Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 28 lutego 2011, o 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
http://wiadomosci.wp.pl/kat,64754,title ... caid=1bdca

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 28 lutego 2011, o 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Czyżby powrót do korzeni? Oczy przecieram i nie wierzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 28 lutego 2011, o 22:30 
Didi napisał(a):
Oczy przecieram ...
Didi szanuj oczy, czekają nas jeszcze rozliczne bardziej bulwersujące niespodzianki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 19 lutego 2012, o 20:36 
Materiały z teczki „Bolka” są w Sejmie?
Cytuj:
Oryginalne dokumenty dotyczące konfidenta SB o kryptonimie "Bolek" ostatni raz miał w ręku, kazawszy je sobie dostarczyć do gabinetu, prezydent Lech Wałęsa.
Po otwarciu zwróconej przez niego teczki okazało się, że papiery zniknęły. Zważywszy na okoliczności i oczywisty fakt, że Lech Wałęsa nie był zainteresowany zniknięciem dowodów swojej niewinności, jest jasne, że kwity "Bolka" zniszczyć mogła tylko jedna osoba: tajemniczy don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców.
Czynem tym umożliwił on różnym "gorszym od faszystów" powtarzanie do dziś oszczerstw przeciw największemu i najbardziej znanemu na świecie z żyjących Polaków. Oczywiście, wszyscy ludzie na pewnym poziomie wiedzieli i tak, że prawdą jest tylko to, co mówi Wałęsa, zarówno gdy "przysięgał na Matkę Boską", że nic nigdy nie podpisał, jak i gdy tłumaczył, że "podpisał tylko, żeby ich oszukać". Tym bardziej że za każdym razem ręczyły za niego największe autorytety III RP. Oczywiście, "rozgrzani sędziowie" robili i robią co mogą, zamykając usta historykom, a nawet dopisując im do książek "dla równowagi" peany dla Największego. Niemniej jednak, brak rozstrzygającego dowodu mocno utrudnia im wszystkim robotę.
Z największym zatem oburzeniem społeczeństwo dowiaduje się, że wiarygodne kopie zaginionych dokumentów od lat leżą najściślej utajnione w archiwum sejmowym, i uporczywie odmawia się do nich dostępu. Dlatego wzywam wszystkie autorytety, luminarzy, celebrytów i intelektualistów, radę gminy Popowo Podgórne i w ogóle wszystkich ludzi "na poziomie" do ponownego pisania protestów, zbierania podpisów, alarmowania instytucji międzynarodowych i domagania się na wszelkie sposoby, by władze przestały wreszcie ukrywać przed nami niezbity dowód prawdziwości mitu założycielskiego III RP. (Ziemkiewicz)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 27 lutego 2012, o 19:03 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2009, o 19:51
Posty: 436
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tajemnica "Bolka" powoli się wyjaśnia.W końcu nasz bohater "co tymi ręcoma" wywalczył wolność będzie mógł oddać się na zasłużony odpoczynek.
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14 ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 29 lutego 2012, o 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2006, o 13:04
Posty: 275
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Szokujące wyznanie Wałęsy: w stoczni był mój sobowtór


Jak można szargać święte imię Bolka.. ee, znaczy się Leszka?!
Wyjaśniło się - w motorówkę Leszka perfidnie wrobili kumple SB-cy!!!
Motorówką nie przypłynął Tajny Współpracownik Bolek Wał-Ęsa, tyko działacz Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, towarzysz Jaskiernia. No, ale są tego "plusy dodatnie i plusy ujemne" (polecam film pod tym tytułem)... haa!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 11:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zabawny człowieczek, obecnie on i jego synalek jest maskotką PO. Zaskakujące jest jak łatwo Polacy dają sobą manipulować, wystarczają goebelsowskie metody czyli powtarzanie kłamstw dopóki w umysłach niesamodzielnie myślących się nie utrwalą jako prawdy nie podlegające dyskusji. Obserwowałem jego wzrost, znaczenia i upadek, jego bełkotliwe wypowiedzi w okresie pierwszej Solidarności. Tezy które formułował były wzajemnie sprzeczne ale wykrzykując je o dziwo trafiał na poklask. Dzisiaj mam deja vu słysząc jego synalka, tego od szybkiej jazdy na motorze. W prawie każdym zdaniu faux pas, a to stylistyczne czy też gramatyczne, do tego często brak zrozumienia zagadnienia. Podobno zaliczył jakąś uczelnię w USA, no cóż albo na prawdę była jakaś, albo patrzono tam na niego przez różowe okulary. Pewnie jest tutaj dyżurny purysta językowy i wytknie mi jakieś przestępstwa językowe, z bólem się z nim zgodzę tam gdzie one faktycznie zaistnieją, ale ja mam prawo do takowych bo nie studiowałem w USA ani nigdzie. Wracając do seniora rodu, najbardziej rozbawił mnie jego mistyczny etap życia podczas internowania, kiedy to przestępcze służby tuczyły go jak murzyńskiego nababa, aż temu z dobrobytu zaczęło się w głowie kiełbasić. Ktoś z kurii namieszał mu w głowie, chodziło o restytucje królestwa w kraju nad Wisłą i nasz późniejszy "prezydęnt" kazał bratu przeznaczyć jakąś kasę na badanie pochodzenia rodu od Walensów (dokł. Flavius Iulius Valens). O mały włos a okazałoby się że opaczność obdarzyła nas pomazańcem bożym. No cóż LW jest mimo wszystko historyczną postacią, podsumować ją można następująco "Jaki naród takie przywództwo". Może się mylę ale to trzeba by było udowodnić.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 11:50 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel napisał(a):
Zabawny człowieczek, obecnie on i jego synalek jest maskotką PO. Zaskakujące jest jak łatwo Polacy dają sobą manipulować, wystarczają goebelsowskie metody czyli powtarzanie kłamstw dopóki w umysłach niesamodzielnie myślących się nie utrwalą jako prawdy nie podlegające dyskusji.

Zgadzam się z Tobą.
Właśnie Ty jesteś tego przykładem.
anduel napisał(a):
chodziło o restytucje królestwa w kraju nad Wisłą i nasz późniejszy "prezydęnt" kazał bratu przeznaczyć jakąś kasę na badanie pochodzenia rodu od Walensów (dokł. Flavius Iulius Valens).

To była właśnie dosyć głośna prowokacja ze strony komunistów nagrana podczas internowania Wałęsy. Która była mocno wyśmiewana przez Radio Wolna Europa.
Wielu prostych, niewykształconych, najmniej inteligentnych ludzi w to nie uwierzyło.
Ale efekt jednak komuniści osiągnęli : Co niektórzy jednak uwierzyli .

anduel napisał(a):
. Podobno zaliczył jakąś uczelnię w USA, no cóż albo na prawdę była jakaś, albo patrzono tam na niego przez różowe okulary.


Trzeba było studiować. A nie zazdrościć. :P

Aaa, i muszę Ci powiedzieć że: Podobno On w ogóle nie studiował. Podobno za zasługi tatusia dostał tam dom kupę tysięcy dolarów na wydatki. Podobno wydał to wszystko na panienki i imprezki. Podobno dlatego że jego prawdziwym tatusiem był Prezydęt Reagan. ;) :oops:

Wiesz co, daruj sobie to Podobno bo jak takie coś czytam lub słyszę to mnie szlag trafia. :evil:

anduel napisał(a):
O mały włos a okazałoby się że opaczność obdarzyła nas pomazańcem bożym.

Niestety wieloma pomazańcami nas jednak Opatrzność obdarzyła. :evil:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 15:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Miało być merytorycznie i proszę jest jak na zawołanie, dyżurny wielbiciel zbankrutowanej myśli politycznej się odezwał a imię jego "Krzyżak". Ja rozumnie że pewien zachwyt ideą jest dozgonny ale racz zauważyć że szlachetne idee szlag trafił, jedynymi beneficjentami są ci, którym udało się dorwać do koryta. Wszystkie ich działania to klęska, klęska to zbyt słabe słowo na określenie obecnego stanu rzeczy. Tzw. reformy przyjmują karykaturalny kształt i konsekwencjami ich są następne reformy czego byś nie chciał przyjacielu. Jeśli zawodzi pamięć to pozwolę sobie wymienić te ważniejsze: reforma szkolnictwa, systemu emerytalnego, zdrowia, samorządowa, sądownicza - która z nich jest udana? Pojawiasz się niemal w prawie każdym wątku niczym Deus ex machina zapatrzony w swój geniusz, krytykując każdego kto nieprawomyślny. Moja ocena LW opiera się na dwóch książkach, które przeczytałem, pomimo że były prezydent odgrażał się zamknięciem wydawnictwa i autorów to nic takiego się nie stało. Ty jesteś być może pod urokiem mitologii końca ubiegłego wieku, ładna to historia z pozornym happy endem ale na prawdę mamy niestety skrzeczącą rzeczywistość i prawdopodobnie nieodległy czas rozliczeń. Nie staraj się robić ze mnie niedouka, w Twoim wypadku to karkołomne przedsięwzięcie.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 15:41 
Jeżeli obaj nie przestaniecie używać argumentów ad personam, to zamknę ten wątek i będziecie zmuszeni politykować na forach onetu lub wp.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 21:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak zwykle para w gwizdek, było o LW skończyło się na połajankach i dla mnie niezrozumiałych krótkich komunikatach. No nie wiem chyba na chwile odpadnę. Szkoda bo temat ciekawy, swoją wiedzę czerpię z książek Zyzaka, Gontarczyka i Cenckiewicza. W latach wzrostu popularności naszego późniejszego prezydenta i noblisty był program w telewizji przybliżający tą ciekawą postać. Przyjmował ten osobnik ekipę telewizyjną będąc w łóżku prawiąc swoje frazesy pykając fajkę i drapiąc się po klacie będąc w rozchełstanej piżamie. Zaiste widok którego się nie zapomina, poza którą okazał nasz podmiot liryczny miała w założeniu wykazać niezależność i pogardę do konwenansów. W "Polityce" w tym samym czasie (1980/1981) napisał nie pamiętam już kto o tym jak to PAP zorganizował wycieczkę do matecznika naszego trybuna ludowego. Celem tej wycieczki było poznanie "drogi do gwiazd" LW, wielkie zdziwienie było gdy w Popowie i miejscach które zaszczycił swoim bytem Lechu nikt nie chciał wydać pochlebnej opinii o nim, a przypominam że to był czas bliższy jego tam egzystencji. Dzisiaj po latach indoktrynacji i zacierania śladów pamięć płata niektórym figla, ja tam wolę opierać się na dokumentach i własnych obserwacjach. Kolega który chce mnie zawstydzić mógłby rozwinąć swoje przemyślenia na zadany temat, szkoda czasu i inkaustu na połajanki. Jeśli wiesz coś co jest faktem a nie mitem to podziel się tą wiedzą. Jeśli wolisz się boksować to nie tutaj bo nam nie dadzą, musimy znaleźć lepsze miejsce.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 3 kwietnia 2012, o 22:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 964
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Zauważam że wiedzę i jad w dużej ilości czerpiesz z lektury wymienionych "klasyków" oraz pseudokatolickich mediów typu Radio Maryja , TV Trwam, "Nasz Dziennik" itp.. Nie zauważyłem abyś nadmienił chociażby o wygranych ostatnio procesach sądowych o zniesławienie Lecha Wałęsy. Myślę że po prostu zżere Ciebie zazdrość . Anduel jesteś "cienki Bolek".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, o 06:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK,
Proszę Cię!


Posty śmieci poleciały do śmietnika!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, o 06:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MIMAK napisał(a):
Zauważam że wiedzę i jad w dużej ilości czerpiesz z lektury wymienionych "klasyków" oraz pseudokatolickich mediów typu Radio Maryja , TV Trwam, "Nasz Dziennik" itp.. Nie zauważyłem abyś nadmienił chociażby o wygranych ostatnio procesach sądowych o zniesławienie Lecha Wałęsy. Myślę że po prostu zżere Ciebie zazdrość . Anduel jesteś "cienki Bolek".

Warto dokładnie się wczytywać w to co napisałem i ewentualnie po namyśle dyskutować. Napisałem że osobiście widziałem w TV tak jak i parę milionów obywateli popis aktorski LW w łóżku otoczonym wianuszkiem dziennikarzy. Z wydanymi książkami Twój Lechu zamierzał wojować i miał w planie zamknąć wydawnictwo i co ... i nic. Łatwo mu tylko przychodzi walczyć z dawnym towarzyszem związkowym bo on jest osobą prywatną i nie ma na adwokatów. W/w przekaźniki medialne nie goszczą w moim domu, zazdrość to cecha ludzka ale żeby ta postać była celem moich namiętności to bym nie powiedział. Dobra rada kolego Mimak - szklanka zimnej wody dobrze robi gdy ogarnia stan wzburzenia, no i chwila do namysłu, cóż więcej mogę Ci powiedzieć.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lech Wałęsa - wielki mały człowiek.
PostNapisane: 4 kwietnia 2012, o 11:37 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
anduel, Wiesz co, odpowiedział bym Ci, ale Drosik wyrzucił by to bardzo szybko do kosza .
Więc się domyśl co chciałem Ci napisać. :evil:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.