Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: August von Mackensen
PostNapisane: 9 lutego 2009, o 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2007, o 08:59
Posty: 178
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
http://forum.e-kwidzyn.pl/viewtopic.php?t=3251

Mundurek tego pana z trupią główką to dla zainteresowanych 2 Pułk Huzarów inaczej „ Czarnymi Huzarzy” słynny 2 Regimentu Huzarów Śmierci (2 Przyboczny Pułk Huzarów im. Królowej Prus Wiktorii). gen mojora Antoniego Ludwiga Friedricha Augusta von Mackensen szlachcica ,osobistego Adiutanta cesarza Wilchelma II w dniu wybuchu I Wojny Światowej wraz z XVII Korpusem podlegał dowództwu VIII A broniącej Prus Wsch.a więc i miasta Marienwerder. Oddziały Mackensena ,przyczyniły się do wielkiej wygranej Niemiec pod Tannenbergiem. Na przełomie wrzesnia i paź 1914. Mackensen, po 1920 r. mieszkał w swoich majątkach na Pomorzu. W latach 20 był, zwolennikiem wielkości Niemiec i sympatykiem kół głoszących rewizję traktatu wersalskiego i granic Niemiec z Polską. Należał do prawicowej paramilitarnej organizacji "Stahlhelm". Był zwolennikiem partii nazistowskiej i polityki Adolfa Hitlera w 1935 roku z racji jego długoletniej służby w pruskiej kawalerii, zostaje mianowany honorowym dowódcą i patronem 5 Pomorskiego Pułku Huzarów im. Blüchera, który był kontynuatorem tradycji słynnych "Czarnych Huzarów". Pułk stacjonował na Pomorzu w Stolp (Słupsk). Zmarł w wieku 96 lat 08.11.1945 w Schmiedeberg i pochowany został na cmentarzu w Burghorn nieopodal Celle


Ostatnio edytowano 10 lutego 2009, o 21:27 przez Andriu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, o 00:54 
Zdarza mi się, że w internecie nie tylko oglądam obrazki, ale i czytam teksty.
Andriu napisał(a):
Mundurek tego pana z trupią główką to dla zainteresowanych 2 Pułk Huzarów inaczej „ Czarnymi Huzarzy” słynny 2 Regimentu Huzarów Śmierci (2 Przyboczny Pułk Huzarów im. Królowej Prus Wiktorii). gen mojora Antoniego Ludwiga Friedricha Augusta von Mackensen szlachcica ,osobistego Adiutanta cesarza Wilchelma II w dniu wybuchu I Wojny Światowej wraz z XVII Korpusem podlegał dowództwu VIII A broniącej Prus Wsch.

Niestety Andriu, jajakobyły belfer jestem niezadowolony z Twojego wypracowania, które przedstawiłeś. W szkołach nad nikim się nie znęcałem, więc i tu nie będę. Jednak muszę zwrócić uwagę
na naganny brak staranności w sklejaniu tekstu, który potem trudno się czyta.

Cytuj:
Oddziały Mackensena ,przyczyniły się do wielkiej wygranej Niemiec pod Tannenbergiem. Na przełomie wrzesnia i paź 1914. Mackensen, po 1920 r. mieszkał w swoich majątkach na Pomorzu.


Bitwę pod Tannenbergiem stoczono w końcu sierpnia (26-30) 1914 roku. A co to było na przełomie września i października 1914 ?

Ja wiem, bo idąc Twoim tropem zajrzałem, gdzie trzeba: http://www.armianiemiecka...e/mackensen.htm ale ten podkreślony fragmencik wkleiłeś ni w 5, ni w 9.
I proszę, raczej nie gniewaj się tylko bądź bardziej staranny.
A na znak zgody podzielę się skanem oryginalnej akwareli z 1913r. przedstawiającej Augusta von Mackensena gdy wizytował on garnizon kwidzyński już jako dowódca XVII Korpusu Armijnego.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, o 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2007, o 08:59
Posty: 178
Lokalizacja: Sadlinki
Płeć: Mężczyzna
Ma pan racie z wypracowań nie byłem orłem ,błędów popełniam dużo i napewno nieraz popełnię ,pana osobiście napewno to razi i to rozumiem ,ale dobrze wiedzieć że ktoś to czyta i każda uwaga dla mnie osobiście jest wartością,wcale się nie gniewam że ktoś ma rację ...Dobrze że ktoś taki jak pan jest na tym forum ,osobiście myślę że wielu na tym skorzysta. My młodzi na forum popełniamy błędy i jestśmy w ciągłym zabieganiu niestaranni,mamy ogromne braki szczególnie w czytaniu i pisaniu . Ja osobiście nie krytykuje bo są inni lepsi odemnie,a przecież uczymy się przez całe życie. Ilustracja wklejona przez pana bardzo fajna może pan wie jak nazywał się w tym czasie dowódca garnizonu kwidzyńskiego i kiedy dokładnie Mackensen wizytował ten garnizon .Może ktoś o tym pisał chętnie przeczytam... wkleję dla pana foto z aukcji ebay prawdopodobnie wizytacja na lotnisku w Słupsku pewnie pan ma. Przepraszam za czerwony opis to nie ja Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, o 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Andriu napisał(a):
prawdopodobnie wizytacja na lotnisku w Słupsku

A w zasadzie koło Słupska, w jakże znanym z tarczy antyrakietowej Redzikowie (niem. Reitz)

Porcellus


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.