Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=130&t=13731

Autor:  beges [ 22 lipca 2013, o 15:42 ]
Tytuł:  Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Plan imprez
http://www.kwidzyn.pl/pl/mieszkancy/akt ... wisly.html

Autor:  oki44 [ 22 lipca 2013, o 19:59 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Dziś na moście odbyło się spotkanie wszystkich służb Kwidzyna i Gniewa, zaangażowanych w organizację uroczystości otwarcia mostu.
Sytuacja jest dynamiczna, a na chwilę obecną wiadomości są takie:
1. VIP (czytaj Premier) będzie na otwarciu mostu. Fakt ten spowoduje wiele obostrzeń organizacyjnych.
2. Zostało wysłane 700 zaproszeń dla kwidzyniaków i gniewian do ścisłej (najbliższej) strefy uroczystości (w okolicach środkowego pylonu).
3. Konstruowane są listy przepustek dla prasy i uczestników parady (w tym - naszej grupy rowerowej).
4. Wstęga będzie umieszczona wzdłuż mostu (w części centralnej) i każdy będzie mógł ją sobie odciąć (będą dziewczyny MMTSu z nożyczkami).
5. W czasie samej uroczystości osoby bez przepustek będą (chyba) mogły być na mostowym chodniku (w pewnym oddaleniu od VIPa)
6. Po uroczystym otwarciu, ruszy defilada od gniewskiej strony, przez most, do Korzeniewa, gdzie będzie główna uroczystość.
7. Droga od Korzeniewa do mostu i trochę dalej, będzie wyłączona z ruchu kołowego.
8. Most zostanie oddany do ruchu z piątku na sobotę.
To obecne główne ustalenia (potem przyjedzie BOR i namiesza po swojemu)

W Paradzie mostowej wezmą udział:
Orkiestra
Konie
Żółty Regiment Piechoty Gustawa II Adolfa
Bractwo rycerskie - Zaciężna Chorągiew (zapomniałem nazwy)
Nasza grupa rowerowe (zamówiłem przepustki - proszę się zgłaszać. Amator48 - zapraszam)
Stare samochody
Motocykliści (siedemdziesięciu) Jeśli są chętni, to proszę się zgłaszać do pani Żarczyńskiej (tel: 605 322 422 lub 505 770 505)

Uczestnicy grup defilujących (w tym nasza - rowerowa) będą musieli przejechać na gniewską stronę przed godziną 15:30

Na razie tyle wiadomości, dziś zrobiłem parę fotek z mostowego spotkania

Załączniki:
spotkanie_01.JPG
spotkanie_01.JPG [ 169.95 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_02.JPG
spotkanie_02.JPG [ 217.83 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_03.JPG
spotkanie_03.JPG [ 209.28 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_04.JPG
spotkanie_04.JPG [ 185.27 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_05.JPG
spotkanie_05.JPG [ 230.77 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_06.JPG
spotkanie_06.JPG [ 212.87 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_07.JPG
spotkanie_07.JPG [ 187.23 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_08.JPG
spotkanie_08.JPG [ 179.52 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_09.JPG
spotkanie_09.JPG [ 196.57 KiB | Przeglądane 28701 razy ]
spotkanie_10.JPG
spotkanie_10.JPG [ 202.7 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_11.JPG
spotkanie_11.JPG [ 227.54 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_12.JPG
spotkanie_12.JPG [ 223.27 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_13.JPG
spotkanie_13.JPG [ 276.3 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_14.JPG
spotkanie_14.JPG [ 282.9 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_15.JPG
spotkanie_15.JPG [ 234.48 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_16.JPG
spotkanie_16.JPG [ 236.83 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_17.JPG
spotkanie_17.JPG [ 256.06 KiB | Przeglądane 28704 razy ]
spotkanie_18.JPG
spotkanie_18.JPG [ 194.19 KiB | Przeglądane 28708 razy ]
spotkanie_19.JPG
spotkanie_19.JPG [ 214.37 KiB | Przeglądane 28708 razy ]
spotkanie_20.JPG
spotkanie_20.JPG [ 232.47 KiB | Przeglądane 28708 razy ]

Autor:  krzyzak [ 24 lipca 2013, o 10:45 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

NO I W KOŃCU DOCZEKALIŚMY SIĘ.
"Nadeszła wiekopomna chwila" - ( jakby powiedział klasyk) :D

Kończy się budowa i temat budowy mostu.
Przejrzałem cały temat tak pobieżnie.
Ileż tu było kłótni, przepychanek ,sporów. Ile było wypowiedzianych mądrości i głupot. :D
Jak żeśmy przez te prawie trzy, lata ekscytowali sie i podniecali ta budową.
MOST JEST!!! I to jest najważniejsze!!
Stoi, i to jest zwycięstwo nasze, mieszkańców Kwidzyna i okolic.
To my jesteśmy głównymi wygranymi a nie jakieś tam partie.
Dzisiaj! Nie powinniśmy sie obrażać na siebie, i mieć do siebie żal, bo to pozostanie głupotą i niepotrzebną zadrą na przyszłość.
Nie jeden myśli :
Fajnie by było i święto byłoby fajne gdyby ten most otwierał (przecinał wstęgę ) kto inny.
Możliwe!
Ale dzisiaj nie patrzmy na to!
Nie ważne kto tą wstęgę będzie przecinał !! Dzisiaj gratulujmy i dziękujmy samym sobie, na wzajem, bo to jest historyczny moment a WYGRANYMI JESTEŚMY MY, to my będziemy z niego korzystać, i to nam ten most będzie służył.
Myślę że za kilka, kilkanaście lat nie będzie śladu po obecnych partiach i ich nazwach, i nikt nie będzie się zastanawiał za jakiej opcji rządzącej powstał, a za sto lat nie będzie pewnie śladu nawet po żywych świadkach tej budowy.
Na pewno przez jakiś czas, ktoś będzie próbował przykleić sobie zasługi jeżeli chodzi o wybudowanie mostu,i zrobić jakiś interes przede wszystkim polityczny. Może po części niektórym się to należy, ale myślę że z czasem pójdzie to w zapomnienie i niepamięć a most zostanie i będzie służył nam ludziom a nie politykom.
A tak naprawdę największe zasługi i podziękowania należą się tym, którzy na tej budowie i w dzień i w nocy, na mrozie i w upale, w deszczu i śniegu ciężko pracowali i dawali z siebie wszystko.ROBOTNIKOM!!
DZIĘKUJEMY!!
Dlatego do wszystkich: optymistów i pesymistów,(przede wszystkim) do kapec, anduel,Amator48, których pozdrawiam i ( z którymi najczęściej się spierałem),zapomnijmy o naszych racjach, sporach, wybaczmy sobie złośliwości i spotkajmy się wspólnie przy moście, pijąc piwko i ciesząc się z naszego mostu.
Bo to nie jest most: ani PISu,ani Platformy, ani SLD,PSL, itd..
TO JEST MOST MASZ! OBYWATELI, przede wszystkim tutaj mieszkających i to my powinniśmy się z tego cieszyć.

SPOTKAJMY SIĘ NA MOŚCIE!!

Tak na marginesie to chciał bym podziękować wszystkim forumowiczom za fajną zabawę, podczas wspólnej, dyskusji, podczas sporów, a czasem nawet żartów i złośliwości.
Dziękuję!
Przede wszystkim podziękowania należą się okiemu , że tak świetnie dokumentował tą budowę, a jego reporterska praca na pewno nie pójdzie na marne, myślę że będą tu zaglądać i korzystać z jego pracy (zdjęć i opisów)nasze dzieci ,wnuki , a może jeszcze później prawnuki.
Oki BARDZO CI DZIĘKUJĘ! Robiłeś i zrobiłeś porządna i fajną robotę ;) :one: .
DZIĘKI!! :)

Autor:  makovy [ 24 lipca 2013, o 11:46 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Oki zrobił swoje, Oki.... :D

Autor:  Michał [ 24 lipca 2013, o 12:14 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

makovy napisał(a):
Oki zrobił swoje, Oki.... :D

Swoje to zrobił inwestor i wykonawca. OKI zrobił coś więcej, bo zrobił coś czego nie musiał robić. Chyba, że musiał bo tak bardzo chciał :)

Krzyżak świetnie powiedziane (napisane) par excellence.

Autor:  oki44 [ 24 lipca 2013, o 12:24 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Tak, oki robił do końca - aparatu. Na ostatniej sesji fotkowej, podczas prób obciążeniowych mostu, była spora ulewa.
Fotki robiłem, ale zaskutkowało to tym, że aparat ze spaloną elektroniką leży teraz w gdańskim serwisie.
Rok temu, na skutek używania w dużym mostowym kurzu - do serwisu powędrował obiektyw, zatarła się prowadnica autofokusa.
Z powodu używania w zapylonym środowisku (ostry piasek) - oba filtry są już do wymiany. Ale tak to jest, nie ma nic za darmo :D
Fotki z narady na moście robione już były małpką.

Autor:  Potwór [ 24 lipca 2013, o 13:00 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

makovy napisał(a):
Oki zrobił swoje
Do kompletu jeszcze 716 fotek (2010-2013) Olka Łubińskiego na kwidzyńskim portalu miejskim, most z góry,z dołu, z powietrza i z wody http://www.kwidzyn.pl/wydarzenia/budowa ... mostu.html

Autor:  domek [ 24 lipca 2013, o 17:37 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Witam,
gdyby koś zaproponował pokrycie kosztow napraw /reanimacji aparatów OKIego, to ja się dołożę.Proszę o wiadomość jak można pomóc, OKI działał społecznie i to Mu się należy, a jest miłośników tego forum wystarczająco dużo.

z poważaniem
d

Autor:  Darek [ 24 lipca 2013, o 18:10 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

oki44 napisał(a):
Z powodu używania w zapylonym środowisku (ostry piasek).



Jak zaczynałeś fotografować poważnym aparatem, zapomniałem Ci powiedzieć, że do stosowania go w ciężkich warunkach są specjalne worki polietylenowe.
I tak dobrze się stało, że nie poszedłeś z nim nurkować. :D

Autor:  paragnomen [ 24 lipca 2013, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Też bym się dołożył. Relacje i zdjęcia były warte tego.

Autor:  LisuCFH [ 24 lipca 2013, o 19:47 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Każdy wyczekiwał na zdjęcia i relacje OKiego z niecierpliwością. Serdeczne gratulacje za wytrwałość, poświęcenie i szczegółowe pokazanie ujęć z poszczególnych miejsc mostu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budowli. Należy także pogratulować Anduelowi, Amatorowi48 i innym, którzy postanowili ukazać z różnych perspektyw nowy most i go opisać.

Autor:  pszczelarz [ 24 lipca 2013, o 20:03 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Most można też zobaczyć niewyjeżdżajac z Miasta, od Karowej ,ładna perspektywa

Załączniki:
Widok z Karowej.JPG
Widok z Karowej.JPG [ 53.24 KiB | Przeglądane 28677 razy ]

Autor:  oki44 [ 24 lipca 2013, o 20:15 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

domek napisał(a):
Witam,
gdyby koś zaproponował pokrycie kosztow napraw /reanimacji aparatów OKIego, to ja się dołożę.Proszę o wiadomość jak można pomóc, OKI działał społecznie i to Mu się należy, a jest miłośników tego forum wystarczająco dużo.

z poważaniem
d


Nie róbcie sobie ze mnie żartów. Napisałem o usterkach aparatu by wykazać że jak się "używa to się zużywa", tylko tyle i nic ponadto :D

Cytuj:
Jak zaczynałeś fotografować poważnym aparatem, zapomniałem Ci powiedzieć, że do stosowania go w ciężkich warunkach są specjalne worki polietylenowe.
I tak dobrze się stało, że nie poszedłeś z nim nurkować. :D



Darek, potrzeba chwili. Gdy emocje grają to rozum przysypia. Ale kiedyś dyskutowaliśmy o stosowaniu filtrów.
Gdybym ich nie miał na stałe to obiektyw już bym wyrzucił. Filtry oba do wyrzucenia :D

Autor:  anduel [ 24 lipca 2013, o 21:20 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

krzyzak napisał(a):
NO I W KOŃCU DOCZEKALIŚMY SIĘ.
"Nadeszła wiekopomna chwila" - ( jakby powiedział klasyk) :D

Dlatego do wszystkich: optymistów i pesymistów,(przede wszystkim) do kapec, anduel,Amator48, których pozdrawiam i ( z którymi najczęściej się spierałem),zapomnijmy o naszych racjach, sporach, wybaczmy sobie złośliwości i spotkajmy się wspólnie przy moście, pijąc piwko i ciesząc się z naszego mostu.
Bo to nie jest most: ani PISu,ani Platformy, ani SLD,PSL, itd..
TO JEST MOST MASZ! OBYWATELI, przede wszystkim tutaj mieszkających i to my powinniśmy się z tego cieszyć.

SPOTKAJMY SIĘ NA MOŚCIE!!

Tak na marginesie to chciał bym podziękować wszystkim forumowiczom za fajną zabawę, podczas wspólnej, dyskusji, podczas sporów, a czasem nawet żartów i złośliwości.
Dziękuję!


No i jak tu z tobą się nie kłócić Krzyżaku?
Klasyk powiedział:
"Nadejszła wiekopomna chwiła".
A tak poza tym, to wreszcie napisałeś coś co jest strawne dla wszystkich.

Autor:  krzyzak [ 24 lipca 2013, o 21:34 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

anduel napisał(a):
No i jak tu z tobą się nie kłócić Krzyżaku?
Klasyk powiedział:
"Nadejszła wiekopomna chwiła".

Każdy ma swoich klasyków! :P
anduel napisał(a):
A tak poza tym, to wreszcie napisałeś coś co jest strawne dla wszystkich.

ZACZYNASZ,??!! Zaczynasz ??!! :evil:
Mów za siebie, a nie za wszystkich!! :evil:

:D

Autor:  GrzegorzGniew [ 24 lipca 2013, o 23:12 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Oj dzieje się dzieje wokół tego otwarcia.... :) Dobrze, że ta wstęga będzie taka długa...
http://www.youtube.com/watch?v=is9SEUY33FA

Autor:  Potwór [ 24 lipca 2013, o 23:35 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

GrzegorzGniew napisał(a):
Oj dzieje się dzieje ...
Ekolodzy, minogi, ptaszki i jeszcze tacy, którzy jak pokombinują to wymyślą:
Cytuj:
most który nie dość ,że wybudowano w miejscu gdzie nie było przygotowania jak i dobrego miejsca. Tam gdzie z takim uporem budowano poprzednie jest najwęższe koryto jak i teren jest przygotowany pod dwutorową linię kolejową która nie powstała więc jakby pość po rozum do głowy można by zrobić bezkolizyjny przejazd do autostrady i to na gotowym gruncie. Lub też odświeżyć pomysł z linią kolejową gdyż transport drogowy jest teraz opłacalny ale za kilka lat taniej będzie kolejowo - ceny paliw a cena prądu bo TIR na baterie to sen ekologa na wysokich procentach. W myśl praktyczności wybrano miejsce niedogodne i droższe uniemożliwiające budowę mostu drogowo-kolejowego , łączenie inwestycji by cena nie obciążała wyłącznie jednego źródła a i dofinansowanie z UE to już standardowo. Zapytam raz czy ten most ( nie jak poprzednie cztery) umożliwia żeglugę na Wiśle dla barek ? Moi drodzy o ile wiem ... grube miliony poszły w niebyt - uniemożliwia ! To jawny sabotaż ale cieszmy się ....

Autor:  Wiśnia87 [ 25 lipca 2013, o 10:20 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... LokTrojTxt

Premier jednak będzie? hmm

-- 25 lip 2013, 2013 09:29 --

Program imprez:
http://www.kwidzyn.pl/pl/mieszkancy/akt ... wisly.html

Autor:  kapec [ 25 lipca 2013, o 14:46 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

krzyzak napisał(a):
Dlatego do wszystkich: optymistów i pesymistów,(przede wszystkim) do kapec, anduel,Amator48, których pozdrawiam i ( z którymi najczęściej się spierałem),zapomnijmy o naszych racjach, sporach, wybaczmy sobie złośliwości i spotkajmy się wspólnie przy moście, pijąc piwko i ciesząc się z naszego mostu.

Czy ja wiem, czy ja jestem pesymistą? Raczej realistą, bo chyba wszystkie sprawy, jakie tu wytykałem miały pokrycie w rzeczywistości. Czy się spieraliśmy? Oczywiście, bo jest to grupa dyskusyjna, a nie grupa wzajemnej adoracji i trzymania sobie wspólnie palca w 4 literach. Czy wypijemy razem piwko? Może, choć napewno nie w piątek, gdyż mnie nie ma w tym terminie na miejscu. Jadę popływać kajakiem na Drawie, poleżeć nad jeziorem i popić piwko tamże. Z tym jednak może być problem, bo nie wolno pić piwa w miejscach publicznych, więc i na moście może z tym być bida ;)
Dyskutujmy, spierajmy się, wytykajmy błędy, cieszmy się z rzeczy miłych. Most napewno przyda się każdemu, jednym mniej, innym bardziej. Być może dla wielu będzie tylko elementem architektonicznym do podziwiania, bo ładny jest bez dwóch zdań.
Przejadę się mostem w poniedziałek w drodze powrotnej z weekendowego wypadu.
Aaa...
Przypomniało mi się. Kto wygrał? Pamiętacie dyskusję kiedy otworzą most? Bodaj podałem optymistycznie termin 23.06.2013. Ktoś chyba celował w 22.07.

Autor:  domek [ 25 lipca 2013, o 17:28 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Witam,
właśnie zakończył się program tv o zakończeniu budowy mostu, widziałem tylko końcówkę na TVP Gdańsk. Zapewne powtórzą.
Życzę, tym co będą na miejscu, miłych wrażeń z uroczystości otwarcia mostu :)
pozdrawiam
d

Autor:  oki44 [ 25 lipca 2013, o 17:45 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Dla tych, którzy zechcą wybrać się bez auta na jutrzejszą fetę otwarcia mostu, podaję rozkład autobusów

Załączniki:
autobusy.jpg
autobusy.jpg [ 182.69 KiB | Przeglądane 9457 razy ]

Autor:  kapec [ 25 lipca 2013, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Byłem popatrzeć co tam się dzieje ciekawego na moście. Wzorem z lat minionych sprzątanie pełną parą - grabienie, koszenie, oflagowywanie wszystkiego, co tylko się da. Zuchy.

Autor:  anduel [ 25 lipca 2013, o 21:37 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

A co z piwem - będzie, nie będzie?
Gdzieś ktoś proponował jakieś zakopywanie toporów wojennych a przecież bez alko się nie da.

Autor:  prawnik [ 26 lipca 2013, o 05:35 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

"Nadejszła wiekopomna chwila" - dziś uroczyste otwarcie mostu :D

Autor:  proteam [ 26 lipca 2013, o 06:02 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Cześć wszystkim :) Mieszkam na stałe w Łodzi, ale Kwidzyn to moje drugie miejsce na Ziemi, ostatnio bywam tu rzadko - max 2x w roku. Forum zastępuje mi niejednokrotnie realne podróże do Miasta. Każdego dnia szukałem newsów o budowie mostu, oglądałem i podziwiałem zdjęcia z budowy, czasami wkurzałem się gdy widziałem za dużo szczegółów i betonowych detali makro, najczęściej jednak byłem zauroczony wszystkimi obrazami..Większość ludzi komentujących zdarzenia z Budowy - to Wy - Kwidzyniacy, ale chciałbym aby wszyscy, którzy włożyli ogrom pracy w dokumentację fotograficzną Budowy wiedzieli, że Ich pracę doceniał także "ktoś daleka"...
Dziękuję Panu - Panie Oki, Panie Anduel i innym , których tu nie wymieniam...
Od dziś - droga z Łodzi do Kwidzyna stanie się krótsza i przyjemniejsza, mówiąc żartobliwie - aż żal, że nie będę miał już okazji "zawisnąć" pomiędzy promem a betonowym nabrzeżem jak mi się to w latach 90tych, niegdyś zdarzyło gdy na prom wprowadzał mnie ktoś z Obsługi ;)
Gratuluję Kwidzyniakom najlepszego "pomnika" jaki mógł powstać na Waszym Terenie...

Autor:  GrzegorzGniew [ 26 lipca 2013, o 07:07 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Pytanie - gdzie w internecie była zamieszczona informacja organizacyjna dla mediów - nt. wejściówek itd. Nie widzę nigdzie...

Autor:  Piotr_J [ 26 lipca 2013, o 08:38 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Proteam, akurat z Łodzi będziesz miał krócej przez nowy węzeł autostradowy Grudziądz. :) Kwidzyniakom most przyda się na kierunkach: Gdańsk, zachód, Bydgoszcz. Kierunek Toruń raczej przez Grudziądz. Różnica 20 km na obu trasach. Czasowo wyjdzie pewnie jednakowo, ale przez Grudziądz będzie taniej.

Autor:  Darek [ 26 lipca 2013, o 08:41 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

GrzegorzGniew napisał(a):
Pytanie - gdzie w internecie była zamieszczona informacja organizacyjna dla mediów - nt. wejściówek itd. Nie widzę nigdzie...



U nas odpowiedzialny za budowę i otwarcie mostu jest Oki44.
Człowiek, który od początku pilnował mostu, czy deszcze, czy śniegi.

Pisz do Niego, on wie wszystko. :!:

Autor:  kapec [ 26 lipca 2013, o 08:51 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Piotr_J napisał(a):
Kwidzyniakom most przyda się na kierunkach: Gdańsk, zachód, Bydgoszcz.

Bydgoszcz akurat średnio, bo 12km trzeba nadrzucić a i tej autostrady za dużo tam nie ma. Na Bydgoszcz jak otworzyli węzeł Grudziądz lepiej jechać przez do Grudziądza, przez most na autostradzie cofając się kawałek w kierunku Gdańska i zjechać w Nowych Marzach. 1.50 trzeba zapłacić ale nie stoimy w korkach na starym moście.

Autor:  punky [ 26 lipca 2013, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Programy szczegółowe:

Dzień pierwszy, piątek 26 lipca


1. Uroczystości na moście przez Wisłę

• Odegranie hymnu państwowego
• Przemówienia zaproszonych gości
• Przecięcie wstęgi przez wszystkich zgromadzonych
• Przemarsz parady przez most w kierunku festynu na nabrzeżu w Korzeniewie.

2. Program festynu na nabrzeżu w Korzeniewie

• Występy zespołów regionalnych (osiem zespołów z Powiśla i Kociewia)
• Atrakcje dla dzieci
• Darmowa grochówka i chleb ze smalcem serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tychnów i Rakowcu
• Stoiska gastronomiczno-handlowe
• Pokaz sztucznych ogni (ok. godz. 21.20)
• Włączenie iluminacji mostu ( pdfOpis szczegółowy )

Dzień drugi, sobota 27 lipca


1. Podróż w przeszłość na Zamku w Gniewie
• 12:00 Salwa armatnia – zbrojownia Zamku Gniew (wstęp wolny)
• 13:00 Widowisko „Wakacje z duchami" (bilety 9 zł i 7 zł)
• 14:00 Husaria – chluba oręża Polskiego – spektakl konny (wstęp wolny)
• 15:00 Widowisko „Wakacje z duchami" (bilety 9 zł i 7 zł) ( jpgOpis szczegółowy )

2. Festiwal Teatrów Ulicznych „Fusy" w Kwidzynie
Występ teatrów ulicznych pomiędzy godz. 15.00 a 23.50 na placu Jana Pawła II. ( jpgOpis szczegółowy )

Dzień trzeci, niedziela 28 lipca

1. III Festiwal Dziedzictwa Regionalnego „Krzyżacy kontra Kociewiacy"
pl. Grunwaldzki w Gniewie (jpg Szczegóły w załączniku )

2. Podróż w przeszłość na Zamku w Gniewie
• 12:00 Salwa armatnia – zbrojownia Zamku Gniew
• 13:00 Widowisko „Wakacje z duchami" (bilety 9 zł i 7 zł)
• 14:00 Husaria Chluba oręża Polskiego – spektakl konny (wstęp wolny)
• 15:00 Msza Święta w Kaplicy Zamkowej
• 16:00 Widowisko „Wakacje z duchami" (bilety 9 zł i 7 zł)

3. Sportowy Maraton Fitnessu – na rzecz Dominiki Morańskiej na placu Jana Pawła II w Kwidzynie ( jpgSzczegóły w załączniku )

Źródło:
www



edit:
Widzę że pytałeś o wejściówki dla mediów, o to pewnie trzeba by osobiście do UM się dobijać.
Na www nigdzie nie widziałem takiej informacji.

Autor:  Drifter [ 26 lipca 2013, o 10:31 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Takie małe pytanko odnośnie kursowania autobusów, z tego co widzę powroty z Korzeniewa do Kwidzyna PKS-em dopiero będą od 22, tak? A jak ktoś nie dotrwa do tej godziny (mam tu na myśli dzieci, nie amatorów złocistego trunku :) ). Trochę kiepsko pomyślane...

Autor:  kornik [ 26 lipca 2013, o 10:34 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

dokładnie... dużo ludzi ma z tym problem...

Autor:  oki44 [ 26 lipca 2013, o 10:34 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

GrzegorzGniew napisał(a):
Pytanie - gdzie w internecie była zamieszczona informacja organizacyjna dla mediów - nt. wejściówek itd. Nie widzę nigdzie...

Wejściówki dla prasy są indywidualne, imienne, więc organizator zapewne ma z nimi kontakt.

Autor:  art [ 26 lipca 2013, o 13:27 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Premier Donald Tusk dziś o 15-stej otwiera uroczyście most , o 15.20 konferencja prasowa.

Autor:  domek [ 26 lipca 2013, o 15:46 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Witam,
Pogoda dopisała:)
w tvn24 trwa - na żywo- tzw. briefing z otwarcia mostu: od 16.21 z przemówienia premiera Tuska, 16.24 mowa ministra Nowaka, 16.27 mowa burmistrza Krzysztofiaka. 16.29 czas na pytania, żadne nie związane z naszym mostem. Na koniec pytano o most powiatowy w Tczewie - ten zabytkowy do remontu= jest dla niego nadzieja. Koniec pytań 16.44, premier i minister dostali miniatury mostu w osłonie z pleksi .
No to hajda na most!
pozdrawiam
d

Autor:  TG [ 26 lipca 2013, o 15:54 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Pytania "świetne". Brakowało tylko, żeby któryś z "dziennikarzy" spytał się jeszcze o matkę Madzi... Ale tak już jest gdy ludzie codziennie są karmieni taką papką.
Co tam, najważniejsze, że most za kilka godzin będzie otwarty :)

Autor:  LisuCFH [ 26 lipca 2013, o 17:08 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

http://www.tvp.pl/gdansk/reportaz/na-dr ... t/11884443

Reportaż o moście przez Wisłę.

Autor:  domek [ 26 lipca 2013, o 18:27 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Witam,
zapytałem kiedyś co następne do zrobienia w Kwidzynie. Dziś , w programie tv Gdańsk burmistrz powiedział: będzie zalew na Liwie.
Ale to już będzie inne forum:)

powoli się żegnam, przeważnie było miło, zwłaszcza, na pewno w ciekawych relacjach fotograficznych. Dziękuję za nie bardzo, bardzo.
Życzę miłej jazdy po moście.
Pozdrawiam serdecznie
d

Autor:  punky [ 26 lipca 2013, o 18:42 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Byłem, przejechałem mostem w paradzie aut.
Organizacyjnie klapa, nie wiem kto to koordynował, ale powinien dostać porządny opr... od szefa.

Autor:  krzychoo [ 26 lipca 2013, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

TVP Gdańsk info.
http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/sp ... e/11896430
Nawet nasz Premier nie poprawnie wymienił nazwę naszego miasta :sad:
A i jeszcze coś.
http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/for ... 3/11895771

Autor:  tośka [ 26 lipca 2013, o 22:56 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Kilka moich zdjęć z otwarcia mostu :)
http://swiatwidzianytrzecimokiem.blogsp ... 72013.html

Autor:  anduel [ 27 lipca 2013, o 07:32 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

"Potwór" otworzył nowy wątek pt. "Truman show", podpisuję się pod nim, tak trochę nieładnie wyszło. Inna sprawa to duże zaangażowanie ad hoc zwołanych ekip rowerowych, motorowych i samochodowych - duże brawa dla uczestników zlotu. "Punki" uznał że organizacyjna klapa, no niestety czasowo było to niedograne a z nieba lał się żar. Ostatecznie po dotarciu do portu z trudem udało mnie się wystać dwa piwa, następne dwa to pół godziny stania w kolejce i przesuwanie się praktycznie do tyłu. Niestety głupie cwaniactwo większości czcicieli napoju chmielowego i pchanie się bez kolejki zmusiło mnie do zakupu piwa w korzeniewskim sklepiku. Nie wiem czy nalewaki to dobry pomysł, trochę to trwa a w sklepiku pomimo kolejki sprawę załatwiłem w 10 minut. Poniżej trochę zdjęć z wczorajszej imprezy, nie są rewelacyjne, miałem pod słońce a dodatkowym utrudnieniem było balansowanie na barierkach na których stałem. Po urlopie pozbieram wszystkie jakie mam od początku budowy i wrzucę na Picasę. Dzisiaj mamy most i ciepłą wodę a więc długi shower i Gdańsk nową trasą !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  prawnik [ 27 lipca 2013, o 08:08 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Dzięki za ładne fotki :D

Autor:  domek [ 27 lipca 2013, o 09:10 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

witam,
rano przejechałem drogą i mostem tam (do skrzyżowania z 91) i z powrotem. Się jedzie! Ruch nieduży, głównie samochody GKW.
I to by było na tyle, jeszcze raz podziękowania dla fotoreporterów.
pozdrawiam
d

-- 27 lipca 2013, o 09:20 --

Aha! Byłbym zapomniał, ślady po husarii i ułanach są widoczne nadal, na pewno jest ich więcej niż było koni :)

-- 27 lipca 2013, o 09:49 --

trzymajcie się forumowicze!
d

Autor:  MACIEKZB [ 27 lipca 2013, o 12:37 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Most został otwarty dla ruchu ok. godz. 22:20. Musiałem trochę poczekać w niezłym korku w Aplinkach. Chyba jako jedyny albo jeden z nielicznych jechałem z tamtego kierunku z GKW na tablicy rej. Widać było radość także po tamtej stronie Wisły :)

Autor:  brzydal [ 27 lipca 2013, o 13:13 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Miałem podczas otwarcia wiele szczęścia. Najpierw Drosik załatwił mi przepustkę prasową. Bez niej nawet nie pomyślałbym o wejściu w pobliże premiera i innych uroczystości. Następnie filmowałem dojazd rowerzystów e-kwidzyn na miejsce startu (Korzeniewo). Przez to spóźniłem się na wjazd autem pod most żeby nie dźwigać spzętu. Drogę zamknięto ze względu na VIP-a i żadne auto prócz policyjnych nie mogło tam jeździć. Zabrałem sprzęt pod pachę i wio z Korzeniewa do mostu. Na miejscu policjanci kręcili nosem, że późno ale po moich wyjaśnieniach obradarowali mnie wykrywaczami, sprawdzili sprzęt i wpuścili. Ekipy Polsatu, która przyjechała kilka minut po mnie już nie. I tak dreptałem sobie w kierunki środkowego pylonu gdzie rozstawili się reporterzy z niemal wszystkich ważniejszych stacji informacyjnych (w tym też z tv Trwam :) ) aż doszedłem na miejsce. Spotkałem tam naszych fotoreporterów. Adaś nie omieszkał strzelić mi foty, którą się pochwalę...

Załączniki:
Spacer ku zachodzącemu słońcu.jpg
Spacer ku zachodzącemu słońcu.jpg [ 148.34 KiB | Przeglądane 12053 razy ]

Autor:  ankl [ 27 lipca 2013, o 14:29 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Cześć :) Moja relacja tutaj: http://blog.kamilwysocki.com/2013/07/o- ... kwidzynie/

Pod koniec zdjęcie głównej gwiazdy tego wątku, ale myślę, że kilku forumowiczów też się na zdjęciach odnajdzie ;)

Autor:  prawnik [ 27 lipca 2013, o 17:54 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Z drugiej strony Wisły bardzo dużo aut z numerami rejestracyjnymi GKW, a z kolei po naszej stronie bardzo dużo aut z numerami GST i GTC :D
Ruch na drogach dojazdowych do mostu (prawie) jak w Warszawie :wink:

Autor:  GSXR [ 27 lipca 2013, o 20:09 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Dzisiaj leciałem do Gniewu tak o na wizytę ta ichnia starówka mnie urzeka za każdym razem :)
Most dalej działa i dziwią mnie te głosy ludu który prorokuje zamknięcie/opłaty i bóg wie co jeszcze.

Autor:  krzyzak [ 27 lipca 2013, o 20:25 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

A kaniflorki były? Bo jakoś cicho o tym.
I fotków brak! :shock:
A w programie pisali ze będą. :razz:

Autor:  Darek [ 27 lipca 2013, o 21:07 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

A ja się poczułem zawiedziony, po jednym pasie w każdą stronę.?

Autor:  anduel [ 27 lipca 2013, o 22:12 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

krzyzak napisał(a):
A kaniflorki były? Bo jakoś cicho o tym.
I fotków brak! :shock:
A w programie pisali ze będą. :razz:


Byłi, byli. Tylko nie w tą stronę, strzelali od strony pompowni IP. Później trzeba było się odwrócić w stronę mostu gdzie po pokazie zapalono iluminację mostu. Ale to rzecz gustu, można tak, albo inaczej.

-- 27 lip 2013, 2013 22:13 --

krzyzak napisał(a):
A kaniflorki były? Bo jakoś cicho o tym.
I fotków brak! :shock:
A w programie pisali ze będą. :razz:


Byłi, byli. Tylko nie w tą stronę, strzelali od strony pompowni IP. Później trzeba było się odwrócić w stronę mostu gdzie po pokazie zapalono iluminację mostu. Ale to rzecz gustu, można tak, albo inaczej.

Autor:  jurgo [ 28 lipca 2013, o 06:11 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Darek napisał(a):
A ja się poczułem zawiedziony, po jednym pasie w każdą stronę.?

A jaki w 100 -lycy zrobili ,że się nie chwalisz ? hm? Ile jest pasemek ?. pozdrawiam...

Autor:  pszczelarz [ 28 lipca 2013, o 07:26 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

jurgo napisał(a):
Darek napisał(a):
A ja się poczułem zawiedziony, po jednym pasie w każdą stronę.?

A jaki w 100 -lycy zrobili ,że się nie chwalisz ? hm? Ile jest pasemek ?. pozdrawiam...


Une tam mają poczy w yedne strune.A nawet sztyrysz.

Autor:  oki44 [ 28 lipca 2013, o 11:01 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Spoko, głupoty można przenieść do dyskusji a fotopstryki jeszcze fotek nie zamieściły :)

Autor:  ptomson [ 28 lipca 2013, o 16:20 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

W takim razie zamieszczam kilka swoich fotek:

Załączniki:
DSCF5178.JPG
DSCF5178.JPG [ 57.62 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5177.JPG
DSCF5177.JPG [ 38.43 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5167.JPG
DSCF5167.JPG [ 43 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5165.JPG
DSCF5165.JPG [ 34.28 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5164.JPG
DSCF5164.JPG [ 36.6 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5160.JPG
DSCF5160.JPG [ 45.12 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5155.JPG
DSCF5155.JPG [ 41.11 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5142.JPG
DSCF5142.JPG [ 49.66 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5138.JPG
DSCF5138.JPG [ 45.27 KiB | Przeglądane 11998 razy ]
DSCF5134.JPG
DSCF5134.JPG [ 45.5 KiB | Przeglądane 11998 razy ]

Autor:  medion [ 28 lipca 2013, o 18:13 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

Fotki z otwarcia mostu.
http://mojeszlajanie.blogspot.com/2013/ ... mostu.html

Autor:  slapi19 [ 28 lipca 2013, o 18:15 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

I kilka ode mnie :D
https://picasaweb.google.com/1177464394 ... loKwidzyna

Autor:  lech65 [ 28 lipca 2013, o 22:26 ]
Tytuł:  Re: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90

oki44 napisał(a):
Spoko, głupoty można przenieść do dyskusji a fotopstryki jeszcze fotek nie zamieściły :)

Fotopstryki zamieszczają całkiem fajne fotki. Podziwiam i nie zamieszczam kilku swoich. Zbyt duża konkurencja i byłyby powieleniem zaprezentowanych. Przy okazji. Serdeczne dzięki dla Ciebie oki44 za zorganizowanie grupy rowerowej. Rower, a raczej jazda nim, to jest to. :grin:

Autor:  oki44 [ 29 lipca 2013, o 11:17 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Organizowanie grupy rowerowej to była sama frajda. Później organizacja imprezy trochę to zabałaganiła ale...
zastanawiałem się czy ścisła organizacja "pod sznurek" była by o wiele lepsza. Zapewne czulibyśmy się jak
w dawnym pochodzie pierwszomajowym defiladującym przed możnymi tego miasta. Myślę, że w sytuacji
jaka zaistniała, każdy czuł się wolny i spacerował, jechał, podziwiał imprezę w sposób jaki mu odpowiadał.

Zyskaliśmy jedno doświadczenie wskazujące że brać forumowa potrafi się sprawnie zorganizować i wspólnie
coś zrobić, bawiąc się przy tym znakomicie. Dziękuję wszystkim rowerkowym uczestnikom za wspólną zabawę :)

Autor:  ptomson [ 29 lipca 2013, o 12:01 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

I my dziękujemy za zaproszenie i opiekę.

Autor:  Piotr_J [ 29 lipca 2013, o 12:43 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Byliśmy i my. Szopkę organizacyjną pominę. Most stoi i już służy. W sobotę byliśmy w Gdańsku i rzeczywiście przeprawa skraca czas dojazdu.

A teraz pytanie do spostrzegawczych i dociekliwych: w jaki sposób premier znalazł się na moście? Chodzi mi o środki transportu, którymi został dostarczony z Warszawy.

Autor:  mirror [ 29 lipca 2013, o 12:47 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Może leciał Tuskolotem albo przyjechał Tuskobusem.

Autor:  siklerspiotr [ 29 lipca 2013, o 12:50 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Widziałem gdzieś w necie filmik z przejazdem jego kolumny przez ulicę Polną. Może helikopterem do Grudziądza i potem do nas.

Autor:  electro_nick [ 29 lipca 2013, o 15:45 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Link do moich pstryków:
https://picasaweb.google.com/1014455528 ... directlink

Autor:  Potwór [ 29 lipca 2013, o 16:51 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Promocja jak należy

Autor:  Potwór [ 29 lipca 2013, o 20:43 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Cytuj:
A teraz pytanie do spostrzegawczych i dociekliwych: w jaki sposób premier znalazł się na moście? Chodzi mi o środki transportu, którymi został dostarczony z Warszawy.
Do Kwidzyna pewnie przyleciał którymś z helikopterów, których przyleciało kilka. Natomiast wybył z Kwidzyna ("w ważnych sprawach do Gdańska" - był tam jakiś mecz ?) w kawalkadzie trzech samochodów rządowych. Stojący w tłumie na moście i obserwujący zaaferowanego biegającego Burmistrza z telefonem przy uchu, którego było nam wszystkim szczerze żal w tym momencie - w pewnym momencie zauważyli jak borowcy dostali przyspieszenia. Twarzą do ludzi stanął kordon policji z nietypowymi wielkimi paralizatorami (przypominały rakietki do badmingtona, o których w tłumie żartowano, że posłużą do smeczowania kurzego nabiału), nagle szwendający się po moście tajniacy stanęli w szeregu i przez most przejechały trzy limuzny na drugi brzeg i skończyło się oczekiwanie. Tajniak ze znaczkiem Boru zabrał policjantom paralizatory, a oni rozbrojeni antyterroryści zeszli z mostu i zaczęła się ceremonia otwarcia mostu. Być może przedłużył się obiad w Białym Dworze po briefingu i dlatego musieliśmy czekać na otwarcie mostu. Natomiast wszyscy VIPowie otwierajacy most i cierpliwie czekający razem z tłumami słusznie zasłużyli na późniejszą balangę w lokalu opuszczonym przez premiera. A myśmy biesiadowali w Korzeniewie i fajno było.

Autor:  krzyzak [ 30 lipca 2013, o 11:36 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Potwór napisał(a):
Do Kwidzyna pewnie przyleciał którymś z helikopterów, których przyleciało kilka. Natomiast wybył z Kwidzyna ("w ważnych sprawach do Gdańska" - był tam jakiś mecz Stojący w tłumie na moście i obserwujący zaaferowanego biegającego Burmistrza z telefonem przy uchu, Twarzą do ludzi stanął kordon policji z nietypowymi wielkimi paralizatorami (przypominały rakietki do badmingtona, o których w tłumie żartowano, że posłużą do smeczowania kurzego nabiału), Tajniak ze znaczkiem Boru zabrał policjantom paralizatory, a oni rozbrojeni antyterroryści zeszli z mostu i zaczęła się ceremonia otwarcia mostu. Być może przedłużył się obiad w Białym Dworze po briefingu i dlatego musieliśmy czekać na otwarcie mostu. Natomiast wszyscy VIPowie otwierajacy most i cierpliwie czekający razem z tłumami słusznie zasłużyli na późniejszą balangę w lokalu opuszczonym przez premiera. A myśmy biesiadowali w Korzeniewie i fajno było.



Świetna relacja!
Jakże smutne i bezwartościowe, zakłamane, nieobiektywne itd było by nasze forum i te nasze posty bez takich rewelacyjnych komentatorów jak ty.
Czytamy twoje ciekawe i wartościowe posty, zafascynowani z otwarta mordą jednym tchem.
Jak bym czytał wypowiedzi pana Adama Hofmana, Mariusza Błaszczaka , Pana Antoniego....... wielkich głosicieli obiektywnej propagandy i naszej rzeczywistości,
przeznaczonej e dla .....grupy ludzi: " Najgorszy rząd, nieudolny, i nic nie zrobił i nic nie robi...."
Co prawda, daleko ci jeszcze do nich,(bo to przecież specjaliści wysokiej klasy - górna pólka) ale predyspozycje i potencjał wzorowany na nich jest widoczny.
Czekamy na więcej świetna robota.
Bez twoich komentarzy całkiem inaczej(błędnie) byśmy patrzeli na rzeczywistość która nas otacza.
Świetne komentarze!
Żeby nie ty, i twoje trzeźwe, obiektywne spojrzenie, to ja całkiem inaczej (BŁĘDNIE) bym odebrał ta całą imprezę i ta całą uroczystość.

Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na więcej!. :shock:

:D :D

Autor:  brzydal [ 30 lipca 2013, o 11:42 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

No to teraz moje oko na otwarcie:

Autor:  drosik [ 30 lipca 2013, o 11:42 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Kolejne porcja fotek z otwarcia mostu:

moje gniotki
https://picasaweb.google.com/1148056096 ... redirect=1

oraz Polowcowe pstryki:
https://picasaweb.google.com/1072989644 ... redirect=1

Autor:  sagitarius [ 18 sierpnia 2013, o 11:55 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

wrzucam filmik z parady i z "po paradzie" , jak uznacie , że za długi , to posiekam na kawałki :evil: (filmik) :D
pozdrawiam całą ekipę rowerową , a szczególnie OKIEGO , "za całokształt " ;)

Autor:  brzydal [ 18 sierpnia 2013, o 12:21 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Od 00:28 po lewej stronie ekranu widać jakieś brzydkie auto wyprzedzające resztę. Ciekawe, czy kierowca się spieszył na otwarcie? Ja wiem :)

Autor:  sagitarius [ 18 sierpnia 2013, o 15:08 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

brzydal napisał(a):
Od 00:28 po lewej stronie ekranu widać jakieś brzydkie auto wyprzedzające resztę. Ciekawe, czy kierowca się spieszył na otwarcie? Ja wiem :)

pewnie gnał po uścisk dłoni premiera ! ;) :lol: a "radarzystów" nie widziałem , a zresztą słony pot zalewał mi oczy, bo chciałem wyprzedzić (rowerkiem) całą ekipę rowerową i filmować :572: !

Autor:  kwidzownik [ 20 września 2013, o 10:10 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

A teraz kilka anaglifów z otwarcia upragnionego mostu.

Załączniki:
01zbiórka.jpg
01zbiórka.jpg [ 115.22 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
02 w Korzeniewie.jpg
02 w Korzeniewie.jpg [ 124.26 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
03 ułani.jpg
03 ułani.jpg [ 71.75 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
04 husaria Gniew.jpg
04 husaria Gniew.jpg [ 89.83 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
05 szlachcianki.jpg
05 szlachcianki.jpg [ 84.33 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
06 regiment.jpg
06 regiment.jpg [ 89.45 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
07 auta.jpg
07 auta.jpg [ 101.37 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
08 Kociewie.jpg
08 Kociewie.jpg [ 83.77 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
09 motoriada.jpg
09 motoriada.jpg [ 97.15 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
10 e kwidzyn.jpg
10 e kwidzyn.jpg [ 100.85 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
11 kombicykl.jpg
11 kombicykl.jpg [ 104.99 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
12 supermaszyna.jpg
12 supermaszyna.jpg [ 106.9 KiB | Przeglądane 12157 razy ]
13 mówiłam.jpg
13 mówiłam.jpg [ 109.22 KiB | Przeglądane 12157 razy ]

Autor:  brzydal [ 20 września 2013, o 14:10 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

Fajnie, teraz będę mógł się poczuć jak na otwarciu, muszę tylko poszukać specjalistycznego sprzętu do odczytu takich obrazków.

Autor:  drosik [ 21 września 2013, o 20:57 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

kwidzownik,
Dzięki za fotki!

Autor:  sagitarius [ 5 października 2013, o 10:59 ]
Tytuł:  Re: Uroczyste otwarcie mostu w ciągu DK90

FILMIK Z FESTYNU Z OKAZJI OTWARCIA MOSTU :) ;)

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/