Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 07:19 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Obwieszczenie Wójta Gminy Kwidzyn z dnia 23 września 2009r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 11:39 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Ciekawe jaka będzie interpretacja tej decyzji - pierwszy rodzynek:

"W celu uniknięcia zniszczenia lęgów ptaków chronionych na terenie obszaru Natura 2000, rozpoczęcie prac budowlanych na terenie ostoi winno nastąpić poza okresem lęgowym ptaków tj. poza okresem od 1 marca do 31 sierpnia"

i drugi:

k) Prace budowlane w korycie rzeki Wisły, związane z niszczeniem struktury dna, powstaniem zawiesiny, wibracji i hałasu (wykonywanie wykopów pod filary mostowe, wbijanie ścianek szczelnych i pali podtrzymujących przęsła mostu) należy przeprowadzić poza okresem rozrodu i letnio-jesiennych migracji ryb i minogów tj. poza okresem od 1 kwietnia do 15 czerwca oraz od 1 sierpnia do 30 listopada;
l) Dopuszczalność i rozmiar prowadzenia prac budowlanych w korycie rzeki Wisły, związanych z niszczeniem struktury dna, powstaniem zawiesiny, wibracji i hałasu (wykonywanie wykopów pod filary mostowe, wbijanie ścianek szczelnych i pali podtrzymujących przęsła mostu) - w okresie od 1 lutego do 31 marca należy określić na podstawie ustaleń bieżącego nadzoru ichtiologicznego, tak by ograniczyć maksymalnie oddziaływania na proces migracji minogów;


czyli zostaje nam termin budowy od 1 grudnia do 31 stycznia lub jeśli ichtiolodzy się zgodzą to od 1 grudnia do 28 lutego. Cholera nie widziałem jeszcze żeby ktoś lał beton albo asfalt w zimie (ale w Polsce jest wszystko możliwe) :570: a jakie tempo prac :shock: będzie musiało być (żeby w te obiecane 2 lata (czytaj 4 miesiące) zakończyć roboty)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 12:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
czyli zostaje nam termin budowy od 1 grudnia do 31 stycznia lub jeśli ichtiolodzy się zgodzą to od 1 grudnia do 28 lutego


Ciekawe czy sama Pani Wójt wie co podpisała :grinka:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
Cholera nie widziałem jeszcze żeby ktoś lał beton albo asfalt w zimie

Bez przesady. Może 50 lat temu to był problem, ale nie teraz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 12:23 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
Bez przesady. Może 50 lat temu to był problem, ale nie teraz.


No nie wiem. Chyba, że ten most będzie kosztował 500mln a nie 170. Bardzo fajny artykuł o betonowaniu zimą. http://www.wnp.pl/artykuly/betonowanie-zima,4371_0_0_0_0.html

Dromex-Budimex nadal stosuje te zasady - temperatura wylewania asfaltu to minimum 10-14 stopni (oczywiście powyżej zera). Wiem to od szwagra, który pracuje na otaczarni (mieszalnia masy).

Wszystko zależy od tych magicznych słów w pierwszym akapicie: "rozpoczęcie prac budowlanych"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 13:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
Chyba, że ten most będzie kosztował 500mln a nie 170.

Na cenach się nie znam, na betonowaniu też, jednak ja widziałem wylewanie betonu zimą i odnosiłem do tego, że Ty go nie widziałeś. Gdybyś chciał zobaczyć, zapraszam na budowę Baltic Areny za 3 miesiące. :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 września 2009, o 14:34 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
Dromex-Budimex nadal stosuje te zasady - temperatura wylewania asfaltu to minimum 10-14 stopni (oczywiście powyżej zera). Wiem to od szwagra, który pracuje na otaczarni (mieszalnia masy).


A co ma asfalt do betonu???


Ostatnio edytowano 24 września 2009, o 15:31 przez Krzysiek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 07:42 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Krzysiek napisał(a):

A co ma asfalt do betonu???


A po czym będziesz jeździł? Raczej nie po betonie :-D

Odnosiłem się do betonu i asfaltu (bo to będą raczej, poza stalą oczywiście, dwa podstawowe budulce naszego mostu)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 07:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
tincop, a masz choć trochę wiedzy, na temat technologii budowy mostów? Ja nie mam ale przypuszczam, że jeśli w tekście jest mowa "pracach w korycie rzeki" to nie ma nic wspólnego z wylewaniem warstwy bitumicznej, zwanej asfaltowaniem jezdni.
Czytaj proszę ze zrozumieniem, a jeśli czegoś nie rozumiesz to pytaj a nie wyciągasz jakieś bzdurne wnioski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 07:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
jeśli w tekście jest mowa "pracach w korycie rzeki" to nie ma nic wspólnego z wylewaniem warstwy bitumicznej, zwanej asfaltowaniem jezdni

Chciałem właśnie coś takiego napisać :P Może dadzą radę skończyć prace w korycie rzeki przez dwa miesiące. Trzeba być dobrej myśli :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 09:01 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Czytaj proszę ze zrozumieniem, a jeśli czegoś nie rozumiesz to pytaj a nie wyciągasz jakieś bzdurne wnioski.


Raczej z czytaniem ze zrozumieniem nie mam kłopotów :roll: , a wątek prac traktuję z przymrużeniem oka (chyba, że tego nie zauważyłeś) :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 09:30 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"
tincop napisał(a):
Krzysiek napisał(a):

A co ma asfalt do betonu???


A po czym będziesz jeździł? Raczej nie po betonie :-D

Odnosiłem się do betonu i asfaltu (bo to będą raczej, poza stalą oczywiście, dwa podstawowe budulce naszego mostu)
"


Po betonie też można jeździć co z powodzeniem zostało udowodnione na niemieckich (i nie tylko) autostradach.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 09:50 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Krzysiek napisał(a):
"
Po betonie też można jeździć co z powodzeniem zostało udowodnione na niemieckich (i nie tylko) autostradach.
Pozdrawiam


Co za komitywa :-P uwzięli się na mnie czy co, ale my mieszkamy w Polsce i nie mamy betonowych autostrad :razz: (nie licząc wybudowanej przez Niemców "berlinki")
Zresztą w Niemczech taki most powstałby 20 lat temu - u nas są inne realia :-P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 10:01 
Offline

Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tin, to, że w Polsce nie ma takich autostrad nie znaczy jeszcze, że nie będzie :) poczytaj sobie:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... trady.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 10:03 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Abstrahując od samej budowy, prac itd., zastanawiam się w jaki sposób bezpośrednio dotyka brak mostu szanownych forumowiczów i na ile tak naprawdę zależy Wam na jego budowie?
Sam dojeżdżam codziennie do pracy do Prabut (prawie 200km tam i z powrotem).
Podziwiam działania Grzegorza z Gniewu, którego "besztacie" na każdym miejscu (poza paroma wyjątkami), który niekoniecznie ma w budowie mostu taką 100% potrzebę, a jednak angażuje się na ile tylko może.
Czasami człowieka krew zalewa jak czyta... wybaczcie nie będę kończył.

[edit] ort w wyrazie "Abstrachując"... nie to żebym się uwziął.


Ostatnio edytowano 25 września 2009, o 12:35 przez tincop, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.