Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Off-Road
PostNapisane: 8 kwietnia 2006, o 10:44 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Chyba warto o tym wspomnieć... Raz że Szadowo to nasze okolice a dwa - miejmy nadzieję że impreza nie była "jednorazowa" :mrgreen:

Cytuj:
1 Orkiestrowy Rajd Off Road

wczoraj

Dwadzieścia pięć załóg stanęło na starcie 1 Orkiestrowego Rajdu Off Road, który odbył się w okolicach Szadowa. Celem tej imprezy nie było jednak wyłonienie mistrza kierownicy, a nauka udzielania pierwszej pomocy.- Do udziału zaprosiliśmy ludzi różnych branż i zawodów - mówi Jurek Owsiak.

- Są tu dziennikarze, biznesmeni, dyrektorzy, właściciele dużych i małych firm. Łączy ich pasja i miłość do samochodów terenowych. To ludzie niemal zwariowani na tym punkcie, a jednocześnie otwarcie przyznający, że o udzielaniu pierwszej pomocy nie mają zielonego pojęcia. Dlatego przygotowaliśmy wiele pozoracji wypadków, niektóre były nawet dość drastyczne, uczyliśmy podstaw działania, właściwych reakcji, metod współpracy. Trasę rajdu pomogło Owsiakowi wytyczyć Nadleśnictwo Kwidzyn, tak aby omijała ona gniazda orlika i ostoje zwierzyny. Za tę współpracę organizatorzy są bardzo wdzięczni. Michał Siński ma 32 lata i odpowiedzialne stanowisko, jest dyrektorem ds. sprzedaży w toruńskim oddziale koncernu Audi. - Na te dwa dni zapominam o markowych garniturach i gładkich fryzurach, zakładam stare spodnie i rozciągniętą bluzę, reszta jest niewiadomą. To, co tutaj przygotowano to horror i szok. Pierwszy raz wjeżdżałem samochodem na zbocze pod kątem 70 stopni i pierwszy raz widziałem zakrwawioną ofiarę wypadku. Było to niezwykle realistyczne, ale bardzo potrzebne. Nie wiem czy między moimi znajomymi znalazłbym trzy osoby, które cokolwiek wiedzą na temat udzielania pomocy. Wszyscy przekonaliśmy się jak ważne jest współdziałanie, praca zespołowa, pokonanie stresu. Z Warszawy na rajd przyjechała Monika Kęzik, jak się później okazało, jedyna kobieta za kierownicą. - Z zawodu jestem finansistką, a w tego typu imprezach startuję od trzech lat. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tym, by jazdę terenową połączyć z nauką udzielania pierwszej pomocy. To bardzo ciekawa formuła, godna popularyzacji. Sam rajd zaskoczył mnie stopniem trudności. Źle dobrałam opony i na niektórych odcinkach miałam spore problemy z pokonaniem trasy.
Główną atrakcją dwudniowych zmagań był pokaz jazdy terenowej zaprezentowany przez Alberta Gryszczuka ze Zgorzelca. Warto zapamiętać to nazwisko, ponieważ zobaczymy tego pana na starcie najbliższego rajdu Dakar. - Do tej pory w kategorii wozów terenowych uczestniczył tylko Krzysztof Hołowczyc, w tym roku pojawi się druga polska załoga. Właśnie wróciłem z rajdu w Maroku, gdzie wygrałem 5 z 8 etapów, w odniesieniu zwycięstwa przeszkodziła mi awaria samochodu. Od 6 lat biorę udział w rajdach przeprawowych, od roku w maratonach. Nie ulega wątpliwości, że to zajęcie dla pasjonatów sportu, także takich, jak tu obecni. Z Orkiestry Jurka Owsiaka emanuje taka moc serdeczności, że nie potrafiłem nie skorzystać z jego zaproszenia. W rajdzie Dakar wystartuję w samochodzie wiozącym przesłanie WOŚP, bo uważam że jest to niezwykle cenna idea. Organizatorzy ze zdziwieniem zauważyli, że większość samochodów terenowych nie ma na wyposażeniu haków. - Niesamowite - kręcił ze zdziwieniem głową Jurek Owsiak. - Taki kosmos pod maską, a producenci nie pomyśleli, by wyposażyć auta w tak podstawową rzecz jak hak. Może to jakieś wozy terenowe do jazdy po autostradach?- skwitował na zakończenie. - W naszych zmaganiach nie ma zwycięzców i pokonanych - mówi Karol "Trol” Petrycki, komandor rajdu. - Nie prowadziliśmy klasyfikacji końcowej, bo nie miejsce na mecie było najważniejsze. Przyznaliśmy trzy nagrody dla startujących w kategoriach: najlepszy czas, fair-play i za odwagę. Prawdziwymi zwycięzcami będą ci, którym nauczeni przez nas kierowcy uratują życie.

Jerzy Majda - NaszeMiasto.pl


http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/588452.html


Załączniki:
Komentarz: Zdjęcie znajduje się na stronie Fundacji WOŚP http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/11/2//3185
offroad_07.jpg
offroad_07.jpg [ 50.95 KiB | Przeglądane 5804 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2006, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Czy to była impreza zamknieta? Nie wiedziałem nic wczesniej o tym, że coś takiego się organizuje... pewnie bym swoją OffRoadowa Renówkę wyprowadził na spacer :)
Administratorka nasza pewnie była ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2006, o 11:30 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Administratorka niestety nie była... :mrgreen: ale zapewne nie odpuści sobie obecności na jesiennej edycji i na pewno choć z aparatem się tam pojawi :wink:
Brak informacji o takich imprezach tylko świadczy o "uśpieniu" w jakim trwa nasze miasto :twisted: :twisted: i podaje "newsy" po fakcie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2006, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Trzeba rozpisać konkurs na nazwę niusa mówiacego o wydarzeniu, które się już odbyło :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2006, o 18:21 
Offline

Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, o 18:17
Posty: 81
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na www.wosp.org.pl juz od dawna o tym trabiono ;) a np szkolenia odbywaja sie co 2 tygodnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2006, o 18:30 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Mecc napisał(a):
Na www.wosp.org.pl juz od dawna o tym trabiono ;) a np szkolenia odbywaja sie co 2 tygodnie...


Tak w ogóle to witaj Mecc :mrgreen:

To że na stronach orkiestry wszystkie informacje są podawane ze sporym wyprzedzeniem to my wiemy. Zastrzeżenia mamy jedynie do naszych lokalnych "informatorów" - było nie było Szadowo jest na tyle blisko Kwidzyna że takie informacje powinny być również podawane z "lekkim" wyprzedzeniem a nie już po imprezie :evil:
To jeden z głównych powodów dla jakich powstało to forum - mamy szansę poinformować się wzajemnie o interesujących wydarzeniach z pewnym wyprzedzeniem nie czekając aż ktoś w naszym mieście obudzi się "po fakcie" :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwietnia 2006, o 06:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
I w związku z tym prośba do MECC i wszystkich. Jeśli traficie gdzieś w sieci (np na stronie WOSP) na informacje o imprezach odbywających się w mieście lub w okolicy to piszcie o tym na forum.
Poza tym tak sobię myślę, że czepiamy się tych naszych "lokalnych informatorów" a może oni po prostu nie wiedzą, że coś takiego dzieje się w okolicy?
Sami niczego nie organizują więc nie mają o czym informować hihi :-)

BTW Witaj MECC :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.