Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 22 września 2010, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 22 września 2010, o 08:06
Posty: 53
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam
Chciałbym poruszyć temat biegania w naszym mieście. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zwiększyło się grono ludzi biegających w Kwidzynie. Może to zasługa ostatniego biegu Papiernika? Nie wiem, ale bardzo się z tego cieszę. Większość biega pod osłoną nocy, ponieważ życie codzienne nie pozwala na bieganie w dzień. Dlatego rodzi się myśl, aby zorganizować przyjazne warunki do uprawiania tego sportu nie tylko za dnia. Tu jednak trzeba się zwrócić do naszych włodarzy, aby zorganizować niewielkie oświetlenie przy bieżni na stadionie. Już takie oświetlenie istnieje na bieżni przy basenie. Tam jednak doszło w kilku przypadkach do napaści. Bieżnia na stadionie jest oblegana w większości wieczorami. Jakby takie oświetlenie powstało na pewno grono biegaczy by się zwiększyło.
Zapraszam wszystkich do aktywnego odpoczynku oraz do dyskusji.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2010, o 10:32 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
spidek napisał(a):
Już takie oświetlenie istnieje na bieżni przy basenie. Tam jednak doszło w kilku przypadkach do napaści.


Pamiętam, że było ogłoszenie o oświetleniu tej bieżni. Doszło do napaści? Może po prostu zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu i bardzie rozreklamować to miejsce. Odpadłby kłopot z inwestowaniem w dodatkowe oświetlenie. Oczywiście, że takowe by się przydało, ale znając nasze realia, mogłoby powstać najwcześniej w przyszłym roku.

Pozdrowienia dla wszystkich czynnych ruchowo :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2010, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 22 września 2010, o 08:06
Posty: 53
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Oczywiście, że takowe by się przydało, ale znając nasze realia, mogłoby powstać najwcześniej w przyszłym roku.

Nawet jakby to było w przyszłym roku będzie dobrze.
Czyniłem już pierwsze kroki w tym temacie i jest szansa, że da się coś zorganizować. Trzeba się tylko skrzyknąć i skierować wniosek na jednej z sesji rady miasta do Pana Burmistrza. No oczywiście trzeba najpierw porozmawiać z zarządcą tego stadionu. Myślę, że damy radę. Jestem jak zawsze pełen optymizmu.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2010, o 11:27 
Offline

Dołączył(a): 22 września 2010, o 08:06
Posty: 53
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Od kilku dni w godzinach wieczornych korzystamy z oświetlenia na bieżni dzięki firmie budującej basen. Wysoko na dźwigu są umieszczone dwie lampy halogenowe, które bardzo dobrze oświetlają nie tylko plac budowy, ale i bieżnię. Efekt jest taki, że można przyjść na bieżnię nawet w późnych godzinach wieczornych. Dlatego jeszcze raz będę namawiał do podjęcia tematu zamontowania niewielkiego oświetlenia wokół bieżni.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 07:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
spidek,
Byłem wczoraj ok 20ej i nie było oświetlenia o którym piszesz :roll: na samej bieżni pustki jak zawsze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 10:51 
Offline

Dołączył(a): 22 września 2010, o 08:06
Posty: 53
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
spidek,
Byłem wczoraj ok 20ej i nie było oświetlenia o którym piszesz :roll: na samej bieżni pustki jak zawsze.

Witaj drosik
Wczoraj może nikogo nie było, i tak też bywa. Zapewniam Cię jednak że jak przyjdziesz np. dziś wieczorem to nie zastaniesz tam pustki. No może i sam się skusisz na małe bieganko i trochę gimnastyki na rozciąganie. Pewnie nikogo nie było dlatego, że panowie zgasili lampę na dźwigu i było ciemno. A tak na poważnie to mam nawet propozycję jakby można było oświetlić bieżnię w tani i prosty sposób. A mianowicie co 50 metrów ustawić lampy zmierzchowe na baterie słoneczne, które w dzień będą się ładować a w nocy świecić. Nie są one drogie a wystarczające. Będzie też to ładnie wyglądało.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 19:41 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
spidek napisał(a):
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zwiększyło się grono ludzi biegających w Kwidzynie. Może to zasługa ostatniego biegu Papiernika? Nie wiem, ale bardzo się z tego cieszę


Fakt, także zauważyłem zwiększoną aktywność biegaczy w Kwidzynie. Jeszcze 10 lat temu biegając późnym wieczorem po mieście narażaliśmy się na legitymowanie przez zaskoczonych stróżów prawa - co robi o tej porze biegnący człowiek w dresach :) Teraz może jeszcze nie ma tłumów, ale da się się zauważyć biegających ludzi. Faktycznie przydałaby się jakaś oświetlona bieżnia, lub choćby "ścieżka" zdrowia - to zawsze zdrowsze od wdychania spalin!

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 19:50 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2009, o 19:51
Posty: 436
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego co wiem codziennie jest oświetlona bieżnia przy dawnej 9 na Mickiewicza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 21:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dreds11,
Jest to napisane kilka postów wcześniej.

magzeust napisał(a):
10 lat temu biegając późnym wieczorem po mieście narażaliśmy się na legitymowanie przez zaskoczonych stróżów prawa

Nie zdarzyło mi się :roll:

magzeust napisał(a):
"ścieżka" zdrowia -

Jest taka namiastka ścieżki zdrowia, ale do biegania w nocy to ona się nie nadaje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 21:16 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Nie zdarzyło mi się


Może biegałeś za wolno :)
A poważniej, to ja kilka razy usłyszałem pytanie gdzie i skąd biegnę i dlaczego nie mam ze sobą dowodu osobistego. :) a na głupie pytania otrzymywałem głupsze odpowiedzi - w nocy, w dresach, za szybko i za późno. :)
Wracając do tematu - w Kwidzynie faktycznie pojawili się biegający i to nie tylko młodzi - co cieszy.

drosik napisał(a):
Jest taka namiastka ścieżki zdrowia, ale do biegania w nocy to ona się nie nadaje.

Miłosna? To już lepiej się wybrać na Baczyńskiego i kilka rundek do lasu - 5 - 10 kółek "Baczyńskiego, schody, las, Górki" i w płucach nie ma śladu po papierosach z całego dnia. W lesie - jak to w lesie - ciemno - ale pod samochód nie wpadniesz.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2010, o 21:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust, a gwałciciela się nie boisz? :grinka: Ja tam bym nikomu nie polecał po zmroku okolic Górek...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 07:58 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
electro_nick napisał(a):
a gwałciciela się nie boisz? :grinka: Ja tam bym nikomu nie polecał po zmroku okolic Górek...


Gwałciciel musiałby być mocno zdeterminowany, aby zatrzymać moje rozpędzone 100 kg, a aż tak pociągający to chyba nie jestem ;) Wielokrotnie biegałem w tamtych okolicach - zawsze w nocy i nigdy nie miałem najmniejszych problemów - może czasy się zmieniły? Nie wiem, wiem natomiast, że kilka rundek po tych schodach daje dużo więcej frajdy niż choćby i 30 kółek na stadionie.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 08:25 
Bieganie jest ok. Ale dlaczego w nocy? :???:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 08:49 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Bieganie jest ok. Ale dlaczego w nocy?


W dzień człowiek dorosły pracuje, poświęca czas rodzinie i innym takim "drobnostkom" - po zmroku ruch jest mniejszy ( więc i zatrzymujemy się rzadziej), dzieci śpią i lepiej się śpi jak organizm jest lepiej dotleniony. Jeden przed snem ogląda taniec z gwiazdami, drugi woli pobiegać pod gwiazdami.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2010, o 09:37 
magzeust napisał(a):
Jeden przed snem ogląda taniec z gwiazdami, drugi woli pobiegać pod gwiazdami.
No tak, co racja to racja. W sumie nie pomyślałem też, że już są krótsze dni :oops:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.