Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kazimierz Mazur
PostNapisane: 20 września 2014, o 15:43 
Offline

Dołączył(a): 20 września 2014, o 15:25
Posty: 4
Płeć: Nie wybrano
Witam,

Chciałbym wspomnieć o mojego dziadka Kazimierza Mazura. W tym roku minęło 15 lat od śmierci dziadka... był związany z Kwidzynem od końca II w. św. kiedy to do Kwidzyna sprowadzali się repatrianci, wiele lat pracował w PKS Kwidzyn, trenował Rodło Kwidzyn, był społecznikiem. Moje wspomnienie związane z dziadkiem i Kwidzynem to długie spacery z dziadkiem po Kwidzynie i ciągłe spotkania dziadka z napotkanymi znajomymi, wtedy wydawało mi się że "wszyscy go znali" a że byłem nieśmiałym dzieckiem to czasami te spacery były dla mnie męczące - jaki ładny wnusio, a jakie ładne dołeczki :))) teraz to wspominam z tęsknotą. Sam dzięki tym spacerom wakacyjnym poznałem chyba Kwidzyn lepiej niż niejeden Kwidzyniak... Część dalszej rodziny dalej mieszka na Zuchów... a dziadków (babcię Jankę) na ostatnie lata ze względu na wiek zabraliśmy do siebie... i tutaj spoczęli!

ps. w czasach kiedy ostatni raz byłem w Kwidzynie nie było internetu więc i moje dzicięco wakacyjne kontakty się pourywały... więc tą drogą pozdrawiam chłopaków z ul. Spółdzielców - Leszka, Darka, Andrzeja, Radka, Luisa, Pawła (chyba macie teraz po około 40 - 45 lat), Maćka, Marcina, Rudego (wy za to po około 33 -35). pozdrawia z Paweł "Warszawiak"!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kazimierz Mazur
PostNapisane: 20 września 2014, o 20:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
paawelass,
Witaj na forum i czuj się tu dobrze :)
Może jakieś zdjęcia Ci się zachowały historyczne?


P.S. Ulica to chyba Spółdzielcza ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kazimierz Mazur
PostNapisane: 20 września 2014, o 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
paawelass,
Witaj na forum i czuj się tu dobrze :)
Może jakieś zdjęcia Ci się zachowały historyczne?


P.S. Ulica to chyba Spółdzielcza ;)


Dokładnie Drosik Spółdzielcza ,a jeszcze dokładniej to p. Kazimierz Mazur mieszkał pod adresem 14/1 .W bloku wis_a_wis Mojego. Pamiętam że był trenerem grupy młodzików w piłkę nożną i starał się oto ażeby byli uposażeni i wyposażeni Jego podopieczni. Osobiście do nogi nigdy niepajałem zainteresowaniem ,ale p. Kazimierz starał sie. Ciagle sobie ćwiczył na balkonie przysiady i takie tam i lubiał ;-) zagadnąć Nas Szczyli mimo różnicy wieku o to czy o tamto przed klatką czy na osiedlu XXV Lecia PRL .Doskonale go Pamiętam w pozytywnym obrazie pamięci .
Z Pozdrowieniami dla pawelass, mimo że Ciebie niekojarzę z podwórka ,Dziadka Tak ;-)

-- 20 września 2014, o 22:22 --

Ps. Był jeszcze jeden K. Mazur, ten od kablówki,ale to inna Osoba .
Nazwisko Mazur to jest kilka rodzin w Naszym Mieście, choć do końca mogą niebyć Rodziną ,jak to czasem bywa .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kazimierz Mazur
PostNapisane: 21 września 2014, o 00:48 
Offline

Dołączył(a): 20 września 2014, o 15:25
Posty: 4
Płeć: Nie wybrano
Niby stary nie jestem ale pamięć zaczyna szwankować :) co do ulicy to oczywiście macie rację! Wstyd przyznać ale odkąd dziadkowie przeprowadzili się do Warszawy w 1993 r. to nie miałem okazji zawitać do Kwidzyna ale zawsze i wszędzie reklamuję Kwidzyn jak się da... szczególnie opierdzielam za mówienie Kwidzy ń zamiast Kwidzyn :) (na marginesie nie dawno w Urzędzie w którym pracuje rozpatrywana była skarga mieszkanki Kwidzyna na urzędnika z Warszawy, w której między innymi zarzucano mu używanie własnie nieprawidłowej nazwy - Kwidzyn ia :))
Dziadek do końca życia chodził codziennie na długie spacery, codzienna gimnastyka to też była podstawa (zresztą pamiętam jak jeszcze w Kwidzynie na tym malym balkoniku wieczorami ćwiczył po wieczornym spacerze który odbywał na tej aleji obok). Dziadek do końca był towarzyski iłapał ze wszytkimi dobry kontakt szczególnie z dziewczynami :)

Bardzo dziękuje za wspomnienie dziadka! i za pozdrowienia (spędzałem w Kwidzynie tylko wakacje więc moglismy się minąć - choć chłopaków na Osiedlu była masa pamiętam tylko z imion tych których wymieniłem ale żeby nie było że mam taką słabą pamięć to Leszek mieszkał w tej samej klatce co dziadek na ostanim piętrze, na parterze mieszkała chyba Ala, Luis w ostatnim bloku takim krótszym, Radek i Darek w bloku chyba nr 20, Andrzej w środkowym chyba 16...itd

Ten drugi p. Kazimierz Mazur to już chyba nie moja rodzina... w Kwidzynie mieszka rodzina ze strony babci - Dąbrowscy których jeżeli czytają to forum - oczywiście pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.