Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2006, o 08:41 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 23:03
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wachu napisał(a):
Kwazyliardami podobnych obietnic jest pieklo wybrukowane, ale i ja czekam z nadzieja bo moglbym o polowe zredukowac czas potrzebny na dotarcie do pracy. Zobaczymy.


Wachu może to znak że czas zostawić tą firmę w T.... :) ja tak zrobiłem i na + mi wyszło.

Wracając do mostu to co ja szaraczek mogę powiedzieć. Żyjemy w POLSCE jak 100 urzędników i polityków na tym nie zarobi i to tak żeby na resztę życia starczyło (no dzieci też muszą jakoś żyć) to nie mamy, o czym marzyć. :mad:

Krzaq przytoczył sprawę mostu w Płocku, ale sytuacja tam jest troszkę inna. Tam jest stary most, który na nitach w filarach nośnych ma luzy 0,5 do 1 cm!!!!! Grozi zawaleniem.
Pojawia się sprawa nowego który szybko powstał, hym ale to nie dlatego że stary się wali !!!!!!!! Jak pewnie wszyscy wiedzą w Płocku mamy rafinerię "ORLEN" i 80% transportu jest wykonywana cysternami a cysterny muszą przebić się jakoś na drugą stronę rzeki. No do tego momentu jest pięknie. Ale teraz spójrzmy na zarząd firmy ORLEN hym hym hym KUŹWA SAMI POLITYCY I POPYCHADŁA POLITYKÓW. No to wybaczcie, ale oni swoich interesów będą bronić i przez jakiś stary most kasy nie stracą, chwila moment tu zabrać tam zabrać i sruu mamy mostek i nasze itereski są bezpieczne.
A taka "zapadła wiocha" jak Kwidzyn dla polityków to pikuś ( pewnie pytanie do pani sekretarki "Pani Elu co to jest Kwidzyn i gdzie to jest ???"). Co tu dużo gadać realia są dla nas "szaraków" w tym kraju ciężkie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2006, o 15:29 
Offline

Dołączył(a): 6 kwietnia 2006, o 22:57
Posty: 225
Lokalizacja: kw
Płeć: Mężczyzna
Amfa

Nie jest tak źle z tymi kwidzyńskimi politykami odsyłam do informacji:

Kod:
Przyjazd ministra Jerzego Polaczka do Kwidzyna
12 czerwca br. Minister Transportu Jerzy Polaczek, Wojewoda Pomorski Piotr Ołowski, Wicemarszałek Sejmiku Województwa Pomorskiego Mirosław Górski złożą na zaproszenie Powiatowego Komitetu PIS, Adama Burczyka oraz Jana Szmiendowskiego wizytę w Kwidzynie.

Celem wizyty będzie wsparcie ministra na rzecz budowy mostu na Wiśle w okolicach Kwidzyna.

Adam Burczyk Społeczny Pełnomocnik ministra transportu i budownictwa, Jerzego Polaczka, ds. budowy mostu na Wiśle w powiecie kwidzyńskim, powiedział, iż przyjazd ministra i wojewody jest niepowtarzalną szansą dla naszego miasta. Podjęte przeze mnie i przez Kwidzyński PIS działania być może pozwolą nadać tej inwestycji jeszcze większego przyspieszenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2006, o 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
wrobi napisał(a):
Celem wizyty będzie wsparcie ministra na rzecz budowy mostu na Wiśle w okolicach Kwidzyna.

Adam Burczyk Społeczny Pełnomocnik ministra transportu i budownictwa, Jerzego Polaczka, ds. budowy mostu na Wiśle w powiecie kwidzyńskim, powiedział, iż przyjazd ministra i wojewody jest niepowtarzalną szansą dla naszego miasta. Podjęte przeze mnie i przez Kwidzyński PIS działania być może pozwolą nadać tej inwestycji jeszcze większego przyspieszenia.


hehehehehe :-D ... już to było przerabiane... hehehe ... w latach poprzednich... jednakże nie chcę oceniać i krytykować, ale szkoda, że tylko na "pustej" gadce sie to skończy... hehehehe :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 czerwca 2006, o 22:47 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znowu przedwyborcza szopka. Widać Pan Jan notowania ma słabe i trzeba trochę podbić słupek. Boszzzz, jak ja nie lubię politykierstwa :evil: :evil: :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 07:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 marca 2006, o 13:02
Posty: 166
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
jarekm napisał(a):
działania być może pozwolą nadać tej inwestycji jeszcze większego przyspieszenia.


taaa teraz to już nie będziemy iść z mostem do przodu tylko zap***dalać
(przepraszam.. :-D

"politykErstwo" po prostu nie zna granic, a jak wybory się zbliżają to tyyyyle możliwości władze widzą, tyyyyyyle zrobi SIĘ (samo oczywiście), tyyyyyyyyyle MY WSZYSCY RAZEM możemy, że aż radość i szczęście nas rozpiera i śpiewajmy i radujmy się bo władza jest dobra i chce razem z nami i dla nas (czyt. dla siebie) .. iiii cieeeeszmy się i radujmy bo most już w zasadzie JEST tylko krótkowzroczni to go jeszcze no po prostu nie widząąąą..

_________________
agnie
#..płynie statek Piła Tangoo Czarnaa Panteraa#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 08:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
agnieszka napisał(a):
taaa teraz to już nie będziemy iść z mostem do przodu tylko zap***dalać

To teraz nie ograniczajcie się jedynie do połączenia brzegów Wisły - pociągnijcie most do Szwecji. :690:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 08:23 
Offline

Dołączył(a): 6 kwietnia 2006, o 22:57
Posty: 225
Lokalizacja: kw
Płeć: Mężczyzna
Spokojnie z tą przedwyborczą retoryką ten rodzaj argumentu podejmują zawsze ci, co nic nie robią, zobaczymy, co powie minister oczywiście zawsze liczą się efekty. Tyle tylko, że tu nie trzeba podpisywać żadnych cyrografów z diabłem tylko należy wykorzystać dla Kwidzyna wszystkie drogi. Nie oszukujmy się dotychczasowe działania nie były takie, jakie byśmy oczekiwali, bo jest to na razie Wirtualny pomysł, ale, po zmianie na naszej scenie politycznej ( tej krajowej) doszło do przemeblowań odsłonięto kilka niewygodnych faktów, wiadomości, wiele osób położyło krzyżyk na tej inwestycji. Jednak uważam, że skoro są nowe siły polityczne i możliwości polityczne w naszym mieście to na Boga grzechem jest ich nie wykorzystywać. Ta inwestycja potrzebuje rozgłosu ogólnokrajowego, bo dotychczas nie oszukujmy się funkcjonuje jako projekt regionalny i w konfrontacji z innymi miastami przegrywa na starcie. Bądźmy dobrej myśli.

Tym razem absolutnie was nie rozumiem, jakie politykiertwsto?. Według waszego rozumowania jak budowy nie ma. To oznacza, że nikt, dosłownie żadne ugrupowanie polityczne pod groźbą ekskomuniki nie może zajmować się budową mostu na Wiśle, bo to idą wybory samorządowe. Za chwile pojawi się inna dobra wiadomość dla naszego miasta.( już kiedyś sygnalizowałem w jakiej) Ale nie w Kwidzynie na forum mówi się politykierzy tylko, dlatego że od kilku lat sprawa mostu była sprowadzana do ścieżek, czy będzie czerwona trawa czy zielona. A w parsie napiszemy kampania wyborcza. Powiem wam tak, tu nie ma, co oglądać się na kampanie tu trzeba działać, teraz nie wystarczy wbić łopatę żeby nas przekonać tu trzeba wjechać koparką.


Ostatnio edytowano 9 czerwca 2006, o 08:49 przez wrobi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 08:39 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
wrobi napisał(a):
(...) Powiem wam tak, tu nie ma, co oglądać się na kampanie tu trzeba działać, teraz nie wystarczy wbić łopatę żeby nas przekonać tu trzeba wjechać koparką.


I tu masz rację, nie ważne kto jest teraz przy korycie - ważne jest aby go umiejętnie wykorzystać i żeby gadanie zmieniło się w działanie :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 09:16 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wrobi, jak coś z tych wizyt wyjdzie to sam bez bicia wejdę pod stół i odszczekam, a nawet pójdę na spotkanie z jaśnie nam panującymi aby uścisnąć im dłoń. Tylko obawiam się, że wtedy będę ju musiał zająć jedną z kopert, które lubi fotografować KrzaQ.

Powiem Ci dlaczego jestem takim sceptykiem:

1. Mój ojciec pracował w UM w wydz. geodezji i gosp. gruntami. Odszedł ok. 1993. Już wtedy widziałem w domu plany budowy mostu, który miał być relizowany w ciągu... 2 lat. Minęło 13 i...

2. Ani Kwidzyn ani wirtualny most nie leży w żadnym ciągu komunikacyjnym wschód-zachód. Tak więc za budową nikt się nie wstawi oprócz lokalnych samorządów leżących w promieniu 30 km od przeprawy mostowej. Temat mostu jest poprostu takim naszym lokalnym folklorem. Równie dobrze moglibyśmy chcieć mieć lotnisko.

3. Co wybory samorządowe, to temat jest wałkowany i nic z tego nie wynika. Jako, że prawa wyborcze mam już kilkunaście lat to mam swoją opinię nt. przedwyborczych hasełek. Przez te kilkanaście lat temat mostu jest hasełkiem nr 1. Chodzę na wybory ale od jakiegoś czasu robię to z obrzydzeniem bo nienawidzę jak ktoś opowiada mi bajki i zapiera się, że to wszystko prawda.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 09:19 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
wrobi napisał(a):
zobaczymy, co powie minister

Mówić to ja też potrafię. Jak przekona Zytę, żeby dała kasę to wtedy będzie dla mnie gość, którego warto słuchać. Obawiam się jednak, że skończy sie tak:
Pan Jan nie wygrał, więc wy kwidzynianie zostaniecie ukarani - mostu nie będzie. :evil:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 09:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Temat mostu jest poprostu takim naszym lokalnym folklorem. Równie dobrze moglibyśmy chcieć mieć lotnisko.

O! To tak jak gdańska Wyspa Spichrzów, do której odbudowy władze pełne zapału zabierają się od 60 lat. :-D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 10:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Corzano napisał(a):
Piotr_J napisał(a):
Temat mostu jest poprostu takim naszym lokalnym folklorem. Równie dobrze moglibyśmy chcieć mieć lotnisko.

O! To tak jak gdańska Wyspa Spichrzów, do której odbudowy władze pełne zapału zabierają się od 60 lat. :-D


nooo teraz to pojechales...my czekamy 13, ale jak widac to dopiero pikus...chyba szybciej sie zestarzeje niz doczekam mostu ;) faaajnie....nie ma rady, samochod na plecy i wplaw przez wiselke :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 10:21 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Np. w Elblągu takim lokalnym hasełkiem jest przekop Mierzei Wiślanej w celu uaktywnienia Elbląga jako portu morskiego. Oczywiście temat powraca równiutko co 4 lata. :-P

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 10:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
hehe czyli jak widac kazde miasto ma swoj most przez wisle :) to jest przykre, bo na haselkach sie konczy....

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2006, o 10:37 
Offline

Dołączył(a): 6 kwietnia 2006, o 22:57
Posty: 225
Lokalizacja: kw
Płeć: Mężczyzna
Błąd moim zdaniem był cały czas taki ze dużo osób wpisało sobie tą inwestycje do ulotek wyborczych, gwarantując cos, co jest nie oszukujmy się trudne do zrealizowania. Tyle tylko, że teraz nikt sobie tego sztandarowego hasła nie wpisuje. Bo kiedy wspomniałeś o lotnisku można przypomnieć inny pomysł budowy tamy w Opaleniu. Co nie oznacza ze przy tej inwestycji nie należy chodzić? To ze jest folklorem to wina niestety naszych samorządowców i mediów, bo czym jest organizowanie przez ostanie lat jałowych debat, Walczymy o most Gniew - Kwidzyn. Niech rządzący wiedzą! , Most. Samorządowcy murem za ścieżkami i basztami, Kwidzyn. Radni zatroskani losem mostu, itp. itd.
Cytuj:
"Jestem przygotowany do batalii o most na Wiśle w okolicach Kwidzyna. Samorządy zrobiły już wszystko, teraz czas, by zajął się tym nasz człowiek w Sejmie".


Cytuj:
"Podpiszę cyrograf z diabłem, jeśli dzięki temu ta przeprawa powstanie"


Cytuj:
„Gwarantuję budowę mostu na Wiśle”


To jest tak, że niektóre osoby nakręcają tą całą spiralę medialnych informacji ( mi się trochę też to udziela) poczekajmy Ja tą informacje podałem, dlatego że Amfa postawiła zarzut tzw. politycznych popychadeł, a jak widzicie jednak są osoby, która realnie lobują (dosłownie przesiadują w ministerstwie, na rożnego rodzajach spotkaniach, i to społecznie) jest osoba, która wysunęła pomysł zaproszenia ministra taka okazja się nadarzyła, zobaczymy, co powie. Ma odbyć w Kwidzynie szereg spotkań min. w urzędzie, ma być nad samą Wisłą, co można więcej zrobić?

Cytuj:
Podczas ostatniej wizyty ministra Polaczka w Gdańsku, Adam Burczyk zaprosił go do Kwidzyna. Przewidywalny termin wizyty to jeszcze miesiąc maj bądź początek czerwca. Jak podkreśla kwidzyniak, pełniący funkcję społecznego pełnomocnika ds. informacji medialnej, bez wsparcia ministerstwa, most to tylko fikcja. Poczekajmy więc do spotkania...


P.S żeby mi nikt później nie mówił wrobi na obiecuje, jestem także sceptykiem bo gadać to ja potrafię :-D

No ale już za chiwilę mundial -Polska…..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.