Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sporty i Sztuki Walki w Kwidzynie
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 10:47 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2009, o 20:35
Posty: 38
Lokalizacja: GKW
Płeć: Mężczyzna
Trenujecie? macie jakies spostrzezenia, doswiadczenia? moze musieliscie cos wyuczonego w jakis sposob wykorzystac do samoobrony?. Ja osobiscie trenuje w Kwidzynskim Klubie Karate Shorin-Ryu [jap.] co na jezyk polski oznacza Szkoła Małego Lasu. Style ten jest pierwszym (najstarszym) stylem karate powstalym na wyspie Okinawie w polowie XIX wieku. Założycielem tego stylu karate jest Sokon "Bushi" Matsumura w czasie obecnym organizacją tą kieruje hanshi Katsuya Miyahira - 10 dan. W Polsce Shorin-Ryu jest uprawiane od 1981. Rozwinął go w naszym kraju Aleksander Staniszew (7 dan) i on jednoczesnie jest prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo. W tym stylu karate jest 10 stopni uczniowskich zwanych KYU pasy od bialego do brazowego i 10 stopni mistrzowskich DAN pasy czarne, bialo czerwone lub czerwone.


Załączniki:
Komentarz: Skośnie skręcona pięść na białym tle symbolizuje Karate Tradycyjne. Złota brama Surei No Mon to symbol Okinawy, a czerwone koło w którym jest umieszczona symbolizuje zachodzące słońce. Niebieskie tło symbolizuje morze otaczające zewsząd wyspę Okinawę.
066.jpg
066.jpg [ 6.16 KiB | Przeglądane 15253 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Pamiętam początki Karate Shorin-Ryu w Kwidzynie. Trener przyjeżdżał z Grudziądza. To niesamowite jak on potrafił dotrzeć do dzieciaków, skupić ich na działaniu, wykonywaniu poleceń.
Powiedz e-michal, macie jakieś osiągnięcia? Jak to wygląda teraz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2009, o 20:35
Posty: 38
Lokalizacja: GKW
Płeć: Mężczyzna
Klub moja droga caly czas istnieje i ma sie OK trener jest caly czas ten sam z Grudziadza ja po nooooo w zasadzie 11 latach trenowania nie wyobrazam sobie nauki u zadnego innego mistrza. W klubie istnieja 2 grupy osob pierwsza to dzieci dopiero stawiajace pierwsze kroki a druga to grupa zaawansowana. Osiagniecia... jest ich sporo tak wiec do zapoznania sie z nimi zapraszam na strone http://www.karate.grudziadz.com.pl/kwidzyn/sport.htm

P.S. Pamietasz poczatki tzn. trenowalas???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2009, o 11:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Czyli Darek nadal jest trenerem :-)
To dobrze, znakomity fachowiec, organizator.
Tego stylu nie trenowałam. Przesiadywałam na ławeczce, na sali i przypatrywałam się ho ho z rok albo i dłużej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2010, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Michał napisałeś, że są dwie grupy- dzieci i zaawansowanych. To czy jest możliwość jakbym chciał dołączyć do Was, a mam 22 lata (dzieckiem nie jestem) i nie trenowalem nigdy karate (zaawansowany też nie)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2010, o 16:36 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2009, o 20:35
Posty: 38
Lokalizacja: GKW
Płeć: Mężczyzna
Faktycznie sprecyzuje to co napisalem. Grupa dzieci, sa to dzieciaki do (pi razy drzwi) 10 lat a ta dryga grupa sa to osoby starsze ja nazwalem ja grupa zaawansowana bo jest tam wiele osob, ktore trenuja juz wiele lat ale sa i tacy ktorzy dopiero zaczynaja tak wiec i ty mozesz jesli masz tylko ochote :grin: .pzd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2010, o 18:20 
Nie jest to Karate, ale jest zgodne z tematem wątku:
http://www.capoeiraberibazu.pl/

Zajęcia prowadzi pan z 7 letnim doświadczeniem w Capoeira oraz wymaganymi uprawnienami instruktora samoobrony.
Średnio raz / dwa razy w miesiącu przyjeżdża Mestre John, Brazylijczyk na stałe rezydujący w warszawskiej centrali grupy.

Miła atmosfera i ciekawa alternatywa dla wschodnich sztuk walki.
http://www.youtube.com/watch?v=Uv-mf59l9wo
http://www.youtube.com/watch?v=TyE36bV4Wug


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 09:53 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2009, o 20:35
Posty: 38
Lokalizacja: GKW
Płeć: Mężczyzna
Fajna sprawa, fajnie sie na to patrzy, ciekawa historia a najbardziej spodobalo mi sie słynne powiedzenie Mestre Bimba :grin: bo mozna to odniesc rowniez do np. karate. Niewatpliwie jest to alternatywa dla wschodnich sztuk walk ale kto co woli oczywiscie.szacunek.pzd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 12:16 
Offline

Dołączył(a): 18 marca 2009, o 13:47
Posty: 166
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Odnośnie tematu dziś pod moimi drzwiami znalazłam tego typu ulotkę.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 12:20
Posty: 141
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki Michał, pomyślę czy czas znajdę bo ochotę mam :grinka:
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 stycznia 2010, o 12:42 
Offline

Dołączył(a): 16 grudnia 2009, o 20:35
Posty: 38
Lokalizacja: GKW
Płeć: Mężczyzna
dimples najwazniejsze ze masz checi do trenowania a czy zaczniesz jutro czy za rok to juz inna kwestia. Tiger Team widze opracowal dobra propagande :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2010, o 15:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2010, o 12:09
Posty: 7
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
witam Tiger Team Kwidzyn to klub w ktorym trenuje sie mieszane sztuki walki. Głównie opierają sie na Brazylijskim jiujitsu gdzie trenują elementy judo, zapasów, sambo, oraz Kickboxingu, Boksu, Thaiboksu. Chlopaki startuja w roznych turniejach brazylijskiego jiujitsu oraz w zawodach kicboxingu. Kiedys tam trenowalem ale niestety kontuzje zrobily swoje musialem dac sobie na luz zreszta do tej pory nie moge uprawiac sportu. :mad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2010, o 20:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Coś mi się nawet obiło o uszy, że ktoś TTK trafił na arenę międzynarodową :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2010, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
Coś mi się nawet obiło o uszy
to nawet dobrze Ci się obiło:)

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2010, o 08:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2010, o 12:09
Posty: 7
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak trafil tam dobry moj kolega dobry fighter..niestety przegral walke lecz pokazal wielkie serce i szedl do przodu choc nie mial szans z duzo bardziej doswiadczonym w tej formule walki zawodnikiem zreszta wyzszym i wiekszym od naszego kwidzyniaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.