Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Paintball - kto gra?
PostNapisane: 16 grudnia 2008, o 08:26 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2008, o 08:23
Posty: 1
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witajcie ,
Czy ktoś z Was próbował tego sportu? Napiszcie w tym temacie jakie macie doświadczenia, jakiego sprzętu używacie.
A tych którzy jeszcze nie wiedzą co to paintball zachęcam do przeczytania książki Paintball - nowoczesna gra militarna; M. Szayer. Jestem pewien, że po lekturze grono paintballistów znacznie się powiększy! Ja zachęcam gorąco adrenalina+dobra zabawa - chyba każdy z nas to lubi!

Piszę w dziale sport ponieważ o paintballu różnie się mówi, jedni nazywają to grą inni sportem ekstremalnym, ja wybieram to drugie określenie.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was próbował tego sportu? Napiszcie w tym temacie jakie macie doświadczenia, jakiego sprzętu używacie itd.
Ja ostatnio wzbogaciłem się o nowy nabytek: Maska paintballowa JT Xfire z goglami Radar Thermal i mogę śmiało ją polecić, nie paruje, nie obciera, dla mnie jest ok!


Ostatnio edytowano 16 grudnia 2008, o 08:46 przez marco, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2008, o 09:43 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Witam,

gralem w speed'a przeszlo 4 sezony w PLP (Polskiej Lidze Paintballowej), kilka imprez miedzynarodowych, do tego masa mniej oficjalnych imprez sportowych, a w "wolnych" chwilach scenariusze. Dla mnie paintball to przede wszystkim sport ekstremalny (speedball), ale bieganie po lesie tez ma swoj urok i czesto dla odprezenia korzystalem z tej odmiany painta. Jesli chodzi o sprzet to sprawa wyglada nastepujaco, chcac uprawiac paintball sportowo pchasz sie w naprawde powazne koszty. Wiodace marki (np. Dye) zadaja sporych sum za profesjonalne markery i osprzet, do tego oplaty turniejowe, kulka, wyzywienie i napoje wyskokowe potrafia skutecznie zruinowac budzet ;). W zamian dostajesz hektolitry adrenaliny, wspolzawodnictwo, zwyciestwa i porazki, trofea... jednym slowem to czego kazdy sportowiec szuka w dyscyplinie, ktora uprawia.

"Scenariusze" to troche inna bajka, jakosc sprzetu schodzi na dalszy plan, czesto uzywa sie replik prawdziwej broni, oryginalnych mundurow i tego typu bzdetow zeby wytworzyc odpowiedni klimat. Swietna sprawa jesli chce sie odreagowac, odpoczac, zagrac z przyjaciolmi czy kolegami z pracy (modne sa imprezy integracyjne z wykorzystaniem paintballa).

Silne osrodki paintballowe blisko nas to Gdansk i Bydgoszcz, tam znajdziesz najwiecej paintballowych klubow, druzyn i wolnych strzelcow. Slyszalem, ze w Grudziadzu jest niemala, kilkudziesiecio osobowa grupa milosnikow painta, ktora czesto gra.

EDIT: http://paintball.info.pl/ duzo, jesli nie wszystko nt. painta w Polsce.

Gdybys mial jakies pytania to jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Wachu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.