Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Jaki rower?
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=131&t=15088

Autor:  bitabob [ 23 lutego 2015, o 18:43 ]
Tytuł:  Jaki rower?

Poszukuję roweru. Męska rama. Miasto, wypady za miasto, asfalt, drogi utwardzone, maksymalnie 30km (jak wiatr w plecy będzie) Najważniejsze, możliwie wyprostowana pozycja. Lubię jeździć, ale pozycja pochylona odpada bo kręgosłup już nie ten co kiedyś ;) Mam swój typ w postaci Giant Cypress (bez DX) http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/cypress/18836/76307/ Ktoś, coś podobnego w budżecie? Dopuszczam myśl o rowerze używanym w dobrym stanie. Tylko jaj sobie nie róbcie, że fotelik z kółkami, bo jeszcze się spełni.

Autor:  Slay [ 23 lutego 2015, o 19:06 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Nie jestem przekonany do tego roweru. Z tyłu wolno-bieg, może lepiej coś na kasecie? Mechanizm korbowy Suntor, z niższej półki, mam coś takiego u siebie w rowerze, lekko się wygina kiedy pedałuję z większa siłą. Objawia się to tym, ze na najwyższym biegu łańcuch trochę obciera o mechanizm przerzutki. Plastikowe, śliskie pedały, ryzyko że noga może się ześlizgnąć. Fajnie że ma resorowaną sztycę siodła, zwrócił bym uwagę by rower to miał przy zakupie, przy takim zastosowaniu jak napisałeś.

Autor:  kapec [ 23 lutego 2015, o 19:22 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Szukaj używki. Z moich ostatnich zakupów rowerowych: kolarka - cena katalogowa 1000 funtów, zapłaciłem 1850pln, góral - nowy kosztujący ponad 4 tysie pln kupiony za 1730zł. Oba na portalu aukcyjnym, oba w idealnym stanie.

Autor:  bitabob [ 23 lutego 2015, o 19:38 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

No właśnie jestem całkowitym ignorantem jeśli chodzi o technikę rowerową i przyznam się szczerze że cypress skusił moje oko. Jedyne kryterium pozostaje niezmienne, wyprostowana pozycja. Generalnie rower mam, ale właśnie przez problemy z kręgosłupem, nie daje rady. Rozmawiałem z lekarzem, dla pozycji wyprostowanej nie ma przeciwwskazań. Myślałem o jakimś holendrze, ale patrząc na takie modele czuje się stary i jeszcze bardziej skrzypi mi w plecach. Dzięki, przyjże się aukcjom. no chyba że ktoś jeszcze dorzuci jakiś pomysł.

Autor:  drosik [ 23 lutego 2015, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Miałem problem z plecami i jak pewnie zauważyłeś nie poszedłem w kierunku totalnie wyprostowanej pozycji ;)
Czasami wystarczy kilka cm i po temacie.
Co Ci mogę podpowiedzieć to wizytę w miejscu gdzie nie tylko sprzedaje się rowery, ale i też doradza.
Moim ulubionym miejscem jest sklep na Dębowej, choć tam roweru nie kupowałem, to od Tomka dowiedziałem się bardzo dużo i sporo mi pomógł w doborze pozycji na rowerze. Ceny są, że tak powiem, typowo kwidzyńskie, ale zawsze można ponegocjować ;)

Tomek jest u nas na forum, ale chyba rzadko zagląda, więc sugeruje wizytę u niego w sklepie.

Autor:  bitabob [ 23 lutego 2015, o 21:53 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Dzięki Grzesiu za głos, skorzystam i po marudzę na Dębowej. A kręgosłup kręgosłupowi nie równy. Dla mnie pozycja pochylona oznacza ból i nawet kilka cm nic nie poradzi. Tak to jest jak wygło się nie w ta strona ;)

Autor:  NOWY(L) [ 23 lutego 2015, o 22:18 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Slapiego szwagier (?) Ma ostatnio sporo używanych roweryków. Napisz do niego ,to podesle Ci kontakt .

Autor:  wojtbarca [ 24 lutego 2015, o 10:32 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Udaj się do Postolina. Gościu przywozi markowe używki z Niemiec w bardzo dobrym stanie. Można coś wyhaczyć

http://markowe-rowery.com/

Autor:  oki44 [ 24 lutego 2015, o 14:40 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

W takim kłopotliwym zdrowotnie przypadku jest jeszcze jedna opcja,
rower wspomagany elektrycznie. Może być w wersji miejskiej
z pozycją wyprostowaną. Ale za to pojedziesz spokojnie wszędzie
bez szukania wiatru w plecy. Wada takiego rozwiązania - cena

Abyśmy się dobrze rozumieli: rowery elektrycznie wspomagane
nie jadą za Ciebie. Pedałować trzeba, tyle że lżej o wiele :)

Autor:  kapec [ 24 lutego 2015, o 18:04 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

wojtbarca napisał(a):
Udaj się do Postolina. Gościu przywozi markowe używki z Niemiec w bardzo dobrym stanie. Można coś wyhaczyć

http://markowe-rowery.com/

Byłem 2x. Akurat nie szukałem roweru nazwijmy to miejskiego, a nieco bardziej specjalistycznego, więc nie zwracałem na nie uwagi, ale oferta na kolana nie rzucała. To, co miał, to raczej taki rzut z końca ubiegłego wieku ;) Markowe to one może i były, ale dawno temu.
Ja kupiłem górala Cannondale od tego człowieka
http://allegro.pl/show_user.php?uid=33971583
Obserwowałem jego oferty, można trafić naprawdę fajny rower w przyzwoitych pieniądzach, choć teraz idzie sezon, więc i o okazje będzie trudniej.
A co do samego roweru. Kup sobie rower trekingowy, do tego regulowany mostek o ile nie będzie takowy na wyposażeniu i siodło Brooksa. I będzie pan zadowolony.

Autor:  anduel [ 24 lutego 2015, o 20:23 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Kupiłem tam KTM na niezłym osprzęcie, rower mocny ale po jakichś 2 tys. km suport do wymiany i pedały. Minus Postolina to to że jak coś fajnego to akurat rozmiar nie ten etc. Ja kupiłem za małą ramę a więc na tak i na nie jest według mnie Postolin. Są e-sklepy gdzie raty są na 0% w tym roku kupię coś nowego z gwarancją i rozłożoną spłatą, jak dla mnie wystarczy jakiś "Wagant" w niezłej specyfikacji za 1200 zł. Jeżdżę 2, 3 razy w tygodniu do 2 tys. km tylko w sezonie letnim, może parę lat wytrzyma.

Autor:  jankowskimich [ 25 lutego 2015, o 06:34 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Kupiłem miesiąc temu Roam 4 i jestem bardzo zadowolony. Budżet podobny :)

Autor:  bitabob [ 25 lutego 2015, o 09:54 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Rower fajny, ale geometria nie dla mnie. Nawet po zmianie główki i kierownicy to nie byłoby to. Przymierzałem się do podobnych rowerów i rama jest dłuższa niż w rowerach "komfort", przez co wymusza pochylenie ciała. Kaseta vs wolnobieg, dla mnie chyba nie ma to znaczenia. Przy takim sporadycznym uzytkowaniu. Dzięki za rady i pomysły.

Autor:  bielek [ 25 lutego 2015, o 23:34 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bitabob, Rower który wskazałeś jest istotnie rowerem typu max wygoda, zmieniłbym tylko kierownicę (ewentualnie).
Ja u siebie w sklepie czekam na dostawę takich sprzętów
http://7anna.pl/pol_m_Creme_Glider-1706.html Jest to polska ręczna produkcja, jak chciałbyś się zobaczyć jak się na tym jeździ to napisz maila na rowerowka@wp.pl żebym dał znać jak przyjdą te sprzęty na sklep to sobie pojeździsz i odpowiem na wszelkie pytania (nie chciałbym tu pisać elaboratów).

Co do bólu kręgosłupa to proponuję porozmawiać z lekarzem z czego biorą się takie bóle czy to bóle z układu kostnego czy też z mięśniowego (częstsze). Wyprostowana sylwetka odciąża mięśnie, ale za to obciąża kościec kręgosłupa (drgania "wchodzą" prosto w kręgosłup pisząc kolokwialnie). Jest to jeden z wielu argumentów dlaczego rowery MTB wymuszają sylwetkę pochyloną. Oczywiście nie pomyśl że skreślam tego typu rowery tylko chciałbym dać Ci do myślenia czego tak naprawdę możesz potrzebować.

Ceny "kwidzyńskie" to jest ciekawe określenie ale nie do branży rowerowej. Proszę zapoznać się z ofertą profesjonalnych salonów z profesjonalną obsługą choćby w trójmieście co można "zrobić z ceną" to można dostać pompkę w gratisie. A potem polecam pochodzić po Kwidzynie.
Profesjonalna obsługa nie kończy się w momencie zakupu i każdy z moich klientów to potwierdzi, że w razie reklamacji nie traci całego sezonu na rozpatrzenie tylko jak mam na półce część to w ten sam dzień reklamacja jest rozpatrzona. Nie chciałbym tu robić reklamy bo mi troszkę głupio (i na tym zakończę reklamę), ale chciałbym zwrócić uwagę, że rower jest specyficznym produktem gdzie nawet najlepszy sprzęt w kiepskim sklepie okaże się totalnym badziewiem i zakup będzie rozczarowaniem. To nie jest telewizor, że przychodzi gotowy i sprzedawcy rolą jest wręczenie kartonu i nawet jak sprzeda 50cali do pokoju 4m2 to tak naprawdę nic wielkiego się nie stanie, źle dobrany rower może tylko zrazić do fajnego sportu a nawet stylu życia. Profesjonalny sprzedawca tak się zaopiekuje klientem żeby ten do niego wrócił z każdym problemem rowerowym. Proszę samemu określić któremu ze sprzedawców można zaufać bo to indywidualna sprawa. Myślę że od razu widać kto ma pojęcie a kto tylko sprzedaje. Proszę odpuścić sobie fora rowerowe bo ja nawet na takie nie wchodzę bo musiałbym siąść i zapłakać nad ignorancją 90% użytkowników, profesjonalistom najczęściej nie chce się kłócić z ignorantami i dlatego ich "prawda" jest na wierzchu.

Proszę się nie uprzedzać do kwidzyńskich sklepów (któregokolwiek) bo kupując na miejscu ma się szereg profitów które są warte znacznie więcej niż te kilka % rabatu.

W Kwidzynie też się udziela rabatów, wystarczy zapytać, a zawsze można się spotkać po środku.

W Kwidzynie handluje się markami klasy niskiej i średniej (brak klasy premium po to trzeba gnać do 3miasta).

Sorka, że tak dużo ale zawsze będę bronił kwidzyńskiego interesu.

Autor:  bitabob [ 25 lutego 2015, o 23:56 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Co do mojego kręgosłupa, to zdiagnozowany jest poprawnie. Wyrównanie lordozy lędźwiowej i dyskopatia. W skrócie nacisk występuje przy pozycji pochylonej. Tak wiec asfalty plus rower z amortyzacją jest dopuszczalny. Kiedyś jeździłem dość często, około 4 dni w tygodniu po 30 do 40 kilometrów z moja starszą córka w foteliku. Teraz młodsza córka wytrzymuje w foteliku mniej niż ja na rowerze ;) Rowery w linku stylowe, ale cena zdecydowanie poza moim budżetem. jeździłem trochę na pożyczonej miejskiej damce i daję radę, kluczem są proste plecy.

Autor:  bielek [ 26 lutego 2015, o 00:05 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bitabob, Napisz maila, może coś się pomyśli z ceną, najważniejsze to się przejechać, mam nadzieję, że na tym Giancie jeździłeś, chłopaki na Hallera może mają taki sprzęt na stanie. W postolinie powinien mieć tego typu rowery używane (niestety sporo rowerów z tego miejsca wymaga kapitalnego remontu więc uważaj zwłaszcza na egzotyki typu Gazelle gdzie ceny części to kosmos).

Autor:  NOWY(L) [ 26 lutego 2015, o 07:30 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Potwierdzam .Kolega kupił rower w Postolinie i nadawał się od razu do serwisu.

Autor:  Komin [ 26 lutego 2015, o 09:00 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bielek napisał(a):
...
Profesjonalna obsługa nie kończy się w momencie zakupu i każdy z moich klientów to potwierdzi, ...

Potwierdzam :)

Autor:  Marceli [ 1 marca 2015, o 08:36 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bitabob napisał(a):
Poszukuję roweru. Męska rama. Miasto, wypady za miasto, asfalt, drogi utwardzone, maksymalnie 30km (jak wiatr w plecy będzie) Najważniejsze, możliwie wyprostowana pozycja. Lubię jeździć, ale pozycja pochylona odpada bo kręgosłup już nie ten co kiedyś ;) Mam swój typ w postaci Giant Cypress (bez DX) http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/cypress/18836/76307/ Ktoś, coś podobnego w budżecie? Dopuszczam myśl o rowerze używanym w dobrym stanie. Tylko jaj sobie nie róbcie, że fotelik z kółkami, bo jeszcze się spełni.

Polecam http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-alp - przetestowany (z tym, że model sprzed lat paru) na własnej skórze, plecach i pupie. Przejechane tysiące kilometrów, kilka dłuższych wypraw: z sakwami, namiotem, dziecięcym fotelikiem i bez. Rower wygodny i sprawdzający się na nawierzchniach od asfaltowej, przez utwardzone, po nawet grube szutry. Z przodu przerzutki (a przerzutki, jak wiadomo, ważne są) Shimano Altus, z tyłu Shimano Deore (Giant, na którego namiary podałeś ma ten osprzęt o dwie klasy niższy, zresztą to typowe dla "znanych" marek, w porównaniu do "krajowych" modeli - kosztują zazwyczaj podobnie, ale wyposażone są znacznie gorzej). Na stronie producenta jego cena to prawie 2000 złotych, ale pewnie można dostać nieco taniej...

Autor:  slapi19 [ 2 marca 2015, o 09:23 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Może ktoś się skusi i znajdzie coś dla siebie.

https://www.facebook.com/norbert.wrobel.94

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/kAlr/

Autor:  bitabob [ 2 marca 2015, o 13:52 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Marceli napisał(a):
bitabob napisał(a):
Poszukuję roweru. Męska rama. Miasto, wypady za miasto, asfalt, drogi utwardzone, maksymalnie 30km (jak wiatr w plecy będzie) Najważniejsze, możliwie wyprostowana pozycja. Lubię jeździć, ale pozycja pochylona odpada bo kręgosłup już nie ten co kiedyś ;) Mam swój typ w postaci Giant Cypress (bez DX) http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/cypress/18836/76307/ Ktoś, coś podobnego w budżecie? Dopuszczam myśl o rowerze używanym w dobrym stanie. Tylko jaj sobie nie róbcie, że fotelik z kółkami, bo jeszcze się spełni.

Polecam http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-alp - przetestowany (z tym, że model sprzed lat paru) na własnej skórze, plecach i pupie. Przejechane tysiące kilometrów, kilka dłuższych wypraw: z sakwami, namiotem, dziecięcym fotelikiem i bez. Rower wygodny i sprawdzający się na nawierzchniach od asfaltowej, przez utwardzone, po nawet grube szutry. Z przodu przerzutki (a przerzutki, jak wiadomo, ważne są) Shimano Altus, z tyłu Shimano Deore (Giant, na którego namiary podałeś ma ten osprzęt o dwie klasy niższy, zresztą to typowe dla "znanych" marek, w porównaniu do "krajowych" modeli - kosztują zazwyczaj podobnie, ale wyposażone są znacznie gorzej). Na stronie producenta jego cena to prawie 2000 złotych, ale pewnie można dostać nieco taniej...


Czyli porównywalny do Cypresa byłby http://www.kross.pl/pl/trekking/trans-siberian. Jeśli chodzi o wyposażenie o wyposażenie to faktycznie cena jakby trochę przyjaźniejsza. No i z tyłu kaseta. W moim przypadku wyprawy odpadają, wydaje mi się że ten osprzęt wystarczy jak na moje potrzeby.

Autor:  anduel [ 2 marca 2015, o 17:57 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

A ja kupiłem coś takiego:
http://allegro.pl/rower-trekking-28-rom ... 91728.html
Patrząc na wyposażenie i ogólny wygląd to różni się tylko malowaniem i kalkomaniami.
Dostawcą podzespołów pewnie jest ten sam Chińczyk.

Autor:  bielek [ 3 marca 2015, o 21:54 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Przejedź się koniecznie bo to co dla jednego jest idealne dla Ciebie może nie być. Romet odpada bo w okolicy nie ma serwisu, lepiej patrz na Krossa. Cypresa bym nie skreślał. W rowerze są ważniejsze rzeczy niż osprzęt, bo np dobrze skomponowany, ale niższej klasy osprzęt działa lepiej niż jakoś chaotycznie powrzucane co było pod ręką. Najważniejszą sprawą jest nie kupować roweru z internetu. Wszystkie "transy" to topowe modele krossa więc pewnie na Grudziądzkiej Pan Ossowski będzie miał taki sprzęcik na stanie. Cypresa już wiesz gdzie szukać.

Autor:  NOWY(L) [ 4 marca 2015, o 09:42 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Cytuj:
Najważniejszą sprawą jest nie kupować roweru z internetu

Dlaczego :?:

Autor:  anduel [ 4 marca 2015, o 18:14 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Też miałem zapytać dlaczego, będę zgadywał:
Żeby kupować w Kwidzynie?
Ja już wybrałem, rower wydaje się być ok. mam nadzieję że trochę posłuży, czekam na jakąś przyzwoitą pogodę, nie mam ciuchów na zimowe jeżdżenie a i z zatokami problem - musi być ponad 10 Celsjuszy.

Autor:  bitabob [ 4 marca 2015, o 19:32 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

O kupowaniu z przez internet myślę tak: kupujesz w internecie, przymierzaj w internecie. Niestety pewna część ludzi traktuje sklepy stacjonarne jak przymierzalnie, zapominając że człowiek który skakał przy nich niejednokrotnie i kilkadziesiąt minut, nawet z racji poświęconego czasu, zasługuje by dokonać zakupu u niego. Dotyczy to nie tylko branży rowerowej. Takie zjawisko jest nagminne jeśli chodzi o foteliki samochodowe.Giant Cypres podoba mi się wizualnie, Romet odpada bo to "farbowany lis", Kross przymierzę, Granda miałem i mieć nie chcę, Kellysa odwiedzę. Co do Gianta siedziałem na suchara i jeszcze na kilku w tym sklepie. Jak się przejadę to wybiorę. Warunki finansowe na razie porywiste z tendencją niżową, dlatego poczekam aż fiskus łaskawie odda mi to co zabrał w nadmiarze. Na razie dzięki waszym radom klaruje się plan zakupu i raczej na pewno nie będzie to Grudziądz, a już na pewno internet. Jestem klientem marudnym, kapryśnym, wymagającym ale uczciwym.

Autor:  anduel [ 4 marca 2015, o 20:56 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Tak wygląda jakbym ja nie był uczciwy. Nigdzie nie przymierzałem, nikt przy mnie nie skakał, przeważnie kupuję w internecie sugerując się opiniami innych, no i musi mi się to coś podobać. Nie mam zamiaru przewalać kasy dlatego że jest to sklep, niestety nie zarabiamy tyle ile byśmy chcieli, 30 -40% więcej to już jest kasa która dla mnie się liczy. Wszyscy jesteśmy zoptymalizowani, nasze wypłaty też, chyba że ktoś sra forsą, no ale to zupełnie inna kategoria ludzi.

Autor:  bitabob [ 4 marca 2015, o 22:41 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Pisałem ogólnikowo w odpowiedzi na post innego użytkownika. Dokładnie to ten
bielek napisał(a):
Przejedź się koniecznie bo to co dla jednego jest idealne dla Ciebie może nie być. Romet odpada bo w okolicy nie ma serwisu, lepiej patrz na Krossa. Cypresa bym nie skreślał. W rowerze są ważniejsze rzeczy niż osprzęt, bo np dobrze skomponowany, ale niższej klasy osprzęt działa lepiej niż jakoś chaotycznie powrzucane co było pod ręką. Najważniejszą sprawą jest nie kupować roweru z internetu. Wszystkie "transy" to topowe modele krossa więc pewnie na Grudziądzkiej Pan Ossowski będzie miał taki sprzęcik na stanie. Cypresa już wiesz gdzie szukać.

Nie potrzebna ta spinka. W tych procentach to bywa różnie. Ja akurat jestem skłonny zapłacić, ale wymagam by ktoś przy mnie poskakał a ja mógł dotknąć, wypróbować i sprawdzić na wiele sposobów. Nie sram pieniędzmi bardziej niż każdy przeciętny robol pracujący w fabryce i nie wydaje mi się aby kwidzyńscy sprzedawcy też srali.

Autor:  Marceli [ 5 marca 2015, o 08:51 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bielek napisał(a):
[...] Wszystkie "transy" to topowe modele krossa [...]

Niestety, nie wszystkie. Obecnie pod nazwą z tym przedrostkiem funkcjonuje grupa rowerów trekkingowych Krossa.

bielek napisał(a):
[...] W rowerze są ważniejsze rzeczy niż osprzęt, bo np dobrze skomponowany, ale niższej klasy osprzęt działa lepiej niż jakoś chaotycznie powrzucane co było pod ręką. [...].

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zestaw: M191 - Altus (wspomniany Giant) miałby lepiej pracować niż poprawnie wyregulowany M310 - Deore M591 (Trans Alp). To tak na marginesie.

bitabob napisał(a):
Czyli porównywalny do Cypresa byłby http://www.kross.pl/pl/trekking/trans-siberian. Jeśli chodzi o wyposażenie o wyposażenie to faktycznie cena jakby trochę przyjaźniejsza. No i z tyłu kaseta. W moim przypadku wyprawy odpadają, wydaje mi się że ten osprzęt wystarczy jak na moje potrzeby.

Jeśli faktycznie masz zamiar ograniczyć się do warunków i dystansów, o których pisałeś w otwierającym poście, to Trans Siberian będzie wystarczający. "Transy" Krossa "wymuszają" niejako pozycję wyprostowaną (oczywiście wszystko jest kwestią ustawień), ale - jak już napisano - nic nie zastąpi osobistej "przymiarki" do konkretnego egzemplarza. W przypadku rekreacyjnej, spokojnej jazdy nie ma znaczenia czy z tyłu zamontowana jest kaseta, czy wolnobieg. Życzę wyłącznie przyjemności z jazdy, bez bólu pleców (ja jeżdżę już od kilku tygodni i przyjemność mam podwójną, bo mieszkam w Kwidzynie od niedawna i mało znam okolicę). :)

Autor:  bielek [ 5 marca 2015, o 12:11 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

anduel, Nie chodzi o przewalanie kasy, oczywiście jeżeli potrafisz sam poskładać rower i wiesz jaki potrzebujesz dokładnie i w razie reklamacji załatwisz sobie sam to internet jak najbardziej. Co do cen to wystarczy druknąć ofertę internetową i podejść do sklepu i można się dogadać (chodzi nie tylko o rowery bo sam tak robię i prawie zawsze kupiłem coś na miejscu).

Marceli, "transy" do dźwignia finansowa krossa. Jeżeli nie wierzysz że gorszy sprzęt potrafi pracować lepiej to nie wiesz od ilu czynników zależy dobra współpraca komponentów (sama regulacja to pikuś).

Autor:  Marceli [ 6 marca 2015, o 08:06 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bielek napisał(a):
Marceli, "transy" do dźwignia finansowa krossa. Jeżeli nie wierzysz że gorszy sprzęt potrafi pracować lepiej to nie wiesz od ilu czynników zależy dobra współpraca komponentów (sama regulacja to pikuś).

Sugerujesz, że przy zastosowaniu identycznego osprzętu i identycznej konfiguracji danego modelu roweru, gdzie inne są wyłącznie zestawy przerzutek, całość z tymi niższej klasy będzie pracowała lepiej? Nie wierzę.

Autor:  bielek [ 6 marca 2015, o 23:43 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Oczywiście, że tak. Takie detale jak sposób prowadzenia linek potrafią sprawić że nawet XTR będzie chodził badziewnie, a może nawet nie dać się wyregulować. Miałem na serwisie rower którego nie dało się wyregulować, trzeba było zrobić nowe prowadzenia linek. Czasem jakość wykonania samych przelotek w ramie sprawia że nawet najwyższej klasy osprzęt będzie chodził gorzej niż rower innej firmy na innych częściach. Czasem producent zaoszczędzi na linkach i pancerzach, a gwarantuje Ci że NIKT z klientów nie zwraca na to uwagi, a tak właśnie postępują firmy "mniej uznane", oczywiście mocno generalizuje. Większość ludzi nie zna się na rowerach dlatego trzeba znaleźć swojego sprzedawcę któremu można zaufać i to jest klucz do sukcesu w tej dyscyplinie.

Popatrz na to:
http://www.cannondalebikes.pl/rowery/20 ... quick-cx-4
ten sprzęt kosztuje 2999zł ktoś kto na niego spojrzy powie, że sprzedawca próbuje go oszukać bo tylko na altusie i bez amortyzatora i za 3 tysie a u konkurencji rower na altusie jest za 1200zł więc tu jest DROGO i to też jest rower trekkingowy.


A teraz zobacz rower na osprzęcie 3 półki wyżej bo DEORE
http://allegro.pl/rower-damka-cyco-28-t ... 66694.html
nic nie muszę pisać mam nadzieję.

Podałem przykłady ekstremalne no i ten cyco resztę ma tragiczną, ale to pokazuje jak producenci złomu "robią" klienta. Kompozycja przepiękna.

Chyba nie muszę pisać który będzie lepiej jeździł. Wiem, że pozostałe części się różnią ale pokazuję tylko skalę zjawiska.

Autor:  bitabob [ 7 marca 2015, o 00:43 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Dobra Miśki nie szarpać mnie się tu ;) We wtorek robię kurs po sklepach, zawitam też na Dębową. Być może zmiana planów i będzie drożej ale na raty, wtorek pokaże. Uprzedzam kupuję oczami, nie znam się na rowerach, ludziach, fotelikach, niczym. Żartowałem ale tylko z fotelikami :)

Autor:  Marceli [ 9 marca 2015, o 07:42 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bitabob napisał(a):
Dobra Miśki nie szarpać mnie się tu ;) We wtorek robię kurs po sklepach, zawitam też na Dębową. Być może zmiana planów i będzie drożej ale na raty, wtorek pokaże. Uprzedzam kupuję oczami, nie znam się na rowerach, ludziach, fotelikach, niczym. Żartowałem ale tylko z fotelikami :)

Nie szarpiemy się, bielek rozwiewa tylko moje wątpliwości. ;)

Autor:  bitabob [ 10 marca 2015, o 19:51 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Niestety zmogła mnie choroba. Plany zakupowo przymiarkowe odłożone na później.

Autor:  bielek [ 11 marca 2015, o 08:33 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Marceli, Zgadza się, a jak ktoś chce porozmawiać na temat rowerów to chętnie ;) Dębowa otwarta.

Autor:  bitabob [ 24 kwietnia 2015, o 13:52 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Wybór dokonany. Pierwsza myśl wygrała. Przewiozłem tyłek po parku i czułem że to jest to, a pojazd spełnia moje oczekiwania. Najpóźniej we wtorek będę go ujeżdżać na poważnie. Dzięki za pomoc w wyborze, mam na myśli brać forumową, fajnie jest z wami pogadać czasem ;) Dziękuję też ekipie ze sklepu, która dzielnie znosiła moje specyficzne poczucie humoru ;)
Zastanawiam się jeszcze co zrobić ze starym pojazdem. Co prawda ma już parę lat, ale jest na "chodzie", trochę trzeba go będzie podreperować, na pewno linki do wymiany. Jak ktoś chętny to wymienię na wizerunek Władysława Jagiełły, info na priv.

Autor:  Komin [ 24 kwietnia 2015, o 14:54 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bitabob napisał(a):
... Jak ktoś chętny to wymienię na wizerunek Władysława Jagiełły, info na priv.

Jestem pierwszy :D

Załączniki:
wladyslaw_ii_jagiello_1384_-_1434.jpeg
wladyslaw_ii_jagiello_1384_-_1434.jpeg [ 65.96 KiB | Przeglądane 13769 razy ]

Autor:  bitabob [ 3 maja 2015, o 14:44 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Tego typu rower jaki opisujesz w swoim poście znajdziesz w Kwidzynie bez problemu w każdym ze sklepów rowerowych. Nie myślę o marketach. Wsiądź, zobacz który najlepiej Ci pasuje, pogadaj i na pewno coś znajdziesz. Ja kupiłem Giant Cypress. Dlaczego? Bo mi się podoba, bo dobrze mi się na nim jechało, sprawdzałem przed zakupem, bo sprzedawca był przekonujący. Mam nadzieję że trafiłem w swoje potrzeby (raczej tak). Pierwsze wrażenia pozytywne, pomimo długiego okresu bezczynności rowerowej podjechałem dzisiaj kilka wzniesień z córką w foteliku (19 kg) i żyję. Ba plecy nie bolą, a ja nie musiałem stawać na pedały chcąc podjechać na przykład na wzniesienie na Miłosną. Nie znaczy to że ustrzegłem się błędów. Bez fotelika na rower wsiadam bez problemu. Z fotelikiem już tak łatwo nie jest i muszę wskakiwać z krawężnika, górna rura ramy prowadzona jest inaczej niż w starym rowerze. Fotelik uniemożliwia sprawne przełożenie nogi przy wsiadaniu. Na szczęście fotelik użytkować będę jeszcze tylko w tym sezonie.

Autor:  gangamstyle7 [ 17 maja 2015, o 12:45 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Ja tez poszukuje dla siebie roweru. Ale chce damskiego górala

Autor:  oki44 [ 1 kwietnia 2016, o 15:18 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

bielek - gdzie Ty się podziewasz? Byłem w Twoim byłym servisie, olali mnie,
a tyle lat współpracowaliśmy, pięknie Cię wspominam, zmieniłem servis, takie czasy...
A servisanci już tacy wielcy i jakiś oki im nie potrzebny, albo tacy głupi, nie wiem...
Czas wystawi im cenzurkę...

Autor:  bielek [ 17 kwietnia 2016, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

oki44, a co się stało przecież Stach to rowerzysta jak trzeba. A ja zmieniłem branżę zupełnie na inny kierunek (elektronika) a co do roweru to nareszcie mam czas aby pojeździć ;)

Autor:  oki44 [ 20 kwietnia 2016, o 10:49 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Może i rowerzysta, ale nie miał czasu i miejsca w firmie.
Zostawiłem dwa Giant'y u sąsiadów po drugiej stronie.
Sukcesów i zadowolenia w nowej pracy życzę :)

Autor:  Komin [ 20 kwietnia 2016, o 13:03 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

Dla mnie też nie miał czasu :/

Autor:  Komin [ 29 kwietnia 2016, o 13:49 ]
Tytuł:  Re: Jaki rower?

A dzisiaj miał i to duuużo, jestem mega zadowolony z zakupu !

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/