Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 10:02 
Ja tu się nie zamierzam spierać. Porządny obywatel to nie taki który jest posłuszną owieczką, ale też taki który ma swój rozsądek. A ja za takiego się uważam.

Gdyby nie wasza działalność to ludzie nadal staliby w kolejkach za papierem toaletowym i każda próba manifestacji swojej opinii kończyła by się pałowaniem.

Jest jedno "ale" - to skończyło się 20 lat temu. Sytuacja była inna. Był jeden wspólny wróg. Wroga nie ma to się ludzie zaczynają żreć między sobą. Tylko dlaczego i w jakim celu?

Zamiast skupić się na przyszłości cały czas spieracie się kto mocniej po nerkach od SB dostał. Każdy dostał i to się liczy: jeden pękł, drugiemu odbiło, trzeci w swej czystości wyrzekł się brudu i spaczenia. Fajnie, super... mamy do was szacunek. Wzory godne do naśladowania.
Ale co zmieni rozpatrywanie czy Wałęsa to ćwiok czy nie? W czym pomoże to Polsce? Co zyskamy w Europie? Jakie rozwiązanie możemy im zapewnić?
Teraz mamy budować drogi a nie sycić się toksyną. Życie toczy się dalej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 10:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
polskie piekiełko, polskie piekiełko, polskie piekiełko :-(

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 21:25 
Canario,Krzysztofie, poważnie czytam Twoje wypowiedzi i równie poważnie Ci odpowiadam.
Nie reprezentuję tu nikogo poza sobą samym i moje zdanie jest tylko moim, które wprawdzie podziela kilkudziesięciu moich znajomych, kolegów i komilitonów z którymi utrzymuję kontakt ,
lecz z monitoringu obywatelskich opinii wnoszę także, że zbliżone poglądy podziela co najmniej połowa rodaków.
Twój jasny i prosty idealistyczny pogląd na świat wokół nas, (a ze starczą zazdrością dodam, że pogląd młodzieńczy), nie zbyt pasuje do realu, w którym żyjemy. Mając różne, większe lub mniejsze doświadczenia – różnie interpretujemy polska rzeczywistość.
Uwierz w to, lub nie, ale zapewniam Cię, że nie tylko mnie obce jest tzw. kombatanctwo ( spieracie się kto mocniej po nerkach od SB dostał ), nie udziela mi się żaden amok rewanżu, zemsty, czy czegoś podobnego,
dałem temu wiele dowodów swej ewangelicznej postawy. W tamtych czasach byłem świadomy w co gram.
Nie zamierzam tu przedstawiać personalnie np. dwóch spośród licznego grona znanych mi b. SBeków, którzy nie tylko mnie nieźle zaleźli w swoim czasie pod skórę całkiem niezasłużenie.
Powiem tylko tyle: jeden wyznał mi – „byłem kanalią bo chciałem lepiej żyć, ale niezupełnie mi się to udało i dzisiaj czuję się winny i swoich podopiecznych przepraszam” ; drugi twierdzi, że był ideowcem i dla utopii socjalizmu gotów był zrobić wszystko, łącznie z krzywdą ludzką, która wydawała mu się niczym wobec perspektyw świetlanego ustroju. Dziś próbuje indywidualnie przepraszać ludzi, z których zrobił kapusiów. Trochę to pokrętna droga, ale gdy z przypadku gdzieś tam się spotykamy, to nie demonstruję swego obrzydzenia gdy pijemy piwo. Mam wobec takich jakąś tam dozę szacunku za ich, jakby nie było wyznanie win i mają moje rozgrzeszenie.
Piszesz:
Cytuj:
jeden pękł, drugiemu odbiło, trzeci w swej czystości wyrzekł się brudu i spaczenia
Temu kto pękł należy się współczucie. Komu odbiło przydałaby się kuracja (nie mylić z karierą). I takich wielu widzimy i słyszymy o nich. A o ilu słyszałeś „tych trzecich”, którzy „wyrzekli się brudu i spaczenia”? Ci różni mający za uszami krzywdę ludzką, idący w zaparte na temat swoich konkretnych przewinień uczą mnie demokracji, miłosierdzia i innych srutututu, żyjąc w kłamstwie i karmiąc nim innych. To jest kiepski fundament naszej przyszłości, którą mogą nam kształtować nieujawnieni mocodawcy naszych na siłę kreowanych idoli.
Nie zamierzam z tym walczyć, bo więcej kłopotów przysparzają mi obecnie w moim sadlińskim ogrodzie krety i nornice, ale rezerwuję sobie jedynie możliwość okazjonalnego obszczekania wątpliwej reputacji żyjących pomników, gdy tylko dadzą mi ku temu okazję.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, o 23:07 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
bo więcej kłopotów przysparzają mi obecnie w moim sadlińskim ogrodzie krety i nornice


Jak znajdziesz jakiś skuteczny sposób, to mnie czym prędzej powiadom. Mam ten sam problem. :-D :-D :-D Przepraszam za kompletny OT. :-D

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 06:16 
Witam Cię Jarku
Mój jasny i prosty, idealistyczny pogląd na świat wokół nas (a z młodocianą przekorą dodam, że poglądy mam bardziej dojrzałe niż nie jeden 50 latek), pasuje do realu, gdyż ja ten real tworzę. Mając różne, większe lub mniejsze doświadczenia – różnie interpretujemy swoją rzeczywistość i sami jesteśmy za nią odpowiedzialni.

Czy ktoś z was słuchał przemówienia Wałęsy? Pomimo, że sam mam takie przekonania jakie mam bardzo mi się podobało jak do przywódców europejskich powiedział: "Na Kolana!" - jasne stanowisko i przesłanie, że jakby nie patrzeć to dziedzictwo kulturowe Europy wywodzi się z chrześcijaństwa. Dodałbym tu kilka rzeczy, ale zaraz się Kwidzownik dosiądzie i znowu się zacznie.

"Czasami dobrze jest popełnić błąd - jak się dobrze go popełni to można nawet dostać za niego Nobla" (chyba jakoś tak to leciało)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
ak znajdziesz jakiś skuteczny sposób, to mnie czym prędzej powiadom.


Jeden dobrze ulokowany fugas eliminuje problem na pół roku.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 08:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Jak znajdziesz jakiś skuteczny sposób


Jak zwykle pomaga elektronika, takie małe gen.wn. wkopywane w ziemię, dostępne w sklepach ogrodniczych :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Proponuję obejrzeć dokument w TVN dzisiaj o godzinie 21.30
"Gra o Nobla" może być ciekawy film :roll:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 20:27 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
krzyzak obejrzymy ostatecznie jak Lechu daje rady Dalajlamie to jednak jest wielki :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, o 17:24 
Potknięcia Wałęsy


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, o 20:13 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky,
Widzę że nie lubisz Wałęsy! Twoja sprawa. :-) :grin: :-D
Ja osobiście też za nim nie przepadam ;)

Jakby tak poszukał, to wielu z nas ma coś za uszami. :mad:
Ale za to co zrobił Lechu , ;)
uważam że należy mu się wybaczenie :-)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, o 20:42 
krzyzak napisał(a):
należy mu się wybaczenie
Ale widać, że Wałęsa nie potrzebuje żadnego wybaczenia i nigdy się o to nie zwracał do nikogo, nawet do kiedyś tam poszkodowanych przez siebie kolegów.
Jego zasługi są niewątpliwe i te rzeczywiste doceniam. Ubolewam tylko nad tym, że tak wielki i mały człowiek sam obsikuje swój pomnik,
krętactwami, zadufaniem i... szkoda gadać.
Szkodzi tym nie tylko sobie, ale i swoim byłym "podkomendnym".
Swoim osobistym funkcyjnym prześladowcom puściłem ich "zasługi" w niepamięć, ale na ich indywidualne wnioski w tej sprawie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, o 21:31 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Jego zasługi są niewątpliwe i te rzeczywiste doceniam. Ubolewam tylko nad tym, że tak wielki i mały człowiek sam obsikuje swój pomnik,

Od kiedy go pamiętam zawsze taki był ,i tego nie zmienisz. :sad:
Kiedyś to jego najbliższym współpracownikom, nie przeszkadzało,
bo przy Wałęsie się wypromowali na wielkich polityków (pamiętne zdjęcia z Wałęsą przed wyborami- to był bilet do wielkiej polityki).
Zrobił w pewnym sensie niektórym grunt pod nogami.
Utorował Im drogę do władzy.
Dzisiaj Ci sami próbują Go udupić.
Wytykając mu wszystkie Jego wady.
I uważam, że w tym momencie są gorsi od Wałęsy.

Powiedz czego oczekujesz od Wałęsy? Na co liczysz?Czego Byś od niego chciał?
Pokory?Już nie raz zwracano Mu na to uwagę,i nic się nie zmienił.
Samokrytyki? :-D :-D
Po prostu On już taki jest?
Niektórzy mówią: Burak,Prostak,albo Cham.(I pewnie bym nieraz się z nimi zgodził)
Ale nie wiadomo jak, by się ktokolwiek starał -zasług Wałęsie nie odbierze.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, o 23:40 
Tak to jest jak nie ma chęci porozumienia i każdy tylko dba o swój interes. Zamiast skupić się na ważnych sprawach to zajmujemy się jakimś szczurzym podgryzaniem.

A po co to wszystko? Co przez to osiągniemy?
Wałęsa to wielki człowiek i dajcie mu spokój.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2010, o 09:10 
canario napisał(a):
Wałęsa to wielki człowiek
Ostatnio miarą jego wielkości jest wielkość jego honorariów.
Trwa festiwal autokompromitacji politycznej w wydaniu Wałęsy. Ledwie minęły jego sowicie opłacane występy w kampanii eurosceptycznego miliardera Declan Ganley z Libertasu, a tu nowa jego "fucha" w USA.
Nie tak dawno turystom z amerykańskich wycieczkowców zawijających do Gdyni proponowano za stosowną opłatą do wyboru oferty: zwiedzanie zamku w Malborku, biesiada przy pieczonym dziku z żubrówką, bądź spotkanie z noblistą.
Teraz noblista udał się do Stanów, by powalczyć z tamtejszym ostatnim noblistą-prezydentem, na zamówienie, jak się okazało już przegranego kandydata na gubernatora.

Właściwie to Wałęsa już od dawna nie jest politykiem tylko symbolem do wynajęcia, stosowanie do niego politycznej miary nie ma sensu. Szkoda tylko, że ciągle przedkłada własne interesy nad interesy polityczne swego kraju.

(Artykuł.)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.