Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

"Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=130&t=13716

Autor:  Potwór [ 27 lipca 2013, o 04:01 ]
Tytuł:  "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Skorzystałem z imiennego zaproszenia na otwarcie mostu, choć to zaproszenie okazało się niekonieczne. Przyjechalem autobusem o godz. 15:30 i od razu wlazłem na pusty jeszcze most, by zająć dogodną pozycję do fotografowania uroczystości. Na moście byłem do samego końca i zszedłem zeń z ostatnimi uczestnikami uroczystości.
Już w domu otworzyłem serwis informacyjny i po przejrzeniu Dziennika Bałtyckiego uświadomiłem sobie, że kwidzyniacy, zarówno ci którzy czytają ten portal, jak i parotysięczna ich rzesza na otwarciu mostu zostali ofiarami dziwacznej mistyfikacji.
Tam na moście dość długo czekaliśmy nie wiadomo na co, aż po znacznym opóźnieniu odbyło się otwarcie, mowy, poświęcenie i parada.

Ta podniosła, piękna i rzeczywiście historyczna uroczystość otwarcia mostu została zatruta oczywistym oszustwem.
Otwarcie mostu odbyło się ok. 2 godziny wcześniej z udziałem premiera Tuska, ale bez udziału mieszkańców Kwidzyna i Gniewu, a wyłącznie w towarzystwie gromadki iluś tam ważnych osób. Widzimy to na pierwszych 25 zdjęciach w Dzienniku Bałtyckim http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html jak i portalu http://kwidzyn.naszemiasto.pl/
Po nich następuje wymieszanie ze zdjęciami drugiej uroczystości z otwarcia, tej z tłumami ludzi, w którym uczestniczyłem od początku do końca bez premiera.

ObrazekObrazek

Także inne media w ślad za regionalnymi pomieszały informacje i zdjęcia w jedno wydarzenie, ale dlaczego i po co?
Zastanawiam się jak można tak manipulować przekazem dla społeczeństwa, by czynić zeń „głupa”.

Porównuję powtórny przemarsz orkiestry, te mowy z otwarcia nr. 1, uwiecznione przez TV Gdańsk http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/sp ... e/11896430
do gromadki VIPów i do pustego mostu, który dopiero za dwie godziny zaludnił się kilkoma tysiącami uczestników wydarzenia, porównuję je z ich powtórką przy powtórnym otwarciu mostu.
W tej sytuacji najbardziej mi żal skrywającego dyskomfort burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka, który w tej zadymie nieźle się nauwijał. A w moim mniemaniu był on tam osobą najbardziej zasłużoną dla powstania mostu z powodu uporu i wytrwałości działań.

Można się zastanawiać jaki był powód tej zatajonej mistyfikacji, którą nam się funduje. Ten cały „Truman Show”. Premier nie miał czasu? Obawiał się bliższego kontaktu z ludem, który gdzie jak gdzie, ale w Kwidzynie głosował na niego gremialnie? Jego sprawa. Może to irytować, może śmieszyć, ale z całą pewnością jest wielce niesympatyczną skazą na tym wspaniałym historycznym wydarzeniu, które tyle radości przysporzyło bliższym i dalszym mieszkańcom obu brzegów Wisły.

P.S. 200 lat temu w Kwidzynie, ówczesny establishment, czyli „grupa trzymającą władzę” w mieście nie dopuszczała mieszczan do uroczystości, często wówczas organizowanych przez królewski dwór, co odczuwali oni szczególnie dotkliwie.
17 i 18 grudnia 1809 r. przebywała w Kwidzynie przejazdem do Królewca pruska para królewska: Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza. Z tej okazji odbyły się miejskie uroczystości tylko dla samych VIPów. Zbulwersowani tym lekceważeniem kwidzyńscy mieszczanie i niżsi urzędnicy poczuli się spostponowani i założyli 1 maja 1810 roku Resursę Obywatelską „Jedność „ przy ul. Słowiańskiej ( dzisiaj jest tam parking po rynku).
Przez cały wiek XIX we własnym lokalu, we własnym gronie czcili tam królewski majestat i ważne wydarzenia w mieście.
Ta historyczna refleksja z natrętną analogią „naszła” mnie w czasie udziału w hucznym , bardzo tłumnym i jakoś szczerze radosnym festynie ludowym w Korzeniewie, który tam trwał do późnych godzin wieczornych.
Nie mam żadnych watpliwości, że pomysł z tą mistyfikacją otwarcia przyjechał do nas z Warszawy.

Załączniki:
Truman-Show.jpg
Truman-Show.jpg [ 27.42 KiB | Przeglądane 27446 razy ]
pierwsze-otwarcie-mostu---1.jpg
pierwsze-otwarcie-mostu---1.jpg [ 31.83 KiB | Przeglądane 27446 razy ]
pierwsze-otwarcie.jpg
pierwsze-otwarcie.jpg [ 30.69 KiB | Przeglądane 27446 razy ]
drugie-otwarcie-godz.-po-18.jpg
drugie-otwarcie-godz.-po-18.jpg [ 78.29 KiB | Przeglądane 27446 razy ]
po-18-tej.jpg
po-18-tej.jpg [ 62.43 KiB | Przeglądane 27446 razy ]
ozdoby-mostu.jpg
ozdoby-mostu.jpg [ 37.61 KiB | Przeglądane 27446 razy ]

Autor:  realista [ 27 lipca 2013, o 06:21 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Niektórzy pisali o tym, że przed przyjazdem premiera kupią pomidory ( ponoć miały być nawet tańsze), inni jajka....

może to premier doczytał?

Autor:  Hollow [ 27 lipca 2013, o 10:18 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Potworze, teorie spiskowe nieźle się sprzedają, ale moim zdaniem w tym przypadku żadnej mistyfikacji nie ma :wink: Otwarcie mostu nie odbyło się wcześniej z udziałem premiera i iluś tam ważnych osób, ale najzwyczajniej w świecie był to jedynie briefing prasowy. Myślę, że można wywnioskować to ze zdjęć, choć jak widać, każdy wyciąga swoje wnioski :wink: Wychodzi na to, że premier przyjechał bardziej do kamer i aparatów, niż do ludzi. Z publicznością niestety się nie spotkał. Ale pewnie taką decyzją podjął BOR. Dopiero jak premier odjechał, wszyscy zostali wpuszczeni na most i rozpoczęła się cała zaplanowana feta.

Autor:  krzychoo [ 27 lipca 2013, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

realista napisał(a):
Niektórzy pisali o tym, że przed przyjazdem premiera kupią pomidory ( ponoć miały być nawet tańsze), inni jajka....

może to premier doczytał?

Widać że premier obawia się ludu.
Ciekawe czy w czasie kampani wyborczej też tak będzie ludzi unikał?
Jaki ten materiał z Dziennika Bałtyckiego jest politycznie poprawny :D

Autor:  krzyzak [ 27 lipca 2013, o 10:55 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Ja wiem że można mieć wiele zastrzeżeń i pretensji do premiera, wolno nam, mamy do tego prawo.Mamy przecież demokrację, i wolność słowa. Ja również miałbym coś do Niego!
Tylko powiedzcie mi za co? (akurat wczoraj) tutaj przy otwarciu mostu,
należałoby go ( Premiera) obrzucić pomidorami czy jakami ??


Pewnie za to, że most nasz został wybudowany dzięki między innymi jemu i za jego rządów.
:D :D

Autor:  krzychoo [ 27 lipca 2013, o 11:17 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Ja nie mówię że należało obrzucić tylko że pewnię się obawiał poniewąż wie jakie jest niezadowolenie społeczne w kraju

Autor:  krzyzak [ 27 lipca 2013, o 11:33 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

krzychoo napisał(a):
Ja nie mówię że należało obrzucić tylko że pewnię się obawiał poniewąż wie jakie jest niezadowolenie społeczne w kraju



Wątpię żeby ten facet miał się obawiać pomidorów i jajek.
Nie wygląda na takiego.
Myślę że nie potrzebnie robisz z niego takiego bojaźliwego i obawiającego się.
Znam bardziej bojaźliwych polityków. ;)

Autor:  Michał [ 27 lipca 2013, o 12:22 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Oczywiście Krzyżak ma rację. Ostatnio Donald Tusk wyglądał na przestraszonego podczas słynnej "nocnej zmiany", czyli 9 lat temu. No ale od tego czasu zmężniał i ciężko go poznać. Zdecydowanie to nie bojaźń i obawa spowodowała, że w filmie pt. "oddajemy most" zamiast aktorów drugoplanowych występowały jedynie piękne plenery. Zdecydowało to, że piękne plenery nie były w stanie nawalić, a z aktorami, szczególnie amatorami z drugiego planu, różnie to bywa.

Ale najważniejszy jest most, a ten jest. W dodatku sam w sobie ładny i komponujący się genialnie z plenerem. Premierowi należy oddać, że bez jego pozytywnej decyzji mostu by nie było. Z tego względu Donald Tusk mógł z czystym sumieniem most "odbierać".

Autor:  prawnik [ 27 lipca 2013, o 12:44 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Najważniejsze że most już jest i Kwidzyn został wreszcie lepiej połączony komunikacyjnie z resztą kraju.
Dotychczasowy brak mostu na tak dużej odległości bo aż pomiędzy Grudziądzem a Tczewem stanowił dla nas ogromną przeszkodę i wielokrotnie powodował zdumienie wielu osób które miały w Kwidzynie jakieś interesy do załatwienia.

Autor:  krzyzak [ 27 lipca 2013, o 13:00 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Drżyjcie grzyby, w Borach Tucholskich!! :evil:

:D

Autor:  Adam1966 [ 27 lipca 2013, o 13:25 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Komentarz Potwora jest zbyteczny. Zachowanie porządku i bezpieczeństwa byłoby po prostu utrudnione. Ale przyjechał otworzył, zrobił reklamę osiągnięć i dobrze i pojechał. Głupi wybryk jakiegoś prostaka z jajkiem czy z pomidorem przyćmiłby otwarcie tego mostu. Sami widzieliście relacje że dziennikarzy w ogóle nie interesował ten most a jajeczko na marynarce to by było o czym pisać. W Polsce nigdy nie będzie dobrze jeżeli będziemy tolerowali pracę na czarno, zaniżone umowy o prace po to żeby opłacać niższe podatki za pracownika. W powiecie Kwidzyńskim to jest norma i nikt nie reaguje.

Autor:  Michał [ 27 lipca 2013, o 14:02 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Adam1966 napisał(a):
W Polsce nigdy nie będzie dobrze jeżeli będziemy tolerowali pracę na czarno, zaniżone umowy o prace po to żeby opłacać niższe podatki za pracownika. W powiecie Kwidzyńskim to jest norma i nikt nie reaguje.

Co to znaczy "będziemy tolerowali"? My rządzący, czy my "pracownicy"? Bo nie wiem czy należymy do tej samej grupy zawodowej. A ma to znaczenie, bo "szara strefa" jest czymś zupełnie innym dla różnych ludzi.

Poza tym nie pisz, że w powiecie kwidzyńskim nikt na to nie reaguje. Zareagowało już tysiące, najczęściej młodych ludzi, którzy dbają teraz o czystość angielskich naczyń, budują Norwegię lub pielęgnują styranych życiem Helmutów.

Autor:  ankl [ 27 lipca 2013, o 14:26 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Byłem w tej grupie reporterów. To było typowe spotkanie z mediami, a nie otwarcie mostu, więc magiczna teoria spiskowa raczej nie wchodzi w grę. To jedno. A drugie - podobno premier miał mało czasu, bo musiał znaleźć się jeszcze tego samego dnia w Gdańsku. Plus stawiałbym na względy bezpieczeństwa - skoro premier chciał pokazać się na moście, to BOR dopilnował, żeby mógł z niego zejść ;)

Autor:  anduel [ 27 lipca 2013, o 16:02 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Nie wiem czy jest strachliwy czy nie, polityk od czasu do czasu powinien się skonfrontować z nastrojami społecznymi. Jest dobrym mówcą i spokojnie mógłby odwalić oficjałkę przed publiką. W programie było napisane że coś takiego miało mieć miejsce, coś tam było że publika miała być w pewnym oddaleniu. Nie ma takich odważnych którzy by gremialnie nacierali z pomidorami, nawet po super obniżce w Biedronce. Było takie nagromadzenie naszej policji jawnej i tajnej że strach było się bać. Widziałem występy Gierka, Jaroszewicza, Grudnia i Breżniewa w Hucie Katowice, nikt nikogo nie sprawdzał, jedyne to to że wypytali kierowników czy ludzie tu zgromadzeni to są ich pracownicy. Brak zaufania to znak utraty wiary w swoją misję. Nieważne, opowiem co dzisiaj mnie się przytrafiło. Jak postanowiłem tak zrobiłem, na most i do Gdańska. Niestety, powiem tyle - panowie i panie - NIE JEDŹCIE TĄ DROGĄ, nie w weekend i nie w sezonie, mam na myśli A1. Nie zjechałem w Stanisławiu, no bo jaki to by miało sens? Ostatnie 8 km w godzinę - dramat. Najgorsze to to że około 1 - 3 % użytkowników to ludzkie bydło rasy polskiej, awaryjne i pasem dla aut które mają problem, przed bramkami auta się same naprawiały i wciskały pod koła nadjeżdżających prawidłowo. GKW też występowały w tej roli, za kółkiem wąsik albo z tyłu kratka. Traci się czas, spala drogą benzynę i płaci się za produkt pn. autostrada, który w swym końcowym odcinku nim nie jest - perwersja w najczystszej formie.
p.s
"ankl" w Twojej relacji z oficjałki na zdjęciu nr.8 zrobiłeś krzywdę wielbicielowi luksusowych zegarków, w jakiś sposób zrobiłeś mu wodogłowie, to obiektyw, czy obróbka?

Autor:  Potwór [ 27 lipca 2013, o 16:39 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Nie wierzę by ktoś miał tu problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Raczej poza tematem wykorzystuje się tu okazję do złożenia swojej lojalki z jakimś sensem i bez sensu, na którą i tak nikt nie czeka.
ankl napisał(a):
To było typowe spotkanie z mediami, a nie otwarcie mostu, więc magiczna teoria spiskowa raczej nie wchodzi w grę.
Tu nie ma co młócić sieczki o otwarcie. Otwarcia mostu dokonali wszyscy ci, którzy tam byli od 17-tej i tej satysfakcji pomimo widocznego w mediach krętactwa nie odbierze nam …. powiedzmy raczej grzecznie, że nikt.

Napisałem o ewidentnej medialnej manipulacji nieprawdziwie wmawiającej ludziom, że premier docenił inicjatorów i budowniczych mostu i osobiście dokonał jego otwarcia. Nie miało to miejsca w rzeczywistości o czym wiemy wszyscy w Kwidzynie i w Gniewie, ale inna wiadomość jest wysyłana w Polskę. To nie zadna teoria spiskowa tylko pan Premier popełnił afront także wobec tych tłumów, które stawiły się na otwarcie tak oczekiwanego mostu. Ekspertom premiera (tzw. ekspertom od 7 boleści) od jego medialnego wizerunku zależało, by w Polskę poszedł taki nieprawdziwy komunikat i on poszedł o czym napisałem.

A tu pierwsze z brzegu dowody na to o czym nie ma sensu już więcej gadać:
Cytuj:
Premier Donald Tusk, który wraz z ministrem transportu uczestniczył w piątek w otwarciu mostu w Kwidzynie http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,P ... aid=111050
Premier Donald Tusk, który wraz z ministrem transportu uczestniczył w piątek w otwarciu mostu w Kwidzynie
Po oficjalnym otwarciu władze miasta Kwidzyna zaprosiły na przeprawę mieszkańców miasta. http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyn.
W uroczystościach uczestniczył Prezes Rady Ministrów Donald Tusk

http://www.kwidzyn.pl/pl/mieszkancy/akt ... wisle.html

Premier Donald Tusk i tłumy mieszkańców na otwarciu przeprawy http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/g ... ,id,t.html

powiedział podczas otwarcia mostu premier Donald Tusk.
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/most-w-k ... 42664.html

PS. Jedyne wyjście, to zamienić tę wpadkę na rozrywkę. W Kwidzynie nie stać nas na tak wspaniałe grupy rekonstrukcyjne jakie pokazał Gniew. Ale w zasięgu możliwości chyba moglibyśmy sklecić grupę odtwarzającą co roku w dniu 26 lipca uroczyste otwarcie mostu. Nawet kilka razy dziennie wg zaobserwowanego wzorca z dnia wczorajszego. Nie mamy mieczy ani zbroi, ale białoczerwone wstążki, kropidło, jakieś garniturki, zegarki itp. gadżety każy u siebie pewnie znajdzie. I mielibyśmy swoją nowa tradycję.

Załączniki:
pamiątka.jpg
pamiątka.jpg [ 118.46 KiB | Przeglądane 27019 razy ]

Autor:  kris64 [ 27 lipca 2013, o 18:03 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Pomysł utworzenia grupy rekonstrukcyjne, odtwarzającej co roku w dniu 26 lipca uroczyste otwarcie mostu bardzo mi się podoba :) Jeżeli taka grupa powstanie zgłaszam swój udział :). Mogę odgrywać rolę burmistrza lub wicestarosty :) .

Autor:  ankl [ 27 lipca 2013, o 19:03 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

anduel napisał(a):
"ankl" w Twojej relacji z oficjałki na zdjęciu nr.8 zrobiłeś krzywdę wielbicielowi luksusowych zegarków, w jakiś sposób zrobiłeś mu wodogłowie, to obiektyw, czy obróbka?


Niestety, to skutek fotografowania na 16mm na pełnej klatce ;) Staliśmy może z półtorej metra od mikrofonów, ciężko było jakoś inaczej sobie poradzić.

Autor:  slapi19 [ 27 lipca 2013, o 19:31 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

krzychoo napisał(a):
Widać że premier obawia się ludu.
Ciekawe czy w czasie kampani wyborczej też tak będzie ludzi unikał?
...
:D


Ktoś kto jest lubiany przez ludzi nie powinien się ich obawiać.
Nikogo jeszcze ludzie nie pożarli w dowód sympatii.
Ale mogliby zrzucić do Wisełki ;) z powodu jej braku ;)

Nigdy w naszej okolicy nie widziałem na raz takiej ilości uśmiechniętych twarzy.
Czy ktoś z nich był w bojowym nastroju, z uśmiechem od ucha do ucha?

Załączniki:
DSC_3611.jpg
DSC_3611.jpg [ 145.35 KiB | Przeglądane 10454 razy ]
DSC_3621.jpg
DSC_3621.jpg [ 184.83 KiB | Przeglądane 10454 razy ]
DSC_3617.jpg
DSC_3617.jpg [ 245.85 KiB | Przeglądane 10454 razy ]
DSC_3628.jpg
DSC_3628.jpg [ 192.84 KiB | Przeglądane 10454 razy ]
DSC_3629.jpg
DSC_3629.jpg [ 192.43 KiB | Przeglądane 10454 razy ]
DSC_3650.jpg
DSC_3650.jpg [ 200.92 KiB | Przeglądane 10454 razy ]

Autor:  MIMAK [ 27 lipca 2013, o 20:36 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Potworze - czy gdyby most otwierał brat najgorszego prezydenta Jarosław "******* się od Polski " Kaczyński czy też byś pomstował na liczne utrudnienia spowodowane podobieństwem do nieżyjącegojuż najgorszego prezydenta Polski.?
Cały ten Twój wpis trąci mi stylistyką Radia Maryja Tylko Dziewica.

Cieszmy się Wszyscy bez względu na religię czy konotacje polityczne że most jest . Ą że jest to wina Tuska niestety i chwała mu za to .

Autor:  Darek [ 27 lipca 2013, o 21:10 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Potwór napisał(a):
Skorzystałem z imiennego zaproszenia na otwarcie mostu, choć to zaproszenie okazało się niekonieczne. .


No to Cię w ciula zrobili :D

Autor:  Potwór [ 27 lipca 2013, o 22:04 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

MIMAK, nijak nie mogę znaleźć sensu w twoim pytaniu. Chyba, że chciałeś znowu coś powiedzieć o stanach lękowych przed tym najgorszym z nieboszczyków?
Przecież Ci nie odpiszę czym mi trąci stylistyka Twojego wpisu. Trzymajmy się poruszanych tematów a nie swoich wyobrażeń o dyskutantach.
A autor tego wpisu z tym ciulem, chyba nie wie, że kto się przezywa, tak się sam nazywa.
No i pogadaliśmy sobie konkretnie o manipulacjach, którymi raczą nas media. Nic nowego.

Autor:  Darek [ 27 lipca 2013, o 22:23 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Potwór napisał(a):
A autor tego wpisu z tym ciulem, chyba nie wie, że kto się przezywa, tak się sam nazywa.



Ba nie raz mnie zrobili, ale TV już się nie daję. :D

Autor:  MIKS [ 27 lipca 2013, o 23:17 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Nie było mostu,było żle, most jest , też jest żle. Polacy to nacja wiecznych malkontenów i narzekaczy. Nigdy i z niczego nie są zadowoleni, no może, tylko z samych siebie a i to nie do końca.

Autor:  jurgo [ 28 lipca 2013, o 05:59 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

MIKS napisał(a):
Nie było mostu,było żle, most jest , też jest żle. Polacy to nacja wiecznych malkontenów i narzekaczy. Nigdy i z niczego nie są zadowoleni, no może, tylko z samych siebie a i to nie do końca.

To,że jest most wszyscy razem krzyczymy HURA ... lecz gdy jest coś co zostaje zamiecione pod dywan ,lub gdy było by do poprawienia ,ewentualnie ktoś robi mistyfikacje i my to widzimy (bo nikt nie jest ślepy) ,to to COŚ powinno być ujawnione ,to zdaje się ma to ''COŚ '' wspólnego z demokracją ,o której tak szczytnie opowiadają w mediach wszystkie opcje rządzące .
A jak już tu gryzmole to ponarzekam sobie za innych :569: ''brak ścieżki rowerowej '' bo wielu będzie z nas jechać sobie rowerkami do mostu i szybko nam to nie spowszednieje . A ja jadąc samochodem bardzo uważałem by już pojedynczych cyklistów nie wystraszyć (Czego i sobie bym życzył).
No i na końcu drogi'' zauważyłem ''światła ,które nota bene nie zmienią się ,a przecież Kwidzyn znany jest z ROND -skąd taki pomysł ? w Dolnej Grupie uciekli ze świateł właśnie w RONDO 8) .
Bez '' Malkontentów i Narzekaczy '' nadal przeprawiali byśmy się PROMAMI :) .Amen . pozdrawiam ...

Autor:  mlyniu [ 28 lipca 2013, o 08:30 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

slapi19 napisał(a):
Nigdy w naszej okolicy nie widziałem na raz takiej ilości uśmiechniętych twarzy.

Wszyscy się cieszą, Slapi19, że ten most wreszcie jest, bowiem wielu sobie zdaje sprawę, że to szansa dla Kwidzyna. Kwidzyn przez lata uważany był za lokalnego "tygrysa gospodarczego", a to dzięki zakładom celulozowym i elektronicznym, które zatrudniały tysiące ludzi. W ostatnich latach jednak, z powodu wzrastającego bezrobocia, ciągłych zwolnień w Jabilu itd. Kwidzyn pod tym względem podupadł. Otwarcie mostu to szansa na ożywienie gospodarcze miasta, poprzez ściągnięcie klienteli dla istniejących firm elektronicznych, lub pozyskanie nowych inwestorów. Kwidzyn zyskał ważny argument - dogodny transport towarów, dzięki temu, że teraz można przez Wisłę dostać się na autostradę, a więc i do Trójmiasta (najważniejsze porty handlowe), a także na południe, w gląb kraju...
MIMAK napisał(a):
Potworze - czy gdyby most otwierał brat najgorszego prezydenta Jarosław "******* się od Polski " Kaczyński czy też byś pomstował na liczne utrudnienia spowodowane podobieństwem do nieżyjącego już najgorszego prezydenta Polski.?
Cały ten Twój wpis trąci mi stylistyką Radia Maryja Tylko Dziewica.

Cieszmy się Wszyscy bez względu na religię czy konotacje polityczne że most jest . Ą że jest to wina Tuska niestety i chwała mu za to .

Mimak, można odnieść wrażenie, że to Twój post trąci stylistyką, o jakiej sam piszesz. Potwór zwrócił uwagę na manipulacje mediów, które mówią o otwarciu mostu przez premiera, co poparł paroma linkami, nie zaś go atakował. Gdzie tu rzetelność dziennikarska, skoro takie "newsy" się ukazują??? Jeżeli tak działają media w Polsce, to tylko budzi przerażenie, jak możemy, jako społeczeństwo, być ogłupiani...
Masz rację, że to za rządów Tuska wydano zgodę i wybudowano nam most. Z tego powodu (że jest most) należy się cieszyć :). Pamiętając o tym, jednocześnie pamiętaj także np. o tym, że to Tusk i jego rząd sprawili, że nagle z budżetu wyparowało 24 mld. zł, a to także Twoje pieniążki (zakładam, że płacisz podatki :) ), czy też rozpowszechnił umowy śmieciowe, co Kwidzyn bardzo odczuł, szczególnie w związku z sytuacją w Jabilu...

Autor:  Koraolaola [ 28 lipca 2013, o 19:50 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

realista napisał(a):
Niektórzy pisali o tym, że przed przyjazdem premiera kupią pomidory ( ponoć miały być nawet tańsze), inni jajka....

może to premier doczytał?

Taki z ciebie realista, a takie wnioski z dojpy :roll:
Odpowiadam jako ta, która napisała o przecenionych jajkach w Biedronce - ktoś musiałby być idiotą, by zrobić taką rzecz na serio lub na serio tego posta potraktować.

edit
dla przypomnienia treść z innego wątku
szefo2208 napisał(a):
Będzie "vip" a w carefour promocja na pomidory. Na pewno się wybiorę :-)

Koraolaola napisał(a):
A w Biedronce na jajka hmmmmm :roll:
Żart oczywiście. Nie róbta wiochy. :570:

Autor:  MACIEKZB [ 28 lipca 2013, o 21:51 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

mlyniu napisał(a):
Masz rację, że to za rządów Tuska wydano zgodę i wybudowano nam most. Z tego powodu (że jest most) należy się cieszyć :). Pamiętając o tym, jednocześnie pamiętaj także np. o tym, że to Tusk i jego rząd sprawili, że nagle z budżetu wyparowało 24 mld. zł, a to także Twoje pieniążki (zakładam, że płacisz podatki :) ), czy też rozpowszechnił umowy śmieciowe, co Kwidzyn bardzo odczuł, szczególnie w związku z sytuacją w Jabilu...
Tutaj, co niektórzy też manipulują. Pomiędzy nie wpłynięciem do budżetu a wyparowaniem pieniędzy z budżetu jest pewna różnica ale najlepiej sprzedają się te złe, "sensacyjne" informacje. Zupełnie jak pismaki w brukowcach goniący za sensacją, wystarczy zmienić kilka słówek... stylistyka. I można każdego ogłupić? Można. :razz:
Moim zdaniem nie ma co liczyć na jakieś wyimaginowane korzyści z mostu. Mamy most, który każdy z kwidzyniaków chciał żeby był od kilkudziesięciu lat. Teraz mamy go i po prostu korzystajmy z niego bo przede wszystkim zbudowany jest dla nas.

Autor:  Komin [ 28 lipca 2013, o 22:06 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Alleluja, korzystać nie narzekać !

Autor:  tincop [ 29 lipca 2013, o 07:08 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Dla mnie osobiście ten most mógłby otwierać OKI ;) (uwierzcie dla nikogo kto był na otwarciu tego mostu nie miało to znaczenie, poza partyjniakami ofc)
Najbardziej zabolał mnie chaos organizacyjny.
Przyjechaliśmy do Aplinek ok. 17.00. Tutaj wszystko pięknie, straż kieruje na "parking", wysiadamy z samochodu (kurzawka po kostki, ale co tam, kupa śmiechu).
Marszobiegiem szybciuchno na most, żeby zobaczyć jeszcze premiera ;) , ale tutaj nie miłe zaskoczenie.
Stoimy, stoimy, dzieci powoli opadają z sił, z uporem maniaka powtarzam 3-letniemu synowi, że te samochody i rowery z kierunku Kwidzyna to zaplanowane manewry, że one wcześniej nie mogły przejechać (yhm).
Nie wiem czy zauważyliście, ale po gniewskiej stronie było znacznie więcej ludzi, wszyscy pościskani jak sardynki w puszkach (nie wspomnę o grupach rekonstrukcyjnych zakutych w swych strojach). Nie będę gdybał, ale połowa osób wylądowałaby by w Wiśle w przypadku paniki.
W końcu ostatnia przemowa pana burmistrza.... hurrrra zaraz wystartuje parada i ruszamy do Korzeniewa napić się upragnionego zimnego piwa..... o nie!!! jeszcze wywiady dla telewizji, kolejne minuty czekania... wreszcie ruszamy.
Docieramy do Korzeniewa, ze szwagrem oczywiście szukamy budki z piwem, hmm kolejka... no to idziemy na grochówkę... dosłownie przede mną kończą się plastikowe kubki, a biedna pani kucharka, chyba zaskoczona frekwencją mówi, że 1000 wydanych porcji w pół godziny to jej rekord świata. No nic nie dajemy za wygraną, przecież na takiej imprezie chyba w końcu napijemy się piwa, szybka analiza ilości budek z piwem (szt.2), kolejne pół godziny w kolejce i ... niestety zrezygnowałem (za dużo przepychanek i znajomych znajomych). Trochę dostałem w kość tą kilkukilometrową wycieczką z Aplinek i opadłem z sił, ale najważniejsze, że jest i że nikt nam go już nie zabierze!!!
Amen

Autor:  krzyzak [ 29 lipca 2013, o 07:38 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Miałeś pecha z tym piwem i grochówką. :D

Autor:  tincop [ 29 lipca 2013, o 07:45 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

krzyzak napisał(a):
Miałeś pecha z tym piwem i grochówką. :D

Chyba byli bardziej spragnieni i zgłodniali :grinka:

Autor:  Michał [ 29 lipca 2013, o 09:29 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

Aż dziw bierze, że Polska Partia Przyjaciół Piwa skończyła jak skończyła i nie rządzi krajem. A jakby PPPP dokooptowała jeszcze frakcję przyjaciół grochówki to partia PPPPiG mogłaby śmiało zawalczyć nawet o większość konstytucyjną. A wtedy, po przyjęciu kilku ustaw i zmianach do ustawy zasadniczej, takie przykre wydarzenia, których ostatnio doświadczył Tincop, szybko odeszłyby w zapomnienie.

Autor:  mlyniu [ 29 lipca 2013, o 10:55 ]
Tytuł:  Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu

MACIEKZB napisał(a):
Tutaj, co niektórzy też manipulują. Pomiędzy nie wpłynięciem do budżetu a wyparowaniem pieniędzy z budżetu jest pewna różnica ale najlepiej sprzedają się te złe, "sensacyjne" informacje.

Maćku, nikogo tu nie chcę zmanipulować - po prostu uważam, że to adekwatne do sytuacji finansowej państwa słowa. W moim mniemaniu sam min. finansów się tak zachowuje, jakby te miliardy wyparowały, tak z dnia na dzień, i on jest tym wielce zdziwiony, zaskoczony... A przecież nieco ponad pół roku temu tak zachwalał ten budżet, że taki dobry, stabilny, że nie będą potrzebne korekty itd... A teraz wiele na to wskazuje, że rząd, by ratować finanse państwa, jeszcze bardziej będzie te Nasze państwo zadłużał... Tyle w tym temacie, bo to nie wątek o polityce fiskalnej rządu... Zaznaczam, że wyżej przedstawione treści zawierają wyłącznie moje własne przemyślenia, i nie mają na celu nikogo zmanipulować :)
Wracając do mostu, to cieszę się, że wreszcie on stanął :) Jednocześnie chyba może on być przykładem wzorowo realizowanej inwestycji. Most ten wybudowano bardzo szybko, mimo półrocznego opóźnienia, spowodowanego warunkami pogodowymi. Wiele, często miliardowych, inwestycji albo nie jest zakończonych (upadłość wykonawcy itd.), albo ma znacznie większe opóźnienia w realizacji. Do tego wydano na niego tylko ok. 360 mln zł, gdy chyba początkowo planowano na jego budowę ok. 500 mln zł. :)

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/