Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Siłownie/kluby fitness
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=131&t=11771

Autor:  dimples [ 27 marca 2012, o 11:23 ]
Tytuł:  Siłownie/kluby fitness

Jakie kluby fitness/siłownie mamy w mieście? Brakuje na forum takich info:) Ponoć od jakiegoś miesiąca jest czynna nowa siłownia niedaleko MAGNUMA, był ktoś? Jak wrażenia i ceny?

Autor:  Lilith [ 27 marca 2012, o 17:30 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

dimples, ja byłam, ja byłam. To jest chyba Best Gym. Nowy sprzęt, miła obsługa, wyposażenie w odżywki, suplementy itp. Jest też salka, no i lekcje baletu dla dzieciaczków. Wszystko nowiutkie, pachnące.
Ja się na tym nie znam, byłam po chłopaka, ale on uważa, że jest ok, ma zamiar kupić nawet karnet.
Podobno sprzętu trochę mniej jak w Magnumie. Ale fitness jest i chyba jakieś tam sztuki walki też.

Autor:  Wiśnia87 [ 27 marca 2012, o 20:09 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Ja tam polecam stare dobre Magnum, ale to kwestia tego jak kto lubi ćwiczyć. Ogólnie na siłowni powinno być brudno, powinny być obdarte ściany, stary sprzęt, i wilgoć, wtedy ćwiczy się najlepiej, bo do siłowni nie przychodzi się pieścić tylko pompować :P ale to tylko moje zdanie :P

Autor:  Lilith [ 27 marca 2012, o 21:45 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Wiśnia87, jak lubisz siedzieć w syfie i ryzykować zdrowie na starym, wysłużonym sprzęcie, to już Twoja sprawa.

Autor:  Wiśnia87 [ 27 marca 2012, o 22:24 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Heh, trochę w życiu poćwiczyłem i parę kilo podniosłem. Siłownia kojarzy mi się z ciężką pracą, potem, krwią, łzami itd. Motywacja do ćwiczeń działa u każdego różnie, jeden lubi jak pachnie fiołkami i przy podnoszeniu ciężarów ogląda wiszący na ścianie telewizor, drugi przychodzi do ciemnej siłowni w piwnicy, skupia się na tym żeby zbombardować bicepsy tak że w domu nie jest w stanie kubka z herbata utrzymać. Który osiągnie lepsze efekty to chyba wiadomo. :)

Autor:  dimples [ 28 marca 2012, o 14:22 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Do tej pory ćwiczyłem w takim miejscu jak Wiśnia87 piszesz, ale uznałem że czas wyjść do ludzi hehe :D

-- 28 mar 2012, 2012 13:23 --

A cenowo jak wygląda sytuacja? Z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że w niedługim czasie ma powstać jeszcze jakaś siłownia.

Autor:  Wiśnia87 [ 28 marca 2012, o 16:41 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Jeszcze jest Nadwiślanin w jednostce. Tyle że tam ludzie ćwiczą raczej pod kątem podnoszenia ciężarów, ale oczywiście i kulturyści tam się znajdą. Dobry klub no i z tradycjami :D Ciekawy jestem czy Waldemar Baszanowski nie uczęszczał do Nadwiślanina. Muszę ojca zapytać, był instruktorem w Nadwiślaninie.

Autor:  Lilith [ 28 marca 2012, o 18:32 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Wiśnia87, ja wychodzę z założenia, że skoro można poprawić sobie warunki, to czemu nie?
O pakowaniu nie wiem zbyt wiele :D pewnie mam tyle w udzie, co Ty w łapie hehe.
Ale moja druga połowa ostro trenuje, więc trochę podglądam jak to tam wygląda. Chociaż też większość czasu spędza we wspomnianej piwnicy.

Autor:  suchy [ 28 marca 2012, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

W.Baszanowski pierwszy kontakt z podnoszeniem ciężarów miał w wojsku,a prawdę mówiąc to do związków z Naszym Miastem nie przyznawał się.

Autor:  Wiśnia87 [ 29 marca 2012, o 10:01 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Zwyczajnie wydawało mi się, że jeżeli uczęszczał do "Koni" to może i podnosił w Nadwiślaninie. Ale jeżeli zaczęło się w wojsku to troszkę późniejsze czasy. Dzięki za info!

Autor:  Bartosz-B [ 1 kwietnia 2012, o 10:40 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Wiśnia87 napisał(a):
Siłownia kojarzy mi się z ciężką pracą, potem, krwią, łzami itd.

widać, że motto jest proste w tym przypadku :P
Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

Autor:  WST 1939 [ 1 kwietnia 2012, o 15:58 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Sam chodziłem do tej pory na siłownię "piwniczną", wolne ciężary takie jak sztangielki czy inny sprzęt który można kupić w rozsądnych cenach są podstawowym atrybutem w robieniu tzw. masy. Jednak perspektywicznie gdy doceniamy również inne mięśnie niż te podstawowe to siłownia w piwnicy, na strychu nie daje rezultatów jakie chcielibyśmy osiągnąć.

Z całą pewnością nie mogę się zgodzić że najlepszą siłownią jest siłownia zaniedbana, brudna. Płacąc za karnet chcę ćwiczyć w warunkach przyzwoitych, w warunkach które zapewnią mi stały wzrost mojej masy czy uwydatnienia ciała. Proste że jeżeli ćwiczę chciałbym mieć na siłowni takie zaplecze jak higieniczna toaleta, przyzwoita szatnia.. gdyż za to płacę. Również siłownia mi się kojarzy z potem, krwią.. a może bardziej z walką z sobą, z codziennością by wstać po ciężkim dniu i trenować.

Bardzo dobrze że powstała nowa siłownia w Kwidzynie, to podniesie nam rywalizację na tym szczeblu. Jeszcze sluchy niosą, a raczej budowlańcy że powstaje kolejna siłownia w mieście.

Powiem szczerze że podoba mi się nowa siłownia jaką jest Best Gym, myślę że znalazła swoje miejsce w mieście, sam zresztą chodzę tam i chwalę sobie ją. Jedni polecają magnuma, do którego również chodziłem, jedno polecają nową siłownię, ważne że jest w czym wybierać.

Autor:  Wiśnia87 [ 1 kwietnia 2012, o 19:20 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

I wyszło teraz, że jestem jakimś brudasem z podziemia :P To co napisałem miało na celu uzmysłowienie iż w siłowni musi być "po męsku" a trenowałem już w co najmniej 5 klubach w 3 różnych miastach, więc jakiś pogląd mam. Najlepszy jaki wspominam to klub w Olsztynie na Kortowie. Duża salka rodem z PRL, każdy robił swoje bez zbędnych pogadanek :P Ale to jest i tak kwestia subiektywna, co kto lubi :)

Autor:  Lilith [ 1 kwietnia 2012, o 20:45 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Wiśnia87, oj wcale nie :razz: Nie o to chodziło, czy jesteś brudasem czy nie, ale o to, że jeśli
można wybierać pomiędzy warunkami dobrymi a średnimi, to lepiej wybrać te, które są lepsze.

Autor:  Bartosz-B [ 1 kwietnia 2012, o 21:00 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

WST 1939 napisał(a):

Bardzo dobrze że powstała nowa siłownia w Kwidzynie, to podniesie nam rywalizację na tym szczeblu. Jeszcze sluchy niosą, a raczej budowlańcy że powstaje kolejna siłownia w mieście.



A gdzież to takie sensacje, że wysyp siłowni, w końcu nisza na rynku zniknie, byle nie skończyło się tak jak z viewtopic.php?f=131&t=11540&p=165533&hilit=+max+gym+#p165533

Autor:  WST 1939 [ 1 kwietnia 2012, o 22:47 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Widzisz, myślę że dla naszego miasta 3 siłownie to maks, idealna proporcja jeżeli by się wszystkie utrzymały, jednak.. pamiętajmy że siłownia to dziś praktycznie centrum zdrowia bardziej, od baletu do sztuk walki i jeszcze wiele innych profesji także pomysłowość jest ważna, dlaczego nie robić na salkach, które obie nasze siłownie posiadają kursów tańca chociażby, byle chętnych było :).

O nadwiślaninie była mowa, jeszcze istniała u nas siłownia na ulicy Polnej, czy Wschodniej w starym meblowym, potem przeniesiona do stokrotki, upadła raczej ze względu na to że nie było tam nawet toalety z tego co pamiętam. No i coś ma być na naszym nowym obiekcie, na który chciałem już iść w grudniu :grin: , ale nie brałbym tego na poważnie.

Autor:  dimples [ 2 kwietnia 2012, o 07:42 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Właśnie ciekawe, jak to będzie na obiekcie obok stadionu, kiedy otwarcie? Nie dziwię się, że siłownia bez toalety upadła (kibelek i prysznic musi być), chyba że karnet kosztowałby 30 zł to się nie czepiam;)

Autor:  drosik [ 2 kwietnia 2012, o 08:03 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Cytuj:
kiedy otwarcie?

W ostatni weekend kwietnia.

Autor:  WST 1939 [ 2 kwietnia 2012, o 13:25 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Jak rozumiem ostatnie otwarcie ?, bo to trochę jak z narodowym, ciągle przesuwamy :lol:.

Autor:  reflexes [ 2 kwietnia 2012, o 13:37 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Cytuj:
Jak rozumiem ostatnie otwarcie ?, bo to trochę jak z narodowym, ciągle przesuwamy :lol:.

Tak. Za chwil parę zaczynają pracę zatrudnieni pracownicy i będą mieli jakieś 2 tygodnie na zainstalowanie się a z mojego dość pewnego źródła wiem, że otwarcie planowane jest na 27 kwietnia.
Swoją drogą to ciekawe czy w planuj się jakieś huczne otwarcie, może jakiś inauguracyjny zjazd całej świty ze zjeżdżalni połączony ze sztafetą 4x100 m stylem dowolnym. :D

Autor:  krzyzak [ 2 kwietnia 2012, o 13:43 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

reflexes napisał(a):
Cytuj:
może jakiś inauguracyjny zjazd całej świty ze zjeżdżalni połączony ze sztafetą 4x100 :D

Chyba że czystej przy bufecie!! :)

Autor:  drosik [ 2 kwietnia 2012, o 13:47 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

reflexes,
Podobno ma być jakiś mecz "na szczycie" :roll:

Autor:  NOWY(L) [ 2 kwietnia 2012, o 13:48 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Urząd Miasta vs Rada Powiatu :?:

Autor:  MACIEKZB [ 2 kwietnia 2012, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Rzekomo Wisła Płock vs MMTS ale to nic pewnego. Zależy od tego czy MMTS zdąży z papierami na zgodę na imprezę masową

Autor:  drosik [ 2 kwietnia 2012, o 13:56 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

NOWY(L) napisał(a):
Urząd Miasta vs Rada Powiatu :?:

Oj nie, jakiś mecz mts'u cy cóś takiego. Postaram się dziś coś dowiedzieć z temacie.

Autor:  Lilith [ 2 kwietnia 2012, o 16:35 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Chciałabym zobaczyć inauguracyjny zjazd pana burmistrza z tej gigantycznej zjeżdżalni :D

Autor:  WST 1939 [ 2 kwietnia 2012, o 17:45 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

No to cholera co za mecz :grin: Wisła Płock - MMTS, szkoda że takie szlagiery są w naszej lidze, myślałem że jeżeli z naszej ligi to przynajmniej Iskra Kielce która rządzi i dzieli, no może jakaś zagraniczna drużyna.

Ale zaraz, zaraz czy kibole z MMTS-u nie rozwalą tego widowiska ?, impreza masowa w Kwidzynie to cholerne zagrożenie :).

Raczej z tym 4x100 to faktycznie przy bufecie.

Autor:  chester [ 3 kwietnia 2012, o 07:49 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

WST 1939 napisał(a):
No to cholera co za mecz :grin: Wisła Płock - MMTS, szkoda że takie szlagiery są w naszej lidze, myślałem że jeżeli z naszej ligi to przynajmniej Iskra Kielce która rządzi i dzieli, no może jakaś zagraniczna drużyna.

Ale zaraz, zaraz czy kibole z MMTS-u nie rozwalą tego widowiska ?, impreza masowa w Kwidzynie to cholerne zagrożenie :).


Jeżeli miałby to być mecz Wisły z MMTS to w ramach półfinału Mistrzostw Polski.

Na widowiskach piłki ręcznej nie ma kiboli.
Wczoraj byłem na meczu Polski z Niemcami gdzie było 10 tysięcy ludzi, którzy są fanatykami swoich drużyn i nie było żadnych agitacji w tym względzie, żadnych zaczepek. Były za to uśmiechnięte buzie dzieciaków, taniec, śpiew i klaskacze, w które był zaopatrzony każdy kibic. Dodam jeszcze, że na każdym poziomie widowni były bary w których można było zaopatrzyć się w browar (co na meczach piłki nożnej jest niedopuszczalne).

Fajnie jakby podczas otwarcia i meczu zrobić taki efekt w barwach MMTSu tak jak na zdjęciu z wczorajszego meczu

Załączniki:
widownia.JPG
widownia.JPG [ 265.36 KiB | Przeglądane 9439 razy ]

Autor:  Lilith [ 3 kwietnia 2012, o 16:16 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

chester, organizujcie jakąś fajną oprawę, to i ja się przyłączę chętnie, chociaż na "łapie"
się raczej nie znam. Ale jak będzie taki piękny mecz otwarcia, to przyjdę.

..... właśnie tu naszły mnie jakieś takie przemyślenia. W piłce ręcznej częstotliwość bramek jest podobna do gradobicia, często o wygranej czy porażce decydują sekundy i emocje rosną, i rosną, a mimo to, jest na meczach szczypiornistów spokojnie, bez zamieszek. A w piłce nożej na wysokim szczeblu rzadko pada więcej jak 6 bramek w spotkaniu (licząc bramki obu drużyn), to w porównaniu do ręcznej bardzo rzadko i to powinno znacznie wystopniować emocje kibiców.
Czemu więc jest zupełnie odwrotnie..?

Autor:  NOWY(L) [ 3 kwietnia 2012, o 17:00 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

chester napisał(a):
Dodam jeszcze, że na każdym poziomie widowni były bary w których można było zaopatrzyć się w browar (co na meczach piłki nożnej jest niedopuszczalne).

Mylisz się.Już niedługo zacznie obowiązywać prawo,które zezwala na sprzedaż m.in piwa na stadionach.Wymyślone zostało one z myślą o Euro 2012.Dodam tylko,że środowiska kibicowskie były przeciwne temu projektowi.Dziwne,nieprawdaż.
I mylisz się ,że nie ma tzw.kiboli na meczach piłki ręcznej czy siatkowej.Są ,są.Bo my jesteśmy wszędzie. 8) Ale to nie miejsce,żeby dyskutować na ten temat.

Autor:  Lilith [ 3 kwietnia 2012, o 19:32 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

NOWY(L), .... to dziwne, że krzyczysz w każdym wątku o piłce nożnej, żeby nas nie traktować
jak chuliganów, a potem w kolejnym zaznaczasz, że nim jesteś...
no cóż, dziwna ta Twoja taktyka... albo poza, sama nie wiem.

Autor:  chester [ 4 kwietnia 2012, o 07:33 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Lilith napisał(a):
chester, organizujcie jakąś fajną oprawę, to i ja się przyłączę chętnie, chociaż na "łapie"
się raczej nie znam. Ale jak będzie taki piękny mecz otwarcia, to przyjdę.


ja bezpośrednio nie organizuję oprawy, do takiego przedsięwzięcia potrzebny jest sponsor (w przypadku Ergo druk foto 10 tys kartek to spory wydatek), te oprawy trochę kuleją w Kwidzynie
myślę, że na otwarciu może być komplet publiczności z czego 30% może zupełnie nie znać się na piłce ręcznej, nie wiedząc często kto z kim gra i w jakich koszulkach nasi występują, ale przyszli zobaczyć halę (tak było na meczu Polski w Ergo - słysząc bezsensowne komentarze dotyczące sędziowania czy przepisów gry)

Autor:  BombeL1916 [ 4 kwietnia 2012, o 09:47 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Hehe dobry dowcip, na oprawę potrzeba sponsora :D

Co do tematu siłowni. Jakby ktoś miał cennik z tej nowej albo pamięta cenę karnetu to prosiłbym o podanie jej tu. Z góry dzięki ;)

Autor:  qwerty [ 4 kwietnia 2012, o 10:22 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

BombeL1916 napisał(a):
Jakby ktoś miał cennik z tej nowej albo pamięta cenę karnetu to prosiłbym o podanie jej tu. Z góry dzięki ;)

jednorazowe wejście - 8 zł
12 wejść w miesiącu - 60zł
karnet open - 80zł
czynne od 7 do 23 nie wiem jak w weekendy

Autor:  chester [ 4 kwietnia 2012, o 10:46 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

BombeL1916 napisał(a):
Hehe dobry dowcip, na oprawę potrzeba sponsora :D


Powiedziałem na skróty, bo chodzi mi o klub, klub kibica lub wspomnianego sponsora. Jak już napisałem, tego nie organizuję, a mi by było ciężko wyłożyć kasę na 1500 szt tektur z nacięciami do zgięcia, gdzie z jednej strony będzie wydrukowane zdjęcie MMTSu, a z drugiej nałożony kolor czerwony lub czarny z np. logo klubu.

Autor:  BombeL1916 [ 4 kwietnia 2012, o 11:48 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Nie no zaśmiałem się ogólnie, bo na stadionach piłkarskich rozwiązuje się to o wiele prościej.

qwerty dzięki ;)

Autor:  Lilith [ 4 kwietnia 2012, o 15:12 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

W weekendy rownież otwarte. Ja się muszę wziąć trochę za siebie, może będę tam niedługo zaglądać.
tzn. już zaglądam, tyle, że mam zamiar trochę poćwiczyć.

Autor:  WST 1939 [ 4 kwietnia 2012, o 22:54 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Plus karnet szkolny, na legitymację - 70 złotych

W weekendy czynne od 10 do ?, niestety nie pamiętam ponieważ chodzę do południa raczej, ale gdzieś okolice 18.

Pomijając samą siłownię, przyrządy i inne sprawy dostępna jest również salka jak i rowerki, bieżnie.

Autor:  Bartosz-B [ 17 kwietnia 2012, o 13:51 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Nie ma to jak w wątku fitnessowo-siłowniowym zrobić bajzel nie na temat :569: :evil:

WST 1939 napisał(a):
Powiem szczerze że podoba mi się nowa siłownia jaką jest Best Gym, myślę że znalazła swoje miejsce w mieście, sam zresztą chodzę tam i chwalę sobie ją. Jedni polecają magnuma, do którego również chodziłem, jedno polecają nową siłownię, ważne że jest w czym wybierać.

Podzielam entuzjazm, byłem widziałem rozmawiałem z właścicielem i oceniam bardzo pozytywnie, jako, że teraz wysoki sezon na siłowniach to ruch jest jak w ulu ;)

Autor:  chester [ 8 września 2012, o 09:28 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

W centrum miasta niedługo będzie otwarcie nowego klubu fitness/siłowni. W końcu ten budynek będzie zagospodarowany. Od nowości stał pusty już chyba 2 lata.
https://www.facebook.com/pages/Gold-Wel ... ref=stream

Autor:  canario [ 8 września 2012, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Na pewno ich odwiedzę. Wiadomo ile będą kosztować wejściówki i czy będą czasowe czy tak jak w Magnum nie limitowane czasowo?

Autor:  Lilith [ 8 września 2012, o 12:58 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

canario, Coś tam słyszałam, że na start karnet 99 zł na miesiąc. Ale nie wiem czy to jest typu Open, czy wejścia są limitowane.

Autor:  qwerty [ 24 października 2012, o 22:24 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

delikatne odświeżenie tematu :grin:

jakieś nowości odnośnie nowej siłowni Gold Wellness Fitness & Gym?

Autor:  Bonne [ 25 października 2012, o 08:00 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Jak mieli otwarte dni - przez 3 dni za free można było wpaść, to oczywiście skorzystałam. W cenie karnetu mają być wejścia na saunę, których jeszcze nie było na początku października. Jest salka gimnastyczna, gdzie ma się odbywać m. in zumba - bardzo fajne!. Sprzętu jest masa - zarówno dla wyciskaczy, jak i dla tych co lubią sobie pobiegać na bieżniach, pojeździć na rowerkach czy orbiterkach. Zauważyłam kilka urządzeń, których nie widziałam np w Magnumie. Duże szatnie, kilka natrysków. Po salkach chodzą instruktorzy, którzy tłumaczą w jaki sposób ćwiczyć na danych urządzeniach, interesowali się ćwiczącymi. Wrażenia naprawdę bardzo pozytywne.

Autor:  qwerty [ 25 października 2012, o 09:08 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

niby wszystko ładnie pięknie
a jak wygląda sprawa z wolnym ciężarem na zdjęciach z Facebooka jakoś nie widać ławek, stanowisk do przysiadów czy czegoś w rodzaju maszyny typu hammer i te hantle które wiszą to raczej też wyglądają jakby dla ozdoby :D :D
no i ceny
wg cennika siłka + sauna to 148zł a sama siłka 98zł ale jest to tylko promocja do końca 2012 ciekawe jak od nowego roku będzie wyglądał cennik

Autor:  Lilith [ 25 października 2012, o 13:13 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Dla mnie siłownia naprawde świetna. Byłam tam 2 razy i... fitness u góry najwyższych lotów, wszystko pod okiem panów trenerów. Dla (jak to nazwała Bonne, ) wyciskaczów też wszystko cacy i... qwerty, byłeś? Czy sugerujesz się zdjęciami? Ja byłam na wszystkich siłowniach w Kwidzynie i nie tylko, no i śmiem twierdzić, że Magnum czy Best mogą obawiac się o swój byt na rynku.

Autor:  qwerty [ 25 października 2012, o 17:40 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

no właśnie sugeruje się zdjęciami dlatego wolę się dowiedzieć czegoś więcej a że jest to temat o siłowaniach i klubach fitness trzeba wycisnąć wszystkie informacje od tych którzy byli :grin: :grin:

Autor:  soulful79 [ 25 października 2012, o 19:40 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Byłem, sprawdziłem Gold'a i będę tam chodził. Sztangi, hantle, maszyny. Wszystko jest na swoim miejscu. Od nowego roku prawdopodobnie ruszy też wreszcie CrossFit http://www.youtube.com/watch?v=tzD9BkXGJ1M

Autor:  BombeL1916 [ 25 października 2012, o 20:33 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Jak dla mnie 98zł za miesięczny karnet to stanowczo za dużo.

Autor:  kapec [ 25 października 2012, o 22:10 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Znow haslo - za drogo. Basen za drogo, fitnes za drogo, gokarty za drogo.... wszystko za drogo.
Pamietaj, ze to nie jest instytucja harytatywna. Z fotek, bo na zywo nie bylem, widac, ze ktos tam wpakowal makabryczne pieniadze. Ludzie tam pracujacy tez za miske ryzu nie robia. Podlicz koszta utrzymania (jak potrafisz), dodaj do tego amortyzacje sprzetu, zobaczysz czy to drogo. W Magnum bylo drozej, ludzi sporo sie tam przewijalo a jakos nie widze, zeby wlasciciel dorobil sie na tym fortuny.

Autor:  BombeL1916 [ 26 października 2012, o 09:21 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Skoro pada hasło, że znów jest za drogo to chyba coś w tym jest. Nie chce mi się ciągnąć polemiki o tym, ale skoro Ciebie stać, to jestem szczęśliwy razem z Tobą. Jedna osoba zdrowsza fizycznie zawsze ;)

Co do "magnuma" to myślę, że czegoś się tam dorobił skoro stać go na postawienie nowego budynku przeznaczonego na siłownię. Ale nie mnie to oceniać nie znam człowieka.

Autor:  Bonne [ 26 października 2012, o 09:23 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Za moich czasów z tego co kojarzę to w Magnumie karnet wychodził chyba 80-90 zł i to chyba jeszcze na legitymacje studencką ;-)... A porównywać stary Magnum (11 listopada) do Golda to tak jakby postawić obok siebie Tico z Audi A4. I to jeździ i to, ale komfort nie porównywalny. Dla wyciskaczy jest jedna salka - jakby w piwniczce, bardzo fajnie zrobiona, podłoga również odpowiednio przygotowana pod większe ciężary, dla tych co lubią wszędzie lustra, i maaasa sprzętu - nie korzystałam bo to raczej nie dla mnie, a i znacznie większa salka od tej Magnumowej. Góra to są różnorakie urządzonka, jest tego również bardzo dużo, sala przeogromna.

Magunum to był jeden wielki ścisk, sprzęt prawie, że na siebie wchodził, a i jak ludzi było troszkę wiecej to i ciężko było coś znaleźć dla siebie. W Gold można się zgubić, masz taką przestrzeń ;-) Sprzęt w odpowiednich odstępach. Z racji większej powierzchni, więcej maszyn wchodzi. Byłam w dni, gdzie można było wejść za free, było sporo ludzi, ale nie tak bym musiała siadać na parapecie i czekać, aż coś się zwolni.

W Bescie nie byłam, więc sie nie wypowiadam.

Autor:  kapec [ 26 października 2012, o 13:30 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

BombeL1916 napisał(a):
skoro Ciebie stać, to jestem szczęśliwy razem z Tobą.

Ile by mial kosztowac Twoim zdaniem karnet open, zeby bylo dobrze?
Czy ja napisalem, ze mnie stac? (choc nie powiem, ze nie). W nowej silowni bylem raz, w recepcji, zapytac o cennik i kupic sobie zel energetyczny na zawody, ktorego notabene nie mieli, wiec nie kupilem. Do magnum chodzilem w zeszlym roku przez 4 zimowe miesiace, zeby sie nie zasiedziec w chalupie. Jak tylko pogoda pozwala jezdze rowerem i silka mi niepotrzebna, nie jestem typem pakero. Ale ciesze sie, ze jest jakas alternatywa do magnum, co wbrew pozorom doceniaja bardziej laski niz faceci. Chlopu co muskule chce sobie powiekszyc niepotrzeba super sal i wyposazenia. Z tych drogich przyrzadow korzystaja w wiekszosci kobiety. Podobnie z salami do roznorakich wygibasow aerobikowo tanecznych. Wiem, ze laski narzekaly na scisk, teraz maja alternatywe. Wiec za jakosc trzeba placic niestety. I tak jest taniej jak w magnum. Nikt nie wywala powaznych pieniedzy w kosmos, trzeba cos zarobic, trzeba taki lokal od czasu do czasu podremontowac, cos dokupic, cos wymienic.
A dla tych co wola na swiezym powietrzu albo ich nie stac sa juz w miescie silki pod chmurka, tam tez mozna bajceps ponapinac ;)

Autor:  Darek2K [ 26 października 2012, o 16:30 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Kapec tak sobie przeglądałem tematy i mi się skojarzyło jak pisałem o tych wysokich cenach mieszkań. Ty jakiś uczulony na ceny jesteś :D :wink: :) . Tym razem Cię popieram, to nie jest jakiś niewiadomo jaki koszt jak na nową siłownie. A tak poza tym jest to zawsze jakaś motywacja. Mianowicie jak wydasz stówke, to aż pakować się chce :grin: :) .

Autor:  kapec [ 26 października 2012, o 17:01 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Ja uczulony na ceny? Wrecz przeciwnie. Nie stac mnie - nie kupuje, nie uzywam, nie jezdze autem bez sensu, bo wole sie przespacerowac albo pojechac rowerem, nie chodze na nowy basen, bo mi sie nie kalkuluje. Proste. Uczulony jestem na jeczenie, ze wszystko drogo. Nie naleze do osob strasznie majetnych, kazda zlotowke, jaka wydaje staram sie 2x obrocic w palcach, zeby sie zastanowic, czy wydatek jest konieczny. No i potrafie liczyc. I mam swiadomosc, ile sprzet do takiego przybytku kosztuje. Jedno, dobrej jakosci urzadzenie to kilkadziesiat tys zl, jeden dobry rower - dycha, orbitrek 0 2 dychy. Mowie o sprzecie profesjonalnym, przygotowanym do uzytku non stop a nie okazjonalnie w domu. Taka inwestycja po prostu powinna sie kiedys zwrocic i tak kalkuluje sie cennik karnetow. Poza tym cennik ma jeszcze jedno na celu - moze nieladnie to zabrzmi, ale odsianie plew. Jakby bylo tanio to i elementu byloby duzo wiecej, jak trzeba placic - element pakuje w piwnicy. To nie jest instytucja charytatywna ani miejska, to jest prywatny przybytek nastawiony na zarabianie pieniedzy.

Autor:  dimples [ 27 października 2012, o 10:58 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Zawsze można odłożyć trochę kasy i sobie zorganizować siłownię samemu (parę gryfów, ławka i obciążenie itd). Jednorazowo większy wydatek, ale w sumie szybko się zwraca.

Autor:  NOWY(L) [ 27 października 2012, o 14:10 ]
Tytuł:  Re: Odp: Siłownie/kluby fitness

No tak ale wtedy jesteś "element" bo pakujesz w piwnicy :x

Autor:  kapec [ 27 października 2012, o 14:57 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Instruktor na silowni wazna rzecz, inaczej mozna nie wiedziec do czego co sluzy. Tak jak ten as
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ClCHBdNX4I
:grin:

Autor:  dimples [ 28 października 2012, o 15:58 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

NOWY(L), To jestem element.

A koleś z filmiku rewelka :D

Autor:  NOWY(L) [ 28 października 2012, o 16:12 ]
Tytuł:  Re: Odp: Siłownie/kluby fitness

Ale mi to zupełnie nie przeszkadza !
Sąsiedzi też przewalaja tony żelastwa w piwnicy, a na element nie wyglądają .

Autor:  kapec [ 28 października 2012, o 18:19 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Mam nadzieje, ze tego zaszufladkowania nikt nie wzial personalnie do siebie. Moze nieco niefortunne stwierdzenie, ale chyba wszyscy rozumiemy, o co mi chodzilo. Ja element nie jestem, bo zelastwa nie przewalam w piwnicy, ale tez nie jestem elita bo do fitnesklubu nie chodze (przynajmniej jak jest w miare cieplo ;))

Autor:  WST 1939 [ 30 października 2012, o 21:26 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Urosła nam kolejna siłownia w Kwidzynie i z tego powodu się cieszę, pozwolę sobie napisać kilka słów o niej :). Nie biorę pod uwagę tutaj względów estetycznych, ponieważ te względy biją wszystko co do tej pory widziałem w Kwidzynie i to na głowę.

Po pierwsze kwestia zaplecza. Prysznice, które są naprawdę dobrze wykonane, przemyślane i wygodne. Szatnia raczej przestronna, może bym ograniczył za dużą według mnie liczbę szafek. Gabarytowo szatnia jest naprawdę na "5". Bardzo dobrze że zostały oddzielone pisuary od części w której mieszczą się prysznice. Dzięki temu wychodząc na chwilę z treningu za potrzebą nie musimy spoglądać na towarzyszy :).

Góra. Dla osób które redukują tkankę tłuszczową - marzenie. Sprzęt fitness może się naprawdę podobać. Do tego znajduje się sprzęt do robienia nóg, myślę że również kładzie wszystko co było do tej pory dostępne na głowę wręcz. Maszyny typu Butterfly oraz inny ciekawy sprzęt który nie będę tutaj wymieniał po kolei. Oceniam górę na piątkę :wink:.

Dół. Na początku nie byłem zachwycony ławeczkami do wyciskania (płaska, górna, dolna) ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia do sprzętu co akurat dla mnie jest bardzo ważne. Na "mojej" siłowni mam opanowany ruch, wiem w którym momencie mogę odłożyć sztangę więc pozostaje ocenić jakość ławeczek która jest dobra :smile:. Modlitewnik, chyba najlepszy na którym ćwiczyłem.. kąt nachylenia idealny na moje bicepsy, dla mnie bomba :wink:. Również należy wyróżnić maszynkę do robienia karku, bardzo dobrą bramę czy maszynę do robienia obręczy barków.
Ja akurat ćwiczę w 90 % na wolnych ciężarach dlatego muszę wyróżnić wybór gryfów krótkich, "łamanych". W końcu gryfy mają swoje miejsce i nie trzeba ich szukać po siłowni :wink:. A sztangielki (hantle) dobrze się trzymają, zalane gumą więc niwelują możliwość kontuzji, ogólnie jak to hantle na plus :). Jak byłem w pierwszym dniu to były dostępne tylko do 25 kg.... natomiast miały już być w następnym tygodniu do 40 kg, czyli normalnie :wink:. Również miały dojść odżywki z Animala, Trec-a, Olimp-a, FA i innych firm :).

Obsługa ?, bardzo miło.. aż za miło :razz:. A trenerzy ?, zawsze dobra sprawa jeżeli ktoś ma na oku to jak wykonujesz poszczególne ćwiczenia.

Sauna również ma być, czy już jest. Mnie akurat sauna nie obchodzi, ponieważ i tak bym do niej nie chodził. Natomiast dla osób chcących zgubić brzuszek jak najbardziej :).

Cena ?. Cena za siłownię góra, dół plus sauna czyli normalny karnet to chyba 95 złotych (?) a po podpisaniu rocznej umowy 80 złotych czyli cena karnetu w siłowni Best Gym. Więc o co chodzi ?.

Element który ćwiczy w piwnicy ?, ja się poczułem urażony.. chodziłem ledwie 8 miesięcy do "piwnicy" jednakże wspominam to bardzo dobrze i zapewniam Ciebie że nie czuje się elementem ani plebsem, a chyba to chciałeś udowodnić :roll:. Elementu raczej szukaj w barach i lokalnych dyskotekach, kulturystyka amatorska to walka z samym sobą a to jest najtrudniejsze ponieważ znasz swoje słabości.

Już nie mogę się doczekać otwarcia nowego magnuma :wink:.

Każdemu polecam przejść się po naszych siłowniach i porównać, każdy oczekuje czegoś innego. Ważne żeby "coś" robić z sobą.

PS. Ta "siłownia" na wolnym powietrzu to śmiech na sali.. myślałem że to będzie coś dla osób dorosłych, seniorów a nie.. no właśnie kogo ?. Dla dzieci za duże obciążenie a dla starszych za małe siedziska chociażby.

Autor:  dimples [ 2 listopada 2012, o 12:26 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

WST 1939, Dokładnie najwyższy poziom w mieście w Gold...Gym :grin: Ciekawe czy "nowy" MAGNUM pobije rywala :D

Autor:  domi25 [ 5 listopada 2012, o 11:01 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

"Nowy" Magnum miał być dzisiaj otwarty a nie widzę aby zdążyli.

Autor:  dimples [ 5 listopada 2012, o 13:21 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

domi25, dwa dni temu byłem na spacerze i widziałem jakieś ustawione maszyny i sprzątanie w środku, ale do otwarcia trochę brakowało.

Autor:  domi25 [ 5 listopada 2012, o 14:04 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

byłam, pytałam
ogrzewania nawet jeszcze nie ma, pan powiedział, że moooże do środy zdążą
znając życie za tydzień otworzą

Autor:  Darek2K [ 5 listopada 2012, o 15:22 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Byłem dzisiaj z dziewczyną, można już przychodzić na Zumbe z tego co się dowiedzieliśmy.

Autor:  WST 1939 [ 5 listopada 2012, o 22:31 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Widzę ze siłownia jest otwierana "na raty", moim zdaniem powinna być otwarta chociażby w grudniu ale by już wszystko było na poziomie. Coś takiego nie przysporzy tam klientów. Dziś mamy wybór więc dziwna sytuacja, a zachowanie takie jak by jedna "firma" miała monopol w Kwidzynie w tej branży. No ale ocenię jak będę tam :).

Autor:  siklerspiotr [ 6 listopada 2012, o 07:24 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Już wczoraj trochę osób ćwiczyło na siłowni. Widać, że to wszystko jest jeszcze nie gotowe. Chyba, że ludzie testowali tylko sprzęt.

Autor:  makovy [ 11 kwietnia 2013, o 10:23 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Ta instytucja (Magnum) jest niestety utrapieniem dla okolicznych mieszkańców. Teren wokół budynku został totalnie zdewastowany przez budowę, a najgorsze jest to że klienci parkują gdzie popadnie więc wszystko wokoło jest zajęte - prawie jak w centrum Warszawy - ludzie kłócą się o miejsce parkingowe - nie do pomyślenia :x

Autor:  irek śmigelski [ 22 czerwca 2014, o 18:20 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Mam nadzieje że jest troche lepiej z parkingami - każdy KORZYSTAJĄCY z klubu może POSTAWIĆ AUTO na PARKINGU za MAGNUM - będzie jeszcze kilka miejsc dobudowanych przy Chrobrego + CHODNIK ZE ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ OD STRONY PLACU ZABAW. :)

Autor:  Lilith [ 22 czerwca 2014, o 18:50 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Jest gdzie stanąć.

Autor:  qra [ 3 listopada 2017, o 07:08 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Dało by się coś zrobić z tym wątkiem? Wyświetla się on codziennie jako wątek aktywny, gdzie ostatni wpis jest z 22 czerwca 2014.

Dzięki.

Autor:  Komin [ 4 listopada 2017, o 09:40 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

qra, na stronie głównej w prawym górnym rogu kliknij "Oznacz działy jako przeczytane "

Załączniki:
Przeczytane.jpg
Przeczytane.jpg [ 78.43 KiB | Przeglądane 7477 razy ]

Autor:  JanKol [ 4 listopada 2017, o 17:04 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

Nie dzialaw.
Mam tak samo.

Autor:  Komin [ 4 listopada 2017, o 22:18 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

JanKol napisał(a):
Nie dzialaw.
Mam tak samo.

U mnie zadziałało !

Autor:  drzewko [ 5 listopada 2017, o 14:13 ]
Tytuł:  Re: Siłownie/kluby fitness

A nie klikaliście opcji Obserwuj/subskrypcja?

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/