Forum e-kwidzyn.pl
http://forum.e-kwidzyn.pl/

Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?f=131&t=3569

Autor:  reflexes [ 29 maja 2008, o 06:35 ]
Tytuł:  Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Z racji tego, że są na tym forum ludzie z całej okolicy ma jedno pytanie.
Może ktoś z Was słyszał (mi się gdzieś o uszy obiło) gdzie w niedalekiej okolicy można sobie połowić ryby bez konieczności posiadania kart wędkarskiej i opłaconych składek. Słyszałem, że gdzieś w okolicy Prabut są prywatne stawy, gdzie płaci się wejściówkę i tylko za ryby które chce się zabrać do domu. Pytam o to ponieważ w ubiegłym roku lekko się zaraziłem wędkarstwem ale nie jestem jeszcze pewny czy tak na 100% a trochę mi szkoda kasy wydawać na te wszystki opłaty.

Autor:  lord vader [ 29 maja 2008, o 07:19 ]
Tytuł: 

kilka lat temu byłem za Sadlinkami w lesie, były tam stawy i płaciło się za złowione ryby czy to jeszcze funkcjonuje? nie ma pojęcia bo było to z 8-10 lat temu

Autor:  Rachel [ 29 maja 2008, o 07:24 ]
Tytuł: 

Opowiadali mi o takim miejscu jest w Gontach. Drogą przy drogowskazie do nadleśnictwa. Można tam pojechać z całym towarzystwem i miło spędzić czas. :-)

Autor:  Porcellus [ 29 maja 2008, o 07:26 ]
Tytuł: 

Przy nieczynnej stacji Gonty leśniczy udostępnia łowiska na wyżej opisanych zasadach.

Porcellus

Autor:  fusi [ 29 maja 2008, o 11:00 ]
Tytuł: 

Porcellus napisał(a):
Przy nieczynnej stacji Gonty leśniczy udostępnia łowiska na wyżej opisanych zasadach.

Porcellus


Byłem tam ostatnio i musze powiedzieć ze super miejsce dla osób ktore nie posiadają karty wędkarskiej. Z tego co wiem to płaci się 5 zł za wstęp można łowić cały dzień no i wiadomo przy wyjściu trzeba zapłacić za rybki:) :grinka:

Autor:  lakoc [ 29 maja 2008, o 14:01 ]
Tytuł: 

ja czasami podjade do Olszanicy na stawy hodowlane.
placi sie tylko za zlowione ryby.
lakoc

Autor:  krzyzak [ 29 maja 2008, o 15:44 ]
Tytuł: 

lord vader napisał(a):
kilka lat temu byłem za Sadlinkami w lesie, były tam stawy i płaciło się za złowione ryby czy to jeszcze funkcjonuje? nie ma pojęcia bo było to z 8-10 lat temu

Funkcjonuje!!
Akurat tak się składa że w ostatnią niedzielę tam byłem.
Wjeżdża się w las, na przeciwko szkoły, i jedzie aż za leśniczówkę.
Zasady pozostały takie, o których piszesz .
Złowiłem 7 karpi (ok. 1kg każdy),dwie większe "Japonki" i dwie płotki.
Cennik:
Za 1 kg karpia-10 zł.
Reszta po 6 zł za kg
Połamania kija :-D

Autor:  Mirrr [ 29 maja 2008, o 16:50 ]
Tytuł: 

Jako początkujący wędkarz uprzejmie donoszę : Karta Wędkarska ( t/z biała ) jest podstawowym dokumentem upoważniającym do amatorskiego połowu ryb wędką .Kartę w/w wystawia Urząd Miasta wydział Ochrony Środowiska na wniosek pisemny złożony przez zainteresowanego osobiście .Koszt ( płacone w kasie urzędu) 10 zł polskich , bez pośrednictwa osób trzecich .

Autor:  Rachel [ 29 maja 2008, o 23:20 ]
Tytuł: 

Taa, chyba we Włocławku.
Mam kartę wędkarską od 30 lat. Wyrabiałam też dzieciom. U nas to troszkę inaczej wygląda. Chyba, że miałeś na myśli turystów, powiedzmy karta wystawiona na tydzień.

Autor:  reflexes [ 30 maja 2008, o 08:55 ]
Tytuł: 

Mirrr napisał(a):
Karta Wędkarska ( t/z biała ) jest podstawowym dokumentem upoważniającym do amatorskiego połowu ryb wędką


No ale nie powiesz mi chyba, że bez karty na prywatnym stawie łowić nie mogę?
Tak się zastanawiam ile to ja już razy prawo złamałem wędkując u kumpla na stawie. :grinka:

Autor:  drosik [ 30 maja 2008, o 16:37 ]
Tytuł: 

Rachel napisał(a):
Mam kartę wędkarską od 30 lat

a pozwolenie na połów :?: :P

Cytuj:
Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go otrzymać, należy zdać egzamin z przepisów dotyczących wędkowania.


Każdy akwen wodny stanowi praktycznie czyjąś własność - Polskiego Związku Wędkarskiego, lokalnego klubu wędkarskiego czy spółki rybackiej. Jeśli chcemy łowić ryby na danym akwenie, powinniśmy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem i udać się do niego po POZWOLENIE NA POŁÓW. Przedstawiamy wówczas kartę wędkarską i na jej podstawie wydawane jest nam pozwolenie.
Przykłady?
1) Np. jeśli chcemy łowić na wodach należących do PZW, musimy być członkiem związku, posiadać kartę wędkarską i opłacone składki członkowskie na dany sezon, o czym świadczą specjalne znaczki wklejane do legitymacji. Te dwa dokumenty razem - karta wędkarska i legitymacja członkowska PZW - dają nam prawo do wędkowania na wodach administrowanych przez PZW.
2) Jeśli np. chcemy poławiać ryby na wodach prywatnej spółki rybackiej, musimy posiadać kartę wędkarską i wykupione pozwolenie na połów. Taki dokument można zwykle uzyskać odpłatnie w siedzibie spółki. W razie kontroli, musimy okazać sprawdzającemu kartę wędkarską i opłacone pozwolenie.

Nieco inaczej przedstawia się kwestia wędkowania, jeśli chcemy łowić na wodach należących do osoby fizycznej uprawnionej do rybactwa (np. na prywatnym stawie czy komercyjnym, płatnym łowisku) - w takim przypadku wystarczy jedynie pozwolenie właściciela i karta wędkarska nie jest zwykle wymagana.


prawo i ryby

Autor:  Rachel [ 30 maja 2008, o 17:40 ]
Tytuł: 

Nie. Już od kilku lat nie wykupuję. Nie mam z kim na ryby jeździć. :-|
Moim ulubionym miejscem było jezioro w Sztumie. Miałam tam swoich kolegów wędkarzy, a że byłam jedyną kobietą na łowisku to mi nawet swoje rybki do siatki podrzucali. Fajne czasy... heh. :-)

Autor:  reflexes [ 4 marca 2010, o 08:18 ]
Tytuł: 

Podnoszę temat, bo sezon się zbliża wielkimi krokami a i sporo nowych użytkowników mamy na forum i może ktoś da nowy namiar na komercyjne, prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.

Ktoś wspominał tutaj również o Olszanicy. Czy to chodzi o te stawy?

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 4 marca 2010, o 08:43 ]
Tytuł: 

reflexes napisał(a):
prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.
W Sadlinkach, przy ul.Leśnej jest pięknie położony staw pana Lenkiewicza. Płaci się za to, co się złowiło. Trzeba tylko sprawdzić, czy w tym sezonie nic się nie zmieniło.
Również jestem zainteresowany informacjami o podobnych łowiskach w pobliżu.

Załączniki:
Staw-w-Sadlinkach.jpg
Staw-w-Sadlinkach.jpg [ 145.5 KiB | Przeglądane 38138 razy ]

Autor:  Slay [ 5 maja 2010, o 08:32 ]
Tytuł: 

reflexes napisał(a):
Podnoszę temat, bo sezon się zbliża wielkimi krokami a i sporo nowych użytkowników mamy na forum i może ktoś da nowy namiar na komercyjne, prywatne łowisko na którym można pomoczyć kija bez karty wędkarskiej.


Jedź do Gont k. Prabut. Do wyboru 3 stawy i setki ryb do złowienia.

Autor:  reflexes [ 5 maja 2010, o 09:02 ]
Tytuł: 

Slay napisał(a):
Jedź do Gont k. Prabut. Do wyboru 3 stawy i setki ryb do złowienia.

Tam bywam praktycznie co tydzień od ubiegłych wakacji. Dla ścisłości są tam 4 stawy i wcale nie tak dużo tych ryb. W ostanim stawku sporo jest karasi. W ostatnią sobotę złowiłem tego chyba z 50 sztuk. W pozostałych, gdzie podobno są większe sztuki (karpie, liny, amury, szczupaki) ciężko coś wyciągnąć. Podobno to zależy od wielu czynników ale ja tam bywam prawie co tydzień i nędza. Dlatego też szukam czegoś nowego. Myśle, że w najbliższy weekend wybiorę się do Sadlinek.

Autor:  Slay [ 5 maja 2010, o 09:07 ]
Tytuł: 

No ja tam wyciągam czasem karpia po 30 s od zarzucenia.. Skoro co tydzień bywasz i Gonty to za mało to polecam wybrać się na pełne morze, za 200 zł możesz spróbować sił w łowieniu prawdziwych ryb.

Autor:  reflexes [ 5 maja 2010, o 09:44 ]
Tytuł: 

Slay napisał(a):
No ja tam wyciągam czasem karpia po 30 s od zarzucenia.. Skoro co tydzień bywasz i Gonty to za mało to polecam wybrać się na pełne morze, za 200 zł możesz spróbować sił w łowieniu prawdziwych ryb.

Słyszałem od kilku osób już, że coś tam wyciągają a ja to chyba pecha mam :sad: . W ostatni weekend przetestowałem tam chyba wszystkie możliwe przynęty i faktycznie jeden spory się złapał ale przy samym brzegu poszedł z haczykiem :567: , a dalej już lipa i cisza, kolega złowił małego lina. Po przeniesieniu się na największy staw faktycznie była zabawa bo karasie brały prawie na pusty haczyk ale czasem chętni bym powalczył z jakąś większą sztuką.
Rozmawiałem z właścicielem i mówił, że sam nie wie co się dzieje, dlaczego nie biorą mimo, że ryb jest sporo (sam widziałem jak odławiają siecią).
Na morze może kiedyś się wybiorę, ale to jeszcze trochę trzeba potrenować na mniejszej wodzie.

Autor:  Slay [ 5 maja 2010, o 10:24 ]
Tytuł: 

Pamiętam że w Gontach kilka lat temu wyciągnąłem takiego dużego karpia że Kulas się wywalił jak wyciągał go podbierakiem przy brzegu :grinka:

reflexes napisał(a):
Rozmawiałem z właścicielem i mówił, że sam nie wie co się dzieje


Może zwyczajnie ryby łowione i wypuszczane w koło, nauczyły się żeby omijać podejrzane obiekty w wodzie :?: :smile:

Autor:  reflexes [ 5 maja 2010, o 12:20 ]
Tytuł: 

Slay napisał(a):
Może zwyczajnie ryby łowione i wypuszczane w koło, nauczyły się żeby omijać podejrzane obiekty w wodzie

A do tego na głód z pewnością nie mogą się skarżyć na głód, bo z tego co widzę to większość poławiaczy pozostałe po wędkowaniu przynęty wyrzuca do wody.

Autor:  majuchaeg [ 12 maja 2010, o 20:24 ]
Tytuł: 

Witam
Jestem z Elbląg , dużo słyszałem na temat Sadlinek i stawów .
Mam kilka pytań:
Czy są dostępne dla wszystkich
Jak wyglada kwestia opłaty Np. za wędke , godzine połowów itp
Trzeba wczesniej dzwonic , umawiac sie ,
Dziękuje zgóry za odpowiedz

Autor:  lakoc [ 13 maja 2010, o 00:07 ]
Tytuł: 

bylem w gontach w ostatnia niedziele. na ostatnim stawie kilkanascie karasi. na 2 stawie mialem 6 karpikow, wszystkie ryby poszly spowrotem do wody.
lakoc

Autor:  drosik [ 13 maja 2010, o 07:04 ]
Tytuł: 

lakoc napisał(a):
wszystkie ryby poszly spowrotem do wody.

Tylko sie nie chwal gospodarzowi ;) Nas za to kiedyś pogonił, że kaleczymy ryby, a potem nie chcemy ich kupić.

Autor:  reflexes [ 13 maja 2010, o 08:01 ]
Tytuł: 

drosik napisał(a):
Tylko sie nie chwal gospodarzowi Nas za to kiedyś pogonił, że kaleczymy ryby, a potem nie chcemy ich kupić.

A to ciekawe. Mi nigdy na to uwagi nie zwrócił. Wspomniał tylko, że jeżeli nie chcę kupić tego co złowiłem to można wrzucić mu do siatki, bo on później to sprzedaje tym, którzy rybkę chcą a nie miali tyle szczęścia żeby ją złowić.

Autor:  slavek18 [ 13 maja 2010, o 09:55 ]
Tytuł: 

drosik chodzi chyba bardziej o to, żeby nie wpuszczać spowrotem do wody ryb, które trzymało się już siatce po złowieniu.
Jeżeli wypuścisz do wody rybkę od razu po złowieniu, nic jej sie nie stanie.

Jeżeli trzymasz jednak w siatce i nie weźmiesz ze sobą, gospodarz zabierze je od Ciebie i wrzuci do swojej siatki, żeby sprzedać później tak jak pisał reflexes

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 26 lipca 2010, o 12:38 ]
Tytuł: 

W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.
http://picasaweb.google.pl/Budslavsky/WPolnieOSwicie#

Autor:  MACIEKZB [ 26 lipca 2010, o 12:47 ]
Tytuł: 

Budslavsky napisał(a):
W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.
A co, centralę rybną GSy otworzyły? Nie wierzę Ci, nie zamieściłeś żadnego dowodu w galerii :-D :-D :-D

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 26 lipca 2010, o 12:51 ]
Tytuł: 

MACIEKZB napisał(a):
nie zamieściłeś żadnego dowodu w galerii

Ale tamtejsi wędkarze dużo opowiadają o dużych rybach. :-)

Autor:  reflexes [ 26 lipca 2010, o 12:53 ]
Tytuł: 

Budslavsky napisał(a):
W Polnie są ryby, ale trzeba mieć kartę PZW.

W Gontach też coś zaczęło się ruszać. Wczoraj tłum był całkiem spory i ciągle coś się działo. Sporo ludzi całkiem zacne rybki wyciągało, ja również złowiłem 2 karpie z czego jeden 2,5 kg. Zdjęcia niestety nie mogę zrzucić z telefonu, bo bym się pochwalił.

Autor:  MACIEKZB [ 26 lipca 2010, o 12:57 ]
Tytuł: 

Budslavsky napisał(a):
Ale tamtejsi wędkarze dużo opowiadają o dużych rybach.
Jak to wędkarze mają w zwyczaju. Czasem rozpietość rąk nie wystarcza żeby pokazać ich rozmiar :-D
A całkiem serio to przestałem tam łowić po pierwszym sezonie kiedy Nadleśnictwo (wtedy zarządzające jeziorem) parę lat temu wpuściło karpia. Wtedy to totalnie zmieniły się zwyczaje ryb, zmieniły żerowiska. Moim ulbionym miejscem była zatoka naprzeciwko pałacu w Klecewie.

Autor:  Konto usunięte (B...y) [ 26 lipca 2010, o 13:05 ]
Tytuł: 

MACIEKZB napisał(a):
Moim ulubionym miejscem była zatoka naprzeciwko pałacu w Klecewie.
A my przy leśniczówce, obok miejsca gdzie przez kilkanaście lat stał nasz domek, aż nas wyproszono , bo to teren Lasów Państwowych.
Co nie przeszkodziło komuś postawić swój domek dokładnie w tym samym miejscu. :roll:

Autor:  warzek [ 26 lipca 2010, o 16:06 ]
Tytuł: 

MACIEKZB napisał(a):
zatoka naprzeciwko pałacu w Klecewie

Nazywana onegdaj Rybakówką . :)

Autor:  Hubson [ 1 maja 2011, o 18:20 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Może zadam śmieszne pytanie. Gdzie jest Polno???

Autor:  drosik [ 1 maja 2011, o 18:40 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Hubson napisał(a):
Może zadam śmieszne pytanie. Gdzie jest Polno???

Jaromierz i okolice :)

Autor:  Hubson [ 1 maja 2011, o 18:50 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Dzięki, a teraz inne pytanie:) Gdzie znajduje się siedziba PZW w Kwidzynie??

Autor:  drosik [ 1 maja 2011, o 18:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Wydaje mi się, że na Warszawskiej tuż obok budynku Straży Miejskiej.

Autor:  Dokszyckaja [ 2 maja 2011, o 00:14 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Na 100%, czyli zgodnie z namiarami Drosika.

A dla ewentualnego ułatwienia trafienia, to na budynku jest również szyld Przedsiębiorstwa Usługowo-Inwestycyjnego PUI-INWEST.

I PUI, i PZW urzędują na parterze. PZW w jednym pokoju, w pozostałych - PUI.

Autor:  Slay [ 20 czerwca 2011, o 08:20 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Kilka pytań:

W jakich godzinach jest czynna siedziba PZW?

Ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej i wykupienie pozwolenia, powiedzmy na jezioro w Brachelwie?

Czy na tych stawach w Olszanicy można dalej łowić, ile to kosztuje?

Autor:  reflexes [ 20 czerwca 2011, o 10:44 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Cytuj:
W jakich godzinach jest czynna siedziba PZW?

Koło Kwidzyn
Siedziba koła: ul. Warszawska 16; 82-500 Kwidzyn
Dni i godziny przyjmowania składek: w siedzibie koła w poniedziałki i piątki od 16 do 19
Telefon kontaktowy: 55 261-50-23
Cytuj:
Ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej i wykupienie pozwolenia, powiedzmy na jezioro w Brachelwie?

http://www.pzw.elblag.pl/index.php?opti ... &Itemid=15
Cytuj:
Czy na tych stawach w Olszanicy można dalej łowić, ile to kosztuje?

Tego nie wiem a jak się dowiesz to daj znać. Czas się chyba tam przejechać, bo w Gontach dalej zima.

Autor:  Slay [ 20 czerwca 2011, o 11:00 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

reflexes napisał(a):
Cytuj:
W jakich godzinach jest czynna siedziba PZW?

Koło Kwidzyn
Siedziba koła: ul. Warszawska 16; 82-500 Kwidzyn
Dni i godziny przyjmowania składek: w siedzibie koła w poniedziałki i piątki od 16 do 19
Telefon kontaktowy: 55 261-50-23
Cytuj:
Ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej i wykupienie pozwolenia, powiedzmy na jezioro w Brachelwie?

http://www.pzw.elblag.pl/index.php?opti ... &Itemid=15
Cytuj:
Czy na tych stawach w Olszanicy można dalej łowić, ile to kosztuje?

Tego nie wiem a jak się dowiesz to daj znać. Czas się chyba tam przejechać, bo w Gontach dalej zima.


Dzięki właśnie miałem pisać co i jak bo znalazłem nr w internecie i dzwoniłem, dodam że wyrobienie karty + pozwolenie to koszt około 170 pln, trzeba mieć 2 zdj. Płatności można rozłożyć na raty :wink:

Autor:  reflexes [ 20 czerwca 2011, o 11:43 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Cytuj:
Dzięki właśnie miałem pisać co i jak bo znalazłem nr w internecie i dzwoniłem, dodam że wyrobienie karty + pozwolenie to koszt około 170 pln, trzeba mieć 2 zdj. Płatności można rozłożyć na raty

Dodać tylko trzeba że opłata nie jest na kolejnych 12 miesięcy tylko na rok kalendarzowy i 1 stycznia 2012 przestaje obowiązywać i trzeba wykupić nową. No i trzeba jeszcze zdać egzamin ze znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowy Ryb.

Autor:  Slay [ 20 czerwca 2011, o 11:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

reflexes napisał(a):
Dodać tylko trzeba że opłata nie jest na kolejnych 12 miesięcy tylko na rok kalendarzowy i 1 stycznia 2012 przestaje obowiązywać i trzeba wykupić nową.


Ups.. to niesprawiedliwe.


reflexes napisał(a):
No i trzeba jeszcze zdać egzamin ze znajomości Regulaminu Amatorskiego Połowy Ryb.


Oczywiście, nie ma tak łatwo, będę szlifował regulamin PZW pilnie, żeby zdać za 1 podejściem :!:

Autor:  Hubson [ 12 lipca 2012, o 20:46 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Czy ktoś posiada numer do Pana Lenkiewicza z Sadlinek?

Autor:  Lenys [ 25 kwietnia 2014, o 16:59 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Orientuje się ktoś może, jak wyglądają ceny na chwilę obecną na stawach w Gontach i Sadlinkach ? Posiadacie może nr tel na stawy Gonty/Sadlinki ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Autor:  Lenys [ 27 kwietnia 2014, o 12:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Stawy w Gontach - nie czynne.

Wie ktoś coś na temat Olszanicy ? Ja widzę,że ten wątek umarł :/

Autor:  slavek18 [ 27 kwietnia 2014, o 21:04 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

A nie lepiej jechać na rybki na jeziora nie komercyjne?
Może szanse na złowienie ryby mniejsze, ale i frajda ze złowienia dużo większa.

Wystarczy wykupić jednodniowe zezwolenie i lecieć na któreś jezioro np. NTW.

Pzdr

Autor:  aniakow [ 28 kwietnia 2014, o 14:58 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

od ubiegłego roku wędkuję w Rakowcu.Staw znajduje się po lewej stronie przy wyjeżdzie w stronę Prabut.

Autor:  Lenys [ 29 kwietnia 2014, o 05:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

W Rakowcu na tym stawie, którym piszesz byłem wczoraj. Nawet coś tam się "rzucało",ale złapałem szczupaka 15cm tylko. Popróbuję tam jeszcze, zobaczymy.

Autor:  Komin [ 29 kwietnia 2014, o 11:22 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Lenys napisał(a):
W Rakowcu na tym stawie, którym piszesz byłem wczoraj. Nawet coś tam się "rzucało",ale złapałem szczupaka 15cm tylko. Popróbuję tam jeszcze, zobaczymy.

Co zrobiłeś ze szczupakiem ?

Autor:  sagitarius [ 29 kwietnia 2014, o 20:56 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

:569: a na szczupaka to chyba dopiero od 1 maja ? :roll: (oprócz wód prywatnych ) :)

Autor:  Komin [ 29 kwietnia 2014, o 22:23 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

sagitarius napisał(a):
:569: a na szczupaka to chyba dopiero od 1 maja ? :roll: (oprócz wód prywatnych ) :)

Święta racja :!:
GATUNKI RYB WYMIAR OCHRONNY OKRES OCHRONNY
Szczupak 50 cm 1 styczeń - 30 kwiecień

Autor:  sagitarius [ 30 kwietnia 2014, o 21:10 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Szczupak złapany i wypuszczony, :) ale najpierw wystąpił przed kamerą ;) :D

Autor:  Lenys [ 2 maja 2014, o 08:55 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Aleee bydle złapałeś :)

Autor:  Lenys [ 2 maja 2014, o 09:20 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

A ja mam pyt. z innej beczki. Jaki jest koszt zrobienia karty wędkarskiej. Myślę,że nadszedł czas, by zalegalizować swoje hobby. Nie chcę wstępować ani do PZW ani NTW. Chcę tylko zrobić biała, dożywotnią kartę wędkarską. Gdzie muszę się udać, na jaki koszt się nastawić. Może, ktoś ma jakieś materiały do tego egzaminu ?

Autor:  Komin [ 2 maja 2014, o 11:45 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Wędkarstwo to nie tylko hobby, to również obowiązki i przestrzeganie przepisów.

Lenys napisał(a):
W Rakowcu na tym stawie, którym piszesz byłem wczoraj. Nawet coś tam się "rzucało",ale złapałem szczupaka 15cm tylko. Popróbuję tam jeszcze, zobaczymy.


Okres ochronny.

Autor:  Lenys [ 3 maja 2014, o 10:29 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Słuchaj Panie. Sądzisz,że jestem takim idiotą zęby go zabrać ? Raz za mały a dwa, okres ochronny. A trzy, zadalem konkretne pyt. Uważasz, że jeśli nie mam karty nie znam przepisów ? Zapałem pyt. jeśli nie potrafisz mi na nie odpowiedzieć, to proszę o ciszę o nie moralne opowieści dziadka fredka. Pozdrawiam.

Autor:  drzewko [ 3 maja 2014, o 13:15 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Możesz i bez karty łowić, aż cie ktoś zwinie :p.
Do tego doszedł okres ochronny na okonia :D.

Autor:  Mirrr [ 19 maja 2014, o 18:26 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Wedkowanie w morzu do 2 mil od brzegu, na caly rok kosztowalo 50 pzl
od Szczecina do Piaskow .
Karta wedkarska (biala ze zdjeciem ) w UM wydzial OS
kosztowala 25 pzl .Nie znam cen z dnia dzisiejszego .

Autor:  Lenys [ 31 maja 2014, o 20:06 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

UM wydział OS. Co to za skrót? Szczerze nie wiem. Może ktoś wyjaśnić ?

Autor:  MACIEKZB [ 1 czerwca 2014, o 09:55 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Raczej w starostwie powiatowym a nie w UM. Należy złożyć wniosek o wydanie karty wędkarskiej, zdjęcie i zaświadczenie o zdaniu egzaminu(w PZW albo NTW), opłata w kasie starostwa 10zł.

Autor:  Lenys [ 1 czerwca 2014, o 11:49 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Fakt to się załatwia w starostwie. Orientujecie się jak wygląda egzamin w PZW ? Podchodzą do tego na poważnie czy najważniejszą rzeczą jest aby kasa się zgadzała?

Autor:  asylumxxx [ 1 czerwca 2014, o 18:56 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Witam,
mam kilka pytań odnośnie stawów hodowlanych
Gdzie znajdę takie by wraz z ze znajomymi połowic ryby?
Potrzebuje numery kontaktów, miejsc oraz jakie opłaty (wstęp/za kilo/inne)
miedzy innymi chodzi mi o te Gonty/Sadlinki i jeżeli są jakieś inne to także poproszę o kontakt do nich

Pozdrawiam

Autor:  Lenys [ 1 czerwca 2014, o 19:25 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

W Gontach już nie czynne. Najbliżej masz w Rakowcu. Na wylocie na liczne. Na zakręcie po lewej stronie przy drodze. Stawik z wysepką. W Olszanicy około 3 stawów nie trudno je znaleźć. Rakowcu 10zl/os plus od kg. Stawek nie pamiętam.

Autor:  asylumxxx [ 1 czerwca 2014, o 22:51 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

do otoczyna masz moze numer ?

Autor:  asylumxxx [ 2 czerwca 2014, o 07:09 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

asylumxxx napisał(a):
do otoczyna masz moze numer ?

i do olszanicy takze , jezeli ktos posiada

Autor:  slavek18 [ 2 czerwca 2014, o 21:14 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

asylumxxx napisał(a):
asylumxxx napisał(a):
do otoczyna masz moze numer ?

i do olszanicy takze , jezeli ktos posiada


Do Otoczyna??
Chyba słabo zorientowany jestem, bo tam stawów hodowlanych nie kojarzę :?

Autor:  asylumxxx [ 3 czerwca 2014, o 10:40 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Witam.
Numery do tych prywatnych łowisk można prosić ?
jakiekolwiek Stawy Hodowlane w rejonie Gminy Kwidzyn

Autor:  MACIEKZB [ 3 czerwca 2014, o 18:49 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Znalazłem coś takiego :arrow: http://www.wodnafarma.pl

Autor:  asylumxxx [ 3 czerwca 2014, o 20:18 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Witam.
Zadnych tam informacji nie dostrzegłem, ja poszukuje prywatne stawy na ktorych moge powedkowac ze znajomymi przy odpowiedniej oplacie bez karty wedkarskiej
dziekuje za pomoc

Autor:  Mirrr [ 5 czerwca 2014, o 09:31 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Z tego co się orientuję ,karta wędkarska obowiązuje wszędzie .To że
straż rybacka nie zagląda na prywatne stawy ,to nie znaczy że można bez .

Autor:  asylumxxx [ 18 czerwca 2014, o 21:58 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

a slyszeliscie o Olszanicy ? . ktos z was ma jakies dane ?

Autor:  kornik [ 28 sierpnia 2014, o 16:47 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

odświeżę trochę temat, orientuję się ktoś gdzie i za ile można kupić 1 dniowe pozwolenia. Jakie są do dyspozycji jeziora na te 1 dniowe pozwolenia w naszej najbliższej okolicy (żeby rowerem dojechać i się nie zamachać). I które z tych jezior możecie polecić

Autor:  Rysia29 [ 28 sierpnia 2014, o 17:48 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Www.ntw-Kwidzyn.strefa.pl

Autor:  kornik [ 28 sierpnia 2014, o 20:15 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

mhm dzięki tyle to sam znalazłem:D i za mało danych:D z tej strony jak i z PZW.

Autor:  jurgo [ 28 sierpnia 2014, o 20:50 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Łowienie bez karty można uskutecznić jadąc na stawy w kierunku Prabut i w lewo skręcić na Gonty ,a pod wiaduktem w prawo i po bruku 150 metrów w lewo . Chyba 5 zł łowienie ,a za rybkę zabraną opłata osobno . pozdrawiam ...

Autor:  reflexes [ 29 sierpnia 2014, o 06:31 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Cytuj:
Łowienie bez karty można uskutecznić jadąc na stawy w kierunku Prabut i w lewo skręcić na Gonty ,a pod wiaduktem w prawo i po bruku 150 metrów w lewo . Chyba 5 zł łowienie ,a za rybkę zabraną opłata osobno . pozdrawiam ...


Doszły mnie ostatnio słuchy, że w Gontach stawy już nie działają.

Autor:  turysta85 [ 28 stycznia 2015, o 14:03 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Panowie mam pytanko, gdzie w okolicy Kwidzyna kupię narybek Karpia, Karasia i Amura?

Autor:  pszczelarz [ 28 stycznia 2015, o 15:00 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Kiedyś można było u Sikory za młynem miłosna ,tam pod skarpą ,wjazd od lestera

Autor:  turysta85 [ 29 stycznia 2015, o 10:52 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Ma ktoś może jakieś inne punkty ?

Autor:  El ChiChi [ 12 października 2015, o 16:46 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Ile teraz wynosi koszt wyrobienia uprawnień w PZW?
I ile sobie ceni teraz Związek za prawo połowu na Wiśle(Korzeniewo-Nebrowo)?
Nie nie mogę iść w chwili obecnej i spytać się osobiście :twisted:

Autor:  mehow17 [ 15 października 2015, o 17:54 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

ok 250 komplet, tj. wszystkie jeziora PZW Elbląg, razem z Wisłą. Nie wiem ile za samą Wisłę się płaci, bo składka za tą rzekę idzie do PZW Gdańsk.

Autor:  reflexes [ 15 października 2015, o 18:55 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Cytuj:
Nie nie mogę iść w chwili obecnej i spytać się osobiście :twisted:

Ale zawsze możesz użyć googla i znaleźć.
http://www.pzw.elblag.pl/skadki.html

Autor:  El ChiChi [ 16 października 2015, o 13:31 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

reflexes, tyż prowda :D

Autor:  adixix [ 25 lipca 2020, o 14:04 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Witam

Odświeżę trochę temat.

Czy dalej istnieją takie miejsca w okolicy gdzie można sobie rekreacyjnie połowić ryby bez karty?

Autor:  piterek [ 25 lipca 2020, o 20:57 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

Rakowiec, Jeleń,Sadlinki nie wiem czy dalej w Gontach można wędkować.

Autor:  rafał12 [ 23 lipca 2023, o 11:04 ]
Tytuł:  Re: Gdzie na ryby bez kart wędkarskiej?

W Sadlinkach byłem kilka dni temu, 15 zł za wędkarza + opłata za złowione ryby. Karaś, japonka, płoć 15 zł/kg. Karp 30 zł/kg.

Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/