Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Malbork, Wieliczka, Luwr - co dzieli te miejsca :-)
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 14:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 stycznia 2007, o 19:29
Posty: 508
Lokalizacja: Malbork
Płeć: Mężczyzna
Jako ciekawostka:

Malbork
http://www.zamkipolskie.com/malb/malb.html

Cytuj:
Ceny. Rosną systematycznie średnio o 20% rocznie i już dziś dla odbiorcy indywidualnego są one przerażające: bilet wstępu kosztuje 30 zł normalny
Fotografowanie wnętrz (bez lampy błyskowej) 15 zł!

Podsumowując: jedna osoba, która chce obejrzeć zamek, wejść na wieżę oraz zrobić kilka pamiątkowych fotografii musi wyłożyć 51 złotych.


a teraz Wieliczka
http://www.kopalnia.pl/site.php?action= ... t_change=&

Cytuj:
Cennik biletów wstępu do Kopalni Soli "Wieliczka"
oraz podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich

Bilet dla turysty indywidualnego z przewodnikiem polskim: normalny: 44 zł
Opłata za możliwość fotografowania lub filmowania: 10 zł


dla porównania całodzienny bilet do Luwru kosztuje 8,5 (33 zł) euro po godz 18 - 6 euro (23,5 zł) a maksymalna cena wejścia do Luwru to 13 euro czyli 51 zł
Zamek w Malborku - 51 zł - w przeliczeniu 13 euro
Wieliczka - 54 zł - 13,77 euro

Jesteśmy z cenami nawet dalej niż w Europie ;-) a porównując miasta Malbork, Wieliczka - które są dziurami ;-) do Paryża, no cóż.

_________________
Życie jest naprawdę bardzo proste. Otrzymujemy to, co dajemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 stycznia 2007, o 18:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2006, o 19:35
Posty: 123
Lokalizacja: Ciemności
Płeć: Kobieta
No niestety... Z tego powodu byłam tylko raz na zamku z Malborku, na takim prawdziwym zwiedzaniu z przewodnikiem. Było to baaardzo dawno temu (w 7 klasie szkoły podstawowej), kiedy brałam udział w wymianie uczniowskiej i gościłam u siebie chłopaka ze Szwecji. Szkoła zorganizowała wtedy grupie Szwedów i ich opiekunom wycieczkę i tylko dlatego się załapałam...
Później byliśmy z lordzikiem na prywatnej wycieczce, ale spacerowaliśmy tylko dookoła zamku i tam, gdzie można było wchodzić bez biletu :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, o 05:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja w malborskiej twierdzy byłem średnio 3 razy w roku przez 5 lat szkoły średniej na lekcjach polskiego, historii, podczas zdjęć do "Króla Olch", co daje całkiem pokaźną ilość odwiedzin Zamku Wielkich Mistrzów, a ile było wizyt pod zamkiem, to nawet nie zliczę... Nie przypominam sobie też, abym choć raz płacił za te przyjemność - ani ja, ani moi koledzy - szkoła miała niepisaną umowę (a może i pisaną?) z zamkiem na wizyty swych uczniów.
Do tej pory chętnie tam wpadam, nadal jestem na taryfie ulgowej (ale to już inna historia :wink: ) i aż włosy dęba stają, gdy czytam ile trzeba zapłacić za wejście do twierdzy.
Azaziz napisał(a):
Zamek w Malborku - 51 zł - w przeliczeniu 13 euro

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.