Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, o 13:00 
grzegorzkk napisał(a):
Masz już może coś?

liczyłem, że jednak się nie przydadzą.. Zrobienie ulotki to moment. Napiszcie mi tylko, czy chodzi o ulotki czy o plakaty(przydałyby się wymiary), i co miałbym w nich zawrzeć- czy informacje ogólne o akcji, czy konkrety o jakiejś pikiecie, konkretne daty. Ma to być w kolorze(wydruk będzie droższy), czy czarno-białe?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2009, o 15:43 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
No i to są informacje, które nam tutaj po gniewskiej stronie wystarczą, by robić pikietę. Za długo to trwa, jest zainteresowanie ogólnopolskich mediów, więc trzeba kuć żelazo póki gorące. Propozycja terminu blokady to 11 sierpnia, do tego czasu trzeba zdążyć z wszystkimi formalnościami (zgoda na protest), ulotki itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 lipca 2009, o 18:12 
Grzegorz Gniew napisał(a):
Propozycja terminu blokady to 11 sierpnia,

szkoda, bo wyjezdzam z Polski 10 sieprnia.. wszystko mnie ominie :sad:
co do formy ogłoszenia, jeszcze raz zapytam- ulotki, czy plakaty?? w kolorze, czy bez? jaki info ma w nich być zawarte?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, o 20:19 
nie wiem, czy nasza akcja(pikieta) 11 sierpnia będzie miała sens. Skoro wszystko jest na dobrej drodze, może powinniśmy poczekać do ostatecznej decyzji, kiedy to wszystko wyjaśni się za 2 tygodnie.. ? Wtedy można wkroczyć, jeśli pojawi się protest ekologów.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 07:24 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Więc czekamy. Właściwie sprawa jest na przeciągającym się finiszu. Jeszcze tak blisko rozstrzygnięć nie było, może więc jeszcze chwileczkę warto się wstrzymać. Możemy przyjąć, że robimy protest 11 sierpnia, wychodzimy na ulicę, krzyczymy do telewizji, że chcemy mostu, że mamy dość czekania. Dziennikarze pytają urzędników - czy most będzie? Oni odpowiadają, że przecież trwa postępowanie i wszystko jest na dobrej drodze. Czekamy do 17ego? Wtedy też będziemy wiedzieli o tym, czy OTOP złoży jakiś wniosek lub przedstawi swoje stanowisko... Po decyzji wydanej przez Panią Wójt będzie też wiadomo, czy OTOP się odwoła.... Może więc przyjmijmy gotowość na protest po ewentualnym proteście OTOP-u? Nie wiem... Ja osobiście mam dość czekania, ale może faktycznie jeszcze trochę cierpliwości jest wskazane...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, o 09:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
Ja osobiście mam dość czekania, ale może faktycznie jeszcze trochę cierpliwości jest wskazane...

Przyłączam się do tego stwierdzenia...
Mam pytanie.czy macie w Gniewie jakieś gotowe materiały do druku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Pracujemy nad tym, tylko wciąż potrzebujemy zdjęć z Kwidzyna - fabryk, rynku, panoramy miasta. Może ktoś ma jakieś wejścia?

[ Dodano: 5 Sierpień 2009, 09:12 ]
Poddaję pod rozważenie trzy opcje protestu:

1. Częściowa blokada i manifestacja z udziałem mieszkańców powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego drogi nr 55 Kwidzyn - Malbork

2. Częściowa blokada i manifestacja na moście przez Wisłę k. Tczewa.

3. Częściowa blokada i manifestacja na drodze krajowej nr 1 w okolicach Gniewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 09:34 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Cytuj:
3. Częściowa blokada i manifestacja na drodze krajowej nr 1 w okolicach Gniewa.

Wydaje mi się, że ta opcja będzie miała największe pole oddziaływania i zwróci uwagę największej liczby osób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Potrzeba Wam jeszcze parę opon i telefon do Leppera :twisted:
Blokując drogi pomyślcie też o tych, którym utrudnicie życie, bo efekt przewiduję zerowy.
Decyzje o budowie mostu zapadają gdzie indziej i choćby nawet zaczniecie fikać koziołki na autostradzie, to tak naprawdę nie będzie miało wpływu na rozpoczęcie budowy.
Na szczęście, nie chcę mieć z tą dziecinadą nic wspólnego.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:17 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
To co proponujesz Porcellus? Pikietę pod gdańskim oddziałem GDDKiA czy Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To już bardziej rozsądne, przynajmniej nie będą z tego powodu cierpieć Bogu ducha winni ludzie.
Na szczęście czasy Szamboobrony odeszły w zapomnienie.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:40 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Przy Twoim wieku Porcellus (patrzę na Twój profil) to faktycznie nie angażowałbym się w sprawę mostu.... :) Co do Twojego stwierdzenia. Idąc takim rozumowaniem, nie byłoby dzisiaj Polski, nie byłoby wielu innych wygranych właśnie dzięki społecznym zrywom sukcesów!!! Jeżeli uważasz to za dzieciniadę, to ok. Dziękujemy za opinię i robimy dalej swoje. Jeżeli nie wierzysz w siłę społecznego nacisku to jak wytłumaczysz sukcesy wielu strajków, manifestacji i powstań?! Nie potrzebujemy porad leppera, a kierowcy mają być naszymi partnerami w całej tej kampanii. Blokada jak zauważyłeś miałaby być częściowa, w celu wręczenia ulotek informacyjnych kierowcom. Po urzędem marszałkowskim to sobie możemy palić opony - tam nie zapada akurat i nie zapadnie żadna decyzja dotycząca budowy mostu. Ja to wszystko wiem - decyzje zapadają gdzie indziej, ale bierność społeczna powoduje, że zapadają wolno i bez pośpiechu! A presja społeczna i nagłośnienie sprawy w mediach może przynieść efekty. Nie musi, ale może. Możemy siedzieć na tyłkach i czekać na info w prasie lub internecie "MOSTU JEDNAK NIE BĘDZIE", BRAK PIENIĘDZY NA MOST. EURO WAŻNIEJSZE MOST W KWIDZYNIE DO SZUFLADY i co pojawi się wściekłość i chęć wyjścia na ulicę, chęć działania i żal, że się jednak nic w tej sprawie społecznie nie zrobiło.... Ja tam wolę oszczędzić sobie to uczucie. Ty masz wybór...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
nie byłoby wielu innych wygranych właśnie dzięki społecznym zrywom sukcesów!!


Tak, tak ......szczególnie Powstania.
Tak, tak lansuj się dalej młody człowieku... nie zapomnij jeszcze sobie kupić szabelki w sklepie z zabawkami, jak ma być głupio to niech przynajmniej będzie śmiesznie.


Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:50 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Porcellus- jakoś odechciało mi się z Tobą gadać...



Chcą przerwać sen o moście!
W most na Wiśle w okolicach Kwidzyna wierzą już chyba tylko inwestor i urzędnicy. Mieszkańcy stracili cierpliwość, a ci bardziej zdesperowani chcą nawet blokować krajowe drogi.



To, że przy tak dużych inwestycjach realizowanych w naszym kraju jest bardzo dużo biurokracji i pracy dokumentacyjnej każdy wie, ale to co dzieje się z kwidzyńskim mostem bije już wszelkie rekordy!
Wszystko z powodu konfliktu z ekologami, którzy mają uwagi co do konstrukcji mostu, która zagrażać ma migrującym wzdłuż rzeki ptakom.
Czy faktycznie konstrukcja, przecinająca dolinę rzeki w poprzek miałaby negatywny wpływ na przelatujące nad rzeką ptactwo? Nawet ornitolodzy mają tutaj zdania podzielone, jednak de facto nie ma żadnych badań, które by takie zagrożenie potwierdzały. Nie chodzi tutaj o bicie piany i budowanie społecznej nienawiści do przyrodników, bo to i tak nic nie zmieni, jednak warto na sprawę spojrzeć z innej strony. Most, o którym mówi się od dwudziestu lat, most, który jest potrzebny mieszkańcom, przedsiębiorcom tak bardzo jak ptakom skrzydła, stał się paradoksem jakich w Polsce jest wiele przy realizacji niezbędnych dla naszego kraju inwestycji. Przez 20 lat czekaliśmy na pieniądze na most, w końcu pieniądze się znalazły, ale mostu może już nigdy nie być.

Zakładając czarny scenariusz. We wrześniu czekamy na decyzję środowiskową Ewy Nowogrodzkiej, wójt gminy Kwidzyn. Załóżmy, że w tym czasie OTOP (obecnie główny przeciwnik mostu linowego, zwolennik konstrukcji płaskiej) złoży swoje zastrzeżenia co do inwestycji, a zaraz po wydaniu decyzji środowiskowej odwoła się od niej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Inwestycja mimo wszystko, może być kontynuowana. Pod koniec roku odbywa się przetarg. Wyłoniony zostaje wykonawca. W tym samym czasie trwa wymiana ognia między inwestorem a organizacją ekologiczną. Sprawa trafia do sądu, a tam rozstrzyga się w podobny sposób jak sprawa obwodnicy Augustowa. Żeby było mało, w budżecie państwa brakuje pieniędzy w związku z kryzysem i inwestycjami w infrastrukturę związaną z Euro 2012. Most w Kwidzynie pozostaje tylko marzeniem… Kwidzyn traci najwięcej. Zakłady, które nie mogą w dogodny sposób komunikować się z Trójmiastem przenoszą się na Ukrainę i do Rumunii. Tłumy bezrobotnych udają się do urzędów pracy. Gniew nadal pozostaje odciętym od świata miasteczkiem, w którym idea turystyki upada. Wciąż nie ma dogodnego połączenia północno wschodniej polski z autostradą A1 i Trójmiastem. Sznury tirów dalej wiją się zadymioną od spalin i pełną od przydrożnych krzyży krętą drogą numer 55. Kwidzyn smutno mrugnie nocnymi światłami Gniewowi wychylającemu się ze wzgórz po drugiej stronie rzeki. Sen o moście trwał będzie dalej…


Obudźmy się!
Mieszkańcy powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego czując, że ten scenariusz może się ziścić, chcą wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce i wyjść na ulicę. Na forach internetowych Kwidzyna rozgorzała dyskusja prowadzona między mieszkańcami Kwidzyna i Gniewa, planowane są protesty, przygotowywana jest duża kampania społeczna na rzecz budowy mostu, blokady dróg. W protest włączyć się chcą zakłady przemysłowe z terenu obu powiatów. Chcemy podkreślić, że mostu przez Wisłę, nie potrzebują politycy i urzędnicy – potrzebują go przede wszystkim mieszkańcy, pracownicy zakładów, których byt uzależniony jest od mostu.
Do tej pory mieszkańcy nie zajmowali głosu w publicznej dyskusji na temat inwestycji. – mówi jeden z liderów Kampanii. W Gniewie koordynatorem akcji zostało Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. – Chcemy poprzez media wywrzeć presję na politykach i urzędnikach – by w końcu doprowadzić do realizacji tej inwestycji, która dla nas młodych mieszkańców jest niezbędna. Jak nie będzie mostu do Kwidzyna, nie mamy co szukać w Gniewie. Wyprowadzamy się. – mówią młodzi członkowie Stowarzyszenia. Liderzy kampanii rozpoczęli już współpracę z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce. Ich cel jest jasny. Stop dla liberum veto w sprawie mostu! Nie może być tak, że jeden głos niszczy wszystkie nadzieje. – mówią. Wkrótce ruszyć ma specjalna strona WWW.chcemymostu.pl pojawią się też ulotki zachęcające do wzięcia udziału w kampanii. – My nie chcemy walczyć z ekologami, my chcemy mostu, obojętnie jakiego. Chcemy by urzędnicy udowodnili, że w Polsce można jeszcze coś zbudować bez konfliktów, bez nadmiernej biurokracji. Jak my mamy zorganizować Euro 2012, jeżeli nie potrafimy zbudować jednego mostu? Jako kraj się kompromitujemy. – mówią młodzi rozgniewani gniewianie i kwidzyniacy.


Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2009, o 11:49 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, o 10:54 
Porcellus- drugi Magzeust na forum. Idź człowieku schowaj się w buraki u swojego Leppera, twoje przewidzenia są nam zbędne..


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.