zawodnicy i ich ekipy), ponadto np. brak ciepłej wody na terenie zawodów (z tego co mi wiadomo to w tym roku bardzo na ten "detal" skarżyli się członkowie ekipy włoskiej).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, o 12:31 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2006, o 12:08
Posty: 15
Płeć: Mężczyzna
zapraszam do mnie, wiekszosc imprez znajduje sie w obiektywie na mojej www.
www.skallarus.kwidzyn.biz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, o 13:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Witaj Skallarus, cieszę się, że mamy nowego forumowicza, zapraszam do działu "Poznajmy się"
mam nadzieję, że będziesz kolejnym aktywnym uzytkownikiem Forum oraz Galerii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, o 21:53 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2006, o 12:08
Posty: 15
Płeć: Mężczyzna
na galerie to raczej nie mam czasu by ją aktualizowac (w sumie to zarabiam na zdjęciach), ale od czasu do czasu moge pomoc merytorycznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2006, o 07:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Skallarus napisał(a):
zapraszam do mnie, wiekszosc imprez znajduje sie w obiektywie na mojej www.
www.skallarus.kwidzyn.biz


sorry, z całym szacunkiem dla twojej profesji, ale nie znalazłem tam zdjęć z imprez, tym bardziej z tegorocznego Enduro (czego dotyczy ten wątek).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2006, o 21:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
przez takie imprezy rosnie prestiz miasta, nie mówiąc już o napędzaniu infrastruktury.


skarbek02 napisał(a):
mam nadzieje ze za rok odbędą sie na terenie kwidzyna mistrzostwa swiata

:mrgreen: no i czytajcie:
Cytuj:
Indywidualne Mistrzostw Świata Enduro i Trial w Polsce w 2007

Podczas Kongresu FIM w Genewie w dn.17-19.02.2006 przyznano PZM organizację w sezonie 2007 eliminacji Mistrzostw Świata Enduro i Trial.
Zatwierdzono wstępnie termin Indywidualnych Mistrzostw Świata Enduro w Kwidzynie w dn.26/27.05.2007,


moze w przyszłym roku nasze władze się bardziej postarają i
jarekm napisał(a):
brak ciepłej wody na terenie zawodów

nie będzie problemem :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.