Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 543 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 29 lipca 2013, o 20:15 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Bez przesady. Dziś już nie było takiego ruchu jak przez weekend. Rzekłbym nawet, że ruch dziś był niewielki. Ciężarówki z drewnem do IP zapierdzielają aż huczy. Wczoraj też po zachodniej stronie była stłuczka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 30 lipca 2013, o 00:59 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 19:07
Posty: 93
Płeć: Mężczyzna
Witam wszystkich, którzy zaangażowali się w temat mostu od początku do dnia dzisiejszego. Chciałbym Wam bardzo podziękować za dociekliwość i uczciwość, w zgłębianiu historii. Dzięki informacją zawartym w postach, linkach i dokumentach znalezionych na forum. W krótkim czasie mogłem usystematyzować i uzupełnić wiedzę, dotyczącą mostu. Co pozwoliło mi napisać odc.7 programu Drzwi Otwarte-Podaj dalej, czyli "bajkę o moście", która jest poglądową lekcją historii "Naszego Mostu". Mam nadzieję że nikogo z Was tym programem nie obrażę, a jeżeli tak to z góry przepraszam. Dziękuję i pozdrawiam.

http://www.tv-kwidzyn.pl/41,351-drzwi_otwarte_-_podaj_dalej_odc._7.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 30 lipca 2013, o 15:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
Na mnie trafił powrót przez most z wakacji w niedzielę, w straszne upały. A1 od Torunia, zjazd na węźle Kopytkowo. I tu niestety- strzelę fochem. Brak znaków rzuca się w oczy. Dopiero w Rakowcu malutkimi literkami którędy do Kwidzyna. Trochę to irytujące, że trzeba jechać na czuja, jako że choć blisko to nie znam terenów po drugiej stronie Wisły. Na KwidzynNaszemiasto.pl instrukcja jak jechać do i z Kwidzyna - chyba nie o to chodzi, by pisać instrukcję obsługi do dróg w internecie, tylko lepiej by dobrze je oznakować. Tak czy owak - lekki niedosyt, choć może na znaki przyjdzie czas.

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 30 lipca 2013, o 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
artwil1 napisał(a):
Na mnie trafił powrót przez most z wakacji w niedzielę, w straszne upały. A1 od Torunia, zjazd na węźle Kopytkowo. I tu niestety- strzelę fochem. Brak znaków rzuca się w oczy. Dopiero w Rakowcu malutkimi literkami którędy do Kwidzyna. Trochę to irytujące, że trzeba jechać na czuja, jako że choć blisko to nie znam terenów po drugiej stronie Wisły. Na KwidzynNaszemiasto.pl instrukcja jak jechać do i z Kwidzyna - chyba nie o to chodzi, by pisać instrukcję obsługi do dróg w internecie, tylko lepiej by dobrze je oznakować. Tak czy owak - lekki niedosyt, choć może na znaki przyjdzie czas.

Nie dziwię się. Osobiście też byłbym poddenerwowany brakiem jasności w oznakowaniu. Miejmy nadzieję, że szybko GDDKiK sobie z tym poradzi bo inaczej zaczniemy akcję jak przed kilku laty "chcemy mostu!" z tym, że teraz "chcemy znaków!" i nie chodzi tu o znaki na niebie...

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 30 lipca 2013, o 18:40 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
No Panowie, nie ma co czekać z akcją, zaczynamy. Im szybciej tym lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 31 lipca 2013, o 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Byłem dziś na moście dwa razy. Pierwszy raz rozdziewiczyć trasę rowerem (bezpieczeństwo 0.1) drugi raz wieczorem. Czar chyba już prysł, bo most oświetlony tylko w jednej czwartej. Tzn. oświetlenie drogowe świeci tylko po naszej stronie, natomiast lampy na pylonach jeśli świeciły to jakimś niedostrzegalnym dla ludzkiego oka widmem światła. Więc się pytam "Czy już się oświetlenie zepsuło było? Czy może tak ma być?"

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 31 lipca 2013, o 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A kto płaci za prąd? Samorządy?

p.s. Krążą w sieci ploty, że w tej chwili jest most zamknięty. Czyżby poprawki nawierzchni?

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
chester,
Nie słuchaj plotek :)


Kamerka z widokiem na most

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beria napisał(a):
Byłem dziś na moście dwa razy. Pierwszy raz rozdziewiczyć trasę rowerem (bezpieczeństwo 0.1)

Faktycznie coś z tym bezpieczeństwem a właściwie jego brakiem jest.
Koleśm był się przejechać rowerkiem i po chwili zrezygnował,auta gnają nikt się nie dostosowuje do przepisów jeden drugiego wyprzedza na siłę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odp: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzychoo napisał(a):
beria napisał(a):
Byłem dziś na moście dwa razy. Pierwszy raz rozdziewiczyć trasę rowerem (bezpieczeństwo 0.1)

Faktycznie coś z tym bezpieczeństwem a właściwie jego brakiem jest.
Koleśm był się przejechać rowerkiem i po chwili zrezygnował,auta gnają nikt się nie dostosowuje do przepisów jeden drugiego wyprzedza na siłę

Pamiętajmy, że trasa rowerowa została wyznaczona TYLKO przez most i etakadę. Jeśli się chce dojechać z Kwidzyna trzeba jechać ścieżką rowerową wzdłuż trasy na Korzeniewo. Następnie wdłuż wału, tamtejszy ruch jest przewidziany w późniejszym czasie wyłącznie do miejscowości położonych wzdłuż wału, więc niewielki. Teraz, owszem, jest spory, większość pojazdów jeszcze jeździ "turystycznie" pooglądać nową przeprawę. Wjazd na ścieżkę mostową jest od trasy "Lipiankowej". Nawet niemożliwy jest wjazd rowerem z drogi 91. Nie rozumiem więc, skąd u rowerzystów takie igranie ze śmiercią. Rozumiem, że jak nie ma zakazu wjazu rowerem to można jechać. Ale nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Napiszę więcej, Przecież wygodniej jest nawet jechać wdłuż cmentarza, stary mostek nad Liwą, droga gospodarcza. Można? Można. Wiem, zaraz spadną gromy na moją głowę. Ale powiedzmy sobie szczerze. Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie nową trasą 91 rowerem. Bo i po co? Chyba tylko, aby się przejechać. Dosłownie. Przez samochód...Tylko po co ryzykować skoro w miarę bezpieczna trasa do mostu jest już od kilku lat w użytku?

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 784
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Brzydal napisał(a):
Nie rozumiem więc, skąd u rowerzystów takie igranie ze śmiercią. Rozumiem, że jak nie ma zakazu wjazu rowerem to można jechać. Ale nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Napiszę więcej, Przecież wygodniej jest nawet jechać wdłuż cmentarza, stary mostek nad Liwą, droga gospodarcza. Można? Można. Wiem, zaraz spadną gromy na moją głowę. Ale powiedzmy sobie szczerze. Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie nową trasą 91 rowerem. Bo i po co? Chyba tylko, aby się przejechać. Dosłownie. Przez samochód...Tylko po co ryzykować skoro w miarę bezpieczna trasa do mostu jest już od kilku lat w użytku?


To zależy kto jak jeździ na rowerze, budowane powszechnie w Polsce ścieżki nie nadają się do jazdy z prędkością większą niż 20km/h, służą one jedynie dzieciom i niedzielnym rowerzystom. Jedna sprawa to nawierzchnia, głównie kostka Bauma, która szybko się zapada i ścieżka staje się nierówna, druga to liczne wjazdy na posesje, obniżenia i podwyższenia, czasem niskie krawężniki i niebezpieczeństwo, że z którejś bramy wychyli się samochód, trzecia to brak pierwszeństwa przy przecinaniu ulic jadąc równolegle do drogi z pierwszeństwem, czwarta to piesi którzy nie patrzą, gdzie idą.

Rowerzystom bliżej do samochodów na jezdni niż do pieszych na chodniku. Ścieżki rowerowe powinny być wąskimi pasami przy krawężniku na jezdni.

Osobiście wolę, gdy nie ma ścieżki rowerowej (obowiązuje nakaz jazdy po ścieżce, gdy jest oznaczona znakiem pionowym), mogę wtedy jechać szybciej. Powiedzmy gdybym miał prace w Gniewie to przy dobrej pogodzie na pewno śmigałbym rowerem po drodze 90.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
brzydal napisał(a):
Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie nową trasą 91 rowerem.

No bez jaj... A co to? Autostrada? Jest jezdnia? Nie ma zakazu? Mogę jechać. Koniec kropka.
Jechałem raz wte i nazad i jakoś przeżyłem. Dużo bardziej ekstremalnie pedałuje się do Gardeji np, bo ciężarówki mijające rowerzystę niekiedy spychają go na drzewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
brzydal napisał(a):
Nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie nową trasą 91 rowerem.

No bez jaj... A co to? Autostrada? Jest jezdnia? Nie ma zakazu? Mogę jechać. Koniec kropka.
Jechałem raz wte i nazad i jakoś przeżyłem. Dużo bardziej ekstremalnie pedałuje się do Gardeji np, bo ciężarówki mijające rowerzystę niekiedy spychają go na drzewa.

Dokładnie chodzi o to żeby nasze służby porządkowe chociaż na początku przystopowały zapędy naszych kierowców a skoro nie ma zakazu dla rowerów to jeteśmy tam pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 15:00 
Cytuj:
Dużo bardziej ekstremalnie pedałuje się do Gardeji np, bo ciężarówki mijające rowerzystę niekiedy spychają go na drzewa.

Dokładnie.Dlatego do pracy nie jeżdżę rowerem.
Przydałaby się tam ścieżka rowerowa. :sad:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dyskusje - Budowa mostu koło Kwidzyna w ciągu DK90
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, o 16:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2009, o 22:23
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No i posypały się gromy, pierwszy zaczął kapec
Cytuj:
No bez jaj... A co to? Autostrada? Jest jezdnia? Nie ma zakazu? Mogę jechać. Koniec kropka.

Wskaż, proszę, gdzie napisałem, że nie mogą? Nie krzycz. Pisałem, że do wszystkiego trzeba zdrowego rozsądku. Wśród kierowców na drodze do mostu jeszcze go nie ma w wystarczającej ilości. Rowerzysta musi być wtedy mądrzejszy. Napisałem też, że jest już wytyczona ścieżka dla rowerów więc nie ma co narzekać, że na drodze nr 90:
Cytuj:
Faktycznie coś z tym bezpieczeństwem a właściwie jego brakiem jest.

Droga jak każda inna, trzeba uważać na niej tak, jak na pozostałych. Tyczy sie to kierujących rowerami i samochodami.
Cytuj:
Rowerzystom bliżej do samochodów na jezdni niż do pieszych na chodniku. Ścieżki rowerowe powinny być wąskimi pasami przy krawężniku na jezdni.

A tym bardziej:
Cytuj:
budowane powszechnie w Polsce ścieżki nie nadają się do jazdy z prędkością większą niż 20km/h, służą one jedynie dzieciom i niedzielnym rowerzystom. Jedna sprawa to nawierzchnia, głównie kostka Bauma, która szybko się zapada i ścieżka staje się nierówna, druga to liczne wjazdy na posesje, obniżenia i podwyższenia, czasem niskie krawężniki i niebezpieczeństwo, że z którejś bramy wychyli się samochód, trzecia to brak pierwszeństwa przy przecinaniu ulic jadąc równolegle do drogi z pierwszeństwem, czwarta to piesi którzy nie patrzą, gdzie idą.

To prawda, nie ma co z tym polemizować.
Cytuj:
(...)a skoro nie ma zakazu dla rowerów to jeteśmy tam pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

Znów odpowiem: nie pisałem, że nie wolno. Prawda?
Cytuj:
(...)chodzi o to żeby nasze służby porządkowe chociaż na początku przystopowały zapędy naszych kierowców

Nie mart się, VW Passat walczy tam codziennie, dziś osobiście widziałem gościa z głębi Polski składającego autograf na kartce z bloczku liczącym 20 samokopiujących druczków.
Jeszcze jakieś uwagi? Chętnie wymienię opinie...

_________________
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
Wybrane reportaże:
Teledysk Laury --- Kwidzyn Timelapse --- Mistrzowie Polski 2015
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 543 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.