Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=130&t=13714

Autor:  sagitarius [ 26 lipca 2013, o 21:47 ]
Tytuł:  GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

DZISIAJ NA MOŚCIE NASTĄPIŁO SYMBOLICZNE ZBRATANIE GNIEWIAN Z KWIDZYNIANAMI, oraz POWIŚLAKÓW z KOCIEWIAKAMI . filmik z dzisiejszego otwarcia mostu jeszcze opracowuję, to tak na szybko wrzucę coś z archiwum ...
jak bawią się GNIEWIANIE :D ;)

Autor:  prawnik [ 27 lipca 2013, o 08:16 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Bardzo ciekawy temat.
Dotychczas ponieważ dzieliła nas Wisła choć mieszkaliśmy tak blisko siebie to tak naprawdę daleko i niezbyt wiele o sobie wzajemnie wiedzieliśmy.
Teraz połączył nas most i pora nadrabiać te wieloletnie zaległości :D

Autor:  kwidzownik [ 28 lipca 2013, o 10:35 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Unia

Starożytnych Wenedów strona - Pomezania
Przytulona do Wisły, w grody ozdobiona
I je strzeże swym nurtem, jak wojów kompania
A Kwedis - rozlewiskiem Prawisły chroniona

Całe wieki odcinała pojezierza wschodu
Od borów zachodnich, przed drapieżnym zwierzem
Które kierowane tysiącem powodów
Nękało, aż przemogło żelaznym puklerzem

Przetoczyły się potem historii przemiany
Wisła zawsze płynęła i dzieliła strony
Mimo szlaków, co wiodły handlowe kompany
Gdy czas trwogi nadchodził, była do obrony

Lecz kiedyś, z czasem, mosty na niej postawiono
Marienwerder na zachód miał otwartą drogę
Jednak, kiedy mu nazwę na Kwidzyn zmieniono
Zamiar nowego mostu wiek leżał odłogiem

Gniew nastał nagle w Gniewie i w Kwidzynie także
Gdy nowy czas nastąpił, a most nadal w planie
Postanowiły władze, że będzie. A jakże
Stanie i nie przeszkodzą temu żadni dranie

Zamiar w konstrukcję ziszczono. Most stanął wspaniały
Połączył oba brzegi niczym pierścień ściśle
Ukoronował marzeń naszych sen wytrwały
I Kociewie z Pomezanią stały się Powiślem

Autor:  prawnik [ 28 lipca 2013, o 10:53 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Bardzo piękny wiersz!
Lubię to :D

Autor:  bitabob [ 28 lipca 2013, o 11:26 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Wczoraj wybrałem się nowo otwartym mostem na druga stronę. Uderzyła mnie mnogość samochodów z rejestracją GKW i mała ilość aut z rejestracjami z "tamtej strony". Takie moje pierwsze spostrzeżenie. Gniew oblegany, a co z Kwidzynem?

Autor:  drosik [ 28 lipca 2013, o 11:33 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Kwidzyn również był i jest oblegany. Sporo autek kręci się z rejestracjami GTC

Autor:  NOWY(L) [ 28 lipca 2013, o 11:34 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Cytuj:
Gniew oblegany, a co z Kwidzynem?

A co tu do oblegania?
Zamek z muzeum otwartym w niedzielę (wakacyjną!) do 17-tej....??
Bez urazy ,ale jesteśmy dziurą.....Ale i tak kocham te miasto :oops:

Autor:  Lilith [ 29 lipca 2013, o 13:54 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

NOWY(L), jesteśmy dziurą i...

zastanawiam się czy nie będziemy jeszcze gorszą. Most był potrzebny, jest piękny i bardzo się cieszę, że będę mogła nim jeździć, ale.. tzw. "druga strona"zasadza się na miejsca pracy w Kwidzynie. Obawiam się, że o pracę może być jeszcze trudniej, ze względu na jeszcze większą ilość chętnych do jej podjęcia.

Autor:  chester [ 29 lipca 2013, o 18:31 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Też wybrałem się do Gniewu w niedzielne popołudnie. Miasto oczywiście w 40% zajęte przez Kwidzyniaków w tym nasz burmistrz, który zajechał swoim spalinowym rumakiem. Nasi byli wszędzie, zamek, stare miasto, Biedronka również.
W ciągu dosłownie godzinnego spaceru, zauważyłem parę różnic między naszymi "osadami".
Po Gniewskiej stronie:
- spożywczaki jakby za czasów komuny i to w centrum miasta, mało banków i aptek, same lumpeksy
- specyficzny zapach z klatek schodowych i zaułków kamienic - rzadko już spotykany, tym bardziej w Kwidzynie,
- duże nakłady finansowe zostały włożone w renowację zamku i jego podwórka, bardzo fajnie to wygląda, otwarty na wszelką promocję, z przystępnymi cenami biletów za zwiedzanie itd.
w Kwidzynie:
- monopolowe, banki, apteki na każdej ulicy (czekać tylko jak BORYS zrobi ekspansję na zachód ze swoimi sklepami)
- wyremontowane kamienice z nowymi drzwiami i domofonami, z których nie poczujemy już tego zapachu przeszłości
- chyba ładniejszy zamek, ale zamknięty w sobie bez eventów historycznych, bez kalendarza imprez i z drogimi wejściówkami
To narazie tyle, ale myślę że zderzenie tych dwóch światów może przynieść korzyści dla nas wszystkich.
Gniew zyska nowych klientów konsumpcyjnych, a Kwidzyn zaczerpie wiedzy jak powinno się promować to co ma się najcenniejsze. Dlatego do tematu: viewtopic.php?f=67&t=13698&hilit=imi%C4%99+i+wiek dopisuję swoją sugestię: przejęcie zamku przez Miasto i nawiązanie współpracy z zamkiem Gniewskim (czytaj: firmą Polmlek)

Autor:  Adam1966 [ 29 lipca 2013, o 19:01 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Bardzo trafne uwagi w pełni się zgadzam. Kwidzyn może z czasem być atrakcyjny jeżeli w Kwidzynie znajdą się odpowiedzialne osoby mające wizje co możemy zaoferować turystom. Burmistrz już zapowiedział że następną inwestycją będzie zalew nad Liwą-fajnie ale jak pomyślą o miejscu na małe pole namiotowe i miejscu na przyczepy campingowe z podłączeniem do prądu to na pewno znajdą się chętni, leśne ścieżki rowerowe są mało czytelne dla przypadkowego turysty. Czemy by nie pomyśleć o przystani na kajaki. Ktoś zaraz odpisze ale banialuki. Ale przemysł się pomału zwija wszędzie na świecie i stawia się na turystykę nie wszyscy lubią fruwać do Egiptu.

Autor:  aszastra [ 29 lipca 2013, o 19:21 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

bitabob napisał(a):
Wczoraj wybrałem się nowo otwartym mostem na druga stronę. Uderzyła mnie mnogość samochodów z rejestracją GKW i mała ilość aut z rejestracjami z "tamtej strony". Takie moje pierwsze spostrzeżenie. Gniew oblegany, a co z Kwidzynem?


Na 6 autek stojących obok siebie same GKW - udało mi się uwiecznić tylko cztery :grin:

Załączniki:
GKW.jpg
GKW.jpg [ 271.38 KiB | Przeglądane 30246 razy ]

Autor:  MIKS [ 29 lipca 2013, o 19:44 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Chester- w latach 2007-2008, miasto jak i nieżyjący już dyr.kwidzyńskiego Muzeum Zamkowego dr.Pawłowski, występowali do Min.Kultury o przejęcie przez samorząd, naszego muzeum, wraz ze środkami na jego działalność /ok.3 mln. zł/. Inicjatywa ta spotkała się jednak z dużym oporem dyr. Muzeum Zamkowego w Malborku, objekt Tak ale Bez środków. Miasto bez dotacji ministerialnej samodzielnie nie byłoby go w stanie utrzymać.

Autor:  chester [ 29 lipca 2013, o 19:52 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Ale po przejęciu przez miasto są większe możliwości: środki unijne, współfinansowanie przez firmy, itd. Jak narazie Malbork robi nam pod górkę, aby za dużo turystów im nie ubyło, aby pieniądze u nich zostały.

Autor:  drosik [ 29 lipca 2013, o 19:56 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W 2010 (wybory samorządowe) też się ten temat przewijał:


Autor:  MIKS [ 29 lipca 2013, o 19:56 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Też mam ten sam pogląd - oddanie muzeum to mniejsze środki na ich działalność.

Autor:  mlyniu [ 29 lipca 2013, o 20:36 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Też jestem zwolennikiem przejęcia zamku :) Moim zdaniem, to że Nasz zamek jest filią muzeum w Malborku, to jego największa bolączka. Malbork nie raz robił pod górkę wielu inicjatywom, które mogłyby ożywić mury Naszej warowni i zwiększyć jej atrakcyjność dla turystów. Może malborskie muzeum boi się, że Kwidzyn mógłby stać się w ten sposób drugim Gniewem??? Gniew to świetny przykład, jak z ruin można było stworzyć świetną atrakcję turystyczną, stworzyć tam ciekawe ekspozycje, czy dzięki działalności grup rekonstrukcyjnych stworzyć widowisko przyciągające rzesze przyjezdnych :) Jednak samo przejęcie zamku przez miasto zamku to nie wszystko. Potrzeba przede wszystkim ludzi, z wizją i pasją, którzy sprawią, że zamek stanie się Naszą perełką :)

Autor:  MACIEKZB [ 29 lipca 2013, o 21:39 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Myślę, że na początek wystarczyłby jakiś duży billboard w okolicy Gniewa zachęcający do zwiedzenia Kwidzyna. Nasz zamek z Katedrą robi wrażenie na zdjęciach i w sam w sobie zachęcałby do odwiedzin. Na dodatek postawiłby jeszcze jeden przed zamkiem w Malborku.

Autor:  Adam1966 [ 29 lipca 2013, o 22:00 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Każdy pomysł jest dobry ale pamiętajcie że to jest oferta dla dorosłych i na kilka godzin a tu jest potrzebna oferta dla wszystkich i żeby potencjalny turysta chciał tu zostać kilka dni.

Autor:  mlyniu [ 29 lipca 2013, o 22:11 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

MACIEKZB napisał(a):
Myślę, że na początek wystarczyłby jakiś duży billboard w okolicy Gniewa zachęcający do zwiedzenia Kwidzyna. Nasz zamek z Katedrą robi wrażenie na zdjęciach i w sam w sobie zachęcałby do odwiedzin. Na dodatek postawiłby jeszcze jeden przed zamkiem w Malborku.

Oj Maćku, przypuszczam, że wielu malborczanom gul by skakał, jakby zobaczyli Nasz zamek na billboardzie przed ich warownią :)
Adam1966 napisał(a):
Każdy pomysł jest dobry ale pamiętajcie że to jest oferta dla dorosłych i na kilka godzin a tu jest potrzebna oferta dla wszystkich i żeby potencjalny turysta chciał tu zostać kilka dni.

Zgadza się, ale większość turystów poświęca na zwiedzanie kilka godzin - góra 1 dzień. Ciekawym rozwiązaniem mogłaby być współpraca zamków w Malborku, Gniewie i Kwidzynie, i stworzenie wspólnej oferty dla turystów, czy biur podróży, organizujących wycieczki. Przykładowo dnia pierwszego zwiedzanie zamku w Malborku, drugiego w Kwidzynie a trzeciego w Gniewie :)

Autor:  Adam1966 [ 29 lipca 2013, o 22:33 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Ciekawy pomysł ale w ubiegłym roku zaczepiło mnie kilku rurystów na rowerach z zapytaniem gdzie mogliby rozbić namiot a ja nie wiedziałem co im powiedzieć.

Autor:  chester [ 30 lipca 2013, o 09:28 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
Każdy pomysł jest dobry ale pamiętajcie że to jest oferta dla dorosłych i na kilka godzin a tu jest potrzebna oferta dla wszystkich i żeby potencjalny turysta chciał tu zostać kilka dni.

Zgadza się, ale większość turystów poświęca na zwiedzanie kilka godzin - góra 1 dzień. Ciekawym rozwiązaniem mogłaby być współpraca zamków w Malborku, Gniewie i Kwidzynie, i stworzenie wspólnej oferty dla turystów, czy biur podróży, organizujących wycieczki. Przykładowo dnia pierwszego zwiedzanie zamku w Malborku, drugiego w Kwidzynie a trzeciego w Gniewie :)[/quote]

To byłaby fajna opcja jednego biletu na 3 zamki w cenie np o 20- 30% tańszego od kupowanych osobno.

Autor:  MACIEKZB [ 30 lipca 2013, o 09:49 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu napisał(a):
Oj Maćku, przypuszczam, że wielu malborczanom gul by skakał, jakby zobaczyli Nasz zamek na billboardzie przed ich warownią :)
I o to chodzi :twisted: . Niedawno odwiedziłem zamek w Malborku. Przypadkowo przysłuchiwałem się przewodnikowi, który mówiąc o jakichś pochowanych w Malborku komturach, ledwo wspomniał o naszych Mistrzach, zupełnie fakt ten bagatelizując a nie mówiąc już o tym, że nie wspomniał, że jest świetnie zorganizowana krypta, muzeum, zamek... Drugie nie przyjemne zdarzenie. Oglądając stoisko z pamiątkami, zwróciłem uwagę, że są drobiazgi z Gdańskiem, Gniewem, Tczewem a nawet z Elblągiem. Zapytałem czy ma coś z Kwidzynem i usłyszałem, że nie ma i nie będzie :|
Adam1966 napisał(a):
Każdy pomysł jest dobry ale pamiętajcie że to jest oferta dla dorosłych i na kilka godzin a tu jest potrzebna oferta dla wszystkich i żeby potencjalny turysta chciał tu zostać kilka dni.
Myślę, że sukcesem byłoby gdyby np. turysta zwiedzający zamek w Malborku czy Gniewie choć na 2-3 godziny wjechał do Kwidzyna. To już dałoby kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie.

Autor:  anduel [ 30 lipca 2013, o 10:30 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W lecie ciekawą byłaby oferta Malbork - Gniew - Kwidzyn wodą, ze śluzowaniem w Białej Górze. Problemem jest to że nasza Wisła jest w pewnym oddaleniu od zamku, ale może jakiś kanał by wykopać albo zainstalować kolejkę gondolową, a co nie stać nas? Pieniądze z UE szły na większe głupoty. Trochę prowokacyjnie to zabrzmiało, ale tak naprawdę trudno nam będzie zanęcić turystów - bo niby czym? Zamek i katedra jest ok. muzeum już niekoniecznie, liche zbiory, jakaś wypchana sianem fauna, trochę glinianych garów i narzędzi rolniczych. Gniew improwizuje, paru osiłków okłada się maczugami, są jakieś panny w strojach z epoki, strzały z armaty - to już coś jest. My mamy niezłą bazę hotelowo-gastronomiczną, ale na ulicach wieczorami i weekendowymi popołudniami hula wiatr.

Autor:  krzyzak [ 30 lipca 2013, o 10:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
Ciekawy pomysł ale w ubiegłym roku zaczepiło mnie kilku rurystów na rowerach z zapytaniem gdzie mogliby rozbić namiot a ja nie wiedziałem co im powiedzieć.

Świetnym rozwiązaniem było by utworzenie pola namiotowego pod Gdaniskiem na rzeką Liwą..

Autor:  drosik [ 30 lipca 2013, o 11:02 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Cytuj:
zainstalować kolejkę gondolową

Ciekawy pomysł!

Co do pola namiotowego w naszej okolicy to ja kojarzę w okolicach Dziwna, Jaromierza i Orkusza. Wszystkie znajdują w odległości kilkunastu kilometrów od Kwidzyna.
Przy okazji mam pytanko, czy pamięta ktoś domki letniskowe na stadionie? Czy to moja pamięć płata mi figle :roll:

Załączniki:
DSC_4658 kopia.JPG
DSC_4658 kopia.JPG [ 218.79 KiB | Przeglądane 10152 razy ]

Autor:  krzychoo [ 30 lipca 2013, o 11:19 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
Ciekawy pomysł ale w ubiegłym roku zaczepiło mnie kilku rurystów na rowerach z zapytaniem gdzie mogliby rozbić namiot a ja nie wiedziałem co im powiedzieć.

Dokładnie kilka dni temu pod zamek przyjechała rodzinka na rowerach która podróżowała po Polsce a właśnie przyjechali trasą z Iławy do Kwidzyna i też zadali pytanie gdzie tu jest pole namiotowe.
A że następnym celem był Malbork to jedyne miejsce to Brachlewo i takim to sposobem musieli gnać żeby gdzieś przenocować a była to juz godz po 19-stej.
Na stadionie faktycznie był teren z domkami i w wakacje pamietam że turystów było.
Tylko pewnie problem był jeden kasa na remont dlatego zlikwidować najlepiej i zasiać trawe i zrobić niby mini pole golfowe.

Autor:  mlyniu [ 30 lipca 2013, o 11:21 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Maćku, to o czym nam opowiedziałeś, to przykład na to, jak Malbork ma gdzieś kwidzyński zamek. Przecież przewodnik, pracownik muzeum, powinien o takich rzeczach informować, gdyż tym samym reklamowałby swojego pracodawcę - w końcu zamki w Malborku i Kwidzynie tworzą jedno muzeum...
Twoja pamięć nie płata figli Drosiku. Wspomniane domki i ja pamiętam, a znajdowały się one w miejscu pola do mini golfa :)

Autor:  Wiśnia87 [ 30 lipca 2013, o 11:48 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Miejsca na pole namiotowe nad Balatonem, to byłoby cos. Taka miejscówka, która kiedyś ambitnie miała wrócic do stanu kąpieliska miejskiego zarasta trawą i krzakami. Woda, pomost, widok na zamek, ścieżka rowerowa nad Wisłe, spacerek do miasta szlakiem kolejki wąskotorowej, lub pod górkę do centrum, ja to widzę w ty miejscu. Szkoda, że nic się tam nie robi, chyba że jest cos o czym nie wiem.

Autor:  mlyniu [ 30 lipca 2013, o 11:56 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W pełni się z Tobą zgadzam Wiśnia :) Też mi taki pomysł wpadł do głowy po tym, jak zobaczyłem zdjęcie wklejone przez Drosika :) Przypuszczam, że wielkich milionów nie trzeba by było inwestować, by utworzyć tam kąpielisko dla mieszkańców zachodniej części miasta czy Marezy, a jednocześnie miejsce to jest na tyle urokliwe, że można by pokusić się tam o stworzenie takiego pola namiotowego :)

Autor:  kapec [ 30 lipca 2013, o 12:01 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

drosik napisał(a):
czy pamięta ktoś domki letniskowe na stadionie?

Domki to nie wiem, czy były, ale mam wrażenie, że pamiętam coś na podobę kempingu w miejscu, gdzie teraz jest kort i pole do minigolfa.

Autor:  drosik [ 30 lipca 2013, o 12:07 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Fajnie by było, wystawiasz głowę z namiotu i widzisz:

Załączniki:
DSC_4653 kopia2.jpg
DSC_4653 kopia2.jpg [ 208.85 KiB | Przeglądane 10469 razy ]

Autor:  Adam1966 [ 30 lipca 2013, o 14:15 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jak się chce to przychodzą fajne pomysły. Przeciętny turysta nie lubi hoteli tylko zadbane pola campingowe gdzie się rozwali i będzie odpoczywał (chlał) trzy dni. Pójdzie wieczorem do Pubu i miasto zacznie wieczorem żyć. Przy zwiedzaniu zamków to i tak Kwidzyn oszwabią przywiozą autokarem zobaczą misia pstrykną fotkę i nawet lodów nie kupią. Są do kupienia koszulki z napisem Kwidzyn, zameczkiem nie każdy kupi książkę. A przy okazji to gdyby takie koszulki były do kupienia to nie mielibyście problemu z ładną reprezentacją na otwarcie mostu.

Autor:  prawnik [ 30 lipca 2013, o 15:04 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Z tego co pamiętam to była koncepcja stworzenia zalewu nad Liwą. Czy coś wiadomo na ten temat?

Autor:  Komin [ 30 lipca 2013, o 15:05 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

drosik napisał(a):
...
Przy okazji mam pytanko, czy pamięta ktoś domki letniskowe na stadionie? Czy to moja pamięć płata mi figle :roll:


Domki campingowe były na 100 %.

Autor:  drosik [ 30 lipca 2013, o 15:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

prawnik napisał(a):
Z tego co pamiętam to była koncepcja stworzenia zalewu nad Liwą. Czy coś wiadomo na ten temat?

Czy to nie było przypadkiem w tym samym czasie co koncepcja przejęcia zamku :?: (czytaj wybory samorządowe)

Autor:  Wiśnia87 [ 30 lipca 2013, o 17:05 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

viewtopic.php?f=9&t=1763&hilit=balaton

Było trochę o tym, niżej post Bombki, fragment z "Kwidzyniakówi historii prawdziwych"

Autor:  mlyniu [ 30 lipca 2013, o 17:36 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Koncepcja zalewu na Liwie wraca jak bumerang od początku lat 90-tych. Ostatnio ten temat był "modny", podobnie jak przejęcie zamku, w czasie ostatnich wyborów samorządowych. Kiedyś, gdy byłem dzieciakiem, a więc ponad 20 lat temu, chyba całe Zatorze latem kąpało się w Liwce. Koncepcja ta zresztą, na początku lat 90-tych, zaczęła być realizowana, ale czemu jej nie dokończono - nie wiem. A miał być zalew, kąpielisko, amfiteatr na wodzie... Obecnie burmistrz, po otwarciu mostu, znów o tym mówi...

Autor:  kapec [ 30 lipca 2013, o 18:07 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Może gdyby zamiast średnio trafionych inwestycji typu KPPT wziąć się za Balaton, spróbować przywrócić go do użytku dla gawiedzi, może gdyby gdzieś tam wygospodarować miejsce na namioty, postawić jakieś nawet sezonowe sanitariaty, może to ożywiłoby nieco turystykę w naszym mieście. Czasem widuję przejeżdżających przez miasto rowerzystów. Może, gdyby mieli się gdzie zatrzymać "po taniości" korzystaliby z takich miejsc? Tym właśnie, zamiast zamawiania dlugopisów powinien zająć się dział promocji miasta w urzędzie miejskim.

Autor:  Wiśnia87 [ 30 lipca 2013, o 18:33 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

kapec napisał(a):
Może gdyby zamiast średnio trafionych inwestycji typu KPPT wziąć się za Balaton, spróbować przywrócić go do użytku dla gawiedzi, może gdyby gdzieś tam wygospodarować miejsce na namioty, postawić jakieś nawet sezonowe sanitariaty, może to ożywiłoby nieco turystykę w naszym mieście. Czasem widuję przejeżdżających przez miasto rowerzystów. Może, gdyby mieli się gdzie zatrzymać "po taniości" korzystaliby z takich miejsc? Tym właśnie, zamiast zamawiania dlugopisów powinien zająć się dział promocji miasta w urzędzie miejskim.


Popieram :)

Autor:  Adam1966 [ 30 lipca 2013, o 19:28 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jak postawią amfiteatrzyk na Liwce to ich zatłukę.

Autor:  pszczelarz [ 30 lipca 2013, o 20:08 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Czy Ja wiem, czy Balaton.A tak np. po stronie Górek,tam gdzie tzw. Kaczy Dołek ,spiętrzyć Liwkę i stworzyć taki zalew z kaskadą wodną ,też by ciekawie wyglądało i Zatorza (i nietylko) by miały miejsce do posiedzenia nad wodą i pomoczyć nogi czy rybkę złowić.

Autor:  kadzimiedz [ 30 lipca 2013, o 20:39 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

krzyzak napisał(a):
Adam1966 napisał(a):
Ciekawy pomysł ale w ubiegłym roku zaczepiło mnie kilku rurystów na rowerach z zapytaniem gdzie mogliby rozbić namiot a ja nie wiedziałem co im powiedzieć.

Świetnym rozwiązaniem było by utworzenie pola namiotowego pod Gdaniskiem na rzeką Liwą..

Miałem dać do Niefajnych Spraw właśnie.
:evil:

Załączniki:
DSC_0043.jpg
DSC_0043.jpg [ 97.42 KiB | Przeglądane 10255 razy ]

Autor:  mlyniu [ 30 lipca 2013, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Pszczelarzu, plany stworzenia terenów rekreacyjnych nad Liwą dotyczą właśnie obszaru pomiędzy Zatorzem a Górkami. Jak wcześniej pisałem, na początku lat 90-tych zaczęto realizować tą koncepcję i do tej pory jej nie dokończono. Z kolei kąpielisko nad Balatonem też by się przydało, i służyłoby mieszkańcom głównie Starego Miasta i Marezy :) I przy okazji można by tam stworzyć pole namiotowe - blisko centrum i zamku :)

Autor:  sagitarius [ 30 lipca 2013, o 21:09 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

[quote="anduel"] Gniew improwizuje, paru osiłków okłada się maczugami, są jakieś panny w strojach z epoki, strzały z armaty - to już coś jest.

masz rację [b]anduel[/b] , a na naszym zamku imprezy organizowane są bardzo sporadycznie :sad:
dodam jeszcze tylko jeden "GNIEW" i z większą energią biorę się za promocję naszego
Kwidzynka :grin:
więc nie gniewajcie się GNIEWIANIE ;) :D

Autor:  anduel [ 30 lipca 2013, o 22:27 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Krzyżak w głównym wątku mostowym pytał o strzały z kali-chlorku. Ano na zakończenie imprezy otwarcia mostu strzały były, admin moje foty z fajerwerkami mógłby przesunąć tam gdzie ich miejsce. Gniew ze swoim zamkiem robi różnicę, coś tam się ciągle dzieje. Gniewianie mają sposób na znajdowanie sponsorów i z ruiny coś stworzono, coś co bardzo dużo kosztuje, ale nie są to zmarnowane pieniądze. Posłużą im, nam i Polsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 09:57 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

A dziś w "Kurierze Kwidzyńskim" ciekawy artykuł pt. "Jak rycerze z Kwidzyna Malborka bronili", traktujący o Kwidzyniakach działających w Bractwie Rycerzy Ziemi Sztumskiej. Gdyby zamek był Nasz, czyli Miasta, to te osoby mogłyby zawiązać takie bractwo w Kwidzynie. Potrzeba by było dobrej woli ze strony tych osób, żeby chciały one działać w Kwidzynie, ale i także ze strony Miasta, jako zarządcy zamku :)

Autor:  kapec [ 31 lipca 2013, o 10:30 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Już wiele razy na tym forum temat był poruszany. Pierwsze pomysły odnośnie zawiązania bractwa pojawiały się mniej więcej jak ruszył zamek w Gniewie, czyli w roku bodaj 1993. Do dziś się nie udało. Albo brak poważnego czynnika sprawczego w postaci chłopa z jajami, który byłby w stanie coś takiego zrobić i poprowadzić za sobą tłumy, albo rzeczywiście kłody rzucane pod nogi przez zarządcę zamku skutecznie studzą zapały.

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 10:54 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Mi się wydaje, że to drugie. Też o tym wspominałem kiedyś na forum - kolega mi ładnych parę lat temu opowiadał, że kilka osób (w tym on) próbowali zawiązać w Kwidzynie bractwo rycerskie, jednak spotykało się to ze znacznym oporem ze strony dyrekcji malborkiego muzeum, któremu podlega Nasz zamek, czego skutkiem było to, iż ludzie ci postanowili dołączyć właśnie do bractwa sztumskiego. Myślę, że przejęcie zamku przez Miasto, oraz dobra wola ze strony decydentów, umożliwiłyby rozwijanie się takich inicjatyw, grup także w Kwidzynie :)

Autor:  Adam1966 [ 31 lipca 2013, o 13:51 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Teraz mogą działać w Gniewie most daje takie możliwości. Grupa jest doświadczona i na pewno bardziej atrakcyjna dla zainteresowanych. Dzisiaj w Kwidzynie jest Kabaret Moralnego Niepokoju piszą że są jeszcze bilety, zapomniano że doszło nam mnogo widzów po drugiej stronie Wisły. Wystarczy uświadomić mieszkańcom że Kwidzyn ma Kino-Teatr, 2 kryte baseny to jest potencjał który trzeba reklamować na stronach ,,Gniew Nasze Miasto''.

Autor:  MACIEKZB [ 31 lipca 2013, o 14:25 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Dzisiaj od przewodniczki na zamku w Gniewie usłyszałem, że dyrekcja zamierza kupić jeden z promów.

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 14:59 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
Teraz mogą działać w Gniewie most daje takie możliwości. Grupa jest doświadczona i na pewno bardziej atrakcyjna dla zainteresowanych.

Adamie, ale nie chodzi o to, by kwidzyńskich rycerzy ganiać ze Sztumu do Gniewa. Chyba większości osób tu piszących chodzi o to, by wraz z przejęciem zamku przez samorząd, taka grupa rekonstrukcyjna pojawiła się w Naszej warowni, czyniąc ją bardziej atrakcyjną dla turystów. I jak najbardziej wskazana jest w tym względzie współpraca z Gniewem i korzystanie z gniewskich doświadczeń...

Autor:  Darek [ 31 lipca 2013, o 15:46 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu, Tylko czy w Kwidzynie są rycerze. Myślę o charakterach. ?

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 16:52 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Darku, myślę, że rycerskość, jako postawa łącząca w sobie pewne cechy charakteru, to temat na inny wątek :) Tu rozprawiamy m.in. o rycerzach, którzy swoją działalnością mogą uatrakcyjnić Nasz zamek :)

Autor:  Darek [ 31 lipca 2013, o 17:13 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu napisał(a):
Tu rozprawiamy m.in. o rycerzach, którzy swoją działalnością mogą uatrakcyjnić Nasz zamek :)



No dobrze, ale nawet do tego potrzebne są jaja.

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 17:17 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jak przeczytasz, polecany przeze mnie we wcześniejszym poście, artykuł z "Kuriera...", to się przekonasz, że niekoniecznie - w sztumskim bractwie z powodzeniem działa również kilka kwidzyńskich niewiast :)

Autor:  Darek [ 31 lipca 2013, o 17:20 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu napisał(a):
w sztumskim bractwie z powodzeniem działa również kilka kwidzyńskich niewiast :)



To wiem mam nawet ich zdjęcia samodzielnie wykonane. Ale białogłowy do takich zabaw też muszą mieć alegoryczne jaja. :grin:

Autor:  Adam1966 [ 31 lipca 2013, o 17:47 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W tej sprawie wolałbym żeby wypowiedzieli się sami zainterwsowani. Pare lat temu byłem na takiej imprezie pod zamkiem w Kwidzynie i raz w roku możemy bractwa zapraszać. Nie mamy co się porównywać z Gniewem czy Malborkiem. A właściwie do czego Bractwu na stałą siedzibe zamek wystarczy jakieś pomieszczenie w Domu Kultury. W Sztumie mają hyttę (bo trudno to nazwać zamkiem) i im wystarczy.

Autor:  chester [ 31 lipca 2013, o 19:57 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Drosik do twojego kalendarza imprez dodaj gniewskie imprezy: Święto Dorsza (koncert Big Cyc) w najbliższy weekend, a w połowie sierpnia Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej - koncerty Golec u'Orkiestra i Arka Noego
Dla porównania w Kwidzynie w tym okresie nie ma nic ciekawego, oprócz występów ludowych 15 sierpnia w Korzeniewie

Autor:  sagitarius [ 31 lipca 2013, o 21:31 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu napisał(a):
Adam1966 napisał(a):
Teraz mogą działać w Gniewie most daje takie możliwości. Grupa jest doświadczona i na pewno bardziej atrakcyjna dla zainteresowanych.

Adamie, ale nie chodzi o to, by kwidzyńskich rycerzy ganiać ze Sztumu do Gniewa.

obiecałem nie reklamować już obcych warowni i rycerstwa , ale sporo pisze się tutaj o rycerzach ze Sztumu.
Zobaczcie sami jaki chrzęst zbroi, szczęk mieczy i przestrach wśród gawiedzi wywołują ci zakuci w żelazo ! :shock:
a najstraszniejszy z nich to ten - 3:07 8) :D
może też rozpoznacie nasze urodziwe kwidzynianki ;)

Autor:  mlyniu [ 31 lipca 2013, o 21:41 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
W tej sprawie wolałbym żeby wypowiedzieli się sami zainteresowani. Pare lat temu byłem na takiej imprezie pod zamkiem w Kwidzynie i raz w roku możemy bractwa zapraszać. Nie mamy co się porównywać z Gniewem czy Malborkiem. A właściwie do czego Bractwu na stałą siedzibe zamek wystarczy jakieś pomieszczenie w Domu Kultury. W Sztumie mają hyttę (bo trudno to nazwać zamkiem) i im wystarczy.

Adamie, ale sam jeszcze niedawno pisałeś o polu namiotowym, dzięki czemu turyści mogli by zostać w Kwidzynie kilka dni. Tylko czym chcesz ich zainteresować??? Wspomnianym przez Ciebie chlaniem?? Toć to mogą robić w domu. Właśnie dlatego przydałoby się więcej atrakcji na zamku. Jak napisał Anduel:
Cytuj:
Zamek i katedra jest ok. muzeum już niekoniecznie, liche zbiory, jakaś wypchana sianem fauna, trochę glinianych garów i narzędzi rolniczych

Niestety, ale to racja - największą atrakcją na zamku są chyba armaty na dziedzińcu. Dlatego dużym ożywieniem Naszego zamku byłaby działalność takiej grupy rekonstrukcyjnej. Niechby Ci rycerze działali tylko w sezonie, niechby tylko w weekendy, to już będzie dużo. Masz rację, że najpierw trzeba by zapytać się zainteresowanych, ale to by było możliwe dopiero po przejęciu zamku przez Miasto. Można by też na potrzeby owego bractwa wygospodarować na zamku jakieś pomieszczenie, dzięki czemu mogliby oni tam trzymać stroje, zbroje, miecz itd... I właśnie porównujmy się z Gniewem i Malborkiem, bo dzięki temu możemy korzystać z ich doświadczenia i sprawić, że Nasza warownia będzie bardziej znana. Przykład właśnie Gniewa: jeszcze jak byłem w ogólniaku pojechałem pozwiedzać Gniew z rodziną. Nie odbywał się wtedy żaden turniej, ale i tak na dziedzińcu zamkowym było wiele osób w średniowiecznych strojach, tańce niewiast, można było sobie fotkę z katem przy pręgierzu zrobić itd., a to podoba się przyjezdnym... Mimo, że zamek nadal był w trakcie odbudowy, to tętnił życiem... Tak samo jeśli chodzi o ekspozycje - kiedyś słyszałem o pomyśle, że na jednym z zamkowych pięter miało powstać muzeum Kwidzyna. I uważam, iż to byłby bardzo fajny, ciekawy pomysł, bowiem wielu Kwidzyniaków nie zna historii miasta... Wspomniałeś w jednym z postów o koszulkach, książkach, a więc ogólnie pamiątkach... I do jednego z pomieszczeń zamkowych można by też przenieść Tabularium, dzieki czemu owe pamiątki były na miejscu dostępne dla turystów, którzy przyjadą autokarem, jako zorganizowana grupa...
I jeszcze jedna sprawa, na którą zwrócił uwagę Chester. Gniew jest mniejszym i mniej zasobnym miastem niż Kwidzyn, a mimo to stara się przyciągnąć turystów różnymi sposobami, m.in. organizując koncerty. A co w Kwidzynie ma robić potencjalny turysta gdy już zwiedzi zamek??? My mamy Dni Kwidzyna, Cud nad Wisłą w Korzeniewie, czasem Dni Powiatu. Może coś pominąłem, ale to dlatego, że ze względów zawodowych dawno na tych imprezach plenerowych nie byłem... A przecież takie imprezy, koncerty też przyciągają turystów, czy mieszkańców okolicznych miejscowości... Tak więc, kolejny raz, uczmy się od Gniewu :)

Autor:  GrzegorzGniew [ 1 sierpnia 2013, o 21:08 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Wiecie, że w ostatnich dniach na ulicach i parkingach Gniewu GTC i GKW to najliczniej pojawiające się rejestracje? Tego się spodziewałem, choć nie przypuszczałem, że aż w takiej skali :) Super! Ciekawe czy ulice Kwidzyna również oblegane są przez "naszych"? Myślę, że to dobry moment, byście pobyli trochę w Gniewie i zaczęli się udzielać w gniewskiej facebook-owej grupie "Każdy bywa w Gniewie". Dzisiaj pojawił się pierwszy numer Tygodnika Kwidzyńskiego z mutacją Tygodnik Gniewski. Chcemy być łącznikiem pomiędzy Powiślem i Kociewiem, Gniewem a Kwidzynem. Zachęcam do lektury i trzymajcie kciuki za rozwój tej gazety.

Autor:  sagitarius [ 1 sierpnia 2013, o 21:36 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Teraz wracam pod nasze kwidzyńskie mury.
Raz , czy dwa udało nam się "odeprzeć krzyżaków " :D
Potem (czy przedtem ? ) pstryknięto nam pod murami zamku pamiątkową fotkę (prawie) wszystkich kwidzyniaków
i na tym koniec ! :(
- wybaczcie marną jakość zdjęć - licha kamera , pierwszy raz w drżących rękach ! :oops: :shock:

Autor:  MACIEKZB [ 2 sierpnia 2013, o 00:10 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

GrzegorzGniew napisał(a):
Wiecie, że w ostatnich dniach na ulicach i parkingach Gniewu GTC i GKW to najliczniej pojawiające się rejestracje? Tego się spodziewałem, choć nie przypuszczałem, że aż w takiej skali :) Super! Ciekawe czy ulice Kwidzyna również oblegane są przez "naszych"? Myślę, że to dobry moment, byście pobyli trochę w Gniewie i zaczęli się udzielać w gniewskiej facebook-owej grupie "Każdy bywa w Gniewie". Dzisiaj pojawił się pierwszy numer Tygodnika Kwidzyńskiego z mutacją Tygodnik Gniewski. Chcemy być łącznikiem pomiędzy Powiślem i Kociewiem, Gniewem a Kwidzynem. Zachęcam do lektury i trzymajcie kciuki za rozwój tej gazety.
Ja jeszcze zauważyłem sporo rejestracji GSZ.

Autor:  GrzegorzGniew [ 2 sierpnia 2013, o 08:25 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Odnośnie gniewskich lumpeksów :) Reklama dźwignią handlu!

Załączniki:
20130722_091147.JPG
20130722_091147.JPG [ 158.32 KiB | Przeglądane 11328 razy ]

Autor:  jurgo [ 2 sierpnia 2013, o 09:10 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Widziałem już takie reklamy ,że ''mucha nie siada'' i co ludzie goli wychodzili jak Święci Tureccy -a tu można się ubrać i gołego nie zrobią z Ciebie kolego, koleżanko . pozdrawiam ...

Autor:  Mirrr [ 2 sierpnia 2013, o 10:23 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Początki zawsze są trudne ,a domek jakoś skończyć trzeba .

Autor:  GrzegorzGniew [ 2 sierpnia 2013, o 10:49 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jest nowa prasa gniewsko-kwidzyńsko-prabucka. Tygodnik. Zapraszam do lektury!

Autor:  krzychoo [ 2 sierpnia 2013, o 13:29 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

GrzegorzGniew napisał(a):
Jest nowa prasa gniewsko-kwidzyńsko-prabucka. Tygodnik. Zapraszam do lektury!

W necie gdzieś można to zobaczyć?

Autor:  prawnik [ 2 sierpnia 2013, o 14:52 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

A jaki tytuł tej prasy i w jakich odstępach czasu będzie się ukazywać (co tydzień, co miesiąc)?

Autor:  brzydal [ 2 sierpnia 2013, o 14:57 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Gniewni i Kwidzyniacy mają nowe miejsca do zwiedzania. I nie ma się co dziwić. Gniew jest jednym z bliższych większych miast w pobliżu - 24 km, blisko tak, że się nie dziwię na wspólną prasę. Już Gniewscy Krzyżacy komunikowali się z Kwidzynem, umożliwiało to umiejscowienie zamków. Wszystkie miały się "widzieć". Cóż więc dziwnego, że wraz z nowym mostem, zaczyna ożywać nowa znajomość. Tylko się cieszyć.

Autor:  prawnik [ 2 sierpnia 2013, o 16:37 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Faktycznie most bardzo zbliżył ludzi mieszkających po obu stronach Wisły.
Bardzo trafiona inwestycja :)

Autor:  drosik [ 2 sierpnia 2013, o 19:58 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Cytuj:
w jakich odstępach czasu będzie się ukazywać (co tydzień, co miesiąc)?

Skoro tygodnik, to pewnie raz na kwartał :P - sorrki ale nie mogłem się powstrzymać :oops: :lol:

Grześ,
Daj jakiegoś linka, albo napisz gdzie można znaleźć.

Autor:  prawnik [ 2 sierpnia 2013, o 22:17 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

No faktycznie... nie doczytałem :D

Autor:  krzychoo [ 4 sierpnia 2013, o 08:47 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Wczoraj czytałem wersję papierową "Tygodnika Kwidzyńskiego" nawet ciekawie wszystko to wygląda.
W gazecie jest artykuł który zamieszcza odpowiedzi na zadane pytanie na naszym forum Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie? faja gazetka polecam.

Autor:  Fenrol [ 4 sierpnia 2013, o 08:56 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Wracając do tematu rycerzy... Jeżeli chodzi o historię to Kwidzyn nie ma się czego wstydzić w porównaniu ze Sztumem czy Gniewem a powstanie grupy rekonstrukcyjnej na pewno podniosłoby poziom atrakcyjności miasta. Przecież Wielcy Mistrzowie spoczywają właśnie w Kwidzynie :D Piszę celowo "grupy rekonstrukcyjnej" a nie "bractwa" bo bractwo może narobić więcej szkód niż pożytku... Wystarczy popatrzeć na pomieszanie z poplątaniem strojów i uzbrojenia z różnych epok w niektórych bractwach... Jeżeli powstałaby grupa "reko" to z powodzeniem może się skupić na okresie kiedy zamek był siedzibą kapituły pomezańskiej a główną imprezą mogłoby być wkroczenie Jagiełły po obleganiu Malborka w 1410. Przy dobrym rozreklamowaniu i odpowiedniej organizacji może być dosyć konkurencyjną imprezą historyczną w okresie wakacyjnym. A z czasem można będzie się pokusić nawet o organizowanie jednego z turniejów w ramach Profesjonalnych Walk Rycerskich. Wiem, że jest kilka osób, które już pytają co się dzieje na zamku w Kwidzynie. Pozdrawiam!

Autor:  NOWY(L) [ 4 sierpnia 2013, o 14:25 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

krzychoo napisał(a):
W gazecie jest artykuł który zamieszcza odpowiedzi na zadane pytanie na naszym forum Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie? faja gazetka polecam.


Z podanym źródłem ?

Autor:  krzychoo [ 4 sierpnia 2013, o 14:56 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Chyba pod każdym opisanym problemem jest imie osoby która go zgłosiła odpowiadając na zadane pytanie.
Dokładnie nie pamiętam gdyż gazetę czytałem wczoraj na grillu i byłem juz po kilku łykach napoju :)
Dziś postaram sie dowiedzieć.
A gazetkę miałem z pierwszej ręki.Nie mogłem złapać ostrości hehe
Narazie nie ma wersji internetowej ale niedługo chyba będzie.
Obrazek

Autor:  krzychoo [ 4 sierpnia 2013, o 16:06 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

NOWY(L) napisał(a):
krzychoo napisał(a):
W gazecie jest artykuł który zamieszcza odpowiedzi na zadane pytanie na naszym forum Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie? faja gazetka polecam.


Z podanym źródłem ?

Sprawdziłem-tylko imię i wiek.

Autor:  Potwór [ 7 sierpnia 2013, o 18:29 ]
Tytuł:  O nowej gazecie w Kwidzynie.

Nr 1 TYGODNIKA KWIDZYŃSKIGO ukazał się 1 sierpnia. Ktoś tu coś wykrakał
Cytuj:
Skoro tygodnik, to pewnie raz na kwartał
Niezupełnie tak, ale coś na rzeczy w czasach upadku pism drukowanych na papierze. Pospiesznie formowana redakcja z osobą, której rola red. nacz. przekraczała jej możliwości mimo najlepszych chęci wydawcy (Wabekum) nie sprostała zadaniu i nastąpił pewien falstart. Nr 1 gazety pozostawia dość niekorzystne wrażenie na czytelnikach. Niestaranna edycja, fatalna estetycznie grafika, no i dobór banalnych tekstów. Z wrodzonej skromności wyłączę z tych zarzutów swój artykuł programowy, który dla znawców tematu w niczym nie może być odkrywczy, ale w istocie swej będzie stanowił zwięzły materiał dydaktyczny dla dzieciaków w szkole. (A tych 13 opublikowanych spośród pół tysiąca moich zdjęć wypstrykanych w piekielnie trudnych okolicznościach? Osobliwy zwyczaj niepodpisywania zdjęć, jakby na reportaż wysyłało się aparat a nie osobę fotografującą.
Mimo tego falstartu, który całkiem niezasłużenie spotkał pozytywnie zaangażowanego wydawcę , wierzę w powodzenie jego planów.
Od kilkudziesięciu lat kibicuję (nawet nieco dotkliwie) wszelkim inicjatywom zmierzającym do powołania w Kwidzynie niezależnej gazety. I tu nie chodzi o dopisywanie pod winietą deklaracji: „gazeta niezależna”, bo to mają osądzić czytelnicy. W redakcji nastąpiły istotne zmiany personalne. Kolejny numer TYGODNIKA ukaże się z tygodniowym poślizgiem. Pełniącym obow. red. naczelnego została osoba z e-kwidzyn. Poziom pisma zapewni rzetelność i odpowiedzialność tej osoby. Także portal internetowy gazety, z którego konstrukcją nie może sobie poradzić wynajęta firma zostanie prawdopodobnie zbudowany przez innego, znanego nam z e-kwidzyn kolegę. Jak dodamy do tego, znanego nam z forum redaktora Grzegorza Gniew(nego), to można powiedzieć, że mamy gazetę. Wydawca zaprasza do współpracy wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia.
Całość będę wspierał na ile potrafię , a sam inicjuję wydawanie papierowej gazetki z informacjami gminnymi (kto tam pogryzł psa, i odwrotnie, komu wyrósł pomidor w jakimś zadziwiającym kształcie ... i tym podobnie).

Załączniki:
Tyg.-Kwidzyński.jpg
Tyg.-Kwidzyński.jpg [ 41.97 KiB | Przeglądane 10689 razy ]
Tyg.-Gniewski.jpg
Tyg.-Gniewski.jpg [ 35.4 KiB | Przeglądane 10689 razy ]
Tyg.-Prabucki.jpg
Tyg.-Prabucki.jpg [ 46.67 KiB | Przeglądane 10689 razy ]

Autor:  prawnik [ 7 sierpnia 2013, o 19:14 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Dobra inicjatywa. Czekamy na kolejne numery :grin:
I oby faktycznie ten tygodnik nie stał się miesięcznikiem albo co gorsza kwartalnikiem :(

Ps. Kiedyś słyszałem o czasopiśmie które miało w tytule "tygodnik" a wychodziło raz na dwa tygodnie :D

Autor:  canario [ 7 sierpnia 2013, o 23:51 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jeżeli tylko to spowoduje, że nie będzie Pan atakował i podgryzał E-Kwidzyn tak zaciekle jak to robi Pan do tej pory, to życzę Panu sukcesu.

Autor:  Piotr_J [ 8 sierpnia 2013, o 00:04 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Coś się herby miast pomieszały w nagłówkach.

Autor:  Darek [ 8 sierpnia 2013, o 09:03 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Redaktor pewnie był pod wpływem :D

Autor:  jankowskimich [ 8 sierpnia 2013, o 10:52 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Piotr - Ty to masz oko :D

ale wtopa na samym początku, nie wróży to rzetelności :P

Autor:  sagitarius [ 8 sierpnia 2013, o 20:51 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

krzychoo napisał(a):
Wczoraj czytałem wersję papierową "Tygodnika Kwidzyńskiego" nawet ciekawie wszystko to wygląda.
W gazecie jest artykuł który zamieszcza odpowiedzi na zadane pytanie na naszym forum Co chciałabyś/chciałbyś zmienić w Kwidzynie? faja gazetka polecam.


pewnie, że "faja gazetka" ;) :D , bo i ja w niej jestem :) , tylko tam załapałem się na fotkę z rowerkiem 8)

Autor:  prawnik [ 9 sierpnia 2013, o 16:48 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Macie może jakieś ciekawe propozycje nazwy dla mostu bo wygląda na to że nie ma zgody po obu stronach Wisły...

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1959340,most-kwidzyn-po-obu-stronach-wisly-chca-nazwy-dla-mostu,id,t.html#e8d314e3295f87bc,1,3,60

Autor:  mlyniu [ 9 sierpnia 2013, o 17:09 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Prawniku, ale po co nazwa??? Żeby jakiś polityczny spadochroniarz mógł się "wylansować" ??? Jakoś nie przypominam sobie, by samorząd Tczewa, a tym bardziej pan Kulas, walczyli o ten most - to dzięki staraniom Kwidzyniaków i Gniewian dziś mamy most, i przede wszystkim mieszkańcom Naszych miast ma on służyć, a do tego wcale nie potrzeba nazwy...

Autor:  POMPEY04 [ 9 sierpnia 2013, o 17:34 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

most Rodla to nikomu nie powinno przeszkadzac i nazwa odpowiednia :roll: dla wszystkich :wink:

Autor:  MIKS [ 9 sierpnia 2013, o 18:18 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Popieram. Dobra nazwa i bez politycznych podtekstów.

Autor:  Didi [ 9 sierpnia 2013, o 18:29 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Może most imienia Hanny Mostowiak :)

Autor:  MACIEKZB [ 9 sierpnia 2013, o 19:36 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Didi napisał(a):
Może most imienia Hanny Mostowiak :)
Masz u mnie :piwo:
:D :D :D

Autor:  prawnik [ 9 sierpnia 2013, o 20:20 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

mlyniu napisał(a):
Prawniku, ale po co nazwa???


Osobiście uważam że nazwa nie jest niezbędna.
Most jest koło Kwidzyna jeden, więc nie będzie problemu mostem o jakiej nazwie przeprawić się na drugi brzeg Wisły :grinka:

Autor:  ostry_m [ 10 sierpnia 2013, o 09:07 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Most to most...........na jaką cholerę mu nazwa ???

Autor:  Mirrr [ 10 sierpnia 2013, o 16:27 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Nie było księdza na chrzcie , to i nazwy nie będzie .
Taki afront ...

Autor:  MACIEKZB [ 10 sierpnia 2013, o 16:58 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Mirrr napisał(a):
Nie było księdza na chrzcie , to i nazwy nie będzie .
Taki afront ...
Jak nie było jak był, nawet biskup był :razz:

Autor:  Potwór [ 10 sierpnia 2013, o 18:53 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

null

Autor:  kadzimiedz [ 10 sierpnia 2013, o 21:08 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Ech! Uparte stworzonko.

Autor:  siklerspiotr [ 11 sierpnia 2013, o 10:15 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Był był .. widziałem go jak wracał super autkiem (chyba to był mercedes) drogą do Baldramu ..

Autor:  krzyzak [ 11 sierpnia 2013, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Potwór napisał(a):
null

Widać że nasi Admini są czujni.
Rozumiem ich! Maja nauczkę!
Nie chcą ryzykować że znowu Potwór czyli Kosacz będzie chciał zabrać zabawki i ciągać forum po sądach, za czytanie, kopiowanie, publikowanie, wykorzystywanie itd... jego postów.
:D

Autor:  Michał [ 11 sierpnia 2013, o 20:58 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jeżeli rozprawiamy o Gniewie to polecam
http://www.gospel-festiwal.pl/x.php/1,7 ... ospel.html

Autor:  sagitarius [ 11 sierpnia 2013, o 22:53 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

prawnik napisał(a):
Macie może jakieś ciekawe propozycje nazwy dla mostu bo wygląda na to że nie ma zgody po obu stronach Wisły...

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/1959340,most-kwidzyn-po-obu-stronach-wisly-chca-nazwy-dla-mostu,id,t.html#e8d314e3295f87bc,1,3,60


nieskromnie wspomnę , że już jakiś czas temu rzuciłem hasło NAZWY DLA MOSTU (tak dla żartu) ;) , ale pośliznąłem się na MINOGU :roll:
- pamiętam , minóg a nie minoga . tak więc nazwa upadła razem ze mną :sad:
ale MOST RODŁA - podoba się , może być - tylko czy musi ?

-- 11 sierpnia 2013, o 23:08 --

GrzegorzGniew napisał(a):
Wiecie, że w ostatnich dniach na ulicach i parkingach Gniewu GTC i GKW to najliczniej pojawiające się rejestracje? Tego się spodziewałem, choć nie przypuszczałem, że aż w takiej skali :) Super! Ciekawe czy ulice Kwidzyna również oblegane są przez "naszych"? Myślę, że to dobry moment, byście pobyli trochę w Gniewie i zaczęli się udzielać w gniewskiej facebook-owej grupie "Każdy bywa w Gniewie". Dzisiaj pojawił się pierwszy numer Tygodnika Kwidzyńskiego z mutacją Tygodnik Gniewski. Chcemy być łącznikiem pomiędzy Powiślem i Kociewiem, Gniewem a Kwidzynem. Zachęcam do lektury i trzymajcie kciuki za rozwój tej gazety.


TRZYMAM KCIUKI ;) :D

Autor:  mlyniu [ 16 sierpnia 2013, o 21:10 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Niestety "Tygodnik Kwidzyński" więcej się nie ukaże - tak wynika z informacji, jaką otrzymałem od pana Jerzego:
Cytuj:
Pragnę poinformować o smutnym końcu "Tygodnika Kwidzyńskiego". Ledwie
znalazłem pewnego mlodego kolegę z forum do poprowadzenia tam działu
sportowego, a tu właśnie dostałem taką oto wiadomość:

"Informujemy Państwa , że Wydawca wycofał się z inwestycji a tym samym
Wydawnictwo Wabekum kończy swoją działalność.
Drugi numer tygodnika nie zostanie wydany.
Nadesłane przez Państwa artykuły i zdjęcia nie zostaną już opublikowane
, są one Państwa własnością i możecie nimi dowolnie dysponować.
Wydawnictwo Wabekum ". Tylko kolekcjonerzy będą mieli okazję do
zdobycia nr 1, który nawet nie trafił do szerszego kolportażu. Ja
natomiast powtórzylem swój artykuł stamtąd na blogu, za to z
historycznymi zdjęciami: http://jerzykosacz.pl/index.php/archives/2240

Autor:  siklerspiotr [ 19 sierpnia 2013, o 10:45 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Słuchajcie chciał bym się wybrać w sobotę na tamtą stronę Wisły :) Co tam można ciekawego zobaczyć ? Oczywiście oprócz zamku w Gniewie bo tam byłem kilka razy. Może jakieś imprezy będą w okolicznych miejscowościach

Autor:  punky [ 19 sierpnia 2013, o 12:46 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W ten weekend zakończył się festiwal Gospel, było na nim także Raz Dwa Trzy, Zbigniew Wodecki.
Na zamku w Gniewie imprez nie brakuje - są prawie co tydzień.

Autor:  siklerspiotr [ 19 sierpnia 2013, o 13:52 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

punky napisał(a):
W ten weekend zakończył się festiwal Gospel, było na nim także Raz Dwa Trzy, Zbigniew Wodecki.
Na zamku w Gniewie imprez nie brakuje - są prawie co tydzień.



Doskonale wiem, że w Gniewie dzieje się teraz coś praktycznie co weekend... a gdzieś jeszcze jest coś ciekawego do zobaczenia w promieniu 40 km od mostu :) Może ktoś z was był w jakiś ciekawych miejscach i coś poleca

Autor:  LisuCFH [ 19 sierpnia 2013, o 14:30 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Nowe, Pelplin, w ewentualności Starogard Gdański - tam proponuję zajechać. ;)

Autor:  prawnik [ 19 sierpnia 2013, o 17:43 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

No faktycznie w ostatni weekend na Zamku w Gniewie było bardzo koncertowo :D

Autor:  wiolinka [ 19 sierpnia 2013, o 22:54 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Polecam Wam Jezioro Rakowiec (gmina Gniew), kąpielisko przy Zajeździe Gniewko. Czyste, mało zatłoczone usytuowanym wśród lasów jest pomost mozna lowic rybki zbierac grzyby odpoczac...a w Brachlewie trzeba zaplacic za wstep ,parking i nie mozna skakac z pomostu poniewaz wlasciciel zabrania :)

http://www.gniewko.com.pl/

Autor:  prawnik [ 20 sierpnia 2013, o 14:51 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Dzięki za namiary na jeziorko :D

Autor:  Komin [ 20 sierpnia 2013, o 15:54 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

wiolinka napisał(a):
Polecam Wam Jezioro Rakowiec (gmina Gniew), kąpielisko przy Zajeździe Gniewko. Czyste, mało zatłoczone usytuowanym wśród lasów jest pomost mozna lowic rybki zbierac grzyby odpoczac...a w Brachlewie trzeba zaplacic za wstep ,parking i nie mozna skakac z pomostu poniewaz wlasciciel zabrania :)

http://www.gniewko.com.pl/

Byłem tam, dla mnie średnia miejscówka, woda zielona, ubytki w pomoście, także nie wpuszczajcie tam samych dzieci.

Załączniki:
DSCF8168.JPG
DSCF8168.JPG [ 189.49 KiB | Przeglądane 16217 razy ]
DSCF8167.JPG
DSCF8167.JPG [ 250.92 KiB | Przeglądane 16217 razy ]
DSCF8163.JPG
DSCF8163.JPG [ 205.88 KiB | Przeglądane 16217 razy ]
DSCF8162.JPG
DSCF8162.JPG [ 183.4 KiB | Przeglądane 16217 razy ]

Autor:  punky [ 20 sierpnia 2013, o 16:12 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W Jeleniu jest dużo lepsza miejscówka.
Fakt że nie ma pomostu ale woda czyściutka, ludzi mało.

Autor:  prawnik [ 20 sierpnia 2013, o 18:10 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Dzięki za kolejną propozycję :-)
Czy ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe/warte odwiedzenia miejsca po drugiej stronie Wisły?

Autor:  Komin [ 20 sierpnia 2013, o 19:55 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

punky napisał(a):
W Jeleniu jest dużo lepsza miejscówka.
Fakt że nie ma pomostu ale woda czyściutka, ludzi mało.

Zgadzam się z Tobą, klimat o wiele ciekawszy niż w Rakowcu, plaża może nie za wielka, ale to mi nie przeszkadza.

Załączniki:
DSCF8192.JPG
DSCF8192.JPG [ 214.37 KiB | Przeglądane 16149 razy ]
DSCF8193.JPG
DSCF8193.JPG [ 199.19 KiB | Przeglądane 16149 razy ]
DSCF8195.JPG
DSCF8195.JPG [ 262.39 KiB | Przeglądane 16149 razy ]
DSCF8196.JPG
DSCF8196.JPG [ 197.59 KiB | Przeglądane 16149 razy ]
DSCF8197.JPG
DSCF8197.JPG [ 211.99 KiB | Przeglądane 16149 razy ]

Autor:  wiolinka [ 20 sierpnia 2013, o 21:51 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jak dla mnie jest to najlepsze kapielisko najblizej od Kwidzyna Jezioro Rakowieckie
2 lata temu byly tu kajaki i rowery wodne do wypozyczenia .Mam nadzieje ze za rok cos sie ruszy i gmina Gniew lepiej zagospodaruje to miejsce w ktorym rowniez byl ratownik na sezon letni.

Autor:  krzyzak [ 20 sierpnia 2013, o 22:00 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Komin napisał(a):
klimat o wiele ciekawszy niż w Rakowcu, plaża może nie za wielka, ale to mi nie przeszkadza.


A jakie ładne szkwały na tym jeziorku!
:D

Autor:  punky [ 20 sierpnia 2013, o 22:40 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

wiolinka napisał(a):
Jak dla mnie jest to najlepsze kapielisko najblizej od Kwidzyna Jezioro Rakowieckie
2 lata temu byly tu kajaki i rowery wodne do wypozyczenia .Mam nadzieje ze za rok cos sie ruszy i gmina Gniew lepiej zagospodaruje to miejsce w ktorym rowniez byl ratownik na sezon letni.


Dla ciebie zapewne tak, dla Kwidzynian są inne w takiej samej odległości, chociażby Jaromierz.
A tak przy okazji, moglibyście ten pomost wyremontować.
Woda w jeziorze Rakowieckim przypomina breję, jakiś tydzień temu brzydziłem się do niej wejść.
Oleista maź niestety.

Autor:  dreds11 [ 30 sierpnia 2013, o 18:01 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Od wrzesnia...

Cytuj:
Kwidzyn. Od września kwidzyński PKS będzie woził pasażerów do Gniewa. Na początek przewoźnik zaplanował po 5 kursów dziennie (tylko w dni robocze) w obie strony. Bilet do Gniewa będzie kosztował 6 zł. Poniżej prezentujemy rozkład jazdy.
ROZKŁAD JAZDY Kwidzyn-Gniew
Kwidzyn dworzec autobusowy - 6.30, 8.30, 13.30, 15.30, 17.30
Kwidzyn ul. Warszawska (UM) - 6.31, 8.31, 13.31, 15.31, 17.31
Kwidzyn ul. Warszawska (poczta) - 6.32, 8.32, 13.32, 15.32, 17.32
Kwidzyn, ul. Malborska (stacja paliw) - 6.33, 8.33, 13.33, 15.33, 17.33
Kwidzyn, ul. Malborska (DPS) - 6.34, 8.34, 13.34, 15.34, 17.34
Kwidzyn, ul. Malborska (szkoła) - 6.35, 8.35, 13.35, 15.35, 17.35
Kwidzyn, ul. Malborska (skrzyżowanie) - 6.36, 8.36, 13.36, 15.36, 17.36
Kwidzyn cmentarz - 6.37, 8.37, 13.37, 15.37, 17.37
Jaźwiska - 6.47, 8.47, 13.47, 15.47, 17.47
Tymawa (Betlejem) - 6.49, 8.49, 13.49, 15.49, 17.49
Tymawa - 6.51, 8.51, 13.51, 15.51, 17.51
Tymawa (wybudowania) - 6.52, 8.52, 13.52, 15.52, 17.52
Nicponia (bloki) - 6.53, 8.53, 13.53, 15.53, 17.53
Nicponia - 6.54, 8.54, 13.54, 15.54, 17.54
Gniew dworzec autobusowy - 6.56, 8.56, 13.56, 15.56, 17.56

ROZKŁAD JAZDY Gniew-Kwidzyn
Gniew dworzec autobusowy - 7.00, 9.00, 14.00, 16.00, 18.00
Nicponia - 7.02, 9.02, 14.02, 16.02, 18.02
Nicponia (bloki) - 7.03, 9.03, 14.03, 16.03, 18.03
Tymawa (wybudowania) - 7.04, 9.04, 14.04, 16.04, 18.04
Tymawa - 7.05, 9.05, 14.05, 16.05, 18.05
Tymawa (Betlejem) - 7.07, 9.07, 14.07, 16.07, 18.07
Jaźwiska - 7.09, 9.09, 14.09, 16.09, 18.09
Kwidzyn cmentarz - 7.19, 9.19, 14.19, 16.19, 18.19
Kwidzyn, ul. Malborska (skrzyżowanie) - 7.20, 9.20, 14.20, 16.20, 18.20
Kwidzyn, ul. Malborska (szkoła) - 7.21, 9.21, 14.21, 16.21, 18.21
Kwidzyn, ul. Malborska (DPS) - 7.22, 9.22, 14.22, 16.22, 18.22
Kwidzyn, ul. Malborska (stacja paliw) - 7.23, 9.23, 14.23, 16.23, 18.23
Kwidzyn ul. Warszawska (poczta) - 7.24, 9.24, 14.24, 16.24, 18.24
Kwidzyn ul. Warszawska (UM) - 7.25, 9.25, 14.25, 16.25, 18.25
Kwidzyn dworzec autobusowy - 7.26, 9.26, 14.26, 16.26, 18.26


http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/g ... 7bc,1,3,60

Autor:  LisuCFH [ 30 sierpnia 2013, o 19:37 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Ciekawe, ilu Gniewian i Kwidzyniaków będzie korzystać z tych połączeń.

I standardowo oszałamiająca cena za bilet. ;>

Autor:  aszastra [ 30 sierpnia 2013, o 21:20 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

LisuCFH napisał(a):
Ciekawe, ilu Gniewian i Kwidzyniaków będzie korzystać z tych połączeń.

I standardowo oszałamiająca cena za bilet. ;>



Oszałamiająca cena ??? To Twoim zdaniem ile powinien kosztować taki Bilet ???

Autor:  prawnik [ 31 sierpnia 2013, o 15:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Bardzo dobrze że takie połączenie rusza i połączy Kwidzyn z Gniewem :)

Autor:  Darek2K [ 31 sierpnia 2013, o 17:35 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Myślę, że 6 złotych to nie jest drogo. Gdy będę kolejny raz w Kwidzynie z chęcią się przejade do Gniewu.

Autor:  LisuCFH [ 1 września 2013, o 21:28 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

No dobra, przyznam, że nie za bardzo orientowałem się, jak cena biletu ma się do przejechanego odcinka. Jeszcze w pamięci mam sytuację, kiedy z Sadlinek do Kwidzyna jechałem za 4,70zł PKSem jak nei lepiej, a tak na dobrą sprawę to nie jest daleko i ogólnie wtedy bilety były drogie. Była taka sytuacja, że kilka osób nawet zaprotestowało takie drogie bilety i brak ulg dla uczniów. Obniżyli cenę biletu dopiero, jak przewoźnik z Sadlinek uruchomił swoje połączenia, a mimo tego ludzie odeszli od PKSu i teraz w ogóle do Sadlinek nie jeździ, jest tylko właśnie ten prywatny przewoźnik.

Autor:  kwidzownik [ 28 stycznia 2014, o 18:04 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jak widzimy Gniew z mostu.

Załączniki:
Panorama Gniewa.jpg
Panorama Gniewa.jpg [ 199.15 KiB | Przeglądane 13742 razy ]

Autor:  Darek [ 28 stycznia 2014, o 19:02 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

kwidzownik napisał(a):
Jak widzimy Gniew z mostu.



Taaa jeszcze napisz, ze to zdjęcie dzisiaj zrobiłeś. :D

Autor:  brzydal [ 28 stycznia 2014, o 19:04 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Darek napisał(a):
Taaa jeszcze napisz, ze to zdjęcie dzisiaj zrobiłeś. :D

Dziś? Nie!!! Dziś nie było słońca. To zdjęcie z wczoraj :D

Autor:  kwidzownik [ 28 stycznia 2014, o 19:59 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Emerytowi, pół roku temu, to jakby było wczoraj. :grin:

Autor:  sagitarius [ 28 stycznia 2014, o 20:16 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

kwidzownik napisał(a):
Emerytowi, pół roku temu, to jakby było wczoraj. :grin:


A co Ci się stało kwidzownik, że jesteś czarny ;) :D

Autor:  brzydal [ 28 stycznia 2014, o 20:49 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

sagitarius napisał(a):
A co Ci się stało kwidzownik, że jesteś czarny ;) :D

To taka gra w cienie :)

Autor:  sagitarius [ 28 stycznia 2014, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

brzydal napisał(a):
sagitarius napisał(a):
A co Ci się stało kwidzownik, że jesteś czarny ;) :D

To taka gra w cienie :)

To wychodź z tego cienia i lśnij "pełnym blaskiem" ! :) :grin: :D

Autor:  kwidzownik [ 29 stycznia 2014, o 17:15 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Niestety. Mimo moich wieloletnich wysiłków zostałem szarym obywatelem na czarnym tle rzeczywistości, co najmniej polskiej. Nadal czarno to widzę.

Autor:  Adam1966 [ 29 stycznia 2014, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

A te forum jest o dupie marynie?

Autor:  Darek [ 29 stycznia 2014, o 21:18 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
A te forum jest o dupie marynie?



Jeżeli już to o dupie Maryni.

PS. zgodnie z fizjologią :grin:

Autor:  sagitarius [ 29 stycznia 2014, o 21:31 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Adam1966 napisał(a):
A te forum jest o dupie marynie?


Wpisz w wyszukiwarkę "tyłek" , może znajdziesz to ,co lubisz ! ;) :D

-- 29 stycznia 2014, o 21:34 --

sagitarius napisał(a):
Adam1966 napisał(a):
A te forum jest o dupie marynie?


Wpisz w wyszukiwarkę "tyłek" , może znajdziesz to ,co lubisz ! ;) :D


Ale szybka reakcja admina !
A Darkowi to "życi" nie przerobiłeś! :D :D :D ;)

Autor:  lech [ 29 stycznia 2014, o 23:42 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Kwidzownik po prostu oczadzial.

Autor:  Darek [ 29 stycznia 2014, o 23:48 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

lech napisał(a):
Kwidzownik po prostu oczadzial.



No to się chłopak obrazi :D :D :D

Autor:  kwidzownik [ 1 lutego 2014, o 16:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

lech napisał(a):
Kwidzownik po prostu oczadzial.

A co, miałem ocipieć? Poza tym, gdybym się zrobił na biało, to były by pretensje, że straszę. Jakby nie obcinał, zawsze jedna noga za krótka. :570:

Autor:  pszczelarz [ 13 marca 2014, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Jako ze temat o współpracy Gniewian z Nami i wzajemnie. Dlatego w ramach pszczelarskich kontaktów Wybieram się jutro z rańca za Wisłę do kolegów pszczelarzy na dysputy i wymianę doświadczeń i takich tam .Tylko się niezakropi bo autem jadę .

Autor:  Komin [ 13 marca 2014, o 23:38 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

pszczelarz napisał(a):
....Tylko się niezakropi bo autem jadę .

A to pech :P

Autor:  pszczelarz [ 14 marca 2014, o 14:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Komin napisał(a):
pszczelarz napisał(a):
....Tylko się niezakropi bo autem jadę .

A to pech :P

Pech,pechem,ale wyjazd był owocny i na tym niekoniec ,poszerzam pszczelarskie kontakty a kiedyś i tak wdepnie się we flaszkę

Autor:  ptomson [ 14 marca 2014, o 19:47 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Flaszkę wyśmienitego miodu zapewne :)

Autor:  pszczelarz [ 22 kwietnia 2014, o 18:45 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

Dziś też trza było zrobić mały wypad za Wisłę ,ale ten most się przydaje , nie to co żegluga poprzeczna ;-) .W sumie ruch niewielki ,ale taka pora dnia była

Załączniki:
za Wisłą.JPG
za Wisłą.JPG [ 88.55 KiB | Przeglądane 11110 razy ]
na moście.JPG
na moście.JPG [ 68.85 KiB | Przeglądane 11110 razy ]
rzepaki.JPG
rzepaki.JPG [ 62.53 KiB | Przeglądane 11110 razy ]

Autor:  sagitarius [ 24 sierpnia 2014, o 18:32 ]
Tytuł:  Re: GNIEW-KWIDZYN jak widzimy siebie na wzajem ?

W sobotę 23- go sierpnia , odbył się w Gniewie Konkurs Kulinarny "DORSZOWE ŻNIWA "
Utytułowani kucharze przyrządzali wspaniałe potrawy z dorsza , - które można było
... oglądać :roll: :sad:
Natomiast te nie konkursowe " szły " do restauracji .
Wstęp na plac zamkowy - tylko 8 złotych i w tej cenie była degustacja :)
Okularów nie dołączano do porcji ;) :D :D :D

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/