Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 14:36 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
Darek napisał(a):
Niby Was rozumiem, że chcecie się organizować.
Cóż ja mam inne do tego podejście, zazwyczaj sam uprawiam takie sporty jak kolarstwo, jazda na motocyklu lub nawet żeglarstwo. Może wynika to z mojej psychiki "wolnego strzelca".


Popieram. Po co bez sensu korkować miasto. Jakby każdy kolarz, każdy pieszy, każdy pieszy z kijkami, i każdy motocyklista i jeszcze każdy inny chciał wspólnie robić to co robi to miasto by stanęło. Chyba lepiej zaproponować na forum jakieś np coniedzielne bieganie po lesie czy coś takiego. Jak ktoś będzie chciał się integrować to przyjdzie, jak nie to nie. Raz będzie 5 osób a raz 50, bez kosztów i bez bicia piany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 14:45 
Cytuj:
bez kosztów i bez bicia piany

A któż to bije tu pianę?
Chłopak zaproponował "event",do tej pory bez odzewu.
Co w sumie mnie nie dziwi.
I tyle.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 15:39 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mówią że sport to zdrowie.
Nawet biegając, trzeba mieć świadomość ryzyka.

http://sport.wp.pl/kat,1762,title,16-la ... omosc.html

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 16:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Panowie nie o to chodzi!
Jasne, że masowe imprezy blokują miasto (mam to u siebie nieustannie).
Albo, że można podczas takiego sportu wykitować.

Chodzi mi przede wszystkim o to, że człowiek (młodzi) zatracają całkowicie indywidualizm.
Do wszystkiego potrzebują obecności reklamy, mediów, zgody na organizowanie.
Olejcie to, zacznijcie myśleć i działać samodzielnie.
Akurat w tej dziedzinie jak sport, rozwiniecie swoje siły i inteligencję.
Działania w grupie robią z Was niewolników szarej masy.
Nie dajcie się.

Siła w masie, to zawołanie komunistyczne, nie bądźcie komunistami. :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 17:00 
krzyzak napisał(a):
Mówią że sport to zdrowie.
Nawet biegając, trzeba mieć świadomość ryzyka.

http://sport.wp.pl/kat,1762,title,16-la ... omosc.html

Trzeba.
Dlatego warto zbadać się .
Podstawowe badania oraz ekg serca to absolutne minimum .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 21 marca 2014, o 17:34 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
Darek w pełni się z tobą zgadzam.
Rozumiem gdyby bieganie było czymś wyjątkowym, czymś widowiskowym, niespotykanym to fajnie byłoby pokazać to mieszkańcom miasta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 23 marca 2014, o 01:00 
Offline

Dołączył(a): 22 września 2010, o 08:06
Posty: 53
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak czytam wasze posty, to aż mnie żołądek skręca. :x
Nie podjąłem tego tematu by w czymś komuś zaimponować. Tylko, żeby potrenować w większym towarzystwie. W naszym mieście sporo ludzi zaczyna się ruszać, co mnie bardzo cieszy. Jak się mijamy na chodniku pozdrawiamy się. Jest to bardzo miłe i motywujące. Dlatego będę nadal nawoływał do integracji i życzliwości. Czy to coś złego? Czy zawsze ktoś, kogoś musi oczerniać, dyskryminować itp.? Może warto spojrzeć bardziej optymistycznie na życie i wyciągnąć przyjacielską dłoń.
Zamiast siedzieć przed kompem i klepać głupoty "wszystko o wszystkim wiedzący", wyszlibyście na powietrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 23 marca 2014, o 10:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wychodzimy, wychodzimy. Jeszcze trochę a rozpalą się wszystkie grile i wzrośnie sprzedaż piwka. Tak na poważnie to każda aktywność fizyczna jest zdrowa, ale czy bieganie? Z tego co obserwuje to w bieganiu panuje powszechny brak umiaru, znam zapalonych biegaczy którzy już mieli problemy stawowe, głównie kolana i jakieś z tym związane zabiegi. Wszystko jest dobre ale z umiarem, żeby pobiec to najpierw trzeba być młodym i ważyć ok. 70 kg. Ja jestem 50 +++ i nie wyobrażam sobie biegu, co najwyżej rower, nawet tak na dystansie 40 km, jest to w moim zasięgu. W ubiegłych trzech latach przejechałem parę tysięcy kilometrów i w tym zamierzam zrobić dwa a może trochę więcej. Kolana nie bolą, co najwyżej miejsce w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę, ale to tylko na samym początku sezonu. A więc (nie zaczynamy od tego zdania) z politowaniem przyglądam się z wysokości mojego siodełka zmaganiom biegaczy, którzy to na samym początku raźnie ruszają na trasy żeby na sam koniec ledwie powłóczyć nogami. Cykliści górą!!!

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 23 marca 2014, o 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel napisał(a):
Cykliści górą!!!

Ja generalnie też wolę rower niż bieganie, ale rower jak dla mnie to tak +- 2 godziny pedałowania, czasem więcej. Na krócej mi się nie chce w ogóle ubierać tego całego oporządzenia (przynajmniej zimą). W bieganiu jestem cienias i 30-40 min w zupełności mi wystarcza, a więc generalnie bieganie, jak dla mnie, jest mniej czasochłonne. Bieżnię mam pod nosem, czasem nawet oświetloną, więc i bieganie wieczorem mi niestraszne.
Aha.
Odnośnie ścieżek rowerowych.
Pomijając fakt, że w naszym mieście są one idiotycznie wytyczone na istniejących już wcześniej, zbyt wąskich chodnikach, to tego, co zlecił układanie nowych kostką frezowaną z marszu bym zwolnił z opcją dożywotniego zakazu pracowania przy robotach wymagających chociaż odrobiny logicznego myślenia. Inspektora nadzoru, który to odbierał wsadziłbym na kolarzówkę (kupioną za jego własną pensję), nadmuchał koła na 10 bar i kazał jeździć tą ścieżką po 50km dziennie. Może by idiota zrozumiał, do czego służy i jak ma być zrobiona ścieżka rowerowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 23 marca 2014, o 11:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja to bym ich ciągał na lince po tym polbruku jakimś autem z prędkością większą niż osiąga Husain Bolt.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 23 marca 2014, o 19:55 
Anduel piszesz,że ludziom kolana siadają....Nic dziwnego,skoro w tym mieście można biegać tylko po chodnikach,z kostki brukowej,na którą wy,rowerzyści tak narzekacie.Wy macie amortyzację w postaci opon ,zawieszenia oraz siodełka.My mamy tylko obuwie.WAs bolą tyłki od jeżdzenia po tych scieżkach,to pomyśl ,jak reagują nasze nogi....Nie ma żadnej trasy dla biegaczy,lasy na Miłosnej to niewielka alternatywa,a ta bieżnia przy "dziewiątce" jest bieżnią tylko z nazwy.
Kolejna sprawa,to ludzie zaczynają biegać bez przygotowania,co często kończy się kontuzjami.


Druga sprawa.
Cytuj:
Wszystko jest dobre ale z umiarem

Ale takie mamy czasy .Każdy chce wiecej,szybciej,lepiej od sąsiada....Tak samo jest w sporcie.Ludzie zatracają się w jakiś życiówkach,dietach,treningach,byle szybciej,dalej.....A zapominają o tym,co jest w tym najpiękniejsze.Wyjśc,przy takiej pogodzie jak dziś,pooddychać swieżym powietrzem,zmęczyć się i mieć gdzieś ,czy czas był 4.30 czy 5.50.
Cytuj:
trzeba być młodym i ważyć ok. 70 kg.

Zacząć można i po 50-tce .Tylko trzeba robić to z głową.
Cytuj:
z politowaniem przyglądam się z wysokości mojego siodełka zmaganiom biegaczy, którzy to na samym początku raźnie ruszają na trasy żeby na sam koniec ledwie powłóczyć nogami]
.
Z politowaniem czytam taki wpis.
Nigdy nie zdarzyło Ci się ruszyć dziarsko na trasę i wróćic tak zmęczonym,że nie miałeś siły wejść po schodach do mieszkania?
Cytuj:
Cykliści górą

Odważne stwierdzenie.Ja nigdy bym się na nie nie zdobył.Szanuję każdego,kto uprawia jakikolwiek sport.
Górą powiadasz......To może zrobimy zawody: ja robię 42,195 km rowerem,a Ty biegiem.Kto będzie górą?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 24 marca 2014, o 10:40 
Offline

Dołączył(a): 11 listopada 2013, o 10:58
Posty: 81
Płeć: Nie wybrano
No to może wystąpić do naszych włodarzy o zrobienie porządku z:
1. bieżnią na Mickiewicza. Oświetlenie tam jest super, gorzej z nawierzchnią. Trzeba by ją wyprofilować aby woda w deszczodni nie stała
2. oświetleniem na stadionie no i może zaproponować tam tartan (Taki jak w Cetniewie :) by się zdał)
3. A może trasa bitumiczna wzdłuż ścieżki rowerowej do Korzeniewa

a może jeszcze inne pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 24 marca 2014, o 11:37 
Darek napisał(a):
Panowie nie o to chodzi!

Chciałbym się jeszcze odnieść w paru słowach do tego,co napisał Darek.
Zgadzam się z Tobą.
Mi w bieganiu najbardziej podoba się indywidualizm.
To,że zakładam buty,dres ,wkładam słuchawki i jestem odcięty od świata.
Nikt mi nie marudzi,nie przeszkadza,nie wysyła durnych pw.....ja,natura i trasa.I to jest w tym najfajniejsze.

Jakieś imprezy masowe,"eventy" jak to się teraz modnie nazywa są ciekawą odskocznią.Ale parę razy w roku.
Ja np w tym roku planuję 3 starty.
Za rok jeden,ale poważny.
Oczywiście jesli praca i zdrowie pozwoli.
I wystarczy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 24 marca 2014, o 12:17 
NOWY(L) napisał(a):
Cytuj:
Cykliści górą

Odważne stwierdzenie.Ja nigdy bym się na nie nie zdobył.Szanuję każdego,kto uprawia jakikolwiek sport.
Górą powiadasz......To może zrobimy zawody: ja robię 42,195 km rowerem,a Ty biegiem.Kto będzie górą?

ten co jedzie na rowerze - cyklista górą ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Biegi - bieganie dla wszystkich
PostNapisane: 24 marca 2014, o 12:23 
Można to rozpatrywać i w takich kategoriach,o których piszesz szanowny kolego.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.