Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 09:59 
malgos napisał(a):
zaś
catani napisał(a):
jestes z tych, ktorzy kupia "rasowego bez rodowodu" zeby tylko poszpanowac w czasie spaceru

jest zupełnie nietrafionym oskarżeniem

byc moze :wink:
malgos napisał(a):
catani napisał(a):
myslisz, ze teraz chocby jedna osoba zastanowi sie nad tym, co napisalam?


nie wątpię :-) w końcu nie jesteśmy tutaj bandą nieokrzesanych dzieciaków nie zdających sobie sprawy z tego co dzieje się wokół nas :wink:

co powiesz o tym ponizej :grin:
Corzano napisał(a):
Co Ty mówisz! One są bez RODOWODU! To ciemnogród!
Zwierzę z rodowodem najlepszym przyjacielem prawdziwego Aryjczyka!
oraz hodowcy, który z takich snobów żyje ;-)


morrigu napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że Twoje przesłanie brzmi: Kupujcie psy rasowe, bo inaczej hodowcy, tacy jak ja umrą z głodu. No chyba, że się pomyliłam i nie masz hodowli psów, tak jakby to wynikało z Twoich wypowiedzi.


morrigu napisał(a):

catani napisał(a):
(...)ale mam nadzieje ze dzieki temu tematowi potencjalni nabywcy zastanowia sie nad zakupem lub adopcja.


W Twojej hodowli oczywiście?


Po tych postach mozna bylo odniesc wrazenie inne niz teraz opisalas :cool:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
Po tych postach mozna bylo odniesc wrazenie inne niz teraz opisalas

Czyli jakie? Że jestem "nieokrzesanym dzieciakiem", czy że "nie zdaję sobie sprawy z tego co dzieje się wokół nas"?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 10:22 
Corzano napisał(a):
Czyli jakie? Że jestem "nieokrzesanym dzieciakiem", czy że "nie zdaję sobie sprawy z tego co dzieje się wokół nas"?

do czego zmierzasz?
powiedziales co myslisz i masz zaliczone, gratuluje podejscia i zrozumienia tematu :grin:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 10:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
do czego zmierzasz?

Do zrozumienia Twojej wypowiedzi, którą zacytowałem.
catani napisał(a):
gratuluje podejscia i zrozumienia tematu

Z wzajemnością.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 10:45 
Corzano napisał(a):
catani napisał(a):
gratuluje podejscia i zrozumienia tematu

Z wzajemnością.

a gdzie napisales to, co mialabym zrozumiec? :grin:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Ty wszystko rozumiesz i wiesz najlepiej. :razz:
Tak przynajmniej się tu kreujesz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 11:02 
Corzano napisał(a):
Ty wszystko rozumiesz i wiesz najlepiej. :razz:
Tak przynajmniej się tu kreujesz.

masz racje jak zawsze :grin:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
A Ty świetną reklamę. :grinka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 11:22 
Corzano napisał(a):
A Ty świetną reklamę. :grinka:

dziekuje :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 13:47
Posty: 190
Lokalizacja: Z daleka...
Płeć: Kobieta
Małgosiu dziękuję za sprostowanie, ale odnoszę wrażenie, że Szanowną Panią catani kieruje jakiś idiotyczny upór, wiec wydaje mi ono zbędne.

Catani przestań wszystkich na około atakować. Łatwiej, chyba byłoby przyznać się do tego, że źle sformułowałaś myśl, którą chciałaś Nam przekazać i zakończyć temat. Nie wiem, może odpowiada Ci rola furiatki z poczuciem misji?


Pozdrawiam!
M.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2006, o 09:54 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Alo.

Widze Catani, ze przywloklas frustracje z licznych for powiazanych z PZK. Faktem jest, ze wlasnie tam kreuje sie postawe, ktora wyklucza hodowle psow pozbawionych rodowodu - malo tego, odezwij sie na takim forum i pochwal swoim nieformalnym pieskiem a staniesz sie pariasem z miejsca. Na szczescie jednak to nie forum PZK i na szczescie sie takim nie stanie :) Rozumiem, ze poza ideologicznymi przeslankami kierujesz sie tez wlasnymi interesami, to oczywiste - sam bym tak zrobil - zwaz jednak prosze, ze nie wszyscy tutaj musza i chca podchodzic do tematu tak profesjonalnie jak ty.

W mojej rodzinie psiaki sa od zawsze, zawsze byly rasowe (ja wiem, ze mozesz je nazwac inaczej) i niekiedy posiadaly stosowne dokumenty. Rzadko byly przeznaczane do reprodukcji. Po czesci zgadzam sie z toba i z innymi hodowcami z prawdziwego zdazenia - rozmnazanie niektorych ras poza hodowlami nie jest dobrym pomyslem - glownie chodzi mi tu o rasy "obciazone" genetycznie przeroznymi schorzeniami. Co jednak poczac kiedy sie chce miec ukochanego pieska danej rasy - nie pospolitego kundelka a niespospolitego rasowego psiaka ? Ba, co jesli tego wlasnie pieska nie ma w okolicznych schroniskach ? Mozna pobiec do Ciebie Catani i zakupic, ktoregos z Twoich pieknych Rott'ow (nie ironizuje) za, jak sie spodziewam, calkiem okragla sumke pieniedzy. A co jesli sumka jest za okragla ? Chomik ? Rybki ? Mrówki ? No bo przeciez nie zakup z nieprofesjonalnej hodowli... Nie popadajmy w skrajnosci Catani - nieprofesjonalne hodowle produkujace mordercze Rotty ? Jamnik bez rodowodu pozerajacy niemowle ? Halastra pijanych, nie posiadajacych dokumentow podhalancow pustoszy fermy drobiu ? Dobrze wiesz, ze to nie tak - od poczatku do konca za psa i jego wychowanie odpowiada wlasciciel - czy jest to zwierze zarejestrowane czy nie, jezeli jest prowadzone dobrze nie powinno sprawiac zartobliwie wymienionych problemow. Czysty, mieszany, z papierami, bez - jesli ma na drugim koncu smyczy idiote i dodatkowo ma do tego predyspozycje - zaatakuje.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2006, o 13:12 
ShrekPL napisał(a):
Rozumiem, ze poza ideologicznymi przeslankami kierujesz sie tez wlasnymi interesami,


Po czesci zgadzam sie z toba i z innymi hodowcami z prawdziwego zdazenia - rozmnazanie niektorych ras poza hodowlami nie jest dobrym pomyslem - glownie chodzi mi tu o rasy "obciazone" genetycznie przeroznymi schorzeniami.

Co jednak poczac kiedy sie chce miec ukochanego pieska danej rasy - nie pospolitego kundelka a niespospolitego rasowego psiaka ? Ba, co jesli tego wlasnie pieska nie ma w okolicznych schroniskach ? Mozna pobiec do Ciebie Catani i zakupic, ktoregos z Twoich pieknych Rott'ow (nie ironizuje) za, jak sie spodziewam, calkiem okragla sumke pieniedzy. A co jesli sumka jest za okragla ?


Czysty, mieszany, z papierami, bez - jesli ma na drugim koncu smyczy idiote i dodatkowo ma do tego predyspozycje - zaatakuje.




Pozdrawiam.



ad1-jakimi interesami?
po raz kolejny pisze-nie hoduje modnych ras, moje psy nie sprzedaja sie w polsce i dobrze mi z tym :-) w tej chwili gdybym chciala "miec interes" po podworku biegalyby : laby, goldeny, yorki i beagle-ku, przypuszczam Twojemu zdziwnieniu, nie biegaja ;)

ad2 mi nie chodzi wylacznie o wady genetyczne ( zreszta kazda rasa ma jakas "swoja" wade-tego chyba nie chcesz wiedziec), chodzi mi tez o cechy psychiczne. i o ile w przypadku ras mniejszych nie maja one tak istotnego to w przypadku ras duzych, potencjalnie niebezpiecznych maja niestety ogromne :idea:

ad3 w obecnych czasach ( to jest b. przykre) schroniska sa zawalone takimi "rasowymi" psami, o ktorych piszesz-jesli bedziesz jakiegos potrzebowal daj znac i miesiac na poszukiwanie-pomoge.
Jestem ciekawa tej okraglej sumki-podasz? :wink:
w hodowla renomowanych sa szczeniaki popularnie zwane "petami"-sa to psy zdrowe, rasowe acz z drobnymi wadami:czasem zgryz, c\zasem kolor, czasem roznoocznosc i wiele innycy-jes;li ktos jest zainteresowany zakupem pieska wylacznie dla siebie taki piesek jest idealny-jego koszt zazwyczaj jest rowny kosztowi psa z pseudohodowli-nie lepsze to rozwiazanie?tylko poszukanie takiego szczeniaka wymaga troche wysilku a po co sie wysilac jak na gieldzie z kartonu mozna sobie kupic :571: -kto by po psa gdzies tam jechal, po co ten wysilek?

ad4 duzo w tym prawdy, ale nie ma psow z rodowodem posiadajacych predyspozycje mordercze, takie osobniki sa eliminowane z hodowli :!: , niestety tylko z tych ktore badaja swoje zwierzeta pod katem predyspozycji psychicznych-czyli hodowcy hodujacy psy z rodowodem :!:


Tyle wyjasnien ode mnie-sa jeszcze jakies pytania?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2006, o 13:51 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
chore sa wykluczane z hodowli.


catani napisał(a):
sa eliminowane z hodowli :!:


Co przez to rozumiesz?

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2006, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2006, o 12:49
Posty: 298
Lokalizacja: Eindhoven
Płeć: Mężczyzna
Brzmi jak "dbanie" o czystość rasy aryjskiej... przepraszam.. ale kojarzy mi się to tylko z jednym - zabijaniem bo "nie pasuje do wystroju wnętrza", a w tym wypadku: bo nie pasuje to "jakiegoś" szablonu....

Jeśli tak, to już wiem, że nigdy nie kupię zwierzaka z "czystej" hodowli....

_________________
Marek

http://rc.marekszulen.net
http://www.myspace.com/marekszulen


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 grudnia 2006, o 14:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Ktoś, kiedyś, gdzieś robił podobne rzeczy z ludźmi również "rasy aryjskiej" u których wykryto
"niedomagania" fizyczne lub psychiczne.
Dla mnie ten tytułowy "kynologiczny ciemnogród" to lekkie przegięcie. Walka o czystość rasy, doskonałość
fizyczną i psychiczną zwierzęcia. I wszyscy teraz mamy z takimi doskonałościami chodzić na smyczy?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.