Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 09:02 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Slay napisał(a):
Jedź do Gont k. Prabut. Do wyboru 3 stawy i setki ryb do złowienia.

Tam bywam praktycznie co tydzień od ubiegłych wakacji. Dla ścisłości są tam 4 stawy i wcale nie tak dużo tych ryb. W ostanim stawku sporo jest karasi. W ostatnią sobotę złowiłem tego chyba z 50 sztuk. W pozostałych, gdzie podobno są większe sztuki (karpie, liny, amury, szczupaki) ciężko coś wyciągnąć. Podobno to zależy od wielu czynników ale ja tam bywam prawie co tydzień i nędza. Dlatego też szukam czegoś nowego. Myśle, że w najbliższy weekend wybiorę się do Sadlinek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 09:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
No ja tam wyciągam czasem karpia po 30 s od zarzucenia.. Skoro co tydzień bywasz i Gonty to za mało to polecam wybrać się na pełne morze, za 200 zł możesz spróbować sił w łowieniu prawdziwych ryb.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 09:44 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Slay napisał(a):
No ja tam wyciągam czasem karpia po 30 s od zarzucenia.. Skoro co tydzień bywasz i Gonty to za mało to polecam wybrać się na pełne morze, za 200 zł możesz spróbować sił w łowieniu prawdziwych ryb.

Słyszałem od kilku osób już, że coś tam wyciągają a ja to chyba pecha mam :sad: . W ostatni weekend przetestowałem tam chyba wszystkie możliwe przynęty i faktycznie jeden spory się złapał ale przy samym brzegu poszedł z haczykiem :567: , a dalej już lipa i cisza, kolega złowił małego lina. Po przeniesieniu się na największy staw faktycznie była zabawa bo karasie brały prawie na pusty haczyk ale czasem chętni bym powalczył z jakąś większą sztuką.
Rozmawiałem z właścicielem i mówił, że sam nie wie co się dzieje, dlaczego nie biorą mimo, że ryb jest sporo (sam widziałem jak odławiają siecią).
Na morze może kiedyś się wybiorę, ale to jeszcze trochę trzeba potrenować na mniejszej wodzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
Pamiętam że w Gontach kilka lat temu wyciągnąłem takiego dużego karpia że Kulas się wywalił jak wyciągał go podbierakiem przy brzegu :grinka:

reflexes napisał(a):
Rozmawiałem z właścicielem i mówił, że sam nie wie co się dzieje


Może zwyczajnie ryby łowione i wypuszczane w koło, nauczyły się żeby omijać podejrzane obiekty w wodzie :?: :smile:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 12:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Slay napisał(a):
Może zwyczajnie ryby łowione i wypuszczane w koło, nauczyły się żeby omijać podejrzane obiekty w wodzie

A do tego na głód z pewnością nie mogą się skarżyć na głód, bo z tego co widzę to większość poławiaczy pozostałe po wędkowaniu przynęty wyrzuca do wody.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2010, o 20:24 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2010, o 20:13
Posty: 1
Lokalizacja: Elbląg
Płeć: Mężczyzna
Witam
Jestem z Elbląg , dużo słyszałem na temat Sadlinek i stawów .
Mam kilka pytań:
Czy są dostępne dla wszystkich
Jak wyglada kwestia opłaty Np. za wędke , godzine połowów itp
Trzeba wczesniej dzwonic , umawiac sie ,
Dziękuje zgóry za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2010, o 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bylem w gontach w ostatnia niedziele. na ostatnim stawie kilkanascie karasi. na 2 stawie mialem 6 karpikow, wszystkie ryby poszly spowrotem do wody.
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2010, o 07:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
lakoc napisał(a):
wszystkie ryby poszly spowrotem do wody.

Tylko sie nie chwal gospodarzowi ;) Nas za to kiedyś pogonił, że kaleczymy ryby, a potem nie chcemy ich kupić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2010, o 08:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
Tylko sie nie chwal gospodarzowi Nas za to kiedyś pogonił, że kaleczymy ryby, a potem nie chcemy ich kupić.

A to ciekawe. Mi nigdy na to uwagi nie zwrócił. Wspomniał tylko, że jeżeli nie chcę kupić tego co złowiłem to można wrzucić mu do siatki, bo on później to sprzedaje tym, którzy rybkę chcą a nie miali tyle szczęścia żeby ją złowić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2010, o 09:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, o 03:43
Posty: 342
Lokalizacja: Kwidzyn / Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
drosik chodzi chyba bardziej o to, żeby nie wpuszczać spowrotem do wody ryb, które trzymało się już siatce po złowieniu.
Jeżeli wypuścisz do wody rybkę od razu po złowieniu, nic jej sie nie stanie.

Jeżeli trzymasz jednak w siatce i nie weźmiesz ze sobą, gospodarz zabierze je od Ciebie i wrzuci do swojej siatki, żeby sprzedać później tak jak pisał reflexes

_________________
Jesteśmy e(L)itą, nie tłumem. W sercach nosimy dumę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 12:38 
W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.
http://picasaweb.google.pl/Budslavsky/WPolnieOSwicie#


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 12:47 
Budslavsky napisał(a):
W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.
A co, centralę rybną GSy otworzyły? Nie wierzę Ci, nie zamieściłeś żadnego dowodu w galerii :-D :-D :-D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 12:51 
MACIEKZB napisał(a):
nie zamieściłeś żadnego dowodu w galerii

Ale tamtejsi wędkarze dużo opowiadają o dużych rybach. :-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 12:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Budslavsky napisał(a):
W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.

W Gontach też coś zaczęło się ruszać. Wczoraj tłum był całkiem spory i ciągle coś się działo. Sporo ludzi całkiem zacne rybki wyciągało, ja również złowiłem 2 karpie z czego jeden 2,5 kg. Zdjęcia niestety nie mogę zrzucić z telefonu, bo bym się pochwalił.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2010, o 12:57 
Budslavsky napisał(a):
Ale tamtejsi wędkarze dużo opowiadają o dużych rybach.
Jak to wędkarze mają w zwyczaju. Czasem rozpietość rąk nie wystarcza żeby pokazać ich rozmiar :-D
A całkiem serio to przestałem tam łowić po pierwszym sezonie kiedy Nadleśnictwo (wtedy zarządzające jeziorem) parę lat temu wpuściło karpia. Wtedy to totalnie zmieniły się zwyczaje ryb, zmieniły żerowiska. Moim ulbionym miejscem była zatoka naprzeciwko pałacu w Klecewie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.