Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 listopada 2013, o 20:50 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
faustynaszumlak, Komin, odpowiedz mi na Skybe, otworz strone.Janusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 24 listopada 2013, o 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
Cytuj:
i ja grałem sylwestra z Polowczykiem

Mowisz o Wiechu Polowczyku, to kuzyn mojego męża, 22lata temu grał z kapelą na weselu mego syna

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 25 listopada 2013, o 18:45 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Może i ja tam grałem z Wieśkiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 28 listopada 2013, o 16:18 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Mialem wazne, zaganiane dni zwiazane z muzyka i nie tylko. Moge kiedys opowiedziec po skonczeniu tej rubryki "poczatki ...itd.".

"Komin", czy to ja Cie przed laty unikalem? Troche chyba wyolbrzymiles to i inne Twe osobiste odczucia, nawet o niektorych sprawach nie wiedzialem? to co jednak ostatnio robisz od 2012, pazdziernika, przeczy Twym zalom.
Wlasnie od tego czasu, ani Szulc, ani Strzalek nie mogli pomoc mi skontaktowac sie z Toba,przed korzeniewska impreza, twierdzac, ze Ty nie odpowiadasz?
Dzis gdy ja sam proboje, jest podobnie..., sa tak zwane "meskie rozmowy" Porozmawiajmy przez telefon, Skybe.
Nasi czytelnicy czytaja, widzac jak jestesmy, my dawni czlonkowie pierwszej Renawy, skloceni? Czy to prawda?, Przeciez to glownie my dwoje malujemy o nas taki obraz!
Ja sie z tym nie zgadzam, przy kazdym pobycie w Polsce ,widuje sie ze starymi kumplami po gitarowym gryfie! Nasze rozmowy sa przyjacielskie!, u Lutka to byla schadzka kwidzynskich Dinosaurow, podobnie u Jozka Mierzejewskiego! Tam swego czasu spotykalismy sie, bez zadnych planow, zapowiedzi!
Wystep zespolu muzycznego "Pokolen" (nazwa p. Dyr. Centrum Kultury w Kwidzynie p. Wawryniuka) i The Beatles Connektion z ich miasta Braunschweig a mego obecnego, jako Polaka, Brunszwik, odbyl sie na ma prosbe, propozycje,(ja, mieszkajacy poza krajem,emigrant!),dzieki uprzejmosci w/w Pana! Ty masz o to zal??!

Kolezanko "Tosia". Zdjecie Wiecha Polowczyka Z 1967 r. mozesz obejrzec w tej rubryce, na
stronie "7" z 13.09.2013(godz. 12.12)

Umieszcze jeszcze dwa wazne wydarzenia z 1976 (Quedino) i 1977 (Quedino-Renawa Riwaeal Band (chyba bledna pisownia?) Janusz Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 2 grudnia 2013, o 05:52 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Po niecalym roku mego czlonkowstwa w Quedino, w 1976 r. namowilem kolegow do udzialu w Festiwalu Walki i Pracy (dawny Festiwal Piesni Partyzanckie) w Krasniku, sa dwa Krasnik Lubelski i Fabryczny.
Przed majowa impreza wykorzystuje swe stanowisko pracy w Meblosie i udaje mi sie przekonac jej Zarzad, jako administratora SDKu, do przerobienia towarowego samochodu "Nysa" na z powrotem osobowy, uzasadniajac glownie: do przewozow pracowniczych, dla potrzeb zespolu na drugim planie. Sam montuje siedzenia w Nysce, z przyszlym "etatowym" kierowca, niezyjacym B.Zielinskim, zamilowanym w muzyce, poswieca niedziele i wozi nas na konkursy, festiwale.
To bylo wazne, SDK dotowany jest przez rozne kwidzynskie spoldzielnie pracy, wiec finansowo ubogi.

Troche o samym Festiwalu. Zmienil nazwe bo temat piosenki partyzanckiej wyczerpal sie. Partyzanci wyszli z lasow albo tam pozostali "na Wieki, Wiekow Amen". Okreg lubelski, rzeszowski byl w czasie II Wojny najbardziej aktywny w oddzialy partyzanckie do walki z okupantem a i po wojnie do walki z ruskim NKWD i polskimi SBekami narzucajacymi nam tzw. "demokracje ludowa".
Na centralnym placu Krasnika Lub. stoi (stal) Pomnik Partyzanta, z tablica pamiatkowa nazw oddz. partyzanckich, ani mowy nie bylo o Armi Krajowej!
W Krasniku Fabr. byla (czy jest? nie wiem) olbrzymia Fabryka Lozysk Tocznych, poczatkowy glowny organizator Festiwalu, z wlasnym, duzym Domem Kultury,potem wybudowano Amfiteatr, wtedy wzrosla ranga Festiwalu do rangi ogolnokrajowego z patronatem Ministerstwa Kultury i innych czolowych, waznych politycznych Krajowych Urzedow. Ta fabryka, jak sie pozniej dowiedzialem z duetu Laskowik - Smolen, w skeczu o Pani Pelagii, to "fabryka Bombek, choinkowych tez!".

W 1976, tu gdzie Renawa osiagala swe sukcesy, pod jej nieobecnosc, prezentuje barwy Kwidzyna, zespol Quedino. Jak na pierwszy raz, b. dobrze. Zdobywamy za piosenke "Jedrusiowa dola" Wyroznienie. Otwieramy Uroczysty Koncert Laureatow w Lublinie. Zaprasza nas Telewizja Polska na nagranie tej piosenki. Wystepujemy z nia w Programie I Telewizji w koncercie zatytulowanym "Tobie Ojczyzno" dnia 22 Lipca 1976 z okazji "Swieta Odrodzenia PRL". Mysle, ze troche sie w Quedino przydaje, oprocz mnie wystapila Jadzia Kuriata, Bogdan Maciag, Jerzy Konrad i oczywiscie Jozef Mierzejewski.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 6 grudnia 2013, o 11:15 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
W nastepnym roku 1977 Quedino bierze udzial w eliminacjach okregowych do Festiwalu Piosenki Zolnierskiej w Elblagu o awans do centralnych eliminacji w Tomaszowie Maz.
Tu na miejscu spotykamy starych muzycznych znajomych co pamietam: ZbyszekRadziej,Ernest Lawaty, Wiesiek Radziej,Kazik Rybarczyk, Jozef Szumlak i tu prosze Komina o uzupelnienie skladu zes. Muz. „Renawa Riveal Band“,bo tak sie ten zespol nazywa.

Po raz pierwszy w historii kwidzynskiego big beatu dojdzie wiec do bezposredniej konfrontacji,w wielkim cudzyslowiu „pojedynku muzycznego“,( co pisalem kiedys) dwoch liczacych sie osrodkow kultury: Spoldzielczy i Miejski i tym samym dwoch renomowanych, czolowych ich zespolow w odnowionych skladach, Quedino od roku w niezmienionym, Renawa dla mnie w zaskakujacym i skladzie i prezentowanym stylu muzycznym.
Sama nazwa oznacza odciecie sie od skromnej ilosciowo dawnej, z przed pieciu lat Renawy.

Nie bede sie rozpisywal, by sie nikomu nie narazic.
Na neutralnym terenie i przy ocenie neutralnego (chyba) jury wybrano do centralnych eliminacji:
Zespol Quedino.
Tam tez dostrzezono mnie jako wartosciowego soliste, pierwszy pogratulowal mi Kaziu...
Reszta w dolaczonym wycinku prasowym z Dziennika Baltyckiego.
Dodam, ze nie bylo zadnej zacietosci pomiedzy tymi zespolami, ani na scenie, ani poza nia.

Jeszcze tego roku we wrzesniu Quedino wystepuje w Tomaszowie Maz. Pelne Info w zalaczeniu, zdobywajac pierwsze miejsce i oszalamiajaca nas czlonkow, caly czas tych samych, nagroda 10 tys.zl.plus tyle samo na wyjazd i udzial w Festiwalu Piesni Zaangazowanej w Katowicach, od Woj.Oddz. Centralnej Rady Zwiazkow Zawodowych, tez plus bezplatny autobus do dyspozycji na czas Festiwalu.Tu niezdobywamy zadnej nagrody, na miejscu dowiadujemy sie, ze to Festiwal dla chorow. Po prostu wycieczka! Ale wystepujemy m. in. z piosenka o...Leninie!!!

Koncza sie me wspomnienia.Na bok poszly ambicje,honorowe wystepy.
Przyszly czasy jak sie mowi w swiatku muzycznym: „granie do kotleta“, liczyl sie szmal. Po prostu zabawy zakladowe, wiejskie, wesela... nie ma czego opisywac!

Ja, o sobie: bylem raczej - artystycznie - „aktorem drugiego planu“, ale bez takich,filmy nie istnieja! Wiec gralem I DZIS PISALEM jak potrafilem.
Dziekuje Wam za towarzyszenie mi w tej wedrowce muzycznej, minionych,pieknych czasow lat „szescdziesiatych i siedemcziesiatych“
Pozdrawiam Wszystkich Janusz Czechowski. 06.12.2013,Brunszwik

Zalaczniki: 5 St.

Załącznik:
Janusz001-1.jpg


Załącznik:
Janusz003.jpg


Załącznik:
Janusz004.jpg


Załącznik:
Janusz005.jpg


Załącznik:
Janusz006.jpg


Cos "na jesienno - zimowe wieczory. Zdj. gorne z lewej: odrestaurowany tez przy pomocy polskiej firmy z Wroclawia Westbud a zniszczony przez aliantow Braunszweidzki Zamek, tylko pierwsza widoczna sciana, za nia sa sklepy. Ta Firma pieknie sie popisala. Urzad miasta Braunschweig przekazal w trakcie budowy 100 ml. Euro, pytajac gdzie sa pieniadze bo polscy pracownicy nie otrzymuja wyplat do tego stopnia, ze mieszkancy Brunszwiku dokarmiaja polakow, prznoszac im posilki w termosach, kawe, kanapki
Urzad Miasta nie Dostal odpowiedzi od Westbud ale opinie po sobie pozostawil w mysl powiedzenia "polak potrafi"
Gorny pomnik (cztery koni) Quadriga wykonali poznanscy rzemieslnicy, ci sa upamietnieni na tablicy pamiatkowej u stop zamku.

Zdj. z lewej nizej: Zamek Richmond
Zdj. z prawej, gora: Plac Zamkowy z pomnikiem Lwa jako Herbu Miasta Braunschweig, ku pamieci zalozyciela miasta Heinrich der Löwe
Zdj. z prawej nizej; ok. 34 km od Brunszwiku ciagnie sie niewielkie pasmo gorskie Harz z najwyzszym punktem gory Brocken 1142 m. Najwieksza atrakccja jest coroczny Swiatowy Zjazd Czarownic 30.04./01.05. nazywa sie: Walpurgisnacht.
Cala noc w gorach, lasch sa palenia czarownic na stosach, przed tem one strasza przy pomocy diablow, itp. Bad Harzburg i inne miasta goszcza wtedy ponad 100 tys. gosci.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 6 grudnia 2013, o 11:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzięki Janusz. Opowiadając swoją historię, przypomniałeś lata naszej młodości.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 6 grudnia 2013, o 15:06 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
Do "oki44". Chyba sie nie pomyle gdy napisze, Czesc Marian! Zbieg okolicznosci, czy dawne super kolezenskie stosunki kolezenskie?! Gdy 30.06. po raz pierwszy zainstalowalem komputer z pytaniem: "kto mnie jeszcze pamieta? Ty pierwszy odezwales sie: "witaj janusz,pisz itd."
Dzis po mych skonczonych wspomnieniach rowniez odezwales sie pierwszy, wnioskuje, ze przy mym najblizszym pobycie w Polsce musimy sie spotkac! Wiele razy probowalem odwiedzajac Twoj z-d, sklep,
nie mialem szczescia, teraz bede bardziej natarczywy! Wiec do zobaczenia, moze sie uda nie tylko z Toba?
Mam pewien pomysl...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 7 grudnia 2013, o 22:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Janusz, jak już będziesz chciał wykonać ten zamiar,
to po prostu skrobnij przedtem słówko na pw i się spotkamy :)
Możemy jakąś wódkę zrobić, wieczór przegadać...

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 17:33 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
OKI 44 miały być początki kwidzyńskiego big beatu,a wyszły pierdoły historja Janusza i Kazika i Twoje znajomości z Januszem

-- 8 grudnia 2013, o 18:37 --

http://www.youtube.com/watch?v=bpQrB0W0 ... LQ&index=1

-- 8 grudnia 2013, o 18:41 --

Częściowo ten utwór dedykuję Januszowi

-- 8 grudnia 2013, o 18:43 --

nie wiem kiedy odpiszę bo na dnach muszę wypłynąć do pracy,gram na statku

-- 8 grudnia 2013, o 18:56 --

Oki a dla Ciebie specjalnie http://www.youtube.com/watch?v=34HK44Ce ... LQ&index=2

-- 8 grudnia 2013, o 19:19 --

Oki jeszcze jeden http://www.youtube.com/watch?v=YtHcM29k ... LQ&index=3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 18:43 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Najlepiej wyjechać z Polski i tworzyć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 18:45 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Najlepiej wyjechać z Polski i odpoczywać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 18:55 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Oki jeszcze jeden zespół o którym Janusz nie wspomniał http://www.youtube.com/watch?v=hYGaWj4F ... LQ&index=8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 19:00 
Offline

Dołączył(a): 30 czerwca 2013, o 17:42
Posty: 103
Płeć: Nie wybrano
faustynaszumlak, Komin! Odpowiem Ci na Twe zale, teraz dla Was cos co niedawno Senioren Rock Chor w Braunschweigu wlaczyl do swego repertuaru:

http://www.youtube/results? search_query =/+Wish+it+christmas&sm=12


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: poczatki kwidzynskiego big beatu
PostNapisane: 8 grudnia 2013, o 19:01 
Offline

Dołączył(a): 28 lipca 2013, o 16:06
Posty: 48
Płeć: Mężczyzna
Panie Darku ci co wyjechali to ze strachu tak że nie łatwo im wypoczywać a strach to był różny i nie wiadomo czego się bali,najprawdopodobnie najliepij sami to wiedzą

-- 8 grudnia 2013, o 20:04 --

Janusz to nie są żale,ale nie lubię jak facet ucieka z Kraju a potem chce robić z siebie bohatera kturym
nigdy

Nie używamy wulgaryzmów.
Nowy(L)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 236 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.