Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zagadki od Dżajancika
PostNapisane: 20 stycznia 2008, o 22:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
zagadki z ktorymi nie moge sobie poradzic wiec prosze o pomoc w ich rozwiazaniu :roll:
zdjecia byly wywolane w wersji normalnej i w wersji przerzuconej w poziomie tylko ktora wersja jest dobra? :grinka: no i gdzie sa te miejsca?


Załączniki:
enigma01.JPG
enigma01.JPG [ 82.69 KiB | Przeglądane 8262 razy ]
enigma02.JPG
enigma02.JPG [ 61.23 KiB | Przeglądane 8262 razy ]
enigma03.JPG
enigma03.JPG [ 74.03 KiB | Przeglądane 8262 razy ]
enigma04.JPG
enigma04.JPG [ 57.67 KiB | Przeglądane 8262 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 stycznia 2008, o 23:03 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Te dwa pierwsze to nie budowa na stadionie?

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2008, o 00:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Podoba mi się sformułowanie: przerzuconej w poziomie :-D

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2008, o 00:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
oki44 napisał(a):
przerzuconej w poziomie


Byłoby ciekawiej "Przerzuconej w pionie"

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2008, o 00:49 
Offline

Dołączył(a): 26 listopada 2006, o 14:35
Posty: 105
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
2 ostatnie zaproponowałbym ulicę Spółdzielczą... :grin:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 stycznia 2008, o 11:56 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2006, o 19:38
Posty: 145
Lokalizacja: Marienwerder Wpr.
Płeć: Mężczyzna
też mi się tak wydaje :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Odświeżam watek bo od początku fotka enigma04.jpg nie pasuje mi do ulicy Spółdzielczej -nie pasuje mi układ bloków. Na zdjęciu widać dwa bloki ustawione do siebie prostopadle z widocznymi w tle jakimiś w miarę wysokimi (lub znajdującymi się na wzniesieniu) budynkami i te szczegóły jakoś mi kolidują z ulicą Spółdzielczą, rzeczywistą lokalizację wykonania tej fotki utrudnia jeszcze fakt ż nie wiadomo które zdjęcie jest prawidłowe a które lustrzanym odbiciem Niedawno natknąłem sie na miejsce które nie więcej pasowałoby do fotki Dzajant. Tradycyjnie w takich chwilach nie miałem przy sobie aparatu a więc i nie mam fotki która pozwoliłaby na porównanie zdjęć. Moja propozycja to ulica Odrowskiego np. bloki widoczne z parkingu Biedronki (piszę "np." bo widoczny na fotce układ bloków występuje przy Odrowskiego kilkakrotnie). W załączeniu zamieszczam wycinek fotki "wykradziony" parę miesięcy temu z forum lub galerii e-kwidzyn (pamięć mam dobra ale krótką) :grinka: .

Pzdr


Załączniki:
Komentarz: Może to jednak Odrowskiego?
Moze Odrowskiego....jpg
Moze Odrowskiego....jpg [ 101.37 KiB | Przeglądane 8115 razy ]

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
tez tak myslalam ale jakos te domki mi tam nie pasuja... ale trzeba próbowac dalej...

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 lutego 2008, o 15:37 przez dzajant, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, o 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
aslv podpowiedzial mi na privie ze mogą to byc prawdobodobnie bloki na Staszica...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, o 06:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Groβvater - bloki na Odrowskiego mają zupełnie inną konstrukcję balkonów ;) :grinka: :grinka: może warto iść tym tropem ;) :grinka:

Na fotkach (enigma01.jpg i enigma 02.jpg) - widać maszty z powiewającymi flagami...to moze być także istotne :570:

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, o 08:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
enigma03.JPG oraz enigma04.JPG to, to samo zdjęcie, tylko inaczej zeskanowane :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, o 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ofi napisał(a):
Groβvater - bloki na Odrowskiego mają zupełnie inną konstrukcję balkonów ;) :grinka: :grinka: może warto iść tym tropem ;) :grinka:...


Jak większość facetów jestem wzrokowcem :601: więc bez możliwości bezpośredniego porównania dwóch fotek trudno mi dokonać konfrontacji, ale Masz rację ofi, teraz widzę że faktycznie balkony na fotkach dzajant są takie , jakieś płaskie, by nie rzec wklęsłe a z kolei na Odrowskiego wystające.
To może zaproponuję mojego drugiego faworyta - Zatorze I, bloki mają juz swoje lata, balkony są "wklęsłe", i można by pokusić się na znalezienie takiego, prostopadłego układu bloków. A jeżeli to nie Zatorze I (i nie Spółdzielcza) to ... chyba nie koniecznie jest to Kwidzyn (bo osiedla na Starym Mieście jakoś nie widzę na tej fotce a to byłoby ostatnie osiedle w naszym mieście spełniające kryteria wiekowe i kształtu "pudełek od zapałek").

ofi napisał(a):
...Na fotkach (enigma01.jpg i enigma 02.jpg) - widać maszty z powiewającymi flagami...to może być także istotne :570:



Od początku założyłem (nie wiem czy założenie były słuszne) że fotki enigma01.JPG i enigma02.JPG są z innej bajki niż enigma03.JPG i enigma04.JPG, i w ogóle ich razem nie kojarzyłem. Ale gdyby pochodziły one z jednego rejonu to może to budowa .... ZSMR czyli tzw. dawnych "koni" czyli po sąsiedzku z Zatorzem I


P.S.

drosik napisał(a):
enigma03.JPG oraz enigma04.JPG to, to samo zdjęcie, tylko inaczej zeskanowane :D


Drosik, to wiemy :grinka: , ale które jest prawdziwe a które lustrzanym odbiciem, ta wiedza ułatwiłaby rozwiązanie tek układanki. Jak na razie bazuję głównie na enigma04.JPG, bo jest najbardziej czytelne :-D


Pzdr.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, o 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Großvater napisał(a):
że fotki enigma01.JPG i enigma02.JPG są z innej bajki niż enigma03.JPG i enigma04.JPG,

i zapewne tak jest, w moim kuferku znajduja sie fotki z roznych rejonow miasta... ale jest mozliwosc ze akurat obydwie zagadki moga znajdowac sie niedaleko siebie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2008, o 16:05 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2006, o 19:38
Posty: 145
Lokalizacja: Marienwerder Wpr.
Płeć: Mężczyzna
napewno te zdjęcia nie przedstawiają ul. Staszica gdyż budynki te mają całkiem inne balkony i wątpię żeby bylo Zatorze I ale mogę sie mylić :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, o 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Großvater napisał(a):
P.S.

drosik napisał/a:
enigma03.JPG oraz enigma04.JPG to, to samo zdjęcie, tylko inaczej zeskanowane


Drosik, to wiemy , ale które jest prawdziwe a które lustrzanym odbiciem, ta wiedza ułatwiłaby rozwiązanie tek układanki. Jak na razie bazuję głównie na
enigma04.JPG, bo jest najbardziej czytelne


enigma03.JPG oraz enigma04.JPG to, to samo zdjęcie, tylko inaczej zeskanowane :D



I tu Panowie Drosik & Großvater :grinka: się chyba mylicie. Zdjęcia są bardzo podobne ale różne (chyba że zostały przycięte). Porównując obie fotki widać m.in. że
sąsiednie bloki mają dwa różne typy balkonów - jeden wystający a drugi wklęsły. Pozwoliłem sobie zamieścić parę fotek potencjalnych miejsc gdzie mogły zostać
wykonane tajemnicze zdjęcia i teren poszukiwań zawęziłem do osiedla Hallera. jak widać na poniższych fotkach układ bloków osiedla Zatorze I i Spółdzielcze
raczej nie pasuje do widoku z fotek Dzajant, poza tym jeżeli sie nie mylę, w obu przypadkach osiedla zapełnione są sklonowanymi blokami generalnie niczym się od siebie nie różniącymi. Podejrzewam że jedynym miejscem skąd mogą pochodzić te fotki to może być osiedla Hallera, jest tam dość rozległy teren z w miarę urozmaiconymi blokami. Fakt że oba sąsiadujące ze sobą bloki mają różny typ balkonów powinien ułatwić ustalenie ich lokalizacji (jeżeli jest to w ogóle Kwidzyn).

P.S.

Uczepiłem sie tych fotek :grinka: bo interesują mnie nie tyle te "paskudy" w tle co ten mały, biały domek widoczny na pierwszym planie.

Pzdr.


Załączniki:
Komentarz: Zatorze I
Zatorze I.jpg
Zatorze I.jpg [ 64.89 KiB | Przeglądane 7918 razy ]
Komentarz: Spóldzielcze
Spoldzielcze.jpg
Spoldzielcze.jpg [ 52.98 KiB | Przeglądane 7918 razy ]
Komentarz: Hallera
Hallera.jpg
Hallera.jpg [ 81.86 KiB | Przeglądane 7918 razy ]

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.