Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szukam szutrów...
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
Ze względu na to, że rajdowy bakcyl ciągle siedzi mi w głowie, zaś ostatnio objawy przybrały na sile i zacząłem szukać auta - bazy do budowy rajdówki... Chciałem zapytać, czy znacie jakieś ciekawe drogi.

Niestety droga ta nie może być byle jaka, więc poniżej warunki, które przynajmniej w części muszą być spełnione:

- małe natężenie ruchu, przynajmniej w dających się określić porach
- duża ilość zakrętów i innych urozmaiceń (np. hopy), przy jednocześnie dobrej widoczności
- możliwie mała ilość dojazdów z boków na odcinku min. 1 km (łatwiej zabezpieczyć taką trasę)
- nawierzchnia szutrowa, ale nie tzw wyryp (dziura przy v>100 km/h to żadna atrakcja dla zawieszenia)
- nawierzchnia utwardzona, ale równa i kręta
- im mniej drzew, płotów itp w bezpośrednim sąsiedztwie drogi tym lepiej (o drzewo można się poturbować, nawet w odpowiednio przygotowanym aucie, za naprawę płotu trzeba płacić)

o tym, że teren zabudowany odpada nie muszę chyba pisać :-)

Żeby była jasność: nie chcę upalać zdezelowanym dużym fiatem między Waszymi dziećmi, psami i na trasach niedzielnych spacerów. Od wielu lat jestem członkiem automobilklubu i wiem jak sie do tej zabawy zabrac profesjonalnie - posiadam nawet uprawnienia sędziowskie.

Z góry dziękuję wszystkim za wskazanie dróg, na których mógłbym trenować z nadzieją na godne reprezentowanie naszego powiatu w zorganizowanych imprezach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Na początek spróbuj startu z ulicy Zamiejskiej do Białek, albo trasy z Rakowca do Brokowa.


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy dobrze Cie pokieruje, ale taki szutry możesz znaleźć w okolicach Jaromierza, a dokładniej, tuż przed jeziorem, należy skręcić w prawo na parking leśny po ok 300 metrach będziesz widział na wprost parking, a na prawo droga będzie się ciągnęła dalej, podjedź tam i sprawdź, może to będzie to.

http://maps.google.pl/maps?q=53.661814, ... 52314&z=15


edit:
Porcellus napisał(a):
z ulicy Zamiejskiej do Białek

nie polecam, po drodze jest kilka zabudowań i łatwo o jakąś kraksę :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Na początek spróbuj startu z ulicy Zamiejskiej do Białek, albo trasy z Rakowca do Brokowa.


Porcellus


sprawdzę :) ostatnio wlasnie zwiedzalem w druga strone - piekny teren, ale widze, ze tam ludzie spaceruja... aczkolwiek złożenie do mostku na Liwie całkiem fajne, nawet mimo garbu tuż przed nim ;-)

a może bliżej Wisły są jakieś kręte dróżki - tam teren chyba bardziej otwarty?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oprócz tego, jest tam też szlak konny...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Nie wiem czy dobrze Cie pokieruje, ale taki szutry możesz znaleźć w okolicach Jaromierza, a dokładniej, tuż przed jeziorem, należy skręcić w prawo na parking leśny po ok 300 metrach będziesz widział na wprost parking, a na prawo droga będzie się ciągnęła dalej, podjedź tam i sprawdź, może to będzie to.

http://maps.google.pl/maps?q=53.661814, ... 52314&z=15


edit:
Porcellus napisał(a):
z ulicy Zamiejskiej do Białek

nie polecam, po drodze jest kilka zabudowań i łatwo o jakąś kraksę :roll:


Ten las mam już "poindeksowany" ;-) skręciłem nawet wcześniej - tuż za tym lewym ciasnym, za skrętem na Rozajny Małe. Mnóstwo zwierzyny, a taka sarna nawet jak trafi na prawy fotel, jest raczej marnym pilotem ;-) drogi faktycznie ładne, ale często nie widać za łukiem, a jak nie widać to nie jadę ogniem, jak nie jadę ogniem to miją się to z celem...

upalałem kiedyś w czasie "Kormorana" (jak jeszcze był rundą RSMP) na OS Radostowo (słynne hopy)... tam były takie szybkie, otwarte szutry... tylko pod Olsztyn mamy kawałek, żeby tam regularnie dojeżdżać :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z okolic Olsztyna to znam tylko miejscówki za Redykajnami ;) z tym, że tam też jest sporo zabudowań i można się wpasować w jakąś przyczepę, albo też w furę gości, którzy wybierają sie tam na ranczo


Załączniki:
IMG_4924.JPG
IMG_4924.JPG [ 54.61 KiB | Przeglądane 6581 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Fajne drogi szutrowe są w lasach na północ od Licza. Dokładnie na terenie ograniczonym miejscowościami Licze, Ośno, Wola Sosenka, Laskowice, Szramowo. Ale raczej nie są one dostępne dla ruchu publicznego, więc istnieje ryzyko spotkania z leśniczym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2009, o 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 listopada 2008, o 16:29
Posty: 46
Lokalizacja: Semper Invicta
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Z okolic Olsztyna to znam tylko miejscówki za Redykajnami ;) z tym, że tam też jest sporo zabudowań i można się wpasować w jakąś przyczepę, albo też w furę gości, którzy wybierają sie tam na ranczo


Kojrys... znam, znam ;-) nawet całkiem dobrze :-)

Archi88 napisał(a):
Fajne drogi szutrowe są w lasach na północ od Licza. Dokładnie na terenie ograniczonym miejscowościami Licze, Ośno, Wola Sosenka, Laskowice, Szramowo. Ale raczej nie są one dostępne dla ruchu publicznego, więc istnieje ryzyko spotkania z leśniczym.


pozwiedzam, pogadam - dzięki!


Ostatnio edytowano 15 grudnia 2009, o 22:04 przez 2fast4you, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2009, o 01:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 listopada 2009, o 17:48
Posty: 6
Lokalizacja: GKW
Płeć: Kobieta
a czy Twoje zdjęcie pod nickiem to nie jest aby odcinek drogi w Rozajnach od mostu do małego lasku?Pod tym mostem przebiegały tory kolejowe którymi kiedyś odbywało się wiele emocjonujących wyścigów terenowych na słynnych tuningowanych WSK-ach

_________________
naukowcy odkryli że ludzie o niższym IQ czytając coś w internecie trzymają rękę na myszce
teraz już za późno na zdejmowanie ręki


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.