Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Witam!
Tak to są informacje z pierwszej ręki. We wtorek powinienem mieć jakieś informacje. Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lipca 2009, o 13:28 
Grzegorz Gniew napisał(a):
Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki

mogę się tym zająć


Góra
  
 
 Tytuł: Ja również
PostNapisane: 10 lipca 2009, o 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 grudnia 2008, o 09:57
Posty: 1378
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.
Ja również - mało tego - zwrócę się do moich związków o pomoc
oczywiście jeżeli organizatorzy protestu pozwolą .
przecież czym nas będzie więcej tym lepiej.
W końcu ile można czekać moi mili na coś co
jest w zasięgu ...

_________________
Waldi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2009, o 06:44 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Waldemar napisał(a):
Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.
Ja również - mało tego - zwrócę się do moich związków o pomoc
oczywiście jeżeli organizatorzy protestu pozwolą .
przecież czym nas będzie więcej tym lepiej.
W końcu ile można czekać moi mili na coś co
jest w zasięgu ...



Witam,

Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani udziałem związków zawodowych w proteście. Nasza praca, zarobki i byt w dużej mierze zależą od tej inwestycji. Również perspektywy dla naszych najbliższych i dzieci. Myślimy również o specjalnych pismach do pracodawców, z prośbą o oddelegowanie wybranych pracowników na manifestacje. Obecnie czekamy na jakieś informacje, mają być jutro. Ale jeśli nic nie będzie się działo, to pod koniec lipca ruszamy!!!!

--------------------------------------------------------------

CHCEMY MOSTU - DOŚĆ CZEKANIA

Most w okolicach Gniewa i Kwidzyna ma ogromne znaczenie dla krajowej komunikacji, rozwoju gospodarczego województwa pomorskiego, jest wręcz być, albo nie być dla firm działających w Kwidzynie. Jest ogromną szansą i nadzieją dla mieszkańców powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego. Mówi się o nim od 20 lat.

TAK BLISKO A JEDNAK DALEKO
Nigdy jeszcze nie było tak blisko do realizacji tej inwestycji. Są pieniądze w budżecie, wola polityków i władz samorządowych. Nad mostem jednak wiszą ciemne chmury. Inwestycję może zablokować jeden głos - liberum veto!

APEL
Panie Premierze, Panie Ministrze, Panowie Posłowe, Samorządowcy, Urzędnicy, Szanowny Zarządzie GDDKiA w Gdańsku i Warszawie, Zarządzie OTOP i Mieszkańcy!

Zróbmy wszystko, aby nie doszło do zablokowania inwestycji. Dość już mamy ciągłych obietnic. Łączy nas wspólny cel - my wszyscy chcemy mostu - jedni płaskiego, inni pylonowego. Mieszkańcy obojętnie jakiego. Tylko zacietrzewienie jednych albo drugich doprowadzić może do zablokowania tej inwestycji. A wtedy stracą wszyscy - ludzie i ptaki. Dojdzie do niepotrzebnych i niesprawiedliwych osądów i szukania winnych. Dlatego APELUJEMY!!!!
Do Pana Premiera i Ministra Infrastruktury - by zapewnił, że są pieniądze na most i pomimo przeciągania się sprawy środki pozostaną zarezerwowane.
Do GDDKiA w Warszawie - by wzięła sprawę mostu w swoje ręce.
Do Zarządu OTOP - by pokazał społeczności lokalnej udokumentowane wyniki badań wpływu mostu extradosed na ptaki oraz by na swojej stronie www przedstawił oficjalne stanowisko w sprawie mostu Kwidzyn - Gniew. Do tej pory mieszkańcy wiedzą o stanowisku OTOP z mediów.
Do Mieszkańców Powiatu Kwidzyńskiego i Tczewskiego - byśmy głośno i aż do skutku mówili, że CHCEMY MOSTU!!!

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew
tel. 695 093 543
www.chcemymostu.pl

No i fotki - ktoś ma może zdjęcie Kwidzyna - zakłady, IP itd? Drogę krajową 55? Resztę postaram się znaleźć. Czekam na uwagi
Czekam na wasze uwagi


– Dojdźcie do porozumienia z ekologami, zbudujcie most bezpieczny dla ptaków, tak by nie ginęli już nasi bliscy na drodze krajowej nr 55. – apelują mieszkańcy. Kampania społeczna przybiera na sile, już w tej chwili do aktywnego działania zdeklarowało się około tysiąca osób. Mieszkańcy mają już dość czekania. Dwadzieścia lat mówienia o moście i nadal żadnego postępu. Niby w tym roku miała już ruszyć budowa, tymczasem od kilku miesięcy czekamy na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i decyzję środowiskową Wójt Gminy Kwidzyn. Ciągle trwają jakieś prace projektowe, przygotowywane są ciągle nowe opinie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Do tego wszystkiego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Warszawy wykorzystując nieudolność inwestora złożyło swoje zastrzeżenia co do zmiany koncepcji konstrukcji mostu w trakcie trwania procedur i zamierza oprotestowywać ewentualne decyzje umożliwiające rozpoczęcie budowy.
Nie ma opinii i decyzji, nie ma więc mowy o ogłaszaniu przetargu. Jeszcze trochę i okaże się, że zabraknie pieniędzy w budżecie państwa, choćby w związku z powodziami.

Na forum internetowym WWW.e-kwidzyn.pl mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa zorganizowali się i utworzyli grupę, która rozpoczęła społeczną kampanię na rzecz mostu. Ruszyła też strona internetowa kampanii WWW.chcemymostu.pl, na której pojawiać się będą informacje o przebiegu akcji. Do kampanii przyłączają się samorządowcy i przedsiębiorcy z Gniewa i Kwidzyna. W Gniewie koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.
Tel. 695 093 543


Ostatnio edytowano 13 lipca 2009, o 06:45 przez Grzegorz Gniew, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 05:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):
Obecnie czekamy na jakieś informacje, mają być jutro

Czy coś już wiadomo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 08:24 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Niestety, od dwóch dni dzwonię i nic... Dzisiaj na własną rękę podowiaduję się z różnych źródeł co w trawie piszczy. Jak tylko będę miał jakieś newsy - podzielę się na forum. Kwestia ulotki - czy ktoś ma jakieś fotki, o których wspomniałem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 09:44 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 452
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja napiszę to co już pisałem wcześniej

ZMIENIĆ LUDZI PRZY WŁADZY - BURMISTRZÓW, STAROSTE I TYCH WSZYSTKICH ICH DORADCÓW

nawyższa pora dopuścić do władzy ludzi młodych, mądrych z inicjatywą i chęciami zrobienia czegoś dla społeczeństwa.

Skoro na obiecankach sie skonczyło to ta władza nie ma czego szukac


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 11:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bardzo odważne i odpowiedzialne stwierdzenie, beges
Rozumiem ze głęboko przemyślałeś swą wypowiedź.
Skoro tak, to zgódźmy się z tym i idźmy za ciosem.

Jako inicjator akcji - zaproponuj paru "młodych, mądrych z inicjatywą
i chęciami zrobienia czegoś dla społeczeństwa".

Nie widzę żadnych przeszkód, abyśmy na naszym forum utworzyli "gabinet cieni"
obecnej władzy w Kwidzynie. Może to być bardzo ciekawe doświadczenie :)

(Administratorze, jeśli temat się rozwinie - trzeba będzie założyć nowy wątek)

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 11:38 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
też o tym myślałem. Po naszej stronie, też jest duża potrzeba "odmłodzenia" kadry :wink: Wiedziałem, że prędzej, czy później pojawi się ta inicjatywa. Tylko nie twórzmy od razu gabinetu cieni, a skupmy się na akcji mostowej. To ona pokaże na co nas stać i jak potrafimy się zorganizować i wspólnie działać dla dobrej sprawy. Co do informacji - dzwoniłem do dwóch burmistrzów dzisiaj - Waszego i naszego. Po obu stronach jest pełne zaangażowanie. "Papiery" na most krążą ciągle gdzieś po urzędach, czekamy na decyzję. Podobno to dobry znak, że trwa to tak długo... Proponuję, że jeśli tylko pojawią się jakieś niepokojące informacje, to ruszamy z akcją.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2009, o 12:19 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
beges napisał(a):
ta władza nie ma czego szukac


byłabym nieco ostrożniejsza w takiej ocenie. Gdyby wszystko zależało tylko od naszej władzy i dysponowałaby takimi funduszami to już dawno zapomnielibyśmy o jakiejkolwiek budowie i dawno połaczenie Kwidzyn - Gniew stałoby się faktem.

Nie bronię tu w żadnym wypadku naszych władz - święci nie są na pewno i sporo można im zarzucić ale akurat w tej sprawie nawet oni są uzależnieni od "wyższej władzy" i chyba czystej złośliwości "pseudoekologów" (jak dla mnie) szukających dziury w całym :roll:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lipca 2009, o 06:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 stycznia 2007, o 19:29
Posty: 508
Lokalizacja: Malbork
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
święci nie są na pewno i sporo można im zarzucić ale akurat w tej sprawie nawet oni są uzależnieni od "wyższej władzy" i chyba czystej złośliwości "pseudoekologów" (jak dla mnie) szukających dziury w całym


Władza samorządowa często bywa betonowa ;-) aczkolwiek kruszeje samtajms :-D jednak wszystkie wyższe urzędy, ministerstwa, czy państwa w państwie np GDDKiA skutecznie wszystko spowalniają...
Malborska obwodnica jest np przykładem opieszałości władz lokalnych i politycznych przepychanek na szczeblu lokalnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2009, o 11:09 
Offline

Dołączył(a): 14 czerwca 2007, o 09:09
Posty: 20
Lokalizacja: kiedys Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Grzegorz Gniew napisał(a):

Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.



Mam prośbę - jeśli znalibyście Państwo juz jakieś szczególy lub terminy planowanych akcji - prosze podesłać mi info na prv tu na forum. Pracuję w mediach i zainteresuję tą sprawą kolegów :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, o 10:01 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
witam, byłem na krótkim urlopie poza Gniewem i nie miałem dostępu do netu. Kilka dni będę miał ograniczony dostęp. Z najnowszych wieści mamy już partnera w postaci TVN24 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, o 19:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A co nasze/wasze władze mówią :?: kontaktowałeś się z nimi :?: nie podoba mi sie strasznie odpowiedź papiery gdzieś tam krążą :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2009, o 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sierpnia 2007, o 14:41
Posty: 136
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki

mogę się tym zająć


Witam.
Kolego Nowm sugerowałeś,że możesz zająć się projektem ulotki.Masz już może coś?
Jak widać po ostatnim poście raczej się przydadzą,tym bardziej że decyzja będzie dopiero we wrześniu....albo jak często bywa później.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.