Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Catani postanowiła nieść przed kynologicznymi ciemnogrodzianami kaganiec oświaty ale średnio jej to wychodzi
zachowując się jak pewna Kwoka z wiersza pana Brzechwy ...
Ja już nawet tego nie czytam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 11:54 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
KrzaQ napisał(a):
Ja już nawet tego nie czytam.


a ja tak... z wielkim zainteresowaniem widząc że przesłania mamy podobne ale przekazujemy je w bardzo, bardzo odmienny sposób :wink:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 11:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
a ja tak... z wielkim zainteresowaniem widząc że przesłania mamy podobne ale przekazujemy je w bardzo, bardzo odmienny sposób


ja również się temu przyglądam i niestety nie mogę zakumać tego przesłania...
Czy to jest jakiś odłam ruchu Skinheads wśród hodowców zwierząt :?: :-D
A może "Młodzież Wszechpolska"... :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 12:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
no i pojawił sie kolejny "ciemniak" sorrki za określenie jareczku :D :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 12:15 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Ojej... kolejny raz mam tłumaczyć :?: :grinka:

Jeśli zwierzaka kupujesz...
Jakakolwiek hodowla (niekoniecznie z PZK) - zadbana, z czystymi i szczęśliwymi zwierzakami, stałą opieką weterynaryjną.

Jeśli za darmo...
Schronisko, z "ulicy", od znajomych mających "kundelki"

Osobiście mam takie podejście do kotów (psy do mnie nie "przyplątują" się) że bezdomne kocury i kotki dokarmiam, w miarę możliwości, widząc iż taka kotka jest bezdomna staram się ją oswoić, wysterylizować i znaleźć dobry dom - po co niepotrzebnie ma się rozmnażać i powiększać grono bezdomnych zwierzaków. :???:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 12:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ahaaaaa :!:
Teraz zajarzyłem... tylko jest pewien problem...
Mieszkam w bloku, a więc są to słabe warunki dla zwierzaka, a jeszcze większy problem przysparzają zwierzaki sąsiadów, które ujadają, latają bez "zabezpieczenia", o tym , że "walą" do piaskownicy, z definicji miejsca zabawy dla dzieci, nie wspomnę... ale o tym pisałem już przy innej okazji. Jednakże jest to dla mnie większy problem, aniżeli "czystość rasy" Waszych pupili.
Dla mnie mogą one nie istnieć. Czy te z hodowli czy ze schroniska, bo chociaz ktoś by mi dopłacał to i tak nie reflektuję.

Chciałem tylko rozładować pewne napięcie, bo oprócz powyższego, to nie lubię jak zwierzak staje się czymś w rodzaju "mebla", a musio być jak najbardziej "czysty", bo w pewnych kręgach podnosi właścicielowi prestiż.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ech... a narzekaliście na Porcellusa.
Catani ma siłe perswazji siedemnastu prosiaczków i jednego ruskiego czołgu po remoncie :grinka:
Ale taki widocznie jest jej urok.

A tak nawiasem catani:

Cytuj:
Porcellus- a wiesz za co mi "podpadles" ?
za podpis, jakos nie moge sie przemoc by sie z tego posmiac :neutral:
zreszta zaraz wstawie to na rottkowym forum i zapytam czy innym sie podoba ( co prawda nie wiem, czy uzytkownikami sa tam erudyci, ale na pewno ludzie o wrazliwych sercach)
odpowiedzi skopiuje specjalnie dla Ciebie-nawet jak beda niekorzystne dla mnie


Jak tam ocenili mnie na innych forach, wprowadziłaś nową świecką tradycję i za to Cię zaczynam lubić :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Jak tam ocenili mnie na innych forach


"RASOWA ŚWINIA" :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 13:07 
malgos napisał(a):
Osobiście mam takie podejście do kotów (psy do mnie nie "przyplątują" się) że bezdomne kocury i kotki dokarmiam, w miarę możliwości, widząc iż taka kotka jest bezdomna staram się ją oswoić, wysterylizować i znaleźć dobry dom - po co niepotrzebnie ma się rozmnażać i powiększać grono bezdomnych zwierzaków. :???:

do kotow moje podejscie jest identyczne-aktualnie poluje na jedna kotke z mojej okolicy, ktora dwa razy do roku obdaza okolice niechcianymi kocietami, niestety kotka dzika i nie wiem czy ja kiedykolwiek zlapie by zatargac na sterylke :???:
odpowiem po raz kolejny i ostatni " na szkanie dziury w calym"
ShrekPL napisał(a):

catani napisał(a):
atopowe zapalenie skory jest charakterystyczne dla wszystkich ras majacych faldy skorne, tego nie da sie wyeliminowac
za to na wystawach coraz wiecej jest szarpejow "gladszych" co dobrze rokuje na przyszlosc, zreszta takie same tendencje sa teraz u buldogow


Z jednej strony piszesz, ze nie da sie tego wyeliminowac, z drugiej - wiecej gldaszych "szarpejow" dobrze rokuje na przyszlosc - to jak to jest - da sie czy nie ?

nie da sie, ale hodowla idzie w tym kierunku by zminimalizowac te problemy i ze wzgledu na prowadzona przeze mnie hodowle buldoga okrutnie mnie to cieszy :-)

mysle, ze i teraz znajdzie sie ktos co nie zrozumie tego co napisalam, ale juz prosze nie pytac :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 14:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
"RASOWA ŚWINIA"


Oj, rasowa ale na szczęście nie hodowlana :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 grudnia 2006, o 14:35 
na rozladowanie emocji proponuje kalendarz
Ten kalendarz musisz mieć! Super papier, duży format - CUDO! Piękne fotografie morza i Sopotu, poczujesz, jakbyś tu był, prawie czuć i słychać morska bryzę!. Fundacja dzięki sponsorowi - BMR NOVA Sp. z o.o. (www.bmrnova.pl) miała możliwość dołączyć swoje logo i tym samym włączyć się do akcji. Otrzymaliśmy w darze 100 egzemplarzy kalendarzy.



UWAGA! Każda złotówka wpłacona powyżej ceny detalicznej przez chętnych będzie przeznaczona na zapłatę za hotel, w którym trzymamy nasze psy uratowane z wypadków, wyciągnięte ze schronisk, porzucone – dla nich często to jedyna alternatywa. Niestety hotel, jak wiadomona kosztuje, dlatego gorąco zachęcamy do wpłaty każdej złotówki przy okazji zakupu kalendarza – pozwoli nam to opłacić hotel a być może przyjąć kolejne psy wymagające opieki. Zbliża się zima, wiele z nich może jej nie przeżyć z powodu zimna i głodu – pomóżcie im!

Kalendarz w formacie A2. Każdy z nas kocha nasze polskie morze, a Sopot w szczególności. Nasz kolega, Michał Gancarz, autor zdjęć lotniczych (www.zdjecia-lotnicze.pl) na motolotni sponsorowanej przez BMR NOVA Sp. z o.o. wykonał serię zdjęć, które uwieczniliśmy wydając kalendarz. Staraliśmy się uchwycić niesamowity klimat sopocki, molo, słynny deptak „Monciak” i wiele innych. Kalendarz zatytułowaliśmy „Powyżej Molo” – a kartę tytułową zdobi fragment srebrzącej się tafli morza, u góry słynne już logo Sopotu, a na dole logo BMR NOVA – wydawcy, autora zdjęć i Pomorskiej Fundacji Rottka.

Wszystkie miesiące określa inna fotografia, w naszym kalendarzu cały rok panuje lato – optymistów utwierdzi w przekonaniu, że tak może być zawsze, a pesymistom poprawi humor na cały rok . Dodatkowo udało nam się świetnie połączyć funkcje dotychczas popularnego i wygodnego kalendarza trójdzielnego z ozdobnym kalendarzem miesięcznym. Mając świadomość, że dochód z zakupu kalendarza idzie na cele charytatywne, na pomoc zwierzętom, cóż może być milszego, niż obcowanie przez cały rok z naszym kalendarzem! To także wspaniały prezent dla bliskich.

Kalendarz można kupić przez allegro lub przez sklep internetowy na www.rottka.pl.

Galerię zdjęć kalendarza mozna zobaczyc tutaj.

Co Wy na to? :)

_________________
skopiowane z http://www.forumrottweiler.pl/viewtopic.php?t=1078


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2006, o 14:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
Zbliża się zima, wiele z nich może jej nie przeżyć z powodu zimna i głodu – pomóżcie im!


to jak najbardziej naturalne, że w ten sposób Natura radzi sobie z ssakami (tymi słabymi).... oby to były tylko i wyłącznie "kundelki", a nie rasowe, psa mać, osobniki :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2006, o 15:05 
jarekm napisał(a):
to jak najbardziej naturalne, że w ten sposób Natura radzi sobie z ssakami (tymi słabymi).... oby to były tylko i wyłącznie "kundelki", a nie rasowe, psa mać, osobniki :-D

"dyskusja" na tym forum rzeczywiscie nie dla mnie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2006, o 15:07 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Wiesz co Jarku :?:
to samo można powiedzieć o tych którzy pretendują do nagrody Darwina - natura sama eliminuje takie "osobniki" :twisted:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2006, o 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
to samo można powiedzieć o tych którzy pretendują do nagrody Darwina


Ci pierwsi (kynologicznie"czyści") jak i ci drudzy (od nagród Darwina) nie wzbudzają jakoś we mnie współczucia... może jedynie na współczucie zasługuje głupota tych drugich...

catani napisał(a):
"dyskusja" na tym forum rzeczywiscie nie dla mnie


nie bardzo rozumiem dlaczego powyższy komentarz nastąpił po moim poście :?: :!:
Z tego co mi wiadomo to mam prawo pisać w tym czy innym wątku, przez co wyrażam swoje opinie i odczucia.
Tak żeby była jasność, "analizowałem" przez parę dni ten wątek, jednakże w końcu nie wytrzymałem i zacząłem pisać. Nie chciałem i nie wypadało mi jako osobie nie do końca zdegenerowanej, posiadającej krztyne taktu i kultury, napisać o tym, iż "podziwiam" ludzi, których obchodzi czystość rasy psów, czy głodujące pieski, a nikt się nie umartwia na ofiarach wojen (w wielu przypadkach dzieciach), czy głodujący i umierających z tego powodu osobników z gatunku homo sapiens... ot co :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.