Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 07:41 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Może wyślemy to, co Grzegorz Gniew napisał na wskazane maile do OTOPu, a ja się postaram coś sklecić do władz i instytucji i wyślemy w późniejszym terminie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 08:30 
Grzegorz Gniew napisał(a):
myślę, że lepiej będzie jak napiszemy apel o nie blokowanie tej inwestycji. Apel krótki, tak jak manifest. (...)
Jeśli nie będzie głosu ludzi - mieszkańców, to znaczy, że problemu nie ma!

Moim zdaniem głos Gniewnego Grzegorza porządkuje problem i daje propozycję bardziej cywilizowaną i poważniejszą od innych. Moje uwagi są następujące:

- Apel społecznościowy jest niezbędny.

- Protest w formie „nalotu dywanowego” na skrzynki pocztowe może być nieskuteczny technicznie ( na swoich kilku kontach e-mailowych mam filtr niechcianej poczty i zdarzało mi się jednym „klik” usuwać po kilkaset niechcianych wiadomości.

- Nie powinniśmy do jednego wora pakować jako adresatów protestu zarówno „eko-terrorystów”, jak i władze samorządowe, które przecież są inwestorem i jedynym formalnym i oficjalnym podmiotem upominającym się o most. Zamiast tworzyć z nimi pole konfliktu (blokada skrzynek poczt.) warto zaproponować także im podpisanie naszego apelu: burmistrzom, radnym i politykom nie tylko z Kwidzyna i z Gniewa. Niech się zdeklarują, co do swojej determinacji w sprawie mostu. Wspólny front może tylko służyć sprawie.

- "Najgorsze co może być teraz, to nasze zniechęcenie". Żeby nie skończyło się na „słomianym zapale” pewnie trzeba nieco organizacji: spotkanie ujawnionych już liderów grupy, skonkretyzowany plan działań, apel i… akcja. Towarzyszące ogłoszeniu apelu zbieranie podpisów i ciekawy happening przeniósłby problem do mediów krajowych.

- Jest w Gniewie Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew, a u nas nasze Stowarzyszenie. Może jakaś koalicja w sprawie mostu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 11:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Budslavsky napisał(a):
Protest w formie „nalotu dywanowego” na skrzynki pocztowe może być nieskuteczny technicznie

Też tak myślę. Może zwyczajnie każdy z nas wyśle do wskazanych instytucji maila z tym apelem, bądz z zapytaniem co naszym mostem się dzieje. Może lepiej zamiast zapchać im skrzynki jednorazowo lepiej przeprowadzić akcje długofalową i sukcesywnie wysyłać im kilkanaście, kilkadziesiąt maili dziennie z pytaniem / apelem o most. Jeżeli zostanie on bez odpowiedzi to wysyłamy kolejnego. Jeżeli odpiszą to wymyślimy sobie nowy zestaw pytań i od nowa. Zapchanie poczty zakończy się tym, że nikt tego nie przeczyta a jakiś administrator czy informatyk wywali wszystki jednym kliknięciem i po sprawie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 18:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwietnia 2007, o 16:47
Posty: 159
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przy okazji wysyłania mojego maila to zapytam "szanowny OTOP" gdzie była ich organizacja w momencie budowy tego mostu. Jakoś im nie przeszkadzał fakt że jest to most pylonowy i w o wiele większym stopniu utrudnia migrację ptaków wzdłuż koryta Wisły.


Załączniki:
most.jpg
most.jpg [ 146.09 KiB | Przeglądane 9675 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 18:49 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Właśnie wysłałam takiego maila na obydwa adresy mailowe OTOPu.

Cytuj:
Szanowni Państwo!

Apeluję do Zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków o nie blokowanie inwestycji budowy mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyna (w ciągu drogi krajowej nr 90). Kwidzyn jest dynamicznie rozwijającym się miastem. Miasto, w którym mieszkam jest „odcięte” od najważniejszych elementów systemu transportowego kraju (autostrada A1 i droga krajowa nr 1) i jednocześnie każdego dnia jest „rozjeżdżane” przez olbrzymią ilość samochodów ciężarowych obsługujących kwidzyńskie przedsiębiorstwa.

Ponownie apeluję do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków o nie blokowanie budowy planowanego mostu w okolicach Kwidzyna. Dla mnie inwestycja jest szansą na bezpieczny, szybszy (niż obecnie) i wygodny dojazd do trójmiejskich szkół, w których uczę się ja oraz moi rówieśnicy.

Zwiększając dostępność czasową i przestrzenną, inwestycja umożliwiłaby mi poznanie powiatu tczewskiego oraz zachodniej części województwa pomorskiego oraz przyczyniła się do częstszych odwiedzin rodziny zamieszkującej po „tamtej”, jakże trudno osiągalnej, stronie Wisły.

Stojąc nad brzegiem Wisły, spoglądając na miasta które znajdują się po drugiej stronie brzegu, uświadamiam sobie sens słów: „być tak blisko, a jednocześnie tak daleko”.
Apeluję do Zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków a także jego wszystkich członków i sympatyków: Szanowni Państwo! Nie blokujcie budowy mostu! Pozwólcie, by po ponad pół wieku brzegi Wisły w okolicach Kwidzyna znowu połączył most.

Z poważaniem


Ludzie! Ślijcie maile - musimy dać o sobie znać i wygrać!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 19:22 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Bo na "nasz" most ktoś OTOP nasłał. Ktoś z "góry". Za niewielką kasę można było zablokować inwestycję i to wykorzystano. Myślę, że to walka z wiatrakami. Nic sobie nie będą robili z tych e'maili. Bardziej radykalne sposoby byłyby wskazane. E'maile utrudnią, życie tylko sekretarkom, którym będą kazali je usuwać. Wątpię, by się trudzili i tracili czas na czytanie takowych tekstów.

Pikiety i wiece byłyby bardziej dosadne i bardziej odbiłyby się echem w tej zakłamanej i korupcyjnej Polsce. :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bombka napisał(a):
Ludzie! Ślijcie maile


Melduję posłusznie . Mail poszedł.

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2008, o 13:33
Posty: 382
Lokalizacja: POLNA
Płeć: Mężczyzna
poszło i ode mnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam.
Proponuję zaznajomić się z postami na temat budowy mostu Północnego w Warszawie.Tam również działał OTOP z tą różnicą ,że niedawno ruszyła budowa.Pierwotnie miał być most podwieszany,a budują płaski.W głównej mierze za sprawą kosztów inwestycji.Tamten most ma prowadzić ruch na trzech pasach w każdym kierunku i linię tramwajową...To tak w skrócie.W każdym bądź razie OTOP też napsuł tam nerwów,ale się udało...

www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=126559


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 05:59 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
http://forum.przyroda.org/topics4/wscho ... 45,210.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 06:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Tak sobie czytam Wasze posty i mam wrażenie, że to iż mostu nie macie to wina ekologów.

Tak ma to tylko wyglądać - to że mostu nie macie i mieć nie będziecie to już inna sprawa i nie całkiem ekologiczna :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 06:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
Tak sobie czytam Wasze posty i mam wrażenie, że to iż mostu nie macie to wina ekologów.

Trafiłeś w sedno. Byłyby pieniądze i wola by budować, to żadne protesty inwestycji by nie wstrzymały. Pianobijczy działacze OTOP-u (zacnej organizacji) robią wokół siebie szum w sprawie, która jest przegrana i to wcale nie przez nich.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 08:29 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Witam,
jak narazie nie podstaw, by sądzić, że mostu ma nie być z innych powodów niż odwołania ekologów, konkretnie OTOP. To właśnie prawo do liberum veto OTOP-u, jest na dzień dzisiejszy największym zagrożeniem dla inwestycji. Nie po to GDDKiA wydaje kasę na projekty i nie po to wciąż czekamy na decyzję środowiskową, która otwiera drogę do przetargu.

Konkrety - w Gniewie, akcję koordynuje Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Plan zakłada zorganizowanie akcji w oprawie historycznej na moście knybawskim 14 lipca. Zapraszamy Kwidzyn.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 10:28 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A to tak na marginesie jeżeli chodzi o Ekologów,OTOP-ów, itd...
Bez komentarza

Kto robi interes na powodziach?

"Wirtualna Polska"

Przez ostatnie dni sytuacja na południu Polski znacznie się pogorszyła. Z wielką wodą walczą mieszkańcy Opolszczyzny, Dolnego Śląska, Podkarpacia i części Małopolski. Zalało też część Mazowsza i Wielkopolski, a podwyższony poziom odnotowano na Lubelszczyźnie. Zdaniem Andrzeja Podgórskiego, eksperta ze stowarzyszenia "Teraz Odra", w dużej mierze tej sytuacji winni są ekolodzy, którzy torpedują wszelkie inwestycje mające zapobiegać powodziom.

więcej
http://wiadomosci.wp.pl/kat,99394,title ... omosc.html

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Ostatnio edytowano 1 lipca 2009, o 10:43 przez krzyzak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 10:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
w dużej mierze tej sytuacji winni są ekolodzy
no i wszyscy Ci którzy głosowali na PiS :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.