Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 13:26 
jarekm napisał(a):
Nie chciałem i nie wypadało mi jako osobie nie do końca zdegenerowanej, posiadającej krztyne taktu i kultury, napisać o tym, iż "podziwiam" ludzi, których obchodzi czystość rasy psów, czy głodujące pieski, a nikt się nie umartwia na ofiarach wojen (w wielu przypadkach dzieciach), czy głodujący i umierających z tego powodu osobników z gatunku homo sapiens... ot co :!:

na szczescie nie po to wspieram organizacje pomagajace zwierzetom i nie po to sama pomagam, by mnie ktos podziwial.
tylko dotychczas nie wiedzialam, ze to grzech...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 13:47
Posty: 190
Lokalizacja: Z daleka...
Płeć: Kobieta
Catani, nie jestes przypadkiem za bardzo przewrażliwiona na swoim punkcie? Takie własnie sprawiasz wrażenie.


Pozdrawiam!
Nieprzewrażliwiona na swoim punkcie M.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2006, o 15:59 
morrigu napisał(a):
Catani, nie jestes przypadkiem za bardzo przewrażliwiona na swoim punkcie? Takie własnie sprawiasz wrażenie.

oczywiscie masz racje
PS
i dalej planuje pomagac zwierzetom, promowac rozmnazanie wylacznie psow rasowych, rodowodowych za co i Ciebie i innych nieprzewrazliwionych zmuszona jestem przeprosic
i licze na to, ze teraz juz mi dasz spokoj


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, o 21:51 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wiele napisano na temat psów rasowych i nie tylko. Z niektórymi postami się zgadzam ale są też takie, że włosy się jeżą.
Ktoś z moich przedmówców napisał, że nie jest możliwe sprzedawać szczenię z rodowodem tylko z metryką.... Otóż można - jeśli tylko hodowca ma taką ochotę, aby szczeniętom wyrobić rodowód. Mało tego - można wyrobić rodowód eksportowy i szczenię sprzedać np. do USA. Fakt , ze najczęściej sprzedaje się z metryką ale to nie jest reguła od ktorej nie ma odstępstw.
Rasowy , rasopodobny porodowodowy itd, itp.
Tylko pies spełniający odpowiednie warunki jest psem rasowym.
Są one następujące:
- musi posiadać rodowód,
- jego rodzice również muszą posiadać rodowód,
- jest zarejestrowany w Oddziale Zwiążku Kynologicznego,
- właściciel tego psa jest członkiem Związku Kynologicznego.
Tylko pies spełniający powyższe warunki jednocześnie - jest psem rasowym
Pies rasowy wcale nie musi być prowadzony na wystawy jest to wyłączna sprawa właściciela psa.
Rodowód nie jest zwykłym papierkiem ale pewną gwarancją i zupełnie nie ma nic wspólnego ze snobizmem właściciela !
Rodowód daje nam pewność, że szczenię pochodzi z kontrolowanej hodowli , tzn takiej gdzie są spełnione określone warunki. Poza tym znamy pochodzenie psa, wiemy jak wyglądali jego przodkowie , co osiągnęli , jakie występowały choroby dziedziczne w danej linii itp. itd.
Po prostu łatwo jest to wszystko sprawdzić .
Mamy pewność , że kupując np. szczenię owczarka niemieckiego wyrośnie z niego pies tej rasy, a nie coś podobnego do owczarka i trochę do haskiego. Czyli po prostu pies taki będzie odpowiadał wzorcowi danej rasy.
Oprócz wyglądu (eksterier) ważna również jest psychika psa. I to gwarantuje nam rodowód.
Są rasy gdzie rodzice szczeniąt muszą przejśc odpowiednie testy psychiczne ! Agresywne i lękliwe są eliminowane i pozostaje im tylko celibat do końca swoich dni.
I dopiero po ich zdaniu mają prawo wydawać potomstwo rodowodowe.
Warunkiem koniecznym do tego , aby rodzice szczeniąt mogli wydać potomstwo rodowodowe jest to , że zarówno ojciec jak i matka muszą posiadać status hodowlany, czyli suka musi być suką hodowlaną , a pies - reproduktorem . Takie uprawnienia posiadają tylko nieliczne psy w swojej rasie. Oprócz powyższych testów muszą mieć np badania na dysplazję, szkolenie PT i PO, odpowiednie oceny zdobyte na wystawach...
Zależy jeszcze jakiej rasy jest pies.
Dlatego uważam , że jeśli ktoś poważnie myśli o kupnie psa określonej rasy - nie pozostaje nic innego tylko kupno psa z rodowodem (metryką).
Niesłychanie rzadko zdarza się , że psa z rodowodem ktoś wyrzuci na ulicę albo do schroniska- szkoda byłoby wyrzucić np 2 - 3 tys. w błoto.
Kupując psa ważne jest , zeby wybrać tą właśćiwą hodowlę.
Wiadomo Polak potrafi.... Sporadycznie można trafić na nieuczciwego hodowcę , który kierując się chęcią szybkiego zysku potrafi podmienić szczenię - zamiast po Int. Ch sprzeda nam po przeciętnych rodzicach, podrobić tatuaż, kryjje sukę przy każdej cieczce i oprocz tego , że oferuje szczenięta z metryką , to posiada te bez metryki . Od takich "hodowców" trzeba się trzymać jak najdalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 23:07 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z relacji pracownika jednego ze śląskich schronisk (5 lutego 2007r. ) :
"..... dzisiaj pogotowie przywiozło okrutnie zamordowanego małego psa.Znaleziony na trawniku prawie w centrum Wrocławia w godzinach rannych.Piesek dorosły ale mały gabarytowo miał wyrwane oczy,które wisiały na farfoclach a oprócz tego miał wbitą strzykawkę z jakimś środkiem.Powiadomiliśmy policję ,przyjechali ,porobili zdjecia i o mało nie zemdleli na widok psa. Byli bardzo przejeci i stwierdzili że nie odpuszczą dopóki nie znajdą sprawcy.pies pojechał na sekcję ,a płyn ze trzykawki do badania.oprócz tego pies był cały w krwiakach wiec nieżle go katowali.Jutro w Fakcie powinna ukazać się fotka skatowanego psiaka ".
Zdziczenie totalne, takich ludzi powinno się zamykać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
beges napisał(a):
Zdziczenie totalne, takich ludzi powinno się zamykać


może to z mojej strony jest okrutne i nie do przyjęcia ale takim ludziom powinno robić się to samo :evil:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, o 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
zgadzam się z tobą malgos :!: :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie dziwcie się więc, ze takich zawodników co w swoich awatarach mają
jakieś takie lufy wymierzone w potencjalnych forumowiczów mam za podobnych
o tych o czym piszecie.
Z czegoś to się w końcu bierze :twisted:
Brak mi słow.......


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 00:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 13:47
Posty: 190
Lokalizacja: Z daleka...
Płeć: Kobieta
Coś strasznego. Dla mnie nie do pojęcia. Zgadzam się w 100% z Małgosią. Jeśli ktoś nie szanuje życia zwierzaka, pewnie nielepszy stosunek ma do istoty ludzkiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 15:54 
na takie sytuacje jest tylko jedno rozwiazanie-obowiazkowe znakawanie zwierzat, wowczas znelezienie takiego zwyrodnialca nie stanowiloby problemu :-|


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
catani napisał(a):
tylko jedno rozwiazanie


a co jeśli to nie właściciel dopuszcza się takiego czynu a jakieś niedorozwinięte emocjonalnie kilkunastolenie gnojki które dorwą zwierzaka na ulicy bo jest ufny i nie boi się ludzi? Wtedy właściciel pójdzie siedzieć a mordercy będą cieszyć się wolnością?
Nie przekonuje mnie to "jedno rozwiązanie" :roll: jest zbyt "słabe"...

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, o 19:32 
malgos napisał(a):
a co jeśli to nie właściciel dopuszcza się takiego czynu a jakieś niedorozwinięte emocjonalnie kilkunastolenie gnojki które dorwą zwierzaka na ulicy bo jest ufny i nie boi się ludzi?

uwazam, ze wlasciciel tez powinien w takiej sytuacji odpowiadac za niedopilnowanie :idea:
taka bylaby procedura gdyby bylo to dziecko, a w tej akurat kwestii uwazam, ze przepisy powinny byc podobne


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 13:51 
wracajac do tematu-przyjezdza do mnie (znajoma zreszta :wink: ) kwidzynianka ( byla, bo mieszka od niedawna na wsi) i pyta o rottka. ze smutkiem przyjmuje do wiadomosci, ze nie mam szczeniat bez rodowodu-odjezdza niepocieszona :wink:
PS
przyjechala nowa, terenowa toyota...za grubo ponad 100 tys., za psa "po znajomosci" zaproponowalam 1000 :cool:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, o 13:53 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
za psa "po znajomosci" zaproponowalam 1000 :cool:


A można wziąć w leasing i odsprzedać za 3 lata? Bo toyotę można. :twisted:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2007, o 16:58 
Offline

Dołączył(a): 21 października 2007, o 15:04
Posty: 129
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Catani napisał

Cytuj:
oczywiscie masz racje
PS
i dalej planuje pomagac zwierzetom, promowac rozmnazanie wylacznie psow rasowych, rodowodowych za co i Ciebie i innych nieprzewrazliwionych zmuszona jestem przeprosic
i licze na to, ze teraz juz mi dasz spokoj


Kto jak Kto, ale Ty Catani nie masz moralnego prawa wypowiadac się w tym temacie.
Jeśli nie rozumiesz dlaczego wróć pamiecią to swojej pseudohodowli z połowy lat '90 i po prostu nie wypowiadaj się.

Wiem, wiem każdy ma prawo błądzić, ale ...., nie powienien umoralniać innych.


Ostatnio edytowano 21 października 2007, o 17:45 przez EdiKris, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.