Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 18:50 

catani napisał(a):
co to za skroty?

CH = National Champion
EC = European Champion

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 20:03 
malgos napisał(a):
catani napisał(a):
co to za skroty?

CH = National Champion
EC = European Champion

to tu padam, terminologia zupelnie inna niz w kynologii
u psa tytulu EC nie ma wcale, jest natomiast int.ch. (champion miedzynarodowy)
tytuly rodzicow nie sa co prawda zadna gwarancja ich zdrowia, ale sa gwarancja ze hodowca nie oszczedza nakladow finansowych na swoje zwierzaki co jednoczesnie sugeruje, ze mlode beda doskonale odchowane, na najlepszej karmie i odpowiednio zabezpieczone przed chorobami wirusowymi :wink: a to juz potezny plus :!:

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 20:19 

catani napisał(a):
terminologia zupelnie inna niz w kynologii

och... to jest tylko maleńka część :grinka: proponuję poczytać sobie Porównanie klas wystawowych w WCF I FIFe (dokument w .pdf) a także ciekawą stronę prowadzoną przez PZF

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 21:17 
ale zauwaz, ze mamy te same priorytety :grin:
Cytuj:
Uwaga nabywcy kotów rasowych! Zakup kota rasowego czyli kota z rodowodem nie zobowiązuje nikogo do przystąpienia do jakiegokolwiek związku kociego, jak również posiadanie rodowodu dla kota nie zmusza nikogo do jego rozmnażania. Rodowód kota jest wyłącznie potwierdzeniem tego, że zakupiony kot jest rasowy. Daje to nabywcy gwarancję, że zakupiony kot, jak dorośnie, będzie nie tylko przedstawicielem oczekiwanej rasy ale również będzie mieć charakter kota tej rasy.

TYLKO KOT Z RODOWODEM JEST KOTEM RASOWYM!
Nie ma takiej możliwości że: ojciec ma rodowód, matka ma rodowód
a "kocię jest rasowe tylko nie ma rodowodu" ...

Ostatnio edytowano 16 grudnia 2006, o 22:33 przez catani, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 21:57 

I teraz sama widzisz...
Gdybyś zaczęła tak temat od początku uniknęlibyśmy wielu niepotrzebnych i niemiłych słów :wink:

To teraz dodam kilka słów od siebie:

Tak naprawdę "skundlając" rasowego zwierzaka wyrządzamy krzywdę jemu i jego potomstwu. Żaden pseudo hodowca nie jest w stanie zapewnić nas iż szczenięta czy kocięta nie odziedziczyły jakiś genetycznych chorób jak przykładowo wspomniana wyżej dysplazja stawów (bo np. nie zapewnia opieki weterynaryjnej), czy w celu szybkiego i łatwego zarobku tenże człowiek nie krzyżuje zwierząt spokrewnionych ze sobą zbyt blisko. Nie mamy żadej gwarancji iż takie zwierzę nie jest w żaden sposób psychicznie "odchylone" co często wychodzi dopiero po latach... Niestety wśród zwierząt "rasowych - mieszanych" prawdopodobieństwo różnorakich chorób jest stanowczo dużo większe niż u zwierzaków przykładowo przygarniętych z ulicy czy schroniska.
To odnośnie zwierząt rasowych.

Natomiast jeśli chodzi o zwierzęta nierasowe, pochodzące z miejsc innych niż rynki, nielegalne hodowle czy sklepy... Piotr_J słusznie zauważył iż przyjaciela nie można kupić - dokładnie tak samo zawsze twierdził mój ojciec przyjmując do domu kolejnego "mieszańca" - te psy zawsze były niezwykle inteligentne i wierne. Wśród takich psów i kotów zostałam wychowana i wielokrotnie zdarzało się mi czy mojemu rodzeństwu "przyciągnąć" za sobą bezdomnego kotka czy pieska które i tak potem zostawały z nami bo nikt nie miał serca wyrzucić ich z domu :-)

Ostatnio edytowano 16 grudnia 2006, o 22:32 przez malgos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 21:58 

Catani,bez obrazy.....i już wyluzuj.Nie zawrócisz kijem Wisły.Nie jest problemem,czy ktoś ma psa(kota) rodowodowego czy zwykłego kundelka(ja mam dachowca-Drakula2 :wink: )Większym problemem jest raczej podejscie ludzi do zwierząt.Traktujących ich jak przedmioty,przytulankę,zabawkę dla dzieci..zwierzak jak juz nie wytrzyma stresu i ugryzie dziecko,jest bite przez własciciela bo ma myslec jego kategoriami.Albo słuzy do odreagowania się....od problemów,zaburzeń erekcji mentalnej.Kto kocha zwierzaki to traktuje je jako dodatkowego domownika,a kto nie,jako przedmiot do różnych celów...
Z psiarskimi pozdrowieniami..... :grin:

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 22:00 

catani napisał(a):
Nie ma takiej możliwości że: ojciec ma rodowód, matka ma rodowód
a "kocię jest rasowe tylko nie ma rodowodu" ...

Ciekawe czy hodowcy myszy tez maja takie problemy... :roll: Mam kupić córce zwierzę i się zastanawiam właśnie nad takim maleństwem.

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 22:14 

Faktycznie Corzano, to jest pewien problem... :grinka: :grinka: lecz również do przejścia - możesz córce zafundować mysz rasową :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 22:15 

A ja mam szczura i psa "wielorasowego" - podrzutka. Oba zwierzaki się uwielbiają - i żaden nie jest rodowodowy...
Wybaczcie - nie mogłam się powstrzymać :-/

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 22:19 

agniesz-ka napisał(a):
Wybaczcie - nie mogłam się powstrzymać

Nie ma czego się wstydzić, zwierzaki się lubią, Ty je kochasz i tylko to się tak naprawdę liczy - Wasza gromadka :-)

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 23:27 
malgos napisał(a):
..
Tak naprawdę "skundlając" rasowego zwierzaka wyrządzamy krzywdę

wlasnie nie tylko "skundlajac"
jesli bedziemy negowac tylko tych, co w ten sposob zwierzeta "produkuja" do niczego nie dojdziemy.dopuki beda nabywcy na takie zwierzeta zawsze znajdzie sie producent :!:
jesli w polsce nie zmieni sie swiadomosc spoleczna, to nie wyjdziemy z tego impasu nigdy, wiecznie schroniska beda pekac w szwach i wiecznie beda zwierzaki cierpiec.
i tu wracamy do mojego pierwszego postu, ze nasz kraj a kwidzyn to juz totalnie jest analfabetyczny kynologicznie o kotach nie wspomne, bo nie wiem czy nie jestes w naszym miescie jedyna, ktora posiada kota rasowego), skala pseudohodowli kotow jest tez znacznie mniejsza w skali kraju.
Dlaczego tak trudno niektorym zrozumiec juz wczesniej napisane przeze mnie zdanie:
KUPUJEMY PSY I KOTY Z RODOWODEM A JESLI NIE CHCEMY ZWIERZAT RASOWYCH WEZMY PSIAKA CZY KOTKA ZE SCHRONISKA,CZY ULICY-NIE POMAGAJMY PSEUDOHODOWCOM ZARABIAC NA ZWIERZECYM NIESZCZESCIU.PSOW SCHRONISKA SA ZAPELNIONE ROWNIEZ PSAMI "W TYPIE"-KAZDY ZNAJDZIE TAM PRZYJACIELA O POSZUKIWANYCH WALORACH URODY.
kazdy sprzedany przez pseudohodowce miot daje gwarancje urodzenia nastepnych :neutral:
kazdy niesprzedany, oddany do schroniska oddala pseudohodowce od checi dalszej hodowli

ciezko jest mi wyluzowac, wlasnie przez taka produkcje moja ukochana rasa-rottki ma tak krzywdzaca opinie psow-mordercow

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 23:40 

catani napisał(a):
nie wiem czy nie jestes w naszym miescie jedyna, ktora posiada kota rasowego

jedyna raczej na pewno nie...

catani napisał(a):
Dlaczego tak trudno niektorym zrozumiec juz wczesniej napisane przeze mnie zdanie

może nie tyle trudno ile sposób w jaki próbujesz (jak najbardziej słuszne) swoje idee nam przekazać jest zbyt "atakujący" co spowodowało taką a nie inną reakcję.
Gdybyś faktycznie tak zaczęła tę dyskusję:

Cytuj:
Kupujmy psy i koty z rodowodem a jeśli nie chcemy zwierząt rasowych weźmy psiaka czy kotka ze schroniska, czy ulicy - nie pomagajmy pseudo hodowcom zarabiać na zwierzęcym nieszczęściu. Schroniska są zapełnione również psami "w typie" - każdy znajdzie tam przyjaciela o poszukiwanych walorach urody.

ta rozmowa potoczyłaby się inaczej a Ty już na początku zostałabyś zrozumiana :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2006, o 23:53 
malgos napisał(a):

może nie tyle trudno ile sposób w jaki próbujesz (jak najbardziej słuszne) swoje idee nam przekazać jest zbyt "atakujący" co spowodowało taką a nie inną reakcję.
Gdybyś faktycznie tak zaczęła tę dyskusję:

Cytuj:
Kupujmy psy i koty z rodowodem a jeśli nie chcemy zwierząt rasowych weźmy psiaka czy kotka ze schroniska, czy ulicy - nie pomagajmy pseudo hodowcom zarabiać na zwierzęcym nieszczęściu. Schroniska są zapełnione również psami "w typie" - każdy znajdzie tam przyjaciela o poszukiwanych walorach urody.

moze i masz racje :smile:
myslisz, ze teraz chocby jedna osoba zastanowi sie nad tym, co napisalam?
PS
a moj niewlasciwy ton jest spowodowany juz chyba bezradnoscia, jak slysze o kolejnych pogryzieniach lub zagryzieniach ukradkiem patrze czy czasami pies nie jest czarny-podpalany i z krotkim ogonem, bo znowu uslysze w mediach ze ugryzl rottweiler :neutral:

Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 00:09 

catani napisał(a):
myslisz, ze teraz chocby jedna osoba zastanowi sie nad tym, co napisalam?

nie wątpię :-) w końcu nie jesteśmy tutaj bandą nieokrzesanych dzieciaków nie zdających sobie sprawy z tego co dzieje się wokół nas :wink:

Wracając jeszcze do morrigu i jej Negra - pies jest rodowodowy i ma wszelkie papiery - zapewniam, zaś morrigu nie jest nieświadomym podlotkiem tylko odpowiedzialną za swojego czworonożnego przyjaciela osobą, tak więc ta potyczka słowna z obu stron drogie panie nie była konieczna :wink:
zaś
catani napisał(a):
jestes z tych, ktorzy kupia "rasowego bez rodowodu" zeby tylko poszpanowac w czasie spaceru

jest zupełnie nietrafionym oskarżeniem - nie ta osoba i nie to podejście :grinka: natomiast rhodesian ridgeback nie jest taką znowu modną rasą, raczej rzadko w naszych okolicach trafia się na te "wiecznie najeżone" psy (to ta charakterystyczna dla tej rasy pręga na grzbiecie) :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2006, o 07:50 

malgos napisał(a):
możesz córce zafundować mysz rasową

I tym sposobem przekroczyliśmy granice absurdu. Ja wysiadam.

malgos napisał(a):
agniesz-ka napisał(a):
Wybaczcie - nie mogłam się powstrzymać

Nie ma czego się wstydzić, zwierzaki się lubią, Ty je kochasz i tylko to się tak naprawdę liczy - Wasza gromadka :-)

Co Ty mówisz! One są bez RODOWODU! To ciemnogród!
Zwierzę z rodowodem najlepszym przyjacielem prawdziwego Aryjczyka!
oraz hodowcy, który z takich snobów żyje ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1