Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: V kolumna
PostNapisane: 25 marca 2011, o 01:11 

Ostatnio otrzymałem informacje (źródła nie podam, od razu zaznaczam) iż działała w Kwidzynie niemiecka V kolumna od kampanii wrześniowej 1939 r. W lutym 1940 r. 3 jej członków zostało wysłanych w bliżej niezidentyfikowanym kierunku (przypuszczalnie południowo-centralne niemcy) by od 1943 trafić do kompleksu Wewelsburg. Ich nazwiska i miejsce urodzenia widnieją ponoć w dokumentach SS. Na ile to jest prawda - trudno mi ocenić. Jednak do końca wojny nie przeżyli i to jest już faktem. Wiem co się działo w samym Wewelsburgu, w okolicach Paderborn i niedalekim obozie. Dlatego moje pytanie brzmi następująco - czy są jakiekolwiek dane o jednostkach SS, Ahnenerbe, Ostforschung (moim zdaniem najbardziej prawdopodobne) przebywających na okres wojny w Marienwerder ?

Tytuł: Re: V kolumna
PostNapisane: 25 marca 2011, o 08:52 
pytol napisał(a):
Jednak do końca wojny nie przeżyli i to jest już faktem.
Ta informacja jest nieścisła. Nie dalej jak wczoraj widziałem jednego z nich w pewnym kwidzyńskim barze (od razu zaznaczam, że nie podam nazwy tego lokalu przy rynku).
Ten gość wygląda dość podle, ale to pewnie jego kamuflaż. Pewnie nie obowiązują go już żadne tajemnice, bo w zamian za kufelek opowiada wszystkie sekrety III Rzeszy i nie tylko.
Podobno pozostali członkowie tamtej V Kolumny mają swoją melinę w innej budzie przy tej samej ulicy. W zaufaniu powiedziano mi że to "U Olka", ale kto miałby odwagę zaglądać w takie miejsca i po co ?

PostNapisane: 25 marca 2011, o 09:19 
Przyjaciel forum

Budslavsky napisał(a):
Ta informacja jest nieścisła. Nie dalej jak wczoraj widziałem jednego z nich (...)
Ten gość wygląda dość podle, ale to pewnie jego kamuflaż. Pewnie nie obowiązują go już żadne tajemnice, bo w zamian za kufelek opowiada wszystkie sekrety III Rzeszy i nie tylko.

Budslavsky
...też go spotkałem :D :D

Załączniki:
menel_strzegom.jpg
menel_strzegom.jpg [ 31.13 KiB | Przeglądane 3666 razy ]

"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.
 Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 25 marca 2011, o 09:59 
Tak, to jest ten sam. On ma na rękawie V, co jednoznacznie dowodzi jego przynależności do V Kolumny.

PostNapisane: 25 marca 2011, o 10:40 

Zapomniałem dodać - osoby niepełnosprawne umysłowo i trolle proszone są o nie wylewanie żali związanych z trudnym dzieciństwem w tym temacie. Z góry dziękuję.

PostNapisane: 25 marca 2011, o 11:06 
Koleżko pytol, jak zadajesz idiotyczne i bezsensowne pytania, to i odpowiedzi otrzymujesz na zaproponowanym przez ciebie poziomie.
Mógłbyś zajrzeć np. do encyklopedii i zapoznać się z hasłami, których używasz: V Kolumna, Ostforschung itp., bo wyszedł ci, (delikatnie mówiąc) tylko stek bzdur. :583:

PostNapisane: 25 marca 2011, o 11:23 

Ok ale już wyraziłem pogląd [wymoderowano - Piotr_J]

PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 10:23 

Natrafiłem na ślady 21 Wschodnipruskiej Dywizji Piechoty, a raczej oficerów politycznych tej jednostki. Ale was to raczej nie zainteresuje bo troche zbyt ograniczeni jak dla mnie jesteście, wolicie sie jarać co oznacza kółko na mapie niż zająć sie czymś ciekawym.

PostNapisane: 3 kwietnia 2011, o 11:03 
Przyjaciel forum

Temu Panu już podziękujemy.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1