Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Kwidzyn - Gniew - działania
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=130&t=5746

Autor:  Grzegorz Gniew [ 30 czerwca 2009, o 07:07 ]
Tytuł: 

Witam,

Co do Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew - włączą się. Włączy się też Eko-Inicjatywa od Was. Teraz musimy się spotkać. Proponuję dwa spotkania w Gniewie i Kwidzynie. Na spotkania zaprosimy społeczność. W Gniewie będziemy działali pod Stowarzyszeniem Centrum Aktywnych. Musimy stworzyć listę ile nas jest. Na priv ślijcie proszę imię i nazwisko - nick i nr tel. Stronka www - super pomysł. Pomogę. Co do pikiety - jest konieczna. Nie możemy działać tylko przez internet. Co do maili - wysyłajcie osobiste maile i poświęćcie trochę czasu na włączenie w akcję nowych ludzi. Wkrótce poinformuję lokalne media o tym, że na forum Kwidzyna zawiązała się ta inicjatywa.

Ważne są plakaty informujące ludzi o temacie spotkania, muszą zachęcić. Dobrze jak znajdzie się na forum jakiś grafik, może kolega od stronki. Na priv chętnie skonsultuję z nim grafikę. Jak już będziemy mieli liczne spotkania w kwi i gniewie, to będziemy mogli zorganizować liczniejszy front na przygotowanie pikiet. Przydałby się jakiś lider całości po Waszej stronie. Ja w Gniewie mam trochę bardziej komfortową sytuację. :wink: Bombka może Ty zajmiesz się organizacją całości?

Autor:  KrzaQ [ 30 czerwca 2009, o 07:39 ]
Tytuł: 

Kwidzyniacy.pl przyłączają się do akcji. Jak będą jakieś ustalenia co do formy i terminów akcji powieszę na forum banner z linkiem do wskazanej strony internetowej. Proponuję wykorzystać domenę utworzoną przez Nowm, jako centrum informacyjne o przedsięwzięciu.

Autor:  ramzi [ 30 czerwca 2009, o 08:50 ]
Tytuł: 

i ode mnie poszedł mail... :twisted:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 1 lipca 2009, o 13:17 ]
Tytuł: 

Jestem po spotkaniu w Gniewie. Powstał komiter organizacyjny, omawiane są szczegóły akcji na 1. moście knybawskim (wstępnie 14 lipca) lub gdzieś na krajowej nr 55. Trwa też ustalanie kto będzie koordynatorem w Kwidzynie. Mam nadzieje, że wszyscy forumowicze zaangażowani w WIRTUALNY MOST ;) zaangażują się w sprawę już w formie niewirtualnej. Rozmawiałem z burmistrzem Kwidzyna, zadeklarował maksimum pomocy. Pozdrawiam!

Autor:  drosik [ 1 lipca 2009, o 13:22 ]
Tytuł: 

No właśnie, jest już koordynator jakiś z Kwidzyna :?:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 1 lipca 2009, o 13:30 ]
Tytuł: 

Moja propozycja to Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.

Autor:  Bombka [ 6 lipca 2009, o 21:29 ]
Tytuł: 

Od 16 maja 2001 roku istnieje Stowarzyszenie BUDOWA MOSTU GNIEW-KWIDZYN

Namiary:
Stowarzyszenie budowy mostu Gniew-Kwidzyn
Kwidzyn, ul. Warszawska 19
Tel.: (0-55) 279-42-31 do 36, w. 322

Nawet nie wiedziałam, że takie Stowarzyszenie istnieje... :neutral:

Autor:  magzeust [ 6 lipca 2009, o 21:34 ]
Tytuł: 

Bombka napisał(a):
Nawet nie wiedziałam, że takie Stowarzyszenie istnieje... :neutral:
oszałamiająca aktywność i skuteczność...

Autor:  tomazzz11 [ 7 lipca 2009, o 06:36 ]
Tytuł: 

Widzę, że mocna ekipa znanych i lubianych Misiów kręci kierownicą w Stowarzyszeniu. W każdym razie ładnie im w CV będzie wyglądać :):):)

Autor:  drosik [ 7 lipca 2009, o 07:22 ]
Tytuł: 

Z naszej strony (forumowiczów) skończy się znowu na pustym gadaniu :?: :oops:

Grzegorz Gniew,
Czy to spotkanie, o którym wspominałeś odbędzie się 14-ego w Gniewie :?: jeżeli tak to podaj proszę szczegóły, mam tylko nadzieje, że nie będzie to rano, bo większość z nas pracuje.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 7 lipca 2009, o 08:39 ]
Tytuł: 

Co do Stowarzyszenia - powstało w 2001 roku, widzę, że jest tam jeszcze Jan Urbański były burmistrz Gniewu. Może po prostu w sądzie KRS został, a stowarzyszenie już nie działa.

Co do dalszych losów kampanii: dzisiaj będę wiedział jakie warunki trzeba spełnić by zorganizować akcję. Padła propozycja by nie blokować mostu knybawskiego, tylko drogę krajową nr 55.

Drosik - może Ty byś zajął się zorganizowaniem ludzi po Waszej stronie. Jak będziecie mieli grupę, to pomyślmy nad spotkaniem organizacyjnym w Gniewie. Co do daty, jest ona otwarta, ale termin ewentualnej akcji jest otwarty.

Autor:  Darek [ 7 lipca 2009, o 08:50 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew,
Cytuj:
Drosik - może Ty byś zajął się zorganizowaniem ludzi po Waszej stronie.


Z tego co mi wiadomo to Drosik jest już bardzo zajęty działaniem w innym stowarzyszeniu :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 7 lipca 2009, o 10:24 ]
Tytuł: 

Czy to jest związane z fotografią? W kampanii na rzecz mostu przyda się fotograf. Przy okazji - byłem na Twojej stronie Drosik - gratulacje! Też lubię popstrykać, szczególnie przyrodę... Co do naszego celu - wykonałem właśnie kilka telefonów by sprawę pchnąć dalej. Na spotkanie do Gniewu, moglibyście przyjechać transportem zorganizowanym przez Urząd Miasta. Jestem w trakcie dogrywania terminu.

wysłałem do wszystkich zaangażowanych ostatnio w temat wirtualny most prośbę o deklarację już niewirtualnej pracy na rzecz mostu. Jeśli ktoś nie dostał, to treść jest poniżej.

Witaj,

Proszę o deklarację gotowości zaangażowania się w kampanię na rzecz budowy mostu Kwidzyn - Gniew. Przez gotowość rozumiem: udzielanie się w temacie na forum, obecność na spotkaniu organizacyjnym, organizacja i udział w manifestacji i innych akcjach z udziałem mediów.
(terminy do ustalenia)

Liczę na aktywność!

Pozdrawiam
Grzegorz

Teraz pytanie do Slaya - czy jesteś w stanie wrzucić już tekst na domenę chcemymostu.pl ?

Na priv pojawiają się pytania co do terminu akcji - 14lipca jest raczej nierealny. Nowy termin urodzi się w trakcie spotkań i rozmów. Narazie zbieramy szyki i powoli wciągamy w to media. Koordynatorem akcji jest gniewskie Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew, które nie raz już pokazało jak się działa Oto wstępny tekst do mediów:


MIESZKAŃCY MAJĄ DOŚĆ CZEKANIA NA MOST. ZABLOKUJĄ DROGI I MOSTY.

Mieszkańcy powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego dość mają już czekania na most przez Wisłę i zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce. Nie wierzą już politykom i urzędnikom, że upragniony most powstanie. Wkrótce chcą zablokować drogę nr 55 i mosty w okolicach Tczewa.

– Dojdźcie do porozumienia z ekologami, zbudujcie most bezpieczny dla ptaków, tak by nie ginęli już nasi bliscy na drodze krajowej nr 55. – apelują mieszkańcy. Kampania społeczna przybiera na sile, już w tej chwili do aktywnego działania zdeklarowało się około tysiąca osób. Mieszkańcy mają już dość czekania. Dwadzieścia lat mówienia o moście i nadal żadnego postępu. Niby w tym roku miała już ruszyć budowa, tymczasem od kilku miesięcy czekamy na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i decyzję środowiskową Wójt Gminy Kwidzyn. Ciągle trwają jakieś prace projektowe, przygotowywane są ciągle nowe opinie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Wygląda to tak, jakby nie wszystkim na moście zależało tak bardzo jak mieszkańcom, samorządowcom i przedsiębiorcom. Do tego wszystkiego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Warszawy wykorzystując nieudolność inwestora złożyło swoje zastrzeżenia co do zmiany koncepcji konstrukcji mostu w trakcie trwania procedur i zamierza oprotestowywać ewentualne decyzje umożliwiające rozpoczęcie budowy.
Nie ma opinii i decyzji, nie ma więc mowy o ogłaszaniu przetargu. Jeszcze trochę i okaże się, że zabraknie pieniędzy w budżecie państwa, choćby w związku z powodziami.

Na forum internetowym WWW.e-kwidzyn.pl mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa zorganizowali się i utworzyli grupę, która rozpoczęła społeczną kampanię na rzecz mostu. Ruszyła też strona internetowa kampanii WWW.chcemymostu.pl, na której pojawiać się będą informacje o przebiegu akcji. Do kampanii przyłączają się samorządowcy i przedsiębiorcy z Gniewa i Kwidzyna. W Gniewie koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.
Tel. 695 093 543

Niestety po 14ej nie mam dostępu do internetu.

Pojawia się kwestia pogodzenia pracy z udzielaniem się na rzecz kampanii. Przewidujemy wysłanie pism do pracodawców z apelem o oddelegowanie pracowników do działań na rzecz mostu. Przecież most ma być również dla firm!

Autor:  chanbord [ 7 lipca 2009, o 11:44 ]
Tytuł: 

Zgłaszam gotowość udzielania się w akcji na rzecz mostu przez Wisłę. Będę się starał przybyć na spotkania i na ewentualne blokady dróg i mostów.

Autor:  nowm [ 7 lipca 2009, o 15:08 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
eraz pytanie do Slaya - czy jesteś w stanie wrzucić już tekst na domenę chcemymostu.pl ?

rozumiem, że to było pytanie do mnie, a nie do Slaya? Ja jestem od strony chcemymostu.pl. Chyba, że Slay coś miał przygotować na nią, o czym nie wiem.

Autor:  matthew [ 7 lipca 2009, o 16:43 ]
Tytuł: 

chanbord napisał(a):
Zgłaszam gotowość udzielania się w akcji na rzecz mostu przez Wisłę. Będę się starał przybyć na spotkania i na ewentualne blokady dróg i mostów.


na mnie również możecie liczyć

Autor:  GSXR [ 7 lipca 2009, o 17:23 ]
Tytuł: 

Będziemy palić gumy :?: :D też się piszę :D

Autor:  beges [ 7 lipca 2009, o 20:53 ]
Tytuł: 

Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.

Swoją drogą to chyba najawyższa już pora, aby nasze władze pożegnały się ze stanowiskami ( skoro nie są skuteczni, skoro nie chca albo nie potrafią sprostać oczekiwaniom ogółu), trzeba swieżej krwi, ludzi z inicjatywą, ludzi młodych którym zależy aby coś zrobić dla społeczeństwa
Dosyć już obiecanek, trzeba ponosić konsekwecje tego co się mówi i tego co się robi

Autor:  grzegorzkk [ 8 lipca 2009, o 05:35 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
najawyższa już pora, aby nasze władze pożegnały się ze stanowiskami


Póki co ta akcja nie jest przeciwko naszej władzy...W tym przypadku będzie lepiej jak będziemy mieć jej wsparcie...

Autor:  Grzegorz Gniew [ 8 lipca 2009, o 05:44 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.

Swoją drogą to chyba najawyższa już pora, aby nasze władze pożegnały się ze stanowiskami ( skoro nie są skuteczni, skoro nie chca albo nie potrafią sprostać oczekiwaniom ogółu), trzeba swieżej krwi, ludzi z inicjatywą, ludzi młodych którym zależy aby coś zrobić dla społeczeństwa
Dosyć już obiecanek, trzeba ponosić konsekwecje tego co się mówi i tego co się robi
Akcja ma być kopem mobilizacyjnym dla władz odpowiedzialnych za budowę (albo za brak budowy) mostu. My musimy wykroczyć poza granice samorządu gminnego a nawet poza zakres kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Naszym celem powinno być wywarcie intensywnej presji poprzez ataki medialne i protesty społeczeństwa na politykach wyższego szczebla oraz Generalnej Dyrekcji Dróg - centrali w Warszawie. Mam cichą nadzieję, że skoro GDDKiA oddział w Gdańsku nawala z mostem, to nadzieją jest tutaj centrala GDDKiA w Warszawie. Ciśnienie na most musi być ogromne. Nie możemy popadać w rezygnację, bo tylko wytrwała, głośna w mediach akcja może przynieść efekt. Myślę tu o blokadzie drogi. Od wczoraj mam materiał, jak legalnie to zorganizować, żeby nas policja nie pogoniła. Dzisiaj mam czas żeby to przeczytać.

Cytuj:
Jak współpracować z prasą?


Należy przede wszystkim utworzyć listę wszystkich lokalnych mediów (telefony/faksy), dostępne w książkach telefonicznych, które muszą zostać zawiadomione i zaproszone na planowaną pikietę. Zaproszenia najlepiej wysyłać faksem lub zanieść osobiście do redakcji, na dwa dni przed pikietą. W zawiadomieniu do mediów określamy miejsce, czas i cel protestu. Nie podajemy szczegółów, które opisujemy dopiero w oświadczeniu dla prasy rozdawanym podczas protestu.
Oświadczenie powinno być napisane najlepiej na komputerze i powielone na ksero, a następnie rozdane przedstawicielom wszystkich mediów na miejscu podczas pikiety. Musi jasno obrazować powód i cel pikiety, stanowisko oraz żądania. Media bardzo często wykorzystuj;) takie oświadczenie jako gotowy materiał, na którym bazują przy sporządzaniu relacji. Oświadczanie może ewentualnie zawierać kopie ważnych dokumentów (np. rozporządzenie zarządu zakładu w sprawie zwolnień). Należy jednak unikać sytuacji, aby materiały dla prasy zawierały jedynie oficjalne dokumenty. Dodatkowo należy wyznaczyć co najmniej dwie osoby do obsługi mediów, które wyjaśnią dokładnie powód zgromadzenia i będą mogły udzielić wywiadu dla rozgłośni radiowych i telewizji.


Jak poinformować o demonstracji innych i przekonać do uczestnictwa?


Aby zebrać i poinformować o pikiecie (manifestacji) jak najszersze grono przyszłych uczestników najlepiej oprócz zaproszeń ustnych wywiesić płakały i rozdawać ulotki informujące dokładnie o dacie, miejscu i godzinie spotkania. Ulotki takie rozdajemy na kilka dni przed protestem w mieście na ulicy, pod zakładami pracy, w tramwajach i autobusach. Ulotki drukujemy na ksero lub w drukarni (koszt jednej ulotki A-5 to ok. 5 gr.). Grupa 4-6 osób może w ruchliwym punkcie miasta rozdać około 1000 ulotek w ciągu godziny. Jeżeli protest dotyczy konkretnego zakładu pracy najlepiej ulotki rozdać rano (przed pierwszą zmianą) pod zakładami na dwa, trzy dni przed manifestacją.


Demonstracja: ulotki i transparenty


Warto również wydać oświadczenie w formie ulotki (A5) i wyznaczyć osoby, które je będą rozdawać przechodniom i przybyłym na pikietę ludziom, zachęcając tym samym do przyłączenia się i poparcia. Musimy również wykonać transparent: najlepiej na białym lub żółtym płótnie z odbitymi hasłami, wypisanymi w kolorze czarnym lub czerwonym. Transparent przygotowujemy malując na nim hasła wałkiem i farbą akrylową. Możemy zlecić także przygotowanie transparentu specjalistycznym firmom. Hasło musi się bezpośrednio odnosić do powodu protestu, ale jednocześnie mieć charakter ogólny i zrozumiały dla przechodniów (np. „Dość zwolnień!", „W obronie praw pracowniczych i związkowych", czy historyczne „Pracy i chleba"). Hasło może się składać maksymalnie z 8 wyrazów! Oprócz tego dobrze zaopatrzyć się we flagi i proporce z logiem organizacji. Co zrobić, jeżeli nie zdążymy przygotować porządnego transparentu? Wówczas najlepiej przygotować kartonowe plansze, a na nich nakleić wydrukowane z komputera i powiększone do formatu A-3 kartki z hasłem (hasłami). Musimy przygotować wiele takich plansz aby przynajmniej co 2-3 uczestnik pikiety (demonstracji) mógł je trzymać przed sobą lub przypięte do drewnianego drążka.


Przebieg pikiety


Zawsze musi być osoba prowadząca, przemawiająca przez tubę, którą dla ułatwienia trzyma kto inny (najlepiej sprawdza się megafon, tuba nagłaśniająca; można ją nabyć np. w sklepach muzycznych - koszt ok. 400-600 zł.). Osoba prowadząca powinna na wstępie powitać wszystkich zgromadzonych oraz media. Następnie dobrze jest przeczytać oświadczenie lub przygotowane przemówienie skierowane do wszystkich przybyłych. Najlepszą jest forma wiecu, kiedy każdy może podejść do mikrofonu i wyrazić głośno swoje zdanie, niezależnie od wygłaszanych poglądów.
Wcześniej warto mieć przygotowane hasła, skandowane podczas protestu, jednocześnie podnoszące atmosferę i charakter pikiety. Czas trwania zgromadzenia powinien zależeć od jego przebiegu i nie może być przedłużany na siłę. W trakcie, w przypadku gdy pikieta zorganizowana jest pod Urzędem Wojewódzkim w godzinach jego urzędowania, warto wydelegować kilka osób do wojewody celem złożenia na jego ręce oświadczenia lub listu otwartego z zaznaczeniem gdzie został on również skierowany (np. "podano do wiadomości lokalnym mediom"), o czym należy poinformować zgromadzonych.
Na zakończenie należy podziękować wszystkim za przybycie i np. zapowiedzieć kolejne protesty. W przypadku braku tuby można zorganizować protest milczący, lub - wzorem amerykańskim -wykrzykiwać hasła chodząc w kółko przed fabryką czy urzędem. Powodzenia.


Zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 1990 r. Prawo o Zgromadzeniach (Dz. U. Nr. 51, poz. 297. z póź. zm.) każde zgromadzenie należy zgłosić w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta co najmniej trzy dni przed planowaną pikietą. W przypadku planowanych przemarszów ulicami, zgłoszenia dokonuje się najpóźniej miesiąc przed planowaną demonstracją. (Wzory pism publikujemy obok). W celu dobrego zorganizowania pikiety watro powołać coś na kształt komitetu organizacyjnego i podzielić się pracą. Jedne osoby muszą zająć się sprawami formalnymi, inne powiadomieniem i przekonaniem ludzi do wzięcia udziału w demonstracji czy pikiecie. Trzeba napisać, opracować graficznie i wydrukować ulotki oraz plakaty, przygotować transparenty, flagi i sprzęt nagłaśniający. Wreszcie trzeba poinformować prasę i przygotować dla niej specjalne oświadczenie.

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 8 lipca 2009, o 08:07 ]
Tytuł: 

Warto mieć to na uwadze:
grzegorzkk napisał(a):
Póki co, ta akcja nie jest przeciwko naszej władzy...W tym przypadku będzie lepiej jak będziemy mieć jej wsparcie...
Znam, i wszyscy znamy deklaracje „Trójcy” dzierżącej władzę po naszej stronie Wisły (Burmistrz, Starosta i Poseł), że gotowi są zadać się z diabłem byleby most powstał. Więc (póki co) korzystajmy z ich wsparcia.

Grzegorz Gniew napisał(a):
Akcja ma być kopem mobilizacyjnym dla władz odpowiedzialnych za budowę (albo za brak budowy) mostu. My musimy wykroczyć poza granice samorządu gminnego a nawet poza zakres kompetencji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Naszym celem powinno być wywarcie intensywnej presji poprzez ataki medialne i protesty społeczeństwa na politykach wyższego szczebla oraz Generalnej Dyrekcji Dróg - centrali w Warszawie.


Druga sprawa, to bezpieczeństwo uczestników demonstracji w sensie dosłownym i prawnym.
Organizacja i zgłoszenie (zgromadzenie, pikieta itp.) są proste w przypadku pewnego oddalenia od drogi publicznej, lecz są już skomplikowane i wymagają długiej procedury w przypadku wkroczenia na drogę publiczną. W przypadku blokad nie każdy może liczyć na taką tolerancję jak to bywało z „Samoobroną”.

Pewnie wszyscy się zgodzimy, że demonstracja obok drogi, to zero efektu i przejdzie bez echa.
Przydałaby się jakaś pomoc prawna, może z kwidzyńskiego ratusza, może np. MACIEKZB zna temat ?
Pożądany efekt zapewniłaby tylko blokada, a w ostateczności jakiś głośny i ciekawy happenning. Szkoda byłoby już tu zadeklarowanej woli walki i zapału do udziału w akcji.

/ -prawo o zgromadzeniach z 5 lipca 1990 r. (Dz.U. Nr 51, poz.297)
- ustawa Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1992, Nr 11, poz.412)
-rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych w sprawie określenia sposobu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas trwania imprez na drogach, warunków ich odbywania, trybu postępowania i organów właściwych w tych sprawach z dnia 21 lipca 1993 r. (Dz.U. Nr 73, poz.345)/

Autor:  grzegorzkk [ 8 lipca 2009, o 08:40 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Aby zebrać i poinformować o pikiecie (manifestacji) jak najszersze grono przyszłych uczestników najlepiej oprócz zaproszeń ustnych wywiesić płakały i rozdawać ulotki informujące dokładnie o dacie, miejscu i godzinie spotkania. Ulotki takie rozdajemy na kilka dni przed protestem w mieście na ulicy, pod zakładami pracy, w tramwajach i autobusach. Ulotki drukujemy na ksero lub w drukarni (koszt jednej ulotki A-5 to ok. 5 gr.).


No i pojawia się sprawa funduszy,choćby na bardzo potrzebne ulotki i to w ilości kilku setek na początek...Część aby rozdać mieszkańcom naszych miast(przynajmniej) i pozostałe dla"biednych"kierowców,którzy staną na blokadzie.Niech mają świadomość,że chodzi tu o wielką sprawę!

Trza by skądś te środki wygospodarować....i "zatrudnić"osobę,która się tym zajmie...

Autor:  electro_nick [ 8 lipca 2009, o 10:55 ]
Tytuł: 

Jeśli chodzi o drukowanie to w A4 i czarno-białym mogę drukować ile wlezie-toneru mam dostatek jak na razie...

Autor:  drosik [ 8 lipca 2009, o 10:56 ]
Tytuł: 

electro_nick,
a papier masz :?:

Autor:  grzegorzkk [ 8 lipca 2009, o 11:07 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
koszt jednej ulotki A-5 to ok. 5 gr

Pozwoliłem sobie rozeznać się drukarniach,które ew.by drukowały takie ulotki.
Po pierwsze ze świeczką trzeba szukać takiej,która drukuje poniżej 2500szt.Oczywiście są też takie,które zrobią nawet poniżej 1000.Tu jednak trza uważać na ceny i przydługie terminy jak się potrzebuje"na dziś".Znalazłem drukarnię,która wydrukuje 1000 szt A5 na papierze kredowym 135gr za 178,12 zł z vatem(druk obustronny).Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt przesyłki i 15 zł plus vat za weryfikację poprawności projektu do druku.
Może ktoś będzie miał ciekawsze propozycje w tym temacie.
No i przydałby się grafik,który zrobiłby projekt wg.specyfikacji do druku.

Autor:  electro_nick [ 8 lipca 2009, o 12:03 ]
Tytuł: 

Papieru mam niecałą ryzę, ale toż to groszę-jedną mogę na własny rachunek kupić-cel szczytny... Druk obustronny-może też być...

Autor:  reflexes [ 8 lipca 2009, o 12:06 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
a papier masz
No mamy przecież fabrykę papieru i na forum jest pewnie kilka osób w niej pracujących to się da załatwić. Wiem, że IP daje biednym instytucjom papier, który z jakichś względów nie nadaje się do sprzedaży, a na moście pewnie im zależy nie mniej niż nam to mogą kilka kartonów dać.
grzegorzkk napisał(a):
Pozwoliłem sobie rozeznać się drukarniach,które ew.by drukowały takie ulotki.

Może jednak lepiej i taniej będzie zrobić to tak jak proponuje electro_nick, na forum też się pewnie znajdzie ktoś kto ma pojęcie i zrobi projekt ulotki.
Ostatecznie zakup w pierwszym lepszym markecie papieru też nie jest wielkim wydatkeim. Ostatnio kupowałem chyba po 8-9 pln za ryze.

Autor:  grzegorzkk [ 8 lipca 2009, o 12:21 ]
Tytuł: 

reflexes napisał(a):
Może jednak lepiej i taniej będzie zrobić to tak jak proponuje electro_nick,

Na początek to oczywiście bardzo dobry pomysł.Sam dorzucę ryzę :grinka:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 8 lipca 2009, o 13:26 ]
Tytuł: 

Z ostatnich wieści wynika, że wkrótce będzie coś więcej wiadomo w kwestii mostu. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze, niestety idzie to cholernie wolno, ale protest w najbliższych dniach byłby lekko nieuzasadniony. Mógłby więcej zaszkodzić niż pomóc, gdyż nie mielibyśmy wpływu na to, czy media nie przekręcą sprawy z niekorzyścią dla nas, dla mostu. Tak więc bądźmy zwarci i gotowi i czekajmy na opinię środowiskową Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, od której teraz wszystko zależy. Na podstawie tej opinii wójt gminy Kwidzyn wyda decyzję środowiskową i jeżeli będzie pozytywna umożliwi GDDKiA rozpoczęcie procedur przetargowych.
Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, na wypadek nagłej potrzeby protestu - będzie pomoc w kwestii papieru i finansów na organizację ze strony przemysłu. W tym czasie, skoro nie wychodzimy jeszcze na ulicę możemy skupić się na przygotowywaniu materiałów, treści ulotek, strony www itd. Pozdrawiam i czekam na opinie.

Autor:  grzegorzkk [ 8 lipca 2009, o 15:40 ]
Tytuł: 

Jeżeli są to informacje z pierwszej ręki to oczywiście warto się wstrzymać i poczekać z akcją.Dobrze by było żeby w międzyczasie ktoś wyczarował wzór na ulotkę...

Autor:  Grzegorz Gniew [ 10 lipca 2009, o 11:09 ]
Tytuł: 

Witam!
Tak to są informacje z pierwszej ręki. We wtorek powinienem mieć jakieś informacje. Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki :)

Autor:  nowm [ 10 lipca 2009, o 13:28 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki

mogę się tym zająć

Autor:  Waldemar [ 10 lipca 2009, o 20:32 ]
Tytuł:  Ja również

Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.
Ja również - mało tego - zwrócę się do moich związków o pomoc
oczywiście jeżeli organizatorzy protestu pozwolą .
przecież czym nas będzie więcej tym lepiej.
W końcu ile można czekać moi mili na coś co
jest w zasięgu ...

Autor:  Grzegorz Gniew [ 13 lipca 2009, o 06:44 ]
Tytuł: 

Waldemar napisał(a):
Chętnie wezmę udział w proteście, moi znajomi też.
Ja również - mało tego - zwrócę się do moich związków o pomoc
oczywiście jeżeli organizatorzy protestu pozwolą .
przecież czym nas będzie więcej tym lepiej.
W końcu ile można czekać moi mili na coś co
jest w zasięgu ...



Witam,

Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani udziałem związków zawodowych w proteście. Nasza praca, zarobki i byt w dużej mierze zależą od tej inwestycji. Również perspektywy dla naszych najbliższych i dzieci. Myślimy również o specjalnych pismach do pracodawców, z prośbą o oddelegowanie wybranych pracowników na manifestacje. Obecnie czekamy na jakieś informacje, mają być jutro. Ale jeśli nic nie będzie się działo, to pod koniec lipca ruszamy!!!!

--------------------------------------------------------------

CHCEMY MOSTU - DOŚĆ CZEKANIA

Most w okolicach Gniewa i Kwidzyna ma ogromne znaczenie dla krajowej komunikacji, rozwoju gospodarczego województwa pomorskiego, jest wręcz być, albo nie być dla firm działających w Kwidzynie. Jest ogromną szansą i nadzieją dla mieszkańców powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego. Mówi się o nim od 20 lat.

TAK BLISKO A JEDNAK DALEKO
Nigdy jeszcze nie było tak blisko do realizacji tej inwestycji. Są pieniądze w budżecie, wola polityków i władz samorządowych. Nad mostem jednak wiszą ciemne chmury. Inwestycję może zablokować jeden głos - liberum veto!

APEL
Panie Premierze, Panie Ministrze, Panowie Posłowe, Samorządowcy, Urzędnicy, Szanowny Zarządzie GDDKiA w Gdańsku i Warszawie, Zarządzie OTOP i Mieszkańcy!

Zróbmy wszystko, aby nie doszło do zablokowania inwestycji. Dość już mamy ciągłych obietnic. Łączy nas wspólny cel - my wszyscy chcemy mostu - jedni płaskiego, inni pylonowego. Mieszkańcy obojętnie jakiego. Tylko zacietrzewienie jednych albo drugich doprowadzić może do zablokowania tej inwestycji. A wtedy stracą wszyscy - ludzie i ptaki. Dojdzie do niepotrzebnych i niesprawiedliwych osądów i szukania winnych. Dlatego APELUJEMY!!!!
Do Pana Premiera i Ministra Infrastruktury - by zapewnił, że są pieniądze na most i pomimo przeciągania się sprawy środki pozostaną zarezerwowane.
Do GDDKiA w Warszawie - by wzięła sprawę mostu w swoje ręce.
Do Zarządu OTOP - by pokazał społeczności lokalnej udokumentowane wyniki badań wpływu mostu extradosed na ptaki oraz by na swojej stronie www przedstawił oficjalne stanowisko w sprawie mostu Kwidzyn - Gniew. Do tej pory mieszkańcy wiedzą o stanowisku OTOP z mediów.
Do Mieszkańców Powiatu Kwidzyńskiego i Tczewskiego - byśmy głośno i aż do skutku mówili, że CHCEMY MOSTU!!!

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew
tel. 695 093 543
www.chcemymostu.pl

No i fotki - ktoś ma może zdjęcie Kwidzyna - zakłady, IP itd? Drogę krajową 55? Resztę postaram się znaleźć. Czekam na uwagi
Czekam na wasze uwagi


– Dojdźcie do porozumienia z ekologami, zbudujcie most bezpieczny dla ptaków, tak by nie ginęli już nasi bliscy na drodze krajowej nr 55. – apelują mieszkańcy. Kampania społeczna przybiera na sile, już w tej chwili do aktywnego działania zdeklarowało się około tysiąca osób. Mieszkańcy mają już dość czekania. Dwadzieścia lat mówienia o moście i nadal żadnego postępu. Niby w tym roku miała już ruszyć budowa, tymczasem od kilku miesięcy czekamy na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i decyzję środowiskową Wójt Gminy Kwidzyn. Ciągle trwają jakieś prace projektowe, przygotowywane są ciągle nowe opinie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku. Do tego wszystkiego Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Warszawy wykorzystując nieudolność inwestora złożyło swoje zastrzeżenia co do zmiany koncepcji konstrukcji mostu w trakcie trwania procedur i zamierza oprotestowywać ewentualne decyzje umożliwiające rozpoczęcie budowy.
Nie ma opinii i decyzji, nie ma więc mowy o ogłaszaniu przetargu. Jeszcze trochę i okaże się, że zabraknie pieniędzy w budżecie państwa, choćby w związku z powodziami.

Na forum internetowym WWW.e-kwidzyn.pl mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa zorganizowali się i utworzyli grupę, która rozpoczęła społeczną kampanię na rzecz mostu. Ruszyła też strona internetowa kampanii WWW.chcemymostu.pl, na której pojawiać się będą informacje o przebiegu akcji. Do kampanii przyłączają się samorządowcy i przedsiębiorcy z Gniewa i Kwidzyna. W Gniewie koordynatorem akcji jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.

Kontakt:
Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.
Tel. 695 093 543

Autor:  grzegorzkk [ 16 lipca 2009, o 05:31 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Obecnie czekamy na jakieś informacje, mają być jutro

Czy coś już wiadomo?

Autor:  Grzegorz Gniew [ 16 lipca 2009, o 08:24 ]
Tytuł: 

Niestety, od dwóch dni dzwonię i nic... Dzisiaj na własną rękę podowiaduję się z różnych źródeł co w trawie piszczy. Jak tylko będę miał jakieś newsy - podzielę się na forum. Kwestia ulotki - czy ktoś ma jakieś fotki, o których wspomniałem?

Autor:  beges [ 16 lipca 2009, o 09:44 ]
Tytuł: 

A ja napiszę to co już pisałem wcześniej

ZMIENIĆ LUDZI PRZY WŁADZY - BURMISTRZÓW, STAROSTE I TYCH WSZYSTKICH ICH DORADCÓW

nawyższa pora dopuścić do władzy ludzi młodych, mądrych z inicjatywą i chęciami zrobienia czegoś dla społeczeństwa.

Skoro na obiecankach sie skonczyło to ta władza nie ma czego szukac

Autor:  oki44 [ 16 lipca 2009, o 11:15 ]
Tytuł: 

Bardzo odważne i odpowiedzialne stwierdzenie, beges
Rozumiem ze głęboko przemyślałeś swą wypowiedź.
Skoro tak, to zgódźmy się z tym i idźmy za ciosem.

Jako inicjator akcji - zaproponuj paru "młodych, mądrych z inicjatywą
i chęciami zrobienia czegoś dla społeczeństwa".

Nie widzę żadnych przeszkód, abyśmy na naszym forum utworzyli "gabinet cieni"
obecnej władzy w Kwidzynie. Może to być bardzo ciekawe doświadczenie :)

(Administratorze, jeśli temat się rozwinie - trzeba będzie założyć nowy wątek)

Autor:  Grzegorz Gniew [ 16 lipca 2009, o 11:38 ]
Tytuł: 

też o tym myślałem. Po naszej stronie, też jest duża potrzeba "odmłodzenia" kadry :wink: Wiedziałem, że prędzej, czy później pojawi się ta inicjatywa. Tylko nie twórzmy od razu gabinetu cieni, a skupmy się na akcji mostowej. To ona pokaże na co nas stać i jak potrafimy się zorganizować i wspólnie działać dla dobrej sprawy. Co do informacji - dzwoniłem do dwóch burmistrzów dzisiaj - Waszego i naszego. Po obu stronach jest pełne zaangażowanie. "Papiery" na most krążą ciągle gdzieś po urzędach, czekamy na decyzję. Podobno to dobry znak, że trwa to tak długo... Proponuję, że jeśli tylko pojawią się jakieś niepokojące informacje, to ruszamy z akcją.

Autor:  malgos [ 16 lipca 2009, o 12:19 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
ta władza nie ma czego szukac


byłabym nieco ostrożniejsza w takiej ocenie. Gdyby wszystko zależało tylko od naszej władzy i dysponowałaby takimi funduszami to już dawno zapomnielibyśmy o jakiejkolwiek budowie i dawno połaczenie Kwidzyn - Gniew stałoby się faktem.

Nie bronię tu w żadnym wypadku naszych władz - święci nie są na pewno i sporo można im zarzucić ale akurat w tej sprawie nawet oni są uzależnieni od "wyższej władzy" i chyba czystej złośliwości "pseudoekologów" (jak dla mnie) szukających dziury w całym :roll:

Autor:  Azaziz [ 19 lipca 2009, o 06:52 ]
Tytuł: 

malgos napisał(a):
święci nie są na pewno i sporo można im zarzucić ale akurat w tej sprawie nawet oni są uzależnieni od "wyższej władzy" i chyba czystej złośliwości "pseudoekologów" (jak dla mnie) szukających dziury w całym


Władza samorządowa często bywa betonowa ;-) aczkolwiek kruszeje samtajms :-D jednak wszystkie wyższe urzędy, ministerstwa, czy państwa w państwie np GDDKiA skutecznie wszystko spowalniają...
Malborska obwodnica jest np przykładem opieszałości władz lokalnych i politycznych przepychanek na szczeblu lokalnym.

Autor:  cRyan [ 21 lipca 2009, o 11:09 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):

Przewiduje się zorganizowanie manifestacji i blokad dróg. Trwają przygotowania do akcji. O dalszych losach kampanii i jej efektach będziemy informować Państwa na bieżąco. Wszystkich żywo zainteresowanych mostem inicjatorzy kampanii zapraszają do udziału w niej.



Mam prośbę - jeśli znalibyście Państwo juz jakieś szczególy lub terminy planowanych akcji - prosze podesłać mi info na prv tu na forum. Pracuję w mediach i zainteresuję tą sprawą kolegów :)

Autor:  Grzegorz Gniew [ 27 lipca 2009, o 10:01 ]
Tytuł: 

witam, byłem na krótkim urlopie poza Gniewem i nie miałem dostępu do netu. Kilka dni będę miał ograniczony dostęp. Z najnowszych wieści mamy już partnera w postaci TVN24 :)

Autor:  drosik [ 27 lipca 2009, o 19:57 ]
Tytuł: 

A co nasze/wasze władze mówią :?: kontaktowałeś się z nimi :?: nie podoba mi sie strasznie odpowiedź papiery gdzieś tam krążą :roll:

Autor:  grzegorzkk [ 28 lipca 2009, o 12:33 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Co do ulotki, grafik potrzebny od ręki

mogę się tym zająć


Witam.
Kolego Nowm sugerowałeś,że możesz zająć się projektem ulotki.Masz już może coś?
Jak widać po ostatnim poście raczej się przydadzą,tym bardziej że decyzja będzie dopiero we wrześniu....albo jak często bywa później.

Autor:  nowm [ 28 lipca 2009, o 13:00 ]
Tytuł: 

grzegorzkk napisał(a):
Masz już może coś?

liczyłem, że jednak się nie przydadzą.. Zrobienie ulotki to moment. Napiszcie mi tylko, czy chodzi o ulotki czy o plakaty(przydałyby się wymiary), i co miałbym w nich zawrzeć- czy informacje ogólne o akcji, czy konkrety o jakiejś pikiecie, konkretne daty. Ma to być w kolorze(wydruk będzie droższy), czy czarno-białe?

Autor:  Grzegorz Gniew [ 29 lipca 2009, o 15:43 ]
Tytuł: 

No i to są informacje, które nam tutaj po gniewskiej stronie wystarczą, by robić pikietę. Za długo to trwa, jest zainteresowanie ogólnopolskich mediów, więc trzeba kuć żelazo póki gorące. Propozycja terminu blokady to 11 sierpnia, do tego czasu trzeba zdążyć z wszystkimi formalnościami (zgoda na protest), ulotki itd.

Autor:  nowm [ 29 lipca 2009, o 18:12 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Propozycja terminu blokady to 11 sierpnia,

szkoda, bo wyjezdzam z Polski 10 sieprnia.. wszystko mnie ominie :sad:
co do formy ogłoszenia, jeszcze raz zapytam- ulotki, czy plakaty?? w kolorze, czy bez? jaki info ma w nich być zawarte?

Autor:  nowm [ 3 sierpnia 2009, o 20:19 ]
Tytuł: 

nie wiem, czy nasza akcja(pikieta) 11 sierpnia będzie miała sens. Skoro wszystko jest na dobrej drodze, może powinniśmy poczekać do ostatecznej decyzji, kiedy to wszystko wyjaśni się za 2 tygodnie.. ? Wtedy można wkroczyć, jeśli pojawi się protest ekologów.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 4 sierpnia 2009, o 07:24 ]
Tytuł: 

Więc czekamy. Właściwie sprawa jest na przeciągającym się finiszu. Jeszcze tak blisko rozstrzygnięć nie było, może więc jeszcze chwileczkę warto się wstrzymać. Możemy przyjąć, że robimy protest 11 sierpnia, wychodzimy na ulicę, krzyczymy do telewizji, że chcemy mostu, że mamy dość czekania. Dziennikarze pytają urzędników - czy most będzie? Oni odpowiadają, że przecież trwa postępowanie i wszystko jest na dobrej drodze. Czekamy do 17ego? Wtedy też będziemy wiedzieli o tym, czy OTOP złoży jakiś wniosek lub przedstawi swoje stanowisko... Po decyzji wydanej przez Panią Wójt będzie też wiadomo, czy OTOP się odwoła.... Może więc przyjmijmy gotowość na protest po ewentualnym proteście OTOP-u? Nie wiem... Ja osobiście mam dość czekania, ale może faktycznie jeszcze trochę cierpliwości jest wskazane...

Autor:  grzegorzkk [ 4 sierpnia 2009, o 09:25 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Ja osobiście mam dość czekania, ale może faktycznie jeszcze trochę cierpliwości jest wskazane...

Przyłączam się do tego stwierdzenia...
Mam pytanie.czy macie w Gniewie jakieś gotowe materiały do druku?

Autor:  Grzegorz Gniew [ 5 sierpnia 2009, o 09:09 ]
Tytuł: 

Pracujemy nad tym, tylko wciąż potrzebujemy zdjęć z Kwidzyna - fabryk, rynku, panoramy miasta. Może ktoś ma jakieś wejścia?

[ Dodano: 5 Sierpień 2009, 09:12 ]
Poddaję pod rozważenie trzy opcje protestu:

1. Częściowa blokada i manifestacja z udziałem mieszkańców powiatów kwidzyńskiego i tczewskiego drogi nr 55 Kwidzyn - Malbork

2. Częściowa blokada i manifestacja na moście przez Wisłę k. Tczewa.

3. Częściowa blokada i manifestacja na drodze krajowej nr 1 w okolicach Gniewa.

Autor:  Bombka [ 5 sierpnia 2009, o 09:34 ]
Tytuł: 

Cytuj:
3. Częściowa blokada i manifestacja na drodze krajowej nr 1 w okolicach Gniewa.

Wydaje mi się, że ta opcja będzie miała największe pole oddziaływania i zwróci uwagę największej liczby osób.

Autor:  Porcellus [ 5 sierpnia 2009, o 10:11 ]
Tytuł: 

Potrzeba Wam jeszcze parę opon i telefon do Leppera :twisted:
Blokując drogi pomyślcie też o tych, którym utrudnicie życie, bo efekt przewiduję zerowy.
Decyzje o budowie mostu zapadają gdzie indziej i choćby nawet zaczniecie fikać koziołki na autostradzie, to tak naprawdę nie będzie miało wpływu na rozpoczęcie budowy.
Na szczęście, nie chcę mieć z tą dziecinadą nic wspólnego.

Porcellus

Autor:  Bombka [ 5 sierpnia 2009, o 10:17 ]
Tytuł: 

To co proponujesz Porcellus? Pikietę pod gdańskim oddziałem GDDKiA czy Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego?

Autor:  Porcellus [ 5 sierpnia 2009, o 10:22 ]
Tytuł: 

To już bardziej rozsądne, przynajmniej nie będą z tego powodu cierpieć Bogu ducha winni ludzie.
Na szczęście czasy Szamboobrony odeszły w zapomnienie.

Porcellus

Autor:  Grzegorz Gniew [ 5 sierpnia 2009, o 10:40 ]
Tytuł: 

Przy Twoim wieku Porcellus (patrzę na Twój profil) to faktycznie nie angażowałbym się w sprawę mostu.... :) Co do Twojego stwierdzenia. Idąc takim rozumowaniem, nie byłoby dzisiaj Polski, nie byłoby wielu innych wygranych właśnie dzięki społecznym zrywom sukcesów!!! Jeżeli uważasz to za dzieciniadę, to ok. Dziękujemy za opinię i robimy dalej swoje. Jeżeli nie wierzysz w siłę społecznego nacisku to jak wytłumaczysz sukcesy wielu strajków, manifestacji i powstań?! Nie potrzebujemy porad leppera, a kierowcy mają być naszymi partnerami w całej tej kampanii. Blokada jak zauważyłeś miałaby być częściowa, w celu wręczenia ulotek informacyjnych kierowcom. Po urzędem marszałkowskim to sobie możemy palić opony - tam nie zapada akurat i nie zapadnie żadna decyzja dotycząca budowy mostu. Ja to wszystko wiem - decyzje zapadają gdzie indziej, ale bierność społeczna powoduje, że zapadają wolno i bez pośpiechu! A presja społeczna i nagłośnienie sprawy w mediach może przynieść efekty. Nie musi, ale może. Możemy siedzieć na tyłkach i czekać na info w prasie lub internecie "MOSTU JEDNAK NIE BĘDZIE", BRAK PIENIĘDZY NA MOST. EURO WAŻNIEJSZE MOST W KWIDZYNIE DO SZUFLADY i co pojawi się wściekłość i chęć wyjścia na ulicę, chęć działania i żal, że się jednak nic w tej sprawie społecznie nie zrobiło.... Ja tam wolę oszczędzić sobie to uczucie. Ty masz wybór...

Autor:  Porcellus [ 5 sierpnia 2009, o 10:48 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
nie byłoby wielu innych wygranych właśnie dzięki społecznym zrywom sukcesów!!


Tak, tak ......szczególnie Powstania.
Tak, tak lansuj się dalej młody człowieku... nie zapomnij jeszcze sobie kupić szabelki w sklepie z zabawkami, jak ma być głupio to niech przynajmniej będzie śmiesznie.


Porcellus

Autor:  Grzegorz Gniew [ 5 sierpnia 2009, o 10:50 ]
Tytuł: 

Porcellus- jakoś odechciało mi się z Tobą gadać...



Chcą przerwać sen o moście!
W most na Wiśle w okolicach Kwidzyna wierzą już chyba tylko inwestor i urzędnicy. Mieszkańcy stracili cierpliwość, a ci bardziej zdesperowani chcą nawet blokować krajowe drogi.



To, że przy tak dużych inwestycjach realizowanych w naszym kraju jest bardzo dużo biurokracji i pracy dokumentacyjnej każdy wie, ale to co dzieje się z kwidzyńskim mostem bije już wszelkie rekordy!
Wszystko z powodu konfliktu z ekologami, którzy mają uwagi co do konstrukcji mostu, która zagrażać ma migrującym wzdłuż rzeki ptakom.
Czy faktycznie konstrukcja, przecinająca dolinę rzeki w poprzek miałaby negatywny wpływ na przelatujące nad rzeką ptactwo? Nawet ornitolodzy mają tutaj zdania podzielone, jednak de facto nie ma żadnych badań, które by takie zagrożenie potwierdzały. Nie chodzi tutaj o bicie piany i budowanie społecznej nienawiści do przyrodników, bo to i tak nic nie zmieni, jednak warto na sprawę spojrzeć z innej strony. Most, o którym mówi się od dwudziestu lat, most, który jest potrzebny mieszkańcom, przedsiębiorcom tak bardzo jak ptakom skrzydła, stał się paradoksem jakich w Polsce jest wiele przy realizacji niezbędnych dla naszego kraju inwestycji. Przez 20 lat czekaliśmy na pieniądze na most, w końcu pieniądze się znalazły, ale mostu może już nigdy nie być.

Zakładając czarny scenariusz. We wrześniu czekamy na decyzję środowiskową Ewy Nowogrodzkiej, wójt gminy Kwidzyn. Załóżmy, że w tym czasie OTOP (obecnie główny przeciwnik mostu linowego, zwolennik konstrukcji płaskiej) złoży swoje zastrzeżenia co do inwestycji, a zaraz po wydaniu decyzji środowiskowej odwoła się od niej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Inwestycja mimo wszystko, może być kontynuowana. Pod koniec roku odbywa się przetarg. Wyłoniony zostaje wykonawca. W tym samym czasie trwa wymiana ognia między inwestorem a organizacją ekologiczną. Sprawa trafia do sądu, a tam rozstrzyga się w podobny sposób jak sprawa obwodnicy Augustowa. Żeby było mało, w budżecie państwa brakuje pieniędzy w związku z kryzysem i inwestycjami w infrastrukturę związaną z Euro 2012. Most w Kwidzynie pozostaje tylko marzeniem… Kwidzyn traci najwięcej. Zakłady, które nie mogą w dogodny sposób komunikować się z Trójmiastem przenoszą się na Ukrainę i do Rumunii. Tłumy bezrobotnych udają się do urzędów pracy. Gniew nadal pozostaje odciętym od świata miasteczkiem, w którym idea turystyki upada. Wciąż nie ma dogodnego połączenia północno wschodniej polski z autostradą A1 i Trójmiastem. Sznury tirów dalej wiją się zadymioną od spalin i pełną od przydrożnych krzyży krętą drogą numer 55. Kwidzyn smutno mrugnie nocnymi światłami Gniewowi wychylającemu się ze wzgórz po drugiej stronie rzeki. Sen o moście trwał będzie dalej…


Obudźmy się!
Mieszkańcy powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego czując, że ten scenariusz może się ziścić, chcą wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce i wyjść na ulicę. Na forach internetowych Kwidzyna rozgorzała dyskusja prowadzona między mieszkańcami Kwidzyna i Gniewa, planowane są protesty, przygotowywana jest duża kampania społeczna na rzecz budowy mostu, blokady dróg. W protest włączyć się chcą zakłady przemysłowe z terenu obu powiatów. Chcemy podkreślić, że mostu przez Wisłę, nie potrzebują politycy i urzędnicy – potrzebują go przede wszystkim mieszkańcy, pracownicy zakładów, których byt uzależniony jest od mostu.
Do tej pory mieszkańcy nie zajmowali głosu w publicznej dyskusji na temat inwestycji. – mówi jeden z liderów Kampanii. W Gniewie koordynatorem akcji zostało Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. – Chcemy poprzez media wywrzeć presję na politykach i urzędnikach – by w końcu doprowadzić do realizacji tej inwestycji, która dla nas młodych mieszkańców jest niezbędna. Jak nie będzie mostu do Kwidzyna, nie mamy co szukać w Gniewie. Wyprowadzamy się. – mówią młodzi członkowie Stowarzyszenia. Liderzy kampanii rozpoczęli już współpracę z największymi stacjami telewizyjnymi w Polsce. Ich cel jest jasny. Stop dla liberum veto w sprawie mostu! Nie może być tak, że jeden głos niszczy wszystkie nadzieje. – mówią. Wkrótce ruszyć ma specjalna strona WWW.chcemymostu.pl pojawią się też ulotki zachęcające do wzięcia udziału w kampanii. – My nie chcemy walczyć z ekologami, my chcemy mostu, obojętnie jakiego. Chcemy by urzędnicy udowodnili, że w Polsce można jeszcze coś zbudować bez konfliktów, bez nadmiernej biurokracji. Jak my mamy zorganizować Euro 2012, jeżeli nie potrafimy zbudować jednego mostu? Jako kraj się kompromitujemy. – mówią młodzi rozgniewani gniewianie i kwidzyniacy.

Autor:  nowm [ 5 sierpnia 2009, o 10:54 ]
Tytuł: 

Porcellus- drugi Magzeust na forum. Idź człowieku schowaj się w buraki u swojego Leppera, twoje przewidzenia są nam zbędne..

Autor:  chanbord [ 5 sierpnia 2009, o 10:57 ]
Tytuł: 

Myślę, że im więcej szumu o moście w mediach itp tym lepiej dla nas i mostu :)

Autor:  GSXR [ 5 sierpnia 2009, o 10:59 ]
Tytuł: 

Co to dzisiaj jakiś dzień kurczaków ?
Zluzujcie rajtuzy.

Autor:  Bombka [ 5 sierpnia 2009, o 12:23 ]
Tytuł: 

Porcellus, Twoje zdanie już znamy. Dziękujemy, że się nim z nami podzieliłeś. Jednak proszę, nie zabieraj więcej głosu w tym konkretnym temacie.
Z wyrazami szacunku,
Bombka

Autor:  chanbord [ 5 sierpnia 2009, o 12:24 ]
Tytuł: 

Bombka napisał(a):
nie zabieraj więcej głosu


Już więcej tu nie chrumkaj :P

Autor:  GSXR [ 5 sierpnia 2009, o 12:26 ]
Tytuł: 

chanbord napisał(a):
Bombka napisał(a):
nie zabieraj więcej głosu


Już więcej tu nie chrumkaj :P


Hahahahahhahaha :D o jeżu jeżu ale dziś to chyba za gorąco jest :P

Co do mostu i akcji protestacyjnej.
Nie blokujcie drogi ewentualnie zablokować w celu rozdania ulotek.
Pod urzędy też można się udać popalić opony ;)

Autor:  chester [ 6 sierpnia 2009, o 10:47 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
We wrześniu czekamy na decyzję środowiskową Ewy Nowogrodzkiej, wójt gminy Kwidzyn.

A do 17 sierpnia zbiera uwagi, skargi itp. dot. zależności środowiskowych na budowę mostu. http://www.bip.gminakwidzyn.pl/?a=2673

Autor:  Waldemar [ 6 sierpnia 2009, o 19:20 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Potrzeba Wam jeszcze parę opon i telefon do Leppera :twisted:
Blokując drogi pomyślcie też o tych, którym utrudnicie życie, bo efekt przewiduję zerowy.
Decyzje o budowie mostu zapadają gdzie indziej i choćby nawet zaczniecie fikać koziołki na autostradzie, to tak naprawdę nie będzie miało wpływu na rozpoczęcie budowy.
Na szczęście, nie chcę mieć z tą dziecinadą nic wspólnego.

Porcellus



A czy ktoś bez własnej woli musi - nie kol. ci którzy chcą wezmą udział
Bo to sprawa dla dorosłych a nie dla dzieci - mam nadzieje że się nie obrazisz
że tak napisałem - ALE SAM SPROWOKOWAŁEŚ MNIE NAZYWAJĄC TAK TĄ WIELKĄ
DLA MIASTA I NIE TYLKO ZRESZTĄ - SPRAWĘ JAKĄ JEST MOST.

A z panem Lepperem proszę nas nie porównywać - bo jest to nie smaczne i
obraźliwe zarazem .
pozd. Waldemar

Autor:  Porcellus [ 6 sierpnia 2009, o 19:35 ]
Tytuł: 

Waldemar napisał(a):
A z panem Lepperem proszę nas nie porównywać - bo jest to nie smaczne i
obraźliwe zarazem .

I reakcja na mój post :roll:
nowm napisał(a):
Idź człowieku schowaj się w buraki u swojego Leppera,


Z takimi ludźmi chcesz protestować - cóż wybacz, nie dziw się w takim razie mojej reakcji ;)

Waldemarze, święte slowa:
Waldemar napisał(a):
Bo to sprawa dla dorosłych a nie dla dzieci


Pozwólmy więc działać dorosłym, a nie dzieciom i drobnym politycznym lanserom :razz:

Porcellus

P.S. Bombeczko, mam nadzieję, że po tym jak Cię robaki pogryzły na spływie miałaś zły dzień i stąd Twoja niefortunna wypowiedź :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  Waldemar [ 6 sierpnia 2009, o 19:46 ]
Tytuł:  Porcellusie

Dobrze wiesz co miałem na myśli pisząc że to sprawa dla dorosłych a nie dla
dzieci - nie miałem na myśli tych którzy tej sprawie pilotują mimo młodego wieku.

Autor:  Porcellus [ 6 sierpnia 2009, o 20:06 ]
Tytuł: 

Dla niektórych:
Waldemar napisał(a):
którzy tej sprawie pilotują mimo młodego wieku.

Widocznie jest im bliżej do lepperiady, niż do pozytywistycznych działań :twisted:

Wybacz, ale tak to wygląda .... i zapewniam Cię, że nie jest to tylko moje zdanie..

Porcellus

Autor:  Waldemar [ 6 sierpnia 2009, o 20:11 ]
Tytuł:  Do powyższego kom.

Cytuj:
Wybacz, ale tak to wygląda .... i zapewniam Cię, że nie jest to tylko moje zdanie..



Wiem doskonale - racje zawsze będą dwie - tylko która jest lepsza -
to się okaże .

Życzę miłej nocy - Waldemar

Autor:  nowm [ 6 sierpnia 2009, o 20:46 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
cóż wybacz, nie dziw się w takim razie mojej reakcji


reakcji na co ? na to, że próbujemy coś zrobić, by zwrócić uwagę na potrzebę budowy mostu? bo chyba nie na moje słowa, które napisałem po tym jak już "zareagowałeś" w charakterystyczny dla ciebie sposób ? jeśli tak, to wybacz, ale do świń trzeba zwracać się w wiejskim stylu

Cytuj:
Tak, tak lansuj się dalej młody człowieku... nie zapomnij jeszcze sobie kupić szabelki w sklepie z zabawkami, jak ma być głupio to niech przynajmniej będzie śmiesznie.


daruj sobie takie wypowiedzi, uwielbiasz zwracać na siebie uwagę..

Porcellus napisał(a):
Z takimi ludźmi chcesz protestować


Waldemarze, przyłącz się do Porcellusa, na pewno będzie z tego nieróbstwa pożytek.


Jeśli w twoim mniemaniu Porcellusie najlepiej jest siedzieć w fotelu, nic nie robić i nazywać nasze działania dziecinadą- zamilcz, bo nic ci do tego. To my zrobimy z siebie "dzieci".

p.s dzieki malgos za ostrzeżenie.. ;)

Autor:  Porcellus [ 6 sierpnia 2009, o 21:03 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
ale do świń trzeba zwracać się w wiejskim stylu


Gratuluję, rzeczowego i "kulturalnego" podejścia do tematu.
Sam widzisz Waldemarze i Grzegorzu, że z takimi zawodnikami to sami zbudujecie most... wirtualny :grinka:

Porcellus

Autor:  Bombka [ 6 sierpnia 2009, o 21:06 ]
Tytuł: 

Porcellus, ucisz się w końcu!!! Bo jesteś coraz bardziej niestrawny!

Autor:  nowm [ 6 sierpnia 2009, o 21:15 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Gratuluję, rzeczowego i "kulturalnego" podejścia do tematu.

hehe, człowieku, spójrz na siebie :-)
kto tu do tematu podchodzi nie-"rzeczowo"? ja tu o szpadelkach, oponach i niepowodzeniu rozprawiam? Nie masz nic ciekawego(zawsze prowokujące komentarze)do napisania w temacie-
Cytuj:
zamilcz

Autor:  chester [ 6 sierpnia 2009, o 21:16 ]
Tytuł: 

Jak most już będzie to powinna wisieć tabliczka przed wjazdem - Świniom wstęp wzbroniony (tym zwierzętom most jest niepotrzebny). :roll:

Autor:  Porcellus [ 6 sierpnia 2009, o 21:23 ]
Tytuł: 

Bombka napisał(a):
Bo jesteś coraz bardziej niestrawny!


Bombeczko, wyluzuj robaki już Cię nie gryzą , więc pozwól jak to na forum wyrazić swoje zdanie.
Szkoda, że nie przeszkadza Ci "nowm'irowa kultura"( jako moderator zacznij bardziej zwracać na to uwagę)
i jako osoba inteligentna nie pozwalaj sobą manipulować przez lanserów.

Jak to mawia nasz (...) : "i tak Cię lubię"

Porcellus

Autor:  nowm [ 6 sierpnia 2009, o 21:32 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
"nowm'irowa kultura"

jeśli już to "nowm'owa", bo użytkownik "nowmir" to nie ja..

tak to jest już ze mną, że staję w obronie innych. Ty nie potrafiłeś zacząć kulturalnie rozmowy, z resztą nigdy nie potrafisz. Zaatakowałeś Grzegorza i pomysł, ja stanąłem w obronie. Taki już jestem :-)

Autor:  Porcellus [ 6 sierpnia 2009, o 21:43 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
i "nowm'irowa kultura"


A taką malutką kreseczkę, dziecko dostrzegło, bo jak nie to zapewne Bombeczka wytłumaczy ci co to jest apostrof zamiast się drapać i szukać dziury w całym :grinka:

Porcellus

Autor:  Grzegorz Gniew [ 6 sierpnia 2009, o 22:01 ]
Tytuł: 

hmmm... no dobra, daruję sobie... Zdjęcia do ulotek są już w części gotowe, od przyszłego tygodnia w Gniewie rozpoczniemy pracę. Zdjęcia wyślę też do naszego kolego forumowego, który zdeklarował się zaprojektować. Na www.gniew.pl pokazał się tekst w aktualnościach. Kampania nabiera rozmachu. Może byśmy pomyśleli o jakimś spotkaniu ws. naszej akcji, by porozmawiać o naszym celu, bez zbędnych zakłóceń ze strony co niektórych... Rozumiem, że wariant z akcją przy drodze krajowej nr 1 narazie wygrywa?
I jeszcze jedno - nie marnujcie energii na zbędne dyskusje :) Pozdrawiam wszystkich.
Marny lanser :oops:

Autor:  nowm [ 6 sierpnia 2009, o 22:02 ]
Tytuł: 

Nie dam się już sprowokować. Na tym zakończę, bo.. się ustępuje.

Autor:  Porcellus [ 7 sierpnia 2009, o 09:16 ]
Tytuł: 

Ze smutkiem stwierdzam, że czytanie ze zrozumieniem dla niektórych moich antagonistów jest jednak nieosiągalną sztuką z zakresu wiedzy tajemnej. Rewolucyjny zapał przejawiający się w stwierdzeniu "kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam" okraszony epitetami może i jest dobry dla młodych czekistów, ale nie sądzę aby w jakikolwiek sposób pomógł w przyspieszeniu budowy mostu.
Mój sprzeciw nie wynika z faktu abym był przeciwnikiem jak najszerszego propagowania i zwracanie uwagi decydentów na problem braku mostu przez Wisłę.
Sprzeciwiam się zaś stanowczo metodom proponowanym na tym forum. Blokada drogi, nawet ograniczona do wręczania ulotek jest utrudnieniem w ruchu drogowym i napewno sympatii blokującym nie przyniesie. Konia z rzędem temu, kto pokaże, że poprzez blokowanie dróg udało się przyspieszyć jakąś inwestycję.
Takie metody być może wyniosły kiedyś towarzysza Leppera na rządowe stołki, co wcale nie znaczy, że są skuteczne. Najprościej jest zrobić lepperiadę i nie ważne, że usłyszy się kilka jobow ważne, że będą kamery. Kiedyś będą wybory i taki szum medialny może przysporzyć parę głosów. Ale skoro brakuje innych pomysłów, może zacznijcie na początek akcję ulotkową na promach połączoną z darmowym myciem szyb i reflektorow. Taka akcja będzie odebrana dużo sympatyczniej. Może zrobić happening w trakcie którego powiesi się na filarach opaleńskiego mostu olbrzymie banery z napisem "Chcemy mostu" (jeden po naszej kwidzyńskiej stronie, a drugi po gniewskiej i zaprosić na taką akcję TV). Taki happening można zakończyć np spływem kajakowym do przeprawy promowej i zakończyć np jakimś koncertem.
Można zrobić wiele innych ciekawych rzeczy.
Można też szkodzić sprawie poprzez blokowanie dróg.
Przemyślcie to towarzyszu Grzegorzu dla dobra sprawy.

Porcellus

Autor:  Grzegorz Gniew [ 7 sierpnia 2009, o 11:27 ]
Tytuł: 

No i od razu lepiej, jak spuściliśmy nieco z tonu. W końcu wiemy na czym stoimy. Byłem zupełnie ostatni, by prowadzić jakąś wojnę. W kilku pierwszych postach dotyczących mostu zaatakowałeś i pomysł i ludzi. Później górę wzięły już tylko emocje. To co napisałeś w Twoim ostatnim poście to bardzo cenna uwaga! Nikt tu nie powiedział, że chcemy robić zadymę dla zadymy, a już zupełnie nie dla głosów w wyborach !!! Nikt też nie uparł się, że musi być to blokada drogi. Heappening był w naszych planach. Wykorzystanie byłych filarów uważam za strzał w dziesiątkę, pod warunkiem, że rybitwy zakończą tam lęgi. Akcje na promie - również świetny pomysł!

Autor:  GSXR [ 7 sierpnia 2009, o 12:15 ]
Tytuł: 

To przez pogodę, a do tego pełnia.... :twisted: :twisted: :twisted:

Autor:  chester [ 7 sierpnia 2009, o 12:24 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
akcję ulotkową na promach połączoną z darmowym myciem szyb i reflektorow.

będziesz mył szyby i reflektory? A nie wystarczy tylko rozdanie ulotek

Autor:  zielony [ 7 sierpnia 2009, o 20:08 ]
Tytuł: 

Pikietujmy !!!

Autor:  nowmir [ 7 sierpnia 2009, o 21:49 ]
Tytuł: 

31 sierpnia 2009 mija dokładnie 100 lat od otwarcia pierwszego stałego mostu (istniał tylko 20 lat), więc impreza nad Wisłą będzie dobrym pomysłem. Blokowanie dróg może tylko zaszkodzić, tym bardziej, że po 15 sierpnia Kwidzyn i tak już będzie zablokowany.
P.S. Okazuje się, że Kwidzynowi jest potrzebny również most kolejowy. Z powodu remontu mostu w Tczewie, od kilkunastu dni pociąg towarowy Zajączkowo Tczewskie - Kwidzyn (oraz powrotny) jeździ okrężną trasą przez Grudziądz, Laskowice, Smętowo.

Załączniki:
Opalenie-Kwidzyn 05.2007.jpg
Opalenie-Kwidzyn 05.2007.jpg [ 166.56 KiB | Przeglądane 10637 razy ]

Autor:  chanbord [ 7 sierpnia 2009, o 22:07 ]
Tytuł: 

oooooooo zaczęli drogę dojazdową do mostu po zachodniej stronie Wisły robić :)

Autor:  nowmir [ 7 sierpnia 2009, o 22:48 ]
Tytuł: 

chanbord napisał(a):
oooooooo zaczęli drogę dojazdową do mostu po zachodniej stronie Wisły robić :)

To jest odkrywkowa kopalnia cegielni Opalenie. Droga dojazdowa będzie w zupełnie innym miejscu.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 8 sierpnia 2009, o 15:34 ]
Tytuł: 

31 to poniedziałek, może 30, albo w sobotę 29ego po dwóch stronach Wisły?
Aby zorganizować akcję na promach musimy:
1. promy muszą kursować
2. musimy mieć conajmniej 4 ludzi do obstawienia dwóch promów
3. musimy mieć ulotki, które są w przygotowaniu

[scroll]Aby zorganizować imprezę na brzegach rzeki:[/scroll]

1. Stoisko informacyjne z dwóch stron, czy z jednej??? (po której ze stron kontakt dla mediów?)
2. Ludzie, ludzie i jeszcze raz ludzie - musi być ich dużo, koncert odpada, bo za mało czasu, ale coś co przyciąga... z Gniewu dwa autokary ludzi na 100%. Trzeba pomyśleć o jakiejś atrakcji - stoisko z grillem, piwem? jak na festynie, przejażdżki konne, można zrobić inscenizację historyczną z gniewskimi rycerzami - którzy wraz z burmistrzem Gniewa wołaliby do burmistrza Kwidzyna przez megafon, że Gniew rusza na Warszawę walczyć o most :)
3. Wielki transparent na filarach byłego mostu, konieczna jakaś łódka najlepiej motorówka, by dopłynąć do filarów, liny i osoba zwinna by to zamocować. Można też zrobić to wszystko na przeprawach promowych, transparent rozwinąć na promie i burmistrz Gniewa spotkałby się wraz z mieszkańcami z burmistrzem i mieszkańcami Kwidzyna po drugiej stronie.
4. Zgoda właścicieli terenu
5. Wydruk ulotek
6. Stoisko - namiot -mam załatwiony
zaraz wkleję fotę filarów

[ Dodano: 8 Sierpień 2009, 15:36 ]
zdjęcie powyżej - przyda się na stronkę, albo na ulotki


Obrazek

Autor:  chanbord [ 8 sierpnia 2009, o 15:40 ]
Tytuł: 

o sziet, dużo tego :)

Przyjadę motocyklem, może uda się włączyć w to całą brać motocyklową z naszego rejonu :)

Autor:  Grzegorz Gniew [ 8 sierpnia 2009, o 15:46 ]
Tytuł: 

i wcale nie byłoby głupio :) Tam jest taki fajny plac nad filarami :)

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 8 sierpnia 2009, o 17:28 ]
Tytuł: 

Nie zamierzam tu odgrywać roli jakiegoś doradcy zwłaszcza , gdy nie zamierzam brać czynnego udziału w akcji. Ale dobrze się stało, że odchodzicie od pomysłu blokady, który choć radykalny, to nierealny i nielegalny. Przypomnę swoje zdanie:
Cytuj:
W przypadku blokad nie każdy może liczyć na taką tolerancję jak to bywało z „Samoobroną”.
Happening na promie i filarach może być bardziej widowiskowy i jakoś bardziej pozytywnie może się przysłużyć popularyzacji idei przyspieszenia budowy mostu. W przeciwieństwie do blokady może raczej tylko przysporzyć zwolenników sprawy niż jej wrogów. Nie jestem strachliwy (mam za sobą prawdziwe zadymy jeszcze z ZOMO), ale zachęcanie młodych ludzi do nielegalnej akcji, gdzie wkurzonych kierowców niewątpliwie wsparłyby oddziały interwencji, to pewna nieodpowiedzialność.
Jak widzę pracy macie mnóstwo, obyście wytrwali przy tych planach i ich realizacji. Będę Waszym kibicem. :607:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 8 sierpnia 2009, o 21:46 ]
Tytuł: 

dobrze się stało, że była okazja na wymianę zdań nt. sposobu przeprowadzenia kampanii. To, że planowaliśmy blokadę, nie znaczyło, że chcieliśmy zupełnie zablokować ruch i robić to nielegal. Chcieliśmy uzyskać odpowiednie pozwolenia. Ale pomysł allternatywny uważam za bardzo atrakcyjny i warto by każdy się wypowiedział co o tym sądzi. Spontaniczności i żywiołu w akcji wiślano - promowej będzie więcej niż przy blokadzie, a jest też szansa by przy okazji pokazać, że most nie zaszkodzi pięknej dolinie Wisły... Co do kampanii - to nie tak, że ciągle tylko gadamy. Tworzą się ulotki, niedługo ruszy chcemymostu.pl, jest kontakt i zainteresowanie ze strony TVN 24. Teraz tylko zespół już nie wirtualnych zaangażowanych i działamy!!!

[ Dodano: 8 Sierpień 2009, 21:49 ]
akcja na filarach atrakcyjnie by wyglądała z błekitnego 24 :) Tu oczko do zaprzyjaźnionego redaktora :)

Autor:  Porcellus [ 8 sierpnia 2009, o 23:05 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Wielki transparent na filarach byłego mostu, konieczna jakaś łódka najlepiej motorówka, by dopłynąć do filarów, liny i osoba zwinna by to zamocować.


Takich rzeczy nie robią osoby zwinne, tylko profesjonaliści, jest Ci u nas takowych dostatek.
W kwestii tzw. transportu wodnego też nie ma żadnych problemów.
Koordynuj dalej akcję towarzyszu Grzegorzu ;)

Porcellus

Autor:  Grzegorz Gniew [ 10 sierpnia 2009, o 08:20 ]
Tytuł: 

Strona www to już poważny krok wykonany w naszej kampanii. Czas na kolejne. Załatwię dzisiaj, by na stronie Gniewu wkleić baner z odnośnikiem do strony. Teraz trzeba do jak największej ilości osób wysłać link z adresem. Każdy ma pole do popisu. Co do treści - dyskutowałbym o tekście dotyczącym ekologów. Strona wyraźnie bije w ekologów, którzy bądź co bądź jeszcze nie odnieśli się do aktualnego raportu. Nie wiem co o tym myślicie, ale fragment o "pasożytach" bym usunął. Od wielu lat zajmuję się monitoringiem ptaków w dolinie dolnej Wisły, nigdy nie uważałem się za ekologa, ale wiem, że prawo unijne jest po stronie ekologów i tego bym nie podważał. Minóg jest chroniony i nic na to nie poradzimy, ptaki migrują doliną rzeki i też ich nie przekierujemy :) Dla nas argumentem numer 1 jest to, że NIE MA DOWODÓW NAUKOWYCH NA TO ŻE MOST W WARIANCIE EXTRADOSED BĘDZIE SZKODZIŁ PTAKOM. Dla Doliny Dolnej Wisły i jej awifauny największym zagrożeniem jest rozlatujący się stopień wodny we Włocławku i tam skierowałbym energię ekologów i organizacji przyrodniczych!!!!

[ Dodano: 10 Sierpień 2009, 08:34 ]
Porcellus napisał(a):
Takich rzeczy nie robią osoby zwinne, tylko profesjonaliści, jest Ci u nas takowych dostatek.
Możesz zdradzić więcej szczegółów? Jesteś w stanie załatwić takich ludzi? Trzeba już przygotowywać baner, który miałby tam zawisnąć. Nie wiem jak oceniacie pomysł poproszenia Eko-Inicjatywy o włączenie się do akcji? Jeśli nie ma przeciwskazań dzisiaj tam dzwonię. Czas pomyśleć o jakimś wsparciu finansowym, a żeby uderzyć choćby do kwidzyńskich firm, trzeba mieć jakiegoś prawnego reprezentanta. Ze wstępnych rozmów, które prowadziłem na początku naszej akcji Eko-Inicjatywa włączy się w akcję promującą most i walory przyrodnicze doliny Wisły. Myślę więc, że po odejściu od blokad pojawia się zielone światło dla Eko-Inicjatywy...

Autor:  Grzegorz Gniew [ 10 sierpnia 2009, o 12:40 ]
Tytuł: 

No to fajnie się składa - bo my mamy akurat Vivat Vasa! Chcemy zorganizować krótki rycerski manifest. Mam projekt ulotki, autor nowm wyjechał za granicę, przesłał mi projekt w jpg. Wrzucę go na stronkę do konsultacji, tylko niech mi ktoś powie jak tu wkleić foto?

Autor:  Bartosz [ 10 sierpnia 2009, o 12:43 ]
Tytuł: 

grzegorzkk napisał(a):
Tak na marginesie w sobotę nad Wisłą w Korzeniewie odbędzie się coroczna impreza związana z rocznicą Bitwy warszawskiej.Jest niezła okazja do nagłośnienia naszej akcji


Myśle, że ta impreza powinna nam wyznaczyć termin całej akcji. Duża ilość ludzi na żywo + media przyniesie ładny efekt.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 10 sierpnia 2009, o 12:47 ]
Tytuł: 

Tzn co jesteś za akcją w tą sobotę?

[ Dodano: 10 Sierpień 2009, 12:51 ]
http://www.gniew.pl/index.php?strona=1

Autor:  grzegorzkk [ 10 sierpnia 2009, o 14:05 ]
Tytuł: 

Bartosz napisał(a):
Duża ilość ludzi na żywo + media przyniesie ładny efekt

Jest okazja rozdać ulotki w temacie "dużej" akcji ,którą przygotowujemy.

Autor:  Bartosz [ 10 sierpnia 2009, o 17:45 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Tzn co jesteś za akcją w tą sobotę?

Jak najbardziej

Autor:  Grzegorz Gniew [ 10 sierpnia 2009, o 21:03 ]
Tytuł: 

Jesteście w stanie załatwić druk tych ulotek, czy potrzebujecie pomocy?

[ Dodano: 10 Sierpień 2009, 21:31 ]
Wysłałem Wam na maila przygotowane przez "nowm" projekt ulotki A5. Niestety nie dysponuję projektem w wersji do edycji, więc chyba ( o ile wiem jpg nie można poprawiać)musimy tę wersję przyjąć za ostateczną. Graficznie jest super, ale w treści są pewne nieścisłości. Na pierwszej stronie przydałoby się usunąć albo zmniejszyć logo firmy Transprojekt, bo obecnie wygląda jakby Transprojekt brał udział w akcji, lub był wydawcą ulotki. Na drugiej stronie ulotki jest pewna nieścisłość w zdaniu, że "inwestycje blokuje opinia środowiskowa ekologów", no bo opinia środowiskowa - a ściślej raport środowiskowy jest już u Wójta. Czeka na decyzję pani Wójt.

[ Dodano: 10 Sierpień 2009, 21:33 ]
a tak na koniec BRAWA DLA NOWN- KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!

Autor:  electro_nick [ 10 sierpnia 2009, o 22:35 ]
Tytuł: 

Jak mam cokolwiek wydrukować to też chciałbym dostać to na maila, z tym że prosiłbym o finalna wersję.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 11 sierpnia 2009, o 12:12 ]
Tytuł: 

Nowm wyjechał na dwa tygodnie, w kwestii ulotek i stronki nie możemy wiele obecnie zrobić. Powiem z ostatniej chwili wieści są gorące:
1. Jest pomysł zorganizowania (jednak) blokady za tydzień w środę na drodzie nr 1 k Gniewu. Inicjatywa ta wynikła podczas wczorajszej gorącej debaty w Gniewie.
2. Akcja na filarach może być równoległą/kolejną inicjatywą. Najlepiej równoległą.
3. Do akcji w Gniewie włączyły się już trzy firmy - oddelegują po 30 pracowników.
O 15ej w Gniewie mamy spotkanie robocze w tej sprawie.
Szczegóły podam wieczorem.

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 12:24 ]
Jesteśmy w stanie podstawić autokar pod prom w Opaleniu

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 12:36 ]
Dzwonił Dziennik Bałtycki. Jutro nasza inicjatywa pójdzie w świat!

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 13:46 ]
Waldemar! Potrzebujemy informacji nt. związków zawodowych? Czy coś się udało ustalić. Protest może być już za tydzień.

Autor:  electro_nick [ 11 sierpnia 2009, o 14:25 ]
Tytuł: 

Dostałem ulotkę, jest kolorowa, mam drukować w czarnej białości czy ktoś inny wydrukuje to kolorowo?

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 11 sierpnia 2009, o 16:22 ]
Tytuł: 

Rachel napisał(a):
Co jak co, ale do strajku głodowego mnie nikt nie namówi.
A ja bardzo chętnie przystąpię do strajku głodowego, jednakoż ze stosowną przerwą na obiad.
A już poważnie:
Grzegorz Gniew napisał(a):
Jest pomysł zorganizowania (jednak) blokady za tydzień ...
Pytam, czy ktoś tu zdaje sobie sprawę z procedury i terminów wymaganych przy tej formie akcji? Jeśli w takim terminie, to znaczy że akcja będzie nieuzgodniona i żywiołowa z wszystkimi tego konsekwencjami. Jest tu ktoś odważny, kto z imienia i nazwiska przyjmie na siebie odpowiedzialność?

Wydawało się, że już tu ustalono to, co realne i możliwe (akcja propagandowa: banery, strona www, ulotki i ich kolportaż), a tu widzę nowe zawirowania, które mają duża szansę wygasić ujawniony zapał deklarujących się uczestników.

Nasuwają mi się tu zbyt wielkie podobieństwa do buńczucznych podrygów różnych władz lokalnych w tym temacie "gonitwy za króliczkiem",
(bo nie o to chodzi by złowić króliczka,
ale by gonić go,
ale by gonić go,
ale by gonić go! go go ...), czyli różnych gestów kończących się ..... No, nie chcę wykrakać.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 11 sierpnia 2009, o 16:55 ]
Tytuł: 

Jutro będziemy mieli spotkanie z policją w tej sprawie.

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 17:08 ]
Co do reszty wypowiedzi przedmówcy. Narazie nie mieliśmy nic ustalone, prócz ulotek, strony i www. Nie było konkretnego planu, kto czym się zajmie podczas akcji na filarach. Konieczne są konkrety. Jest ktoś kto deklaruje się zorganizować wykonanie i umieszczenie na filarach mostu transparentu z napisem chcemy mostu!!! ? Co do ulotek - to jest wersja przygotowana przez nowm-a, którego jak mówiłem już nie ma w Polsce, dzisiaj zdobyłem ostatnie fotki i w Gniewie opracujemy kolejną ulotkę, więc możemy zrobić wariant czarno-biały. Jeśli z tego co wysłałem można drukować w czarnobiałym to ok, jeśli nie to trzeba w kolorze. Czy masz dojścia do jakiejś drukarni? Trzeba za to coś zapłacić? Proszę o szczegóły.
Wracając do blokady. Miejsce: droga krajowa nr 1, przejście dla pieszyc k. Nicponi - gm. Gniew, środa 19.08, godz. 12.00, czas trwania 1-2 godziny. Warunek odbycia protestu: spełnienie wszystkich wymogów prawnych i formalny wniosek OTOP z przeciwem co do raportu środowiskowego. Obok przejścia jest zatoczka dla autobusów, sporo miejsca dla zgromadzonych. Blokada polegać będzie na przechodzeniu przez pasy protestujących z transparentami, rozdaniu ulotek, powieszeniu baneru z napisem chcemy mostu na kładce nad drogą nr 1 w Gniewie, przekazaniu informacji przybyłym mediom i zakończeniu. Wtedy przystępujemy do akcji na promach i filarach.

[ Dodano: 11 Sierpień 2009, 17:11 ]
Acha no i organizatorem będzie Stowarzyszenie Centrum Aktywnych GNIEW

Autor:  matthew [ 12 sierpnia 2009, o 09:13 ]
Tytuł: 

a o akcji coraz głośniej :-) :!:
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/1035319.html

Cytuj:
Walczą w internecie o most na Wiśle
12.08.2009

Mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa wzięli sprawę mostu na Wiśle w swoje ręce. W internecie uruchomili stronę pod adresem www.chcemymostu.pl.

Można tam między innymi złożyć podpis pod petycją. To, jak zapewniają animatorzy akcji, dopiero początek działań zmierzających do wywarcia konkretnego nacisku na decydentów w sprawie budowy mostu spinającego brzegi Wisły na wysokości Aplinek po stronie gniewskiej i miejscowości Lipianki w powiecie kwidzyńskim.

Chociaż strona ruszyła z niedzieli na poniedziałek, to do wczoraj, do godz. 14 pod wirtualną petycją podpisało się ponad 130 internautów.

- Możesz przyłączyć się do naszej akcji, wykorzystując materiały zamieszczone na stronie www.chcemymostu.pl w dziale "Jak pomóc" - zachęcają administratorzy witryny internetowej akcji "Chcemy Mostu". - Każdy zainteresowany może tam również złożyć swój podpis pod petycją w sprawie budowy mostu.

Jak zapewniają administratorzy strony, sama akcja to dopiero początek, następnym krokiem będzie protest na drodze krajowej nr 1. Kiedy? Tego na razie nie zdradzają. Jak mówią, czekają do 17 sierpnia, kiedy to minie termin na zgłoszenie uwag do raportu środowiskowego w związku z planowaną budową mostu.

- Do naszej akcji włącza się coraz więcej ludzi, firm - mówi Grzegorz Wasielewski, jeden z inicjatorów akcji na forum internetowym www.e-kwidzyn.pl. - Pracodawcy deklarują, że oddelegują swoich pracowników do udziału w akcji mającej wesprzeć nasze działania w sprawie budowy mostu. Mieszkańcy boją się, że wydłużające się procedury zniweczą szansę na budowę mostu.

Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, uważa, że każda forma lobbowania w sprawie przyspieszenia budowy mostu jest słuszna.

- Cieszy mnie, że Gniew też upatruje w moście szansę na rozwój - mówi burmistrz. - W akcję zaangażowali się młodzi, aktywni ludzie. Niektórzy sami wywodzą się z ekologów. Oni nie widzą zagrożenia dla środowiska naturalnego. Przemawia przez nich rozsądek. Raport środowiskowy dla tej inwestycji jest dobrze przygotowany. Można mieć zastrzeżenia tylko złośliwie.

Krystyna Paszkowska - POLSKA Dziennik Bałtycki


Autor:  Grzegorz Gniew [ 12 sierpnia 2009, o 09:51 ]
Tytuł: 

http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia

Autor:  Corzano [ 12 sierpnia 2009, o 10:15 ]
Tytuł: 

Konkretnie tu: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/1035387.html

Autor:  reflexes [ 12 sierpnia 2009, o 10:29 ]
Tytuł: 

Corzano napisał(a):


"Gniew walczy z Kwidzynem o most na Wiśle" polonistą to ja nie jestem i nie będę ale jakoś ten tytuł mi dziwnie brzmi.

Autor:  chanbord [ 12 sierpnia 2009, o 20:49 ]
Tytuł: 

Czyż blokada "jedynki" to aż tak poważny problem związany z budową mostu w porównaniu z taką błachostką związaną z opłatami na autostradach?

Śmiało można blokować drogi trzeba tylko wymyślić jak to zrobić zgodnie z prawem tak jak motocyklowa brać ;)

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Motoc ... caid=188dd

Autor:  KrzaQ [ 13 sierpnia 2009, o 08:55 ]
Tytuł: 

załączam ulotkę do pobrania w formacie PDF.

Załączniki:
Komentarz: Ulotka do pobrania
ulotka_chcemymostu.pdf [760.99 KiB]
Pobrane 527 razy

Autor:  grzegorzkk [ 13 sierpnia 2009, o 14:10 ]
Tytuł: 

KrzaQ napisał(a):
załączam ulotkę do pobrania

Rozumiem,że mogę ją powielać ? Druga sprawa czy możesz ją mi przysłać w wersji roboczej?W najbliższym czasie wywieszę parę kopii na tablicach ogłoszeń w firmie ,w której pracuję oraz spróbuję zainteresować naszą akcją redakcję jednego z pism wydawanego w IP.Potrzebuję tylko Twoją zgodę na dysponowanie treścią.Ogólnie bardzo mi się podoba.Pozdrawiam.

Autor:  nowm [ 13 sierpnia 2009, o 14:20 ]
Tytuł: 

a co z moją ulotką? Grzegorz Gniew- wysłałeś ją do druku? Może mi ktoś ją podesłać na maila? nowm@o2.pl

Autor:  nowm [ 13 sierpnia 2009, o 15:30 ]
Tytuł: 

aha, i jeszcze jedno, jakby ktoś mi podesłał moją ulotkę(maila podałem wcześniej), zdążyłbym ją jakoś edytować(poprawić jedno zdanie, o którym wspominał Grzegorz)..

Chyba, że poczekacie aż wrócę, to poprawię je w domu(w odpowiednim programie, którego przy sobie niestety nie mam) i będą one wydrukowane na happening, który będzie pod koniec sierpnia?? To jak robimy?

Postaram się być jeszcze dzisiaj na forum wieczorem, ale nie obiecuję.

Pozdrawiam, u mnie ciągle gorąco ;)

Autor:  Robik [ 14 sierpnia 2009, o 21:31 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
poniedziałek się wszystko rozstrzygnie

Rozstrzygnie się w najbliższym tygodniu, bo liczy się data stempla pocztowego. Jeżeli jakiś wniosek został nadany przed 17-08 to możemy mieć kolejny problemik.

Autor:  nowm [ 14 sierpnia 2009, o 21:38 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
główny inicjator akcji


i tutaj pojawia się pytanie, kto jest tym głównym INICJATOREM..? pałeczkę nad wszystkim przejął Grzegorz; nie wiem, czy były jakieś wybory tam po stronie gniewskiej, dotyczące przewodnictwa całej akcji, ale uważam, że strona kwidzyńska została pominięta na całej linii.. Podobnie jak inni odczułem wrażenie, że to głównie Gniew, a nie Kwidzyn, stara się o budowę mostu po wczorajszej emisji programu w tv. Władzę nad prowadzeniem akcji przejęło stowarzyszenie Grzegorza. A Kwidzyn zapytano o zdanie? Sorry, że tak teraz z siebie to wywalam. Jestem za tym, aby przewodnictwo było obustronne, tj. Stowarzyszenie Promocji Medialnej e-Kwidzyn+ stowarzyszenie, do którego należy Grzegorz.

Tworząc całą stronę, bannery reklamowe, przewodnie hasła; Chcemy mostu! Stop gadaniu, manifest, etc, które teraz są powielane w wielu formach na portalach i w gazetach, czuję jakbym był jedynie wykorzystany do "wylansowania" co niektórych. Ja nikogo nie pytałem o pomoc, pomysł i zdanie, robiłem to dla siebie i mostu, a nie dla lansu innych. Przykro mi to pisać. Nie miałem zamiaru nikogo wylansować, nawet siebie.. Miałem inne intencje, gdy uruchamiałem stronę. Zrobić szum w mediach. Tylko tyle. Wymyśliłem całą tę akcję, która zwie sie Chcemy Mostu. Ja dałem jej nazwę, rzuciłem hasła, ruszyłem stronę z petycją, by coś się w końcu zaczęło dziać. Co innego jest zaprosić telewizję, a o gazetach dużo nie muszę pisać, bo oni sami szukają materiału na artykuły.. Tak pewnie bysmy siedzieli nadal bezczynnie, jak to chciał Porcellus.

Wiem, że Grzegorz dużo zrobił, by akcja zaistniała w mediach, ale ja chcę sprawiedliwego podziału "pałeczek", i niech kwidzyńska strona też ma w tym udział.
Podział w inicjatorach też musi być :roll: Muszę się spotkać z niektórymi osobami po powrocie, żeby sobie co nieco wyjaśnić..

P.S

Dzialanie petycji poprawione, nicki pousuwane, litery i polskie znaki poprawione :-)

Autor:  drosik [ 14 sierpnia 2009, o 21:44 ]
Tytuł: 

nowm,
muszę poczytać wątek jeszcze raz i zobaczyć kiedy wpadłeś na te wszystkie pomysły, bo chyba się pogubiłem :roll:

Autor:  krzyzak [ 14 sierpnia 2009, o 21:48 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Tak pewnie bysmy siedzieli nadal bezczynnie, jak to chciał Porcellus.

Chciał, ale już nie chce. :-P
Udziela się, i to bardzo.
Zaangażował się w akcję i to, z ogromną siłą i energią.
Kto by pomyślał. :-D
Brawo! Porcellusku! ;) :-D

Autor:  malgos [ 14 sierpnia 2009, o 21:53 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
(..) Miałem inne intencje (...)


mądrze gadasz i po raz pierwszy prawie w całości się z Tobą zgadzam oprócz jednego:

nowm napisał(a):
Tak pewnie bysmy siedzieli nadal bezczynnie, jak to chciał Porcellus


nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz bo to że gada to normalne ale tego że działa to nie zauważyłeś i nie doceniłeś. Gdyby nie on i jego zwariowane pomysły i działania to jak by się skończyło wczorajsze spotkanie i "wejściowy ponton" z panem redaktorem?

Ale to tylko mała dygresja aby nie sądzić póki nie dowie się wszystkiego :-)

Wracając do sprawy inicjatora. Cóż, jesteś głównym wykonawcą i pomysłodawcą ulotek, strony itp (i nie gadaj że jeseteś wykorzystany bo gdyby nie Ty to nadal byłby marazm). Chcąc nie chcąc oficjalnym inicjatorem z naszej strony faktycznie po cichu stało się stowarzyszenie i facjata (jak sam powiedział :grinka: ) KrzaQ'a. Nie martw się nikt nie zapomni o Twoim wkładzie i pchnięciu spraw mostowych do przodu. Po prostu inaczej byłoby nieuczciwie :583:

Autor:  punky [ 14 sierpnia 2009, o 21:55 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Podobnie jak inni odczułem wrażenie, że to głównie Gniew, a nie Kwidzyn, stara się o budowę mostu po wczorajszej emisji programu w tv. Władzę nad prowadzeniem akcji przejęło stowarzyszenie Grzegorza. A Kwidzyn zapytano o zdanie?


Nie było cię tam, wiem że jesteś na wakacjach więc nie możesz wiedzieć jak realizatorzy programu sterowali akcja na żywo w TVN24.
Wiem jak to wyglądało w TV i też wg mnie nie tak to powinno wyglądać,
wyszło jak widziałeś na filmach.

nowm napisał(a):
czuję jakbym był jedynie wykorzystany do "wylansowania" co niektórych


nowm napisał(a):
Ja nikogo nie pytałem o pomoc, pomysł i zdanie, robiłem to dla siebie i mostu, a nie dla lansu innych.


nowm napisał(a):
miałem zamiaru nikogo wylansować, nawet siebie..


Czytając tego posta odnosze zgoła inne wrażenie.




nowm napisał(a):
ale ja chcę sprawiedliwego podziału "pałeczek",

Ciekawe stwierdzenie, o jakich pałeczkach piszesz?
Chcesz być pierwszy w TVN, na stronie lokalnej gazety, ogólnopolskiego dziennika???

nowm napisał(a):
Podział w inicjatorach też musi być :roll: Muszę się spotkać z niektórymi osobami po powrocie, żeby sobie co nieco wyjaśnić..

Podchodząc do nich z takim nastawieniem możesz się troszkę zdziwić,


nowm napisał(a):
Tak pewnie bysmy siedzieli nadal bezczynnie, jak to chciał Porcellus.


Tak, właśnie jadę jutro z Porcellim posiedzieć bezczynnie przy banerach.
Potem bezczynnie popływamy po Wiśle i może bezczynnie rozwiesimy ten baner na filarach mostu.
A potem bezczynnie wypijemy sok z kartonika. :D

Do jutra wszystkim.

Autor:  nowm [ 14 sierpnia 2009, o 21:56 ]
Tytuł: 

Dzięki Malgos za miłe słowa, bo od Ciebie głównie same ochrzany dostawałem :wink:
Co do Porcellusa sprzed mojego wyjazdu mogłem jedynie wywnioskować, że był wrogo nastawiony do działań.

Autor:  malgos [ 14 sierpnia 2009, o 21:58 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
mogłem jedynie wywnioskować, że był wrogo nastawiony do działań


ten typ już tak ma :grinka: ale spytaj się choćby Punky'ego, KrzaQ'a czy Krzyżaka że nie taki diabeł straszny :grinka: :grinka:

Autor:  nowm [ 14 sierpnia 2009, o 22:05 ]
Tytuł: 

Punky- czytałeś wypowiedzi Porcellusa sprzed tygodnia ? bo mam wrażenie, że nie...

punky napisał(a):
Czytając tego posta odnosze zgoła inne wrażenie.

źle to ująłem. Robiłem to dla własnej satysfakcji :-) Jestem z natury skromny i nie nadaję się na pierwsze strony gazet.

punky napisał(a):
Ciekawe stwierdzenie, o jakich pałeczkach piszesz?
Chcesz być pierwszy w TVN, na stronie lokalnej gazety, ogólnopolskiego dziennika???

tak, zawsze o tym marzyłem ;) a w ogóle to marzy mnie się praca w cnn..

jeśli nie wiesz, o jakich pałeczkach piszę, nie będę Ci tłumaczył, bo nie mam na to teraz czasu. Poczytaj kilka razy, a zrozumiesz.

Jeśli jeszcze ktoś nie zrozumiał- robiłem swój projekt, niezależny od Grzegorza. On robił swoje, ja swoje. Teraz jest tak, że Gniew przejął inicjatywę, a Kwidzyn tylko pomaga. Takie wrażenie odnoszę. O to mi cały czas chodzi. Może boli mnie to, że KrzaQ nie miał swojej chwili na antenie, a Grzegorz tak ;)

Autor:  krzyzak [ 14 sierpnia 2009, o 22:06 ]
Tytuł: 

malgos napisał(a):
ten typ już tak ma :grinka: ale spytaj się choćby Punky'ego, KrzaQ'a czy Krzyżaka że nie taki diabeł straszny :grinka:

Potwierdzam:
Na zewnątrz kawał skurrrrrrkojada. :twisted:
A w głębi- dusza człowiek. :roll:
A to że szczery do bólu, to jego EGO i zaleta. ;) :-D

Autor:  punky [ 14 sierpnia 2009, o 22:12 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Punky- czytałeś wypowiedzi Porcellusa sprzed tygodnia ? bo mam wrażenie, że nie...

Czytalem, Małgoś juz odpowiedziała:
malgos napisał(a):
nowm napisał/a:
mogłem jedynie wywnioskować, że był wrogo nastawiony do działań


ten typ już tak ma :grinka: ale spytaj się choćby Punky'ego, KrzaQ'a czy Krzyżaka że nie taki diabeł straszny :grinka: :grinka:



Problem jest taki że dalej nie rozumiesz co pisał Porcelli.
Blokada drogi - pamietasz jego wypowiedzi na ten temat?

Cytuj:
Jeśli jeszcze ktoś nie zrozumiał- robiłem swój projekt, niezależny od Grzegorza. On robił swoje, ja swoje. Teraz jest tak, że Gniew przejął inicjatywę, a Kwidzyn tylko pomaga. O to mi cały czas chodzi...


A mi chodzi o to że programem w Tv sterował dziennikarz który miał konkretny plan na program, pokazanie problemów ludzi w Polsce.
Człowiek ten nie dał dojść do głosu KrzaQ'owi bo i nawet na to czasu antenowego nie starczyło.

Autor:  malgos [ 14 sierpnia 2009, o 22:19 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
(...) Gniew przejął inicjatywę, a Kwidzyn tylko pomaga (...)


wiesz... może w tym szaleństwie jest metoda. Może rycerze na koniach mają większą siłę przebicia niż takie tam małe "kwidzyniaki" :grinka: :grinka:
Ja tam uważam że każdy sposób jest dobry aby w końcu wszystko nagłośnić, nawet jeśli mamy być tylko pomocnikami ;) Co oczywiście nie upoważnia gniewskiej strony do pominięcia nas w tej chryi i mocnego zaakcentowania naszego (pozwolę sobie tak napisać choć niewiele się udzielam w tej sprawie) współuczestnictwa w całej tej awanturze.

Wracając jeszcze do niewykorzystanego czasu na antenie i nie dopuszczenia KrzaQ'a do głosu... Program jako taki, faktycznie mało konkretów i za cholerę nie mogę zrozumieć po kiego diabła ciągnęli tego związkowca z IP. Mam wrażenie że swoją gadaniną i tym wstrętnym "politykowaniem" zrobił więcej złego niż dobrego :roll:

Autor:  krzyzak [ 14 sierpnia 2009, o 22:27 ]
Tytuł: 

malgos napisał(a):
po kiego diabła ciągnęli tego związkowca z IP. Mam wrażenie że swoją gadaniną i tym wstrętnym "politykowaniem" zrobił więcej złego niż dobrego :roll:

Tak to już z nimi jest, zawsze w takich sytuacjach próbują ugrać tylko i wyłącznie coś dla siebie. :evil:

Autor:  malgos [ 14 sierpnia 2009, o 22:36 ]
Tytuł: 

Tak sobie jeszcze pomyślałam... (jestem zwolennikiem teorii że prawie wszystko samo się w życiu układa i czasem nie ma co na siłę "dociskać") iż musiał nastąpić pewnego dnia taki moment że w pewnym miejscu i pewnym czasie spotkał się taki Grzegorz zza Wisły z takim Nowm'em z Kwidzyna w wirtualnym świecie i coś z tego "przytknęło" :grinka: a od tego to już blisko do lawiny. Zawsze coś musi nastąpić, coś się rozwiązać, coś się zacząć. Ja tam często powtarzam "nic na siłę" :grinka: :grinka:

Jak to mówią "się samo zrobiło" :wink:

Autor:  chanbord [ 14 sierpnia 2009, o 23:44 ]
Tytuł: 

Czytając teksty niektórych z Was, odnoszę wrażenie, że zaczęła się walka o stołki "stowarzyszenia" :neutral:

A może by tak głosowanie zrobić? :)

Autor:  Bombka [ 19 sierpnia 2009, o 20:38 ]
Tytuł: 

Wysłałam właśnie informację (petycję, refleksję, żądanie) o treści:

Szanowni Państwo!

9 sierpnia 2009 ruszyła strona www.chcemymostu.pl

Strona jest internetowym wsparciem społecznej akcji „CHCEMY MOSTU”! Most, który jest przedmiotem akcji ma zostać wybudowany w ciągu drogi krajowej nr 90, pomiędzy powiatem kwidzyńskim a powiatem tczewskim (województwo pomorskie).

Inwestycja ta połączyć ma nie tylko powiaty leżące po obu stronach Wisły ale także stanowić istotne ogniwo w systemie transportowym województwa pomorskiego a także całego kraju, umożliwić rozwój turystyki z jednoczesnym zwiększeniem przychodów na obszarach objętych następstwami jej rozwoju, przynieść znaczące oszczędności eksploatacyjne i czasowe spowodowane skróceniem czasu dojazdu mieszkańców Kwidzyna np. do Trójmiasta, obniżyć globalne zużycie paliwa, zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery, wody i gleb, podnieść bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 55 poprzez jej odciążenie i zmianę struktury ruchu, uwolnić rezerwy czynników produkcji istniejących po obu stronach Wisły największych zakładów produkcyjnych, zmniejszyć koszty wypadków drogowych oraz przynieść korzyści w postaci wielu innych pozytywnych efektów, których nie sposób wymienić i oszacować.

Szczególnie polecam Państwa uwadze listę osób, które poparły akcję CHCEMY MOSTU, podpisując się pod protestem swoim imieniem i nazwiskiem. 10 dni po uruchomieniu strony swój podpis złożyło ponad 1000 osób, a ich liczba stale wzrasta.

Bardzo proszę o wsłuchanie się w głos społeczeństwa i uczynienie wszystkiego, co w Państwa mocy, aby inwestycja mostowa w ciągu drogi krajowej nr 90 jak najszybciej została zrealizowana.

Z wyrazami szacunku

na adresy:

ibp@gddkia.gov.p
kowe@tgd.pl
sekretariat@gdansk.gddkia.gov.pl
dif@woj-pomorskie.pl
marszalek@woj-pomorskie.pl
info@mi.gov.pl


Jeśli ktoś ma ochotę, niech wyśle ową prośbę (lub napisze swoją) na wskazane wyżej adresy.

Autor:  drosik [ 19 sierpnia 2009, o 21:02 ]
Tytuł: 

Wysłane :)

Autor:  artur11 [ 19 sierpnia 2009, o 21:38 ]
Tytuł: 

Wysłałem również :grin:

Autor:  canario [ 19 sierpnia 2009, o 22:08 ]
Tytuł: 

Przyłączam się do akcji

Autor:  slavek18 [ 19 sierpnia 2009, o 22:42 ]
Tytuł: 

Ba :-)
I ja maile rozesłałem :twisted:

Autor:  megi [ 20 sierpnia 2009, o 14:41 ]
Tytuł: 

slavek18 napisał(a):
I ja maile rozesłałem
ja też ja też :grinka: :grinka:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 21 sierpnia 2009, o 08:07 ]
Tytuł: 

Dzisiaj w Panoramie w Telewizji Gdańsk będzie o moście.

Autor:  Mega [ 21 sierpnia 2009, o 08:54 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Dzisiaj w Panoramie w Telewizji Gdańsk będzie o moście.

Jeśli ktoś ma możliwość to poproszę o 'zjoutubowanie' dla potomności :)

Autor:  ofi [ 21 sierpnia 2009, o 08:58 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Dzisiaj w Panoramie w Telewizji Gdańsk będzie o moście.


Było też i wczoraj...

Autor:  Grzegorz Gniew [ 21 sierpnia 2009, o 13:13 ]
Tytuł: 

Materiał dzisiejszy pokażą jutro lub w niedzielę.. dziś jednak nie...


ofi napisał(a):
Było też i wczoraj...
można wiedzieć gdzie?

Autor:  Grzegorz Gniew [ 22 sierpnia 2009, o 12:13 ]
Tytuł: 

Dzisiaj o 17.30 w Telewizji Gdańsk - Panorama. Będzie o moście.

Autor:  Bombka [ 22 sierpnia 2009, o 16:52 ]
Tytuł: 

Całkiem zgrabny materiał! Brawo Grzegorz! Jest już głośno o moście, ale musimy sprawić, by było jeszcze głośniej!

Autor:  Grzegorz Gniew [ 22 sierpnia 2009, o 17:06 ]
Tytuł: 

Na dwie godziny urwałem się z pracy. Zawiozłem ekipę do przeprawy promowej w Gniewie - gadałem tam o naszej inicjatywie, o tym co wspólnie robimy. Wybrali kawałeczek, ale próbuję z TV Gdańsk doprowadzić do dłuższego programu nt. mostu - do debaty z udziałem inwestora, mieszkańców, rządu i OTOP-u. Zobaczymy. Później pojechaliśmy do burmistrza, potem po ulotki i na przeprawę w Opaleniu - tam mnóstwo ludzi, pełno samochodów, nawet niemieccy turyści. Wszyscy czekają w upale. Obciach, nawet sikać i sr.... chodzą w trawę po Zarząd Dróg o toi toiu nie pomyślał... Materiał mocno okrojony. Miała być wizyta w Kwidzynie, u Pani wójt, niestety zabrakło czasu i mostu.... :)
w archiwum w TVP Gdańsk będzie PANORAMA. http://ww6.tvp.pl/7014,20090822926189.strona
Żeby było głośniej - jeszcze głośniej - w piątek blokada krajowej jedynki z udziałem TVN24. Taki cel co wyjdzie - zobaczymy! Będziemy w kontakcie :)

Autor:  nowm [ 22 sierpnia 2009, o 18:40 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
w piątek blokada krajowej jedynki

i super :) będę już w Polsce :-D

Autor:  aszastra [ 23 sierpnia 2009, o 05:58 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
w piątek blokada krajowej jedynki z udziałem TVN24


Wreszcie , kolejna ,konkretna dobra inicjatywa.
POPIERAM

Autor:  drosik [ 23 sierpnia 2009, o 20:59 ]
Tytuł: 

Grzegorz,
możesz powiedzieć coś bliżej na temat blokady w piątek :?: bo chce się wybrać, głównie interesują mnie godziny akcji.

Autor:  aszastra [ 23 sierpnia 2009, o 21:07 ]
Tytuł: 

Dzisiaj pozwoliłem sobie napisać pod poniższe adresy meila w sprawie naszego mostu.
Ciekawe czy odpowiedzą mi na pare pytań które im zadałem :grinka:

Centrala OTOP
ul. Odrowąża 24
05-270 Marki k. Warszawy
tel:0-22 761 82 05
faks: 0-22 761 90 51
e-mail: biuro(at)otop.org.pl


Pomorskie Biuro OTOP
ul. Hallera 4/2
80-401 Gdańsk
tel/faks: 0-58 341 26 93
e-mail: pomorze(at)otop.org.pl

Autor:  drosik [ 23 sierpnia 2009, o 21:19 ]
Tytuł: 

a o co zapytałeś :?:

Autor:  aszastra [ 24 sierpnia 2009, o 07:44 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
a o co zapytałeś

Narazie zostawię to dla siebie.
Ciekawe czy mi odpiszą ?

Autor:  Grzegorz Gniew [ 25 sierpnia 2009, o 20:33 ]
Tytuł: 

Czy piszecie się na piątkową blokadę jedynki w okolicach Gniewu? Proszę o info, kto chciałby przeprawiać się promem w Korzeniewie? Jeszcze jedno - kto podjąłby się rozmowy ze Związkami Zawodowymi z Kwidzyna? Ostatnio deklarowali udział w akcji. Czasu niewiele - bo blokada miałaby być już za trzy dni. Pod prom w Opaleniu podstawimy autobus. Mam też ulotki z zaproszeniem na blokadę. Czekam na chętnych do współpracy!

Autor:  drosik [ 25 sierpnia 2009, o 20:41 ]
Tytuł: 

A czy podasz chociaż godziny akcji :?:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 25 sierpnia 2009, o 21:44 ]
Tytuł: 

11.30? Czekam na Wasze sugestie. Ulotki są, transparenty są, ale mile widziane w kwidzyńskiej wersji :) Co do reszty - jeśli nie ma chętnych, to jutro dzwonię do przewodniczącego Związków w IP. Mam nadzieję, że związki nie zawiodą. Muszę mieć do jutra info, czy podstawiać autobus pod prom w Opaleniu. Policję informujemy jutro o akcji. Zobaczymy, czy nie będzie przeciwskazań. To ma być krótka (ok. 2 godzinna) spektakularna akcja. Media informujemy w czwartek. Mam nadzieję, że i tym razem nie zawiodą. Nastawiamy się na częściowe wstrzymywanie ruchu na przejściu dla pieszych i rozdawanie ulotek. Główne przesłanie akcji: STOP DLA LIBERUM VETO!!!! hasła: NAJPIERW TORUŃ TERAZ OTOP!!!, GNIEW I KWIDZYN RAZEM DLA MOSTU!!, OTOP przestań!!! no i trochę wykorzystując główne hasło OTOP - MOST DLA PTAKÓW i LUDZI. Jest też pomysł, by nagłośnić miejsce blokady - muzyka, głosy ptaków. Do OTOP-u musi popłynąć jeden sygnał - panowie z Zarządu tej organizacji swoją postawą robią więcej szkody ptakom niż pożytku. To co udało się osiągnąć tu w regionie w zakresie świadomości ekologicznej mieszkańców, ich wrażliwości na ochronę ptaków przez taką idiotyczną postawę zostaje zniweczone.

Autor:  malgos [ 25 sierpnia 2009, o 21:44 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Czy piszecie się na piątkową blokadę jedynki w okolicach Gniewu?


ja (stety lub niestety) nie piszę się na jakiekolwiek blokowanie drogi. Takim działaniom jestem przeciwna ale oczywiście nie będę mędrkować i zabraniać, czy drwić z działań e-kwidzyniaków i Gniewa. W razie jakiś wariackich działań i szalonych pomysłów - melduję się na miejscu ale w tym przypadku mówię "nie". Rozumiem emocje, rozumiem desperację ale jestem też kierowcą mocno uprzedzonym do wszelkich blokad drogowych i tworzących się z tego powodu korków.
W każdej innej sprawie możecie na mnie liczyć ale nie w tym przypadku. Z jednej strony chciałabym być z Wami wszystkimi, z drugiej strony zaś mam potężne opory więc proszę o zrozumienie.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 25 sierpnia 2009, o 22:08 ]
Tytuł: 

Jak najbardziej rozumiem. Jednak Gniew jest mocno zdeterminowany. Tego mostu mówiąc po męsku prawdopodobnie k... nie będzie przez wiele wiele najbliższych lat. Prawdopodobnie - bo tylko ogromny bunt społeczny, wsparty przez intensywne działania mediów pozwoli, że problem braku mostu, faktycznie uznany będzie przez opinię społeczną (już ogólnopolską) za problem. Tym razem media niech walą gromami w ministra Grabarczyka, w rząd, który pozwala na funkcjonowanie liberum veto dla kluczowych inwestycji. Jak ma się te kilka minut przestanych w korku k. Gniewa do całej wieczności przeczekanej w korkach na krajowej 55-tce? To desperacki krok, ale też desparacja uzasadniona. OTOP będzie bombardował inwestycję. Skończy się zapewne NSA i Komisją Europejską! Będzie jeszcze wiele działań, także MAŁGOS znajdziesz coś dla siebie!!!!

Autor:  malgos [ 25 sierpnia 2009, o 22:10 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
MAŁGOS znajdziesz coś dla siebie!!!!


na to liczę :grinka: :grinka:

Autor:  drosik [ 25 sierpnia 2009, o 22:11 ]
Tytuł: 

Postaram się wziąć urlop i przyjechać.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 25 sierpnia 2009, o 22:17 ]
Tytuł: 

Jutro walimy info o blokadzie do TVN24, POLSATU, TVP, RADIO ZET, RMF, RADIO GDAŃSK do prasy lokalnej i regionalnej. Kolejną inicjatywą niech będzie DEBATA - relacjonowana na żywo - 30 minut przez jakąś tv z udziałem szanownych gości z Zarządu OTOP, inwestora i rządu. Niech się panowie dogadają po męsku przy okrągłym stole! Niech OTOP przedstawi swoje argumenty, niech wreszcie poprze je jakimiś badaniami. Niech inwestor powie dlaczego tak uparcie brnie w projekt extradosed a Grabarczyk lub Tusk niech doda - czy jest o czym gadać, czy kasa już dawno poszła na coś innego. Niech mamy jasność czy most będzie, czy nie i czy nie lepiej zająć się swoimi sprawami, zamiast sterczeć na drodze, zwoływać telewizje, pisać transparenty, czy też przepływać pontonami przez Wisłę!!!! Taki program - debata to cel kolejny zaraz po blokadzie!!!!

Jeśli będzie taka potrzeba będziemy dzwonili jutro do firm z prośbą o zwolnienie na piątek pracowników.

Autor:  Bombka [ 25 sierpnia 2009, o 23:42 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Czy piszecie się na piątkową blokadę jedynki w okolicach Gniewu?
Grzegorz Gniew napisał(a):
11.30?


Piątek tak, ale dopiero po 16stej.

Autor:  nowm [ 26 sierpnia 2009, o 00:17 ]
Tytuł: 

Bombka napisał(a):
Piątek tak, ale dopiero po 16stej.

ustalmy w końcu tę godzinę.. jednym pasuje rano, drugim nie. Mówi się trudno. Nie każdemu jest dane być na manifestacji.

Dałem informację na stronę o piątkowej blokadzie, że rozpocznie się o 11:30. Grzegorz, jak już wybierzesz tę ostateczną godzinę, daj mi znać jak najszybciej, żebym w razie czego zmienił info na stronie akcji, by uniknąć wprowadzania ludzi w błąd.

Autor:  Porcellus [ 26 sierpnia 2009, o 07:33 ]
Tytuł: 

Nie ukrywam, że cieszy mnie nikle zainteresowanie mieszkańców Kwidzyna lepperiadą wymyśloną przez Gniewian.
Na szczęście nie próbują przenosić głupich pomysłów do nas tylko robią to u siebie.
Tylko wyjątkowo naiwny (lub zadufany w sobie) człowiek może myśleć, że poprzez blokowanie drogi i wk.....nie kierowców wpłynie na stanowisko władz lub OTOP-u.
Najzabawniejsze jest w tym wszystkim wciąganie związków zawodowych i dzwonienie do firm aby oddelegowali pracowników.
Cuchnie to jak lokal Samoobrony po wiejskim zebraniu.
Dobrze, że na tym forum są mądrzy ludzie podzielający moje zdanie.

Porcellus

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 26 sierpnia 2009, o 10:08 ]
Tytuł: 

Jestem szczerze oddany każdej akcji służącej szybszej budowie mostu. Na miarę swych możliwości poprę każdą zadymę w tym celu.
Muszę się jednak podzielić swymi wątpliwościami, które wynikają z dotychczasowych działań, a raczej zamierzeń.
Zbyt wiele wskazuje, że z zadymy może pozostać tylko bicie piany. Bardziej niż o innych efektach, to myślę tu o możliwym zmarnotrawieniu zapału ludzi jeszcze chętnych do udziału w jakichś zdecydowanych działaniach. Planowana przez organizatora akcja jest jedynie „blokadopodobna”. Przy odpowiednio dużej liczbie uczestników mogłoby to jedynie polegać na gremialnym przechodzeniu przez przejście dla pieszych, ale to nie jest blokada, która mogłaby postraszyć jakichś decydentów od mostu.
Zebrałem to do kupy, co zostało już tu powiedziane:
Grzegorz Gniew napisał(a):
- Czy piszecie się na piątkową blokadę jedynki w okolicach Gniewu?
- To ma być krótka (ok. 2 godzinna) spektakularna akcja
- kilka minut przestanych w korku k. Gniewa
- Nastawiamy się na częściowe wstrzymywanie ruchu na przejściu dla pieszych i rozdawanie ulotek.
- w piątek blokada krajowej jedynki z udziałem TVN24
- Policję informujemy jutro o akcji.
Wg mnie, najgorszy wariant, jakiego można się spodziewać, to przydrożna manifestacja, która „rozbroi” społeczne nastroje, a do jakichś kolejnych akcji jeszcze trudniej będzie znaleźć uczestników. Powodzenia.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 26 sierpnia 2009, o 13:03 ]
Tytuł: 

11.30 - ostatecznie. Dzięki za troskę, ale póki co zainteresowanie u nas jest coraz większe!
Pozdrawiam

Autor:  Porcellus [ 26 sierpnia 2009, o 13:16 ]
Tytuł: 

Na otrzeźwienie proponuje posłuchać CB w okolicy blokady, najlepiej jeszcze nagrać bluzgi kierowców i umieścić to na YouTube.
Pod tytulem "jak spieprzyć fajną inicjatywę" lub "nie tędy droga do mostu".
Stop Lepperiadzie
To tyle ode mnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Porcellus

Autor:  punky [ 26 sierpnia 2009, o 13:24 ]
Tytuł: 

Zdjęcia mojej osoby pojawiły sie w trakcie wieszania banera na filarze i w trakcie nagrywania programu dla TVN24.

Nie chciałbym jednak przez to, aby ktokolwiek i kiedykolwiek utożsamiał moją osobę z akcją blokowania drogi.

Dziękuje za uwagę.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 26 sierpnia 2009, o 13:25 ]
Tytuł: 

Szerokości i przyczepności Porcellus, jak masz inną dróżkę, to pomykaj ;)
I jeszcze jedno - żeby było jasne, sytuacja z mostem wymaga radykalnych działań. Jak macie jakieś inne propozycje, to dlaczego do tej pory brak odzewu?

Autor:  aszastra [ 26 sierpnia 2009, o 14:22 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
11.30 - ostatecznie. Dzięki za troskę, ale póki co zainteresowanie u nas jest coraz większe!

Brawo za determinację. Jestem z Wami
Po naszej stronie mimo, że mówi się o moście od 20 lat takiej determinacji jednak nie było i nie ma.
Niestety żyjemy w takim kraju w którym trzeba zablokować drogę , podpalić opony , powybijać szyby , pobić się z policją itd aby można było osiągnąć z góry zamierzony cel.

Mimo, wydawałoby się zakrojonej na szeroką skalę akcji informacyjnej :
Stop gadaniu-chcemy mostu
gro moich znajomych dowiaduje się o niej dopiero ode mnie.

Autor:  krzyzak [ 26 sierpnia 2009, o 14:34 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Niestety żyjemy w takim kraju w którym trzeba zablokować drogę , podpalić opony , powybijać szyby , pobić się z policją itd aby można było osiągnąć z góry zamierzony cel.

Masz rację! :evil:
Porcellus napisał(a):
Stop Lepperiadzie

Dlaczego????
Przecież Leperowi się udało. :-)

Autor:  Bartosz [ 26 sierpnia 2009, o 19:49 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Tylko wyjątkowo naiwny (lub zadufany w sobie) człowiek może myśleć, że poprzez blokowanie drogi i wk.....nie kierowców wpłynie na stanowisko władz lub OTOP-u. Najzabawniejsze jest w tym wszystkim wciąganie związków zawodowych i dzwonienie do firm aby oddelegowali pracowników.
Cuchnie to jak lokal Samoobrony po wiejskim zebraniu.


Tak sie zastanawiam czy piszesz to na złość czy nie pojmujesz całej akcji ?

Autor:  malgos [ 26 sierpnia 2009, o 19:54 ]
Tytuł: 

Bartosz napisał(a):
czy piszesz to na złość czy nie pojmujesz całej akcji ?


a nie przyszło Ci do głowy że może mieć uczulenie na słowo "blokada"? Bo ja mam i dlatego nie chcę akurat w tym brać udziału.
Fajnie się siedzi przy klawiaturce i klepie dobre rady ale gdzie byli kwidzyniacy kiedy TVN24 przyjmował nas na drugim brzegu? Nie zauważyłeś że gdyby nie prosiak to i nawet tego by nie było? Gdyby nie te jego, nie do końca "normalne" pomysły to i bannera nie byłoby na filarach?
Nie chce się tego widzieć, nie chce się tego doceniać bo łatwiej krytykować :evil:

Ech i po co w ogóle zajmować się czymkolwiek, lecieć na fajne, zwariowane akcje i potem słuchać jacy to jesteśmy źli i leniwi i nic nie robimy :roll:

Autor:  Porcellus [ 26 sierpnia 2009, o 19:54 ]
Tytuł: 

Bartosz napisał(a):
Tak sie zastanawiam czy piszesz to na złość czy nie pojmujesz całej akcji ?


A czy przyszło Ci do głowy, że jest jeszcze rozsądek ?
Przeczytaj poprzednie posty, mądrzejszych ode mnie, może zrozumiesz :grinka: :-P

Porcellus

Autor:  canario [ 26 sierpnia 2009, o 20:11 ]
Tytuł: 

Bardzo przepraszam za Kasztana, ale nie mogłem się powstrzymać z przytoczeniem tego kawałka Kazika:

http://www.youtube.com/watch?v=E_1Br6tl5iU

Cytuj:
Gdy jechałem do dziewczyny, to staliście na drodze
Ja jestem pamiętliwy i pamiętam to srodze
Noventa baitem gros,
Noventa nuova era,
Noventa baitem grasa, pie****ę Pera

Autor:  aszastra [ 26 sierpnia 2009, o 20:14 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
A czy przyszło Ci do głowy, że jest jeszcze rozsądek ?

Rozsądne działania mieliśmy przez ostatnie 20 lat :sad:

Autor:  malgos [ 26 sierpnia 2009, o 20:40 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Rozsądne działania mieliśmy przez ostatnie 20 lat


a to to już zupełnie inna bajka :grinka:

Autor:  beges [ 26 sierpnia 2009, o 20:41 ]
Tytuł: 

W tym kraju nigdy rozsądek nie odgrywał większego znaczenia wśród decydentów

Autor:  Porcellus [ 26 sierpnia 2009, o 20:57 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Rozsądne działania mieliśmy przez ostatnie 20 lat


Teraz będziemy podążać tak jak Lepper, ścieżka(do mostu) została przetartata :twisted:
Połowa Szamoobrony już siedzi :grinka: :grinka: :grinka:

Gratuluje metod :grinka:

Kiedyś mawiano Cyryl i(M) metody (Warszawiacy wiedzą o co chodzi)

Zostało nam tylko "grzegorz i metody"

Gratulujemy Grzegorzowi czerpania ze "słusznych wzorców" .. :grinka:
Feliks się kłania :grinka:


Porcellus

Autor:  Darek [ 26 sierpnia 2009, o 21:29 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Kiedyś mawiano Cyryl i(M) metody


Cyryl to może był i w porządku ale te METODY już nie bardzo :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  Bartosz [ 26 sierpnia 2009, o 22:00 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
A czy przyszło Ci do głowy, że jest jeszcze rozsądek ?


Do tego rozsądku przypisałbym syzyfowe prace :)

Autor:  Troper [ 26 sierpnia 2009, o 22:22 ]
Tytuł: 

Smutno-zabawne.
Od lat decydenci nie potrafia sie dogadac w sprawie budowy tej kladki przez Wisle. Od lat slychac obiecanki-cacanki. Glupim radosc. Od lat wystarcza nam pojenie kolejnymi porcjami bzdur i obietnic. Do tego cyrku dochodzi teraz klotnia ludzi, ktorzy tak bardzo chca przeciez tego samego: MOSTU!
Czemu ja sie dziwie?
Wlasciwie juz niemal niczemu.
Mostu nie ma.
Mostu nie bedzie.
Mostu NIE BEDZIE dopoty, dopoki nie zmienimy swojej mentalnosci i nie przestaniemy sie gryzc bedac na tym samym statku mimo, ze na roznych burtach.
Ciesze sie, ze mimo wszystko sa osoby, ktore zamiast toczyc piane na tym Forum po prostu rusza dupy i anonimowo przyjda wesprzec sluszny cel.
Most jest potrzebny. Byc moze nie tym co tworza dziwne porownania na tym Forum, zapelniajac swoj nudny, bezproduktywny czas. Mysle, ze najbardziej tym, co z racji sytuacji finansowej nie maja chocby komputera i dostepu do sieci wykorzstywanej przez co niektorych do torpedowania tych, co maja odwage nie tylko powiedziec ale i pokazac, ze tego juz DOSC! :wink:
Mam nadzieje, ze "Gnojki z gniewnego Gniewu" zabiora te intratne posady "kwidzynskim Dupkom".
Wybaczcie slowa zuchwale - emocje wziely gore. Spokoju i ciszy brak.

Autor:  drosik [ 26 sierpnia 2009, o 22:37 ]
Tytuł: 

Troper napisał(a):
Spokoju i ciszy brak.

Dokucza Ci sąsiad, kup płytę na allegro "Dokuczliwy sąsiad" czy coś takiego, bo w temacie mostu to widzę, że nie masz zbyt wiele do powiedzenia. ;)

Autor:  Grzegorz Gniew [ 27 sierpnia 2009, o 08:59 ]
Tytuł: 

Szkoda czasu.... W razie czego ws. mostu i akcji proszę o kontakt na maila: g.wasielewski@op.pl. Przestaję się udzielać na forum w tym temacie. Naprawdę mamy dużo roboty, nie starczy czasu na odpowiadanie i kłótnie.... Organizatorem po stronie gniewskiej (nazywajcie sobie np. po stronie wiejskiej) jest Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Po Waszej - miejskiej stronie nie wiem kto, ale wszystkich chętnych do działania ( a jest u Was ich wielu) zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego POZDRAWIAM.

Autor:  malgos [ 27 sierpnia 2009, o 09:23 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Po Waszej - miejskiej stronie nie wiem kto


po naszej, miejskiej stronie raczej nie ma nikogo oprócz Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn :603: które oficjanie nie przyłączy się do blokady.
Tak jak już wcześniej wspomniałam - chętnie podejmiemy wspólne działania i zrealizujemy wszelkie pomysły ale... bez blokowania dróg.

W każdym bądź razie trzymam za Was jutro kciuki i przede wszystkim życzę Wam aby kierowcy zamiast "rzucać mięsem" spojrzeli łaskawszym okiem na akcję. Nie przejmuj się przepychankami i kłótniami, bez tego nie ma emocji a jak wiadomo bez emocji nie ma działania :wink:

Autor:  GSXR [ 27 sierpnia 2009, o 09:38 ]
Tytuł: 

Nie popieram akcji blokowania, ale postaram się przybyć choćby postać i poobserwować,
może po to by wręczać ulotki

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 09:48 ]
Tytuł: 

GSXR napisał(a):
może po to by wręczać ulotki


Najlepiej o takiej treści:

"Chcemy mostu - Kwidzynianie przepraszają za zachowanie Gniewian"

Porcellus

Autor:  KrzaQ [ 27 sierpnia 2009, o 09:51 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
"Chcemy mostu - Kwidzynianie przepraszają za zachowanie Gniewian"


Porcellus, wiemy już, że nie popierasz akcji. Kto upoważnił Ciebie do wypowiadania się i przepraszania w imieniu Kwidzynian?

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 10:01 ]
Tytuł: 

Kwidzynianin = mieszkaniec Kwidzyna. Nie miałem na myśli portalu.
Jeżeli nawet dwóch mieszkańców Kwidzyna ( a znam więcej którzy tak uważają) uzna że należy przeprosić kierowców to mają do tego prawo.

Porcellus

Autor:  KrzaQ [ 27 sierpnia 2009, o 10:15 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Kwidzynianin = mieszkaniec Kwidzyna. Nie miałem na myśli portalu.


Gdybym miał na myśli portal zapytał bym, kto dał Ci prawo wypowiadania się w imieniu Kwidzyniaków a nie kwidzynian

Mimo wszystko uważam, że z tymi przeprosinami w imieniu mieszkańców Kwidzyna posuwasz się za daleko. Wiele osób popiera formę, jaką wybrali organizatorzy akcji po tamtej stronie Wisły. Forum ma to do siebie, że każdy wypowiada się we własnym imieniu. Malgos, jako prezes Stowarzyszenia wypowiedziała się w imieniu organizacji. Jako kwidzynianin, nie życzę sobie, abyś przepraszał w moim imieniu.

Autor:  krzyzak [ 27 sierpnia 2009, o 10:28 ]
Tytuł: 

KrzaQ napisał(a):
Jako kwidzynianin, nie życzę sobie, abyś przepraszał w moim imieniu.

Ja też!

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 10:37 ]
Tytuł: 

Powiedzcie to tym kierowcom co będą stali przez blokadę i być może poniosą z tego powodu jakieś straty.

Porcellus

Autor:  KrzaQ [ 27 sierpnia 2009, o 10:49 ]
Tytuł: 

Zawsze możesz przeprosić w imieniu własnym :razz:

Autor:  Darek [ 27 sierpnia 2009, o 10:54 ]
Tytuł: 

KrzaQ napisał(a):
Zawsze możesz przeprosić w imieniu własnym :razz:


Ale to nie jest już takie proste i przyjemne :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 11:07 ]
Tytuł: 

W sumie po stokroc macie wszyscy rację, dlaczego Kwidzynianie mają przepraszać za czyjeś głupie pomysły.

Porcellus

Autor:  krzyzak [ 27 sierpnia 2009, o 11:20 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Powiedzcie to tym kierowcom co będą stali przez blokadę i być może poniosą z tego powodu jakieś straty.


Co Ty tak bronisz tych kierowców??. Nic Im się nie stanie jak postoją parę minut w korku. Jak będą mądrzy, to zrozumieją.
Sam jestem kierowcą , a swego czasu jeździłem zawodowo, i nie raz stałem w korkach spowodowanych blokadami. Jeżeli była to blokada w słusznej sprawie, wcale mi to nie przeszkadzało, potrafiłem to zrozumieć, chociaż każda chwila była dla mnie cenna, i chciałem, (po dwóch, trzech dniach jazdy), być jak najszybciej w domu. Albo wiedziałem że jak nie dojadę na czas, do to będę musiał czekać do rana na załatwienie zlecenia.

Porcelli!! a może jak jesteś taki obrońca, zamiast bronić kierowców, wziął byś się za obronę, ptaszków i minóg. :grin: :-D :-D :-D

Pamiętasz? nikt nie krytykował Twojej akcji a nawet chwalił ,A więc nie krytykuj Ty czyichś pomysłów. Uważasz że tylko Twoje pomysły na protest, są najlepsze? ;) ;)

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 11:26 ]
Tytuł: 

Ze swojej strony to ja mogę powiedzieć, że wstydzę się za zachowanie Gniewian.
Nic nie usprawiedliwia utrudniania życia innym ludziom.
Na dłuższą metę takie akcje przynoszą tylko szkody.
Masz przykład Samoobrony.

Porcellus

Autor:  krzyzak [ 27 sierpnia 2009, o 11:34 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Na dłuższą metę takie akcje przynoszą tylko szkody.

Ktoś musi stracić, żeby ktoś inny mógł zyskać. ;) :-D

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 11:56 ]
Tytuł: 

To ja po raz kolejny poproszę o prostą odpowiedź :
Gdzie w Polsce jakakolwiek zadyma na drodze przyspieszyła jakaś inwestycję ?
Oczywiście poza wylansowaniem się paru osób (vide Lepper i Samoobrona).

Dobrze zostawiam gniewskie zadymy i pytam:
Co, za ile i z jakim efektem zrobiło "Stowarzyszenie Budowa mostu Gniew - Kwidzyn" ?
Czy Stowarzyszenie otrzymało środki od samorządu ?
Jakie działania planują aktualnie ?

Zamiast zajmować się pierdołkami proszę napiszmy list otwarty w tej sprawie ?
Zacznijmy rozliczać tych co o moście przypominają sobie przed wyborami.

Porcellus

Autor:  nowm [ 27 sierpnia 2009, o 12:02 ]
Tytuł: 

a ja znowu powariowałem.. :roll: Rozumiem, ludziom może nie podobać się blokowanie dróg, w tym Malgos, która jest prezesem stowarzyszenia.. myślałem, że akcja Chcemy Mostu jest "wspólną inicjatywą gniewian i kwidzynian", jak to fajnie określają gazety, że działamy razem(nie mylcie ze wspólnym celem), rozmawiając o wspólnym podejmowaniu kolejnych kroków w sprawie przyspieszenia budowy mostu. Widać, że jednak wszystkiego nie ustaliliście, a teraz to wychodzi przy organizacji piątkowej manifestacji. Myślałem, że prezesi sie dogadali co do wszystkich planów.. Media myślą, że strona chcemymostu.pl została zapoczątkowana przez gniewską stronę, a tak nie jest i nie było :-) Kiedyś wspominałem o podziale pałeczek. Wydaje mnie się, że pałeczkę- "inicjatywę" teraz przejął Gniew i robi, co uważa za słuszne pod szyldem akcji, która powinna nas łączyć. Akcja jest jedna, a strony Wisły dwie. Jestem kwidzynianinem, do Gniewu mi daleko i nie należę do ich stowarzyszenia(nawet do Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn, choć tu myślałem, że przy najbliższej okazji włączę się w Wasze szeregi). Popieram to, co robi Grzegorz, nie uważam, że blokowanie jest wiejskim zachowaniem. Myślałem, że jak za pierwszym razem nie mogłem być z Wami przy Wiśle, za drugim razem się to uda, ale widzę, jednomyślności w działaniu nie ma :roll:

Autor:  canario [ 27 sierpnia 2009, o 12:29 ]
Tytuł: 

Sugeruję zamiast "Blokady" zrobić "blokadkę", czyli zamiast tarasować całą drogę zatrzymywać każdy wóz i wręczać mu ulotkę o akcji. A z boku drogi zróbcie ognisko i postawcie transparenty. Może jak zatańczycie w stylu indiańskim "Taniec Mostu" to nam spadnie jakiś z nieba...

Autor:  drosik [ 27 sierpnia 2009, o 12:46 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Media myślą, że strona chcemymostu.pl została zapoczątkowana przez gniewską stronę, a tak nie jest i nie było

a kiedy powstała strona :?: odpowiem, dopiero tym, jak na forum pojawił się Grzegorz_gniew i namawiał do wspólnej współpracy.


nowm,
masz chęć jechać na blokadę to jedź, nikt Ci przecież tego nie zabroni.
Mój udział, stoi pod wielkim znakiem zapytania, miałem chęć się tam wybrać, ale nie po to by blokować drogę, ale po to by wyartykułować w mediach zasadność budowy mostu.


Myślę, że na chwilę obecną jedyną organizacją z którą chciałbym porozmawiać jest OTOP, którego stanowisko wszyscy znamy: Zablokujmy inwestycje tak na wszelki wypadek, a potem pomyślimy o robieniu badań czy ta konstrukcja faktycznie szkodzi.


Czy ktoś zna treść protestu jak złożył OTOP do Wójt Gminy Kwidzyn :?:

Autor:  malgos [ 27 sierpnia 2009, o 12:58 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Myślałem, że prezesi sie dogadali co do wszystkich planów..


Przezesi się nie dogadali bo żadna ze stron z tym nie występowała. Wszystkie działania podejmowane były spontaniczne. Tak duża sprawa jak blokada drogi niewiele ma już wspólnego z oryginalnymi akcjami wzbudzającymi zainteresowanie i aplauz. Blokowanie dróg w jakiejkolwiek formie jest zbyt poważną sprawą aby SPMe-K tak po prostu z biegu weszło do działań. Bez spotkania wszystkich członków stowarzyszenia (są wakacje), bez wspólnych działań, bez wspólnych ustaleń jedynym sensownym wyjściem jest wstrzymanie się SPMe-K od tak drastycznych działań. Nie oznacza to oczywiście że jesteśmy przeciw wszystkim dzialaniom strony gniewskiej i na pewno mogą liczyć na nasz udział w innych, wspólnych akcjach.

Autor:  MACIEKZB [ 27 sierpnia 2009, o 13:15 ]
Tytuł: 

Hmm... To chyba pierwszy most, który zaczyna dzielić a nie łączyć :-(
Moim zdaniem nie jest dobre dla sprawy zablokowanie drogi. Przychylałbym się raczej do pomysłu Drosika, ewntualnie canario czyli przy drodze z transparentami i rozdając ulotki jako swego rodzaju "strajk ostrzegawczy", że może być w przyszłości całkowita blokada drogi. Dawno nie korzystałem z promu ale zdaje się, że jest sygnalizacja świetlna, którą można wykorzystać gdy "zapali się czerwone" i wtedy wręczać ulotki. Konsekwencje z blokady drogi mogą być różne a widzieliście je w mediach przy okazji innych protestów tego typu. Niektórzy kierowcy są nerwowi i na to, domyślam się, chciali zwrócić uwagę Porcelli i Małgoś. Nie ma możliwości zalegalizowania tego typu protestu i to też powinni wziąć pod uwagę organizatorzy tej blokady.
Ja najchetniej zablokowałbym budynek czy biura OTOPu... może wywrotką g...na ptasiego

Autor:  nowm [ 27 sierpnia 2009, o 13:37 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
a kiedy powstała strona :?:

strona powstawała na początku lipca, ale dopiero jakoś pod koniec ów miesiąca kupiłem domenę i wrzuciłem banner informujący o akcji na serwer, a uruchomiłem ją przed moim wyjazdem, bo wiedziałem, że Grzegorz coś planuje robić. Fakt, że Grzegorz planował jakieś manifestacje, ale strona była zupełnie innym planem i nie była jego pomysłem, a już na pewno nie strony gniewskiej..

Autor:  Corzano [ 27 sierpnia 2009, o 13:39 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Media myślą, że strona chcemymostu.pl została zapoczątkowana przez gniewską stronę, a tak nie jest i nie było

Mnie, obserwatora z zewnątrz, to guzik obchodzi, kto zaczął, kto przewodzi, kto ważniejszy. No, ale to może dlatego, ze nie jestem medium. :wink:
Ja z chęcią, wbrew hasłu "czyny, nie słowa", zobaczyłbym debatę zwolenników mostu z jego przeciwnikami, bo na razie było tylko zbiorowe potakiwanie stwierdzeniu, że ta konstrukcja jest potrzebna. Chciałbym zobaczyć, jak przeciwnicy mówią w twarz ludziom, by ci jeździli kilkadziesiąt kilometrów dookoła. Chciałbym zobaczyć jak zaproponują coś konstruktywnego.
Wojenki, przepychanki, blokady powołują u mnie mimowolne odpychanie tematu, bo napatrzyłem się na podobne działania i nie kojarzą się one dobrze.
Proszę nie potraktować tego jako krytyki, a raczej opis wrażenia, jakie mam śledząc temat.

Autor:  Bartosz [ 27 sierpnia 2009, o 14:43 ]
Tytuł: 

Ludzie ! To już jutro ! Kto może niech przyjeżdża, a kto nie ma ochoty sie tam zjawić mógłby ocenić sprawe po a nie przed :) W każdym bądź razie nie ma czasu na kłutnie.

Autor:  krzyzak [ 27 sierpnia 2009, o 15:00 ]
Tytuł: 

A może by tak: :grin: :-D
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Autor:  canario [ 27 sierpnia 2009, o 15:06 ]
Tytuł: 

Cytuj:
W każdym bądź razie nie ma czasu na kłutnie.

Sugeruję zacząć używać Firefox'a. On podkreśla byki ortograficzne.

Autor:  Darek [ 27 sierpnia 2009, o 15:06 ]
Tytuł: 

A to oglądaliście :?:

http://polskajestfajna.wp.pl/kat,76118, ... omosc.html

Autor:  aszastra [ 27 sierpnia 2009, o 15:19 ]
Tytuł: 

KrzaQ napisał(a):
Porcellus, wiemy już, że nie popierasz akcji. Kto upoważnił Ciebie do wypowiadania się i przepraszania w imieniu Kwidzynian?

Zgadzam się w 100%

Autor:  Bartosz [ 27 sierpnia 2009, o 17:42 ]
Tytuł: 

canario napisał(a):
Sugeruję zacząć używać Firefox'a. On podkreśla byki ortograficzne.


Szybko pisany, zwykły błąd ortograficzny :D Nie czepiaj sie takich szczegółów.

Autor:  Darek [ 27 sierpnia 2009, o 17:56 ]
Tytuł: 

Bartosz, a nie lepiej przeprosić za byka i to poważnego i się poprawić w przyszłości :grinka:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 27 sierpnia 2009, o 18:00 ]
Tytuł: 

Jutro blokada na krajowej jedynce!

Mieszkańcy Gniewa i Kwidzyna już jutro zablokują drogę krajową nr 1, bo mają dość czekania na most przez Wisłę. Akcję zaplanowano na godzinę 11.30, na przejściu dla pieszych w miejscowości Nicponia, tuż koło Pensjonatu Pod Abażurem.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w akcji wysyłając sms-y, rozdając specjalne ulotki i rozklejając po mieście plakaty.

Do akcji włączą się również mieszkańcy Opalenia, którzy zapowiadają liczny udział w manifestacji. Organizatorem akcji jest ruch społeczny chcemymostu.pl, którym po stronie gniewskiej koordynowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew. Ruch ten ma już za sobą jedną spektakularną akcję transmitowaną na żywo przez jedną ze stacji i lokalne gazety. Jutrzejszymi wydarzeniami na krajowej jedynce interesują się niemal wszystkie największe stacje telewizyjne i radiowe. W akcję włącza się też prasa. Chcemymostu.pl – to adres strony, na której pod petycją w sprawie budowy mostu w ciągu zaledwie tygodnia podpisało się już przeszło 1500 mieszkańców.

O moście Gniew – Kwidzyn jest coraz głośniej. Inwestycja ta jest obecnie poważnie zagrożona protestem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, które przeciwstawia się budowie mostu w wariancie extradosed.

Nasza akcja ma na celu przede wszystkim:
1. Zmusić rząd z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem do zajęcia stanowiska. Oczekujemy odpowiedzi, czy rząd ma wolę budowy mostu, czy nadal są środki w budżecie, czy minister podtrzymuje swe obietnice i czy rząd ma jakiś sposób na funkcjonujące w przypadku tej i innych niezbędnych inwestycji liberum veto?

2. Zmusić do zajęcia stanowiska przez Inwestora – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku w sprawie mostu. Dlaczego i z jakich powodów wybrała wariant mostu i zrobiła to w takim momencie, kiedy z góry wiadomo było, że oprotestuje go organizacja pozarządowa, w tym przypadku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków?

3. Spowodować by Zarząd Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przerwał milczenie i publicznie wypowiedział się w sprawie inwestycji i stanowiska OTOP oraz przedstawił dokumenty, wyniki badań potwierdzające negatywny wpływ konstrukcji mostu na migrację ptaków.

Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, mieszkańcy zwracają się z prośbą o pomoc do polskich mediów.

Organizatorzy przepraszają jednocześnie wszystkich kierowców za utrudnienia spowodowane manifestacją i proszą o wyrozumiałość. Most przez Wisłę, ma przecież służyć i ułatwić życie wszystkim. Zapowiadają już kolejne akcje, łącznie przed siedzibą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz doprowadzenie do debaty w mediach Pt. „MOST Gniew – Kwidzyn. Fakty i mity?”

Autor:  Darek [ 27 sierpnia 2009, o 18:07 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew, Trzymam za Was kciuki :!: :grin: bądźcie Gniewni nie odpuszczajcie :!:

Autor:  Rachel [ 27 sierpnia 2009, o 18:35 ]
Tytuł: 

"Odezwa" dobrze napisana. Trzeba było ten tekst podesłać tydzień temu do lokalnej prasy.

Autor:  malgos [ 27 sierpnia 2009, o 18:36 ]
Tytuł: 

Rachel napisał(a):
Trzeba było ten tekst podesłać tydzień temu do lokalnej prasy


Proponuję wykorzystać ją w najbliższym numerze Pulsu :wink:

Autor:  Porcellus [ 27 sierpnia 2009, o 18:44 ]
Tytuł: 

Mała podpowiedź:

http://www.youtube.com/watch?v=WAhUhTtd ... re=related

Szczególnie istotne są reakcje kierowców :grinka: :grinka: :grinka:

http://www.youtube.com/watch?v=nhEaTB4SHJk

Podobną retorykę przeczytałem parę postów wyżej :twisted:

Porcellus

Autor:  Bombka [ 27 sierpnia 2009, o 19:00 ]
Tytuł: 

Nie tylko my protestujemy

Cytuj:
Tytuł: POLSKA - DZIENNIK BAŁTYCKI
Data: 26.08.2009
Wielka lęborska pikieta
Sześć tys. osób ma protestować w Lęborku

Demonstracja dotyczy przebiegu trasy S6

LĘBORK. Wielka manifestacja dotycząca kontrowersyjnej trasy S6, mającej połączyć Słupsk z Trójmiastem, szykuje się w Lęborku. Tak przynajmniej zapowiada Zenon Gleske, szef miejscowego komitetu protestatycyjnego. W piątek, 28 sierpnia, ma w niej uczestniczyć nawet 6 tysięcy osób z całego Pomorza.

Plan, który ma Gleske, jest prosty: ci, którzy podejmują decyzje dotyczące przebiegu S6, muszą poczuć odpowiedzialność i presję. Tę presję - w dniu, w którym ostatecznie ma zostać rozwiązana sprawa S6 - wywrzeć ma właśnie demonstracja w Lęborku. Odbędzie się, mimo że ostateczna decyzja odnośnie przebiegu drogi będzie jeszcze wtedy nieznana.
- Tak wielkich wyburzeń, jakie zakłada południowy wariant tej trasy, nie było na tych terenach od II wojny światowej! - grzmi jednak Gleske. - To politycy zgotowali nam ten los w XXI wieku i są za to odpowiedzialni.

Manifestacja planowana jest na 28 sierpnia o godzinie 12 na placu Pokoju w Lęborku. Może przybyć na nią nawet sześć tysięcy osób z różnych stron województwa. Niektóre miejscowości zorganizować mają nawet specjalne autobusy dla chętnych. Wczoraj Gleske odwiedza ł komitety protestacyjne w różnych miejscowościach, zapraszając na manifestację. Wszędzie, jak zapewnia, spotykał się z dużym entuzjazmem.

Każdy będzie mógł publicznie wyrazić swoje zdanie na temat S6, bez względu na to, za którą opcją jej przebiegu się opowiada. Na manifestację mają przybyć również ci, którzy są zagrożeni wyburzeniami przy przebiegu drogi S6 od Lęborka aż do trójmiejskiej obwodnicy.
PAWE£ JANUSIEWICZ


źródło

Cytuj:
Znów zablokowali "czwórkę"
NAGAWCZYNA, DĘBICA. Mieszkańcy walczą o bezpieczny wjazd na drogę krajową nr 4
Przez dwie godziny zablokowana była wczoraj w Nagawczynie droga krajowa nr 4. Zdesperowani mieszkańcy tej poddębickiej wsi walczą o zmianę planów remontu głównej drogi i umożliwienie im bezpiecznego wyjazdu i przejścia przez jezdnię. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozostaje głucha na te żądania.

To już kolejny protest mieszkańców Nagawczyny. Przez wiele miesięcy pisali oni pisma do zarządcy drogi krajowej. Pod koniec czerwca zablokowali drogę.

- To był protest ostrzegawczy - mówi Zbigniew Matłok, sołtys Nagawczyny. - Chodziliśmy wtedy po przejściu około pół godziny. Ponieważ dyrekcja dróg nadal nie podejmuje tematu, zablokowaliśmy drogę na dwie godziny. Będziemy to robić nadal i do skutku. Tu chodzi o życie nasze i naszych dzieci.

Przez Nagawczynę przejeżdża codziennie około 20 tys. samochodów. W godzinach szczytu auta jadą nieprzerwanym sznurem obie strony, w kierunku Dębicy i w stronę Ropczyc. Przez te kolumny aut przebijają się dzieci idące do szkoły lub wracające do domów, a także dorośli jadący do pracy autobusami. W płynące główną drogą potoki samochodów próbują się też włączyć kierowcy wyjeżdżający z Nagawczyny.


źródło

Jeszcze jeden artykuł, tym razem już o Nas:

Cytuj:
25.08.09 [16:11]
Będzie decyzja w sprawie budowy mostu w Kwidzynie?


Prawdopodobnie 10 września wójt gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka wyda decyzję środowiskową dla budowy mostu przez Wisłę. Na tę decyzję czeka zastępca dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Robert Marszałek. Ta decyzja pozwoli starać się o wydanie pozwolenia na budowę mostu. Inwestycja może rozpocząć się w przyszłym roku i potrwa 33 miesiące. Jeśli żadna organizacja nie wniesie protestów do decyzji środowiskowej, to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpi do Urzędu Wojewódzkiego o wydanie pozwolenia na budowę. Wojewoda będzie miał na to 90 dni. Później będzie można ogłaszać przetarg i czekać na most. Kwidzyńska przeprawa przez Wisłę kosztować ma blisko 170 milionów złotych.
(Radio Gdańsk)



źródło

Autor:  matthew [ 27 sierpnia 2009, o 21:34 ]
Tytuł: 

Co do blokady dróg to uważam że każdy sposób, nawet tak radykalny jest dobry aby o naszym "wirtualnym moście" było coraz głośniej...

Moje pełne poparcie Grzegorz...

Autor:  canario [ 28 sierpnia 2009, o 09:34 ]
Tytuł: 

A teraz z Wirtualnej Polski o Opaleniu:

Cytuj:
Pokonać Wisłę!
wp.pl | dodane 2009-08-27 (11:25) Pokonać Wisłę!(fot. Maciek Pilarski/WP) Rzeka w wielu przypadkach jest bardzo pomocna. Służy do transportu, dobrze wykorzystana może być także źródłem energii. W dzisiejszych czasach przysparza jednak chyba więcej kłopotów niż korzyści. Pojawiające się co kilka lat powodzie potrafią zniszczyć ogromne tereny i zabrać ze sobą setki gospodarstw. W dobie rozwoju cywilizacji, ludzie coraz częściej i coraz dalej poruszają się, jednak czasem natrafiają na naturalne bariery, jakimi są koryta rzek. Niestety w niektórych miejscach wraz z postępem motoryzacyjnym nie nastąpiła dobudowa mostów i Wisła stanowi ogromną przeszkodę w codziennym życiu.

W Polsce wciąż brakuje mostów, które umożliwiłyby sprawne poruszanie, bez konieczności nadrabiania kilkudziesięciu kilometrów w celu przeprawienia się przez rzekę. Przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, dlatego postanowiliśmy głębiej zbadać sprawę.

We wtorkowy wieczór przemierzaliśmy naszą Skodą jeden z ostatnich odcinków trasy. Dzień był bardzo emocjonujący i długi, więc zmęczenie dawało się we znaki. Nie ukrywaliśmy, że pragniemy już dotrzeć do celu, jakim tym razem był Gniew, zwłaszcza, że pora była już późna, a za oknem ciemno. Gdy na horyzoncie pojawił się tamtejszy zamek odetchnęliśmy z ulgą, jednak jak się za chwilę okazało nieco przedwcześnie. Na naszej drodze stanęła Wisła. Zazwyczaj istnieje tu możliwość skorzystania z promu, który przewozi jednorazowo kilka aut, jednak tym razem poziom wody był zbyt niski i taka przeprawa okazała się niemożliwa.

Początkowo nie wierzyłam, gdy Maciek przekazał mi informację od miejscowego strażnika, że będziemy musieli nadrobić prawie 100 kilometrów, by przez najbliższy most dostać się do Gniewu. Jednakże musieliśmy przegryźć tę informację, gdyż okazała się jak najbardziej prawdziwa i trzeba było się jej podporządkować. Nasza trasa momentalnie wydłużyła się o godzinę mimo, że przed oczami mieliśmy już zamek.

Następnego dnia postanowiłam lepiej zbadać sprawę i dowiedzieć się jak z taką sytuacją radzą sobie tutejsi mieszkańcy. Okazało się, że istniał kiedyś w okolicy most, jednakże rozebrano go i dziś pozostały po nim jedynie filary tkwiące w wodzie Wisły. Historia obiektu z Opaleni jest bardzo długa i skomplikowana. Jak się później okazało most istniał tu już sześć razy.

Pierwsza pontonowa przeprawa powstała już w XVII wieku. Kolejna pojawiła się niemal sto lat później. Następnie Napoleon zlecił wykonanie w tym miejscu mostu. W 1909 roku powstała stała konstrukcja umożliwiająca przeprawę zarówno samochodom jak i kolei i miała długość 1059 metrów. Niestety budowla ta nie wpisała się na stałe w krajobraz okolic Opalenia i w latach 1928-1931 została rozebrana i częściowo przeniesiona do Torunia, gdzie służy do dziś dnia. To jednak nie był koniec walki o drogową przeprawę w tamtej okolicy.

W roku 1944 powstał prowizoryczny most z drewna, który po wojnie był jedynym czynnym mostem w dolnym biegu Wisły. Jednocześnie w tym samym roku została ukończona obok budowa stalowej konstrukcji, która jednak zanim została oddana do użytku została wysadzona w powietrze, a jej części wywieźli Rosjanie. Drewniana przeprawa przetrwała do 1947 roku. Niestety od ponad sześćdziesięciu lat nie udało się postawić nowej budowli.

Mieszkańcy okolicznych miasteczek od kilkunastu lat walczą o wybudowanie połączenia z druga stroną Wisły. W roku 2002 po latach pracy powstał pierwszy projekt nowego mostu, który jednak został uznany za zbyt drogi i nie znaleziono środków na jego realizację, a plan trafił do kosza. Sześć lat później kolejna wizja mostu trafiła na ministerskie biurka. Zadecydowano, że w okolicach Kwidzyna powstanie most typu „extradosed”. Budowa miała być rozpoczęta w bieżącym roku jednak tym razem na drodze stanęli ekolodzy. Chcą oni, by powstał most innej konstrukcji (kablobetonowy), który nie przeszkadzałby wędrującym tu ptakom. Niestety taki projekt jest prawie dwa razy droższy od poprzedniego i ciężko będzie znaleźć środki na jego budowę. Sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta, a budowa nierozpoczęta. Warto podkreślić, że odcinek, na którym planowane jest stworzenie mostu, jest najdłuższym w Polsce, który nie posiada takiej przeprawy.

Mieszkańcy Opalenia z nadzieją spoglądają na każde nowe oświadczenia w ich sprawie. Wielu z nich pracuje po drugiej stronie rzeki i codziennie zmaga się z przeprawą. Niekiedy, aby przedostać się na druga stronę tracą kilka godzin. Wczoraj sami byliśmy świadkami sytuacji, gdy prom z powodu niskiego stanu wód utknął pośrodku Wisły. Uczestnicy przeprawy zdradzili nam, że takie sytuacje pojawiają się bardzo często, a cała sprawa pogarsza się zimą, gdy na Wiśle znajduje się lód.

Okoliczni mieszkańcy walczą o most, bo mają dość zmagań z kaprysami Wisły. Niewielkie wciąż zacinające się promy, choć w wielu sytuacjach pomocne, należałoby w końcu wysłać na przymusową emeryturę. Stała przeprawa drogowa jest niezbędna, by ułatwić życie nie tylko mieszkającym tu ludziom, ale także turystom poruszającym się po rejonie. Gotowe projekty mostu leżą już w urzędniczych teczkach. Liczymy na to, że znajda się na to środki i Wisła w tym miejscu przestanie być barierą, a tkwiące w niej ślady po starych mostach będą tylko wspomnieniem obok nowoczesnej budowli.

Emilia Hałas, Wirtualna Polska

Podziękowania dla UMiG Gniew.


Żródło

Autor:  Corzano [ 28 sierpnia 2009, o 10:21 ]
Tytuł: 

Kolejny tekst: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/1041360.html

Autor:  Porcellus [ 28 sierpnia 2009, o 12:41 ]
Tytuł: 

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35 ... dynce.html

Autor:  krzyzak [ 28 sierpnia 2009, o 12:58 ]
Tytuł: 

Porcellus,
No i co tak krzyczałeś i broniłeś kierowców,że oni najbardziej ucierpią,na blokadzie
a tu nic takiego się nie dzieje, wręcz przeciwnie.
I co warto było wyzywać od Leperów :grin: :-D :-D :-D

Autor:  GSXR [ 28 sierpnia 2009, o 13:24 ]
Tytuł: 

No dobra może ja się wypowiem.
Z racji tego że chciałem mieć wgląd w tą drugą stronę,
polazłem na pierwszą linie i poroznosiłem ulotki po samochodach.
Nie jest tak różowo jak pisze Krzyżak ale i nie było tak strasznie.
Co prawda kilka razy usłyszałem, że mam spie... itp inwektywy,
lub że mamy iść pod urząd tam blokować, leczy były też inne gesty.
Najbardziej podobały mi się uniesione w górę kciuki.
Poniżej foto story.

Załączniki:
ok.jpg
ok.jpg [ 200.59 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 192.24 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 184.17 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 212.73 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
4.JPG
4.JPG [ 198.8 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
5.JPG
5.JPG [ 196.35 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
6.JPG
6.JPG [ 175.7 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
7.JPG
7.JPG [ 212.46 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
8.JPG
8.JPG [ 234.13 KiB | Przeglądane 10697 razy ]
9.JPG
9.JPG [ 226.79 KiB | Przeglądane 10697 razy ]

Autor:  krzyzak [ 28 sierpnia 2009, o 13:44 ]
Tytuł: 

GSXR,
Pokaż jak możesz, jak wyglądała ta ulotka?

Autor:  GSXR [ 28 sierpnia 2009, o 13:57 ]
Tytuł: 

Z racji tego że szybko jeżdżę skaner mam w piwnicy :twisted: :twisted: :twisted:
ale dla Ciebie zrobię fotkę. :twisted: :twisted: :twisted:

Załączniki:
DSC07181.JPG
DSC07181.JPG [ 172.64 KiB | Przeglądane 10650 razy ]
DSC07176.JPG
DSC07176.JPG [ 162.36 KiB | Przeglądane 10650 razy ]

Autor:  krzyzak [ 28 sierpnia 2009, o 14:27 ]
Tytuł: 

Cytuj:
ale dla Ciebie zrobię fotkę.

Dzięki Ci bardzo. Tylko dlaczego z taką złością ? :sad:

Autor:  Verdan [ 28 sierpnia 2009, o 14:28 ]
Tytuł: 

Jestem z Was mega dumny! To co robicie dla mieszkańców naszego regionu jest wspaniałe. Wszyscy powinni być Wam za to wdzięczni. Blokada drogi nr 1 to właściwy krok. Powiem więcej. Czas skończyć z łagodnym traktowaniem wszystkich odpowiedzialnych za budowę mostu i tych, którzy temu się sprzeciwiają - ekoterrorystów. Czas zwrócić uwagę całej Polski, a zwłaszcza rządu na ten problem.

Pozdrawiam wszystkich uczestników akcji protestacyjnej i dziękuję!

Autor:  krzyzak [ 28 sierpnia 2009, o 14:36 ]
Tytuł: 

Verdan napisał(a):
Czas skończyć z łagodnym traktowaniem wszystkich odpowiedzialnych za budowę mostu i tych, którzy temu się sprzeciwiają - ekoterrorystów. Czas zwrócić uwagę całej Polski, a zwłaszcza rządu na ten problem.

Zgadzam się z Tobą całkowicie.
Dodał bym tylko jeszcze:
Czas skończyć, z obiecankami, i robieniem z nas idiotów, przed każdymi wyborami. :evil:
Również pozdrawiam wszystkich uczestników akcji :one: :607:

Autor:  aszastra [ 28 sierpnia 2009, o 15:34 ]
Tytuł: 

Brawo dla Gniewu :grin: :grin: :grin:

Autor:  grzegorzkk [ 28 sierpnia 2009, o 15:46 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Brawo dla Gniewu

Mimo,że nie jestem do końca zwolennikiem tego typu akcji wielki szacun dla wszystkich uczestników!
Sporo dziś w mediach już było,szczególnie na radio Gdańsk.Dobrze,że przesłanie poleciało w "świat".

Autor:  Bartosz [ 28 sierpnia 2009, o 17:11 ]
Tytuł: 

Akcja była przednia :D Dobra organizacja od strony Gniewskiej, zorganizowali nam transport z Opalenia i do Opalenia :D Kwidzyniaków powitali bardzo entuzjastycznie za co bardzo dziękuję. Mam nadzieje, że kolejna grubsza akcja również się odbędzie w takiej atmosferze z wyjątkiem ilości osób, do których można mieć małe zastrzeżenie.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 28 sierpnia 2009, o 17:27 ]
Tytuł: 

nie gwarantuję, ale chyba jeszcze POLSAT wydarzenia coś nada o 18.50.

Autor:  Darek [ 28 sierpnia 2009, o 19:56 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew, GRATULACJE Gniewni :!: :!: :!:

Autor:  kulas [ 28 sierpnia 2009, o 20:05 ]
Tytuł: 

A gdzie TVN24? Wykupiłem sobie dostęp via Internet bo nie było mnie w tym czasie w domu a tu taki psikus. Nawet słówka nie wspomnieli. Akcja przegrała z piknikiem Stoczniowców w Sopocie :-)




Ran into problems sending Mail. Response: 535 authorization failed (#5.7.0) ?

Gdzie tu są ustawienia email? A tak w ogóle to wgrajcie łatkę, by nie było problemów z emailami w krótkich domenach.

Autor:  drosik [ 28 sierpnia 2009, o 20:32 ]
Tytuł: 

Do akcji razem z gniewianami przyłączyli się Kwidzyńscy Legioniści, motokwidzyn oraz kilka osób z forum e-kwidzyn.

Nawaliła nieco komunikacja i zamiast podstawionego autobusu, musiałem sam podjechać po dwóch e-kwidzyniaków :)

Ale ogólnie się udało, szkoda, że tak mało osób się wybrało z Kwidzyna, następnym razem trzeba będzie nawoływać innymi sposobami, niż tylko przez forum.

Autor:  Bombka [ 28 sierpnia 2009, o 20:44 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
następnym razem trzeba będzie nawoływać innymi sposobami, niż tylko przez forum


Następnym razem proszę o organizowanie akcji po godzinie 16 :)

Autor:  beges [ 28 sierpnia 2009, o 21:15 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew - chawła Tobie za to co robisz.
Najwyższa pora rozliczać władze za obiecanki przedwyborcze. Akcję popieram

Autor:  aszastra [ 28 sierpnia 2009, o 21:39 ]
Tytuł: 

kulas napisał(a):
A gdzie TVN24?

Niestety dzisiaj tematem nr1 był wzrost PKB o 1,1 % i sterylizacja pani Woźnej :grin:

Autor:  nowm [ 28 sierpnia 2009, o 22:26 ]
Tytuł: 

Organizacja poza autokarem, który nie przyjechał, była bardzo dobra. Następny protest pod siedzibą OTOPU :twisted: Boję się, że frekwencja protestujących może tam nawalić :roll: Trzeba zorganizować autokar, ale bez żadnych potknięć :-P

Drosik, dzięki za transport :smile: A parasol wezmę przy następnej okazji.. :-D

Autor:  Grzegorz Gniew [ 29 sierpnia 2009, o 06:57 ]
Tytuł: 

co do autokaru - rzuciłem temat, że jest taka możliwość. Czekałem na jakieś deklaracje i wtedy ustalilibyśmy godzinę. Nikt się nie zdeklarował na autokar. Nie byłoby problemu. Dla 5 osób nie mogłem wysyłać autokaru. Na szczęście Ci co zadzwonili, zabrali się wysłanym szybko samochodem osobowym... A z TVN24 był nawet wóz transmisyjny, załatwiony specjalnym lobbowaniem Adama Kasprzyka z oddziału Gdańskiego i wydawcy Prosto z Polski. Wóz przyjechał z Torunia, bo Gdańsk musiał być u Tuska. Niestety tak się stało, że te wydarzenia zdominowały cały dzień. Szkoda. Bo materiał mieli 16 minutowy...

Autor:  MACIEKZB [ 29 sierpnia 2009, o 07:00 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Następny protest pod siedzibą OTOPU
O! To popieram

Autor:  aszastra [ 29 sierpnia 2009, o 14:41 ]
Tytuł: 

Cały czas mam wrażenie ,że akcja ,,chcemy mostu" jest za mało rozpropagowana w Kwidzynie.
Jeśli nasi włodarze także popierają tę akcję to może przy ich pomocy powiesić baner ,,Chcemy Mostu" między słupami na jednej z głównych ulic miasta.( takich banerów jest pełno przy każdych wyborach :-D )

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 30 sierpnia 2009, o 00:25 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Jeśli nasi włodarze także popierają tę akcję ...
Pozbądź się tych złudzeń, albo czekaj na jakikolwiek choć minimalny ich odzew.

Autor:  krzyzak [ 30 sierpnia 2009, o 09:47 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
Jeśli nasi włodarze także popierają tę akcję

Będą popierać, :580: - w czasie kampanii wyborczej. :evil:

Autor:  Bombka [ 31 sierpnia 2009, o 09:36 ]
Tytuł: 

Cytuj:


Tytuł: GAZETA WYBORCZA - TRÓJMIASTO
Data: 29.08.2009
Blokada drogi przeciwko protestom ekologów
Mieszkańcy Gniewu i Kwidzyna zablokowali w piątek drogę krajową nr 1. Chcą jak najszybszej budowy mostu nad Wisłą łączącego ich miasta. I sprzeciwiają się protestom ekologów, którzy uważają, że most zaszkodzi ptakom.

To najbardziej potrzebny most w regionie. Przeprawa na Wiśle w Kwidzynie ułatwi komunikację blisko 200 tys. osób mieszkających na terenach przedzielonych rzeką i "podłączy" Powiśle do gospodarczego systemu Trójmiasta. Skróci drogę z Gdańska do Kwidzyna o kilkanaście kilometrów i przyłączy mieszkańców południowo-wschodnich powiatów Pomorza do autostrady A1. Dzięki temu czas przejazdu do Kwidzyna skróci się średnio o pół godziny. Jednak od rządowej zapowiedzi finansowania budowy natrafia ona na "ekologiczne" problemy.

Dziś są nim cztery 17-metrowe pylony, na których opierać ma się konstrukcja mostu. Według ekologów jest to poważne zagrożenie dla ptaków, dla których Wisła jest naturalnym szlakiem wędrówek. Jednak, jak sami przyznają, ich obawy to przypuszczenia i nie są oparte na wynikach badań naukowych. Żadnych wątpliwości nie mają mieszkańcy Gniewu i Kwidzyna.

- Most musi powstać, jest on dla nas niezbędny. Ekolodzy nie mogą wszystkiego oprotestowywać tylko dlatego, że coś się im wydaje - mówi jeden z organizatorów blokady Grzegorz Wasilewski.

Na początku września ma zostać wydana decyzja środowiskowa, która otworzy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad furtkę do budowy mostu. Organizacje ekologiczne, w tym przypadku chodzi głównie o Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, będą miały 14 dni na wniesienie protestu.

- Miejmy nadzieję, że tego nie zrobią, bo może to opóźnić inwestycję nawet o rok - mówi Franciszek Rogowski, dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA. Jeżeli nie będzie protestów, budowa mostu na Wiśle powinna ruszyć na wiosnę przyszłego roku i potrwać 24 miesiące. Inwestycja ma kosztować około 300 mln zł.




źródło

Autor:  canario [ 31 sierpnia 2009, o 09:44 ]
Tytuł: 

Wszystko pięknie, tylko ja mam nadzieję, że nikt nie będzie próbował potem ugrać na tym jakiegoś kapitału politycznego.

Autor:  MACIEKZB [ 31 sierpnia 2009, o 10:04 ]
Tytuł: 

canario napisał(a):
tylko ja mam nadzieję, że nikt nie będzie próbował potem ugrać na tym jakiegoś kapitału politycznego.
Płonne nadzieje. Jeśli uda się, sukces będzie miał wielu ojców... politycznych :evil:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 31 sierpnia 2009, o 12:40 ]
Tytuł: 

Znowu zaczynacie doszukiwać się drugiego dna. Jaki sukces???? Do sukcesu to jeszcze dłuuuga droga. Nawet jeśli akcja, którą robimy w jakimś stopniu przyczyni się do budowy mostu, a wierzę, że już sukcesem jest medialny szum o moście, jakiego jeszcze nie było, to jakie to będzie miało znaczenie, kto jest ojcem sukcesu??? Przecież ludzie widzą zaangażowanie jednych i drugich. Wiedzą, że to jest oddolna inicjatywa. Zresztą dziwne byłoby, gdyby burmistrzowie organizowali blokady dróg :) Musimy skupić się na tym, co zrobimy jeżeli OTOP zaskarży decyzję środowiskową. Zastanawiałem się nad czymś takim jak inwestycje związane z Euro2012. Dla nich jest jakaś przyspieszona procedura prawna. Specustawa EURO 2012 powinna być rozwiązaniem dla naszego mostu i tyle w temacie. Dla chcącego nic trudnego. Przecież, to nasi posłowie tworzą prawo dla nas i to oni powinni dać nadzieję, że z tak absurdalnej sytuacji można łatwo wybrnąć. A teraz mamy horror, gdzie wszyscy obgryzając paznokcie patrzą co zrobi jakaś półtorej tysięczna organizacja OTOP, której struktura terenowa dawno padła i trzech panów - ZARZĄD OTOP siedzi w Warszawie i decyduje, czy k. Kwidzyna dalej mają ginąć ludzie, czy padać duże zakłady pracy. Nosz k... mać!

A może jestem naiwny? Może właśnie jest podwójne dno? Może stanowisko OTOP jest na rękę rządowi, ministrowi, inwestorowi? OTOP łudzi się, że broni królową polskich rzek, że zaraz po Rospudzie osiągnie spektakularny sukces rozwalając gospodarczo Powiśle i Kociewie, blokując most? Może to OTOP jest tylko nieświadomym pionkiem w grze, która rozgrywa się na górze? Przecież lepiej powiedzieć, że most by był, bo mamy pieniądze, ale ekolodzy protestują. Przecież nie po PRowsku byłoby się uczciwie przyznać, że nie ma kasy? Prawda jest po środku. Nie podejrzewam OTOPu o świadome uczestnictwo w tej grze (znam autora wniosku z zastrzeżeniami do raportu środowiskowego i wiem, że działa z powołania), ale śmierdzi mi ta niemoc. Wydaje się nielogiczna. Może powinniśmi już teraz rozmawiać tylko z rządem? Może powinniśmy dotrzeć do samego premiera? TVN24 w ostatniej akcji trochę zawiódł, ale plany były ambitne. Dziennikarze mieli pytać o most i w OTOPie w Warszawie i w Ministerstwie. Pora na kolejny atak! Tym razem pytajmy u źródła. Podczas rozmowy z POLSATEM, pytałem: Premierze, czas zrobić coś z tym chorym prawem budowlanym! Przyroda powinna być chroniona, prawo powinno to zapewniać, ale przypadek naszego mostu daleko wykracza poza troskę o przyrodę i głęboko wpada w odchłań prawnej paranoi i absurdu!!!!!!

Autor:  Baltazar [ 31 sierpnia 2009, o 14:39 ]
Tytuł: 

program na tvn-ie był słaby ,tak samo jak ten redaktor :grinka: a most,jaki most są 2 promy,dla prowincji starczy :twisted: nie ma sie co łudzić :lol:

Autor:  aszastra [ 1 września 2009, o 08:47 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
A może jestem naiwny?

Grzesiu rób co robisz dalej , robisz to dobrze. Nie zrażaj się przeciwnościami , przecież gdzie dwóch polaków tam przynajmniej trzy zdania :-D

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 1 września 2009, o 09:50 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Może stanowisko OTOP jest na rękę rządowi, ministrowi, inwestorowi?
Wszystko to jest możliwe. Dlatego dobrze, że o moście coraz głośniej i każda forma upominania się o most okazuje się tu przydatna.
Ceterum censeo ...Obrazek Most musi być.

Autor:  tomek822 [ 1 września 2009, o 10:31 ]
Tytuł: 

most bedzie za 20 lat heheh

Autor:  krzyzak [ 1 września 2009, o 10:51 ]
Tytuł: 

tomek822 napisał(a):
most bedzie za 20 lat heheh

Nie był bym, tego taki pewien. :evil: :grin: :-D

Autor:  nowm [ 1 września 2009, o 17:07 ]
Tytuł: 

dostałem pisemko od Ministerstwa Infrastruktury po wysłaniu do nich maila. Może ktoś z Was też to otrzymał.

Cytuj:
Szanowny Panie,

Odpowiadając na pytanie dotyczące budowy przeprawy mostowej w ciągu drogi krajowej nr 90, poniżej przedstawiam stanowisko Departamentu Dróg i Autostrad MI w tej sprawie.

Resort infrastruktury dostrzega konieczność poprawy stanu technicznego i budowy mostów oraz wiaduktów na drogach krajowych w Polsce, w tym także realizacji mostu przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna. W związku z tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podjęła aktywne działania zmierzające do przygotowania budowy tej inwestycji, w szczególności rozpoczęcie prac projektowych i przygotowywanie wymaganej przepisami prawa dokumentacji.

Prace projektowe były przedmiotem wielu analiz projektantów Biura Komunalnego oraz Transprojektu w Gdańsku. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) przy GDDKiA, ustaliła m.in. parametry projektowe dla drogi oraz wybrano warianty: trasy drogowej, skrzyżowań i wariant mostu o konstrukcji "ekstradosed". W związku z wyborem tego wariantu, zostało zlecone uzupełnienie do raportu o oddziaływaniu na środowisko związanego z wariantowaniem konstrukcji mostu. Celem tego uzupełnienia było porównanie dwóch rozwiązań konstrukcyjnych mostu (kablobetonowego i kablobetonowego typu "extradosed") pod względem oddziaływania na środowisko. Przeprowadzona analiza wykazała, że korzystniejszym środowiskowo będzie wariant II bis, czyli most sprężony
w technologii "extradosed".

Niestety wnioskowana zmiana wariantu z II (most kablobetonowy) na II bis "extradosed" została negatywnie oceniona przez Wojewodę Pomorskiego, który jest organem właściwym w przedmiotowej sprawie, z uwagi na występującą kolizję z obszarem Natura 2000.
W wyniku zaistniałych zdarzeń GDDKiA - Oddział w Gdańsku otrzymała uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia dla wariantu innego niż wnioskowany, a mianowicie dla mostu kablobetonowego (wariant II). Pomimo złożenia przez GDDKiA zażalenia do Ministra Środowiska na postanowienie Wojewody Pomorskiego, nie istniała możliwość jego merytorycznego rozpatrzenia, w związku ze zmianą przepisów w zakresie ocen oddziaływania na środowisko i wprowadzenie nowej ustawy z dnia 3 października 2008 r.
o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Zgodnie z tym aktem prawym postępowania zażaleniowe na postanowienia w toku postępowań środowiskowych są umarzane.

26 września 2008 r. na spotkaniu w Starostwie Kwidzyn ustalono lokalizację i sposób rozwiązań przejazdu gospodarczego w km 8+930. Natomiast 23 grudnia 2008 r. GDDKiA - Oddział w Gdańsku wystąpiła z nowym wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

17 lipca 2009 r. GDDKiA - Oddział w Gdańsku otrzymała postanowienie wydane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku uzgadniające warunki realizacji budowy przeprawy mostowej przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 90 wg technologii "extradosed". Aktualnie GDDKiA - Oddział w Gdańsku jest na etapie oczekiwania na wydanie przez Urząd Gminy w Kwidzynie decyzji
o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowej inwestycji.

W związku z brakiem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach termin złożenia projektu budowlanego został przesunięty z 20 lipca 2009 na 31 sierpnia 2009 r.

Przetarg na projekt wykonawczy oraz materiały przetargowe zostanie ogłoszony po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz złożeniu przez firmę Transprojekt Gdański Sp. z o. o. projektu budowlanego.

Wykonanie projektu wykonawczego oraz opracowanie materiałów przetargowych dla przedmiotowego przedsięwzięcia będzie trwało ok. 4-5 miesięcy. W przypadku uzyskania wszystkich powyższych materiałów, GDDKiA będzie mogła wszcząć procedury przetargowe na budowę przeprawy mostowej przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu drogi krajowej nr 90. Należy jednak zaznaczyć, iż realizacja tej inwestycji rozpocznie się pod warunkiem zapewnienia odpowiednich środków finansowych.

Jednocześnie chciałbym zapewnić, iż resort infrastruktury dokłada wszelkich starań,
aby w momencie zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych, niezwłocznie przystąpić do realizacji przedsięwzięcia.



Dyrektor
Biura Informacji i Promocji
Rzecznik Prasowy
Mikołaj Karpiński

Autor:  Grzegorz Gniew [ 2 września 2009, o 07:20 ]
Tytuł: 

Niesamowite, że zebrali się na tak szczegółową odpowiedź. Presja medialna przynosi pierwsze efekty. Jednym słowem - dali do zrozumienia, że nawet jak będzie zgoda na budowę, to może nie być pieniędzy. Czyli obietnice Ministra Grabarczyka, że środki są nie są już aktualne. Zresztą deklarację tę usłyszeliśmy pół roku temu... Jeszcze trochę OTOP poprzeciąga procedury i w budżecie nie wystarczy nawet na projekt......

Autor:  Darek [ 2 września 2009, o 07:32 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew, obecnie nasze podatki są niezbędne na samolociki dla jaśnie nam panujących i kulki żeby zabijać Afgańczyków, ani Afgańczykom ani jaśnie nam panującym most na Wiśle nie jest zupełnie potrzebny. :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 2 września 2009, o 08:19 ]
Tytuł: 

Nowm - odpowiedź dostałeś na piśmie czy mailem? Mam prośbę, chciałbym ten list wykorzystać i wrzucić do prasy. Coś na zasadzie MINISTERSTWO ODPOWIADA na akcję chcemymostu.pl?
Darek napisał(a):
Grzegorz Gniew, obecnie nasze podatki są niezbędne na samolociki dla jaśnie nam panujących i kulki żeby zabijać Afgańczyków, ani Afgańczykom ani jaśnie nam panującym most na Wiśle nie jest zupełnie potrzebny.
Stąd nasz postulat, by ministerstwo raz jeszcze przemówiło ws. mostu. Jak widać po odpowiedź jest już ostrożniejsza od wcześniejszych deklaracji ministra. Albo Grabarczyk grał bardziej politycznie niż realnie.
nowm napisał(a):
cytat: Jednocześnie chciałbym zapewnić, iż resort infrastruktury dokłada wszelkich starań,
aby w momencie zabezpieczenia odpowiednich środków finansowych, niezwłocznie przystąpić do realizacji przedsięwzięcia.
Pozwolę sobie zadzwonić do Rzecznika w imieniu inicjatywy chcemymostu i zapytać jak się ma to napisane przez niego zdanie do tego, co mówił Minister pół roku temu w Kwidzynie?
Dobrze też będzie przygotować listę pytań i przekazać ją do zaprzyjaźnionych mediów:
Pytania do MI:
1. W odpowiedzi jaką otrzymali mieszkańcy powiatów tczewskiego i kwidzyńskiego walczący o most przez Wisłę koło Kwidzyna nie ma już tak konkretnych deklaracji co do zabezpieczonych środków w budżecie na most, jakie jeszcze pół roku temu składał Minister Grabarczyk. Czyżby inwestycja ta schodziła na dalszy plan, a obietnice składane samorządom, mieszkańcom i przedsiębiorcom 200 tysięcznego regionu były bez pokrycia?
2. Czy istnieje szansa, by most przez Wisłę w okolicach Kwidzyna został ujęty jako inwestycja związana z EURO2012 i co za tym idzie procedury administracyjne zostałyby uproszczone?
3. Czy Ministerstwo zamierza zająć się nowelizacją ustawy o prawie budowlanym, które obecnie niemal na każdym etapie dopuszcza głos społeczeństwa, co doprowadza do paraliżu wielu niezbędnych inwestycji, nawet jeśli sprzeciw (np. organizacji pozarządowej) jest merytorycznie nieuzasadniony?

Autor:  krzyzak [ 2 września 2009, o 09:48 ]
Tytuł: 

Zastanawiam się tak czasami, jak długo by trwały przygotowania, działania, procedury itd,
gdyby most miał być zbudowany w Warszawie? lub w innych wielkich miastach.
Gdzie tych mostów mają już po kilka.
Myślę że nie było by nawet o czym rozmawiać, budowa by ruszyła w błyskawicznym tempie.
My nie powinniśmy się dziwić że u nas to trwa i że Ci którzy decydują o budowie mają nas głęboko w d...e.
Przecież Ci którzy decydują o budowie, czasami nie wiedzą dokładnie gdzie ten Kwidzyn się znajduje.
Takich mamy mądrych urzędników ( nominowanych bardzo często z klucza partyjnego).
Jakieś tam problemy mieszkańców!! : bezrobocie, napływ kapitału,mniejsze zagrożenie dla mieszkańców jeżeli chodzi o komunikację, transport drogowy ,oszczędności z tym związane, to że miasto traci na dojazdach,turystyce, itd. Oni po prostu mają to gdzieś.
Nie mają w tym żadnego interesu!!!! Żeby nam pomóc!!!Oni może nawet w życiu przez ten most nie przejadą.
To że nie wydadzą nam zezwolenia,w niczym Im i ich stanowiskom (stołkom) nie zaszkodzi.
Popatrzcie w dużych miastach gdzie są ,ważne instytucje dla państwa, duży elektorat, miasta które mają coś do powiedzenia w tym kraju, nie mają takich problemów.
Bo Ci którzy decydują o budowie, czują respekt i strach o swoją przyszłość.
A taki Kwidzyn? co Im może zaszkodzić. Może tylko potupać sobie w miejscu nóżkami, pokrzyczeć,pogrozić paluszkiem i koniec, nic więcej.
Dlatego uważam że, My mieszkańcy Kwidzyna i okolic musimy próbować wszelkich sposobów,
mniej lub bardziej skutecznych, mniej lub bardziej uciążliwych, które choć w części zmuszą decydentów do przyspieszenia budowy mostu.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 2 września 2009, o 09:54 ]
Tytuł: 

Komentarz pod tekstem o blokadzie jedynki w gazecie wyborczej - trójmiasto:
Cytat:
Możecie sobie wieszać psy na ekologach i opowiadac niestworzone
rzeczy jak to ten most coś poprawi itp. - a oni i tak się odwołają.
Dlaczego? Gdyby GDDKiA zechciala złożyć wniosek o budowę ZWYKŁEGO
mostu przęsłowego, to już rok temu mieliby uzgodnienia i prace by
hulały. Jednak drogowcy chca mieć "ładny" i drogi (dlaczego?) most i
upierają się przy wariancie z pylonami. I o to jest spór.
Most mógłby być zbudowany w przyszłym roku gdyby był "zwykły". Po
zwykłym jeździ sie tak samo wygodnie i tak samo robi mniej spalin i
halasu. Tylko mniej ptaków się rozbija.
Pozdrawiam
Szymon Bzoma
www.kuling.org.pl

Pozwolę sobie wysłać do Pana Bzomy zapytanie, czemu winni tego wszystkiego są mieszkańcy, którym pozostało tylko wieszać psy? Pan Bzoma - jeden z głównych wojowników przeciwko mostu nie zna odpowiedzi, ale przecież go to nie interesuje. Interesuje go sukces ekologów, powtórka z rospudy. Fakt, że porusza tu najistotniejszą kwestię, zmiany projektu, którą ujęliśmy w naszych postulatach. Dlaczego nie znać prawdy na temat zmiany projektu, jeżeli ta zmiana ma być gwoździem do trumny dla mostu???

Autor:  grzegorzkk [ 2 września 2009, o 11:50 ]
Tytuł: 

krzyzak napisał(a):
Zastanawiam się tak czasami, jak długo by trwały przygotowania, działania, procedury itd,
gdyby most miał być zbudowany w Warszawie?

W tym roku rozpoczęła się budowa mostu Północnego.Przygotowania ciągnęły się od 2003 roku.Wiele powodów się na to złożyło min.protest Otopu.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=126559

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 2 września 2009, o 11:56 ]
Tytuł: 

Budowa mostów i autostrad służy interesowi społecznemu (ludziom).
Natomiast odstępowanie od realizacji dużych inwestycji jest niezłym dosłownym i zyskownym interesem różnych wpływowych grup nacisku. Powiązania ich z lobby politycznym sprawia, że porzucanie i przewlekanie różnych projektów i tak nie powstrzymuje wycieku znacznych środków z budżetu.
Przypomnijmy sobie trasę przez „Rospudę”, której nie ma, a za którą budżet państwa i tak zapłaci.
Cytuj:
Blokada obwodnicy Augustowa, która niszczy Rospudę, oznacza przekreślenie ogromnego kontraktu na jej budowę. W styczniu zerwana została umowa ze spółką Budimex Dromex i prace przerwano. Teraz sąd nakazał wypłacić firmie odszkodowanie - 43,9 mln złotych. Sukces ekologów to już koszt 136 mln złotych.

Ile już kosztowały kolejne projekty naszego mostu. W 2001 r zlecono projekt w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego. ). W 2003 r. projekt był gotowy. Koszt - ok. 2,8 mln zł. W 2006 r. GDDKiA wyrzuciła gotowy projekt "do kosza" i rozpisała przetarg na nowy projekt mostu. Wygrała go firma Transprojekt Gdański (cena - ok. 2 mln zł). Wiele wskazuje, że to nie koniec radosnego projektowania.

Z rozmowy z doktorem Wiesławem Nowickim, członkiem zarządu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków :
Chcecie budowy mostu na Wiśle?

Oczywiście, że chcemy. Jesteśmy jednak przeciwni budowie mostu z pylonami. Nas bardziej przekonuje wariant obiektu płaskiego, tzw. kablobetonowego.
Dlaczego płaski?
W tym temacie jest dosyć spore pole niewiedzy, np. nie wiemy do końca, który wariant obiektu przyniesie więcej korzyści po zakończeniu budowy.
Nie ma jednak w Polsce takich badań, które potwierdziłyby, że ptaki będą rozbijały się o pylony.
Bo nie ma zapotrzebowania na takie badania. Naukowcom nie opłaca się ich robić. Gdyby jednak ktoś zaproponował OTOP zlecenie takiego opracowania, odmówilibyśmy. Nie chcemy ściągać żadnych haraczy.


Warto dodać, że nie ma przeciwwskazań, by takie zlecenie powierzono np. komuś pozytywnie ocenianemu przez OTOP.

Rok temu pomorscy posłowie PO usłyszeli od ministra jego stanowisko w sprawie mostu:
Cytuj:
(czerwiec 2008) Dwaj pomorscy posłowie PO Marek Biernacki i Jerzy Kozdroń spotkali się w tym tygodniu w Warszawie z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem i grupą jego współpracowników. Na wstępie usłyszeli, iż zabiegając o budowę mostu, chcą zbić kapitał polityczny. Biernacki wyjaśniał, iż on kandydował do Sejmu z innego okręgu, zaś Kozdroń - poseł z Kwidzyna - tłumaczył, że obiekt jest niezbędny dla rozwoju tego miasta, Powiśla i całego Pomorza.
Do dziś minister-decydent nie ogłosił zmiany swego stanowiska.

Autor:  Corzano [ 2 września 2009, o 12:08 ]
Tytuł: 

Budslavsky napisał(a):
Sukces ekologów to już koszt 136 mln złotych.

To trochę wygląda jak szukanie Cygana, bo kogoś trzeba powiesić. A kto połasił się na unijne dotacje i zgłosił Rospudę do obszaru Natura 2000? Ekolodzy domagali się przestrzegania prawa, na co przymykały oko polskie władze. Za nieprzemyślane decyzje i chciwość trzeba płacić.

Autor:  MACIEKZB [ 2 września 2009, o 12:17 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Jednak drogowcy chca mieć "ładny" i drogi (dlaczego?) most i
upierają się przy wariancie z pylonami.

Zdaje się, że wybudowanie tego "nienormalnego" mostu z pylonami ma być tańsze od "normalnego". Widać Szymon Bzoma bardzo "zagłębił się" w temat jak przeciętny ekoterrorysta :evil:

Autor:  nowm [ 2 września 2009, o 14:37 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Nowm - odpowiedź dostałeś na piśmie czy mailem? Mam prośbę, chciałbym ten list wykorzystać i wrzucić do prasy. Coś na zasadzie MINISTERSTWO ODPOWIADA na akcję chcemymostu.pl?


śmiało możesz go wykorzystać. Dostałem go mailowo, ale wrzucili go w plik tekstowy worda, oprawili wszystko graficznie i napisali pod tytułem moje imię i nazwisko, więc nie jest to "kopiuj wklej", musieli się przy tym pofatygować :-D

Grzegorz Gniew napisał(a):
Jednak drogowcy chca mieć "ładny" i drogi

ładny to on jest, ale ku..wa jaki drogi? tańszy prawie o połowę i czas budowy jest znacznie skrócony..

Grzegorz, pociśnij temu panu :-)

Autor:  Grzegorz Gniew [ 3 września 2009, o 06:19 ]
Tytuł: 

Mam nadzieję, że po wymianie kilku obszernych maili z Panem Szymonem Bzomą z Kulinga, ten napisze coś na forum.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 9 września 2009, o 09:23 ]
Tytuł: 

Szanowny Panie,



Kryterium niezbędności przedsięwzięcia dla UEFA EURO 2012 jest zapisane w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 w art. 4 ust. 1 i 2.

Wobec powyższego podstawowym kryterium pozwalającym na umieszczenie inwestycji w wykazie inwestycji Euro 2012 jest wskazanie przez wnioskodawcę, że inwestycja taka jest niezbędna dla prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia turnieju UEFA EURO 2012™. Wnioski o umieszczenie inwestycji w wykazie są składane do Ministerstwa Sportu i Turystyki i podlegają opiniowaniu merytorycznemu przez spółkę celową PL.2012, która rekomenduje propozycje.



W odpowiedzi na drugie pytanie informuję ,że rządowe projekty aktów prawnych, w tym ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), są uzgadniane międzyresortowo na podstawie uchwały Nr 49 Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002 r. – Regulamin pracy Rady Ministrów (M.P. Nr 13, poz. 221 z późn. zm.).



Z poważaniem,



Małgorzata Pełechaty

Rzecznik Prasowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Autor:  oki44 [ 10 września 2009, o 12:12 ]
Tytuł: 

Artykuł w Kurierze Kwidzyńskim wyjaśnia ostatni stan prawny oraz stanowisko Burmistrza Kwidzyna
dotyczące działań protestujących.

Cytuj:
Czwartek, 10 Września 2009
Ptaszki na przeszkodzie. Chcą zamknąć usta ornitologom

KWIDZYN. Wkrótce okaże się, czy zostanie uwzględniony protest, jaki złożyła organizacja ekologiczna przeciw projektowi mostu przez Wisłę w okolicy Kwidzyna. Ornitolodzy twierdzą, że most linowy będzie przeszkadzał ptakom. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak zapewnia, że raport zmieniono w taki sposób, by zadowolić ekologów.

- Jest tak przygotowany, że podważa wszystkie argumenty i zastrzeżenia zgłoszone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Usunięto z niego wszystkie fragmenty, które podważali, wiec nie mają się do czego przyczepić – mówi burmistrz. – Ta sprawa opóźnia rozpoczęcie budowy.
Obecnie trwa procedura administracyjna, decyzja wymaga uprawomocnienia. Inwestycja dotyczy wielu podmiotów (ok. 20), m.in. właścicieli gruntów, dróg itd. leżących w tym rejonie, i muszą oni otrzymać do wglądu raport i wnieść ewentualne uwagi. Dlatego czas na odwołanie jest dwa razy dłuższy, niż zwyczajowe 14 dni.
Temat budowy mostu poruszył na ostatniej sesji rady miejskiej radny Marek Sidor w kontekście pikiety, jaką zorganizowali niedawno mieszkańcy Kwidzyna i Gniewa.
- Dlaczego pan burmistrz nie wspomina o pikiecie mostowej, którą zorganizowano w Gniewie? Przecież była to najlepsza, najbardziej nagłośniona społeczna inicjatywa w tej sprawie – mówił radny. – Na manifestacji obecny był wiceburmistrz Piotr Halagiera.
Burmistrz Krzysztofiak ma jednak sceptyczny stosunek do tego typu protestów.
- Demonstracja transparentami, owszem, ale protestujący planowali blokadę autostrady A1, a to, moim zdaniem, jest bezsensowne i niedopuszczalne. Bo przeciwko komu jest ta blokada? Przeciwko kierowcom, mieszkańcom? Przeciwko władzom województwa? Czy protestujący chcą na nich wymusić budowę mostu? Przecież oni chcą tej inwestycji. Kontestują ją ekolodzy i to ich należy przekonać, a nie mieszkańców – wyjaśnia Andrzej Krzysztofiak. – Miałem okazję spotkać się rozmawiać z przedstawicielami OTOP na spotkaniu, zorganizowanym przez kwidzyńskie Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa. Mają swoje argumenty, ale myślę, że kompromis jest możliwy.
W kwestii blokowania autostrady radny Sidor zgadza się z burmistrzem.
- Rzeczywiście, pikieta to jedno, a blokada to coś zupełnie innego. Bardzo bym prosił, aby nikt z kwidzyńskiego samorządu nie popierał jej swoją obecnością, nawet w charakterze obserwatora – powiedział Marek Sidor.

Autor: (ad)
Źródło: Kurier Kwidzyński

Autor:  Grzegorz Gniew [ 11 września 2009, o 09:45 ]
Tytuł: 

To że nasze spontaniczne działania (popierane i przez kierowców i mieszkańców) nie są dla niektórych wygodne, już wiem. Ale nie przejmuję się tym i działamy dalej. Co do optymizmu związanego z przygotowanym raportem. OTOP i Kuling nie czekają na zapis w raporcie, tylko na powrót do projektu płaskiego i kropka. Stąd manifestacje, których forma nie jest ważna, ważne jest dotarcie do mediów. Sam burmistrz Krzysztofiak powiedział do Dziennika Bałtyckiego, że każda forma lobbowania budowy mostu jest potrzebna! Blokada A1 to wymysł radnych z Kwidzyna, a nie organizatorów chcemymostu.pl. Chyba że są jakieś inne plany :) Podsumowując, nawet jeśli w raporcie i decyzji środowiskowej Pani Wójt znajdą się słowa Kocham OTOP i Kuling, kochamy ptaszki i zbudujemy im w kompensacie za linowy most karmniki i budki lęgowe, to i tak te organizacje zaskarżą decyzję środowiskową do SAMORZĄDOWEGO KOLEGIUM ODWOŁAWCZEGO. Kropka! I to uzasadnia fakt, że "blokowaliśmy" jedynkę. Blokowaliśmy razem z kierowcami! Taka jest prawda! Tak, protestujemy i pretensje o brak mostu mamy do urzędu wojewódzkiego, do inwestora i do ekologów już na samym końcu, bo każda z tych instytucji przyczynia się do braku mostu. Urząd Wojewódzki bo przedstawiciel rządu w terenie, rządu, który nie czuje potrzeby budowy mostu w tak małych ośrodkach miejskich... Tam jest za mało głosów! Pretensje do inwestora, a właściwie do Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych - zmiana projektu na pylonowy przyczyniła się do całej zadymy z ekologami. Do ekologów na końcu, bo to oni walczą nie o ptaki, lecz o własne ambicje i nie z mostem, a z GDDKiA! A poza tym jeżeli mają tyle ciekawych informacji nt. zmiany projektu mostu, to czemu się nimi nie chcą dzielić publicznie robiąc w ten sposób na własne życzenie z siebie główną ofiarę?!

Autor:  Grzegorz Gniew [ 17 września 2009, o 07:36 ]
Tytuł: 

Witam wszystkich. Jutro lub pojutrze PANORAMA w Telewizji Gdańsk. Będzie trochę konkretów ws. mostu. Zapraszam do oglądania.
Chciałbym zaproponować Wam zorganizowanie dużej imprezy po dwóch stronach rzeki. To o czym już rozmawialiśmy. Myślimy o:
- koncert znanego zespołu
- połączenie przez internet mieszkańców Gniewa i Kwidzyna - o sponsoring wystąpił do jakiejś z firm telekomunikacyjnych, hasło: ŁĄCZY...
- lina łącząca dwa brzegi Wisły
- wycieczki pontonem na drugą stronę
- grill, piwo itp.
Telewizja Gdańsk może załatwić śmigłowiec, który nagra imprezę z lotu ptaka. Cała impreza przewijała by się pod hasłem jednoczącym społeczności z Kwidzyna i Gniewa.

Autor:  chester [ 17 września 2009, o 10:22 ]
Tytuł: 

Ciekawa propozycja. Tylko kto by sfinasował taką dużą imprezę? Na te kilka punktów, które wypisałeś już trzeba mieć przynajmniej budżet prawie 50.000 zł ( w tym już gwiazda m.in. 15.000 zł). Może wyjść znacznie więcej, gdy doliczymy wynajem 2 scen + obsługi, zabezpieczenie imprezy po obu stronach Wisły.

Autor:  drosik [ 17 września 2009, o 10:35 ]
Tytuł: 

chester,
To powiedz ile byś wziął za prowadzenie takiej imprezy :?:

Autor:  chester [ 17 września 2009, o 11:17 ]
Tytuł: 

:) nie jestem gwiazdą

Autor:  krzyzak [ 17 września 2009, o 11:29 ]
Tytuł: 

chester napisał(a):
:) nie jestem gwiazdą

Nie bądź taki skromny ;)
:-D :-D :-D

Autor:  Rachel [ 18 września 2009, o 11:33 ]
Tytuł: 

A po co nam gwiazda? Nie wystarczy jakaś rodzima kapela?
Jednak żeby cokolwiek zorganizować po naszej stronie Wisły musiałby powstać jakiś trzon organizacyjny, ludzie zaangażowani w sprawę. Potrzebni są ludzie, plan działania, poparcie i wsparcie. Bez tego nic się po tej stronie nie ruszy. Spontaniczna akcja wychodzi jednorazowo. Gniew ma Grzegorza, a my mamy kogoś takiego?

Autor:  ShrekPL [ 22 września 2009, o 13:45 ]
Tytuł: 

Rachel napisał(a):
Nie wystarczy jakaś rodzima kapela?


np. Armagedon

:twisted:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 22 września 2009, o 20:55 ]
Tytuł: 

wystarczy. Sztab gniewski powoli się zbiera, tylko cholera jesień idzie.

Autor:  drosik [ 22 września 2009, o 21:37 ]
Tytuł: 

Ciekawe czy Złote Tarasyby się dołączyły do akcji :roll:

Autor:  reflexes [ 23 września 2009, o 06:36 ]
Tytuł: 

ShrekPL napisał(a):
np. Armagedon


Bez przesady. To dopiero ekolodzy by nam dali popalić za utrudnianie życia wszelkiemu stworzeniu.

Autor:  drosik [ 22 października 2009, o 20:39 ]
Tytuł: 

nowm napisał(a):
Następny protest pod siedzibą OTOPU

To kiedy ten protest :?:

Autor:  Porcellus [ 22 października 2009, o 21:02 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
To kiedy ten protest :?:


Nie posądzam Cię o aż taką naiwność, abyś wierzył w takie dyrdymały.
Nie tędy droga.

Porcellus

Autor:  canario [ 22 października 2009, o 22:15 ]
Tytuł: 

Ach ta symantyka... Niech ci Porceli będzie... Nazwijmy to "Wiec aktywizacyjny społeczność gniewsko-kwidzyńską promujący ideę budowy mostu".

Autor:  Grzegorz Gniew [ 23 października 2009, o 10:04 ]
Tytuł: 

Pytania, które chcę zadać dr Szymonowi Bzoma z Kulinga, wywiad chcę zrobić też z dr Nowickim.

1. Dlaczego GBPW Kuling zaskarżyła decyzję Wójt Gminy Kwidzyn ws, mostu Gniew - Kwidzyn? Wiemy, że nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby szkodliwość takiego mostu o takich parametrach. Przytaczacie przykłady, które ciężko porównać do stosunkowo niskiej konstrukcji. Skąd więc taka obawa o los migrujących ptaków.

2. Czy organizacje ekologiczne, w tym Kuling, ma świadomość, jaką społeczną krzywdę wyrządzają 200 tysiącom mieszkańców Powiśla blokując tą jakże ważną inwestycję?

3. Skoro nie ma alternatywy i jedyny na chwilę obecną wariant mostu - czyli extradosed jest realny, to dlaczego nie szukacie kompromisu?

4. Czy w Pana systemie wartości, ptaki są wyżej od potrzeb ludzkich?

5. Po Waszym zaskarżeniu w mediach pojawiły się informacje, że uważacie, że most zaszkodzi lęgowym rybitwom. Badania na tym terenie, które były robione pod kątem mostu, ale również intensywne badanie, które prowadzone są na odcinku doliny Wisły Widlice - Opalenie - Gniew jednoznacznie wykazują, że piaszczyste łachy, na których gniazdują rybitwy rzeczne i białoczelne co roku są w innym miejscu, a straty lęgów są bardziej prawdopodobne z powodu zalewania wysp, w związku z tamą we Włocławku. Czy stanowisko to wynik braku innych argumentów?

6. Walczycie o dobro ptaków, czy walczycie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad? Co takiego GDDKiA w Gdańsku zrobiła w sprawie mostu nie tak?

7. Skąd więc w gremium ornitologów tak odmienne opinie ws. szkodliwości mostu?

8. Wie Pan, Panie doktorze, że ten most musi powstać. Wierzy Pan też, w polskie prawo, które daje Wam organizacjom społecznym dużą moc w tej materii. Czy jednak nie nadużywacie tej mocy? Jesteście właściwie społecznie skreśleni w lokalnych społecznościach. Mieszkańcy Wam tego nie wybaczą. Czy jest Was choć odrobinę dobrej woli, by jakoś z tej sytuacji wybrnąć? Macie jakiś pomysł, jakąś propozycję?

9. Dlaczego na oficjalnych stronach Waszych stowarzyszeń nie ma ani słowa o stanowisku w sprawie mostu?

10. Nie boicie się protestów społeczności lokalnej pod Waszymi siedzibami?

11. Dotarliśmy do osób, które twierdzą, że na Waszych obozach ornitologicznych ptaki również giną, gdyż np. całą noc są zaplątane w sieci, w które łapiecie ptaki, lub umierają ze strachu trzymane w dłoniach. W galerii zdjęć widać wiele zdjęć ludzi trzymających w dłoniach ptaki i fotografujących się z nimi. Czy to jest wobec ptaków ok? Czy macie rozeznanie ile ptaków ginie na Waszych obozach?

12. Nie uważa Pan, że OTOP i dr Nowicki, niejako wplątał Was w sprawę mostu. Przecież nie braliście wcześniej udziału w postępowaniu jako organizacja? Dr Nowicki jest postacią kontrowersyjną. Znaną wśród inwestorów w Warszawie, obecnie również w Kwidzynie i Gniewie. Na forach przyrodniczych wyczytałem, że nie wszyscy z ekologów, miłośników ptaków, podzielają jego metody. Co Pan o tym sądzi?

13. Jeżeli ten most powstanie jako extradosed - nie będzie Pan z niego korzystał?

14. Jak Pan widzi finał tej sprawy? Sąd NSA? Komisja Europejska? Będzie powtórka z Rospudy? Czy brak mostu w tym miejscu, ogromny ruch tirów na drodze nr 55, tysiące bezrobotnych i upadek kwidzyńskich firm odciętych od Trójmiasta będzie sukcesem?
15. Czym Pan się kieruje walcząc z tym mostem?

pytania do gai i kuling
1)dlaczego akurat w tym momencie przyłączyliście się do Otopu w sprawie zablokowania tak waznej dla regionu inwestycji?
2)Czy to zbieg okoliczności,że wszystkie trzy protesty które wpłynęły do urzedu gminy w Kwidzynie są praktycznie identyczne?
3)jak długo mają zamair blokować tą inwestycje?
4)jeżeli zablokują budowę mostu, czy będą mieli kiedykolwiek odwagę,żeby przyjechać do Gniewu i opowiedzieć mieszkańcom dlaczego to zrobili?

Autor:  Großvater [ 23 października 2009, o 10:31 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Pytania, które chcę zadać dr Szymonowi Bzoma z Kulinga, wywiad chcę zrobić też z dr Nowickim.(...)


Czy niepotrzebnie wcześniej odsłaniasz karty prezentując publicznie ew. pytania? W ten sposób dajesz im czas na przygotowanie jakichś tam odpowiedzi. Część pytań mogłaby być dla nich zaskoczeniem i ich zakłopotanie oraz brak konkretnego wytłumaczenia wykazałoby słabą stronę ich bezsensownych protestów.

Autor:  Rachel [ 23 października 2009, o 10:51 ]
Tytuł: 

Te organizacje zwyczajnie solidaryzują się ze sobą. Mogło to wyglądać tak:
- Bronimy ptaszków. Jesteśmy przeciw budowie mostu. Pomożecie?
- Pomożemy.
Nie sądzę, żeby ich interesowało to, że w tym momencie masę ludzi negatywnie nastawili do swoich idei i działań, że cała ta ekologia ucierpi na tym, bo na każdy ich protest będziemy patrzyli przez pryzmat naszej wspólnej sprawy jaką jest ten wciąż wirtualny most.
Ech, aż chciałoby się ukręcić ptaszkom łebki, albo tak na znak protestu przeciwko protestowi wypuścić stado kotów na te siedliska lęgowe. Wiem, to głupi pomysł :twisted:

Grossvater, jak nie teraz to kiedy?
Planowana jest jakaś debata z tymi protestującymi ekologami? Mamy ich jeszcze przekonywać? Ten etap jest już za nami. Doskonale znane są wszystkim nasze argumenty.

Autor:  Großvater [ 23 października 2009, o 11:09 ]
Tytuł: 

Rachel napisał(a):
(...)Ech, aż chciałoby się ukręcić ptaszkom łebki, albo tak na znak protestu przeciwko protestowi wypuścić stado kotów na te siedliska lęgowe.


:shock: Zaczynam się Ciebie bać.

Rachel napisał(a):
(...)Grossvater, jak nie teraz to kiedy?
Planowana jest jakaś debata z tymi protestującymi ekologami? Mamy ich jeszcze przekonywać? Ten etap jest już za nami. Doskonale znane są wszystkim nasze argumenty.


Chyba nie jestem za bardzo w temacie. Liczyłem na efekt zaskoczenia: publiczna dyskusja i "trudne" pytania stawiane ekologom z OTOP-u mające na celu pokazanie że ich działania nie jest poparte żadnymi konkretnymi argumentami ochrony przyrody tylko grą prowadzoną na czyjeś zlecenie czy w celu osiągnięcia jakichś konkretnych korzyści o których my maluczcy nie mamy pojęcia. Wydaje mi się że dla wielu osób widok takiego zaskoczonego "ekologa" robiącego tzw. karpia po usłyszeniu kolejnego pytania byłby doskonałą wizytówką wiedzy i intencji mostoblokowaczy.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 23 października 2009, o 11:17 ]
Tytuł: 

To pytania do prasy. Póki co nie ma odzewu TVG ws. debaty samorządu mieszkancow z ekologami

Autor:  KrzaQ [ 23 października 2009, o 11:20 ]
Tytuł: 

Cytuj:
To pytania do prasy.

Nie rozumiem, chcesz dyskutować z ekologami za pośrednictwem gazet ?

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 23 października 2009, o 12:10 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Pytania, które chcę zadać
Ale po co? Przecież nie trudno przewidzieć ich odpowiedź na każde z tych pytań. To takie (znane tu z innych wątków) podtrzymywanie dyskusji tylko dla zaistnienia jej uczestników.

Sprawa wymaga poważnej refleksji nad koniecznymi tu działaniami usuwającymi przeszkody w budowie mostu.

Nasze "miasto" wydaje nie małe pieniądze na przeróżne badania, ekspertyzy i promocje. Wystarczy tu wspomnieć wynajęcie agencji EurOcean w celu promocji miasta i jego aktualnych władz, sondaże przed każdymi wyborami, czy zamówioną specjalistyczną ekspertyzę w celu usunięcia dyrektora jednego z gimnazjum, gdy inne działania wobec niego okazały się bezprawne. Więc może znalazłyby się w miejskiej kasie środki na ową brakującą ekspertyzę weryfikującą rzekomą szkodliwość projektowanego mostu dla ptactwa.
Czy zwróciliście uwagę na to, jak ostatnio włodarze miasta wyciszyli się w sprawie mostu.
Ten potrójny protest eko-organizacji chyba ulżył tutejszym politykom, no bo nie muszą teraz wojować ze swymi zwierzchnikami o wcale niemałą kasę, w sytuacji gdy z budżetu wykreślane jest nawet leczenie i dożywianie dzieci. Działania "miasta" z taką ekspertyzą , lub zaniechanie ich - dość precyzyjnie określa lojalność lokalnych polityków. Wobec kogo? Mieszkańców upominających się o most, czy wobec rządu "rozkładającego ręce"?

Autor:  Großvater [ 23 października 2009, o 12:30 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
To pytania do prasy. (...)


Prasę to podejrzewam powyższe pytanie zbytnio nie interesują bo nie są stronę w sprawie. ;)
Zmyliło mnie wcześniejsze:

Grzegorz Gniew napisał(a):
(...) wywiad chcę zrobić też z dr Nowickim.


Bo faktycznie, dyskusja za pośrednictwem prasy, to ... rozmowa z koniem. Ty do nich zagaisz bez gwarancji że druga strona podejmie dyskusję.
To się chyba nazywa monolog.

Autor:  canario [ 23 października 2009, o 12:53 ]
Tytuł: 

Budslavsky > Czy sugerujesz, że obecny protest ekologów jest z inicjatywy politycznej? Teorii spiskowych dziejów nie lubię, ale nie od wczoraj wiadomo, że dużo organizacji ekologicznych "dorabia" sobie stając ościom w gardle niektórym inwestycjom.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 23 października 2009, o 12:56 ]
Tytuł: 

uff, ale pojechaliście. Nareszcie mam czas by napisać więcej i jaśniej. To będzie moja rozmowa z przedstawicielami Gaja OTOP i Kuling. Sami przedstawiciele tych organizacji twierdzili, że media manipulują społecznością lokalną, a prawda o moście jest całkiem inna. Może więc warto ją poznać. Co do podjęcia tematu - bez obaw. Kuling odpowiedział pozytywnie. Po co? Choćby po to, że gdyby GDDKiA wcześniej zanim wydała złotówkę na pierwsze projekty spotkała się z ekologami to dzisiaj byłaby budowa. Tak jest na zachodzie. Przeczytajcie artykuł z linka którego podałem. Rozmowa z dr Nowickim. Oni nie odpuszczą. Oni chcą doprowadzić do tego, by następne inwestycje były robione z ich udziałem. Co byłoby dla nas lepsze czy gorsze? Porozumienie się z OTOP wcześniej uwzględnienie ich argumentów i budowa mostu płaskiego. A tak mamy to co mamy. Możemy na ekologów wyzywać, pluć, a rzesza organizacji włączających w walkę z mostem extradosed będzie rosła. Z ekologami nie będzie już można się nie liczyć. Mamy na to dowody obecnie. Każdy kolejny inwestor, chcący zrealizować coś w newralgicznym dla natury punkcie, np. w NATURA 2000, z pominięciem postulatów i zlekceważeniem możliwości protestu ekologów, później napotka na jeszcze większe problemy. Szereg inwestycji ekolodzy negują i nie widzą alternatywy, ale most w Kwidzynie miał (już chyba nieaktualną) alternatywę w postaci płaskiej konstrukcji. Ktoś wyżej pisał, dlaczego Kwidzyn nie zrobi badań nt. szkodliwości konstrukcji. To nic nie da. Gdzie te badania zrobić? Symulacja lecącego ptaka i mostu? OTOP nie zmieni zdania, nawet jeśli takie badania ktoś by wykonał. Płaski i koniec - to jest ich filozofia i z nią, choć jest brutalna musimy się oswoić. Pytanie czy argumenty OTOP trafią do sędziów w WSA i NSA, boję się, że w Komisji Europejskiej trafią a most jeszcze nie powstanie. Bo Komisja Europejska to taka matka wszystkich ekologów, a Unia przecież duży nacisk stawia na stworzenie w Polsce skansenu Europy... Także GDDKiA - działać szybko, przetargi, budowa, by most był szybciej od wyroku sądu lub Komisji Europejskiej!!!!

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 23 października 2009, o 13:16 ]
Tytuł: 

canario napisał(a):
Czy sugerujesz ... itd
Żadna teoria, żaden spisek tylko po prostu polityka. A tu zestaw środków i sposobów działań bywa nieograniczany niczym.

Autor:  Porcellus [ 23 października 2009, o 13:22 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Pytania, które chcę zadać


Wisła w tle, a pytania są tendencyjne :grinka: . :grinka: :grinka:

A tak na poważnie, to podoba mi się inicjatywa stawiania tych pytań publicznie i głośno.
Oczywiście trzeba by je lekko zmienić, niejako "podrasować" medialnie.
Generalnie ekoterroryści nie będą odpowiadać na nie publicznie, ale jak najgłośniejsze postawienie sprawy poprzez internet np. rozesłanie ich na wszystkie fora ekologiczne i inne, regularne wysyłanie tych pytań na ich skrzynki pocztowe być może zmusi ich do wykonania jakiegoś kroku.

Porcellus

Autor:  Mirrr [ 23 października 2009, o 16:52 ]
Tytuł: 

Jest jedyne wyście z tego impasu .Zapisać się do tej ekologicznej organizacji i zmienić w legalnych wyborach cały zarząd .Proponuję zrobić to szybko zanim podejmą uchwałę o minimalnym stażu organizacyjnym kandydatów to władz .

Autor:  warzek [ 23 października 2009, o 17:36 ]
Tytuł: 

Großvater napisał(a):
Rachel napisał/a:
(...)Ech, aż chciałoby się ukręcić ptaszkom łebki, albo tak na znak protestu przeciwko protestowi wypuścić stado kotów na te siedliska lęgowe.


:shock: Zaczynam się Ciebie bać.


Pomogę przenieść kotki na łachy :evil:

Autor:  Piotr_J [ 28 października 2009, o 11:49 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
most w Kwidzynie miał (już chyba nieaktualną) alternatywę w postaci płaskiej konstrukcji.


Tak, droższej o jakieś 200 mln i bardziej ingerującej w koryto rzeki (czyli zamiast OTOP znów znaleźliby się obrońcy minogów).

Grzegorz Gniew napisał(a):
Gdzie te badania zrobić?


Na istniejących konstrukcjach pylonowych? Jest już ich w Polsce kilka. Większość dużo wyższa od konstrukcji planowanej pod Kwidzynem, a więc dużo bardziej niebezpieczna dla ptactwa (teoretycznie wg rozumowania OTOP-u).

Podobna do podkwidzyńskiej konstrukcja stoi w Koninie na rzece Warcie. Można takie badania przeprowadzić choćby tam.

Autor:  canario [ 28 października 2009, o 12:40 ]
Tytuł: 

Ojezusinku Pioter wrócił :)

Autor:  Mega [ 28 października 2009, o 17:07 ]
Tytuł: 

Piotr_J napisał(a):
Na istniejących konstrukcjach pylonowych? Jest już ich w Polsce kilka. Większość dużo wyższa od konstrukcji planowanej pod Kwidzynem, a więc dużo bardziej niebezpieczna dla ptactwa (teoretycznie wg rozumowania OTOP-u).

Problem polega na tym, że protestujące organizacje nie wyraziły chęci do współpracy, czyli i obecności (nadzoru) podczas budowy. Odrzuciły też ofertę współpracy przy badaniach nad wpływem konstrukcji na ptaki. Po prostu są przeciw.
Nad tą samą Wisłą mamy mosty wantowe (Dane z www.mostypolskie.pl):
- Gdańsk: most im. JPII nad Martwą Wisła (pylon 99,9m),
- Płock: most Solidarności (2 pylony po 68,7m)
- Warszawa: most Świętokrzyski (pylon 87,5m)
- Warszawa: most Siekierkowski (2 pylony po 90m)

Szczególnie Siekierkowski jest godny uwagi, bo w artykule przytoczonym już wcześniej przez Grzegorza jest napisane:
Cytuj:
Wiesław Nowicki ma dwie pasje - Wisłę i ptaki. (...) Od 16 lat niezmordowany działacz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP) (...) Jego sukcesy to: pomarańczowe liny na moście Siekierkowskim - takie ptaki widzą i omijają.

Pomalujmy zatem te nasze 17-metrowe pyloniki w czynie społecznym i sprawa załatwiona.

Autor:  reflexes [ 28 października 2009, o 17:33 ]
Tytuł: 

Mega napisał(a):
Pomalujmy zatem te nasze 17-metrowe pyloniki w czynie społecznym i sprawa załatwiona.


Po co w czynie społecznym :?: W końcu przyszły wykonawca inwestycji musi go jakoś pomalować. To niech go całego machnie na pomarańczowo. Bedzie pewnie najbrzydszym mostem w Polsce albo i Europie ale będzie. :-D

Autor:  mysteq [ 28 października 2009, o 19:41 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Oni nie odpuszczą. Oni chcą doprowadzić do tego, by następne inwestycje były robione z ich udziałem.


Kod:
Jeśli nie wiadomo o co chodzi (bo tak na prawdę już nikt nie pojmuje intencji 'ekologów'), to chodzi o pieniądze

Powiem tak:
Teraz jest o to wielki szum, bo 'ekolodzy' nic już nie mogą na tym ugrać. Prościej mówiąc, nie dostaną pieniążków do ręki, nikt im już nie zapłaci za to, żeby się zamknęli, bo okoliczni mieszkańcy jak i władze są zdeterminowani. Gdyby uzgadniać z nimi inwestycje jeszcze przed "wydaniem pierwszej złotówki" (jak to określił przedmówca) to mielibyśmy niezły proceder korupcyjny. Ktoś zapyta oburzony "A jak to?!". A no tak, że posmarujemy ekologom za zgodę na konkretny projekt, który może wykonać 'jedyna słuszna firma' (która ma taką technologię wykonania "przyjazną środowisku" i w ogóle wykonania mostu, bo nikt inny nie jest w stanie go wybudować), a oni to przepchną, budowa ruszy, a masa pieniędzy publicznych zostanie zdefraudowana.
To jest po prostu kpina z ludności okolicznej i chęć ugrania jak najwięcej na tym przez 'ekologów'. Nazywam ich 'ekologami' ze względu na to, że z ekologią to już oni dawno skończyli, a zajęli się interesami, niekoniecznie czystymi.

Autor:  Wojgra9 [ 28 października 2009, o 23:07 ]
Tytuł: 

Zgadzam się z "mysteq" w pełni. Dobrze by było podać nazwiska tych pseudo ekologów na forum. Przynajmniej wiedzielibyśmy przez kogo musimy pchać się do Gdańska lub w inne miejsca za Wisłą przez Malbork lub Grudziądz.

Autor:  aszastra [ 29 października 2009, o 14:12 ]
Tytuł: 

Wojgra9 napisał(a):
pseudo ekologów

Powiem więcej - EKOTERORYSTÓW-

A tak na marginesie ,ciekawe czy oni czytają nasze FORUM ? :grin:

Autor:  chanbord [ 29 października 2009, o 16:10 ]
Tytuł: 

Ja mam matkę i siostrę za Gniewem. To jest dopiero porażka. Zamiast 25 km muszę blisko 100 robić. W dwie strony 200 km. Osobiście otłukłbym pyski tym szkodnikom. W małym stopniu ulżyłoby to mej duszy. :evil:

Autor:  Darek [ 29 października 2009, o 17:08 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
A tak na marginesie ,ciekawe czy oni czytają nasze FORUM ? :grin:


Myślę, że Oni jedynie liczyć potrafią czytanie nam pozostawiając :grinka:

Autor:  Wojgra9 [ 30 października 2009, o 11:24 ]
Tytuł: 

Zgadzam się z Aszastra że nazywa tych ludzi ekoterorystami . Bo tak naprawdę tej nielicznej zgrai nie zależy na moście tylko na tym ile się z tego wyciągnie kasy. Dlatego powtarzam prośbę: podajcie nazwiska i gdzie im można podziękować . Pozdrawiam wszystkich którzy robią wszystko aby most w końcu powstał.

Autor:  Sławej [ 30 października 2009, o 12:01 ]
Tytuł: 

ciekawym byłoby pokazanie to ile zwierząt sami ocalil biorąc je z przytulisk, bo jak widzę o losie martwych ptaków na linach wiedzą więcej

Autor:  Mirrr [ 3 listopada 2009, o 11:14 ]
Tytuł: 

Jak w jednym znanym historycznym mieście odkryli martwe ptaki -kilka lat temu - całe miasto zostało poddane kwarantannie - ptasia grypa ) .W zeszłym roku mieszkańcy i ekolodzy po cichu razem zakopywali martwe ptaki . Szybko nabrali rozumu .

Autor:  Grzegorz Gniew [ 4 listopada 2009, o 08:28 ]
Tytuł: 

Witam,

Oto efekt tego, o czym pisałem tydzień temu. Niech to będzie próba obiektywnego spojrzenia na dzisiejszą sytuację z mostem. Jak z niej wybrnąć? http://tczew.portalpomorza.pl/index.php ... &Itemid=34

Autor:  Piotr_J [ 4 listopada 2009, o 09:01 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Dlaczego extradosed, a nie most kablobetonowy...
Wyjaśnia Franciszek Rogowicz


No właśnie nie wyjaśnia. Jednym wyjaśnieniem jest:

Cytuj:
13 maja 2008 r. na posiedzeniu Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie nakazano, iż należy wykonać dodatkowy wariant II (bis) z zastosowaniem technologii „extradosed”. Został on opracowany i ostatecznie przyjęty w 8 sierpnia br. na posiedzeniu ww. Komisji.


Nie ma słowa o przyczynach tego nakazu. Można się domyślać, że chodziło o koszty. Taka wersja była długo lansowana przez media. Sam dałem się na nią nabrać. Ale jak to się ma do:

Cytuj:
Na koniec ja chciałbym zadać pytanie przedstawicielom GDDKiA - dlaczego w sprawie mostu Kwidzyn - Opalenie w mediach „żyje” informacja jakoby most w wersji extradosed miał być tańszy, a już w przypadku Grudziądza (przeprawa miejska), oba te rodzaje mostów są wyceniane podobnie? Dlaczego GDDKiA wycofała projekt w wersji kablobetonowej z uzgodnień środowiskowych? Zgoda na taki most mogła być wydana ponad dwa lata temu bez niczyich sprzeciwów, a mieszkańcy dziś mogliby korzystać z mostu.


Podpisuję się pod tymi pytaniami.

Jeśli informacja o zbliżonych kosztach się potwierdzi, to w gdańskim GDDKiA powinny polecieć głowy. Na własne uszy słyszałem na spotkaniu w Kwidzynie jak przedstawiciel GDDKiA zapewniał, że most extradosed został wybrany ze względu na dużo niższe koszty budowy.

Autor:  Grzegorz Gniew [ 4 listopada 2009, o 09:28 ]
Tytuł: 

Masz racje Piotr_J! I tu odkrywa się powoli prawda o moście. Zejdźmy więc trochę z ekologów, bo walenie w nich do niczego nie prowadzi. Warto zastanowić się, w którym kierunku powinniśmy teraz pójść. Poraz kolejny zaufać GDDKiA, że wygra w SKO i NSA, a nawet jak przegra to zdąży wybudować most? Zbyt duże ryzyko. Może lepiej wywołać społeczny nacisk na zmianę projektu na płaski. Jeśli udało się pod Grudziądzem, to może uda się i tu. Co lepsze - most płaski za 3 lata, czy extradosed za wątpliwe dwa lata?

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 4 listopada 2009, o 10:16 ]
Tytuł: 

Czy taka wiedza zwykłych Internautów (jak np. z powyższych 2 wpisów) jest niedostępna wszystkim tym , którzy w kolejnych kampaniach wyborczych gotowi są oddać życie za most?
Amatorscy entuzjaści mostu z obu stron Wisły vs. bogaci w wieloletnie doświadczenie i aparat urzędniczy samorządowcy, burmistrzowie i posłowie.
Nie chce się tu wierzyć w czyjąś złą wolę, więc wypada na mazgajstwo, nieporadność, notoryczne i nieodpowiedzialne tromtadractwo?

Autor:  aszastra [ 4 listopada 2009, o 18:51 ]
Tytuł: 

Grzegorz Gniew napisał(a):
Jeśli udało się pod Grudziądzem

Niezapominajmy ,że most pod Grudziądzem to inwestycja niezbędna do Euro 2012 :wink: ,powiedziałbym sprawa polityczna.
A nasz most to sprawa drugorzędna. :cry:

Autor:  Sławej [ 5 listopada 2009, o 14:52 ]
Tytuł: 

"Czy taka wiedza zwykłych Internautów (jak np. z powyższych 2 wpisów) jest niedostępna wszystkim tym , którzy w kolejnych kampaniach wyborczych gotowi są oddać życie za most?
Amatorscy entuzjaści mostu z obu stron Wisły vs. bogaci w wieloletnie doświadczenie i aparat urzędniczy samorządowcy, burmistrzowie i posłowie.
Nie chce się tu wierzyć w czyjąś złą wolę, więc wypada na mazgajstwo, nieporadność, notoryczne i nieodpowiedzialne tromtadractwo?"
zły dzień? :shock:

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 5 listopada 2009, o 15:39 ]
Tytuł: 

Sławej napisał(a):
"zły dzień? :shock:
Dla mnie dzień, jak co dzień.
Staram się powstrzymywać reakcje na odzywki kolegów spamowiczów, ale Ty wciąż jesteś po prostu nudny http://forum.e-kwidzyn.pl/search.php?se ... r=S%B3awej i mimo usilnych starań, czepiasz się wszystkich tematów ciągle nic do nich nie wnosząc. Jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, a musisz, to może napisz jakiś wierszyk, albo przeflancuj tu coś zabawnego z netu.
Póki co, to starasz się upodobnić do tego chłopaka z obrazka, a pewnie stać Cię na więcej.

Autor:  Waldemar [ 9 listopada 2009, o 13:00 ]
Tytuł:  Dla wszystkich którzy wieżą że budowa mostu w kończu ruszy

Prędzej czy później ale wygra

Stojąc na wiślanym brzegu
wyobraźnią czas wyprzedził
i pięknym smukłym mostem
udał się na drugą stronę .

Lecz w powrotem niestety
musiał powrócić cuchnącym
smarami i starą rdzą promem
bo ktoś nacisnął na klakson.

Gdy się ocknął - pomyślał ..
wyobraźnia choć słabsza jest
od rzeczywistości - prędzej
czy później musi z nią wygrać.


Może ten wierszyk doda otuchy wszystkim zaangażowanym
w sprawę budowy mostu .
A zwłaszcza Grzegorzowi Gniew - za tak wiele dobrego które już uczynił w tej zacnej sprawie .

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/