Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2612 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 175  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 3 września 2010, o 16:08 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ufff! W końcu można założyć ten wątek.

Zaczynamy od relacji z podpisania umowy:
http://picasaweb.google.com/piotr.janki ... directlink

Miłego oglądania. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Serce rośnie :) Czy podpis przedstawiciela e-kwidzyn również widnieje na wizualizacji mostu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2010, o 14:34
Posty: 345
Płeć: Mężczyzna
jeszcze nie wierze, juz sie troche przyzwyczailismy do narzekania na brak mostu :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Pytania wyżej nie było. Znalazłem na oficjalnej stronie miasta :)


Załączniki:
Komentarz: Fot. UM Kwidzyn
Podpisaie Umowy_4.jpg
Podpisaie Umowy_4.jpg [ 79.2 KiB | Przeglądane 148961 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lutego 2009, o 21:36
Posty: 129
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tak ! aż chce się zawyć !!! będzie MOST !!!
a w poniedziałek ! ktoś napisze że ! K***a COŚ TAM COŚ TAM ! i po moście !

_________________
Dżemowo-Garbaty! Garbato-Dżemowy! do dnia ostatniego


Ostatnio edytowano 3 września 2010, o 18:51 przez wojtaskw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:28 
Kluczowy moment w dziejach mostu. Piotrze, gratulacje z powodu udziału w historycznym wydarzeniu i za bogatą relację.
Po latach, nasz most już nie jest zwodzony, a teraz zbliża się moment jego realnego „zwodowania”.

Daje się zauważyć tendencję gwałtownego rozmnażania się „ojców” tego sukcesu.
Ta tendencja może spowodować, że na uroczystości przecięcia wstęgi przy otwarciu, może na moście zabraknąć miejsca dla nich wszystkich. Może już pomyśleć o sąsiadującym obok drugim moście kolejowym?
Nazajutrz po przyszłym otwarciu mostu, chciałbym się na nim umówić z Grzegorzem Gniewnym, a Ciebie Piotrze poproszę wówczas o okazjonalną fotkę.

I pomyśleć, że dwa lata temu, gdy szukałem swego ostatniego miejsca na ziemi, to zrezygnowałem z kupna pięknego obszernego domu w Gniewie tylko dlatego, że nie liczyłem na względnie rychłe połączenie Gniewu z Kwidzynem, co już realnie nastąpi w perspektywie paru lat.
Teraz wypada tylko życzyć nam wszystkim, by panowie w gumofilcach, którzy zaczną pojawiać się tam nad Wisłą byli równie liczni jak ta ekipa na dzisiejszej uroczystości.


Załączniki:
most-zwodzony.jpg
most-zwodzony.jpg [ 81.87 KiB | Przeglądane 148926 razy ]
3-wrzesnia-2010.jpg
3-wrzesnia-2010.jpg [ 93.42 KiB | Przeglądane 148926 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 17:50 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
a teraz zbliża się moment jego realnego „zwodowania”.

Teraz to i ja zacząłem wierzyć w to że, doczekam się, i uda mi się przejechać na drugą stronę Wisły, nowo wybudowanym mostem koło Kwidzyna o którym tak długo marzyłem,
następnych dwadzieścia lat chyba bym nie doczekał.
Stało się to bardzo realistyczne.

Chociaż z drugie strony , przy moim szczęściu.... :roll:
Podobno w 2012 roku ma być koniec świata. :sad:
:-D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Cieszę się, że nawet (wtedy raczkujące) motokwidzyn.pl ma w tym swoje 3 grosze :]

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2010, o 14:34
Posty: 345
Płeć: Mężczyzna
spojzcie na 2 fotke Budslavsky, cos dziwny ten herb naszego miasta ;) :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 19:31 
krzyzak napisał(a):
Podobno w 2012 roku ma być koniec świata.
Ty nie podpowiadaj wykonawcy żadnych pretekstów do zawieszenia robót w tamtym roku. Chociaż kto wie, czy nie ma jakiejś tajnej klauzuli, której nawet Paweł nie zna, a uwzględnia ona tę okoliczność.

Jest tam jakaś balanga w mieście z tej okazji? czy też oszczędnościowo odbywa się to jako końcówka stypy po wielkich mistrzach?
Jest dobrze i nie ma co wybrzydzać, każda okazja jest dobra.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 19:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki PiotrJ za fotki i info z pierwszej ręki.


Imprezka była bardzo oficjalna i raczej krótka.



PiotrJ
zmień temat na podpisanie umowy, a wątek z budową założymy jak się pojawią pierwsze sprzęty :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 19:46 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Byłem na tej uroczystości. Siedziałem sobie z boku i przyglądałem się temu show! Ślicznie się Panowie i Panie postroili, przybyli z różnych stron, licznie i frekwencja dopisała wzorowo. Przybyli również Ci, którzy w ciągu tych 20 lat w sprawie mostu zrobili właśnie tyle - przybyli na uroczystość podpisania umowy. Przed aparatami i kamerami pozowali aktywnie. Rozumiem, nie narzekam, nie krytykuję :) Ale warto o tym napisać, bo ta fotografia z wizualizacją mostu może być wykorzystywana w nadchodzących wyborach, niczym zdjęcie z Wałęsą ileś lat temu... Przemawiało liczne grono. Wszyscy patetycznie, z małym wyjątkiem - burmistrz Gniewu zamiast wracać do historii budowy mostu opowiedział wymowną historię... sprzed... kilkunastu minut przed uroczystością. Chciał dojechać promem w Gniewie, ten miał awarię - 2 godziny nieczynny. Ruszył na prom w Opaleniu - tam 14 samochodów w kolejce. Więc przez Grudziądz? Nie bo nie zdążyłby na 14.00. Więc na prom na nóżkach a strona kwidzyńska podstawiła samochód na drugiej stronie Wisły... I tak też przeprawił się reporter TVG - stąd dzisiejsza relacja na promie :) Cała dramaturgia. Kilka miesięcy wcześniej w podobnych okolicznościach docieraliśmy na konsultacje społeczne ws. mostu i na rozprawę administracyjną. Najważniejsze - tylko burmistrz Badziong wspomniał o akcji chcemymostu.pl i o naszych akcjach. Pani Dzikowska (dyr. RDOŚ) chce nas już wynająć nad obwodnicę k. Gdańska, gdzie pan W.N. (OTOP) też już wczepił swe pazury... Pozdrawiam!!!!
PS. Zapomniałem się podpisać na wizualizacji. Zrobimy to na moście w realu - sprayem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 21:06 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Podpisaie Umowy_4.jpg
Fot. UM Kwidzyn


KrzaQ, usuń to zdjęcie, bo czuję się jak Forrest Gump na fotce z Kennedym. :-D

Po drugie jakaś ściema jest z tym zdjęciem, bo p. burmistrz Krzysztofiak tylko udaje, że się podpisuje. W rzeczywistości podpisał się w zupełnie innym miejscu. Zachodzi pytanie dlaczego tak zrobił? Czyżby chciał mieć fotkę z lokalnym Forrestem? :-D

drosik napisał(a):
wątek z budową założymy jak się pojawią pierwsze sprzęty :)


Pierwsze sprzęty już stoją. Na bazie DPD w Korzeniewie. Jutro jadę je focić. :-)

Budslavsky napisał(a):
Daje się zauważyć tendencję gwałtownego rozmnażania się „ojców” tego sukcesu.
Ta tendencja może spowodować, że na uroczystości przecięcia wstęgi przy otwarciu, może na moście zabraknąć miejsca dla nich wszystkich.


Jurek, masz bystre oko, ale burmistrz przewidział to również. Stwierdził, że przy takiej ilości chętnych do przecinania wstęgi, każe rozwiesić ją wzdłuż mostu. :-D Dla mnie nie ważne ilu jest ojców i matek, ważne żeby dziecko było zdrowe i piękne, ciąża krótka i narodziny bezbolesne. Reszta to polityka, a tej nie cierpię.

Budslavsky napisał(a):
Nazajutrz po przyszłym otwarciu mostu, chciałbym się na nim umówić z Grzegorzem Gniewnym, a Ciebie Piotrze poproszę wówczas o okazjonalną fotkę.


Służę uprzejmie. :-)

Grzegorz Gniew napisał(a):
Byłem na tej uroczystości.


Szkoda, że się nie ujawniłeś. Miło byłoby uścisnąć dłoń naszego sprzymierzeńca. :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 22:17 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):

Daje się zauważyć tendencję gwałtownego rozmnażania się „ojców” tego sukcesu.
Ta tendencja może spowodować, że na uroczystości przecięcia wstęgi przy otwarciu, może na moście zabraknąć miejsca dla nich wszystkich. Może już pomyśleć o sąsiadującym obok drugim moście kolejowym?
Nazajutrz po przyszłym otwarciu mostu, chciałbym się na nim umówić z Grzegorzem Gniewnym, a Ciebie Piotrze poproszę wówczas o okazjonalną fotkę.


Tę kwestię również poruszono na dzisiejszych uroczystościach. Jest już nawet pomysł jak z niej wybrnąć :) Otóż Burmistrz Krzysztofiak zaproponował by wstęga była rozwinięta wzdłuż długości całego mostu, więc miejsca wystarczy dla wszystkich, a przy okazji most będzie wyglądał jak prezent owinięty wstążką, bo to przecież będzie grudzień 2012 :) 21 grudnia chyba ten koniec świata nie? ;) Co do spotkania w Kwidzynie pierwszy raz w życiu byłem w ubiegłym roku :) a dzisiaj byłem w tym mieście już po raz 4. W ciągu przyszłego tygodnia będę dwa razy (minimum)... Tak więc okazje do spotkań będą jeszcze przed oddaniem mostu... Oby tylko promy nie "chodziły" tak jak dzisiaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 września 2010, o 22:30 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2010, o 17:06
Posty: 76
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam.

Nie jestem pewien czy to są prace związane już z samą budową (miejsce postoju maszyn i biura?), czy jakieś prace archeologiczne, ale miejsce w którym ma powstać most wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Jak wiadomo stoją słupki informujące o przyszłym pasie drogowym, a także geodezyjne paliki odnośnie odległości od 00.00

Obrazek
Obrazek

Od strony Marezy (zaraz przy mostku na cmentarz):
Obrazek
Obrazek

U DPD stoją maszyny, może jutro wpadnę coś pstryknąć ;)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2612 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 175  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.