Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 17 lipca 2013, o 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
MIMAK napisał(a):
pszczelarz - mijasz się z prawdą pisząc że okna w dawnym Teatrze były gotyckie. Nawet nie były neogotyckie tylko takie jak na załączonej fotce z roku bodajże 1972. Pamiętam że boczne okna miały szprosy ze stopu używanego do witraży . Nie pamiętam w którym dokładnie roku rozpoczęto rozbiórkę budynku ale na pewno w pirwszej połowie lat siedemdziesiatych. Na fundamentach starego teatru budowano kinoteatr.
Pokaz wiecej swoich zdjęc bo kazda fotka z minionej już epoki ma swoją wartość bez względu na jakość.



OK,OK .Niech będzie że ALA-NEOGOTYCKIE te okna i sprzeczki niebędzie. Niejestem architektem ale to niesą typowe dwuskrzydłowe okna i bardziej gotyk jak romańskie przypominają.
Fakt korytarz i ściany zewnętrzne to już dobudowane za nowego a ściany wejścia na salę główną to oryginał Starego Teatru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 17 lipca 2013, o 22:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
pszczelarz -piszesz że "ściany wejścia na salę główną to oryginał Starego Teatru".

Pamiętam doskonale bo bywałem tam wielokrotnie że wejscie na salę teatru było jedno od strony katedry. Wchodziło się po kilku schodkach na wprost do sali. Pop lewj i prawej stronie już na sali widowiskowej pod balkonem były tzw. loże. Te boczne obecne wejścia o których mówisz były najnormalniej wyjściami aby szybko rozładować salę po spektaklu. A że ściany a własciwie fundamenty zostały zachowane to pełna zgoda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 18 lipca 2013, o 10:41 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK,Ja też bardzo dobrze pamiętam stary teatr.
Często z Targowej (bo tam mieszkałem), jako mały dzieciak, chodziłem na "Poranki" ( to był taki niedzielny, filmowy zestaw bajek dla dzieci), a potem już jako nieco starszy chłopak chodziłem na wszelkiego rodzaju imprezy.
Imprez w tamtych czasach w starym teatrze, było dosyć dużo: sztuki teatralne, koncerty muzyczne, występy zespołów i piosenkarzy, a także odbywały się "Gitariady" akademie i inne imprezy związane z miastem i nie tylko.
Pamiętam tą wspaniałą atmosferę starego teatru do dzisiaj. :sad:
No i oczywiści można było też iść do teatru (jak sama nazwa wskazuje) na film. :D

Podczas koncertów można było też dostać pałą milicyjną, (za co??) od tak dla kurażu, dla sportu,itp..;) :D choćby za to też że miało się za długie włosy. :D


Dodam jeszcze do tego co napisał MIMAK że, loże były na podwyższeniu (jakieś pół metra), były to jakby dwa poziomy, loże trochę wyżej widownia trochę niżej :) a nad lożami były balkony.

Jeżeli chodzi o scenę to: z widowni, po oby stronach sceny były drzwi przez które można było wejść za kulisy.


Główne wejście do teatru, było tak, jak jest mniej więcej teraz, potem wchodziło sie do małego holu i po kamiennych schodach (ok.10-15 schodków) dosyć szerokich,z kamiennymi balustradami, wchodziło się na taki jakby balkon-taras i tam było po środku szerokie drzwi wejściowe na widownię, a po bokach jeszcze dodatkowe drzwi nieco węższe,( nie jestem pewien, ale wydaje mi się że były to wejścia na balkony)
A pod tym balkonikiem-tarasem było zejście schodami do toalet.


Kiedy już teatr był w remoncie, w podziemiach teatru (tam gdzie schodziło się do toalet) często pomagałem "okiemu" w pracach szkutniczych przy jego jachcie. ;) :)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 18 lipca 2013, o 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
krzyzak - wszystko się zgadza .Dodam tylko że w przyziemiu tzn piwnicy tam gdzie jak piszesz były toalety to trochę dalej własciwie jakby pod głowną widownią była przestrzeń praeznaczona na szatnię. Chyba w dawnej szatni majstrowaliście łódkę .
Na piętrze tam gdzie był balkon od strony widowni to od strony katedry były pomieszczenia biurowe PDK.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 21 lipca 2013, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK, - Również wszystko się zgadza ;)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 28 lipca 2013, o 22:09 
Dodaję jeszcze jedno zdjęcie:


Załączniki:
teatr.jpg
teatr.jpg [ 264.09 KiB | Przeglądane 7783 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ile lat remontowano ten Obiekt ???
PostNapisane: 20 lipca 2018, o 11:18 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2012, o 20:38
Posty: 401
Płeć: Mężczyzna
Koledzy,
Macie jeszcze jakieś inne zdjęcia?
Bardzo ciekawy element historii miasta. Nie zdawałem sobie sprawy że wcześniej coś takiego stało na miejscu obecnego kinoteatru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.