Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?
PostNapisane: 29 maja 2008, o 06:35 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Z racji tego, że są na tym forum ludzie z całej okolicy ma jedno pytanie.
Może ktoś z Was słyszał (mi się gdzieś o uszy obiło) gdzie w niedalekiej okolicy można sobie połowić ryby bez konieczności posiadania kart wędkarskiej i opłaconych składek. Słyszałem, że gdzieś w okolicy Prabut są prywatne stawy, gdzie płaci się wejściówkę i tylko za ryby które chce się zabrać do domu. Pytam o to ponieważ w ubiegłym roku lekko się zaraziłem wędkarstwem ale nie jestem jeszcze pewny czy tak na 100% a trochę mi szkoda kasy wydawać na te wszystki opłaty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 07:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kilka lat temu byłem za Sadlinkami w lesie, były tam stawy i płaciło się za złowione ryby czy to jeszcze funkcjonuje? nie ma pojęcia bo było to z 8-10 lat temu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 07:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Opowiadali mi o takim miejscu jest w Gontach. Drogą przy drogowskazie do nadleśnictwa. Można tam pojechać z całym towarzystwem i miło spędzić czas. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 07:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przy nieczynnej stacji Gonty leśniczy udostępnia łowiska na wyżej opisanych zasadach.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 11:00 
Offline

Dołączył(a): 13 czerwca 2007, o 19:29
Posty: 123
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Przy nieczynnej stacji Gonty leśniczy udostępnia łowiska na wyżej opisanych zasadach.

Porcellus


Byłem tam ostatnio i musze powiedzieć ze super miejsce dla osób ktore nie posiadają karty wędkarskiej. Z tego co wiem to płaci się 5 zł za wstęp można łowić cały dzień no i wiadomo przy wyjściu trzeba zapłacić za rybki:) :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 marca 2008, o 14:39
Posty: 301
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ja czasami podjade do Olszanicy na stawy hodowlane.
placi sie tylko za zlowione ryby.
lakoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 15:44 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
kilka lat temu byłem za Sadlinkami w lesie, były tam stawy i płaciło się za złowione ryby czy to jeszcze funkcjonuje? nie ma pojęcia bo było to z 8-10 lat temu

Funkcjonuje!!
Akurat tak się składa że w ostatnią niedzielę tam byłem.
Wjeżdża się w las, na przeciwko szkoły, i jedzie aż za leśniczówkę.
Zasady pozostały takie, o których piszesz .
Złowiłem 7 karpi (ok. 1kg każdy),dwie większe "Japonki" i dwie płotki.
Cennik:
Za 1 kg karpia-10 zł.
Reszta po 6 zł za kg
Połamania kija :-D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Jako początkujący wędkarz uprzejmie donoszę : Karta Wędkarska ( t/z biała ) jest podstawowym dokumentem upoważniającym do amatorskiego połowu ryb wędką .Kartę w/w wystawia Urząd Miasta wydział Ochrony Środowiska na wniosek pisemny złożony przez zainteresowanego osobiście .Koszt ( płacone w kasie urzędu) 10 zł polskich , bez pośrednictwa osób trzecich .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2008, o 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Taa, chyba we Włocławku.
Mam kartę wędkarską od 30 lat. Wyrabiałam też dzieciom. U nas to troszkę inaczej wygląda. Chyba, że miałeś na myśli turystów, powiedzmy karta wystawiona na tydzień.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, o 08:55 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Mirrr napisał(a):
Karta Wędkarska ( t/z biała ) jest podstawowym dokumentem upoważniającym do amatorskiego połowu ryb wędką


No ale nie powiesz mi chyba, że bez karty na prywatnym stawie łowić nie mogę?
Tak się zastanawiam ile to ja już razy prawo złamałem wędkując u kumpla na stawie. :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, o 16:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Mam kartę wędkarską od 30 lat

a pozwolenie na połów :?: :P

Cytuj:
Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania.


Każdy akwen wodny stanowi praktycznie czyjąś własność - Polskiego Związku Wędkarskiego, lokalnego klubu wędkarskiego czy spółki rybackiej. Jeśli chcemy łowić ryby na danym akwenie, powinniśmy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem i udać się do niego po POZWOLENIE NA POŁÓW. Przedstawiamy wówczas kartę wędkarską i na jej podstawie wydawane jest nam pozwolenie.
Przykłady?
1) Np. jeśli chcemy łowić na wodach należących do PZW, musimy być członkiem związku, posiadać kartę wędkarską i opłacone składki członkowskie na dany sezon, o czym świadczą specjalne znaczki wklejane do legitymacji. Te dwa dokumenty razem - karta wędkarska i legitymacja członkowska PZW - dają nam prawo do wędkowania na wodach administrowanych przez PZW.
2) Jeśli np. chcemy poławiać ryby na wodach prywatnej spółki rybackiej, musimy posiadać kartę wędkarską i wykupione pozwolenie na połów. Taki dokument można zwykle uzyskać odpłatnie w siedzibie spółki. W razie kontroli, musimy okazać sprawdzającemu kartę wędkarską i opłacone pozwolenie.

Nieco inaczej przedstawia się kwestia wędkowania, jeśli chcemy łowić na wodach należących do osoby fizycznej uprawnionej do rybactwa (np. na prywatnym stawie czy komercyjnym, płatnym łowisku) - w takim przypadku wystarczy jedynie pozwolenie właściciela i karta wędkarska nie jest zwykle wymagana.


prawo i ryby

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2008, o 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Nie. Już od kilku lat nie wykupuję. Nie mam z kim na ryby jeździć. :-|
Moim ulubionym miejscem było jezioro w Sztumie. Miałam tam swoich kolegów wędkarzy, a że byłam jedyną kobietą na łowisku to mi nawet swoje rybki do siatki podrzucali. Fajne czasy... heh. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2010, o 08:18 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Podnoszę temat, bo sezon się zbliża wielkimi krokami a i sporo nowych użytkowników mamy na forum i może ktoś da nowy namiar na komercyjne, prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.

Ktoś wspominał tutaj również o Olszanicy. Czy to chodzi o te stawy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2010, o 08:43 
reflexes napisał(a):
prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.
W Sadlinkach, przy ul.Leśnej jest pięknie położony staw pana Lenkiewicza. Płaci się za to, co się złowiło. Trzeba tylko sprawdzić, czy w tym sezonie nic się nie zmieniło.
Również jestem zainteresowany informacjami o podobnych łowiskach w pobliżu.


Załączniki:
Staw-w-Sadlinkach.jpg
Staw-w-Sadlinkach.jpg [ 145.5 KiB | Przeglądane 37952 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2010, o 08:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 czerwca 2007, o 22:03
Posty: 1213
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Podnoszę temat, bo sezon się zbliża wielkimi krokami a i sporo nowych użytkowników mamy na forum i może ktoś da nowy namiar na komercyjne, prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.


Jedź do Gont k. Prabut. Do wyboru 3 stawy i setki ryb do złowienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.