Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tincop i znowu wtopa mamy kawałek a4 betonowy, dokładnie nie pamiętam ale można sobie poguglować
co do betonowania czy prac w korycie rzeki zimą to jedynie przeszkodą może być mróz, ale są sposoby na zabezpieczenie, namioty, nagrzewnice(ogólnie przechlapana sprawa ale skuteczna zazwyczaj),
patrząc na budżet mostu to wydaje mi się, że raczej nikt nie szacował specjalnych warunków wykonywania prac, więc betonowanie poniżej 5st na plusie nie będzie akceptowalne, ale to tylko moje domysły, trzebaby poczytać recepty mieszanek betonowych...
generalnie ten kto wygra przetarg na wykonanie będzie się martwił
w tej chwili mamy w Polsce kilka firm mogących wykonać to zadanie, ale jak to będzie w przyszłym roku jak ruszy a2, a1 i chyba a4 to mogą sobie żądać sporo(normalne jak jest praca to nikt nie będzie zaniżał cen)

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 12:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
wątek prac traktuję z przymrużeniem oka (chyba, że tego nie zauważyłeś)


No jakoś nie zauważyłem. Do przymrużania oka są emotki, po których można domyśleć się, z jakim nastawieniem emocjonalnym wypowiadasz swoje zdanie. Jeśli cytujesz poważny dokument urzędowy i na podstawie tych cytatów wysuwasz tezy o możliwych problemach w dotrzymaniu terminów, to dla mnie to są poważne wywody kogoś, kto wie co mówi, albo "sialalaje" kogoś, kto kompletnie nie wie co właśnie zacytował. Jeśli chcesz, abyśmy odbierali Twoje teksty "z przymrużeniem oka", zwłaszcza w poważnych tematach, używaj proszę emotikonek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
tincop napisał(a):
wątek prac traktuję z przymrużeniem oka (chyba, że tego nie zauważyłeś)


Jeśli chcesz, abyśmy odbierali Twoje teksty "z przymrużeniem oka", zwłaszcza w poważnych tematach, używaj proszę emotikonek.


Ślepy czy co? :grin: bo ja widzę dwie emotki. Nie wiedziałem, że jesteś tak śmiertelnie poważny lol
tincop napisał(a):
czyli zostaje nam termin budowy od 1 grudnia do 31 stycznia lub jeśli ichtiolodzy się zgodzą to od 1 grudnia do 28 lutego. Cholera nie widziałem jeszcze żeby ktoś lał beton albo asfalt w zimie (ale w Polsce jest wszystko możliwe) :570: a jakie tempo prac :shock: będzie musiało być (żeby w te obiecane 2 lata (czytaj 4 miesiące) zakończyć roboty)


Ostatnio edytowano 25 września 2009, o 13:44 przez tincop, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Widzę, żeś zzezował na myśl lania betonu i asfaltu zimą a później doznałeś szoku z powodu czterech miesięcy prac w ciągu 2 lat. Też bym był zszokowany, gdyby ktoś mi powiedział, że w ciągu 24 miesięcy inwestycja będzie prowadzona tylko przez 4 a reszta to okresy ochronne.
Nie wiem, czy próbujesz odwrócić kota ogonem czy robisz z kogoś naiwniaka. Ja tego nie kupuję, ale przyjmuje do wiadomości, że chciałeś tylko zażartować :570:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 13:58 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Kończąc tarzanie się w błocie mam nadzieję , że stoimy po tej samej stronie... mostu? :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 września 2009, o 15:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tincop napisał(a):
Sam dojeżdżam codziennie do pracy do Prabut (prawie 200km tam i z powrotem).


Pełen szacun :-)

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 września 2009, o 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzysiek napisał(a):
Tin, to, że w Polsce nie ma takich autostrad nie znaczy jeszcze, że nie będzie

....już są:) np odcinek A4 ze Zgorzelca na granicy z Niemcami do Krzyżowej(ok 52km)
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=252

Budowa może być prowadzona na trzy zmiany...Proponuję zapoznać się z artykułem na temat budowy autostrady A8 i mostu przez Odrę pod Wrocławiem.
http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,z,no.html


Ostatnio edytowano 26 września 2009, o 16:55 przez grzegorzkk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2009, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Każdą budowlę wodną zaczyna się od wbijania pali , ale może się mylę?

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, o 08:40 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Niech zaczną od czegokolwiek, byle zaczęli :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 października 2009, o 10:56 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Wczoraj na TVG było dużo o moście - czy ktoś widział może ten program?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, o 07:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2007, o 11:10
Posty: 104
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mirrr napisał(a):
Każdą budowlę wodną zaczyna się od wbijania pali , ale może się mylę?


nie każdą, mogą być kesony, można zabić ścianki szczelne wypompować wodę i wlać beton, jest wiele możliwości za długo by się rozpisywać

_________________
________________________
pozdrawiam

g@rczek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2009, o 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
garczek napisał(a):
można zabić ścianki szczelne wypompować wodę i wlać beton, jest wiele możliwości

Wszystko to prawda.Zależy tylko od obranej technologi budowy...
Dla ciekawych link z informacjami o budowie mostu autostradowego w Grudziądzu.Palce lizać i zazdrościć rozmachu.
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 44&page=45


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, o 12:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kilka dni temu przejrzałem dokładnie przebieg trasy dojazdowej od drogi nr 55 (rondo przy stacji Lotos) do mostu. Długo przypatrywałem się odcinkowi obejmującemu most na Liwie i wiadukt nad drogą Mareza-Podzamcze. Ze zdziwieniem stwierdziłem brak węzła drogowego w tym miejscu. Oznacza to, że samochody z Marezy jadące w stronę mostu będą musiały pokonać stary mostek na Liwie i wdrapać się Furmańską na górę.

Moje pytanie brzmi: czy ktoś to przemyślał? Cze projektant zdaje sobie sprawę z istnienia wielkiego magazynu papieru w Marezie, który generuje spory ruch ciężarowy na Furmańskiej? Oprócz tego węzeł mógłby obsługiwać również ruch ciężarowy innych firm jak Sati (Mareza), Polima (Gurcz), czy Bobas-Trans (Mareza) o użytkownikach prywatnych nie wspominając.

Dodatkowo w przypadku ewentualnego wygrania przetargu na odśnieżanie i utrzymanie drogi przez firmę państwa Kędziorów, cały ciężki sprzęt będzie musiał się wdrapywać na górę również Furmańską.

Gdzie w tym logika?

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, o 14:56 
Offline

Dołączył(a): 28 sierpnia 2009, o 08:15
Posty: 89
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
A ja pociągnę temat grzegorzkk.

Bardzo "cicho" jest o tym moście w Nowych Marzach, most na Wiśle :shock: , a idą jak burza.
Tam ekoterroryści rónież maczali swoje łapska, ale w porę GDDKiA zmieniło projekt.
Ciekawe czy u nas również tak się nie skończy (o ile będzie to możliwe = będzie kasa - tam przecież Autostrada, a u nas "leśna dróżka")

cyt.Zgodnie z umową GTC zobowiązało się do przejęcia projektu technicznego dla II etapu inwestycji oraz dokonania w nim niezbędnych modyfikacji. Jedną z nich jest zmiana projektu technicznego dotyczącego mostu na Wiśle pod Grudziądzem. Wpisana do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (wydanej 28 września 2007 roku) konstrukcja pylonowa zostanie zastąpiona mostem wieloprzęsłowym, wspartym na betonowych lub stalowych filarach. Z pierwotnego planu budowy mostu pylonowego zrezygnowano przede wszystkim po uwzględnieniu postulatów środowisk ekologicznych oraz argumentów ekonomicznych. Według GDDKiA, wprowadzane w projekcie zmiany nie spowodują żadnych opóźnień w budowie A1.

GTC przygotowuje obecnie raport do ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Raport będzie zawierać porównanie obu konstrukcji mostu. Na podstawie tej dokumentacji oraz szczegółowej analizy wariantów technicznych, będzie możliwa zmiana konstrukcji mostu przez Wisłę z mostu pylonowego na most płaski oraz zmiana pozwolenia na budowę. Nie jest natomiast wymagana zmiana decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.


Całość na link

A może będzie taniej? ;) Niech skopiują dokumentację i wiooo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2009, o 23:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Coś mi przeczucie podpowiada - most będzie jak minie druga dekada (2020r) :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.