Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2006, o 08:26 

Porcellus napisał(a):
most.jpg

Z tego co pamiętam to linia do Prabut powstała ok. 1909 więc trochę z tym XIX w. ktoś przesadził :-|

Porcellus napisał(a):
milosna.jpg

Żaden z widocznych na pocztówce obiektów nie jest na Miłosnej wg obecnie przyjętego nazewnictwa (teren dawnej stadniny koni + strzelnica + ogródki + okoliczne lasy) ale wg polskiej mapy WIG z 1938 wykonanej na podstwie niemieckich map z ok. 1923 Miłosna (Liebenthal) obejmowała obszar mniej więcej od obecnego stadionu. Podejrzewam, że przy opisywaniu zdjęcia ktoś odwrócił pocztówkę, przeczytał Liebenthal i opisał jak powyżej.

Załączniki:
Liebenthal.jpg
Liebenthal.jpg [ 88.38 KiB | Przeglądane 3677 razy ]

Ostatnio edytowano 22 maja 2006, o 09:10 przez Piotr_J, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2006, o 08:46 

Tak więc wszystkie zagadki rozwiązane.
Problemem jest tylko to, że kupujemy książkę za w sumie niemałe pieniążki spodziewając się rzetelnej informacji i już po pobieżnym przeglądnięciu widzimy znaczne ilości błędów i nieścisłości. Czyżby w budżecie wydawniczym tego dzieła zabrakło funduszy na naukową korektę?
Poczekajmy niech wypowie się osoba najbardziej kompetentna na forum.
Kolego KTK prosimy do tablicy.

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2006, o 10:58 

nie chcę się wtrącać bo to nie moja okolica, ale jeśli Miłosna to czemu linia kolejowa do Prabut? chyba raczej linia do Kisielic? ta z kolei została oddana do użytku w styczniu 1900 roku (za Bazą Kolejową), więc prace przy niej zaczęły się jeszcze w XIX wieku...
proszę mnie poprawić w razie czego...
:wink:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2006, o 12:05 

Hagedorn napisał(a):
ale jeśli Miłosna to czemu linia kolejowa do Prabut

Małe nieporozumienie

Na mapce umieściłem położenie mostów z fotek.

Na fotce milosna.jpg jest most na linii do Kisielic.

Na fotce most.jpg jest most na linii do Prabut (wg mnie 1909).

Załączniki:
kwidzyn11.jpg
kwidzyn11.jpg [ 88.15 KiB | Przeglądane 3625 razy ]

Tytuł: ..............................
PostNapisane: 23 maja 2006, o 20:39 

Dobrze wiedzieć Porcellus, że oceniając książki, oglądasz jedynie
"obrazki".
Popatrzysz - i już wiesz, że zawarty wcześniej (przed zdjęciami) tekst,
w
ilości prawie 1000 stron to knot!

Ciekawe, dlaczego nie napisałeś o forum e-kwidzyn, że to knot, w
momencie,
kiedy Malgos wstawiła zdjęcie do zagadek Malgosi i sama upierała się,
że to
Grudziądzka, która Grudziądzką nie była....

Dzielisz ludzi na "my" i oni", mądrujesz się, choć nie zawsze sam masz
rację.
Co do opisu "Liwy" - to tak- to jest błąd. Nie jedyny, bo nigdy nie da
się
ich uniknąć pracując z 19 osobami na raz i przygotowując tak obszerną
publikację. Mimo, że trzeba ci wiedzieć, iż wydawnictwo przeszło 4
korekty.
Ale sądząc po twoim sposobie oceniania nie masz zbyt dużego pojęcia o
tego
typu pracy.

Co do Liebenthal: owszem, chyba został zastosowany tutaj zbyt duży
skrót
myślowy, w kazdym razie opis nie jest błędny. Na całym tym forum swą
wiedze
opieracie głównie na pocztówkach ściąganych z internetu, na mapkach nie
tak
odległych w czasie wydania. Zrób sobie wycieczke do archiwum i popatrz,
że w
momencie budowy całego kompleksu wodociągów (nie wylko wieży ciśnień),
ten
teren nie leżał w granicach administracyjnych Kwidzyna, leżał przy
Liebenthaler Chausse, a sama Miłosna miała dużo szerszy zasięg niż
obecnie.
Zresztą Piotr_J też popełnia błąd opierając swą wiedzę na jednym
wycinku
mapy. No więc prosze szanownego państwa: wodociągi powstały na terenie
Liebenthal- czy sie to komuś podoba czy nie...

A linia kolejowa została otwarta w 1909, ale chyba wcześniej ktos
musiał ją
wybudować, nie?.....

.....Tak więc wszystkie zagadki rozwiązane..... - tylko tyle błędów
znalazłeś? Podpowiem, że trafiło się ich kilka więcej. A skoro cena 60
zł to
dla ciebie dużo na rynku księgarskim, to trzebabyło kupiś sobie te
monografię za 90- w komercyjnych księgarniach. Wydaje mi się, że cena
30 zł
za sztukę (60 zł obejmuje dwie książki) to dobra cena, ale jesli chce
się
psa uderzyc... to kij zawsze się znajdzie.

Ciekaw eswoją drogą, dlaczego ty Porcellus masz takie zawsze krytyczne
nastawienie? Pisałes juz kiedyś bzdury o "garnuszku" miasta, a nie
wiesz, że
KTK to organizacja pozarządowa, pisałeś kilka innych bzdur, których nie
było
sensu komentowac... Ciekawe co teraz wymyslisz. Oczywiście zza
parawanu
"tajemniczego" nicku, bo wtedy ludzie zawsze są odważniejsi...

I dodam jeszcze jedno: czytając tego typu wpisy, można dojśc do
wniosku, że
właściwe było pozostawienie na rynku czytelniczym jedynego opracowania
historycznego, które w sposób "jedynie słuszny" informowało lokalne
społeczeństwo o tym, że miasto było zawsze polskie, do najważniejszych
wydarzeń na przestrzeni dziejów można zaliczyć plebiscyt (przegrany
zresztą
przez Polskę), działalność gimnazjum polskiego oraz fakt, że w miasto w
1945
roku po walkach "wyzwolili" Rosjanie, a starówka w zasadzie sama się
"ulotniła" za sprawą "maruderów wojennych i niemieckich szabrowników".
Co
jest lepszym rozwiązaniem - sam sobie odpowiedz.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 07:42 

Kolego KTK, sprawiłeś mi wielką przyjemnośc, swoją odpowiedzią na naszym kwidzyńskim forum. Niestety nie treścią a formą Twojej wypowiedzi. Pobrzmiewa w niej nieukrywana nerwowośc. Niestety dostrzegam też ogromne pokłady zadufania w sobie ale to już problem, który musisz sam rozwiązac. Atakujesz mnie bardzo mocno „ad personam”, bagatelizując fakt niedoskonałości Waszego dzieła. Zastanowiło mnie niestety coś zupełnie innego. Mniemam o pewnej „niesamodzielności” wypowiedzi KTK. Graficznie Twoja odpowiedź jest typową kopią listu elektronicznego wysłanego spod np. Outlook'a tylko wstępnie wygładzona na potrzeby forum.
Natomiast pewna charakterystyczna ekspresja wypowiedzi wskazywała by na Twoją przełożoną, jako autorkę lub raczej współautorkę Dla porównania można przeczytac Twoje poprzednie wypowiedzi i próbkę, którą można znaleźc http://www.e-kwidzyn.pl/forum/viewtopic.php?t=111 w drugim poscie Drosika.
Podobno z formą wypowiedzi pisemnej jest jak z charakterem pisma, jakbyś się starał tak zawsze zostanie coś charakterystycznego. (słownictwo, emocje itp.)
Ogólnie znane jest zjawisko, że o KTK można mówic dobrze albo wcale, stąd jak widac tyle jadu wylało się na forum. Ze względu na porę nie ustosunkuję się do całości ale zapewniam, że wrócę do tematu. Dodam, jeszcze od siebie, że książki zawsze zaczynam od obrazków, tak mi zostało z dzieciństwa, ale treści pisane też jestem w stanie przyswoic, tylko wolniej, więc spodziewaj się większej krytyki Waszego dzieła.

Porcellus

P.S. W jednym ze swoich konkursów zacytowałem poniższy fragment jako przykład pewnej „bełkotliwości” w różnych „miejskich” wydawnictwach:

„ Jednocześnie można zaobserwowac, że w profilach, w których występują utwory kredy, spotykamy niewielkiej grubości osady trzeciorzędowe, gdyż zostały one usunięte przez procesy niszczące”.

Cytat pochodzi z książki „Dzieje miasta Kwidzyn” tom I, str.37. Jak mawia na forum kolega KTK „no comment”

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 08:57 

Powiem szczerze, że mnie przytkało. Takiej odpowiedzi nie spodziewałem się po osobie, która ma w nicku słowo "kulturalne".
W odpowiedzi pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze:

KTKulturalne napisał(a):
Zresztą Piotr_J też popełnia błąd opierając swą wiedzę na jednym
wycinku
mapy

Tak się składa, że opieram się na 3 różnych mapach wykonanych między 1889 a 1938 (stan na 1923). Jedną z nich wybrałem w celu obrony stwierdzenia, że wg historycznego nazewnictwa podpis pod zdjęciem niekoniecznie jest błędny, aczkolwiek mogący wprowadzać w błąd laika nie mającego dostępu do źródeł kartograficznych.
Warto też zwórcić uwagę na samą nazwę Liebenthal. W nazewnictwie niemieckim używa się końcówek -tal, thal, -dal na określenie terenu położonego w dolinie (od niemieckiego tal - dolina). Tak więc Liebenthal to nic innego jak Dolina Liwy czyli obszar leżący po obu stronach rzeki. Zgadzam się, że na mapach obszar ten zaczynał się aż w okolicy wieży ciśnień tylko czy na pewno należało tłumaczyć tą nazwę jako Miłosna?

KTKulturalne napisał(a):
A linia kolejowa została otwarta w 1909, ale chyba wcześniej ktos
musiał ją
wybudować, nie?....

Decyzję o budowie linii Prabuty-Kwidzyn-Smętowo wraz z przeprawą mostową na Wiśle podjął parlament pruski 6.06.1905 roku. Wg mojej wiedzy był to już XX w. Na omawianej fotografii widać skład pasażerski na moście. Linia została oddana do użytkowania 24.06.1909 roku. Wg mnie zdjęcie zostało wykonane w 1909 r. lub później.

I pomyśleć, że wystarczyło przyznać się do błędu i powiedzieć - nikt nie jest doskonały.

Mam jeszcze jedną prośbę - nie porównuj amatorskiego forum do wydawnictwa, za które trzeba zapłacić wcale nie małe pieniądze. Przytaczany przez Ciebie błąd, który pojawił się na tym forum został dość szybko skorygowany. Niestety wydawnictwo papierowe zostaje na lata i staje się źródłem dla innych wydawnictw co powoduje, że błędy sa mnożone w nieskończoność.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2006, o 11:33 

Porcellus napisał(a):
Ogólnie znane jest zjawisko, że o KTK można mówic dobrze albo wcale, stąd jak widac tyle jadu wylało się na forum.

... nie ubliżając nikomu... nic dodać nic ująć... ESENCJA!!! :-D

Piotr_J napisał(a):
Mam jeszcze jedną prośbę - nie porównuj amatorskiego forum do wydawnictwa, za które trzeba zapłacić wcale nie małe pieniądze. Przytaczany przez Ciebie błąd, który pojawił się na tym forum został dość szybko skorygowany. Niestety wydawnictwo papierowe zostaje na lata i staje się źródłem dla innych wydawnictw co powoduje, że błędy sa mnożone w nieskończoność.

... dodam tylko, że o to tu chodzi (mam na myśli forum), fajnie, że jest takie zjawisko, gdzie można podyskutować na tematy związane z miastem (również korygować swoją nieznajomość lub błędną znajomość miasta), pochwalić się eksponatami :-D , zdjęciami :twisted: , itd, a nie udawadniać tylko i wyłącznie swoje racje (np. wydawnictwo pod redakcją pani L.) :evil: .

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 09:16 

W związku z faktem mojego jutrzejszego wyjazdu , a w zasadzie wypływu na jeziora i morza, przez najbliższe dwa tygodnie będę nieobecny na forum (chyba, że załapię się na jakiegoś hotspota). W ramach dalszej dyskusji na temat błędów i wypaczeń w kwidzyńskich wydawnictwach pozostawiam ten post, mniemając, iż mój główny oponent reprezentujący KTK, po raz kolejny powali mnie na ziemię, piszę do niego ten skromny list .

Szanowny kolego KTK Kulturalny, jesteś moim idolem na tym skromnym forum, kudy Nam do twojego Towarzystwa, Twe słowa są niczym miód na moje odstające uszy. Chociaż czasami nerwy Cię poniosą, jak mawiał Pan Wołodyjowski „nic to Basieńka” Twoje hormony muszą się wyszalec i słusznym i sprawiedliwym jest, że czynisz to na naszym forum. Tu na forum wyrastasz nam jak „primus inter pares”, czego nigdy nie doświadczysz w w swoim Towarzystwie Kulturalnym. Tu rozkwitasz , Twoimi przemyśleniami użytkownicy podpisują swoje posty. Dzięki Twojej aktywności na tym forum wzrosła sprzedaż wiekopomnego dzieła (2 szt.). Niewątpliwie dzięki tym zasługom Twoja szefowa pogłaszcze Cię po główce, a może i buzi dostaniesz. W końcu i magazynek zapełniony trochę się opróżni z dzieł zebranych do kupy. Tylko nie zapomnij pokazac jej tego postu. Polecam Ci jako bardzo doświadczonemu użytkownikowi Allegro rozpropaguj na kraj i świat Wasze dzieło niewątpliwie doczekamy się dodruku książki (od siebie dodam po cichutku będzie okazja do poprawienia błędów) Bądź dumny ze swojej postawy, wszak skromnośc nie jest Twoją najmocniejszą cechą, ale kto by tu na forum zwracał uwagę na takie drobnostki. Stawaj odważnie niczym teutoński harcownik przeciw wrednemu krytykanctwu niezidentyfikowanych osobników na tym forum. Zawszec w końcu Twa szefowa pocztą elektroniczną może przyslac Ci gotowe odpowiedzi, gdybyś broń Boże zaniemógł i Swój niepowtarzalny i jedynie słuszny koncept zatracił. Pisz jak najwięcej i błagam Cię nie obrażaj się na to forum. Tu Pani Administratorka nie wytnie Twojej wypowiedzi, gdyż nikt tak jak Ty prawdziwie i słusznie nie reprezentuje idei i oblicza Kwidzyńskiego Towarzystwa nomen omen Kulturalnego, Nigdy dośc prawdy. Jesteś niczym, niczym radziecki bohater wojenny zrywający zasłony półprawd z wydawało by się nieskalanego oblicza KTK. Takie to ludzkie, takie prawdziwe. Jakże mnie zaplutemu Prosiakowi, tchórzliwie ukrywającemu się za paskudnym "nick'iem" równac do takich postaci jak Ty, mistrzu celnej riposty. Nikt tak jak Ty nie potrafi celnie i lakonicznie wypunktowac przeciwnika na tym forum. Mniemam, ze nasza administratorka drży ze strachu przed Twoimi, powalającymi na kolana niczym radzieckie czołgi myślami zawartymi w Twoich postach. A co, niech się baba boi.
Bijąc się w pierś cherlawą i brzuszek wydęty, błagam napisz jeszcze coś od siebie przywal Prosiaczkowi jak to tylko Ty potrafisz.
Celnie i Kulturalnie.

Twój największy fan
Jakiego nigdy w życiu nie miałeś i nie będziesz miał
Porcellus

Ostatnio edytowano 25 maja 2006, o 11:17 przez Porcellus, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 11:07 

Add to Favorites.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 21:28 

Porcellus...

Nigdy nie ukrywałem się tylko pod "nickiem", także nie rozumiem do czego pijesz...
Moje nazwisko już nie raz tu padło na forum.
A jeśli chcesz, mogę Ci je dokładnie powtorzyć.
Imię: Łukasz....... Nazwisko: Neubauer......
Jeśli chcesz więcej danych to bardzo proszę, nie mam nic do ukrycia.

Stwierdzić można jedynie fakt, że to właśnie Ty ukrywasz się pod nickiem i jestes zwyczajnie odważny, bo anonimowy:/

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2006, o 21:59 

Anonimowośc selektywna. I taka jest idea forum internetewgo, zapewniam Cię, że na tym forum znajdzie się paru uczestników, którzy znają mnie z imienia i nazwska i z wielu wspólnych imprez. Niestety, ja biedny bosy żuczek obłąkany nie śmiem przed swoim idolem ujawniac swoiego jakże pospolitego imienia i jeszcze bardziej prostackiego nazwiska .
Może byłbyś zbyt zszokowany. Koncept by Ci wysechł, a to nie staje takim dzielnym znawcą spraw wszelakich. A tak swoją drogą zaproś Towarzystwo na forum. W kupie siła (jak mawiają stare doświadczone muchy).
A jak wiesz "nec Porcellus contra plures" co Ci przetłumaczę " I Porcellus wymięka kiedy kupa go nęka". "Siłom i godnościom osobistom", Towarzysko i Kulturalnie niejako pokonacie wraże siły ukrywające się pod obrzydliwymi "nick'ami".
Zapraszam Kulturystów na Forum.

Pozdrawiam serdecznie
Porcellus

P.S. Od jutra przez dwa tygodnie będę tęsknił za naszym forum.

Tytuł: Re: ..............................
PostNapisane: 26 maja 2006, o 01:01 

KTKulturalne napisał(a):

Ciekaw eswoją drogą, dlaczego ty Porcellus masz takie zawsze krytyczne
nastawienie? Pisałes juz kiedyś bzdury o "garnuszku" miasta, a nie
wiesz, że KTK to organizacja pozarządowa, pisałeś kilka innych bzdur, których nie
byłosensu komentowac... Ciekawe co teraz wymyslisz.
.

a to co to jest :idea:

Powiat Kwidzyński nie miasto ale garnek

http://66.249.93.104/search?q=cache:s_S ... =clnk&cd=8

Cytuj:
Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne - otrzymało dotacje:
w wysokości 4.000 zł na realizację Organizacji VII Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje”. Z dotacji sfinansowano wykonanie publikacji i materiałów propagandowych, noclegi i posiłki dla jury i uczestników giełdy, zakup nagród, a także obsługę techniczną imprezy. VII Ogólnopolska Giełda Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” odbyła się w dniach 5-7 września 2003 r. w Kwidzynie. Uczestnikami giełdy byli wykonawcy z nurtu poezji śpiewanej, w większości studenci i uczniowie klas maturalnych. Odbiorcami imprezy była młodzież szkół średnich, studenci i osoby dorosłe pracujące (łącznie około 500 osób). Towarzystwo w terminie, tj. do 15 stycznia 2004 r. złożyło sprawozdanie z wykonania zadania. Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego na posiedzeniu w dniu 26 marca 2004 r. podjął decyzję
o przyjęciu sprawozdania oraz postanowił wystąpić do Towarzystwa
o złożenie korekty sprawozdania, ponieważ w sprawozdaniu w zestawieniu rachunków niewłaściwie sformułowano nazwy wydatków, tj. zamiast określić nazwy wydatków wpisano wystawców rachunków.
w wysokości 1.000 zł na realizację zadania pod nazwą „Organizacja imprezy plenerowej prezentującej zbiory kolekcjonerów – targi staroci”. Z dotacji sfinansowano wykonanie materiałów propagandowych. „Targi staroci” odbyły się w dniu 24 maja 2003r. w Kwidzynie. W targach wystawiło swoje kolekcje i dzieła sztuki ludowej około 60 wystawców. W imprezie wzięło udział około 2.000 osób. Towarzystwo
w terminie, tj. do 15 stycznia 2004 r. złożyło sprawozdanie z wykonania zadania. Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego na posiedzeniu w dniu 26 marca 2004 r. podjął decyzję o przyjęciu sprawozdania, uznając jednocześnie rachunek wykazany w sprawozdaniu na kwotę 37,10 zł, wystawiony przed dniem zawarcia umowy oraz określonym w niej terminem realizacji zadania, sfinansowany ze środków własnych Towarzystwa.
w wysokości 2.000 zł na wydawanie kwartalnika społeczno-historycznego o powiecie kwidzyńskim „Schody Kawowe”. Z dotacji sfinansowano koszty składu, łamania, korekty i druku kwartalnika. Efektem realizacji zadania było wydanie 4 numerów kwartalnika „Schody Kawowe” w nakładzie po 1.000 egzemplarzy. Towarzystwo w terminie, tj. do 15 stycznia 2004 r. złożyło sprawozdanie z wykonania zadania. Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego na posiedzeniu w dniu 26 marca 2004 r. podjął decyzję o przyjęciu sprawozdania, uznając jednocześnie rachunek wykazany w sprawozdaniu na kwotę 2.675,00 zł, wystawiony przed dniem zawarcia umowy oraz określonym w niej terminem realizacji zadania, sfinansowany ze środków własnych Towarzystwa.

Cytuj:
Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne
Kwidzyn Dofinansowanie udziału Justyny Liguz w szkoleniu dla trenerów regionalnych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w Ośrodku Kształcenia i Doskonalenia Funkcjonariuszy Celnych w Otwocku 1 568 zł

http://66.249.93.104/search?q=cache:1Cr ... =clnk&cd=1

Cytuj:
Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne
Upowszechnianie kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wydanie tomiku poezji z serii „Pamięć jest jak porcelana...”. Wydawanie kwartalnika „Schody Kawowe”. Otwarcie wystaw prezentujących malarstwo, grafikę, rzeźbę.

8 000 zł kwota dofinasowania

Nie chce mi się dalej szukać i się czepiać, bo w tym garnuszku jest gdzie zajrzeć.

Ostatnio edytowano 26 maja 2006, o 14:14 przez wrobi, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2006, o 06:22 

Jeśli nie chce Ci się szukać wrobi to ja pozwolę sobie na taka oto listę.
KTK nie jest jedynym konsumentem środków z budżetu przeznaczonych na kulturę.
Liczby pogrubione to wartość dotacji.
W pliku http://www.kwidzyn.pl/organizacje/2006kultura.pdf znajdziecie pełną listę ofert, z których dokonano wyboru i wnioskowane wartości dotacji.

http://www.kwidzyn.pl/organizacje/2006kultura.pdf napisał(a):
W dniu 4 i 6 stycznia br. Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury określonych w Uchwale Nr XXXVII/288/05 Rady Miejskiej w Kwidzynie z dnia 24 listopada 2005 r. Wybrano następujące oferty:

1 Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego I Międzynarodowy Festiwal Miniatur Lalkowych Animo V Kwidzyn 2006 30 000
    2 Stowarzyszenie Miłośników Orkiestry Dętej „Helikon” Rozwijanie zainteresowań muzycznego ruchu amatorskiego poprzez udział dzieci i młodzieży w próbach i koncertach fletowego zespołu muzyki dawnej „Flauto Dolce” 8 400
    3 DKF „Powiększenie” „Fajny film wczoraj widziałem” rozwijanie zainteresowań kinem artystycznym wśród mieszkańców Kwidzyna 13 950
    4 DKF „Powiększenie” Kino Polskie - zjawiska 1 400
    5 DKF „Powiększenie” IV przegląd kina europejskiego 2 500
    6 Stowarzyszenie Miłośników Orkiestry Dętej „Helikon” Rozwijanie muzycznego ruchu amatorskiego poprzez udział dzieci i młodzieży w próbach i koncertach orkiestry dętej „Helikon” 28 980
    7 Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty” II Ogólnopolski Plener Plastyczny 5 500
    8 Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Elblągu Ogólnopolski Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej „Róg Wojskiego” Kwidzyn 2006 10 000
    9 Kwidzyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca „Progress” Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna i wymiana kulturalna z miastem Bar na Ukrainie 7 500
    10 Kwidzyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca „Progress” Kwidzyński Festiwal Tańca 2 000
    11 Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca im. „Kwidzyniaków” XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej Szałamaja 2006 11 880
    12 Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne Wydawanie kwartalnika „Schody kawowe” 12 444
    4

13 Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne Organizacja imprezy plenerowej prezentującej zbiory kolekcjonerów - Targi Staroci 3 300
    14 Kwidzyńskie Towarzystwo Kulturalne Kwidynalia 2006 15 960
    15 Lokalna Fundacja Filantropijna „Projekt” Klub Dobrej Piosenki 7 850
    16 Lokalna Fundacja Filantropijna „Projekt” Święto Chleba 2 100
    17 Lokalna Fundacja Filantropijna „Projekt” Ogólnopolska Giełda Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” 11 200
    18 Stowarzyszenie Ewangelizacyjne „Kerygmat” VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Kerygmat” 20 000

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1