Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: O jeden most za daleko...
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 12:57 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Witam!

Nareszcie jakaś fajna reakcja! też jestem zdania, że czas najwyższy na wyraźny głos społeczeństwa! To kiedy wysyłamy te maile? Czy już ktoś wysłał. Co do akcji - manifestu - ustalmy szczegóły. Zróbmy plakaty w Gniewie i Kwidzynie, zorganizujmy spotkanie. Nie róbmy jednak tego na forum, tylko wymieniajmy się informacjami mailowo. Mam wejścia do TVN 24, Dziennika Bałtyckiego. Jak teraz się nie ruszymy, to będzie za późno! Ja biorę na siebie kontakt z mediami, przygotujmy wzór plakatu. Co do forum w Gniewie oficjalnego nie ma ale znalazłem coś takiego: http://gniewforum.ovh.org/, http://www.gniew.org.pl/. Zróbmy listę ludzi zaangażowanych w sprawę. Przesyłajmy linki z tego forum (temat wirtualny most) do wszystkich. Jutro powiadomię o akcji władze Gniewa i Kwidzyna. Można zrobić heappening na dwóch brzegach Wisły - Opalenie i Gniew. Palenie opon lepiej nie, ale blokady dróg jak najbardziej.

Pomysł - wyślijmy maila do wszystkich znajomych "Pragniemy mostu" w NK!


Ostatnio edytowano 27 czerwca 2009, o 23:19 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Mam okazje często widywać członków kwidzyńskiej solidarności.. w organizowaniu strajków moją doświadczenie :wink: Może podpytam jak by się zapatrywali na taki protest w sprawie mostu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 13:39 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Gratuluję pomysłu!!!!
Protesty, heappeningi! Myślę że to jest fajny pomysł.
Może jak sprawy w swoje ręce wezmą mieszkańcy zainteresowanych miast,
to więcej zdziałają niż politycy którzy wiele obiecują (zwłaszcza przed wyborami)
a nic konkretnego nie robią , lub nie potrafią zrobić.
Jeżeli by się dało to trzeba bardzo mocno sprawę nagłośnić, i to nie tylko na naszym podwórku.
Musimy pokazać że nam mieszkańcom (a nie politykom przed wyborami) najbardziej zależy na budowie mostu.
Popieram! Trzymam kciuki i obiecuję że w miarę możliwości będę się udzielał i wspierał tą inicjatywę. :one:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Popieram i z chęcią dołączę się do ew.akcji


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 17:04 
Offline

Dołączył(a): 15 lutego 2009, o 11:06
Posty: 36
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ja również jestem za:) bo ile można w końcu czekać....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 18:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
ja również jestem za :D Tylko trzeba wymyślić jakąś wspólną treść :D no i datę wysłania :D aa i najlepiej dołączyć do akcji swoich znajomych :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 19:23 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Podsumujmy:
1. lista odbiorców:
biuro@otop.org.pl
pomorze@otop.org.pl

a może dołączymy:
ibp@gddkia.gov.pl - Biuro Prasowe GDDKIA
sekretariat@gdansk.gddkia.gov.pl - Sekretariat GDDKIA o. Gdańsk
amrugasiewicz@gddkia.gov.pl - Rzecznik Prasowy GDDKIA
info@um.kwidzyn.pl - Mail ogólny do UM Kwidzyn
akrzysztofiak@um.kwidzyn.pl - Burmistrz Miasta Kwidzyna
phalagiera@um.kwidzyn.pl - Zastępca Burmistrza
rbera@um.kwidzyn.pl - Zastępca Burmistrza
inwestycje@gminakwidzyn.pl - Inwestycje w Gminie Kwidzyn
urzad@gminakwidzyn.pl - Sekretariat Gminy Kwidzyn
sekretarz@gminakwidzyn.pl - Sekretarz Gminy Kwidzyn
dif@woj-pomorskie.pl - Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
marszalek@woj-pomorskie.pl - Marszałek woj. Pomorskiego
starostwo@powiat.tczew.pl - Starostwo Powiatowe w Tczewie
info@mi.gov.pl - mail ogólny Ministerstwa Infrastruktury
mkarpinski@mi.gov.pl; info@mi.gov.pl - Dyrektor, Rzecznik Prasowy MI
listy@prezydent.pl - Kancelaria Prezydenta RP
www.sejm.gov.pl/listy/listy.html - maila trzeba wysłać ze strony Sejmowej Komisji Infrastruktury

Kogo jeszcze byście ujęli?

2. Podejmę się zredagowania maila, który zostałby wysłany do ww osób i instytucji, tylko potrzebuje Waszych wskazówek: co ująć, czego nie pisać itp. Wspomóżcie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bombka napisał(a):
Waszych wskazówek: co ująć, czego nie pisać


Wskazać merytoryczne argumenty za budową mostu; odciążenie drogi 55 na odcinku Grudziądz- Malbork, mniejsze koszty dla Kwidzyńskich zakładów, większe bezpieczeństwo na drogach lokalnych ( brak dużych składów ciężarowych). Alternatywna droga Wschód - Zachód .

p.s.
Ochrona miejsc gniazdowania robali w drzewach prze drodze 55 ;)

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 20:12 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Bombka napisał(a):
Kogo jeszcze byście ujęli?
Trochę wam zepsuję zabawę, spam przez polskie i europejskie prawo jest traktowany jako wykroczenie bądź przestępstwo - zależnie od skali zjawiska i szkód wynikłych. Jeśli spam nie ma charakteru komercyjnego - również może być ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeśli chodzi o listy do prezydenta, sejmu i innych urzędów centralnych - bez podania pełnych danych osobowych, adres itp - także są traktowane jako spam.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
Trochę wam zepsuję zabawę, spam przez polskie i europejskie prawo jest traktowany jako wykroczenie bądź przestępstwo - zależnie od skali zjawiska i szkód wynikłych. Jeśli spam nie ma charakteru komercyjnego - również może być ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Jeśli chodzi o listy do prezydenta, sejmu i innych urzędów centralnych - bez podania pełnych danych osobowych, adres itp - także są traktowane jako spam.


Trudno będzie przedstawić to jako spam, poprostu wszyscy o jednej porze wysyłają maila na ogólnie dostępny adres. Nikt się nie odważy podać ludzi do sądu o to.. z resztą to forma protestu, zwrócenia uwagi.. A to nie jest zabronione w tym kraju ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 21:18 
no to w takim razie już wiemy, co napisać w treści maila :-D :-D Swój adres, imię i nazwisko, telefon też się przyda i już możemy im skrzynkę zasypywać :-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

1. Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2. Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3. Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Czy to naprawdę będzie spam?

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 22:52 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
pomijając sens tej rozmowy, polecam czasem zajrzeć do innych źródeł niż wiki (szczególnie polskie tł. często nie do końca oddające sens treści, gdy słowo pochodzi z innego języka)

Unsolicited e-mail, often of a commercial nature, sent indiscriminately to multiple mailing lists, individuals, or newsgroups; junk e-mail.

PE odrzucił zakaz rozpowszechniania i ścigania niekomercyjnego spamu z urzędu - na kształt amerykańskiego CAN-SPAM Act of 2003 - ale jednocześnie nie wykluczyli możliwości karania na wniosek pokrzywdzonego.

Slay napisał(a):
Nikt się nie odważy podać ludzi do sądu o to.. z resztą to forma protestu, zwrócenia uwagi.. A to nie jest zabronione w tym kraju ;)


Czy się odważy - ja prawdę mówiąc też wątpię, ale tak gwoli jasności, gdy następnym razem będziecie narzekać na niechcianą pocztę, wiadomości reklamowe na forum czy komentarze na galerii.

A jeśli chodzi o sam most - biorąc pod uwagę nową korektę budżetu.... szanse coraz mniejsze - a już na pewno w tym roku. Wydatków ma być mniej a budżet i tak trudno będzie utrzymać przy obecnie zakładanym deficycie. Doszły do tego powodzie na południu i obietnice Schetyny, więc to odbudowa i udrożnienie południa będą ważniejsze od budowy nowych niestety.

pzdr

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:04
Posty: 32
Lokalizacja: Grupa
Płeć: Mężczyzna
Nie słuchajcie go ! :D Robimy swoje i koniec, Bombka nam coś zredaguje i działamy :D

_________________
"Hej kto Polak na bagnety, żyj swobodo- Polsko żyj!"
[*]11.11.1918. Sława Bohaterom[*]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 06:51 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Witam,
Najgorsze co może być teraz, to nasze zniechęcenie. Tak więc nie oglądajmy się do tyłu. Jeżeli most ma powstać, to w najbliższych dwóch latach. A nawet biorąc pod uwagę najczarniejszy scnariusz, że rząd i ktoś jeszcze wcale nie chcą tego mostu, to tymbardziej jest potrzebny wyraźny głos społeczeństwa. Bo to przecież MY najbardziej pragniemy tego mostu! Co do treści pisma do OTOP - argumenty społeczne i gospodarcze nie przemówią do tej organizacji. Dlatego myślę, że lepiej będzie jak napiszemy apel o nie blokowanie tej inwestycji. Apel krótki, tak jak manifest. OTOP jest za mostem, ale płaskim, nie neguje inwestycji. Przeciwstawia się budowie mostu extradosed, gdyż ten projekt pojawił się, kiedy raport oddziaływania na środowisko powstał na bazie mostu płaskiego. Most półpylonowy (czyli extradosed) ma blokować swobodny przelot ptakom migrującym wzdłuż Wisły. Nie ma jednak żadnych badań,by tego rodzaju konstrukcja zagrażała ptakom bardziej od konstrukcji płaskiej i jaka byłaby skala kolizji ptaków z budowlą. Skala pewnie będzie nieporównywalnie mniejsza od skali strat w ptasich lęgach jakie powoduje tama we Włocławku. Jednak OTOP nie popuści. Musimy dać mu sygnał, że jest głos społeczeństwa, że muszą z kimś rozmawiać, nie tylko wysyłać pisma i odwołania. Tak jak w Rospudzie. Jeśli nie będzie głosu ludzi - mieszkańców, to znaczy, że problemu nie ma! OBecnie jest nas za mało - wysyłajcie linki do znajomych, rodziców, krewnych, dziadków!!!!
Szanowni Państwo!
Apeluję do Zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków o nie blokowanie inwestycji budowy mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyna, gdyż ta inwestycja pozwoli mi na znalezienie lepszych perspektyw na pracę i poprawę sytuacji finansowej w mojej rodzinie - proponuję by końcówkę każdy napisał indywidualną i podpisał się z imienia i nazwiska. Każdy może mieć inne nadzieje z mostem. Jedni chcą handlować, inni odwiedzić rodzinę, jeszcze inni boją się jechać na około trasą 55 bo tam zginął im ktoś bliski w wypadku... Więc do boju!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.