Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 04:01 
Offline
Jerzy Kosacz

Dołączył(a): 29 stycznia 2013, o 14:32
Posty: 34
Płeć: Nie wybrano
Skorzystałem z imiennego zaproszenia na otwarcie mostu, choć to zaproszenie okazało się niekonieczne. Przyjechalem autobusem o godz. 15:30 i od razu wlazłem na pusty jeszcze most, by zająć dogodną pozycję do fotografowania uroczystości. Na moście byłem do samego końca i zszedłem zeń z ostatnimi uczestnikami uroczystości.
Już w domu otworzyłem serwis informacyjny i po przejrzeniu Dziennika Bałtyckiego uświadomiłem sobie, że kwidzyniacy, zarówno ci którzy czytają ten portal, jak i parotysięczna ich rzesza na otwarciu mostu zostali ofiarami dziwacznej mistyfikacji.
Tam na moście dość długo czekaliśmy nie wiadomo na co, aż po znacznym opóźnieniu odbyło się otwarcie, mowy, poświęcenie i parada.

Ta podniosła, piękna i rzeczywiście historyczna uroczystość otwarcia mostu została zatruta oczywistym oszustwem.
Otwarcie mostu odbyło się ok. 2 godziny wcześniej z udziałem premiera Tuska, ale bez udziału mieszkańców Kwidzyna i Gniewu, a wyłącznie w towarzystwie gromadki iluś tam ważnych osób. Widzimy to na pierwszych 25 zdjęciach w Dzienniku Bałtyckim http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html jak i portalu http://kwidzyn.naszemiasto.pl/
Po nich następuje wymieszanie ze zdjęciami drugiej uroczystości z otwarcia, tej z tłumami ludzi, w którym uczestniczyłem od początku do końca bez premiera.

ObrazekObrazek

Także inne media w ślad za regionalnymi pomieszały informacje i zdjęcia w jedno wydarzenie, ale dlaczego i po co?
Zastanawiam się jak można tak manipulować przekazem dla społeczeństwa, by czynić zeń „głupa”.

Porównuję powtórny przemarsz orkiestry, te mowy z otwarcia nr. 1, uwiecznione przez TV Gdańsk http://www.tvp.pl/gdansk/aktualnosci/sp ... e/11896430
do gromadki VIPów i do pustego mostu, który dopiero za dwie godziny zaludnił się kilkoma tysiącami uczestników wydarzenia, porównuję je z ich powtórką przy powtórnym otwarciu mostu.
W tej sytuacji najbardziej mi żal skrywającego dyskomfort burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka, który w tej zadymie nieźle się nauwijał. A w moim mniemaniu był on tam osobą najbardziej zasłużoną dla powstania mostu z powodu uporu i wytrwałości działań.

Można się zastanawiać jaki był powód tej zatajonej mistyfikacji, którą nam się funduje. Ten cały „Truman Show”. Premier nie miał czasu? Obawiał się bliższego kontaktu z ludem, który gdzie jak gdzie, ale w Kwidzynie głosował na niego gremialnie? Jego sprawa. Może to irytować, może śmieszyć, ale z całą pewnością jest wielce niesympatyczną skazą na tym wspaniałym historycznym wydarzeniu, które tyle radości przysporzyło bliższym i dalszym mieszkańcom obu brzegów Wisły.

P.S. 200 lat temu w Kwidzynie, ówczesny establishment, czyli „grupa trzymającą władzę” w mieście nie dopuszczała mieszczan do uroczystości, często wówczas organizowanych przez królewski dwór, co odczuwali oni szczególnie dotkliwie.
17 i 18 grudnia 1809 r. przebywała w Kwidzynie przejazdem do Królewca pruska para królewska: Fryderyk Wilhelm III i królowa Luiza. Z tej okazji odbyły się miejskie uroczystości tylko dla samych VIPów. Zbulwersowani tym lekceważeniem kwidzyńscy mieszczanie i niżsi urzędnicy poczuli się spostponowani i założyli 1 maja 1810 roku Resursę Obywatelską „Jedność „ przy ul. Słowiańskiej ( dzisiaj jest tam parking po rynku).
Przez cały wiek XIX we własnym lokalu, we własnym gronie czcili tam królewski majestat i ważne wydarzenia w mieście.
Ta historyczna refleksja z natrętną analogią „naszła” mnie w czasie udziału w hucznym , bardzo tłumnym i jakoś szczerze radosnym festynie ludowym w Korzeniewie, który tam trwał do późnych godzin wieczornych.
Nie mam żadnych watpliwości, że pomysł z tą mistyfikacją otwarcia przyjechał do nas z Warszawy.


Załączniki:
Truman-Show.jpg
Truman-Show.jpg [ 27.42 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
pierwsze-otwarcie-mostu---1.jpg
pierwsze-otwarcie-mostu---1.jpg [ 31.83 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
pierwsze-otwarcie.jpg
pierwsze-otwarcie.jpg [ 30.69 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
drugie-otwarcie-godz.-po-18.jpg
drugie-otwarcie-godz.-po-18.jpg [ 78.29 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
po-18-tej.jpg
po-18-tej.jpg [ 62.43 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
ozdoby-mostu.jpg
ozdoby-mostu.jpg [ 37.61 KiB | Przeglądane 27243 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 06:21 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Niektórzy pisali o tym, że przed przyjazdem premiera kupią pomidory ( ponoć miały być nawet tańsze), inni jajka....

może to premier doczytał?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
Potworze, teorie spiskowe nieźle się sprzedają, ale moim zdaniem w tym przypadku żadnej mistyfikacji nie ma :wink: Otwarcie mostu nie odbyło się wcześniej z udziałem premiera i iluś tam ważnych osób, ale najzwyczajniej w świecie był to jedynie briefing prasowy. Myślę, że można wywnioskować to ze zdjęć, choć jak widać, każdy wyciąga swoje wnioski :wink: Wychodzi na to, że premier przyjechał bardziej do kamer i aparatów, niż do ludzi. Z publicznością niestety się nie spotkał. Ale pewnie taką decyzją podjął BOR. Dopiero jak premier odjechał, wszyscy zostali wpuszczeni na most i rozpoczęła się cała zaplanowana feta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
realista napisał(a):
Niektórzy pisali o tym, że przed przyjazdem premiera kupią pomidory ( ponoć miały być nawet tańsze), inni jajka....

może to premier doczytał?

Widać że premier obawia się ludu.
Ciekawe czy w czasie kampani wyborczej też tak będzie ludzi unikał?
Jaki ten materiał z Dziennika Bałtyckiego jest politycznie poprawny :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 10:55 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja wiem że można mieć wiele zastrzeżeń i pretensji do premiera, wolno nam, mamy do tego prawo.Mamy przecież demokrację, i wolność słowa. Ja również miałbym coś do Niego!
Tylko powiedzcie mi za co? (akurat wczoraj) tutaj przy otwarciu mostu,
należałoby go ( Premiera) obrzucić pomidorami czy jakami ??


Pewnie za to, że most nasz został wybudowany dzięki między innymi jemu i za jego rządów.
:D :D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja nie mówię że należało obrzucić tylko że pewnię się obawiał poniewąż wie jakie jest niezadowolenie społeczne w kraju


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 11:33 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
krzychoo napisał(a):
Ja nie mówię że należało obrzucić tylko że pewnię się obawiał poniewąż wie jakie jest niezadowolenie społeczne w kraju



Wątpię żeby ten facet miał się obawiać pomidorów i jajek.
Nie wygląda na takiego.
Myślę że nie potrzebnie robisz z niego takiego bojaźliwego i obawiającego się.
Znam bardziej bojaźliwych polityków. ;)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 12:22 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oczywiście Krzyżak ma rację. Ostatnio Donald Tusk wyglądał na przestraszonego podczas słynnej "nocnej zmiany", czyli 9 lat temu. No ale od tego czasu zmężniał i ciężko go poznać. Zdecydowanie to nie bojaźń i obawa spowodowała, że w filmie pt. "oddajemy most" zamiast aktorów drugoplanowych występowały jedynie piękne plenery. Zdecydowało to, że piękne plenery nie były w stanie nawalić, a z aktorami, szczególnie amatorami z drugiego planu, różnie to bywa.

Ale najważniejszy jest most, a ten jest. W dodatku sam w sobie ładny i komponujący się genialnie z plenerem. Premierowi należy oddać, że bez jego pozytywnej decyzji mostu by nie było. Z tego względu Donald Tusk mógł z czystym sumieniem most "odbierać".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwietnia 2012, o 06:11
Posty: 194
Lokalizacja: Gdańsk, Kwidzyn, Prabuty...
Płeć: Mężczyzna
Najważniejsze że most już jest i Kwidzyn został wreszcie lepiej połączony komunikacyjnie z resztą kraju.
Dotychczasowy brak mostu na tak dużej odległości bo aż pomiędzy Grudziądzem a Tczewem stanowił dla nas ogromną przeszkodę i wielokrotnie powodował zdumienie wielu osób które miały w Kwidzynie jakieś interesy do załatwienia.

_________________
http://kancelaria-urbanowicz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 13:00 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Drżyjcie grzyby, w Borach Tucholskich!! :evil:

:D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 13:25 
Offline

Dołączył(a): 8 lipca 2013, o 16:34
Posty: 28
Płeć: Nie wybrano
Komentarz Potwora jest zbyteczny. Zachowanie porządku i bezpieczeństwa byłoby po prostu utrudnione. Ale przyjechał otworzył, zrobił reklamę osiągnięć i dobrze i pojechał. Głupi wybryk jakiegoś prostaka z jajkiem czy z pomidorem przyćmiłby otwarcie tego mostu. Sami widzieliście relacje że dziennikarzy w ogóle nie interesował ten most a jajeczko na marynarce to by było o czym pisać. W Polsce nigdy nie będzie dobrze jeżeli będziemy tolerowali pracę na czarno, zaniżone umowy o prace po to żeby opłacać niższe podatki za pracownika. W powiecie Kwidzyńskim to jest norma i nikt nie reaguje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 14:02 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Adam1966 napisał(a):
W Polsce nigdy nie będzie dobrze jeżeli będziemy tolerowali pracę na czarno, zaniżone umowy o prace po to żeby opłacać niższe podatki za pracownika. W powiecie Kwidzyńskim to jest norma i nikt nie reaguje.

Co to znaczy "będziemy tolerowali"? My rządzący, czy my "pracownicy"? Bo nie wiem czy należymy do tej samej grupy zawodowej. A ma to znaczenie, bo "szara strefa" jest czymś zupełnie innym dla różnych ludzi.

Poza tym nie pisz, że w powiecie kwidzyńskim nikt na to nie reaguje. Zareagowało już tysiące, najczęściej młodych ludzi, którzy dbają teraz o czystość angielskich naczyń, budują Norwegię lub pielęgnują styranych życiem Helmutów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 grudnia 2006, o 00:42
Posty: 135
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Byłem w tej grupie reporterów. To było typowe spotkanie z mediami, a nie otwarcie mostu, więc magiczna teoria spiskowa raczej nie wchodzi w grę. To jedno. A drugie - podobno premier miał mało czasu, bo musiał znaleźć się jeszcze tego samego dnia w Gdańsku. Plus stawiałbym na względy bezpieczeństwa - skoro premier chciał pokazać się na moście, to BOR dopilnował, żeby mógł z niego zejść ;)

_________________
http://blog.kamilwysocki.com - blog z wynaturzeniami
http://www.kamilwysocki.com - małe co nieco


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 16:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy jest strachliwy czy nie, polityk od czasu do czasu powinien się skonfrontować z nastrojami społecznymi. Jest dobrym mówcą i spokojnie mógłby odwalić oficjałkę przed publiką. W programie było napisane że coś takiego miało mieć miejsce, coś tam było że publika miała być w pewnym oddaleniu. Nie ma takich odważnych którzy by gremialnie nacierali z pomidorami, nawet po super obniżce w Biedronce. Było takie nagromadzenie naszej policji jawnej i tajnej że strach było się bać. Widziałem występy Gierka, Jaroszewicza, Grudnia i Breżniewa w Hucie Katowice, nikt nikogo nie sprawdzał, jedyne to to że wypytali kierowników czy ludzie tu zgromadzeni to są ich pracownicy. Brak zaufania to znak utraty wiary w swoją misję. Nieważne, opowiem co dzisiaj mnie się przytrafiło. Jak postanowiłem tak zrobiłem, na most i do Gdańska. Niestety, powiem tyle - panowie i panie - NIE JEDŹCIE TĄ DROGĄ, nie w weekend i nie w sezonie, mam na myśli A1. Nie zjechałem w Stanisławiu, no bo jaki to by miało sens? Ostatnie 8 km w godzinę - dramat. Najgorsze to to że około 1 - 3 % użytkowników to ludzkie bydło rasy polskiej, awaryjne i pasem dla aut które mają problem, przed bramkami auta się same naprawiały i wciskały pod koła nadjeżdżających prawidłowo. GKW też występowały w tej roli, za kółkiem wąsik albo z tyłu kratka. Traci się czas, spala drogą benzynę i płaci się za produkt pn. autostrada, który w swym końcowym odcinku nim nie jest - perwersja w najczystszej formie.
p.s
"ankl" w Twojej relacji z oficjałki na zdjęciu nr.8 zrobiłeś krzywdę wielbicielowi luksusowych zegarków, w jakiś sposób zrobiłeś mu wodogłowie, to obiektyw, czy obróbka?

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Truman Show" czyli mistyfikacja z otwarciem mostu
PostNapisane: 27 lipca 2013, o 16:39 
Offline
Jerzy Kosacz

Dołączył(a): 29 stycznia 2013, o 14:32
Posty: 34
Płeć: Nie wybrano
Nie wierzę by ktoś miał tu problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Raczej poza tematem wykorzystuje się tu okazję do złożenia swojej lojalki z jakimś sensem i bez sensu, na którą i tak nikt nie czeka.
ankl napisał(a):
To było typowe spotkanie z mediami, a nie otwarcie mostu, więc magiczna teoria spiskowa raczej nie wchodzi w grę.
Tu nie ma co młócić sieczki o otwarcie. Otwarcia mostu dokonali wszyscy ci, którzy tam byli od 17-tej i tej satysfakcji pomimo widocznego w mediach krętactwa nie odbierze nam …. powiedzmy raczej grzecznie, że nikt.

Napisałem o ewidentnej medialnej manipulacji nieprawdziwie wmawiającej ludziom, że premier docenił inicjatorów i budowniczych mostu i osobiście dokonał jego otwarcia. Nie miało to miejsca w rzeczywistości o czym wiemy wszyscy w Kwidzynie i w Gniewie, ale inna wiadomość jest wysyłana w Polskę. To nie zadna teoria spiskowa tylko pan Premier popełnił afront także wobec tych tłumów, które stawiły się na otwarcie tak oczekiwanego mostu. Ekspertom premiera (tzw. ekspertom od 7 boleści) od jego medialnego wizerunku zależało, by w Polskę poszedł taki nieprawdziwy komunikat i on poszedł o czym napisałem.

A tu pierwsze z brzegu dowody na to o czym nie ma sensu już więcej gadać:
Cytuj:
Premier Donald Tusk, który wraz z ministrem transportu uczestniczył w piątek w otwarciu mostu w Kwidzynie http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,P ... aid=111050
Premier Donald Tusk, który wraz z ministrem transportu uczestniczył w piątek w otwarciu mostu w Kwidzynie
Po oficjalnym otwarciu władze miasta Kwidzyna zaprosiły na przeprawę mieszkańców miasta. http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie mostu przez Wisłę w okolicach Kwidzyn.
W uroczystościach uczestniczył Prezes Rady Ministrów Donald Tusk

http://www.kwidzyn.pl/pl/mieszkancy/akt ... wisle.html

Premier Donald Tusk i tłumy mieszkańców na otwarciu przeprawy http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/g ... ,id,t.html

powiedział podczas otwarcia mostu premier Donald Tusk.
http://www.tvn24.pl/pomorze,42/most-w-k ... 42664.html

PS. Jedyne wyjście, to zamienić tę wpadkę na rozrywkę. W Kwidzynie nie stać nas na tak wspaniałe grupy rekonstrukcyjne jakie pokazał Gniew. Ale w zasięgu możliwości chyba moglibyśmy sklecić grupę odtwarzającą co roku w dniu 26 lipca uroczyste otwarcie mostu. Nawet kilka razy dziennie wg zaobserwowanego wzorca z dnia wczorajszego. Nie mamy mieczy ani zbroi, ale białoczerwone wstążki, kropidło, jakieś garniturki, zegarki itp. gadżety każy u siebie pewnie znajdzie. I mielibyśmy swoją nowa tradycję.


Załączniki:
pamiątka.jpg
pamiątka.jpg [ 118.46 KiB | Przeglądane 26816 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.