Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Podsumowanie wątku
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=130&t=8464

Autor:  CzarekJ [ 27 października 2010, o 10:32 ]
Tytuł:  Podsumowanie wątku

Oto przykład polskiej "demokracji i wolności słowa"

Wyraziłem swoją opinię na temat potrzeby mostu.
"KTOŚ" bez mojej wiedzy utworzył z tego temat
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php ... f9e#129036
A następnie "KTOŚ" go zamknął ....

Ale niech będzie - jeżeli zamiast konstruktywnych argumentów "za" - czyta się niezbyt kulturalne uwagi i epitety - lepiej z tym skończyć.

Takie traktowanie jest niestety wyrazem niedorosłości respondentów....o kulturze nie wspomnę.

Autor:  Darek [ 27 października 2010, o 10:39 ]
Tytuł: 

CzarekJ napisał(a):
A następnie "KTOŚ" go zamknął ....


Niestety tu tak już jest od dawna, ja już się przyzwyczaiłem, że cokolwiek napiszę wyląduje w kasztanach :grinka:
Lokalny koloryt :grinka:

Autor:  aszastra [ 27 października 2010, o 11:03 ]
Tytuł: 

CzarekJ,

nie bierz tego do siebie ;) , z chęcią poznam Twoje poglądy w innych tematach. :-D

Autor:  siklerspiotr [ 27 października 2010, o 11:16 ]
Tytuł: 

Troę to nie fer . Każdy powinnien mieć prawo do ukazania swojej opini

[ Komentarz dodany przez: drosik: |27 Paź 2010|, 2010 12:46 ]
Postaraj się przeczytać to co piszesz, a dopiero potem kliknij wyślij.

Autor:  Patryk [ 27 października 2010, o 11:29 ]
Tytuł: 

szczerze, przyzwyczaiłem się do zamykania wątków, przenoszenia postów "gdzieś" bez słowa: dlaczego? dokąd?

Tak jak pisałem brakuje w tym dziale tematu dyskusyjnego na temat mostu, posty dyskusyjne w ogóle są wrzucane do innego działu.

szkoda. Dlatego nie angażuje się już w dyskusję, a jedynie wstawiam od czasu małą relację co i jak słychać na budowie.

Autor:  drosik [ 27 października 2010, o 11:44 ]
Tytuł: 

Wątek wydzieliłem ja, o czym poinfmowałem w tym poście

Zamknął go PiotrJ na prośbę innych użytkowników i w sumie słusznie.


Nikt niczego na tym forum nie robi bez powodu, jeżeli posty rażąco odbiegają od wątku to powinny być usuwane, ale w większości przypadków lądują w kasztanach lub w nowych wątkach.
Jeżeli macie problem ze znalezieniem swoich wątków, to kliknijcie na swój profil, a następnie na "Znajdź wszystkie posty ....."

Autor:  CzarekJ [ 27 października 2010, o 12:19 ]
Tytuł: 

aszastra napisał(a):
CzarekJ,

nie bierz tego do siebie ;) , z chęcią poznam Twoje poglądy w innych tematach. :-D

Niestety - się nie da :wink:
Po to jest forum aby z niego korzystać - "zamykanie gęby" bo komuś "nie pasuje" nie jest zdrowe.
Dyskutujmy i argumentujmy w sposób kulturalny - bez epitetów i wulgaryzmów a posty zawierające takowe - powinny być usuwane bądź moderowane a użytkownik powinien dostać ostrzeżenie a po kilku powinien być wykluczony z forum (zbanowany)
Istnieją społeczności internetowe gdzie zamieszczenie opinii niezbyt popularnej nie spotyka się z agresją ze strony innych - tu niestety miało to miejsce dlatego nie wiem czy jest sens dyskusji na jakiekolwiek tematy.

Bo dla przykładu decyzje naszego miasta łamią podstawowe prawa ruchu drogowego ale w rozmowach z wieloma mieszkańcami - jest OK bo "mnie jest tak wygodnie"

Chodzi mi o autobusy przewalające się ulicą Wiejską.

Prawo mówi:

" * prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
* możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
* prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
* zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu."

I chodzi tu właśnie o "strefę zamieszkania"

Ad.pkt 1 - jak pieszy ma bezpiecznie korzystać z całej szerokości drogi??
Ad.pkt 2 - dziecko to strach jest wypuścić nawet na dwór bo pkt-u 3 nikt nie przestrzega z autobusami włącznie - to jest "autostrada" nie droga wewnętrzna.

A o miejsce parkingowe przy ulicy walka z Urzędem miejskim,Policją i Strażą Miejską trwała cztery lata (!) aż w końcu ktoś ruszył ....sorki - "d" i w trzy dni miejsce parkingowe powstało.

Ogólnie nadal panuje "beton" a miastu jest bardziej potrzebna porządna obwodnica i droga w kierunku Prabut niż sam most.

Wiem że motam w wątkach ale cóż - nie widzę sensu w zakładaniu nowego tematu bo i tak będzie "beton"

Autor:  drosik [ 27 października 2010, o 12:33 ]
Tytuł: 

CzarekJ napisał(a):
Wiem że motam

Za chwilę znowu będziesz narzekał, że ktoś Ci posty usunął :evil:

Autor:  beges [ 27 października 2010, o 13:50 ]
Tytuł: 

Brawo dla moderatorów, ja powiem dobitniej tylko idiota moze wątpić w potrzebę budowy mostu w Kwidzynie.

Autor:  Darek [ 27 października 2010, o 14:13 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
tylko idiota moze wątpić


Przeważnie w życiu jest tak, że tylko idioci nie mają wątpliwości :grinka: :grinka: :grinka:

Autor:  beges [ 27 października 2010, o 14:41 ]
Tytuł: 

Moze nie zrozumiałeś..... ale mi chodziło dokładnie o wątpliwości co do budowy mostu

Autor:  Darek [ 27 października 2010, o 14:48 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
Moze nie zrozumiałeś..... ale mi chodziło dokładnie o wątpliwości co do budowy mostu


Zrozumiałem jak najbardziej, trzeba jednak słuchać i tych, którzy mają wątpliwości.
Ja też chcę i chciałem od początku mostu, ale chcę również poczytać o konsekwencjach jego powstania (wyłączając głos lokalnych ekologów).

Autor:  Piotr_J [ 27 października 2010, o 21:51 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Ja też chcę i chciałem od początku mostu, ale chcę również poczytać o konsekwencjach jego powstania (wyłączając głos lokalnych ekologów).
_________________


Wnioskujesz za otwarciem tamtego tematu? Jeśli tak, to napisz wprost. Może jeszcze ktoś chce tam popisać?

Moi drodzy, zamiast wylewać swoje żale w kolejnych wątkach użyjcie po prostu mechanizmu PW.

My - moderatorzy nie jesteśmy anonimowi i zwykle zostawiamy ślady swojej działalności. Po co piszesz KTOŚ, skoro doskonale widzisz, kto to zrobił. Masz coś rozsądnego do dodania, to napisz do mnie na PW i odblokuję wątek.

Tu nie ma zamordyzmu, jasne?

Autor:  Darek [ 27 października 2010, o 22:03 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Tu nie ma zamordyzmu, jasne?


Niby jasne :grinka: ale pisanie wprost zakrawa już o czerwony pasek :grinka:
Nie chcę przywracania jakiegokolwiek wątku, ale chętniej czytam kogoś, kto się z moją tezą nie zgadza niż tego, który się w stu procentach zgadza. Być może oponent ma rację, której ja nie dostrzegam.

Autor:  Patryk [ 27 października 2010, o 22:10 ]
Tytuł: 

Darek napisał(a):
Cytuj:
Tu nie ma zamordyzmu, jasne?


Niby jasne :grinka: ale pisanie wprost zakrawa już o czerwony pasek :grinka:
Nie chcę przywracania jakiegokolwiek wątku, ale chętniej czytam kogoś, kto się z moją tezą nie zgadza niż tego, który się w stu procentach zgadza. Być może oponent ma rację, której ja nie dostrzegam.


dlatego już dawno wnioskowałem o temat dyskusyjny w tym dziale :) :evil:
Co by nie zaśmiecać tematu "budowlanego" nie potrzebnymi dyskusjami.
Szkoda tylko, że wszelkie posty dyskusyjne są wyrzucane do kasztanów, gdzie kasztany niekoniecznie są związane z mostem, rozumiem do działu minogi, flora fauna, pachnica dębowa :D ale kasztany? :grinka:

Autor:  Darek [ 27 października 2010, o 22:14 ]
Tytuł: 

Patryk napisał(a):
ale kasztany? :grinka:


No co zwał jak zwał, ale to jedyny dział ciągle żywy i życiem tętniący :grinka:

Autor:  CzarekJ [ 28 października 2010, o 10:29 ]
Tytuł: 

beges napisał(a):
Brawo dla moderatorów, ja powiem dobitniej tylko idiota moze wątpić w potrzebę budowy mostu w Kwidzynie.

I oto przykład "kulturalnej wypowiedzi"......bez komentarza.
drosik napisał(a):
Za chwilę znowu będziesz narzekał, że ktoś Ci posty usunął

No właśnie - pytanie jakim prawem......proszę wskazać regulamin forum bo jakoś nie mogę znaleźć.
Darek napisał(a):
Być może oponent ma rację, której ja nie dostrzegam.

Patryk napisał(a):
Co by nie zaśmiecać tematu "budowlanego" nie potrzebnymi dyskusjami

Ok - przeniesienie części dyskusji i stworzenie nowego tematu miało sens chociaż tytuł "Nie chcemy mostu" był (jest)niepoprawny.
W którym miejscu napisałem że "nie chcę" mostu?
Podważyłem jedynie sens jego budowy i jakoś nie uzyskałem sensownej odpowiedzi;

Kierowca TIR-a podał mi argument:
Do Grudziądza pojadę przez most i starą "jedynką" (nie ryzykuję rozerwania plandeki przez drzewa i dotrę szybciej)

Aby na pewno? - to 20km dalej....i co powie na to dyspozytor?

Dominuje tu interes lokalny a inwestorem jest państwo.

Wystarczy zerknąć na mapę dróg aby zobaczyć że po zachodniej stronie Wisły jest pustka i dlatego ruch drogowy z kierunku Iławy (i dalej) będzie na Grudziądz.....

A jeżeli ktoś wie o planach rozbudowy dróg na linii Iława-Chojnice - niech o nich napisze bo może jest sens budowy mostu w skali globalnej.

A o tym pisałem i nawet zamieściłem mapkę z inwestycjami drogowymi do 2012r.

Tylko mam wrażenie że czytane było to "po łebkach" i wyrywane zdania z kontekstu bez zrozumienia.
Piotr_J napisał(a):
zamiast wylewać swoje żale w kolejnych wątkach użyjcie po prostu mechanizmu PW

Ten mechanizm może działać w dwie strony.
Nie mogłem "wylać żali" w tamtym wątku bo go zamknięto.

Autor:  tincop [ 28 października 2010, o 11:18 ]
Tytuł: 

CzarekJ napisał(a):
Podważyłem jedynie sens jego budowy i jakoś nie uzyskałem sensownej odpowiedzi;

Kierowca TIR-a podał mi argument:
Do Grudziądza pojadę przez most i starą "jedynką" (nie ryzykuję rozerwania plandeki przez drzewa i dotrę szybciej)

Aby na pewno? - to 20km dalej....i co powie na to dyspozytor?

Dominuje tu interes lokalny a inwestorem jest państwo.

Wystarczy zerknąć na mapę dróg aby zobaczyć że po zachodniej stronie Wisły jest pustka i dlatego ruch drogowy z kierunku Iławy (i dalej) będzie na Grudziądz.....

Gdybym był adminem tego forum dostałbyś bana na 100 lat :twisted:
Czy Ty jesteś taki [wymoderowano - Piotr_J]??? (sry, ale !@#$!@#$!@ mnie bierze)
Argumetów za są tysiące, racjonalnych przeciw nie ma żadnych i zrozum to w końcu!!!

btw
Ostatnio na przeprawę promową zajechała kobitka ze śląska.
Wyskakuje z samochodu i... oczom nie wierzy
"Gdzie jest droga :shock: :shock: :shock:" - gps ją tu zaprowadził
Dalej nie wierzy. Wyciąga mapę papierową, rozkłada na masce - "no faktycznie, drogi tu nie ma"
Śmiechu było :-D :-D co nie miara. Ponoć bardzo dużo osób gps ciągnie na prom do Janowa - przeprawa oznaczona jest jako droga lokalna (a gpsy pewnie z Chin :-D )

Autor:  Piotr_J [ 28 października 2010, o 12:02 ]
Tytuł: 

CzarekJ napisał(a):
Podważyłem jedynie sens jego budowy i jakoś nie uzyskałem sensownej odpowiedzi;


Jak można dyskutować z sensem nad bezsensownymi argumentami?

Piszesz, że do Tczewa taka sama droga. Tylko zapominasz, że po drodze do Tczewa masz Sztum, Gościszewo, Malbork, płyty przed mostem knybawskim, kostkę za mostem i inne. Kto odstał swoje w Malborku na Nogacie, czy nie mógł wyprzedzić TIR-a na całej trasie od Kwidzyna do Malborka, ten zrozumie.

Z moich wyliczeń wynika, że dzięki mostowi dojazd na lotnisko do Gdańska skróci się o godzinę. Po dobudowaniu obwodnicy Kwidzyna, ruch z Jabila i innych zakładów do portu, czy trasy S6 (kierunek Kołbaskowo) odciąży zarówno Kwidzyn jak i Sztum, Malbork i trasę na Starogard. Ale przecież nie ma to sensu, prawda?

CzarekJ napisał(a):
Do Grudziądza pojadę przez most i starą "jedynką" (nie ryzykuję rozerwania plandeki przez drzewa i dotrę szybciej)
Aby na pewno? - to 20km dalej....i co powie na to dyspozytor?


Tylko ile TIR-ów z Kwidzyna ma jako punkt docelowy Grudziądz? Głównie są to kierunki międzynarodowe przez Poznań, Świecko. Dzięki mostowi ciężarówki ominą Grudziądz i wieczne korki w Grupie.

O ruchu osobowym nawet nie wspominam.

Mam dalej wymieniać argumenty za?

CzarekJ napisał(a):
A o tym pisałem i nawet zamieściłem mapkę z inwestycjami drogowymi do 2012r.


Na 2012 świat się nie kończy. Będzie most, będzie możliwość rozbudowy tras. Od czegoś trzeba zacząć.

CzarekJ napisał(a):
Nie mogłem "wylać żali" w tamtym wątku bo go zamknięto.


Nie zamknięto, tylko zamknąłem. Chcesz go otworzyć? Jakoś nie dostałem takiej informacji. Zamknąłem go na życzenie forumowiczów, nie z powodu własnego "widzi mi się".

Autor:  reflexes [ 28 października 2010, o 12:25 ]
Tytuł: 

Piotr_J napisał(a):
Jak można dyskutować z sensem nad bezsensownymi argumentami?

Nie można!!!
Ja jako osoba, która będzie z tego mostu korzystać pewnie góra z 5 razy w roku (i śmiało mogę powiedzieć, że jego brak w życiu mi nie przeszkadza) też mógłbym powiedzieć, że jego budowa jest bez sensu. Tylko jak można dyskutować z argumentami kilkudziesięciu tysięcy obywateli naszego regionu (którzy mówią, że go potrzebują) i kilkoma "ważnymi" instytucjami, które walczą o niego od 20 lat.
Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że GDDKIA wydając publiczne pieniądze, robi to od tak bo się mieszkańcom zachciało. Na 100% prowadzone są jakieś obserwacje i symulacje jak ten most wpłynie na poprawę sytuacji na drogach.
Piotr_J napisał(a):
Zamknąłem go na życzenie forumowiczów, nie z powodu własnego "widzi mi się".

Myślę, że czas zrobić to ponownie. :twisted:

Autor:  tincop [ 28 października 2010, o 12:40 ]
Tytuł: 

reflexes napisał(a):
Myślę, że czas zrobić to ponownie. :twisted:

i to jak najszybciej, bo jeszcze zarobię kolejne ostrzeżenie :cry:
[edit] już banem straszą :shock:

Autor:  Piotr_J [ 28 października 2010, o 12:48 ]
Tytuł: 

Cytuj:
[edit] już banem straszą :shock:


Doskonale wiesz za co. Mam wkleić cytat z Twojego PW?

Napiszę to do wszystkich bo szkoda mi czasu na kolejne PW: dyskutujemy używając argumentów, nie inwektyw. Mam nadzieję, że to rozumiecie.

Autor:  tincop [ 28 października 2010, o 12:54 ]
Tytuł: 

Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
[edit] już banem straszą :shock:


Doskonale wiesz za co. Mam wkleić cytat z Twojego PW?

Napiszę to do wszystkich bo szkoda mi czasu na kolejne PW: dyskutujemy używając argumentów, nie inwektyw. Mam nadzieję, że to rozumiecie.

a czy kogoś ograniczenie myślowe jest argumentem czy inwektywą w dyskusji na ten temat?

Ciekawe jak stoisz w tych korkach pod Malborkiem albo jadąc za tym TIRem ze Sztumu, nie mogąc go wyprzedzić, to używaż argumentów czy inwektyw? ;)

Autor:  Piotr_J [ 28 października 2010, o 13:00 ]
Tytuł: 

tincop napisał(a):
to używaż argumentów czy inwektyw? ;)


tincop, nawet jeśli, to przez megafon tego nie robię. Tak więc zaklnij w duchu, albo jeszcze lepiej pochyl się nad nieszczęściem innych, zamiast bluzgać publicznie. Wtedy wszystkim nam będzie milej. EOT

Autor:  tincop [ 28 października 2010, o 13:08 ]
Tytuł: 

Piotr_J napisał(a):
tincop napisał(a):
to używaż argumentów czy inwektyw? ;)


tincop, nawet jeśli, to przez megafon tego nie robię. Tak więc zaklnij w duchu, albo jeszcze lepiej pochyl się nad nieszczęściem innych, zamiast bluzgać publicznie. Wtedy wszystkim nam będzie milej. EOT

no to mocne masz nerwy, bo ja codziennie przejeżdżając tą trasę nie wytrzymuję, szczególnie jak w Malborku wyłączą światła w godzinach szczytu :evil:
A milej mi będzie jak powstanie most.
CzarekJ pewnie zaproponowałby mi podróż przez Grudziądz :oops:

Autor:  Grzegorz Gniew [ 28 października 2010, o 20:36 ]
Tytuł: 

A Wy jeszcze tutaj??? :)

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/