Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zagadka bez odpowiedzi
PostNapisane: 30 marca 2010, o 22:05 
Fotografia pochodzi z Deutsches Bundesarchiv i nosi sygnaturę "Bild 101I-380-0069-37"

Obrazek

W kabriolecie siedzą : Oberscharführer, Sturmmann, Untersturmführer i Hauptscharführer. Wszyscy z SD (Sicherheitsdienst), czyli ze służby bezpieczeństwa SS. Podpis informuje, że jest to wyjazd w celu aresztowania Żydów we wrześniu 1939 roku w Polsce.

Patrzę na uśmiech i na to to wilcze spojrzenie Sturmmanna – kierowcy i nie mogę się nadziwić podobieństwu. Czyżby to był ten sam dziadek, o którym mówiono, że służył w Wehrmachcie?
Jak ktoś porusza takie tematy, to chyba powinien znać się trochę na historycznych mundurach i dystynkcjach. Nieprawdaż?
(źródło)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2010, o 22:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3646
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Patrzę na uśmiech i ...

fakt, uśmieszek znajomy :wink:
wiele jest takich uśmieszków ;)


Ostatnio edytowano 30 marca 2010, o 22:16 przez Komin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2010, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky, z całym szacunkiem, ale nisko zagrywasz. Nie przypuszczałbym, że zejdziesz do poziomu Kurskiego.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 marca 2010, o 22:34 
A cóż to, czyżby ten dowcip był jakimś świętokradztwem?
Czy mam wyszukać z sąsiednich stron już nie dowcipy, ale wcale nie śmieszne obelgi i potwarze pod adresem nie mniej zaszczytnych postaci w naszym kraju ? Jakoś nie zauważyłem protestów.
Bez przesady z nabożeństwem wobec osób publicznych. :-)


Góra
  
 
 Tytuł: Zagadka bez odpowiedzi
PostNapisane: 31 marca 2010, o 00:02 
Offline

Dołączył(a): 27 stycznia 2008, o 23:03
Posty: 148
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Niesamowite :-D ...

[ Komentarz dodany przez: Rachel: |31 Mar 2010|, 2010 12:29 ]
Załącznik usunięto z powodu kontrowersji jakie mógłby wywołać.


Ostatnio edytowano 31 marca 2010, o 11:28 przez Bierrocker, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2010, o 00:36 
Wielu dziadków jest w internecie, ale nie wszyscy służyli w jednej formacji :roll: :


Załączniki:
Putin.jpg
Putin.jpg [ 56.03 KiB | Przeglądane 11335 razy ]
Komentarz: bardzo podobny, lecz nie mam pewności, czy służył w Wehrmachcie
czyżby-dziadek.jpg
czyżby-dziadek.jpg [ 37.54 KiB | Przeglądane 11335 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2010, o 10:17 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Bierrocker napisał(a):
A cóż to, czyżby ten dowcip był jakimś świętokradztwem?


Dowcip, ok. Tylko napisałeś to w taki sposób, że posądziłem Cię o kopanie śp. Józefa Tuska , który na to nie zasłużył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2010, o 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mi jawi się takie pokrewieństwo ze znaną osobistością w naszej historii.


Załączniki:
Komentarz: Podobieństwo niezaprzeczalne, a i sytuacja, mimo innego ustawienia postaci, prawie identyczna. Nawet niewiasta wpatrzona w oblicze tak samo nabożnie.
wernysacz.JPG
wernysacz.JPG [ 25.12 KiB | Przeglądane 11271 razy ]

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2010, o 10:50 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik napisał(a):
Podobieństwo niezaprzeczalne


Ooo, tak. Nasz lokalny Wernyhora jak ulał. :-D

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2010, o 15:23 
Offline

Dołączył(a): 27 stycznia 2008, o 23:03
Posty: 148
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dodałem kontrowersyjny załącznik.... :sad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 kwietnia 2010, o 15:27 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Bierrocker napisał(a):
dodałem kontrowersyjny załącznik.... :sad:


Moderator użył bardzo delikatnego określenia (problematyczny, dyskusyjny; budzący spory).

Musimy zacząć uważać na to co kontrowersyjne a co zwyczajnie chamskie :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2010, o 15:14 
Z pewnym opóźnieniem (względem forum e-kwidzyn) archiwalną fotkę z sobowtórem zamieściła Gazeta Wyborcza. Zwraca uwagę fakt, że nikt przy tej okazji tam nie zemdlał, ani nie rozdzierał szat.
Potraktowano to jak należy, czyli jako niezwykłą ciekawostkę "przyrodniczo-antropologiczną".


Góra
  
 
 Tytuł: No tak.
PostNapisane: 28 maja 2010, o 17:55 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z braci Kaczyńskich to można było się śmiać do rozpuchu ale jak Pan Budlavskiy umieścił to zdjęcie to na forum święte oburzenie, że to nie śmieszne, że nie można się zniżać do poziomu Kurskiego, że to nie kontrowersyjne a chamskie, porównywanie autora postu do Wernyhory itp pierdołki. Czemu się nie śmiejecie? Wklejam wypowiedź jednego z obecnych frontmanów po człowieka który powinien leczyć się psychicznie, który jest chory z nienawiści niejaki Niesiołowski alias Myszkiewicz: "...Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych ? lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków ? dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski ? płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny ? mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich.
PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie
ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i
konformizm. Liberałowie udowodnili, że nie mają
żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych,
i nigdy w żadnej koalicji; gdyby do takiej
kiedykolwiek doszło ; nie mogą obejmować
resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.
Platforma jest przede wszystkim wielką
mistyfikacją. Mamy do czynienia z elegancko
opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której
kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.
Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji.
Oni nie mają właściwie żadnego programu. Udają, że
wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie."

* Źródło: Rozbijacze na prawicy, "Gazeta Wyborcza" nr 168,20 lipca 2001 ..."

A jeszcze jedna wypowiedź samego lidera Parady Oszustów:
"...Tygodnik "Nasza Polska" przypomniał ostatnio wypowiedź Donalda Tuska, zamieszczoną w miesięczniku "Znak" w roku 1987 (nr 11-12, s. 190).

Tusk wziął wtedy udział w ankiecie "Czym jest polskość?" rozpisanej przez wspomniany miesięcznik. Warto rozważyć jego wypowiedź sprzed lat:

"...husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?

Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?

Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.

Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać...

Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem..."
Tak mówi płemieł rządu polskiego? Ciekawe nieprawdaż?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2010, o 21:27 
Kolego Kingtiger (zrezygnuję tu z przyznanego mi ostatnio przez Ciebie przywileju zwracania się w innej formie), uważam, że zbytnio bijesz pianę w tym temacie.
Moją intencją było tylko zwrócenie uwagi na brak pewnego równomiernego dystansu do osób występujących w obiegu publicznym, który jak wiadomo był ostatnimi czasy nieco zachwiany.
Sam, starający się, mimo rozlicznych trudności, o zachowanie co najmniej równowagi w postrzeganiu rzeczywistości ciągle opowiadam się za równym rozdzielaniem klapsów wszystkim, którzy się wypinają.


Góra
  
 
 Tytuł: Kolego Budlavsky.
PostNapisane: 28 maja 2010, o 21:50 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 18:06
Posty: 62
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mam nadzieję,iż mogę się tak zwracać per kolego do Pana mimo dzielącej nas różnicy wieku. Jakoś nie zauważyłem na tym forum tego jak się wyraziłeś równomiernego rozdzielania klapsów wszystkim wypinającym się. Z tego co zaobserwowałem te klapsy wymierzane były raczej jednej stronie. Takie równomierne rozdzielanie klapsów kojarzy mi się z pewnym niezdecydowaniem. Co do bicia piany - nie wydaje mi się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.