Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 19:24 
Wspominając Leszka Czajkę
malgos napisał(a):
..do dzisiaj podziwiam jego "kreskę" którą uwiecznił moje rodzeństwo i ojca ..

Ten "Kwidzyński Nikifor" rzeczywiście wykazywał wybitne uzdolnienia rysunkowe, których zazdrościł mu nie jeden wyuczony plastyk. "Nikiforem" można go nazywać jedynie z uwagi na tryb życia, bo w swoich rysunkach był b. poprawny.
Dwa lata temu widziałem go w Kwidzynie w niezłej formie - był podopiecznym Domu Pomocy Społecznej. Przypuszczam, że niektórzy kolekcjonerzy, którzy nie mają jeszcze jego rysunków mogą tego żałować, jak było to z "Malarką Smutnych Oczu".
Zostałem "uwieczniony" przez Leszka prawie 20 lat temu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 00:04 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Myślę że wielu Kwidzyniaków mogło by mieć portrety swoje, rysowane przez Leszka Czajkę.
Wielu ludzi portrety rysowane przez Niego wyrzucało uważając jego prace za bezwartościowe. Ja uważałem inaczej.
Leszka znałem można powiedzieć od zawsze w latach siedemdziesiątych często przesiadywał w kawiarni "Maleńka" z blokiem rysunkowym i rysował twarze Kwidzyniaków
Bardzo Leszka lubiłem i traktowałem Go bardzo poważnie, chociaż niektórzy uważali Leszka za dziwaka. Kiedy przychodziłem do kawiarni zawsze zamawiałem Leszkowi herbatke (przeważnie pijał tylko herbatkę)wiedził że to ode mnie,kiwał w moją stronę głową uśmiechając się w geście podziękowania. W roku 1977 będąc w wojsku przyjechałem po półrocznej przerwie na przepustkę. Wszedłem do" Maleńkiej ". zobaczyłem Leszka i jak zwykle zamówiłem Mu herbatkę zdziwił się -nie wiedział od kogo (nie poznał mnie - zmienił się mój wygląd ponieważ miałem krótkie włosy i troszką zeszczuplałem)jednak po pewnym czasie rozpoznał mnie i bardzo się ucieszył , na okoliczność naszego spotkania narysował mnie.( o czym nie wiedziałem).Przyniósł mi mój portret narysowny przez Niego na połowie twardej okładki bloku rysunkowego, ponieważ zabrakło Mu już kartek w bloku.Bardzo miłą zrobił mi niespodziankę tym rysunkiem który do dzisiaj przechowuję i traktuję jako jedną z wartościowszych pamiątek.
Niedawno, po wielu latach spotkałem na ulicy Leszka Czajkę.Poznał mnie, pogadliśmy.
Uważam tak jak Budslavsky kto nie ma Jego rysunków,niech żałuje bo są piękne i stworzone przeż Wspaniałego Człowieka

Oto mój portret wykonany przez Leszka Czajkę nazwanego przez Budslavskiego"Kwidzyńskim Nikiforem."


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Ostatnio edytowano 24 listopada 2007, o 05:27 przez krzyzak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 00:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzyżak to Ty kiedyś byłeś taki młody i przystojny? :-D
Pamiętam że jako dziecko przyglądałem się temu portretowi imyślałem sobie że też chciałbym tak rysować.
Mój dziadek trochę mnie uczył - też miał talent, niestety umarł gdy miałem 7 lat.
Krzyżak - mam nadzieję że ten też zatrzymasz na 20 lat.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 listopada 2007, o 00:40 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kadzimiedz napisał(a):
Krzyżak - mam nadzieję że ten też zatrzymasz na 20 lat.

Na pewno zatrzymam.
Tym razem nie Kwidzyński ale Mój Nikiforze :-D
Dziękuję.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Ostatnio edytowano 29 listopada 2007, o 15:34 przez krzyzak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 listopada 2007, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Tak, Leszek Czajka ma się świetnie, jego "nikiforowski" tryb życia uległ zdecydowanej poprawie. Jest pensjonariuszem DPS Kwidzyn i aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dla osób zainteresowanych działalnością Warsztatów polecam stronkę http://fundacja.misericordia.kwidzyn.w.interia.pl/

Poniżej załączam fotkę z ostatniego numeru "Obserwatora" wydawanego przez WTZ. Zaznaczyłem na niej Leszka... jakże innego niż ten znany sprzed kilku lat, gdy mieszkał przy Piastowskiej ...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2007, o 17:03 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj znowu spotkałem "Kwidzyńskiego Nikifora".
Wracał z Warsztatów Terapii Zajęciowej
Leszek ma się dobrze.Przekazałem Mu że, ma swoje stałe miejsce na naszym forum z czego się bardzo ucieszył.
Pozdrawia Wszystkich którzy o Nim piszą i czytają
życząc wszystkim Wesołych Swiąt.
Oto Jego aktualna fotka z pozdrowieniami.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Ostatnio edytowano 10 grudnia 2007, o 17:38 przez krzyzak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2007, o 17:06 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Oto Jego aktualna fotka z pozdrowieniami.

My też Go pozdrawiamy dołączając życzenia świąteczne, mógłbyś "Kwidzyńskiego Nikifora" namówić do pokazania paru swoich prac na forum.
Uwielbiam takie nietuzinkowe postaci :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2007, o 17:12 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
mógłbyś "Kwidzyńskiego Nikifora" namówić do pokazania paru swoich prac na forum.

Obiecuję że spróbuję. :-)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, o 11:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 grudnia 2007, o 11:22
Posty: 131
Lokalizacja: Kwidzyn/Gdynia/Morąg
Płeć: Mężczyzna
Leszka znam, nie raz słyszałem jego dowcipy, kawały, oglądałem jego prace, serdecznie Pozdrawiam i dołączam się do życzeń Świątecznych i pomysłu "Galeryjki Leszka" .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, o 12:02 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
Obiecuję że spróbuję. :-)

Próbuj i nie ustępuj :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2007, o 15:18 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
krzyzak napisał(a):
Obiecuję że spróbuję. :-)

Próbuj i nie ustępuj :grinka:

Spróbowałem :smile:
Oto kilka prac Leszka "Nikifora".
Przepraszam za jakość fotek, :oops:
ale dopiero się uczę :-)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 grudnia 2007, o 15:41 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Oj ten Kwidzyński Czajka, trochę wyższych lotów, zwłaszcza fajne obrazy.
Tylu ciekawych ludzi macie pod samym nosem, to jest właśnie jeden z uroków małych miast.
U mnie setki talentów a nikt o nich nie wie, chyba jedynie jak się skomercjalizują i trafią znaczniejszego sponsora.
Pozdrowienia ze Stolicy dla Leszka Czajki, te zwykłe i te świąteczne. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2008, o 00:47 
Offline

Dołączył(a): 26 stycznia 2008, o 18:34
Posty: 2
Lokalizacja: starogard -gdanski
Płeć: Kobieta
Powiem szczerze ze od czasu do czasu myślałam o Leszku Czajce, co porabia, czy rozwinął swój talent! Mieszkam w Starogardzie Gdańskim ale mam rodzinę w Kwidzynie i kiedyś bywałam bardzo często od najmłodszych lat. Teraz tez lecz rzadziej! Bardzo zżyta jestem z tym miastem, spędzałam tu każde wakacje i ferie! Najczęściej u rodziny na Marezie. W 1978 roku latem, byłam w kawiarni "Maleńka" z kolega, dosiadł sie do nas Leszek, wyjął farby, blok i zaczął malować! Namalował starego człowieka bardzo realistycznie na okładce bloku rysunkowego a kiedy skończył, podpisał i podarował mi swój rysunek! Mam go do dziś i zawsze gdy na niego patrze przypominają mi sie tamte czasy i Leszek! Wczoraj wpadł mi w rece ten obrazek i postanowiłam poszukać na googlach Leszka, no i znalazłam wiadomości o nim tu! Wyświetlił mi sie tez o tym samym nazwisku i imieniu sławny warszawski mistrz fryzjerski! Przykro mi sie zrobiło ze Leszek nie znalazł nikogo kto by go rozreklamował i pomógł mu rozwijać jego talent! Pewnie gdyby miał pieniądze malowałby na płótnie a nie na bloku! Powstałyby obrazy, mogłyby być galerie z jego obrazami, ludzie pewnie chcieliby je kupować i dziś nie musiałby być pensjonariuszem opieki społecznej!Szkoda! Z Kwidzyna wywodzi sie bardzo dużo sławnych ludzi, ogólnie znanych muzyków, wokalistów i z innych branż! Szkoda, ze nikt go nie wypromował! Byłby jeden sławny na cała Polskę Leszek Czajka w Warszawie a drugi w Kwidzynie! Pozdrawiam serdecznie mieszkańców Kwidzyna :-)
akrimstg

_________________
akrimstg


Ostatnio edytowano 27 stycznia 2008, o 09:43 przez akrimstg, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2008, o 09:39 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
akrimstg,
Liścik bardzo piękny, postaraj się o kopię elektroniczną obrazu, który posiadasz, nasze forum pełne jest takich osobliwych znalezisk. Watro żeby znalazł się i ten, który posiadasz :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2008, o 18:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Kilka dni temu miałem mozliwość odbycia krótkiej , miłej rozmowy z Leszkiem Czajką. Odswieżyłem mu lekko naszą znajomość z początku lat 80 - tych, kiedy to "okupywał" park (Plac Plebiscytowy) przed moją, ówczesną szkołą. Leszek ma się dobrze - cały czas rysuje i maluje. Może kiedyś uda mi się przedstawić na forum jego najnowsze prace :roll: :grinka: :grinka:

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.