Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 12:19 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Proszę zmienić ton Panie wszystkowiedzący.


Rachel coś mi się zdaje, że mamy Magzeusta zwei :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 12:29 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"...Szczerze mówiąc, to sam się zdziwiłem skąd coś takiego się tutaj wzięło..." no to jest szczyt grzeczności - Cytat grzecha !Ja ni jestem wszystkowiedzący w przeciwieństwie co do niektórych samozwańczych ALF i Omeg na tym forum. Rejczel.

Darek mylisz się bardzo!

[ Komentarz dodany przez: Piotr_J: |27 Maj 2010|, 2010 15:06 ]
Scalone


Ostatnio edytowano 27 maja 2010, o 14:03 przez kingtiger, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 13:28 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kingtiger napisał(a):
"...Szczerze mówiąc, to sam się zdziwiłem skąd coś takiego się tutaj wzięło..." no to jest szczyt grzeczności


Chodziło raczej o ten rodzaj zagadki (niezwiązany z Kwidzynem i okolicami), więc nie wiem o co chodzi.

Poza tym Grzechu jest miłośnikiem wszystkiego, co związane z flotą, więc nie rozumiem Twoich przytyków w sprawie Dornierów.

Mam prośbę, trochę więcej spokoju w wypowiedziach.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 13:50 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ok Piotr_j. Paniał aluzju! Nie będę się wypowiadał za Grzecha ale wydaje mi się,że jest miłośnikiem II W.Ś. Oczywiście mogę się mylić. Stąd mój przytyk o Dornierach.

Cytuj:
"...Chodziło raczej o ten rodzaj zagadki (niezwiązany z Kwidzynem i okolicami), więc nie wiem o co chodzi..."


: w jaki sposób (oprócz kolei żelaznej) mosty tczewskie łączą się z Kwidzynem?. Albo most bytowski? Poligon w Bornym-Sulinowie? Itd Celle-rozumie miasto partnerskie.
Wydaje mi się,że tytuł "Okolice niekoniecznie bliskie"mówi,że można pisać o różnych ciekawostkach i nie tylko w promieniu 50 km. Jednakowoż również mogę się mylić!
Kłaniam się!

[ Komentarz dodany przez: Piotr_J: |27 Maj 2010|, 2010 15:09 ]
Scalone


Ostatnio edytowano 27 maja 2010, o 14:09 przez kingtiger, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 14:01 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kingtiger napisał(a):
Paniał aluzju!


Cieszę się. :-)

kingtiger napisał(a):
Stąd mój przytyk o Dornierach.


A Dorniery to na moje oko z KG 3. Atakowały pozycje koło Tczewa i Grudziądza.

P.S. Miłośnikiem II W. Ś. nie jestem. :-D

kingtiger napisał(a):
można pisać o różnych ciekawostkach


Ależ można. Pisz do woli. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 14:05 
Dopuszczam tu wyrozumiałość dla różnych specjalistycznych zagadek, które pozwalają na forum na popisy swej nietuzinkowej wiedzy, ale dziwacznym wydaje się puszenie się encyklopedycznymi informacjami, które w razie potrzeby przecież wiadomo gdzie można znaleźć, a jeszcze większą nowością jest strofowanie innych, gdy nie okażą się równie „wybitni” .

Osobiście pasjonuję się dziedziną, która jest odległa od znajomości różnych formacji Luftwaffe, czy Kriegsmarine, bo bez reszty pochłaniają mnie zagadnienia dewiacji paraseksualnych w rozmnażaniu bezpłciowym jednokomórkowców.
kingtigerze, mam zagadkę dla Ciebie: Czy orzęski przejawiają zachowania homoseksualne?
A czy jeśli nie odpowiesz mi na to pytanie, to też będę mógł zwracać się do Ciebie: chłopcze?

Cytuj:
To właśnie "Gneisenau"
Pancernik ten zatopiony przez wycofujące się wojska niemieckie u wejścia do portu w Gdyni został w 1951 roku wydobyty przez PRO.
Jedna z jego blaszanych szalup trafiła do Malborka do klubu żeglarskiego LPŻ (przy drewnianym moście). Pamiętam, że to była krypa prawie dwa razy większa od 10-cio wiosłowej DZety, która miała wiosłą dwa razy większe ode mnie. Nie było z tej szalupy pożytku i stała parę lat przytopiona, aż też poszła do huty.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 14:34 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kingtiger napisał(a):
Darek mylisz się bardzo!


Bogu niech będą dzięki :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 15:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
A czy jeśli nie odpowiesz mi na to pytanie, to też będę mógł zwracać się do Ciebie: chłopcze?


Możesz i to bez udzielenia odpowiedzi :D :D :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 27 maja 2010, o 16:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2007, o 02:39
Posty: 497
Lokalizacja: Ryjewo
Płeć: Mężczyzna
Ale się narobiło... :shock:

kingtiger napisał(a):
Chciałem sprawdzić (...) Wielki pan znawca (...) Wstyd (...)
kingtiger,
Odnoszę nieodparte wrażenie, że po prostu pomyliłeś osoby. Albo masz wyjątkowo paskudny dzień. Ta druga opcja - wbrew pozorom - jest sympatyczniejsza.
Spójrz proszę w mój profil. Tam jest jasno określone, czym się interesuję i na czym się - mniej więcej ;) - znam.
Owszem, wszelkiego rodzaju militaria czy historia wojskowości też mnie interesują, ale to tematy poboczne - ot, żeby wiedzieć co, kiedy i dlaczego się działo oraz by mieć właściwy kontekst dla historii i przede wszystkim techniki okrętowej.

kingtiger napisał(a):
Zapamiętaj sobie na całe życie (...)
To akurat wiedziałem :-P

kingtiger napisał(a):
nie trzeba być jakimś "wybitnym" znawcą aby odpowiedzieć na moją zagadkę.
No pewnie, że nie trzeba ;) Przecież napisałem, że to elementarz - wiedza, którą można przyswoić po lekturze 5-10 książek na te tematy.
Nigdy też się tak nie tytułowałem (znaczy: "wybitnym" czy też wybitnym znawcą) - to Ty mnie tak potraktowałeś. Na jakiej podstawie? Nie wiem.
'Błysnięcie' było zakończone emotką. Miałem nadzieję, że wszyscy zrozumieją...

kingtiger napisał(a):
"...Szczerze mówiąc, to sam się zdziwiłem skąd coś takiego się tutaj wzięło..." no to jest szczyt grzeczności - Cytat grzecha !
'Coś takiego' to oczywiście okrętowa foto-zagadka.
Nie było takiej nigdy na Forum e-Kwidzyn - cykliczny konkurs tego typu trwa na forum DWS i chyba IOH (dawno tam nie byłem), kiedyś był na FOW.
Stąd naprawdę szczere zdziwienie.

kingtiger napisał(a):
Nie będę się wypowiadał za Grzecha ale wydaje mi się,że jest miłośnikiem II W.Ś. Oczywiście mogę się mylić. Stąd mój przytyk o Dornierach.
Nie będę się wypowiadał za kingtigera, ale wydaje mi się, że jest on [...tu byłyby różne epitety...]. Oczywiście mogę się mylić. Stąd przytyk z epitetami.
Naprawdę chcesz rozmawiać na takim poziomie?

Proponuję wszystkim, aby nie ciągnąć tematu, bo to nie miałoby sensu.
OK?

Moja zagadka dla kingtigera i - oczywiście - dla innych chętnych.
Co prawda okolice nie tylko niekoniecznie bliskie, ale nawet bardzo dalekie od Kwidzyna, ale mam nadzieję, że w ramach wyjątku - dla rozluźnienia atmosfery - administracja mi wybaczy.
Obrazek
Łatwe pytania: Jaką nazwę nosi ten okręt? Pod jaką jest banderą na fotce?
Trudne pytania - wymagana 100% dokładność: Jak się poprzednio nazywał? Na jakich akwenach pływał? ? Ile okrętów tego typu pływało we flocie, pod której banderą jest na zdjęciu? Jakie nosiły wówczas nazwy? W ilu i jakich flotach eksploatowano okręty tego typu?
UWAGA: Za każdą dobrą odpowiedź na trudne pytanie stawiam browar dowolnej, dostępnej w Kwidzynie, marki.

_________________
Republika marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Orzęski!
PostNapisane: 27 maja 2010, o 18:24 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Akurat orzęski Panie Budlavsky nie leżą w mojej strefie zainteresowań. A czy są pedałami? Wydaje mi się,że w zależności od nastawienia ( oczywiście przychylnego) drugiego osobnika mogą być albo chłopcem albo dziewczynką. Albo jednym i drugim. Nie mam pojęcia Ale temat ciekawy , rozwojowy! Oczywiście,że może Pan do mnie mówić per CHŁOPCZE. Wiek doświadczenie itd predysponuję Pana do używania w stosunku do mojej osoby takiego określenia. Jedynie czego bym nie zniósł to "czarna tyłek".
Z poważaniem
PzKw VI Kingtriger


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: To co zakopujemy toporki? Grzechu!
PostNapisane: 27 maja 2010, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Co do tego "COŚ" -myślałem iż to określenie mojej osoby. Ok. nie ma problemu. Co do twojego zdjęcia: jakiś szybki kuter ( torpedowy) bandery nie widać ( biała plama) Nazwa własna na burcie - ANTON. Ale to maleństwo musiało być szybkie. Cóż to jest?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2010, o 06:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
kingtiger napisał(a):
Cóż to jest?

Grzechu,
Kuter torpedowy typu G-5????

Grzechu napisał(a):
W ilu i jakich flotach eksploatowano okręty tego typu?

W trzech, radzieckiej, hiszpańskiej i fińskiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 maja 2010, o 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2007, o 02:39
Posty: 497
Lokalizacja: Ryjewo
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Kuter torpedowy typu G-5????
Tak.

reflexes napisał(a):
W trzech, radzieckiej, hiszpańskiej i fińskiej.
Mało...

_________________
Republika marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.