Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 12:08 
Aleksander napisał(a):
proszę karate nie utożsamiać z metodą na leczenie


Z tego co pamiętam jak uczestniczyłem w kursie karate to nie było mowy o agresji, leczeniu itp. Nie było to długo, czyli nauka, ale jak pamiętam to uczyli nas koncentracji, spokoju, opanowania, rozsądku, zresztą chyba jak inne sztuki walki ze wschodu. Może aslv miał na myśli walki K1 czy jak to tam się nazywa, czyli walki uliczne, mordobicie itp hehe, bez zasad, koncentracji tylko nawalanka i wyładowanie swojej agresji na kimś


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 12:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Adamo napisał(a):
K1

tutaj to sie troszkie pomyliłeś, K1 jest sportem kontaktowym i nie polega tylko na mordobiciu, chociaż tak to moze z boku wyglądać, bardzo często oglądam Fight Club i podziwiam tych sportowców

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
noo Adamo teraz to po bandzie dales :)
Cytuj:
Może aslv miał na myśli walki K1 czy jak to tam się nazywa, czyli walki uliczne, mordobicie itp hehe, bez zasad, koncentracji tylko nawalanka i wyładowanie swojej agresji na kimś


1) K1 to nie walki uliczne :)
2) K1 oraz walki w formulach MMA maja zasady tak np. w K1 walka toczy sie tylko w stojce co jest sporym ograniczeniem :) weliminowanych jest sporo technik tak by byly jak najbardziej "bezpieczne")
3) z nawalanka i wyladowaniem agresji tez sie mylisz :) większość przeciwników darzy się dużym szacunkiem (zdarzają się wyjątki jak wszędzie) i nie jest to tak zwane "sprzedawanie cepow" :D z jakim mozesz sie spotkac na ulicy

a tak na marginesie to zachceam cie do tego zeby sprobowac malego springu w stojce albo parterze :) gwarantuje ci ze w ciagu kilku minut twoje miesnie doznaja takich atrakcji jakich nie zapewni im silownia, basen, bieganie czy gra w pilke :)

pozdrawiam i przepraszam za OT ;)
lord vader


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:09 
drosik napisał(a):
tutaj to sie troszkie pomyliłeś


no nie wiem, nie raz oglądałem te walki w zamkniętych płotach, walczą w klatce, może to akurat nie K1 nie wiem. Sport kontaktowy? Chyba za bardzo, nieraz widziałem jak gościa po prostu znosili ze sceny nietomnego. Jak wspomniałem nie wiem czy tak ten sport się nazywa.

lord vader napisał(a):
z nawalanka i wyladowaniem agresji tez sie mylisz


To było przyrównanie tylko do aslv

lord vader napisał(a):
probowac malego springu w stojce albo parterze


Możesz jaśniej, nie wiem cóż to :oops:

lord vader napisał(a):
nie zapewni im silownia, basen, bieganie czy gra w pilke


Akurat z tym to jest tak że nie trenuje w sumie nic już. No może tylko lenistwo. Poprostu jestem za leniwy do sportu. Czasami tylko gra w piłkę nożną czy siatkówkę, tenis stołowy. Tylko i wyłącznie rekreacyjnie :mrgreen:

Natomiast z chęcią bym trenował, zapisał się do klubu bilardowego, ale chyba u nas takowego nie ma, także pozostaje mi nadal gra w bilarda w miusiku :-D , tylko że kolesie przeciwnicy się rozjechali za granicę i troche sie opuściłem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
hehe zaszlo "zjedzenie" literki co w moim przypadku jest dosyc notoryczne :) zamiast springu ma byc sparingu :)

ja sportowcem tez nie jestem i nie bylem ale troche pomaczyc sie na macie lubie :)

a co do bilarda to możemy sie umówić ale zaznaczam ze jestem cienki w te bierki, nie raz się zdarzyło że pokonywał mnie kobieta (Ciemna Strona Mocy) ;) ... ale bycie pokonanym przez niewiasty ma swoje uroki :)


Ostatnio edytowano 27 października 2006, o 13:16 przez lord vader, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:15 
Aha, czyli po prostu zapasy.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2006, o 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nie do konca zapasy :)

zapasy to glownie techniki chwytow i obalen ja wole tak zwane "Submission Wrestling" gdzie dochodza techniki "wykonczeniowe" dzwignie i duszenia w skrocie mozna powiedziec ze jest to polaczenie zapasow w stylu wolnym z judo :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2006, o 15:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2006, o 19:35
Posty: 123
Lokalizacja: Ciemności
Płeć: Kobieta
No i zostałam sprowokowana do wypowiedzenia się w "męskim" temacie :mrgreen:

Walki MMA to wspaniały sport, przeciwnicy naprawdę mają do siebie szacunek. Miło się ogląda, jak po walce podają sobie ręce, pomagają wstać. Poza tym kiedy już zna się zasady i pewne techniki, oglądanie takiej walki nabiera zupełnie innych kolorków, bo wychwytuje się dużo więcej, niż zwykłe (jak to nazwaliście :wink: ) mordobicie. Miło jest popatrzeć, jak spotyka się w ringu dwóch dobrych fajterów, którzy do perfekcji mają opanowaną technikę i o wyniku walki decyduje czasem minimalny błąd przeciwnika.

Czasem oczywiście walki dwóch potężnych fajterów kończą się tzw. "lizaniem po f..." (taki nasz slang w trakcie grupowego oglądania walk :wink: ), ponieważ chłopaki mają do siebie taki szacunek i zdają sobie sprawę ze świetnych umiejętności przeciwnika, że każdy boi sie zacząć walkę, bo każdy najmniejszy błąd może spowodować przegraną...

Pozdrawiam wszystkich maniaków MMA :mrgreen:

Hehe, właśnie obejrzałam zeszłotygodniową galę Pride ze Stanów :mrgreen: Cóż mogę powiedzieć: piękny sport :grin: Po gali mały sparing z lordzikiem, oczywiście przegrałam, bo nie mam tyle siły co on :lol: ale liczy się zacięcie, a tego akurat mi nie brakuje :mrgreen: Pewnie sobie myślicie, że jesteśmy nienormalni :P Ale jak się trochę potargamy, to od razu mamy lepsze humorki - prawda lordzik? :D
Cóż więcej... Amerykanie to dziwny naród (patrz: zachowanie Marka Colemana po walce...)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2006, o 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwietnia 2006, o 15:28
Posty: 880
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Widzę, że sprowokowałem niezły wątek :grin: , ale jako "wyznawca" nie mogłem się pogodzić z tak przedmiotowym potraktowaniem tematu :grin:
I chociaż jestem członkiem PZKT (Polski Związek Karate Tradycyjnego - www.karate.pl), to także lubię oglądać inne style i inne sporty walki (zawsze się czegoś ciekawego można nauczyć !) - znawcom i wielbicielom polecam UFC (Ultimate Fighting Competition) - warto popatrzeć !
Pozdrawiam !

_________________
"...be yourself, no matter what they say ..."
(Sting)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 października 2006, o 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
hehe UFC-eka tez ogladamy :) ale ja bardziej wole PRIDE organizacja imprezy, postacie jakie sie tam pojawiaja jest na zupelnie innym poziomie :)

oczywiscie inne gale tez chetnie ogladam (bushido wpomniane K1 czy nawet rodzimy "produkt" jakim jest KSW :) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2006, o 16:01 
mam pytanie do obeznanych - chce mojego 6 letniego (w lutym 7 lat) synka zapisać na karate lub inny sport związany z sztukami walki czy samoobrony - gdzie można w Kwidzynie ???


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2006, o 19:53 
wojteh napisał(a):
gdzie można w Kwidzynie ???


W kwidzyniue nie wiem. Znam tylko w sumie pana Laurentowicza, znaje się że teraz ma szkołe w wandowie czy jakoś tak


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2006, o 20:17 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
A może by tak Wojteh porozmawiać z chłopakami z kwidzyn.org :?:
Widziałam u nich coś co dotyczy Jeet Kune Do

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 listopada 2006, o 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
wojteh wejdz na forum kwidzyn.org tam jest dział temu poświecony: http://www.forum.kwidzyn.org/index.php?board=13.0

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 listopada 2006, o 02:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
z tego co sie orientuje (orientowalem) to nie ma tam takich malych grup wiekowych

najmlodsi byli kolo 15 lat

w sportach "kontaktowych" znaczenia ma wzros i waga sparing-partnerow najlepiej dobierac wlasnie pod wzgledem tych parametrow (podobienstwa) :)

osobiscie jakos nie lubilem trenowac z ludzmi lzejszymi i nizszymi np o 20kg czy 20cm wzrostu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.