Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
ciągle przedkłada własne interesy nad interesy polityczne swego kraju

O! To tak, jak ja. :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 10:36 
A czy Ty też pretendujesz do miana człowieka wielkiego i "wyzwoliciela narodu" ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
A czy Ty też pretendujesz do miana człowieka wielkiego

Nie pretenduję, patrzę w lustro i przyznam, że niestety robię się coraz bardziej wielki. ;)
Budslavsky napisał(a):
"wyzwoliciela narodu"

Ani wyzwolenie, ani naród szczególnie mnie nie interesują, więc byłoby ciężko. :)

A poważnie, wiem o co Ci chodzi, ale chyba z racji różnicy wieku między nami mnie to tak nie drażni. Dla mnie Wałęsa nie jest ikoną, ani nawet symbolem, a że inni (w tym i on) próbują się tak sprzedać, ich sprawa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Kilka odpowiedzi
PostNapisane: 31 marca 2010, o 01:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 marca 2010, o 00:08
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bastian napisał(a):
Tata przestał chodzić na wybory, a tylko ja z Babcią zawsze idziemy i stawiamy krzyżyk, przy którymś z nazwisk. Chociaż, kto wie może przy następnej okazji sobie odpuścimy…, ale czy to nie byłaby swego rodzaju kapitulacja?


Uważam, że twierdzenie o konieczności chodzenia na wybory to dogmat wciskany nam od wielu lat przez media. Dzięki jakiejś tam frekwencji nadal mogą mówić, że są wybrańcami narodu i dlatego tak im na tym zależy. Niestety tak naprawdę nie mamy realnego wyboru, bo konstrukcja ordynacji wyborczej nie dopuszcza nowych ludzi i partii, które mogłyby coś zmienić.
Jak Twój tata już nie głosuję, aby wyrazić sprzeciw wobec tym pseudowyborom i aby wiedzieli, że ich szopka nie ma poparcia w narodzie.

canario napisał(a):
Gdyby nie wasza działalność to ludzie nadal staliby w kolejkach za papierem toaletowym i każda próba manifestacji swojej opinii kończyła by się pałowaniem.
Jest jedno "ale" - to skończyło się 20 lat temu.


I tu się baaardzo mylisz. TO się bardzo nie skończyło. Jeden banalny dowód - krwiożercza walka o tamte czasy i o to, aby jak najmniej faktów wychodziło na jaw. Gdyby prawda o tamtych czasach nie miała większego znaczenia temat umarłby śmiercią naturalną i zajmowaliby się nim tylko historycy i hobbyści. Jeśli natomiast zajmują się tym politycy, to znaczy że jest w tych "historycznych" przekazach jakaś tajemna moc, a może i siła napędzająca ten teatrzyk, który oglądamy w telewizji?

canario napisał(a):
Ale co zmieni rozpatrywanie czy Wałęsa to ćwiok czy nie? W czym pomoże to Polsce? Co zyskamy w Europie? Jakie rozwiązanie możemy im zapewnić?


"Idźmy naprzód i przestańmy roztrząsać przeszłość". To moim zdaniem kolejny dogmat, "przekaz podprogowy" serwowany nam przez media od "okrągłego stołu". Osobiście najbardziej zapamiętałem powtarzającego tę mantrę naszego ojca narodu Aleksandra Kwaśniewskiego.
Tak na samą logikę czy nie uważasz canario, że coś tam z tyłu śmierdzi, skoro tak bardzo onym zależy abyśmy się nie oglądali za siebie?

Budslavsky napisał(a):
Najczęściej ten bohater kojarzy mi się jednak z Dyzmą, któremu się udało, w przeciwieństwie do jego armii, którą teraz nazywa nieudacznikami.


Tu się nie zgodzę, choć z większością Twoich (piszę na Ty, bo zauważyłem, że taki tu zwyczaj) przemyśleń się zgadzam i poznawanie ich sprawia mi przyjemność.
Kariera Dyzmy zawiera w sobie dużo przypadkowości. Czy uważasz, że ówcześnie "ustępująca" władza, za którą bądź co bądź stała jeszcze większa z KGB w ręku, pozwoliłaby sobie na taką dozę przypadkowości?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 marca 2010, o 10:30 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Großvater napisał(a):
Who? Chodzi Ci o tego jegomościa którego swego czasu urzędujący wówczas prezydent USA na lotnisku powitał (czy żegnał) słowami Mr. Vaclav Havel??? Wałęsa może i wielki był ale na własnym podwórku, z takich wypowiedzi światowych przywódców widać że nie wszyscy wielcy tego świata traktowali Leszka jako równego sobie, za jakiego się uważa nasz Noblista.


Nie jeden i nie raz wysoki urzędnik USA coś przekręcił
A najbardziej słynął z tego George Walker Bush

Amerykanie z natury są tacy rozgarnięci i nie grzeszą inteligencją. :-D :-D :-D
http://www.youtube.com/watch?v=Pafw2MB7 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0i4GZzNj4Rk

Przeglądając wątek od początku tak mi się jakoś skojarzyło :-D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Lech Wałęsa ... temat rzeka :wink: coś czego nie lubię to mitologia i stwierdzenia, że ktoś wielkim autorytetem jest i basta. Prawdziwy autorytet nie powinien się bać krytyki, a Wałęsa boi się jej jak ognia. Nie wiem czy była o tym mowa, bo bez bicia się przyznam, że wątek przejrzałam po łebkach, ale ostatnio miałam przyjemność zetknąć się z kolejną książką odbrązawiającą osobe ex prezydenta, autorem jest Paweł Zyzak. Polecam wszystkim. Należy oczywiście mieć na uwadze, że autor jest politycznie uwikłany stąd ciężko mówić o zachowaniu zdrowych proporcji w krytyce, ale lektura jest ciekawa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, o 12:15 
Didi napisał(a):
Należy oczywiście mieć na uwadze, że autor jest politycznie uwikłany
Problem jest w tym, że historyk staje sie automatycznie uwikłanym, gdy tylko podejmie temat niepochlebny dla kogoś z rodzimych "świętych krów" lub z establishmentu.
Zyzakowi mimo pogróżek nikomu nie udaje się wytoczyć procesu, bo jest zgodne przekonanie, że nie mijał się z prawdą. Wiec został mianowany "uwikłanym politycznie" i ten świeży mgr historii z UJ został wywalony najpierw z IPN, potem z jakiejś podstawówki, gdzie zaczął uczyć i wylądował w hurtowni "Realu".

Podobnie uwikłani są też Cenckiewicz i Gontarczyk. Dołowanie tego drugiego z historyków chętnie wspierają ludzie "byli", bądź z SLD już nie za Wałęsę, a za trud przekopywania się przez archiwum KC PZPR, skąd wydobył dokumenty o - delikatnie mówiąc - gangsterskim rodowodzie PPR i jej zbrojnego ramienia GL. Gontarczyk wydobył na światło dzienne imienne pokwitowania towarzyszy w rodzaju: tow.X - dwie garście obrączek złotych, tow.Y - 12 zegarków i innych łupów GL itp. Jedyny Gomułka zachowywał w tych sprawach wstrzemięźliwość.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, o 12:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Jedyny Gomułka zachowywał w tych sprawach wstrzemięźliwość.


O czym, organoleptycznie przekonał się min. towarzysz Ochab :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2010, o 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Budslavsky napisał(a):
Didi napisał(a):
Należy oczywiście mieć na uwadze, że autor jest politycznie uwikłany
Problem jest w tym, że historyk staje sie automatycznie uwikłanym, gdy tylko podejmie temat niepochlebny dla kogoś z rodzimych "świętych krów" lub z establishmentu.
Zyzakowi mimo pogróżek nikomu nie udaje się wytoczyć procesu, bo jest zgodne przekonanie, że nie mijał się z prawdą. Wiec został mianowany "uwikłanym politycznie" i ten świeży mgr historii z UJ został wywalony najpierw z IPN, potem z jakiejś podstawówki, gdzie zaczął uczyć i wylądował w hurtowni "Realu".

Podobnie uwikłani są też Cenckiewicz i Gontarczyk. Dołowanie tego drugiego z historyków chętnie wspierają ludzie "byli", bądź z SLD już nie za Wałęsę, a za trud przekopywania się przez archiwum KC PZPR, skąd wydobył dokumenty o - delikatnie mówiąc - gangsterskim rodowodzie PPR i jej zbrojnego ramienia GL. Gontarczyk wydobył na światło dzienne imienne pokwitowania towarzyszy w rodzaju: tow.X - dwie garście obrączek złotych, tow.Y - 12 zegarków i innych łupów GL itp. Jedyny Gomułka zachowywał w tych sprawach wstrzemięźliwość.


Bo w teorii mamy wolność słowa, która polega na tym, że możemy mówić wszystko co chcemy, o ile nie podważamy jedynego słusznego status quo. Smutna prawda. A z Wałęsy był Dyzma. Tyle w temacie :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 06:43 
„Bolek” pęka i przyznaje się. :arrow: http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/79 ... -komentarz
Gdyby to zrobił 20 lat temu, gdyby ciągle nie obrażał ludzi, po których grzbiecie wlazł za życia na pomnik, to mniej by stracił i dziś nikt by już tego mu nie wypominał.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 11:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jerzy Urban pisał o tym w "NIE" 15-16 lat temu :) no ale to komuch i zwyrodnialec, kłamca i polski Goebbels więc pewnie brzydziłeś się jego zdaniem.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 12:24 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Ciekaw jestem czy ktokolwiek z "najwierniejszych obrońców" zdobędzie się na przeprosiny za te wszystkie pomyje wylewane na głowy panów Cenckiewicza i Gontarczyka. Post naszego moskiewskiego przyjaciela pomijam, bo znów włączył tryb oblężonej twierdzy.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 12:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Urban dawno temu pisał także o Kaczyńskim - ministrze sprawiedliwości i czyszczeniu niewygodnych teczek.
Tak jakoś fajnie to współgra z tematem Budslavskiego o cudownym życiu braci Kaczyńskich.

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 12:43 
punky napisał(a):
z tematem Budslavskiego o cudownym życiu braci Kaczyńskich.
Czy zechciałbyś wskazać taki mój temat ? Raczej Ci się tylko wydaje, że coś takiego napisałem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 26 lutego 2011, o 13:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mój bład tamten temat napisał Porcellus.
Przepraszam Budslavsky, poprzedniego posta pisałem z komórki, bez możliwości weryfikacji (otwarcia drugiej karty przeglądarki celem sprawdzenia.)
Link do tematu:
viewtopic.php?f=57&t=2077

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.