Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PILNIE SZUKAM !!! DWÓR W MIEJSCOWOŚCI TOMKI GM.ZBICZNO
PostNapisane: 31 lipca 2010, o 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lutego 2008, o 10:15
Posty: 12
Lokalizacja: Prabuty
Płeć: Mężczyzna
SZUKAM INFORMACJI O DWORKU WE WSI TOMKI GMINA ZBICZNO BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2010, o 23:33 
A Ty googla nie masz?

http://www.zbiczno.brodnica.net/tomki_01.jpg
Cytuj:
dwór zbudowany pod koniec XIX wieku, na planie wydłużonego prostokąta, zwrócony fasadą frontową na północny-zachód. Składa się z części głównej, parterowej, powstałej w miejscu poprzedniego dworu oraz przylegającej do niej od południowego-wschodu dwupiętrowej dobudówki. W elewacji frontowej części głównej - ryzalit zakończony trójkątnym szczytem. Elewacja frontowa 10-osiowa, zaś ogrodowa - 11 osiowa. Po stronie wschodniej dworu stoją murowane budynki gospodarcze pochodzące z czasów budowy dworu. Od strony zachodniej do dworku przylega park o powierzchni 1,37 ha, w którym znajdują się pomnikowe okazy.

Do rejestru zabytków wpisane są:
- dwór (nr wpisu A/604 z dnia 04.06.1990 r.)
- park o pow. 1,37 ha (nr wpisu A/496 z dnia 01.10.1985)
- obora (nr wpisu A/604 z dnia 04.06.1990 r.)
Obrazek
Cytuj:
TomkiDo wsi Tomki docieramy po około dalszych 4 kilometrach drogą rozdzielającą obecnie dwuczęściowe, wspomniane wyżej jezioro. Droga (fot.) jest bardzo rzadko uczęszczana, wygodna i przyjemna, biegnie między pagórkami i łąkami, na których od czasu do czasu pojawiają się myśliwskie ambony. W Tomkach znajduje się dwór (fot.) zbudowany z cegły pod koniec XIX wieku, obecnie w rękach prywatnych. Część główna parterowa, powstała w miejscu poprzedniego dworu oraz przylegająca do niej dwupiętrowa przybudówka prezentują się okazale, między innymi dlatego, że nie są otynkowane. Uwagę zwracają też ponad dwustuletnie pomnikowe okazy drzew, wśród których wypatrzymy dorodny świerk (fot.) tuż przy bramie, dąb w głębi przy budynkach gospodarczych, a przed dworem rozłożystą lipę (fot.). Tyle udaje się podglądnąć zza ogrodzenia. W Tomkach można dotrzeć także do pozostałości cmentarza ewangelickiego, którego należy szukać na skraju lasu.
Obrazek
http://sklep.polskaniezwykla.pl/polska- ... ompolska=1


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2010, o 07:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lutego 2008, o 10:15
Posty: 12
Lokalizacja: Prabuty
Płeć: Mężczyzna
Myślałem że to jest jasne że mam informacje z google .Szukam informacji ze stron niemieckich oraz zbiorów prywatnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, o 06:41 
Offline

Dołączył(a): 29 sierpnia 2007, o 06:37
Posty: 283
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
karczes napisał(a):
Myślałem że to jest jasne
Ooo, nie dla wszystkich. Niektórzy mają nadmiar wolnego czasu i w odpowiedzi na Twój post podają oczywistą oczywistość.
Ta żyłka edukatora. Echhhh...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, o 08:48 
Przejrzałem wszystkie twoje wpisy rumpo9, którymi od świtu stemplujesz każdą moją wypowiedź. Miłe to, a jakie odkrywcze.
Myślę, że byłaby to niegrzeczność z mojej strony, gdybym miał pozostawiać je bez wzajemnego rozwijania twoich tak wiele mówiących myśli.
Postaram się wpaść w ton twoich wypowiedzi i też opracuję sobie zestaw sentencji do zastosowania niezależnie od tematu. Np. jak Ci się podoba:
Cytuj:
Fiu bździu. Echhhh...

Jednak chyba szkoda czasu. W każdym razie wiedz, że doceniam Twój trud i wkład.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.