Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mechanik samochodowy - klimatyzacja
PostNapisane: 28 maja 2007, o 06:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Szukam mechanika samochodowego mającego pojęcie na temat klimatyzacji.
Chodzi o dobór i wymianę zamiennika (lub naprawę w ostateczności) przewodu gumowo-aluminiowego, przez który ucieka czynnik chłodzący.

Za pomoc z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, o 06:40 
Ciężko mi to przychodzi, ale polecę.

Dobry mechanik od klimatyzacji jest w korzeniewie, zdaje się że Bombka tam naprawiała klimę. Zapytaj ją o dokładny adres.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, o 13:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
no ja też słyszałem, że własnie gdzieś na drodze do Korzeniewa jest dobry specjalista od klimatyzacji :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, o 14:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 08:14
Posty: 141
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
no ja też słyszałem, że własnie gdzieś na drodze do Korzeniewa jest dobry specjalista od klimatyzacji :)



Facet nazywa sie Jan Winiarz mieszka po prawej stronie przed wjazdem do korzeniewa,jest naprawde dobry.

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, o 17:37 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2007, o 04:19
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
Jest tez koles w Oborach zdaje sie, moj kuzyn go poleca
piotr kalkowski
607 914 127
ja u niego nic nie robilem wiec osobscie nie sprawdzielm czy jest dobry

_________________
sos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, o 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 grudnia 2006, o 21:06
Posty: 80
Lokalizacja: korzeniewo
Płeć: Mężczyzna
Janka Winiarza polecam jak najbardziej. Facet jest moim dobrym znajomym, czesto sobie pomagamy w róznych sprawach ma dojścia do praktycznie wszystkich częsci do klimatyzacji, a co wazne robi to za przyzwoite pieniążki. Tylko ostatnimi czasy widze u niego sporo klientów, tak że może lepiej podjechać i umówic sie z nim na jakiś konkretny dzień i godzine. Jak bedziesz miał problem z trafieniem do niego to pisz, chetnie pomoge.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2007, o 18:20 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2007, o 04:19
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ,

Czesc, Zrobiles ta klime? Daj znac jak poszukiwania mechanika, okazalo sie ze ja tez musze cos ze swoja zrobic, pozdrawiam

_________________
sos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2007, o 18:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
,,Facet nazywa sie Jan Winiarz " mój kolega także Go poleca :wink:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2007, o 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Prawdę mówiąc chciałem o tym napisać esej :) ale postaram się streścić w kilku zdaniach.
Przyczyną problemu z moją klimatyzacją okazał się przetarty wąż aluminiowo-gumowy. Pojechałem do serwisu z wieleeeelkim szyldem "Serwis klimatyzacja -" warsztat samochodowy, serwis ogumienia i takie tam różne teksty. Serwisant napełnił mi klimatyzację azotem aby zlokalizować miejsce nieszczelności. Pomyślałem sobie "niezły początek, fachowo podchodzą do sprawy". Okazało się jednak, że "fachowiec" zlokalizował i wskazał miejsce nieszczelności, za test skasował 15 PLN, kazał jechać naprawić wąż i wrócić jak już będzie sprawny to on napełni klimatyzację za kolejne 150PLN. Pojechałem więc do następnego "serwisu". Aby uniknąć kolejnych testów szczelności wskazałem miejsce wycieku i poprosiłem o pomoc. Miły pan, wymieniony przez Was na liście "serwisantów" powyżej stwierdził, że on to może mi jedynie napełnić klimę, wąż muszę jednak naprawić we własnym zakresie. Zapytałem go więc co on jest za serwis od klimatyzacji skoro tylko napełnia a nie naprawia? ...
U trzeciego było identycznie więc stwierdziłem, że tak już musi widocznie być. Zacząłem więc szukać mechanika, który by mi ten wąż zdemontował abym mógł oddać go gdzieś do naprawy. Byłem u trzech mechaników. Dwóch stwierdziło, że to jest tyle roboty, że dwie godziny na to trzeba i im się nie opłaca "to niezapłacona robota Panie". Trzeci nie ukrywał, że nie wie jak się do tego zabrać.

Nerwy mi zaczęły szwankować, znalazłem więc fachowca, który podjął się spawania aluminium bez demontażu elementu. Spoina jednak nie chciała się zasklepić bo ją wypychało ogrzewane spawaniem powietrze z węża. I tu zaczyna się historia kontaktu z Winiarzem. Otóż spawacz ten (Robert Chmiel z Korzeniewa) stwierdził "k....wa nie zespawam Ci tego, podjedź do Winiarza tu obok niech Ci to rozepnie". Był piątek około godziny 20:30. Zajechałem na podwórko - majster ładował klientom chłodziarkę na przyczepkę. Odczekałem parę chwil. Podszedł, powiedziałem jak się sprawy mają, podszedł do auta i.... jednym ruchem ręki zdemontował uszkodzony wąż. Zajęło mu to około 2,5 minuty. Nic nie kosztowało. Powiedział, że jak mi to Robert pospawa to żebym jeszcze tego samego dnia podjechał to mi napełni klimkę. Niestety, kilkanaście minut później okazało się, że spawane nie poskutkowało. Łączenie aluminium-guma nie wytrzymało spawania (zostałem poinformowany wcześniej o możliwych konsekwencjach spawania tego elementu) i wąż się rozpadł. W każdym innym serwisie bym pewnie usłyszał "jedź do sklepu kup nowego węża i wróć to napełnimy". A tu niespodzianka. "Zostaw mi tego węża, w poniedziałek wysyłam kilka sztuk do regeneracji do Warszawy to i Twojego wyślę".... Oczy w słup !!! Zostawiłem numer telefonu. Wąż miał wrócić z naprawy nie wcześniej niż za tydzień.

Niedziela, godzina 9 rano. Dzwoni telefon. "Dzień dobry, Jan Winiarz z tej strony, mam dla Ciebie wąż, podjedź za chwilę to go zamontujemy i będę miał Cię z głowy"... Znowu osłupienie!!!

Za naprawę węża miałem zapłacić nie mniej jak 150PLN. Wszystko razem ostatecznie u niego kosztowało mnie 200PLN (naprawa i napełnienie).

Reasumując ... NIE POLECAM ŻADNEGO SERWISU KLIMATYZACJI W MIEŚCIE. Nikt nie jest w stanie NAPRAWIĆ klimatyzacji, wszyscy pokupowali sobie komputery i potrafią jedynie podłączyć urządzenie i napełnić układ freonem. Jedyną osobą jaką znalazłem, potrafiącą poradzić sobie z ZEPSUTĄ klimatyzacją jest Jan Winiarz z Korzeniewa, choć w trakcie rozmowy nie ukrywał, że jego warsztat wymaga wiele inwestycji w nowoczesne urządzenia a on sam ma czasami kłopoty z "dogadaniem się" z elektroniką i komputerami, które często sterują klimatyzacją tzw "climatronic".

No i wyszedł z tego esej ... ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 01:29 
Offline

Dołączył(a): 25 maja 2007, o 04:19
Posty: 44
Płeć: Mężczyzna
O kurde, zes sie rozpisal, Dzieki wielkie, teraz juz jest wszystko jasne. Troche mnie to w Kwidzynie denerwuje ze jest taki maly wybor mechanikow i tym podobnych uslugodawcow.
Jeszcze raz wielkie dzieki

_________________
sos


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 08:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
No i wyszedł z tego esej ...

Fakt lubisz pisać, ale widzę tu też i motywację, kochasz samochód pewnie :grin: :-D ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 10:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ, ale zrobiłeś reklamę Panu Winiarzowi :)
Teraz chyba nikt nie bedzię miał wątpliwości gdzie jechać w przypadku problemów z klimą.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 grudnia 2006, o 21:06
Posty: 80
Lokalizacja: korzeniewo
Płeć: Mężczyzna
No przecież pisałem że Janek jest najlepszy i ma dojścia do cześci. W końcu to mieszkaniec Korzeniewa a tu wszyscy są tacy uczynni :wink:
Szczerze mówiąc ja też pracuję w warsztacie gdzie między innymi "serwisujemy" klimy to znaczy napełniamy i prowadzimy drobny serwis klimatyzacji :grinka: , i sam nie mogąc sobie poradzić ze swoją klimką szukałem porad właśnie u Janka Winiarza i to on podpowiedział mi na co zwrócić uwagę. Facet siedzi w tym fachu odkąd pamiętam i kiedy w Kwidzynie i okolicach nie było jeszcze tyle "serwisów klimatyzacji" Teraz po takiej reklamie Janek będzie musiał robić 24h na dobę żeby wszystkich obsłużyć :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 21:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
kochasz samochód pewnie


Kocham żonę i dzieci a samochód to tylko jedna z wielu rzeczy, które posiadamy. Lubię kiedy działają. Lubię tez kiedy ludzie traktują mnie poważnie, gdy przyjeżdżam i proszę o pomoc i deklaruję chęć odwdzięczenia się gotówką za tę pomoc. To takie proste...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2007, o 21:46 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
gdy przyjeżdżam i proszę o pomoc i deklaruję chęć odwdzięczenia się gotówką za tę pomoc. To takie proste...

Proste, lecz coraz rzadsze :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.